Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineeritud – kas tunnete end petetuna?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 138 )

Teema: Vaktsineeritud – kas tunnete end petetuna?

Postitas:
Kägu

Lubati, et vaktsineerimisega saavutame karjaimmuunsuse ja viirus kaob.
Lubati, rt vaktsiinid on 90+ protsenti efektiivsed.
Reaalsus…?!?

+18
-21
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lubati, et vaktsineerimisega saavutame karjaimmuunsuse ja viirus kaob.

Lubati, rt vaktsiinid on 90+ protsenti efektiivsed.

Reaalsus…?!?

Jah, tunnen end petetuna. Kui meil oleks praegu 70+ kogu elanikonnast vaktsineeritud, siis poleks piiranguid vaja karmistada. Riik suhtus antivaxxeritesse liiga pehmelt, ei pidurdanud nende propagandat, ei saatnud välja korralikku sõnumit. Ei karistanud organiseerijaid, ei puhastanud jõustruktuure piisava kiirusega antivaxxeritest. Tulemuseks on see et pandeemia enneolematud kiirusega levib, meie oleme Euroopa lollikesed. Majandus saab jälle pihta. November saab olema täielik katastroof.

+43
-29
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie puhtaverelised, ei lase enda vereringesse seda mürgisüsti isegi relva ähvardusel, sest me ei ole suurte farmaatsiafirmade laborirotid. Need süstid on kuritegu inimkonna vastu.

https://thecovidblog.com/2021/09/08/mahima-mathew-31-year-old-pregnant-indian-woman-dead-10-days-after-covishield-astrazeneca-injection/

+8
-29
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui haiglates vaktsineerituid poleks, poleks mingi lärmi. Lärm on seetõttu, et kolmandik on vaktsineerituid haiglas. Mida nemad seal teevad?  Valitsuse  osas on mitmeid etteheiteid. Kõigepealt valetamine. Mitte see ,et lubati ja ei täideta, vaid see, et lubatakse asju, mis pole nende lubada. Viirus on vähe uuritud, kuidas üks valitsus teab, mis tuleb ja kuidas viirus käitub ? Vaktsiinid on veel uurimisjärgus, aga valitsus raiub kui rauda, et nemad teavad, mis saab. Sellised valed näitavad mulle, et mitte üheski küsimuses ei saa usaldada, sest nad ei usalda rahvast. Andmed on salastatud? Miks ? Mida seal salastada on ? Aus oleks öelda, et ei tea. Ei tea, mis saab, ei tea mis vaktsiinid teevad, ei tea kas vaktsiin mõjub jne. Aga ei, on vaja jonnivalt nõuda ja ajada mingi oma joru. Meil on erakorralisi valimisi vaja ja kohe. Muidu sellest jamast lahti ei saa.

+22
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti erakorraliste valimistega seljatab ülemaailmse pandeemia?

Muidu olen tõesti antivaxxerites pettunud.

+14
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti erakorraliste valimistega seljatab ülemaailmse pandeemia?

Muidu olen tõesti antivaxxerites pettunud.

Kogu selle pulli ja praegu saadaoleva info peale mõni usub ikka, et antivaxxerid sùüdi. Mnjaa, propaganda on ikka head tööd teinud.

+18
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga pettunud. Ei suuda vanu inimesi vaktsineerida, sunnitakse nüüd lapsi ja pannakse koole kinni.

Ei suudeta ohjes hoida suurte haiglate rahanälga, ehk suunata plaanilist ravi erasse ja hoida töös nakkushaiglasse ,mitte panna covid haigeid halva ventilatsiooniga haiglatesse, kus nakkus levib kulutulena kõikjale.

Perearstid on tõstetud jumala ademikuks, kuigi nad pole suutnud aastaid korralikult oma tööd teha ja viljad on käes, vanainimesed ei usalda neid ja ei lähe vaktsineerima.

 

+18
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti erakorraliste valimistega seljatab ülemaailmse pandeemia?

