Esileht Pereelu ja suhted Ülekaal kaaslasel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 404 )

Teema: Ülekaal kaaslasel

Postitas:
Kägu

Annan endale aru, et ise olen kaasa valinud ja mis siin viriseda. Aga…abielludes oli ta kõhn kui piibuork ja nii kui 30 kukkus ja lapsed saime muutus kõik. Kaalu on juurde tulnud viimased 15 aastat. Jäi seal 100 kandis pidama mõneks ajaks, aga koroona, kodukontor, kuluvad liigesed, öine õllelembus ja näksimine on teinud oma töö. Oleks ta selle kõige juures rõõmus ja tore, aga ei ole. Igavene vinguviiul on hoopis.

Olen tema kõrval ise enda meelest suutnud jääda tervislikuks. Söön, liigun, magan regulaarselt. Kaal on normaalne. Kahjuks sellist ühtset kambavaimu tal ei ole, et oleks siis koos tervislik. Meil üsna erinevad graafikud ja niigi on ühist aega raske leida. Ka pole ta kunagi väga järjepidev olnud. Suure hurraaga kuulutab mõnikord õllest või veinist loobumisest, kuid püsivalt ei ole muutnud oma elustiili. Kurb, et ta selline mugav tahab olla.

Miks ma kurdan?

Mure on tekkimas tuleviku pärast. Tahaks enda kõrval näha inimest, kes on endaga rahul ja hoolitseb selle eest, et temaga oleks koos mõnus olla ka vanaduses. Hetkel see lootus küll iga päevaga kahaneb. Poole ööni joob-sööb, vaatab telekat, siis hommikuti on pahur, midagi teha ei taha. See ajab minu pahuraks ja kuniks tema midagi koos teha tahab, on minu jaoks juba päev õhtuks saanud, oma toimetused teinud ja valmis lõdvemalt võtma. Ise ta midagi ei liigu, ainult koos minuga käib. Muidu oma töös igati toimekas ja tubli, aga iseenda eest üldse ei hoolitse.

Mis nipiga olete oma ülekaalused, pahurad ja laisad kaaslased saanud taas toimekaks ennast armastavaks ja ägedaks?

+21
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled mees või naispool?

Ülekaalulist ei saa mitte keegi teine motiveerida. Otse või läbi lillede ütlemine võib hoopis veel hullemini mõjuda. Inimene kas jõuab ise ühel hetkel tahteni midagi muuta.. või ei jõuagi.

Alkoholiprobleemi võib küll jutuks võtta

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma kaaslasega rääkida abtud probleemist oled ikka rääkinud? Või jooksid kohe Perekooli teematama?

+4
-28
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kõike korraga ilmselt heaks ei saa. Kas vererõhk jm on korras? Võib olla annaks kehvad tervisenäitajad mingi tõuke, et tervislikkuse poole liikuda?

Igal juhul mina alustaks alkoholist. See on natuke nagu surnud ring. Alkohol sel hetkel lõdvestab, kui ta on aktiivselt mõjumas, aga järgmine päev oled loid ja tujutu, väsinud. Isegi tunnen isegi peale paari klaasi veini järgmisel päeval “erilist laiskust”. Ja nii ei tekigi kunagi tahet midagi tegema hakata. Seega, kui selle tarbimise saaks vähemaks, siis äkki tekiks teotahet ka juurde?

Ega ta lihtne muidugi ei ole. Kõige eeldus on siiski see, et inimene ise ka tahab ja on nõus proovima….

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb ausalt rääkida.

Õllejoomise osas aitas vist, kui soovitasin talle konkreetseid reegleid – korraga ostetav kogus, nädalapäevad, kellaajad, enne/pärast mida ei jooda

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta lisaks liigsöömisele ja alkoholi joomisele koguaeg ainult diivanil lösutada tahab, siis äkki on tal depressioon? Mingi muu mure pärast elust heitunud? Rõõmus inimene jaksab ka enda tervise eest hoolt kanda. Depressioonis, masenduses, üleväsinud, ületöötanud inimene mandub snäkkidega diivanile. Prooviks midagi tema elukorralduses muuta: kui töö on raske, siis julgusta teda mujale kandideerima või eriala vahetama. Kui elus nagu muresid pole, lihtsalt masendus, siis psühholoogi juurde või siis kasvõi alternatiivide juurde. Tehke rohkem tujutõstvaid tegevusi. Ei pea kohe kuskile terviserajale jooksma tirima. Alustuseks äkki lähete loodusesse grillima (ühendate tema söömisarmastuse looduse tervendava mõjuga). Käige rohkem sõpradega läbi. Puhake kodutöödest ja rutiinist.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis nipiga olete oma ülekaalused, pahurad ja laisad kaaslased saanud taas toimekaks ennast armastavaks ja ägedaks?

