Esileht Pereelu ja suhted Üksindus ja depressioon

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 182 )

Teema: Üksindus ja depressioon

Postitas:
Kägu

Mul on olnud ka tutvusringkonnas väga mitmeid depressiooniga inimesi, ka tööl. Ja mind tõesti alati häirib, kui suhtutakse sellistesse inimestesse sallimatult ja hukka mõistes. Kõik need viited, kuidas sellised peaksidki olema üksi ja sõprade, pere ja kaaslaseta, kuna nad on ju häirivad ja koormaks teistele. Vaadake statistikat, kui paljud inimesed depresiooni põevad. Mulle tundub ikka julm kedagi ära põlata lihtsalt depressiooni tõttu. Mul on neid inimesi olnud nii tööl kui eraelus ümber ja pole küll tundnud, et peaks nad ära põlgama või talumatud inimesed suhtluses. Sageli ei saagi sellest seisundist üldse arugi, kui lähemalt ei suhtle ja inimene ise ei paljasta.

Mina seda ei arva, aga paraku ühiskond arvab. Haigus hakkab defineerima inimest. Inimestele meeldivad säravad ekstraverdid, mitte vaikselt nokitsejad. Ütle, mis tahad. Ise olen ka vaikne nokitseja, seega ma ei solva sind, kui ise samasugune olen.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti pole aastaid suhet ning eks ei olnud vägivaldne ega alkohoolik.

Miks eksist lahku läksid siis?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida tahan öelda, on see et inimene on sotsiaalne olend ja see on ju ometi täiesti inimlik soov ja normaalne vajadus olla kellegagi lähedane, kuuluda kuskile, soovida teistega suhelda ja aega veeta. Minu jaoks solvav tõlgendada seda nii, et teistel on ok omada lähedasi, aga kui oled õnnetu või depressiivik, siis oled see, kes pelgalt otsib karku ja peaks olema elu lõpuni üksi. Eriti, kui mu peamine depressiooni põhjustaja ongi olnud see emotsionaalse läheduse, suhtluse puudumine. Kui pole kellegagi millestki sisulisest rääkida, ainult small talk tuttavad.

Ei öelnud seda. Lihtsalt sa otsid vabandusi ja võtad ohvrirolli (õpitud abitus) sisse ja korrutad seda, mida ei ole ja miks ei ole. Selle asemel muuda oma elus midagi kardinaalselt. Näiteks sõpru leidsid koolist ja ülikoolist.. mine siis midagi õppima. Rahvaülikooli näiteks või mingisse huviringu, rahvatantsu vms. Vaheta töökohta ja saa uued inimesed sinna…tee midagi täiesti sellist, mida pole teinud. Hakka uuesti Tinderdama, laadi alla Bumble jne.

Ma läksin kooli (ma pole teemaalgataja). Sealt leidsin paar head tuttavat, aga mitte sõpru. Praegu veel õpin. Samas kool paneb vaba aja nii kinni, et muud hobid jmt võid paariks aastaks ära unustada. Teedki üksi kodus koolitöid, kursakaaslastega suhtled põhiliselt veebis. Kaugõppes on õppesessioonid üldiselt iga 3-4 nädala tagant. Ülejäänud aja kursakaaslasi ei näe. Kõige lähemal elab üks kursakaaslane minust u 100 km kaugusel. Seega ilmselt pärast kooli jälle suhted kaugenevad vahemaa tõttu 🙁

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida tahan öelda, on see et inimene on sotsiaalne olend ja see on ju ometi täiesti inimlik soov ja normaalne vajadus olla kellegagi lähedane, kuuluda kuskile, soovida teistega suhelda ja aega veeta. Minu jaoks solvav tõlgendada seda nii, et teistel on ok omada lähedasi, aga kui oled õnnetu või depressiivik, siis oled see, kes pelgalt otsib karku ja peaks olema elu lõpuni üksi. Eriti, kui mu peamine depressiooni põhjustaja ongi olnud see emotsionaalse läheduse, suhtluse puudumine. Kui pole kellegagi millestki sisulisest rääkida, ainult small talk tuttavad.

Ei öelnud seda. Lihtsalt sa otsid vabandusi ja võtad ohvrirolli (õpitud abitus) sisse ja korrutad seda, mida ei ole ja miks ei ole. Selle asemel muuda oma elus midagi kardinaalselt. Näiteks sõpru leidsid koolist ja ülikoolist.. mine siis midagi õppima. Rahvaülikooli näiteks või mingisse huviringu, rahvatantsu vms. Vaheta töökohta ja saa uued inimesed sinna…tee midagi täiesti sellist, mida pole teinud. Hakka uuesti Tinderdama, laadi alla Bumble jne.

Sa vist ei lugenud, mida olen kirjutanud. Käin juba aktiivselt trennis ja olen seda teinud päris mitmeid aastaid juba. Lisaks olen käinud ka mitmeid kordi Rahvaülikoolis ja mujal mõnel kursusel, loengul. Palk mul kõige suurem just pole, aga too meeldib ning pole leidnud tööd, mis meeldiks vähemalt sama palju. Samuti meeldib kollektiiv. Olen proovinud varem ka sama töö kõrvalt muud tööd. Ma ei pea mõistlikuks vahetada endale meeldivat tööd sellepärast, et lihtsalt äkki siis tutvuks uute inimestega. Eriti kuna ma ei taha jah töökaaslasestega põhimõtteliselt väga väljaspool tööd sõbrustada ja lähemas kontaktis olla. Juhul kui peaks tekkima konflikte vms, siis see tekitaks pingeid tööl. Lisaks ei saa töökoormust vähendada, see seab piirid õpingutele. Koolile olen mõelnud ammu, aga ongi rahalised ja ajalised takistused. Samuti ei ole seda päris oma eriala leidnud.

Tinder ja Bumble mul juba on ja olen kasutanud neid aktiivselt. Vahepeal muidugi vähem aktiivselt.

See on ka klassikaline arusaam, et kui kellegagi lahku kasvatatakse, elud lahku viivad, siis kindlasti peab olema ühel kindlasti midagi viga. Ma olin selle kooliaegse sõbrannaga aastaid sõbranna, aga siis ühel suvel mingil üritusel sõbrunes ühe teise tüdrukuga ja neist said parimad sõbrannad. Mina jäin sinnapaika. Mingit konflikti vms meil polnud. Ülikooliegsed läksid välismaale või mujale linna ja ma polnud ka nendega mingi südamesõbranna. Ühendas ka see, et olime kursusekaaslased või ühikas toakaaslased. Kui kokkupuutepunkt kadus, siis nii enam ei suhelnud.

 

Ongi olnud see probleem, et leida selliseid hobisid või tegevusi, kus oleks kokkupuude teistega ja peaks lähemalt suhtlema. Kas või trennis jms kohtades kipub välja nägema nii, et igaüks on vaikselt oma nurgas ja võõraga niisama keegi naljalt suhtlema ei lähe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on olnud ka tutvusringkonnas väga mitmeid depressiooniga inimesi, ka tööl. Ja mind tõesti alati häirib, kui suhtutakse sellistesse inimestesse sallimatult ja hukka mõistes. Kõik need viited, kuidas sellised peaksidki olema üksi ja sõprade, pere ja kaaslaseta, kuna nad on ju häirivad ja koormaks teistele. Vaadake statistikat, kui paljud inimesed depresiooni põevad. Mulle tundub ikka julm kedagi ära põlata lihtsalt depressiooni tõttu. Mul on neid inimesi olnud nii tööl kui eraelus ümber ja pole küll tundnud, et peaks nad ära põlgama või talumatud inimesed suhtluses. Sageli ei saagi sellest seisundist üldse arugi, kui lähemalt ei suhtle ja inimene ise ei paljasta.