Muidu olen tõesti antivaxxerites pettunud.

Kogu selle pulli ja praegu saadaoleva info peale mõni usub ikka, et antivaxxerid sùüdi. Mnjaa, propaganda on ikka head tööd teinud.

See, et haiglas olijatest on 70% vaktsimeerimata ja üle 94% intensiivis olijatest on vaktsineerimata, on sinu jaoks puhas juhus? Juhus, mis on toiminud juba mitu kuud?

 

+31
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti erakorraliste valimistega seljatab ülemaailmse pandeemia?

Muidu olen tõesti antivaxxerites pettunud.

Kogu selle pulli ja praegu saadaoleva info peale mõni usub ikka, et antivaxxerid sùüdi. Mnjaa, propaganda on ikka head tööd teinud.

See, et haiglas olijatest on 70% vaktsimeerimata ja üle 94% intensiivis olijatest on vaktsineerimata, on sinu jaoks puhas juhus? Juhus, mis on toiminud juba mitu kuud?

Propaganda teeb head tööd, ütlen uuesti selle peale. Samuti nagu manipuleeriv statistika.

+14
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vägisi tundub, et valitsuse eesmärk pole haiglate ülekoormust ja riskigrupi surmasid vältida. On selleks eesmärgiks ” euroopalik” vaktsineeritute protsent, mingi leping mis sunnib mingi arvu doose süstima vm vandenõuteooria, jääb arusaamatuks.

Miks nii?

Riskigrupp on teada, vaktsiinid on pikalt kättesaadavad, vaktsiinide loodetust  palju nõrgem mõju on teada(juba suvest).  Nakatumise kasv samuti üsna pikalt prognoositav.

Ometi ei ole tehtud nõrgemate kaitseks praktiliselt midagi. Kogu ressurss läheb segaste ja vastukäivate piirangute kehtestamiseks mille tulemus on nullilähedane või negatiivne.

Võideldakse mingi marginaalse uhhuude grupiga ja süüdistatakse oma saamatuses kõiki teisi. Koguaeg ollakse paari kuuga graafikust maas.

Põhiprobleem on ju see, et riskigrupist on liiga suur osa vaktsineerimata. Alles nüüd hakatakse arglikult proovima personaalsemat lähenemist. See võtab aega( mida enam pole) ja selle mõju tuleb pigem kuu-kahe pärast.

Täiesti teise-kolmandajärguline on see, mitu protsenti lapsi, noorukeid  või alla 50a on vaktsineeritud. Kui just eesmärgiks pole tõesti elanikkonna vaktsineerituse protsent.

+20
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie puhtaverelised …

Täiesti vaktsiiniväliselt, Eesti segavereline krants (mida me kõik siin oleme) end puhtavereliseks nimetamas on nädala nali ????

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti erakorraliste valimistega seljatab ülemaailmse pandeemia?

Muidu olen tõesti antivaxxerites pettunud.

Kogu selle pulli ja praegu saadaoleva info peale mõni usub ikka, et antivaxxerid sùüdi. Mnjaa, propaganda on ikka head tööd teinud.

See, et haiglas olijatest on 70% vaktsimeerimata ja üle 94% intensiivis olijatest on vaktsineerimata, on sinu jaoks puhas juhus? Juhus, mis on toiminud juba mitu kuud?

Propaganda teeb head tööd, ütlen uuesti selle peale. Samuti nagu manipuleeriv statistika.

