Esileht Tööelu, raha ja seadused. Universaalpakett

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 336 )

Teema: Universaalpakett

Postitas:
Kägu

Tere

Palun ärge mind nüüd päris mutta tampige, kui ma oma lolli küsimusega tulen. Ma tõesti olen vaadanud uudiseid ja oma Alexela kodulehekülge jne, aga ikkagi päris kindlalt ei saa aru, palun vastake mu küsimusele.

Et kui täna on 01.10.22 ja mul on Alexela börsipakett, kas siis tänasest on automaatselt vaikimisi nii, et ma ei pea enam neid elektrihindu (st kellaaegu) jälgima, nii nagu varem siiani tegin? Et võin tänasest ükskõik mis kell pesu pesta ja ahjus süüa teha jne, ja hind on iga tund üks ja sama? St et kõik börsipaketid lähevad tänasest automaatselt universaalhinnale üle, kui mina vastupidist soovi ei avalda?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti Energia klientidel on küll nii, Alexela kodulehel info, et samamoodi
Alexela eesmärgiks on sel kiirel muutuste perioodil toetada oma kliente ja teha nende jaoks soodsaid valikuid. Need kliendid, kelle tänane hind on kõrgem kui universaalteenuse hind, viime üle automaalselt universaalteenusele. Kui tarbija ei soovi universaalteenusega liituda, teavitab tarbija oma otsusest vähemalt kaks päeva enne universaalteenuse hinna kehtima hakkamist Alexelat. Kliendid, kelle tänane elektrihind on soodsam kui universaalteenuse hind, jätkavad olemasoleva lepinguga. Küll aga saavad need kliendid unversaalteenuse ise valida. Kõige mugavam viis selleks on Alexela iseteenindus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tõesti olen vaadanud uudiseid ja oma Alexela kodulehekülge jne, aga ikkagi päris kindlalt ei saa aru, palun vastake mu küsimusele.

Alexela KKK:

Börsipaketi puhul arvestatakse võrdluses viimase kahe kuu keskmist börsihinda.<br style=”box-sizing: border-box; color: #222222; font-family: ‘Open Sans’, sans-serif; background-color: #f5f5f5;” />Fikseeritud hinnaga paketi puhul arvestatakse paketi päeva ja öö hinna keskmist hinda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Tänan vastuste eest. Aga ikkagi, kas see kõik tähendab, et tänasest alates on kõikide tarbijate kõikide tundide hind ühesugune, st kellaaegu ei pea jälgima, millal elektrit kasutada? See on minu küsimus.

Vabandust, ma olen juba veidi vanem inimene ka ja üksi, seetõttu siit küsin.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Tänan vastuste eest. Aga ikkagi, kas see kõik tähendab, et tänasest alates on kõikide tarbijate kõikide tundide hind ühesugune, st kellaaegu ei pea jälgima, millal elektrit kasutada? See on minu küsimus.

Vabandust, ma olen juba veidi vanem inimene ka ja üksi, seetõttu siit küsin.

Tasub ikka jälgida, börsihind võib ju olla (tunduvalt) odavam, kui universaalhind.

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Tänan vastuste eest. Aga ikkagi, kas see kõik tähendab, et tänasest alates on kõikide tarbijate kõikide tundide hind ühesugune, st kellaaegu ei pea jälgima, millal elektrit kasutada? See on minu küsimus.

Vabandust, ma olen juba veidi vanem inimene ka ja üksi, seetõttu siit küsin.

Tasub ikka jälgida, börsihind võib ju olla (tunduvalt) odavam, kui universaalhind.

Ma olen niimoodi aru saanud, et universiaalteenuse peale üle minnes ei ole enam vahet, mis see börsihind on – maksad universiaalteenuse hinna järgi hoolimata sellest, kas börsihind on edaspidi odavam või kallim. Sellepärast ongi kogu aeg räägitud, et universiaalteenuselt saab alati minna üle börsipaketile ja vastupidi. Näiteks kui suvel on börsihind odavam, võid otsustada, et liitud suvekuudeks börsipaketiga ning pärast talveks jälle universiaalteenusega.

Selle järgi pole tõepoolest enam vahet, millal elektrit tarbid, kui oled valinud universiaalteenuse.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle järgi pole tõepoolest enam vahet, millal elektrit tarbid, kui oled valinud universiaalteenuse.

Jah, selge. Aga kui mul pregu on Alexela börsipakett, siis kas see muutus täna automaatselt universaalpaketiks? Või mis mõttes ma pean valima univeraalteenuse?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodutarbija viiakse automaatselt üle

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle järgi pole tõepoolest enam vahet, millal elektrit tarbid, kui oled valinud universiaalteenuse.

Jah, selge. Aga kui mul pregu on Alexela börsipakett, siis kas see muutus täna automaatselt universaalpaketiks? Või mis mõttes ma pean valima univeraalteenuse?