Mina seda ei arva, aga paraku ühiskond arvab. Haigus hakkab defineerima inimest. Inimestele meeldivad säravad ekstraverdid, mitte vaikselt nokitsejad. Ütle, mis tahad. Ise olen ka vaikne nokitseja, seega ma ei solva sind, kui ise samasugune olen.

See on täielik vale. Pooled inimesed on tegelikult introverdid ja seega on täiesti normaalne olla ka omaette nokitseja. Ühiskond võib suruda ekstraverdiks, aga tegelikkus on see, et umbes pooled seda ei ole ja kindlasti ei peagi olema. See tekitabki inimeses komplekse ja pingeid, kui ta arvab, et peab olema teistsugune ja suruma end mingisse raami, kuhu ta ei sobi. Haigus ei tohiks defineerida inimest ega teegi seda, vaid seda kipub ka tegema ühiskond. Seetõttu on ka dogmad ja tabud. Parem on varjata oma mistahes puudujääki, haigust või puuet, sest muidu hakataks sind läbi selle defineerima. Inimene, kel näiteks on diabeet, kõnedefekt või mõni krooniline haigus, longe vms. Pole ju normaalne näha teda ainult sellena. See on vaid üks osa temast. Ikka samasugune inimene nagu kõik teised.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi arvas, et oma depressiivsusega peletan mehi eemale ja kindlasti olen tegevusetu, emotsioonitu, siis tegelikult on läinud nii, et pea kõik, kellega on tekkinud sümpaatia ja lähem kontakt on osutunud ka meeleoluhäiretega või päris depressioonis olevaks. Ei ole spetsiaalselt selle järgi valinud ja esialgu suheldes pole see ka otseselt välja kumanud või jutuks tulnud. Aga need inimesed on olnud sügavamad ja emotsionaalsemad, nendega tekkinud paremini kontakt ja jutt jooksma hakanud. Meeleolu teemad tulnud välja veidi hiljem, kuna mehed eriti häbenevad seda. Nähakse ju nõrkusena. Samuti olen Tinderis suheldes kohanud ikka päris palju omadega puntras olevaid ja ka depressiooniga, antidepressante tarbivaid inimesi. Ka on neid tööl jms mu elus olnud. Levinud probleem.

Meestega suhtluses pole saanud probleemiks see, et mina oleks passiivne ja huvitu, vaid pigem ikka vastupidi. Pea kõik neist on olnud must väiksema tahteaktiivsusega, veel vähem sotsiaalsemad ja neil pole olnud hobisid, käike väga. Mina tahaks käia ringi, külastada erinevaid kohti, üritusi jms, avastada maailma. Siis on muutunud ikkagi häirivaks, kui teinepool on selline, kes pigem ongi peamiselt kodus ja selline loium, passiivsem, vähesema tahteaktiivsuse ja motivatsiooniga. Oma ainsas püsisuhtes muutus see ka üheks pettumust tekitavamaks faktoriks, et kaaslane ei soovinud väga kuskil käia. Olid mõned vähesed tegevused, mida talle meeldis teha ja kuhu tulla tahtis. See et ma olen depressiivne ja sageli kurvas meeleolus, ei tähenda, et ma ei tahaks midagi teha ega kuskile minna. Pigem olengi otsinud väljaspool kodu ja erinevatest tegevustest leevendust. Muidugi on ka olnud halvemaid päevi või perioode ka, kus peabki rohkem end sundima või ei olegi sellist motivatsiooni. Aga üldiselt tahtnud midagigi teha ja proovida, sest siis ka parem ja huvitavam. Kui olla täiesti üksik, siis üritustel lihtsalt keerulisem käia. Õnneks pärast lahkuminekut leidsin ühe tuttava, kellega käime ka üritustel jms kohtades. Aga see näeb ka välja nii, et enamjaolt mina otsin ja leian neid üritusi ja kohti, kuhu minna. Õnneks ta on selline inimene, kes alati rõõmsalt valmis igale poole minema ja kõike proovima. Need, kellega on olnud romantiline suhtlus, on osutunud see probleemiks. Suhtes olles kaotasingi ennast, sest mul olid olnud lapsepõlvest saadik oma tegevused, mis mind lõõgastasid, aga siis need kadusid ka ära, sest võtsin paraku kaaslase eluviisi omaks ja kui ta algul veel tahtis käia ja tegutseda, siis hiljem olime ikka liialt kodus ja ninapidi koos. Pärast lahkuminekut hakkasin uuesti tegelema endale meeldivate asjadega. Mehed, kellega kokku puutunud, on olnud samuti sõpradeta. Enamus neist minust veel vähem sotsiaalsemad ja neil pole ka olnud mingeid hobisid. Ma ei arva, et depressiivne inimene peab tingimata selline olema ja ise olen üritanud mitte olla. Tegevused ja hobid on ka olnud sellised, mis peaksid toetama depressiooniga toime tulemist (looduses liikumine, aeroobne trenn nagu rattasõit, suusatamine, loomadega tegelemine, jooga lugemine, joonistamine jms). Kuna mul on kehv suhtekogemus olemas, siis olen ka ettevaatlikum ja enam nii kergelt ei seo või ei lase end mõjutada. Ei soovi enam end kaotada ega loobuda tegevustest, mis mulle rõõmu pakuvad. Seega on tekkinud mitmel korral ka iseenesest see põrkumine või arusaam, et asja ei saa.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma läksin kooli (ma pole teemaalgataja). Sealt leidsin paar head tuttavat, aga mitte sõpru. Praegu veel õpin. Samas kool paneb vaba aja nii kinni, et muud hobid jmt võid paariks aastaks ära unustada. Teedki üksi kodus koolitöid, kursakaaslastega suhtled põhiliselt veebis. Kaugõppes on õppesessioonid üldiselt iga 3-4 nädala tagant. Ülejäänud aja kursakaaslasi ei näe. Kõige lähemal elab üks kursakaaslane minust u 100 km kaugusel. Seega ilmselt pärast kooli jälle suhted kaugenevad vahemaa tõttu ????

Okei… koolist leiad head tuttavad, super. Siis juba edasi lähed tööle sellele erialale, seal leiad endale sõpru. Mõistad? Lähed praktikale, leiad häid tuttavaid, lõpuks leiad sõprugi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk mul kõige suurem just pole, aga too meeldib ning pole leidnud tööd, mis meeldiks vähemalt sama palju. Samuti meeldib kollektiiv. Olen proovinud varem ka sama töö kõrvalt muud tööd. Ma ei pea mõistlikuks vahetada endale meeldivat tööd sellepärast, et lihtsalt äkki siis tutvuks uute inimestega. Eriti kuna ma ei taha jah töökaaslasestega põhimõtteliselt väga väljaspool tööd sõbrustada ja lähemas kontaktis olla. Juhul kui peaks tekkima konflikte vms, siis see tekitaks pingeid tööl. Lisaks ei saa töökoormust vähendada, see seab piirid õpingutele. Koolile olen mõelnud ammu, aga ongi rahalised ja ajalised takistused. Samuti ei ole seda päris oma eriala leidnud.