Maha jätmisega. Kui tahab end kätte võtta, et suhe taastada või otsida uut. Praegu mugav ja meeldiv.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu abikaasa võttis alates mõne aastaga pea 20 kilo juurde, aga ta ise ta selles probleemi üldse ei näinud, sõi rämpsu ja jõi öösiti teleka ees pudelite kaupa õlut. Mind häiris väga, et ta hakkas öösiti norskama, seksides ojadena higistama ja muretsesin, et tulevikus võib ülekaalust terviseprobleeme tulla. Meil tõi muutuse miski, mida ma üldse oodata ei osanud. Meil on väikesed lapsed ja ikka juhtub, et teeme üksteisest koos lastega mängimas pilte. Kui neid pilte talle saatsin, hakkas tihtipeale kommenteerima, et näeb pildil nii paks välja. Selgus, et ta ise ei näe end üldse paksuna. Siis hakkasin ka seda märkama, et peegli ees võtab ta mingi poosi sisse, kus tõmbab kõhu sisse jne. Ma ei ole ise kunagi ülekaalus olnud, ma ei teadnud, et on võimalik endale ise valetada. Aga pildid rääkisid teist keelt ja ajapikku hakkas teda ennast ikkagi häirima, nii et praeguseks on tal enamik ülekaalust läinud. Norskamine jäi juba üsna kaalukaotuse alguses vähemaks ja nüüdseks täitsa kadunud, higistamine samuti läinud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alusta sellest, et proovid teda mõista. Ei ole osad inimesed lihtsalt meelega laisad ja lollid – neil on mingi probleem, mida nad mõnikord ise ka ei tea. Ma ei taha sellega öelda, et sinu asi oleks tema probleeme lahendada, aga mitte millestki muust pole seni kasu, kuni see probleem eksisteerib. Kust ma tean? Sest ma ise olen samasugune. Minu probleem on tähelepanupuudus, mis algas, kui olin lastega kodus ja mees pikad päevad tööl. Ettevõtja, saan aru, tuli hilja, oli väsinud ja näljane, sõi, pärast tegi veel arvutis tööd, tuju oli ka pahur tihti. Aga mina olin üksi, kuskil me ei käinud, isegi rääkida polnud aega. Jah, ma oleks pidanud vb rohkem sõpradele panustama, aga ma tahtsin temaga olla, mitte sõpradega – ja seega olin tegelikult kogu aeg üksi. Ja siis hakkasin end rõõmustama söögi ja joogiga –  nii juhtub see paljudega. Saabus 80 kg, 90 kg. Ja siis hakkas mees tegema etteheiteid, miks ma paks olen. No see on kõige halvem, mida teha võis, see viskas mu veel rohkem sadulast maha ning seda, mida mul vaja oli – tähelepanu – ma ikka ei saanud, nüüd juba veel vähem.

Sellest on nüüd palju aastaid möödas juba. Suhted polegi päris korda läinud, aga minu peas on tööle hakanud häirekell, sest ülekaalust on tekkimas esimesed tervisehädad. Vot nüüd olen ma saanud end liikuma ja sööki-jooki jälgima. Mehe tähelepanust tunnen aga ikka veel väga puudust. Miks ma ei lahuta? Arvan, et see ei teeks midagi paremaks.