Mis mõttes? Arvad, et valetavad? Miks siis nii halvasti? Ikka ütlevad ju, et näe, lõpetatud vaktsineerimiskuuriga on haigals koroonaga naa palju ja suri neist nii mitu. Miks siis mitte öelda, et hoopis 1% on vaktsineerituid, ülejäänud on vaktsineerimata ja vakstineerge end nüüd, kui surra ei taha! Aga ei ole ju nii. Jah, vakstiin ei kaitse 100% kahjuks. Võiks olla paremad vaktsiinid juba küll tulnud. Aga on mis on. Antivaxxerite lahendus on, et kükitama koopas, maksame ettevõtjatele toetusi mitu aastat ja isegi maski ei kanna, süsti ammugi ei tee, loodame heale õnnele kõik. Mu meelest see on veel viletsam lahendus lihtsalt selle probleemiga tegelemiseks. Ja poliitika mina jätan üldse mängust välja, poliitikuid pole kunagi ega ühegi võimu ajal usaldada saanud. Aga igal juhul usun meditsiiniharidusega meditsiiniküsimustes rohkem kui juristi.

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi pettunud. Eile Kõlvart isegi ütles, et kesklinna koolid, kus suur %vaktsineerituid- et just seal on kõige rohkem ka haigeid. Meie vallas täpselt sama asi (Saku)

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS kas keegi oskab selgitada, kuidas sellised teemad öösel tekivad?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina hetkel ei tunne ennast petetuna. Mina lähtusin end vaktsineerides soovist mitte haigestuda. Siiani pole haigestunud, kuigi sel sügisel olen päris mitmel rahvarohkel üritusel käinud (sealhulgas mitmetuhande osalejaga sTARTUp day augusti lõpus) ja üle 100 külalisega sünnipäevapidu septembris. Kui ise või mõni vaktsineeritud lähedane peaks raskelt haigeks jääma, tunneksin ennast petetuna. Kui päris aus olla, siis tahaks selle covidi nüüd millalgi üles korjata ja läbi teha, sest praegu on teisest süstist möödas 4 kuud, loodetavasti põeksin kergelt ja see peaks olema praegu efektiivsem booster kui kolmas süst. Otsima ma seda haigust ekstra muidugi ei lähe, sest on  siiski oht ka raskelt põdeda ja praegu haiglasse enam väga ei mahu. Tõesti ei tahaks, et mind mõni radioloog või ortopeed intubeerima peaks (täpselt samuti nagu ma ei tahaks, et anestesioloog mu murtud sääreluud pildistaks ja seda siis lahastama hakkaks – iga spetsialist jäägu oma spetsiifika jaoks). Seetõttu hoian juba paar nädalat madalat profiili ja väldin rahvarohkeid kohti ja välditavaid kontakte.

Kui nüüd kogu elu kuuks ajaks seisma pandaks, siis ka ei tunneks ennast petetuna, tänasel päeval on see meditsiinisüsteemi kokkukukumise vältimiseks kardetavasti vajalik.

Ilmselt tunneksin end praegu hirmus petetuna, kui mul oleks mõni 12-15-aastane vaktsineeritud laps, kelle klassis parasjagu erilist nakkuse levikut pole, aga kes sellest hoolimata homsest distantsõppele peaks jääma. Kui klassis oleks levik, siis  selle vastu ilmselt ei protesteeriks.

 

+20
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen pettunud kui koole ja laste trenne ikkagi sulgema hakatakse ja vaktsineeritud/läbipõdenud lapsed ka koju saadetakse. 14a lapse klassis on enamus lapsi vaktsineeritud (praeguseks ilmselt juba kõik), ühtegi koroonajuhtumit pole nende klassis olnud. Seega on noortel kindlasti hiljuti saadud vaktsiin efektiivne.
Mul on vaktsiinivastaste kisast kõrini. Kui ei taha ennast vaktsineerida- hästi. Aga milleks see vandenõuteooriate levitamine, oma vanemate/ vanavanemate kaitseta jätmine, avalik piinlik räuskamine, poemüüjate ning teiste avaliku sektori töötajate terroriseerimine?

+28
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega on noortel kindlasti hiljuti saadud vaktsiin efektiivne.

Päris õigesti öeldud: hiljuti saadud valtsiin. Aga mitu doosi ja millise aja tagant oled nõus oma lapsele sisse sûstima? Sest teada on, et mõne kuu pärast hakkab kaitse langema ning varakult vaxxitud riikide statistika näitel haigestuvad süstitud hiljem raskemalt ja nende seas on ka rohkem surmasid. Seega vaktsiini tõhususe illusioon on kahjuks väga lûhiajaline.