Okei, siis jah, võimatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ka klassikaline arusaam, et kui kellegagi lahku kasvatatakse, elud lahku viivad, siis kindlasti peab olema ühel kindlasti midagi viga. Ma olin selle kooliaegse sõbrannaga aastaid sõbranna, aga siis ühel suvel mingil üritusel sõbrunes ühe teise tüdrukuga ja neist said parimad sõbrannad. Mina jäin sinnapaika. Mingit konflikti vms meil polnud. Ülikooliegsed läksid välismaale või mujale linna ja ma polnud ka nendega mingi südamesõbranna. Ühendas ka see, et olime kursusekaaslased või ühikas toakaaslased. Kui kokkupuutepunkt kadus, siis nii enam ei suhelnud.

Jep, elu üldiselt nii käibki. Sellepärast võidakse mulle tuhat korda öelda sõpruse ja tutvuse vahet, ega mina ei hakka iial seda tabama. Mul on olnud sõpru ja kõigile olen valetanud palju asju ja intiimsetest asjadest mitte iial, sest ma ei taha end avada. Olen isegi valetanud asju, et enam ei küsitaks, sest ”sõbrannad” kipuvad liiga isiklikke küsimusi küsima. Sina aga tahad sõbrannatada ja rääkida endast, aga ei taha, et edasi kellataks. Mina küll ei usalda kedagi nii palju välja arvatud pereliikmeid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on täielik vale. Pooled inimesed on tegelikult introverdid ja seega on täiesti normaalne olla ka omaette nokitseja. Ühiskond võib suruda ekstraverdiks, aga tegelikkus on see, et umbes pooled seda ei ole ja kindlasti ei peagi olema. See tekitabki inimeses komplekse ja pingeid, kui ta arvab, et peab olema teistsugune ja suruma end mingisse raami, kuhu ta ei sobi. Haigus ei tohiks defineerida inimest ega teegi seda, vaid seda kipub ka tegema ühiskond. Seetõttu on ka dogmad ja tabud. Parem on varjata oma mistahes puudujääki, haigust või puuet, sest muidu hakataks sind läbi selle defineerima. Inimene, kel näiteks on diabeet, kõnedefekt või mõni krooniline haigus, longe vms. Pole ju normaalne näha teda ainult sellena. See on vaid üks osa temast. Ikka samasugune inimene nagu kõik teised.

No siin selgub siiski, et introverdid tunnevad end halvasti ja tahaksid end muuta, üks ütles seda lausa välja. Mina arvasin, et introverdid on rahul oma olemusega.

Päris nii siiski ei ole, et vaimse tervise teema pole tabu. Siiski on. Inimesed kardavad tundmatut rohkem kui näiteks füüsilise puudega inimest.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tahaks käia ringi, külastada erinevaid kohti, üritusi jms, avastada maailma.

Jah, ma tean vähemalt kahte inimest tutvusringkonnast, kes läksid kaaslastest lahku, sest nad ei tahtnud kusagil käia. Väga adekvaatne põhjus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma läksin kooli (ma pole teemaalgataja). Sealt leidsin paar head tuttavat, aga mitte sõpru. Praegu veel õpin. Samas kool paneb vaba aja nii kinni, et muud hobid jmt võid paariks aastaks ära unustada. Teedki üksi kodus koolitöid, kursakaaslastega suhtled põhiliselt veebis. Kaugõppes on õppesessioonid üldiselt iga 3-4 nädala tagant. Ülejäänud aja kursakaaslasi ei näe. Kõige lähemal elab üks kursakaaslane minust u 100 km kaugusel. Seega ilmselt pärast kooli jälle suhted kaugenevad vahemaa tõttu ????

Okei… koolist leiad head tuttavad, super. Siis juba edasi lähed tööle sellele erialale, seal leiad endale sõpru. Mõistad? Lähed praktikale, leiad häid tuttavaid, lõpuks leiad sõprugi.

Inimene on ju varem ka töötanud ja koolis käinud tõenäoliselt. Kui varem selle käigus sõpru leidnud pole, siis miks tingimata uus töö ja kool peaks neid tekitama? Seda enam, kui tegelikult suhtlust väga ei toimu, kokku reaalelus ei puutu nii palju ja tööl on näiteks väiksem kollektiiv või üldse kodukontor nagu praegu moes. Ja

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suhtes olles kaotasingi ennast, sest mul olid olnud lapsepõlvest saadik oma tegevused, mis mind lõõgastasid, aga siis need kadusid ka ära, sest võtsin paraku kaaslase eluviisi omaks ja kui ta algul veel tahtis käia ja tegutseda, siis hiljem olime ikka liialt kodus ja ninapidi koos. Pärast lahkuminekut hakkasin uuesti tegelema endale meeldivate asjadega.

Jah, see ongi vallaliseks olemise eelis, et tee, mida tahad, keegi ei käsuta. Ning õpid ennast tundma, mitte kaaslase mustreid endasse üle kandma. Jääb ka rohkem aega, ei pea kaaslasega arvestama enam.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehed, kellega kokku puutunud, on olnud samuti sõpradeta.

Jah, see on see, mida ütlesin ka teemaalgatajele, et sõber ei ravi muid probleeme või mees ei ravi muid probleeme. Väär on ka kaaslase sõpru üle võtta ja enda omasid üldse mitte omada.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene on ju varem ka töötanud ja koolis käinud tõenäoliselt. Kui varem selle käigus sõpru leidnud pole, siis miks tingimata uus töö ja kool peaks neid tekitama? Seda enam, kui tegelikult suhtlust väga ei toimu, kokku reaalelus ei puutu nii palju ja tööl on näiteks väiksem kollektiiv või üldse kodukontor nagu praegu moes. Ja

Just, sellele ma vihjangi läbi lillede, aga kuna internetilehed ja inimeste kogemused ja uurimistööd soovitavad töökohta üheks tutvumise võimaluseks, kooli teiseks, siis sellepärast kirjutan. Mõte aga oli elu muutus. Et teha midagi, mida iial pole teinud. Kolida Prantsusmaale näiteks. Kui näed, et senine elu on olnud samasugune, siis ainult muutmiseks tuleb teha midagi täiesti erinevat.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on täielik vale. Pooled inimesed on tegelikult introverdid ja seega on täiesti normaalne olla ka omaette nokitseja. Ühiskond võib suruda ekstraverdiks, aga tegelikkus on see, et umbes pooled seda ei ole ja kindlasti ei peagi olema. See tekitabki inimeses komplekse ja pingeid, kui ta arvab, et peab olema teistsugune ja suruma end mingisse raami, kuhu ta ei sobi. Haigus ei tohiks defineerida inimest ega teegi seda, vaid seda kipub ka tegema ühiskond. Seetõttu on ka dogmad ja tabud. Parem on varjata oma mistahes puudujääki, haigust või puuet, sest muidu hakataks sind läbi selle defineerima. Inimene, kel näiteks on diabeet, kõnedefekt või mõni krooniline haigus, longe vms. Pole ju normaalne näha teda ainult sellena. See on vaid üks osa temast. Ikka samasugune inimene nagu kõik teised.

