Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus töötaja kohe dekreeti

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 110 )

Teema: Uus töötaja kohe dekreeti

Postitas:
Kägu

Mis toimub inimese peas, kes täiel teadmisel otsib rasedana uut töökohta, kus on spetsiifiline väljaõpe, millesse tööandjal tuleb panustada nii aega kui raha ja jättes sujuvalt mainimata, et poole aasta pärast minnakse dekreeti?!

Jah, seaduse silmis on kõik korrektne, aga ei maksa siis arvata, et sind rõõmuga tagasi oodatakse või üldse sinusse hästi suhtutakse.

Selline asi on tööandjale ikka paras peavalu, sest dekreeti mineja asemele tuleb võtta uus inimene, alustada algusest peale ajaliselt ja rahaliselt mahuka väljaõppega, et ta varsti minema saata, sest eelmisel on õigus oma töökoht tagasi saada. Ja siis hakata jälle otsast peale, sest aastatega on vajalikud oskused ununenud.

Lapsed võiks saada ikka siis, kui on stabiilne töökoht olemas ja kui midagi juhtubki, siis on ka küllalt ametikohti, kus töö on tunniga selgeks õpitav ja pole vahet kaua sa seal oled.

Kas need mõned kuud sissetulekut on tõesti seda väärt, et rikkuda edaspidi tööandjaga suhted ja oma edaspidised töövõimalused? Muideks info sama eriala inimeste vahel liigub päris hästi.

+24
-34
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ega see rasestumine nüüd nii lihtne ka pole, et homsest jään vms. Eraelu on alati tähtsam minu silmis kui töö. Viimane ei kao kuhugile ja normaalne ajaga kaasas käiv tööandja saab sellest aru! Minu meelest vanem generatsioon on selline, kes elavad selleks, et tööl käia ja ei mõista neid, kes haigena on haiguslehel, seavad pere esikohale jne. Elage oma elu ja ei ole vaja enda tõekspidamisi ainuõigeks pidada!

+34
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ega see rasestumine nüüd nii lihtne ka pole, et homsest jään vms. Eraelu on alati tähtsam minu silmis kui töö. Viimane ei kao kuhugile ja normaalne ajaga kaasas käiv tööandja saab sellest aru! Minu meelest vanem generatsioon on selline, kes elavad selleks, et tööl käia ja ei mõista neid, kes haigena on haiguslehel, seavad pere esikohale jne. Elage oma elu ja ei ole vaja enda tõekspidamisi ainuõigeks pidada!

Keegi ei olegi öelnud, et lapsi ei tohiks üldse saada, aga enne võiks oma elukorralduse üle vaadata. Kui ikka parasjagu töökohavahetus käsil, siis hoidud rasedusest, kuniks olukors stabiilsem.

Ja kui ikkagi on vaja rasedana uut töökohta otsida, siis viisakas ja teistega arvestav inimene mainib töövestlusel selle pisiasja, et teda ei ole kauaks, et tööandjal oleks võimalus palgata keegi teine, kes ei lähe kohe minema, kui väljaõpe läbi.

 

+15
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui ikkagi on vaja rasedana uut töökohta otsida, siis viisakas ja teistega arvestav inimene mainib töövestlusel selle pisiasja, et teda ei ole kauaks, et tööandjal oleks võimalus palgata keegi teine, kes ei lähe kohe minema, kui väljaõpe läbi.

Ja kuhu ta jõuab sellise viisakusega? Mitte kuskile, teda ei võeta tööle. Ma ise olen alati tööandjaga arvestanud jne, aga vaatan, et lollisti olen teinud. Kui sa enda peale ise ei mõtle, siis ei tee seda ka keegi teine. Ei tule see tööandja ka sulle aitäh ütlema, kui sa tema jaoks rabad. Küll tema hiljem ka uue töö leiab, ei ole praegu neid töötajaid nii palju valida.

+31
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui ikkagi on vaja rasedana uut töökohta otsida, siis viisakas ja teistega arvestav inimene mainib töövestlusel selle pisiasja, et teda ei ole kauaks, et tööandjal oleks võimalus palgata keegi teine, kes ei lähe kohe minema, kui väljaõpe läbi.

Ehk siis tema peaks sinu vajadused oma ja oma tulevaste laste vajadusest ettepoole panema? ma ei tea, kas orjapidajadki oma orjadelt nii palju ootasid.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui ikkagi on vaja rasedana uut töökohta otsida, siis viisakas ja teistega arvestav inimene mainib töövestlusel selle pisiasja, et teda ei ole kauaks, et tööandjal oleks võimalus palgata keegi teine, kes ei lähe kohe minema, kui väljaõpe läbi.