Jeerum, sa oled tõesti lammas, sellest ometi kirjutatakse söögi alla ja söögi peale! Iga elektripakkuja kodulehelgi on põhjalik kirjeldus. Kui tahad börsile edasi jääda, pead loobuma universaalteenusele üleminekust. Vaikimisi viiakse sind universaalteenusele alates 01.10 ehk tänasest.

+4
-35
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Küsija nr. 2 küsib:

Fikseeritud paketi puhul ei viida mind ju kuskile automaatselt üle, ega?
Pakett hakkas samuti tänasest kehtima.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jeerum, sa oled tõesti lammas, sellest ometi kirjutatakse söögi alla ja söögi peale! Iga elektripakkuja kodulehelgi on põhjalik kirjeldus. Kui tahad börsile edasi jääda, pead loobuma universaalteenusele üleminekust. Vaikimisi viiakse sind universaalteenusele alates 01.10 ehk tänasest.

Selge, ma olen lammas! Olen nõus. Kas see kõik siis tähendab, et mulle on alates tänasest kõikide ööpäeva tundide elektrihind ühesugune ja ma ei pea valima elektri kasutamise kellaaegu? Kas vastus on jah või ei?

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsija nr. 2 küsib:

Fikseeritud paketi puhul ei viida mind ju kuskile automaatselt üle, ega?

Pakett hakkas samuti tänasest kehtima.

Mis mõttes? Kui kellegi küsija fix on odavam kui universaalpakett, siis ju ei viida kuhugi üle? Mina sain aru, et kui su kehtiv pakett on odavam, siis sa ei lähe universaalteenusele.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsija nr. 2 küsib:

Fikseeritud paketi puhul ei viida mind ju kuskile automaatselt üle, ega?

Pakett hakkas samuti tänasest kehtima.

Mis mõttes? Kui kellegi küsija fix on odavam kui universaalpakett, siis ju ei viida kuhugi üle? Mina sain aru, et kui su kehtiv pakett on odavam, siis sa ei lähe universaalteenusele.

Minu fix hind on 23 senti kWh, aga uv paketi hinda ma ju ei tea (see muutub). Kuhugi “ümber minna” ei soovi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsija nr. 2 küsib:

Fikseeritud paketi puhul ei viida mind ju kuskile automaatselt üle, ega?

Pakett hakkas samuti tänasest kehtima.

Mis mõttes? Kui kellegi küsija fix on odavam kui universaalpakett, siis ju ei viida kuhugi üle? Mina sain aru, et kui su kehtiv pakett on odavam, siis sa ei lähe universaalteenusele.

Minu fix hind on 23 senti kWh, aga uv paketi hinda ma ju ei tea (see muutub). Kuhugi “ümber minna” ei soovi.

No mis mõttes sa ei soovi? Kui praegu on uv paketi hind 19,…, siis sa ju lähed automaatselt üle. Küsimus oli nende kohta, kellel on pregune fix odavam kui 19,…

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mis mõttes sa ei soovi? Kui praegu on uv paketi hind 19,…, siis sa ju lähed automaatselt üle. Küsimus oli nende kohta, kellel on pregune fix odavam kui 19,…

Ei soovi, kuna tahan rohelist energiat tarbida. Pealegi pole ma üldse huvitatud jälle mingite hindade ja kellaaegade passimisest
Aga asi korras: tuli pakkumine ümber “kolida”, loobusin. Hetkelbon jah uv pakett mõni sent soodsam, aga kuna see hind pole jääv, siis sellepärast ka ei soovinud liituda.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jeerum, sa oled tõesti lammas,

ütles oinas. Vastik oinas! Ma ei ole TA.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see kõik siis tähendab, et mulle on alates tänasest kõikide ööpäeva tundide elektrihind ühesugune ja ma ei pea valima elektri kasutamise kellaaegu? Kas vastus on jah või ei?

Küsimus endiselt jõus. Jah või ei, kas keegi teab?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastus teemaalgataja küsimusele. Jah, kui oled universaalteenusel,siis iga tund on elekter täpselt sama hinnaga ja ei pea jälgima, millal elektrit kasutad. Alexela peaks ka saatma kirja (e-mail või paber) kui nad seda sulle soovitavad. Ei tea, olen eesti energia klient. Kui pakkumine tuleb ja sa sellest ekstra ei loobu, siis alates tänasest oled universaalteenusel. Võid ka klienditeenindusse helistada.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun selgitage rumalale inimesele lahti allolev komp.mehhanism: elektri kodutarbijale kompenseeritakse kuu keskmisest käibemaksuta elektrienergia hinnast, mis ületab 80 eurot megavatt-tunni (MWh) kohta, kuni 50 eurot/MWh. Näiteks kui tarbija ostab elektrienergiat hinnaga 150 eurot/MWh, siis kompensatsiooni abil oleks tarbijal vaja maksta 100 eurot/MWh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja viimasele lisaks, et kuidas see universaalteenusesse ja selle hinda suhestub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus endiselt jõus. Jah või ei, kas keegi teab?