No siin selgub siiski, et introverdid tunnevad end halvasti ja tahaksid end muuta, üks ütles seda lausa välja. Mina arvasin, et introverdid on rahul oma olemusega.

Päris nii siiski ei ole, et vaimse tervise teema pole tabu. Siiski on. Inimesed kardavad tundmatut rohkem kui näiteks füüsilise puudega inimest.

Tabu on see sinu ehk paljude jaoks. Aga vaimse tervise probleemid on ääretult levinud, eriti viimasel kahel aastal. Ma saan aru, kui kardetakse päriselt psüühikahäirega inimest nagu skisofreenikut või psühhoosidega inimest, aga depressiivikut või ärevushäirega inimest karta on jabur. Ja neid viimaseid on meil ühiskonnas palju.

Introvertsus pole mingi puue ja sageli mõistetakse selle tähendust valesti. Introvert pole masendunud ja sotsiaalselt oskamatu madala enesehinnanguga ja suhtluses arg inimene, kes konutab üksi nurgas ja mõtleb kui õnnetu ta on. Introvertsus tähendab lihtsalt suuremat sissepoole pööratust ja et energiat saadakse omaette olekust ning suurem suhtlemine võib olla väsitav. Täpselt nii palju tähendabki. Introvertsusega ei pea kaasnema mitte mingit masendust ega sotsiaalset kohmakust. Minu meelest kasutatakse ja mõistetakse seda terminit pidevalt valesti.

Umbes pooled ongi introverdid, seega on kohatu pidada seda mingiks puudeks. Introverdid ongi tavaliselt sõbrad endasuguste introvertidega. Ekstraverdid neile hästi ei sobikski, kuna mõjuvad väsitavalt. Introvertidel on lihtsalt raskem üksteist leida ja sõbruneda just selle suurema omaette hoidmise ja reserveerituse tõttu.

Mina olen introvert ja kindlasti ei tahaks olla ekstravert. Samuti ei sobi mulle sõpruskonda ekstravertsed tüübid. Nad on mu jaoks liiga pinnapealsed, väsitavad ja lärmakad. Ma tahaks olla lihtsalt sotsiaalsem, aga avatum, aga mitte ekstravert.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suhtes olles kaotasingi ennast, sest mul olid olnud lapsepõlvest saadik oma tegevused, mis mind lõõgastasid, aga siis need kadusid ka ära, sest võtsin paraku kaaslase eluviisi omaks ja kui ta algul veel tahtis käia ja tegutseda, siis hiljem olime ikka liialt kodus ja ninapidi koos. Pärast lahkuminekut hakkasin uuesti tegelema endale meeldivate asjadega.

Jah, see ongi vallaliseks olemise eelis, et tee, mida tahad, keegi ei käsuta. Ning õpid ennast tundma, mitte kaaslase mustreid endasse üle kandma. Jääb ka rohkem aega, ei pea kaaslasega arvestama enam.

Jah, nii olingi harjunud. Samas polnud ka probleem suhtesse ümber harjuda. Probleem oli see, et meil oligi ilmselt sõltuvussuhe ning veetsime liialt aega ninapidi koos. Impulss ja soov selleks tuli selleks rohkem mu kaaslaselt. Algul oli aasta aega küll üsna frustreerunud, et enda asjad soiku jäid, siis aga harjusin. Enam ma ei tahaks endale olulistes tegevustes ja käikudes mööndusi teha. Siis olin ka noorem ja rumalam. On olnud paar meest, kes samamoodi on püüdnud mind survestada kodusem ja passiivsem olema, pärssida mu käike ja suhtlusi. Ma tahan suhet ja kaaslast, mis annab mu elule juurde mitte ei võta ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on olnud ka tutvusringkonnas väga mitmeid depressiooniga inimesi, ka tööl. Ja mind tõesti alati häirib, kui suhtutakse sellistesse inimestesse sallimatult ja hukka mõistes. Kõik need viited, kuidas sellised peaksidki olema üksi ja sõprade, pere ja kaaslaseta, kuna nad on ju häirivad ja koormaks teistele. Vaadake statistikat, kui paljud inimesed depresiooni põevad. Mulle tundub ikka julm kedagi ära põlata lihtsalt depressiooni tõttu. Mul on neid inimesi olnud nii tööl kui eraelus ümber ja pole küll tundnud, et peaks nad ära põlgama või talumatud inimesed suhtluses. Sageli ei saagi sellest seisundist üldse arugi, kui lähemalt ei suhtle ja inimene ise ei paljasta.

Mina seda ei arva, aga paraku ühiskond arvab. Haigus hakkab defineerima inimest. Inimestele meeldivad säravad ekstraverdid, mitte vaikselt nokitsejad. Ütle, mis tahad. Ise olen ka vaikne nokitseja, seega ma ei solva sind, kui ise samasugune olen.

See on täielik vale. Pooled inimesed on tegelikult introverdid ja seega on täiesti normaalne olla ka omaette nokitseja. Ühiskond võib suruda ekstraverdiks, aga tegelikkus on see, et umbes pooled seda ei ole ja kindlasti ei peagi olema. See tekitabki inimeses komplekse ja pingeid, kui ta arvab, et peab olema teistsugune ja suruma end mingisse raami, kuhu ta ei sobi.

Olen introvert. Kindlasti ei ole asi nii kurb, nagu keegi siin maalida pyyab, et kui introvert, siis pole sopru, kaaslast, keegi ei tunnusta sind, jne.

Tegelikult introvert ei tahenda ei depressiivset ega negativistlikku iseloomu. Ekstravert voib ka vabalt olla nii depressiivne kui ka negatiivne. Ekstravert on lihtsalt see, kes tahab palju suhelda, mis iseenesest! ei tahenda veel kvaliteeti, huvitavaid motteid ega kaaslastega arvestamist.

Mina introverdina ei ole depressiivne ja pyyan valtida ka negatiivseid motteid. Sopru voiks olla rohkem, aga mul on endal ka ootused soprusele, mitte tyhi jutt stiilis, mida sa hommikusoogiks soid ja klatsi talun ainult vaga vaheses koguses. Mina eelistan isegi olla introvert, sest mulle meeldib maailma ja oma inimesi jalgides omi motteid moelda.

Seega, oled sa ikka kindel, et oled tegelikult introvert? Kui sa nii vaga suheda tahad, siis on sinu naol akki siiski tegemist allasurutud ekstraverdiga, kes pole teiste ekstravertide hulgas n.o. labi loonud? Minul on ykskoik, mida need ekstraverdid seal omavahel seletavad, parem ongi, kui nad mind sellesse ei kaasa.

Ainus asi, mida introverdid peavad jalgima, on see, et keegi ei peaks neid kergelt ylesoidetavaks voi arakasutatavaks. Kehtib eriti naiste kohta. Sellisel juhul tuleb kohe teha pingutus, tulla oma “kestast” valja tulla ja selgeks teha, et sulle pahe ei istuta, mis siis, et oled vaikne ja ei klatsi.