Ilmselt ei ole sa nii rumal, et päriselt aru ei saa, et just seetõttu dekreeti töövestlusel ei mainitagi, et muidu oleks võimalus tööle saada minimaalne. Miks peaks inimene andma tööandjale võimaluse valida kedagi teist, kui tal on endal millegi tõttu tarvis tööle saada? Kurb küll, aga JOKK.

+31
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline asi on tööandjale ikka paras peavalu, sest dekreeti mineja asemele tuleb võtta uus inimene, alustada algusest peale ajaliselt ja rahaliselt mahuka väljaõppega, et ta varsti minema saata, sest eelmisel on õigus oma töökoht tagasi saada. Ja siis hakata jälle otsast peale, sest aastatega on vajalikud oskused ununenud.

Vabalt võib olla, et lapsehoolduspuhkusele jääb hoopis lapse isa ning ema on mõne kuu pärast tööl tagasi.

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabalt võib olla, et lapsehoolduspuhkusele jääb hoopis lapse isa ning ema on mõne kuu pärast tööl tagasi.

Ilmselgelt ei räägi ma sellest olukorrast. Too olukord oleks üsna tervitav, endal siiani pole ette tulnud. Eranditult kõik end varjamisega tööle smuugeldnud rasedad on jäänud ise lapsehoolduspuhkusele. Nii mõnigi veel tuleb paariks kuuks tagasi ja jääb siis uuesti dekreeti,  selle asemel, et järjest kodus olla.

+6
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Prooviks tööandjana olukorras positiovswt näha. Pool aastat annab hea ettekujutuse ininesest. Äkki on väga tubli ja hakkaja ja oleks isegu hea meel, et selline “hingekirja” saab ja hiljem tööle oodata.
Kui on kehvakene, on jällegi LHP ajal piisavalt aega välja niputqda, kuidas yemast jokk viisil lahti saada.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt ei ole sa nii rumal, et päriselt aru ei saa, et just seetõttu dekreeti töövestlusel ei mainitagi, et muidu oleks võimalus tööle saada minimaalne. Miks peaks inimene andma tööandjale võimaluse valida kedagi teist, kui tal on endal millegi tõttu tarvis tööle saada? Kurb küll, aga JOKK.

Ja see kõik on siis väärt seda, et sinusse ei suhtuta hästi ning otsitakse põhjust vabanemiseks, iga eksimus pannakse kirja, et saaks vallandamiseks vajalikud hoiatused kokku jne, samal ajal kui teiste kolleegide samalaadsete eksimustele ei pöörata nii palju tähelepanu? Lisaks edaspidi samal erialal oma töövõimalused sisuliselt ära nullida?

Mulle on mitmeid kordi helistatud selliselt käituva endise töötaja asjus tema uuelt potentsiaalselt tööandjalt ning ma ei jäta mainimata kunagi seda fakti, et inimene smuugeldas end varjamisega meile tööle, teades ise, et tema väljaõppesse panustatakse kõvasti nii ajaliselt kui rahaliselt.

+6
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis tema peaks sinu vajadused oma ja oma tulevaste laste vajadusest ettepoole panema? ma ei tea, kas orjapidajadki oma orjadelt nii palju ootasid.

Ei pea, aga ei saa elada ka nii, et enda vajaduste täitmiseks teistest üle sõidad. Normaalne inimene arvestab ka teiste inimestega enda ümber.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see kõik on siis väärt seda, et sinusse ei suhtuta hästi ning otsitakse põhjust vabanemiseks, iga eksimus pannakse kirja, et saaks vallandamiseks vajalikud hoiatused kokku jne, samal ajal kui teiste kolleegide samalaadsete eksimustele ei pöörata nii palju tähelepanu? Lisaks edaspidi samal erialal oma töövõimalused sisuliselt ära nullida?

Miks kohe ära nullida? Kõik tööandjad ehk ei ole nii lastevaenulikud, sest saavad aru, et järeltulevat põlve on ka vaja ju ja paljunemine ei saa olla ainult tähtsate ülemuste privileeg. Mingil hetkel on ka perel soovitud laste arv täis ja pole vaja selle teema pärast selle töötaja puhul murtsedagi.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuhu ta jõuab sellise viisakusega? Mitte kuskile, teda ei võeta tööle. Ma ise olen alati tööandjaga arvestanud jne, aga vaatan, et lollisti olen teinud. Kui sa enda peale ise ei mõtle, siis ei tee seda ka keegi teine. Ei tule see tööandja ka sulle aitäh ütlema, kui sa tema jaoks rabad. Küll tema hiljem ka uue töö leiab, ei ole praegu neid töötajaid nii palju valida.