Ühesõnaga – tal on mingi põhjus, miks ta niisugune on. Sul on kaks võimalust: 1) aitad tal põhjuse üles leida; 2) jätad ta maha (või ähvardad seda teha), andes sellega põhjuse end kokku võtta. Kumbki variantidest ei pruugi toimida. Siis lihtsalt nii ongi. Ega tema ka õnnelik ei ole, et ta selline on.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu abikaasa võttis alates mõne aastaga pea 20 kilo juurde, aga ta ise ta selles probleemi üldse ei näinud, sõi rämpsu ja jõi öösiti teleka ees pudelite kaupa õlut. Mind häiris väga, et ta hakkas öösiti norskama, seksides ojadena higistama ja muretsesin, et tulevikus võib ülekaalust terviseprobleeme tulla. Meil tõi muutuse miski, mida ma üldse oodata ei osanud. Meil on väikesed lapsed ja ikka juhtub, et teeme üksteisest koos lastega mängimas pilte. Kui neid pilte talle saatsin, hakkas tihtipeale kommenteerima, et näeb pildil nii paks välja. Selgus, et ta ise ei näe end üldse paksuna. Siis hakkasin ka seda märkama, et peegli ees võtab ta mingi poosi sisse, kus tõmbab kõhu sisse jne. Ma ei ole ise kunagi ülekaalus olnud, ma ei teadnud, et on võimalik endale ise valetada. Aga pildid rääkisid teist keelt ja ajapikku hakkas teda ennast ikkagi häirima, nii et praeguseks on tal enamik ülekaalust läinud. Norskamine jäi juba üsna kaalukaotuse alguses vähemaks ja nüüdseks täitsa kadunud, higistamine samuti läinud.

Oi kuidas on võimalik endale valetada ja pead liiva alla peita…ma olen ka paari viimase aastaga mingi 15 kilo juurde võtnud ja kole raske on olnud seda endale teadvustada…ikka püüad asja pehmendada, et ah mõned kilod on jah….Ja no see rääkimine….eks ühest küljest muidugi ei meeldi kui su puudustele tähelepanu juhitakse, aga teisest küljest on ju kaaslase mure arusaadav. Mul mees ikka vihjas ja rääkis, et olen paksemaks läinud ja sain ta peale pahaseks, aga lõpuks jõudis mulle endalegi kohale, et tegelt olen ju jah paks ja hakkasin endaga tegelema…

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen paari aastaga ligi 20 kilo juurde võtnud ja endale valetada on tõesti imelihtne. Või ma ei teagi, kas valetamine on õige sõna, ma ju tajun ja tean, et olen paks aga mu minapilt on nii vildakas, et see mida ma näen ise peeglist või piltidelt ei peegelda tegelikult reaalsust. Kaaluteemadel on tegelikult väga tugev seos vaimse tervisega, see ei ole lihtsalt tahtejõu või teadlikkuse küsimus sageli. Kahjuks nõu anda ei oska, sest ei oska iseennastki aidata, aga teema lihtsalt puudutas, nii et tahtsin südamelt ära saada.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen paari aastaga ligi 20 kilo juurde võtnud ja endale valetada on tõesti imelihtne. Või ma ei teagi, kas valetamine on õige sõna, ma ju tajun ja tean, et olen paks aga mu minapilt on nii vildakas, et see mida ma näen ise peeglist või piltidelt ei peegelda tegelikult reaalsust. Kaaluteemadel on tegelikult väga tugev seos vaimse tervisega, see ei ole lihtsalt tahtejõu või teadlikkuse küsimus sageli. Kahjuks nõu anda ei oska, sest ei oska iseennastki aidata, aga teema lihtsalt puudutas, nii et tahtsin südamelt ära saada.

Armas postitus.

Tahtsin lihtsalt kiita.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tuli peale neljanda lapse sündi kaalu väga palju juurde. Muidu olin alati KMI järgi normaalkaalu keskel, kuigi mitte kunagi väga lihastes, nagu tänapäeval popiks on saanud. Täpselt ei oskagi arvutada kui palju kilosid juurde tuli, kuna kodus kaalu polnud ja tean vaid viimast numbrit, mis enne lapse sündi ämmaemanda juures mõõdeti ning järgmist juba kuu aega hiljem kui oli sünnitusjärgne kontroll. Nende kahe vahe oli +14kg, kuigi vahepeal oli ju 4kg laps + platsenta + lootevedelik ning liigne vedelik kehast väljunud. Ostsin koju kaalu ja järgnevatel kuudel tuli veel üle 20kg, kuigi imetasin last, magusat ei söönud, toitusin toitumiskava järgi mille haiglast sain ja kärutasin lapsega palju ringi. Midagi ei paistnud aitavat ja lõpuks lõin käega kui olin kaks aastat üritanud ise ja arstide abil põhjusele jälile jõuda.