Jah. Kui sa ei loobu Alexela pakutavast universaalteenuse paketist, millal iganes see teavitus siis ka tuleb, siis sinu jaoks on tänasest elekter stabiilselt sama hinnaga. Võid minna südamerahus pesu pesema 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle sobiks rohkem hübriidvariant, kus päeval on universaalteenus, öösel ja nädalavahetusel aga börsihind. Kirjutasin ka sellekohase päringu oma elektrimüüjale, ehk Alexelale.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun selgitage rumalale inimesele lahti allolev komp.mehhanism: elektri kodutarbijale kompenseeritakse kuu keskmisest käibemaksuta elektrienergia hinnast, mis ületab 80 eurot megavatt-tunni (MWh) kohta, kuni 50 eurot/MWh. Näiteks kui tarbija ostab elektrienergiat hinnaga 150 eurot/MWh, siis kompensatsiooni abil oleks tarbijal vaja maksta 100 eurot/MWh.

Sellest ei saa mina (ei ole TA, ärge teda solvake, vaid mind) üldse aru. Kui valin univ. teenuse kas siis saan veel midagi lisaks?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest ei saa mina (ei ole TA, ärge teda solvake, vaid mind) üldse aru. Kui valin univ. teenuse kas siis saan veel midagi lisaks?

Universaalteenuse käibemaksuta hind on kuskil 158 eurot MWh. See ju ületab 80 eurot, seega kompensatsioon kehtib ka universaalteenuse puhul.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Universaalteenuse käibemaksuta hind on kuskil 158 eurot MWh. See ju ületab 80 eurot, seega kompensatsioon kehtib ka universaalteenuse puhul.

jessas, milline segane puterdus hakkab toimuma.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest ei saa mina (ei ole TA, ärge teda solvake, vaid mind) üldse aru. Kui valin univ. teenuse kas siis saan veel midagi lisaks?

Universaalteenuse käibemaksuta hind on kuskil 158 eurot MWh. See ju ületab 80 eurot, seega kompensatsioon kehtib ka universaalteenuse puhul.

Jah, nii seletati ka täna Vikerraadio mingis saates. Et need kompensatsioonid kehtivad alati. Alexela saatis mõned päevad tagasi kirja, et analüüsib meie elektriarveid ja kui näeb, et oleme rohkem maksnud, siis viib automaatselt üle universaalteenusele, kui me ise ei loobu. Ja see kehtib ka tagantjärgi 1. oktoobrist. Nüüd jääbki üle vaid seda analüüsi tulemust ja teavitust oodata. Sest nagu ma praegu ise arvutan enam-vähem, siis eelmised kuud on meil odavamad olnud. Aga seda just selle arvelt, et kõik suuremad kulud on tehtud kõige odavamatel päevastel tundidel või öösiti. Nii et ilmselt pean kindlasti ise soovi avaldama, kui seda kirja neilt ei tulegi. Tõesti ei viitsi enam kella ja hinda passida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks kui suvel on börsihind odavam, võid otsustada, et liitud suvekuudeks börsipaketiga ning pärast talveks jälle universiaalteenusega.

Selle kohta oli ka paar nädalat tagasi artikkel, et lõputult niimoodi pendeldada ei saa, vist kord (või kaks?) sai vahetada, siis tulid juba su oma uuest lepingust tulenevad trahvid mängu. Kes viitsib, otsigu see üles.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja viimasele lisaks, et kuidas see universaalteenusesse ja selle hinda suhestub?

See on kenasti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi lehel lahti seletatud.
https://www.mkm.ee/energiakulude-huvitised

“Elektri kodutarbijale kompenseeritakse kuu keskmisest käibemaksuta elektrienergia hinnast, mis ületab 8 senti kilovatt-tunni (kWh) kohta, kuni 5 senti/kWh.

Hüvitise saajate hulka kuuluvad ka elektri universaalteenuse tarbijad.”

Puust ja punaseks ka:
Kui sinu elektri hind on näiteks 8 senti/kwh, siis soodustust ei saa.
Kui sinu elektri hind on näiteks 12 senti/kwh, siis saad soodustust 4 senti/kwh.
Kui sinu elektri hind on näiteks 19 senti/kwh, siis saad soodustust 5 senti/kwh.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see on kuu keskmine, millest kompenseeritakse. Aga no vaevalt, et kellelgi tuleb kuu keskmine alla 8 sendi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks seda univ teenuse hinda kohe nö parajaks ei tehtud, et peab veel toetusega  korrigeerima?

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 336 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Universaalpakett