Isiklikult ei võtaks jah, aga seda seetõttu, et meil pole ühtegi ametikohta, millel töötamiseks vajalikud oskused oleks omandatavad tunniga ja seega poleks vahet, kauaks inimene jääb. Selliseid ametikohti aga leidub küll ja sellises olukorras tulekski rasedal nendele kandideerida. Toidukauplusel pole nii suurt vahet kas nende kassapidaja on seal pool aastat või 10 aastat – uue õpetab tunniga välja.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle on mitmeid kordi helistatud selliselt käituva endise töötaja asjus tema uuelt potentsiaalselt tööandjalt ning ma ei jäta mainimata kunagi seda fakti, et inimene smuugeldas end varjamisega meile tööle, teades ise, et tema väljaõppesse panustatakse kõvasti nii ajaliselt kui rahaliselt.

Kas sina oled TA?
Ega sellest töötajast hästi aru ei saa jah. Ses mõttes, et kui ta tõesti nii kaval ja arukas oleks, siis ta poleks ju kohe tööd saades seda poolr aasta pärast dekreedijuttu veel välja rääkinud.
Kuidas sa sellest üldse teada said?
Aga sinu viha/solvumine on siiski üle pingutatud. Oled ikka kogemustega personalispets või isegi alustad alles? Kui oli konkurss, ju jäid teiste heade kontaktid ka alles. Võtad mõnega ühendust, kui uus koju jääb. Pole ju nii üüratu teema.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks kohe ära nullida? Kõik tööandjad ehk ei ole nii lastevaenulikud, sest saavad aru, et järeltulevat põlve on ka vaja ju ja paljunemine ei saa olla ainult tähtsate ülemuste privileeg. Mingil hetkel on ka perel soovitud laste arv täis ja pole vaja selle teema pärast selle töötaja puhul murtsedagi.

Sa loe ikka teemaalgatus läbi. Jutt ei ole sellest, et üldse lapsi saada ei tohiks. Muidugi tohib, meil on alati hea meel, kui keegi meie olemasolevatest töötajatest lapseootele jääb, me ootame neid alati külla jne. Point siin on selles, et nad ei ole end varjamisega tööle smuugeldanud.

+3
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleks ka, et julmalt üle pingutatud teemaga siin. Kas sul endal on probleeme lapse saamisega või milles häda, et inimesed saavad lapsi ja tööd otsivad? Tundub, et siin on sul sügav isiklik probleem endal kuskil peidus, millega tuleks hakata tegelema.

+13
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sina oled TA? Ega sellest töötajast hästi aru ei saa jah. Ses mõttes, et kui ta tõesti nii kaval ja arukas oleks, siis ta poleks ju kohe tööd saades seda poolr aasta pärast dekreedijuttu veel välja rääkinud. Kuidas sa sellest üldse teada said? Aga sinu viha/solvumine on siiski üle pingutatud. Oled ikka kogemustega personalispets või isegi alustad alles? Kui oli konkurss, ju jäid teiste heade kontaktid ka alles. Võtad mõnega ühendust, kui uus koju jääb. Pole ju nii üüratu teema.

Jah olen TA. Ei, nad ei räägi kohe pärast tööd saades oma peatsest dekreetiminekust, vaid siis kui välja paistma hakkab. Ei pea just eriline matemaatiline geenius olema, et aru saada, et inimene teadis oma rasedusest juba kandideerides.

Küsimus ei ole selles, et lahkuja asemele uut inimest ei leiaks konkursil osalenute seast vaid selles, et lahkuja asemel saab jälle palgata ajutiselt inimese tähtajalise lepinguga, kuna lahkuja tuleb ühel hetkel tagasi. Kehvemal juhul käib paar kuud tööl ja siis teatab uuest dekreeti minekust.

+5
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See viha on hetkel jube ja ebavajalik – arvesta ka sellega, et katseaeg on neli kuud ja täpselt samamoodi võiks katseaja lõpus mitte rase töötaja minema minna.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah olen TA. Ei, nad ei räägi kohe pärast tööd saades oma peatsest dekreetiminekust, vaid siis kui välja paistma hakkab. Ei pea just eriline matemaatiline geenius olema, et aru saada, et inimene teadis oma rasedusest juba kandideerides. Küsimus ei ole selles, et lahkuja asemele uut inimest ei leiaks konkursil osalenute seast vaid selles, et lahkuja asemel saab jälle palgata ajutiselt inimese tähtajalise lepinguga, kuna lahkuja tuleb ühel hetkel tagasi. Kehvemal juhul käib paar kuud tööl ja siis teatab uuest dekreeti minekust.