 

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 30ndate alguses, aga jõudnud oma elus sellisesse seisu, et täiesti üksik. Mul pole ühtki sõpra ega ka kaaslast. Vallaline olen olnud aastaid ning päris sõbrannasid pole tegelikult olnud juba ligi 15a. Ainuke suhtlus teiste inimestega toimub tööl. Vabal ajal sisuliselt kellegagi ei suhtle. Olen selline eraklikum olnud keskkoolist saadik ning ühtlasi tundnud, et see mõjutab väga tugevalt mu niigi depressiivset olekut. Käin ka psühhiaatri, psühholoogi vastuvõtul, aga need on väga harva ning pole sellest mingit kasu tundnud.

Olen juba aastaid püüdnud sotsiaalsust suurendada, endale sõpru leida, aga mingit edu pole tulnud. Kõik suhtlused kuidagi vajuvad kiirelt ära, isegi kui tundub, et jutt jookseb ja inimesega klapib, on ühiseid huvisid. Ei saagi aru, kas on minus või lihtsalt inimestel endil pole väga motivatsiooni või muud prioriteedid. Ka suhtlused vastassooga on kiirelt ära vajunud. Praeguseks on siiralt juba tunne, et ma vist jäängi ülejäänud eluks vallaliseks, isegi lihtsalt boonustega sõprust pole õnnestunud hoida või luua. Lisaks, et ei leiagi enam kunagi endale ühtki sõbrannat. Ülikooli ajal olid sõbrannad ning kuni 10.klassini ka. On ka olnud üks suhe. Nii et päris täiesti oskamatu ei tohiks suhtluses olla.

Lihtsalt tunnen, kuidas see ääretu üksindus muserdab tohutult ning enesehinnang on seetõttu väga alla läinud. Tunnen, et olen väärtusetu ja mittetahetud, ei meeldi inimestele.

Ei oska mingit lahendust ka leida. Antidepressante olen proovinud, paraku muud kasu neist peale suurema tuimuse polnud.

Kas keegi on olnud sarnases olukorras ja kuidas olete leidnud väljapääsu? Pärast aastaid püüdlusi tunnen ausalt öeldes juba ääretult lootsetult end. Väga raske on tutvusi laiendada, kui lihtsalt pole kedagi, kust need laieneda saaks.

Vaheta töökohta, vaheta keskkonda. Miski sind kinni ei hoia, milleks siis samas kohas olla.

Sa, kulla inimene, oled ka üldse kursis sellega, mis tööturul toimub? Vaheta töökohta? Nagu see oleks nii lihtne! Kuhu on tavainimesel minna?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk jäi su jutust vale mulje, aga tundub, et oled rohkem selline tagantkiitja ja kaasanoogutaja, kes ei julge oma arvamust avaldada, sest ei taha konflikte. Üldiselt sellised inimesed ei olegi huvitavad, huvitavad on ikka need, kellel on igas asjas oma seisukoht, mille julgeb välja öelda ja seda ka vajadusel kaitsta. Selliseid “ma ei taha pahandusi” inimesi sõbraks vist eriti ei valita jah. Isegi siin Perekoolis on sellepärast huvitav, et on palju erinevate tõekspidamistega inimesi. Kui igas teemas kõik ainult noogutaks kaasa, et jaa-jaa, mina arvan samuti, siis ei viitsiks küll siit midagi lugeda.

Saan aru, mida silmas pead, aga kindlasti ma sellist tüüpi inimene pole. Mul on alati olnud oma vaated ja arusaamad asjadest ning ei puudu ka julgus neid väljendada. See, et ma konflikte vältida tahaks, kehtib töökeskkonna puhul just. Mulle meeldib mu töö ja tahan end seal hästi tunda ning töökaaslastega läbi saamine on oluline osa. Ei tahaks, et oleks kuidagi ebamugav õhkkond või peaks kedagi vältima, kuna olen raksu läinud. Töö on selline, kus on vaja ka koostööd teha omavahel, seega on oluline, et poleks selliseid pingeid.

Ma pole kindlasti selline kaasakiitja ja noogutaja kunagi olnud. Kui ongi suurem seltskond või dominantsemad inimesed ning ma millegagi ei nõustu, siis pigem lihtsalt olen vait, aga sellist asja pole, et ei omaks enda vaateid ja kiidaks takka asjadele, millega ei nõustu.

Mul on viimased 2a nüüd üks tuttav olnud, kellega vahel lihtsalt midagi koos teinud, aga mingit lähemat sidet selle ajaga tekkinud pole. Tema on just sellist tüüpi inimene nagu kirjeldasid ja olen ka ise tajunud, et seetõttu alati väga huvitav suhelda just pole ning lähemat sidet tekkida ei saa. Ma ise tõtt-öelda pole varem sellise asjaga kokku puutunud, aga tõesti pole olnud mitte ühtegi korda, kus ta poleks mingi mu mõttega nõustunud või oleks arvanud teisiti. Tihti kordabki lihtsalt mu enda väljendatud mõtteid teise sõnastusega ja noogutab kõigele kaasa. Oleme paar korda kunagi teinud midagi ka koos mõne teise inimesega ja siis ta pole kordagi julgenud öelda, et mingi asi ei sobi või ei saa teha. Kuigi kahekesi omavahel oleme sellest rääkinud. Siis kui vaja arvamust avaldada, vaadanud ka minu poole ja mina olen siis pidanud igakord ütlema meie eelistusi. Muidu tore inimene, aga endale tundunud selline asi harjumatu ja ebakindel. Ise ma kindlasti selline pole, aga kui tegemist võõramaga inimesega ja vaidlusse, konflikti laskuda ei taha, siis pigem olen lihtsalt vait. Kui kellegagi lähemalt suhelnud, siis ikka oma arvamust avaldanud, ka siis kui see teisega täiesti vastuolus.

Ma ise arvanud, et probleem on peamiselt selles, et olengi selline reserveeritud ja usaldusega probleeme. Ei taha oma isiklikke asju jagada, sest olen varasemalt kogenud, kuidas inimesed kipuvad olema hinnangulised. Jagama negatiivseid hinnanguid ja pigem nagu end paremaks pidama, õpetusi jagama jne, kui end haavatavaks teed ja oma ebakohtadest, probleemidest räägid. Sellist hukkamõistmist ja halvustamist kardan küll.

See vastab tõele jah, et olen püüdnud luua sõprussuhteid endasuguste vähesotsiaalsete üksikute inimestega ja siis kohati mõelnudki, et ehk neil lihtsalt pole motivatsiooni, soovi suhtlust hoida.

No mina olen samasugune nagu sina. Noh, mitte päris samasugune, aga ka erak. Ma usun, et ma olen ilmselt autist, kuid ma ei ole arstide poole pöördunud, seega diagnoosi pole.