Abikaasa õnneks märkusi ei teinud, aga rõivaid leida on väga raske ja mujalt tuli kommentaar, kas ma olen jälle rase. Sellest piisas, et hakkasin enda toitumist äärmusteni piirama. Alateadlikult. Toidule mõtlemine ajas südame pahaks, jõin ainult vett või väga lahjat kohvi. Taimetee suhkruta sobis samuti. Niimoodi kuude kaupa. Kaalul teadlikult ei käinud, et end mitte traumeerida, enda meelest ma ei tegelenud kaalu alandamisega. Kord aga kui olin reisil ja oli vaja enne lennujaama minekut kohvreid üle kaaluda, tahtsin end kaaludes kaalu täpsust kontrollida. Avastasin, et olen end näljutanud üle 20kg kergemaks. Alguses arvasin, et kaal valetab, aga lennujaama kaal näitas sama mis korteri oma kohvritel. Olin korteri kaalu mitte usaldades mitmed asjad veel ümber pakkinud, et kohvreid kergemaks teha, jätsin varuks  lõpuks poole kohvrite kaalust. Kahtlustasin iseenesest, et olen natukene alla võtnud, kuna mingid rõivad olid suureks hakanud jääma, aga kandsin nagunii lohvakaid asju ja suurusnumbreid ei usalda, seega sellest end väga ei lasknud kõigutada.
Nüüd on nii, et ma sunnin end regulaarselt sööma väikeste koguste kaupa ja kaalunumber ei huvita. Toit tahab koguaeg maost tagasi tulla, kõik vajab harjumist. Kui keegi tuleks kommenteerima minu kaalu kohta, jätaksin ta ise maha 🙂

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele: see on kyll huvitav, et ka riiete puhul ei saanud aru 20 kilo kadumisest!?

Ma saan seda aru (kaalunumbri k6ikumisest) juba kolme kilo lisandudes… Et nt. teksapyksid muutuvad ebameeldivalt kitsaks.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küllap on imenippe ja psühholoogiat, kuidas seda saavutad, aga mina neid ei tea. Paksuksmineku taga võivad olla mis iganes sorti psühholoogilised ja füüsilised põhjused, neid teadmata ei oska ka mingit nõu anda, ja isegi neid teades ei pruugi osata. Tean ainult, et kaalulangetuse läbi teinud inimeste endi lugudest kõlab sageli läbi sama motiiv: šokk. Šokk näiteks sellest, et arst ütleb konkreetsema sõna. Või et järsku nähakse end mingisuguse pildi pealt ja ei suudeta silmi uskuda. Või et elukaaslane esitab selge ultimaatumi või lihtsalt kolibki lahku. Siis võib inimene suuta end kokku võtta ja asjaga peale hakata. Esmane tõuke saamine kuskilt on äärmiselt oluline, ükstapuha kas inimene tegelikult teadvustab oma probleemi või mitte. Aga küllap võib sellise negatiivset laadi tõuke peale minna ka teistpidi, inimene võib lihtsalt täielikult alla anda. Ei tea. Ainus mida inimene kindlalt teha saab, on iseenda õnne eest võidelda – kui ikka elukaaslane nii tõsiselt häirib ja lahendust ei paista, siis ehk ei peaks ta olema sinu kaaslane selles elus. Milleks oma elu ja emotsioone raisata. Võta vastu otsus iseenda heaolust lähtudes.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele: see on kyll huvitav, et ka riiete puhul ei saanud aru 20 kilo kadumisest!?

Ma saan seda aru (kaalunumbri k6ikumisest) juba kolme kilo lisandudes… Et nt. teksapyksid muutuvad ebameeldivalt kitsaks.

See on küll su peas kinni, mu kaal varem saledana kõikus päeva lõikes 2-3 kg ja kui juurde võtma päriselt hakkasin, siis ka +10 kg läksid samad riided selga, mis varem. Lihtsalt noh, see vorst kiles efekt.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene tihtipeale ei teadvusta, et ta on juurde vötnud.