Aga kujuta ette, et järsku ei teadnudki. Järsku on varem juba kõik rasedused katkenud ja ei teadnud, et mis üldse edasi saab vmt.

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt ei ole sa nii rumal, et päriselt aru ei saa, et just seetõttu dekreeti töövestlusel ei mainitagi, et muidu oleks võimalus tööle saada minimaalne. Miks peaks inimene andma tööandjale võimaluse valida kedagi teist, kui tal on endal millegi tõttu tarvis tööle saada? Kurb küll, aga JOKK.

Ja see kõik on siis väärt seda, et sinusse ei suhtuta hästi ning otsitakse põhjust vabanemiseks, iga eksimus pannakse kirja, et saaks vallandamiseks vajalikud hoiatused kokku jne, samal ajal kui teiste kolleegide samalaadsete eksimustele ei pöörata nii palju tähelepanu? Lisaks edaspidi samal erialal oma töövõimalused sisuliselt ära nullida?

Mulle on mitmeid kordi helistatud selliselt käituva endise töötaja asjus tema uuelt potentsiaalselt tööandjalt ning ma ei jäta mainimata kunagi seda fakti, et inimene smuugeldas end varjamisega meile tööle, teades ise, et tema väljaõppesse panustatakse kõvasti nii ajaliselt kui rahaliselt.

Huvitav mis erialast on jutt, et teil seda lausa mitmeid kordi juhtunud on? Kui sa nii väga kardad, et töötaja võib olla lapseootel siis ära võta tööle noori naisi. Kui peaks sattuma mõni kirkam pärl pead ehk pärast ise vastutust kandma töökiusu tekitamise eest. Jah – see tõesti ei ole tore ning mul on endalgi korra juhtunud, et võtsin tööle juba lapseootel noore naise, niiet peale tema katseaja lõppu pidin hakkama uut otsima, kuid nii meeletult kibestunud ei tasu ka olla, ehk on neil tõesti põhjus miks nad nii teevad ja on peale LHP naasmist väga tublid töötajad.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleks ka, et julmalt üle pingutatud teemaga siin. Kas sul endal on probleeme lapse saamisega või milles häda, et inimesed saavad lapsi ja tööd otsivad? Tundub, et siin on sul sügav isiklik probleem endal kuskil peidus, millega tuleks hakata tegelema.

Ära muretse, mul on soovitud arv lapsi olemas, küll aga olen suutnud enda elu nii korraldada, et hoidusin rasestumisest kui parasjagu töökohavahetus käsil oli ja jätkasin siis, kui elu stabiilsem oli.

+3
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleks ka, et julmalt üle pingutatud teemaga siin. Kas sul endal on probleeme lapse saamisega või milles häda, et inimesed saavad lapsi ja tööd otsivad? Tundub, et siin on sul sügav isiklik probleem endal kuskil peidus, millega tuleks hakata tegelema.

Ära muretse, mul on soovitud arv lapsi olemas, küll aga olen suutnud enda elu nii korraldada, et hoidusin rasestumisest kui parasjagu töökohavahetus käsil oli ja jätkasin siis, kui elu stabiilsem oli.

Sina muretsed, kui selle teema tegid ju.. Keegi teine ei muretsegi üldse nii palju.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleks ka, et julmalt üle pingutatud teemaga siin. Kas sul endal on probleeme lapse saamisega või milles häda, et inimesed saavad lapsi ja tööd otsivad? Tundub, et siin on sul sügav isiklik probleem endal kuskil peidus, millega tuleks hakata tegelema.

Ära muretse, mul on soovitud arv lapsi olemas, küll aga olen suutnud enda elu nii korraldada, et hoidusin rasestumisest kui parasjagu töökohavahetus käsil oli ja jätkasin siis, kui elu stabiilsem oli.

Kõik ei pea käima sinu järgi. Uuhh, kui enesekeskne. Ja sellised emad kasvatavadki samasuguseid empaatiavõimeta inimesi siia maailma oma suhtumisega.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleks ka, et julmalt üle pingutatud teemaga siin. Kas sul endal on probleeme lapse saamisega või milles häda, et inimesed saavad lapsi ja tööd otsivad? Tundub, et siin on sul sügav isiklik probleem endal kuskil peidus, millega tuleks hakata tegelema.

Ära muretse, mul on soovitud arv lapsi olemas, küll aga olen suutnud enda elu nii korraldada, et hoidusin rasestumisest kui parasjagu töökohavahetus käsil oli ja jätkasin siis, kui elu stabiilsem oli.