Ma olen koguaeg “üksi”, aga muidugi – ma tahangi olla.
Suhtlen paari inimesega küllaltki aktiivselt netis, sellest on mulle rohkem kui küll.
Mul on koer, kass, kalad, kilpkonn ja papagoid, rohkem pole kedagi vaja.
Kuna on koer, siis olen suure osa ajast temaga väljas – metsas, veekogude ääres jne.
Kasvatan orhideesid, see on mu hobi.
Kodus teen joogat ja mediteerin.
Suhtlen muidugi paari allesoleva sugulasega, nendega olen koos tähtsatel päevadel. Aga siis ka väsin ja tahaks pigem kiiresti koju.
Kuulan palju muusikat ja erinevaid podcaste (eesti TV kanaleid jne ei vaata ega ER kuula).
Loen raaamatuid agararalt.
Väga harva käin vaatamas mõnd etendust või filmi, samuti ei külasta eriti kontserte ega muuseume.
Ei reisi (see on veidi kurb, aga mul poleks raha ka selleks nagunii), kuid kord aastas püüan korraks ühel väikesel Kreeka saarel käia, koer on siis kaasas ja teistel loomadel järelvaataja.
Majapidamine on mul väga askeetlik – ühe magamistoaga + elutuba ja köök, vannituba.
Söön vähe ja taimetoitu.
Alkoholi, sigarette ja narkootikume ei tarbi.
Töötan kodus, kolleegidega suhtlen ka netis, koosolekud samuti.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 30ndate alguses, aga jõudnud oma elus sellisesse seisu, et täiesti üksik. Mul pole ühtki sõpra ega ka kaaslast. Vallaline olen olnud aastaid ning päris sõbrannasid pole tegelikult olnud juba ligi 15a. Ainuke suhtlus teiste inimestega toimub tööl. Vabal ajal sisuliselt kellegagi ei suhtle. Olen selline eraklikum olnud keskkoolist saadik ning ühtlasi tundnud, et see mõjutab väga tugevalt mu niigi depressiivset olekut. Käin ka psühhiaatri, psühholoogi vastuvõtul, aga need on väga harva ning pole sellest mingit kasu tundnud.

Olen juba aastaid püüdnud sotsiaalsust suurendada, endale sõpru leida, aga mingit edu pole tulnud. Kõik suhtlused kuidagi vajuvad kiirelt ära, isegi kui tundub, et jutt jookseb ja inimesega klapib, on ühiseid huvisid. Ei saagi aru, kas on minus või lihtsalt inimestel endil pole väga motivatsiooni või muud prioriteedid. Ka suhtlused vastassooga on kiirelt ära vajunud. Praeguseks on siiralt juba tunne, et ma vist jäängi ülejäänud eluks vallaliseks, isegi lihtsalt boonustega sõprust pole õnnestunud hoida või luua. Lisaks, et ei leiagi enam kunagi endale ühtki sõbrannat. Ülikooli ajal olid sõbrannad ning kuni 10.klassini ka. On ka olnud üks suhe. Nii et päris täiesti oskamatu ei tohiks suhtluses olla.

Lihtsalt tunnen, kuidas see ääretu üksindus muserdab tohutult ning enesehinnang on seetõttu väga alla läinud. Tunnen, et olen väärtusetu ja mittetahetud, ei meeldi inimestele.

Ei oska mingit lahendust ka leida. Antidepressante olen proovinud, paraku muud kasu neist peale suurema tuimuse polnud.

Kas keegi on olnud sarnases olukorras ja kuidas olete leidnud väljapääsu? Pärast aastaid püüdlusi tunnen ausalt öeldes juba ääretult lootsetult end. Väga raske on tutvusi laiendada, kui lihtsalt pole kedagi, kust need laieneda saaks.

See on puhas suhete teema, miks see siin tervise rubriigis on?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tabu on see sinu ehk paljude jaoks.

Ei. Kui ma räägin, et teiste arvates, siis ma ei räägi endast.

Minu meelest kasutatakse ja mõistetakse seda terminit pidevalt valesti.

Minu arvates samuti on TA ambivert pigem.

Ma tahaks olla lihtsalt sotsiaalsem, aga avatum, aga mitte ekstravert.

Mina olen introvert. Väga julge suhtleja, valmis looma sõprusringkondi.. mina panen alati need kokku, aga ma ei taha sõpru. Edasi võivad ise suhelda, mina ühendan, suhelgu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tahan suhet ja kaaslast, mis annab mu elule juurde mitte ei võta ära.

Väga õige. Sulle sobib selline sotsiaalne mees, aga samas mitte joodik, küll aga pidutseja. Usumehed tulevad meelde.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa, kulla inimene, oled ka üldse kursis sellega, mis tööturul toimub? Vaheta töökohta? Nagu see oleks nii lihtne! Kuhu on tavainimesel minna?

Ei ole kursis, ise samuti pelgan otsida. Peab smalltaöki tegema ja end avama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma läksin kooli (ma pole teemaalgataja). Sealt leidsin paar head tuttavat, aga mitte sõpru. Praegu veel õpin. Samas kool paneb vaba aja nii kinni, et muud hobid jmt võid paariks aastaks ära unustada. Teedki üksi kodus koolitöid, kursakaaslastega suhtled põhiliselt veebis. Kaugõppes on õppesessioonid üldiselt iga 3-4 nädala tagant. Ülejäänud aja kursakaaslasi ei näe. Kõige lähemal elab üks kursakaaslane minust u 100 km kaugusel. Seega ilmselt pärast kooli jälle suhted kaugenevad vahemaa tõttu ????

Okei… koolist leiad head tuttavad, super. Siis juba edasi lähed tööle sellele erialale, seal leiad endale sõpru. Mõistad? Lähed praktikale, leiad häid tuttavaid, lõpuks leiad sõprugi.

Inimene on ju varem ka töötanud ja koolis käinud tõenäoliselt. Kui varem selle käigus sõpru leidnud pole, siis miks tingimata uus töö ja kool peaks neid tekitama? Seda enam, kui tegelikult suhtlust väga ei toimu, kokku reaalelus ei puutu nii palju ja tööl on näiteks väiksem kollektiiv või üldse kodukontor nagu praegu moes. Ja

Jah, ma olen kahel korral töö kõrvalt koolis käinud. Esimesel korral sain ka kahe kursakaaslastega heaks tuttavaks. Nemad aga ei lõpetanud ja elu viis lahku. Samuti juba praegu töötan õpitaval erialal. Tahtsin lihtsalt välja tuua, et see kool ei pruugi ka imevits olla. Ja sõpradeta inimene ei pruugi olla see, kes üheski seltskonnas suud lahti ei saa ning aina kodus lage vahib. Olen käinud koolis, kursustel, trennis jne, aga sõpru pole tekkinud. Ilmselt on kaasa aidanud ka viimase 10 aasta jooksul kolmel korral elukoha muutus jmt elulised asjaolud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tahan suhet ja kaaslast, mis annab mu elule juurde mitte ei võta ära.

Väga õige. Sulle sobib selline sotsiaalne mees, aga samas mitte joodik, küll aga pidutseja. Usumehed tulevad meelde.

Pidutseja kindlasti ei sobi, kuna ma ise pole üldse pidutseja ja selline asi ei meeldi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidutseja kindlasti ei sobi, kuna ma ise pole üldse pidutseja ja selline asi ei meeldi. Rate this item:Submit Rating00

Pidasin silmas seltskonnalõvi, jutlustajat, pulmaisa rekreatsioonikorraldajat vms.
On oht, et inimese hobi või elukutse hakkab segama paarisuhet ja ollakse kodust pikalt ära. Piloot, kapten, sõjaväelane, ehitaja, kaugsõiduautojuht, samuti öösel või õhtul hilja töötajad (arstid, valvurid, pagarid, päästjad, politseinikud vms).