Mina tegin sellest suure numbri, kuna see polnud mees, kellega hakkasin koos olema. Ja köik, kes ütlevad, et sa ei hakanud temaga koos olema, kuna ta nägi see ja üks ja teine välja. Kuid hakkasin temaga koos olema kuna, mulle meeldis ta vorm, mulle meeldis, kuidas ta käis peale intensiivset tööd veel jooksmas, kuidas ta nägi oma välimuse nimel vaeva. Ta ei olnud mugav.

Meie teed läksid löpuks lahku peale 6a koos, kuna meie elustiilid ei sobinud omavahel (olen aktiivne jöusaalis käia). Ta polnud mulle enam atraktiivne, kui sa suudad talle selgeks teha, mis sind täpselt häirib ja ta möistab sind, on teil veel tulevikku koos.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene tihtipeale ei teadvusta, et ta on juurde vötnud.

Mina tegin sellest suure numbri, kuna see polnud mees, kellega hakkasin koos olema. Ja köik, kes ütlevad, et sa ei hakanud temaga koos olema, kuna ta nägi see ja üks ja teine välja. Kuid hakkasin temaga koos olema kuna, mulle meeldis ta vorm, mulle meeldis, kuidas ta käis peale intensiivset tööd veel jooksmas, kuidas ta nägi oma välimuse nimel vaeva. Ta ei olnud mugav.

Meie teed läksid löpuks lahku peale 6a koos, kuna meie elustiilid ei sobinud omavahel (olen aktiivne jöusaalis käia). Ta polnud mulle enam atraktiivne, kui sa suudad talle selgeks teha, mis sind täpselt häirib ja ta möistab sind, on teil veel tulevikku koos.

** käija

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi tuleks kommenteerima minu kaalu kohta, jätaksin ta ise maha ????

Ei kujuta ette, kes siis veel peaks asjale tähelepanu juhtima, kui mitte oma kaaslane? Nagu isegi siit teemast loed, siis paljudel ülekaalulistel on minapilt vale ning nad ei teadvustagi oma probleemi.

Loomulikult peab oma pereliige (olgu see siis kaasa või täiskasvanud lapsed) ütlema, kui asi hakkab üle piiri minema. Asi ei ole ju ainult visuaalses pooles, vaid eelkõige tervises. Kui sinu mees paksuks läheks, siis vaikiksid viisakalt ning vaataksid pealt, kuidas inimene endale hammastega hauda kaevab?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi tuleks kommenteerima minu kaalu kohta, jätaksin ta ise maha ????

Ei kujuta ette, kes siis veel peaks asjale tähelepanu juhtima, kui mitte oma kaaslane? Nagu isegi siit teemast loed, siis paljudel ülekaalulistel on minapilt vale ning nad ei teadvustagi oma probleemi.

Loomulikult peab oma pereliige (olgu see siis kaasa või täiskasvanud lapsed) ütlema, kui asi hakkab üle piiri minema. Asi ei ole ju ainult visuaalses pooles, vaid eelkõige tervises. Kui sinu mees paksuks läheks, siis vaikiksid viisakalt ning vaataksid pealt, kuidas inimene endale hammastega hauda kaevab?

Minu puhul oli seis vastupidine. Ülekaalu juures oli tervis väga hea, käisin ju erinevate arstide vahet, et põhjusele jälile jõuda ja mu tervist pole kunagi varem nii palju uuritud. Toitusin toitumiskava järgi, liikusin palju. Tervis hakkas allamäge minema siis kui ma enam ei söönud. See klõps käis peale seda kui üks inimene minu kaalu kohta kommentaari tegi. See inimene ei muretsenud minu tervise, vaid välimuse pärast. Kui oleksin alakaaluline, aga tervisega tõsiselt hädas, siis teda ei huvitaks ka (üks tuntud tõsielustaarist fit tegelane). Kui sain kaalu alanemisest aru, teadvustasin endale probleemi ja läksin arstile ning minu tervisenäitajad olid kohutavad. Siiani pean võtma vitamiine ja käima iga kolme kuu tagant analüüse andmas, teraapia ja antidepressandid sinna otsa. Minu abikaasa võib mulle alati öelda kui ta on mures mu tervise pärast, aga mitte mu kaalu.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele: see on kyll huvitav, et ka riiete puhul ei saanud aru 20 kilo kadumisest!?