Millal on elu stabiilsem? Peale katseaja lõppu/ poolt aastat/1 aastat/2 aastat/ 5 aastat? Millal on sotsiaalselt aksepteeritav peale töökoha vahetust laps saada? Kui inimene teatas sulle peale katseaja lõppu siis ilmselt on ta vajalikud oskused saavutanud ning võib öelda, et elu on stabiilne.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik ei pea käima sinu järgi. Uuhh, kui enesekeskne. Ja sellised emad kasvatavadki samasuguseid empaatiavõimeta inimesi siia maailma oma suhtumisega.

Enesekesksed on hoopis need, kes varjamisega end tööle smuugeldavad. Neile on eelkõige tähtsad vaid oma isiklikud huvid. Mina lükkasin omal ajal lastesaamist edasi, et mitte tööandjale peavalu põhjustada ja jäin ootele alles pärast 2 aastat firmas töötamist.

+2
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal on elu stabiilsem? Peale katseaja lõppu/ poolt aastat/1 aastat/2 aastat/ 5 aastat? Millal on sotsiaalselt aksepteeritav peale töökoha vahetust laps saada? Kui inimene teatas sulle peale katseaja lõppu siis ilmselt on ta vajalikud oskused saavutanud ning võib öelda, et elu on stabiilne.

Peale vajalike oskuste saavutamist tuleks neid oskusi ka firmas rakendada. Tööandja õpetab sind oma kuludega välja selleks, et sa oleksid firmale kasulik.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik ei pea käima sinu järgi. Uuhh, kui enesekeskne. Ja sellised emad kasvatavadki samasuguseid empaatiavõimeta inimesi siia maailma oma suhtumisega.

Enesekesksed on hoopis need, kes varjamisega end tööle smuugeldavad. Neile on eelkõige tähtsad vaid oma isiklikud huvid. Mina lükkasin omal ajal lastesaamist edasi, et mitte tööandjale peavalu põhjustada ja jäin ootele alles pärast 2 aastat firmas töötamist.

Et kui polnud planeeritud ja näiteks tõesti ei teanud sel hetkel, kas siis peaks aborti tegema, et mitte enesekeskne olla ja tööandja jaoks eeskujulik olema?

+22
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal on elu stabiilsem? Peale katseaja lõppu/ poolt aastat/1 aastat/2 aastat/ 5 aastat? Millal on sotsiaalselt aksepteeritav peale töökoha vahetust laps saada? Kui inimene teatas sulle peale katseaja lõppu siis ilmselt on ta vajalikud oskused saavutanud ning võib öelda, et elu on stabiilne.

<p style=”text-align: left;”>Peale vajalike oskuste saavutamist tuleks neid oskusi ka firmas rakendada. Tööandja õpetab sind oma kuludega välja selleks, et sa oleksid firmale kasulik.

Mis erialaga tegu?</p>

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kui polnud planeeritud ja näiteks tõesti ei teanud sel hetkel, kas siis peaks aborti tegema, et mitte enesekeskne olla ja tööandja jaoks eeskujulik olema?

Sellisel juhul tuleb esimesel võimalusel tööandjat teavitada, kui tõesti ei teadnud tööle kandideerimise hetkel, aga vahetult pärast tööle asumist saadi teada.

Kogu asjast jääb tunduvalt parem mekk, kui inimene on aus. Tulevikus on sellel inimesel tööle kandideerides eelised.

0
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal on elu stabiilsem? Peale katseaja lõppu/ poolt aastat/1 aastat/2 aastat/ 5 aastat? Millal on sotsiaalselt aksepteeritav peale töökoha vahetust laps saada? Kui inimene teatas sulle peale katseaja lõppu siis ilmselt on ta vajalikud oskused saavutanud ning võib öelda, et elu on stabiilne.

Peale vajalike oskuste saavutamist tuleks neid oskusi ka firmas rakendada. Tööandja õpetab sind oma kuludega välja selleks, et sa oleksid firmale kasulik.

Jah aga sa kirjutasid, et jätkata tuleks siis, kui elu on stabiilsem. Pool aastat peale töökoha vahetust ongi töötaja elu taas stabiilne, see, et tööandja tema pealt oma loodetud kasumit veel välja teeninud ei ole ei puutu kuidagi töötajasse ja tema elu stabiilsusesse, küll teenib peale LHP lõppu. Kui inimene on üritanud lootusetult rasestuda nt 2 aastat kas tal siis ei ole õigust töökohta vahetada või erialasel tööl töötada, sest äkki õnnestub rasestumine just peale töökoha vahetust?

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 110 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus töötaja kohe dekreeti