+10
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on vaktsiinivastaste kisast kõrini. Kui ei taha ennast vaktsineerida- hästi. Aga milleks see vandenõuteooriate levitamine, oma vanemate/ vanavanemate kaitseta jätmine, avalik piinlik räuskamine, poemüüjate ning teiste avaliku sektori töötajate terroriseerimine?

Järgmine propaganda ohver.

+10
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui ei taha ennast vaktsineerida- hästi.

Kui nad päriselt ei tahaks vaktsineerida, siis nad ei innustaks teisi vaktsineerimata jätma ennast. Kui sa ei taha süsti, siis on sinu huvides, et võimalikult paljud teised end süstiks, sest siis pole sinu süstimata jätmine probleem, haigus ei levi piisavalt. See eeldaks muidugi, et vaktsiin oleks praegusest tõhusam, aga isegi viletsama vaktsiini puhul on tõenäosus, et sinu süstimata olek pole nii suur probleem, suurem, mida rohkem teised end vaktsineerivad. Aga kui sa ütled teistele, et ärge vaktsineerige, siis asi on ikka poliitikas või siis sa tahadki kaost ja haiguste levikut.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti segavereline krants (mida me kõik siin oleme) end puhtavereliseks nimetamas on nädala nali

Vere puhtus on suhteline!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui sa ütled teistele, et ärge vaktsineerige, siis asi on ikka poliitikas või siis sa tahadki kaost ja haiguste levikut.

Haiguse levikust ei hooli pigem valitsus, kes kehtestab imelikke ja ebatõhusaid piiranguid ning kelle otsused otseselt soodustavad viiruse levikut (vaktsiinipass). Süstimisest on saanud eesmärk omaette, mitte haiguse leviku piiramine pole peamine.

+13
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui päris aus olla, siis tahaks selle covidi nüüd millalgi üles korjata ja läbi teha, sest praegu on teisest süstist möödas 4 kuud, loodetavasti põeksin kergelt ja see peaks olema praegu efektiivsem booster kui kolmas süst.

Kust tead, et vahepeal või enne vaktsineerimist juba vaikselt läbi ei põdenud? Enne süsti antikehade testi ei teinud?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui päris aus olla, siis tahaks selle covidi nüüd millalgi üles korjata ja läbi teha, sest praegu on teisest süstist möödas 4 kuud, loodetavasti põeksin kergelt ja see peaks olema praegu efektiivsem booster kui kolmas süst.

Kust tead, et vahepeal või enne vaktsineerimist juba vaikselt läbi ei põdenud? Enne süsti antikehade testi ei teinud?

Mul on mõned alla 12-aastased lapsed, kellel on aeg-ajalt ninad tatised ja kurgud valusad jne. Ma olen nende tõttu kohalikus covidi proovivõtupunktis juba teretuttav. Teate küll, iga köhatuse peale saadetakse lasteaiast ja koolist koju ja marss testi tegema, kui soovid, et ülejäänud võiksid lasteaias ja koolis edasi käia. Kui keegi meie perest oleks põdenud, küllap see PCR oleks mõnel lapsel ikka positiivset näidanud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tunne. Mul endal ei olnud küll seda usku, et vaktsiin tõesti 90% kaitseb või et vaktsineerituna ei võiks ma haigestuda vmt. Küll aga oli peres ja lähimate tuttavate seas mitu väga raske koroona põdemise juhtu, nii et kartsin ise midagi sellist läbi elada. Vaktsineerima läksin just selle pärast, et ei läheks samamoodi – raske kopsukahjustus, pikaaegne väsimus jne, nagu tabas mu koroonat raskelt põdenud tuttavaid. Praegu, kui näen, et vaktsineeritud tuttavad on tõesti kergelt  läbi põdenud, ei kahetse kindlasti, et vaktsineerisin.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu, kui näen, et vaktsineeritud tuttavad on tõesti kergelt  läbi põdenud, ei kahetse kindlasti, et vaktsineerisin.