Ma saan seda aru (kaalunumbri k6ikumisest) juba kolme kilo lisandudes… Et nt. teksapyksid muutuvad ebameeldivalt kitsaks.

See oleneb inimese pikkusest ka. Olen naise kohta pikk ja nt 3kg siia-sinna küll ei mõjuta kuidagi. Teksapükse ma aga ei kannagi juba ammu, pigem retuusid ja kleidikesed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu puhul oli seis vastupidine. Ülekaalu juures oli tervis väga hea, käisin ju erinevate arstide vahet, et põhjusele jälile jõuda ja mu tervist pole kunagi varem nii palju uuritud. Toitusin toitumiskava järgi, liikusin palju. Tervis hakkas allamäge minema siis kui ma enam ei söönud. See klõps käis peale seda kui üks inimene minu kaalu kohta kommentaari tegi. See inimene ei muretsenud minu tervise, vaid välimuse pärast. Kui oleksin alakaaluline, aga tervisega tõsiselt hädas, siis teda ei huvitaks ka (üks tuntud tõsielustaarist fit tegelane). Kui sain kaalu alanemisest aru, teadvustasin endale probleemi ja läksin arstile ning minu tervisenäitajad olid kohutavad. Siiani pean võtma vitamiine ja käima iga kolme kuu tagant analüüse andmas, teraapia ja antidepressandid sinna otsa. Minu abikaasa võib mulle alati öelda kui ta on mures mu tervise pärast, aga mitte mu kaalu.

No reeglina hakkab ülekaal ikka tervisele. Ilmselt mitte kohe, vaid pikema aja jooksul. Ju see oleks ka sinuga nii.

Seda, kas su kaaslane teeb sulle märkuse ainult välimuse pärast ja et sulle haiget teha või sellepärast, et muretseb su tervise pärast, sa ju tunned ära ometigi.

Ja, no kui on juba ikka tõsine ülekaal või lausa rasvumine, siis ei näe ka põhjust, miks ei võiks välimusele viidata. Ikka ju soovid, et sinu kaaslane oleks sinu silmis ilus ja atraktiivne. Vaevalt, et ülekaaluline isegi end sellisena kauniks peab.

Kui kaaslase juures midagi häirib, siis tuleb ikka suu lahti teha, mitte suhtuda nii, et elevant on küll toas, aga teeme nägu, nagu teda seal ei oleks. Mu kaasa küll paks pole, aga mõne tema nõmeda harjumuse peale olen talle küll märkuseid teinud. Ja ütleb ka tema mulle, kui midagi ei meeldi. Ja see ei ole meid lahku ajanud. Silmakirjalik viisakas olemine ei vii kuhugile.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kujuta ette, kes siis veel peaks asjale tähelepanu juhtima, kui mitte oma kaaslane? Nagu isegi siit teemast loed, siis paljudel ülekaalulistel on minapilt vale ning nad ei teadvustagi oma probleemi.

Sa ei ole ilmselt paks olnud, seega ära tee teiste jutu põhjal mingeid meelevaldseid järeldusi või anna soovitusi. Sina tahaks ilmselt igale ülekaalulisele tuttavale anda oma täiesti siirast omakasupüüdmatut nõu,  et kas ta ei võtaks ometi oma kaaluga midagi ette… sest sa oled tema tervise pärast mures ja ta ju ise nii loll, et ei saa aru, et ta paks on.

See, et siin on tunnistatud, et end on lihtne petta ja raske tunnistada, ei tähenda,  et inimene ei tea, et ta paksuks on läinud! Nad pole lihtsalt veel selles kohas omadega, et sellega tegeleda suudaks. Kaaslase “tähelepanu juhtimine” ei paranda midagi, see pole mingi silmiavav moment, mida sa ette kujutad. See teeb haiget ja palju raskemaks end käsile võtta, kui sunnitakse teema üles võtta enne kui sa valmis oled.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et siin on tunnistatud, et end on lihtne petta ja raske tunnistada, ei tähenda,  et inimene ei tea, et ta paksuks on läinud! Nad pole lihtsalt veel selles kohas omadega, et sellega tegeleda suudaks.