0
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pidutseja kindlasti ei sobi, kuna ma ise pole üldse pidutseja ja selline asi ei meeldi. Rate this item:Submit Rating00

Pidasin silmas seltskonnalõvi, jutlustajat, pulmaisa rekreatsioonikorraldajat vms.

On oht, et inimese hobi või elukutse hakkab segama paarisuhet ja ollakse kodust pikalt ära. Piloot, kapten, sõjaväelane, ehitaja, kaugsõiduautojuht, samuti öösel või õhtul hilja töötajad (arstid, valvurid, pagarid, päästjad, politseinikud vms).

Kuulge. Kas te ei saa aru, et see on tervise rubriik? Mis kosjalontorit te peate siin?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi arvas, et oma depressiivsusega peletan mehi eemale ja kindlasti olen tegevusetu, emotsioonitu, siis tegelikult on läinud nii, et pea kõik, kellega on tekkinud sümpaatia ja lähem kontakt on osutunud ka meeleoluhäiretega või päris depressioonis olevaks. Ei ole spetsiaalselt selle järgi valinud ja esialgu suheldes pole see ka otseselt välja kumanud või jutuks tulnud. Aga need inimesed on olnud sügavamad ja emotsionaalsemad, nendega tekkinud paremini kontakt ja jutt jooksma hakanud. Meeleolu teemad tulnud välja veidi hiljem, kuna mehed eriti häbenevad seda. Nähakse ju nõrkusena. Samuti olen Tinderis suheldes kohanud ikka päris palju omadega puntras olevaid ja ka depressiooniga, antidepressante tarbivaid inimesi. Ka on neid tööl jms mu elus olnud. Levinud probleem.

Meestega suhtluses pole saanud probleemiks see, et mina oleks passiivne ja huvitu, vaid pigem ikka vastupidi. Pea kõik neist on olnud must väiksema tahteaktiivsusega, veel vähem sotsiaalsemad ja neil pole olnud hobisid, käike väga. Mina tahaks käia ringi, külastada erinevaid kohti, üritusi jms, avastada maailma. Siis on muutunud ikkagi häirivaks, kui teinepool on selline, kes pigem ongi peamiselt kodus ja selline loium, passiivsem, vähesema tahteaktiivsuse ja motivatsiooniga. Oma ainsas püsisuhtes muutus see ka üheks pettumust tekitavamaks faktoriks, et kaaslane ei soovinud väga kuskil käia. Olid mõned vähesed tegevused, mida talle meeldis teha ja kuhu tulla tahtis. See et ma olen depressiivne ja sageli kurvas meeleolus, ei tähenda, et ma ei tahaks midagi teha ega kuskile minna. Pigem olengi otsinud väljaspool kodu ja erinevatest tegevustest leevendust. Muidugi on ka olnud halvemaid päevi või perioode ka, kus peabki rohkem end sundima või ei olegi sellist motivatsiooni. Aga üldiselt tahtnud midagigi teha ja proovida, sest siis ka parem ja huvitavam. Kui olla täiesti üksik, siis üritustel lihtsalt keerulisem käia. Õnneks pärast lahkuminekut leidsin ühe tuttava, kellega käime ka üritustel jms kohtades. Aga see näeb ka välja nii, et enamjaolt mina otsin ja leian neid üritusi ja kohti, kuhu minna. Õnneks ta on selline inimene, kes alati rõõmsalt valmis igale poole minema ja kõike proovima. Need, kellega on olnud romantiline suhtlus, on osutunud see probleemiks. Suhtes olles kaotasingi ennast, sest mul olid olnud lapsepõlvest saadik oma tegevused, mis mind lõõgastasid, aga siis need kadusid ka ära, sest võtsin paraku kaaslase eluviisi omaks ja kui ta algul veel tahtis käia ja tegutseda, siis hiljem olime ikka liialt kodus ja ninapidi koos. Pärast lahkuminekut hakkasin uuesti tegelema endale meeldivate asjadega. Mehed, kellega kokku puutunud, on olnud samuti sõpradeta. Enamus neist minust veel vähem sotsiaalsemad ja neil pole ka olnud mingeid hobisid. Ma ei arva, et depressiivne inimene peab tingimata selline olema ja ise olen üritanud mitte olla. Tegevused ja hobid on ka olnud sellised, mis peaksid toetama depressiooniga toime tulemist (looduses liikumine, aeroobne trenn nagu rattasõit, suusatamine, loomadega tegelemine, jooga lugemine, joonistamine jms). Kuna mul on kehv suhtekogemus olemas, siis olen ka ettevaatlikum ja enam nii kergelt ei seo või ei lase end mõjutada. Ei soovi enam end kaotada ega loobuda tegevustest, mis mulle rõõmu pakuvad. Seega on tekkinud mitmel korral ka iseenesest see põrkumine või arusaam, et asja ei saa.

Väike vihja, inimene paraneb paremini ja saab terveks, kui ta pidevalt oma haiguslikku seisundit ette ja taha ei korruta. Ning selle viimase posti järgi tundud sa mulle terve inimene, soovid reisida jne. Tundub, et sa ei tea, mis on depressioon, sest päris augus inimene ei suudaks seda nimetadagi igas teises lauses. Tundud ka valiv meeste suhtes, ei anna neile samadel alustel vōimalust nagu ise eksisteerid või siis oled dmd müüriga ümbritsenud, et end kaitsta. Üks kahest. Suhted aga arenevad paraku vaid avatuse ja siiruse pealt.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi arvas, et oma depressiivsusega peletan mehi eemale ja kindlasti olen tegevusetu, emotsioonitu, siis tegelikult on läinud nii, et pea kõik, kellega on tekkinud sümpaatia ja lähem kontakt on osutunud ka meeleoluhäiretega või päris depressioonis olevaks. Ei ole spetsiaalselt selle järgi valinud ja esialgu suheldes pole see ka otseselt välja kumanud või jutuks tulnud. Aga need inimesed on olnud sügavamad ja emotsionaalsemad, nendega tekkinud paremini kontakt ja jutt jooksma hakanud. Meeleolu teemad tulnud välja veidi hiljem, kuna mehed eriti häbenevad seda. Nähakse ju nõrkusena. Samuti olen Tinderis suheldes kohanud ikka päris palju omadega puntras olevaid ja ka depressiooniga, antidepressante tarbivaid inimesi. Ka on neid tööl jms mu elus olnud. Levinud probleem.