Mul on ka kõik mittevaktsineeritud tuttavad kergelt põdenud. Pigem teeb murelikuks teiste riikide olukord, kus vaktsineerimisega alustati varem ja nüüd nad haigestuvad raskemalt.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain kevadel Astra Zeneca vaktsiini ja juba siis oli teie vihatud peavoolumeedias artiklid, et selle tõhusus on 60… midagi %. 100%-ne kaitse on teie antivaxxxerite luul, keegi seda lubanud pole. Ja kaitse on intensiivi sattumise, mitte haigestumise vastu. Krt, kui naiivsed ikka ollakse, propaganda ja propaganda… ise olete need kõige suuremad propaganda ohvrid.

Haigestunud ma ei ole, kuigi puutun kokku väga paljude inimestega.

+16
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu, kui näen, et vaktsineeritud tuttavad on tõesti kergelt läbi põdenud, ei kahetse kindlasti, et vaktsineerisin.

Mul on ka kõik mittevaktsineeritud tuttavad kergelt põdenud. Pigem teeb murelikuks teiste riikide olukord, kus vaktsineerimisega alustati varem ja nüüd nad haigestuvad raskemalt.

Kui vaadata Soomet, Norrat ja isegi Rootsit (kuis täisealiste vaktsineerituse protsent on päris kõrge), kus mindi küllalt varakult vaktsineerimises Eestist ette, ehk siis “alustati varakult”, siis neil küll mingit raske haigestumise lainet ei ole. Nt Soomes 76 positiivset 100 000 elaniku kohta viimasel 7 päeval: https://www.statista.com/statistics/1139048/coronavirus-case-rates-in-the-past-7-days-in-europe-by-country/ (Eestis 845)

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu, kui näen, et vaktsineeritud tuttavad on tõesti kergelt läbi põdenud, ei kahetse kindlasti, et vaktsineerisin.

Mul on ka kõik mittevaktsineeritud tuttavad kergelt põdenud. Pigem teeb murelikuks teiste riikide olukord, kus vaktsineerimisega alustati varem ja nüüd nad haigestuvad raskemalt.

Kui vaadata Soomet, Norrat ja isegi Rootsit (kuis täisealiste vaktsineerituse protsent on päris kõrge), kus mindi küllalt varakult vaktsineerimises Eestist ette, ehk siis “alustati varakult”, siis neil küll mingit raske haigestumise lainet ei ole. Nt Soomes 76 positiivset 100 000 elaniku kohta viimasel 7 päeval: https://www.statista.com/statistics/1139048/coronavirus-case-rates-in-the-past-7-days-in-europe-by-country/ (Eestis 845)

Või kasvõi Israel, nad hakkasid vist juba augustis-septembris (ei viitsi praegu hakata täpselt otsima)  tegema kolmandat doosi. Praegu olukord rahulik, ei ole tuhandetes iga päev uusi positiivseid nagu kasvõi Balti riikides. Neil u 300 positiivset päevas.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu kirjutasin, ei ole pettunud, et vaktsineerimas käisin. Aga kindlasti olen pettunud valitsuse tegevusetuses, selles jamas, mis koolides nüüd käima läheb jne. Enne valimisi istusid kõik vaikselt nagu kuldid rukkis, Kaja Kallas oli nii nähtamatu kui sai, koroonateemal ei tulnud midagi. Haridusministeerium molutas maha suve ja sügise, mitte mingit töötavat kava koolide jaoks, kuidas tagada laste haridustee jätkumine.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks mingi hetk jõuab reaalsus kohale, kui 4, 5, 6 jne jne boostrit nahavahele tahetakse surada.

+3
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 138 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineeritud – kas tunnete end petetuna?