Ja millal siis “sinna kohta” saadakse? Siis kui 120 kilo on turjal, sest enne ei ole valmis probleemiga tegelema? Ja lähedased näevad, kuidas inimene muudkui käest ära läheb, aga öelda ei tohi midagi? Või ainult naistele ei tohi öelda, aga mehed tuleb kohe maha jätta, kui nad kosunud on?

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu puhul oli seis vastupidine. Ülekaalu juures oli tervis väga hea, käisin ju erinevate arstide vahet, et põhjusele jälile jõuda ja mu tervist pole kunagi varem nii palju uuritud. Toitusin toitumiskava järgi, liikusin palju. Tervis hakkas allamäge minema siis kui ma enam ei söönud. See klõps käis peale seda kui üks inimene minu kaalu kohta kommentaari tegi. See inimene ei muretsenud minu tervise, vaid välimuse pärast. Kui oleksin alakaaluline, aga tervisega tõsiselt hädas, siis teda ei huvitaks ka (üks tuntud tõsielustaarist fit tegelane). Kui sain kaalu alanemisest aru, teadvustasin endale probleemi ja läksin arstile ning minu tervisenäitajad olid kohutavad. Siiani pean võtma vitamiine ja käima iga kolme kuu tagant analüüse andmas, teraapia ja antidepressandid sinna otsa. Minu abikaasa võib mulle alati öelda kui ta on mures mu tervise pärast, aga mitte mu kaalu.

Ju sa siis langetasid kaalu ebatervislikul moel. Ega see ei tähenda, et seda tervislikult ei ole võimalik teha (ka sul). Lihtsalt vabandusi otsid enda paks olemisele.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea kedagi, kes ütlemise peale alla võtab. Mina lasin mehe vabaks, so lahutasin ja võtsin alla 4,5 aasta pärast. Mehe kõrval poleks raudselt kaaluga tegelenud.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et siin on tunnistatud, et end on lihtne petta ja raske tunnistada, ei tähenda, et inimene ei tea, et ta paksuks on läinud! Nad pole lihtsalt veel selles kohas omadega, et sellega tegeleda suudaks.

Ja millal siis “sinna kohta” saadakse? Siis kui 120 kilo on turjal, sest enne ei ole valmis probleemiga tegelema? Ja lähedased näevad, kuidas inimene muudkui käest ära läheb, aga öelda ei tohi midagi? Või ainult naistele ei tohi öelda, aga mehed tuleb kohe maha jätta, kui nad kosunud on?

Meil on vaba maa, öelda võid muidugi kõike, kuid teemas tunti siiski huvi, kuidas reaalselt aidata – ja ABI pole sellisest informeerimisest, et “ahoi, kas sa ikka oled märganud, et sa paks oled, ära ole enam” kasu mitte muhvigi.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu puhul oli seis vastupidine. Ülekaalu juures oli tervis väga hea, käisin ju erinevate arstide vahet, et põhjusele jälile jõuda ja mu tervist pole kunagi varem nii palju uuritud. Toitusin toitumiskava järgi, liikusin palju. Tervis hakkas allamäge minema siis kui ma enam ei söönud. See klõps käis peale seda kui üks inimene minu kaalu kohta kommentaari tegi. See inimene ei muretsenud minu tervise, vaid välimuse pärast. Kui oleksin alakaaluline, aga tervisega tõsiselt hädas, siis teda ei huvitaks ka (üks tuntud tõsielustaarist fit tegelane). Kui sain kaalu alanemisest aru, teadvustasin endale probleemi ja läksin arstile ning minu tervisenäitajad olid kohutavad. Siiani pean võtma vitamiine ja käima iga kolme kuu tagant analüüse andmas, teraapia ja antidepressandid sinna otsa. Minu abikaasa võib mulle alati öelda kui ta on mures mu tervise pärast, aga mitte mu kaalu.