Meestega suhtluses pole saanud probleemiks see, et mina oleks passiivne ja huvitu, vaid pigem ikka vastupidi. Pea kõik neist on olnud must väiksema tahteaktiivsusega, veel vähem sotsiaalsemad ja neil pole olnud hobisid, käike väga. Mina tahaks käia ringi, külastada erinevaid kohti, üritusi jms, avastada maailma. Siis on muutunud ikkagi häirivaks, kui teinepool on selline, kes pigem ongi peamiselt kodus ja selline loium, passiivsem, vähesema tahteaktiivsuse ja motivatsiooniga. Oma ainsas püsisuhtes muutus see ka üheks pettumust tekitavamaks faktoriks, et kaaslane ei soovinud väga kuskil käia. Olid mõned vähesed tegevused, mida talle meeldis teha ja kuhu tulla tahtis. See et ma olen depressiivne ja sageli kurvas meeleolus, ei tähenda, et ma ei tahaks midagi teha ega kuskile minna. Pigem olengi otsinud väljaspool kodu ja erinevatest tegevustest leevendust. Muidugi on ka olnud halvemaid päevi või perioode ka, kus peabki rohkem end sundima või ei olegi sellist motivatsiooni. Aga üldiselt tahtnud midagigi teha ja proovida, sest siis ka parem ja huvitavam. Kui olla täiesti üksik, siis üritustel lihtsalt keerulisem käia. Õnneks pärast lahkuminekut leidsin ühe tuttava, kellega käime ka üritustel jms kohtades. Aga see näeb ka välja nii, et enamjaolt mina otsin ja leian neid üritusi ja kohti, kuhu minna. Õnneks ta on selline inimene, kes alati rõõmsalt valmis igale poole minema ja kõike proovima. Need, kellega on olnud romantiline suhtlus, on osutunud see probleemiks. Suhtes olles kaotasingi ennast, sest mul olid olnud lapsepõlvest saadik oma tegevused, mis mind lõõgastasid, aga siis need kadusid ka ära, sest võtsin paraku kaaslase eluviisi omaks ja kui ta algul veel tahtis käia ja tegutseda, siis hiljem olime ikka liialt kodus ja ninapidi koos. Pärast lahkuminekut hakkasin uuesti tegelema endale meeldivate asjadega. Mehed, kellega kokku puutunud, on olnud samuti sõpradeta. Enamus neist minust veel vähem sotsiaalsemad ja neil pole ka olnud mingeid hobisid. Ma ei arva, et depressiivne inimene peab tingimata selline olema ja ise olen üritanud mitte olla. Tegevused ja hobid on ka olnud sellised, mis peaksid toetama depressiooniga toime tulemist (looduses liikumine, aeroobne trenn nagu rattasõit, suusatamine, loomadega tegelemine, jooga lugemine, joonistamine jms). Kuna mul on kehv suhtekogemus olemas, siis olen ka ettevaatlikum ja enam nii kergelt ei seo või ei lase end mõjutada. Ei soovi enam end kaotada ega loobuda tegevustest, mis mulle rõõmu pakuvad. Seega on tekkinud mitmel korral ka iseenesest see põrkumine või arusaam, et asja ei saa.

Väike vihja, inimene paraneb paremini ja saab terveks, kui ta pidevalt oma haiguslikku seisundit ette ja taha ei korruta. Ning selle viimase posti järgi tundud sa mulle terve inimene, soovid reisida jne. Tundub, et sa ei tea, mis on depressioon, sest päris augus inimene ei suudaks seda nimetadagi igas teises lauses. Tundud ka valiv meeste suhtes, ei anna neile samadel alustel vōimalust nagu ise eksisteerid või siis oled dmd müüriga ümbritsenud, et end kaitsta. Üks kahest. Suhted aga arenevad paraku vaid avatuse ja siiruse pealt.

See on umbes samasugune arusaam nagu see, et kes räägib enesetapust, kindlasti kunagi päriselt seda ei tee. Kes suudab öelda korduvalt välja, et on depressioonis, seda pole, sest päriselt masenduses inimene ei suudaks seda öelda. Suudab küll. Miks ei peaks. Mina ei öelnud seda varem kellelegi peale enda, kuna häbenesin. Kuna aga see teema muutunud viimasel ajal nii aktuaalseks ning ka tööl räägitakse, siis enam ei häbene sedasi. Vanust ka juurde tulnud.

Ütlesin, et olen funktsioneeriv depressiivik. Täpselt nagu on funktsioneerivaid alkohoolikuid. Depressiooni on erinevas raskusastmes (laias laastus 3),aga paljudel paistab olevat arusaam, et depressioon ongi ainult see kõige raskem versioon, et inimene ei pese ennast enam isegi, ei suuda ühtki kohustust teha ja ainult nutab või lebab voodis. Ma ei defineeri end läbi selle, vaid viimastel aegadel olen hakanud otse välja ütlema, sh enda jaoks. Ja just nimelt püüdnud teha seda, mis aitama peaks, lubada endale tundeid ja mõtteid, mitte tõlgendada neid valeks ja alla suruda. See alla surumine ja endale mitte lubamine depressiooni tekitabki. Mul on psühhiaatri poolt pandud depressiooni diagnoos olemas ning samuti on on täidetud enamus sellele vastavaid kriteeriume, sümptomid on enamuses olemas. Seda teismeeast saadik ja kahjuks on viimastel aastatel hakanud lisanduma ka füüsilised aistingud ja ka terviseprobleemid. Varem olid isegi kurvemad meeleolud, aga füüsiliselt oli ok.

Ja muidugi olen ma meeste osas valiv. Peabki olema. Mitte et igaüks kõlbab. Tahan head suhet ja endaga sobivat partnerit. Miks see peaks olema liialt või ebanormaalselt valiv. See võiks olla elementaarne. Tahan õnnelikku suhet, mitte olla suhtes nui neljaks, ükskõik kellega ja millises. Ja ma kindlasti ei vali mehi selliste kriteeriumite järgi, millele ise ei suuda vastata. Kahjuks ongi olnud pigem vastupidi. Et need mehed ei suuda vastatata neile parameetritele, millele ise vastan ja mis on mulle olulised. Olen silma kinni pigistanud algul, kuna sümpaatsed muidu olnud. Nt siis just see tervislik eluviis, enda tervisest ja heaolust hoolimine, sportlikkus, teatav kogus haritust ja intelligentsi, et inimene saaks endaga rahaliselt hakkama. Jne. Mul on need olemas ja siis hästi ei sobi jah, kui selline peamiselt kodus ekraanide taga olev tegelane, kes on ülekaalus, üldiselt vormist väljas, liigutada end ei taha ka toitub väga ebatervislikult. Suitsetamine ja alkolembus ka välistatud. Rahaliselt saan ka endaga hakkama, seega hästi ei meeldi, kui mees ei tule kuu lõpuni väljagi hästi. Ei oota ega taha ka mingit über Adonist. Soovingi lihtsalt endasarnast inimest, kellega meil huvid, soovid ja vajadused jne klapiks. Kahjuks ongi olnud probleem, et kellegagi pole tegelikult nii hästi sobinud. Eelistused, huvid, soovid ja tulevikuplaanid või vajadused, nägemused, vaated erinevad liialt. Ka füüsiliselt pole sobinud osadega.

Mina pole meeleoluhäiretega ja sõpradeta mehi kunagi välistanud ja ütlesin ka, et tegelikult on pea kõik seda olnud. Kahjuks aga olnud neil ilmselt probleem akuutsem ja see saanud ka takistavaks läbisaamises. Viimased paar olid kõige eredamad näited ses osas armukadeduse, passiivsuse ja agressiivse süüdistamisega. Eelmine elas mu peal välja traumasid, mis eksnaisega olid. Tundus, et isegi sõnastus sama. Reaktsioonid tundusid üle võlli liialdatud ja emotsionaalsed ja ei saanud kohati aru, millest tulenesid. Üks teine oli sarnane. Mul ei ole sõpru, aga ma ei eelda, et teine hülgaks mu pärast kõik oma, hobid, tegevused, tuttavad ja ei hakka süüdistama asjades, mida pole teinud, vaid mida tegi mingi mu eks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 182 )


Esileht Pereelu ja suhted Üksindus ja depressioon