Ju sa siis langetasid kaalu ebatervislikul moel. Ega see ei tähenda, et seda tervislikult ei ole võimalik teha (ka sul). Lihtsalt vabandusi otsid enda paks olemisele.

Langetasingi ju, kirjutan seda must-valgelt ise. Ebatervislikumat viisi kui mitte söömine vist ei ole. Mingit vabandust ma paks olemisele otsima hetkel ei pea, kuna hoolimata sinu jämedast väljendusviisist ei pea, kuna olen endiselt normaalkaalus. Kaalu kogusin ma nii, nagu enamik inimesi kaalu langetab. Tervislikult ja kaloreid lugedes. Ei räägi siin mingitest Orgudest ja Fitlapi kavadest, vaid reaalselt dieetõde tegi kahel korral kava, mida pidin piinliku täpsusega jälgima ja mida Nutridatast sai ka tema vajadusel jälgida (libastumised/kogustega eksimised/vahele jäänud toidukorrad). Lisaks dieetõega tegeles minuga endokrinoloog, kuna üsna kohe sai selgeks, et asja taga on mingi hormonaalne jama, mis vallandus lapse sünniga. Analüüsides olid ka mõned asjad liiga kõrged nt kilpnäärmehormoon ja stressihormoon, aga nendega midagi väga teha ei andnud. Soovitati stressivaesemat elu, ma siiamaani üritan ????

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et siin on tunnistatud, et end on lihtne petta ja raske tunnistada, ei tähenda, et inimene ei tea, et ta paksuks on läinud! Nad pole lihtsalt veel selles kohas omadega, et sellega tegeleda suudaks.

Ja millal siis “sinna kohta” saadakse? Siis kui 120 kilo on turjal, sest enne ei ole valmis probleemiga tegelema? Ja lähedased näevad, kuidas inimene muudkui käest ära läheb, aga öelda ei tohi midagi? Või ainult naistele ei tohi öelda, aga mehed tuleb kohe maha jätta, kui nad kosunud on?

Meil on vaba maa, öelda võid muidugi kõike, kuid teemas tunti siiski huvi, kuidas reaalselt aidata – ja ABI pole sellisest informeerimisest, et “ahoi, kas sa ikka oled märganud, et sa paks oled, ära ole enam” kasu mitte muhvigi.

Kusjuures maha jätmisest võib kasu olla küll, suur osa inimesi võtavad end siis puhtalt ärapanemiseks kätte, et näidata teisele, millest too ilma jäi. Nii naised kui mehed. Aga sealt pole loota, et inimene su juurde kunagi tagasi tuleks, seega mingit koos vanaks kasvamise juttu nagunii enam pole. Leiab uue ja ilusama. Väga palju sellist mustrit enda tutvusringkonnas näinud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et siin on tunnistatud, et end on lihtne petta ja raske tunnistada, ei tähenda, et inimene ei tea, et ta paksuks on läinud! Nad pole lihtsalt veel selles kohas omadega, et sellega tegeleda suudaks.

Ja millal siis “sinna kohta” saadakse? Siis kui 120 kilo on turjal, sest enne ei ole valmis probleemiga tegelema? Ja lähedased näevad, kuidas inimene muudkui käest ära läheb, aga öelda ei tohi midagi? Või ainult naistele ei tohi öelda, aga mehed tuleb kohe maha jätta, kui nad kosunud on?

Meil on vaba maa, öelda võid muidugi kõike, kuid teemas tunti siiski huvi, kuidas reaalselt aidata – ja ABI pole sellisest informeerimisest, et “ahoi, kas sa ikka oled märganud, et sa paks oled, ära ole enam” kasu mitte muhvigi.

Kusjuures maha jätmisest võib kasu olla küll, suur osa inimesi võtavad end siis puhtalt ärapanemiseks kätte, et näidata teisele, millest too ilma jäi. Nii naised kui mehed. Aga sealt pole loota, et inimene su juurde kunagi tagasi tuleks, seega mingit koos vanaks kasvamise juttu nagunii enam pole. Leiab uue ja ilusama. Väga palju sellist mustrit enda tutvusringkonnas näinud.

Suuremal osal inimestest tekib aega iseendale ega tahagi endist elu tagasi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 404 )


Esileht Pereelu ja suhted Ülekaal kaaslasel