Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineeritud – kas tunnete end petetuna?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 138 )

Teema: Vaktsineeritud – kas tunnete end petetuna?

Postitas:
Kägu

Aadressist näha ju, kuhu viib

Viib facebooki? So?

“Arukad” ei loe ju lingi teksti, see võib ohtlik olla

Oo, mittearukas – selgita mulle, arukale, mida tarka sa teada saad sellest, et link viib facebooki? Kuidas sellest järeldad, mis seal taga on ja kas ma tahan seda klikkida või mitte?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen pettunud Eesti inimestes. Eriti 50+ vanuses, kes on vaktsineerimata, aga ka nooremates vaktsineerimata inimestes. Ma üritan neid 50+ mõista, et vene ajast tulnud ja viimane vaktsiin saadi mitukümmend aastat tagasi, aga tegelikkuses olen pettunud. Vanemad inimesed istuvad palju facebookis, loevad lolluseid ja postitavad lolluseid. Kuulasin Vikerraadiot, kuhu nad saavad helistada ja see oli masendav tekst, mis vanemaealiste suust tuli vaktsineerimise kohta. Kui meil oleks septembri lõpuks 70-80% täis olnud, ei läheks praegu osad koolid distantsõppele ja kinod kohvikud oleks kõigile avatud. Kas need vaktsineerimata vanaemad ulatavad abikäe ja toetavad lapsi õppimises? Loodaks küll, aga ei usu.

+19
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad arvatavasti ei vaktsineeriks ka siis, kui nad ei saaks facebookist seda lolli juttu lugeda. Valest kohast otsid kausaalsust.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tunneksin end küll petetuna, kui vaktsineeritud oleksin. Palun, ametlik kanal: haiglas on 2/3 vaktsineerituid https://www.bbc.com/news/uk-wales-58680204

+7
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tunneksin end küll petetuna, kui vaktsineeritud oleksin. Palun, ametlik kanal: haiglas on 2/3 vaktsineerituid https://www.bbc.com/news/uk-wales-58680204

Ah, see tore statistika, mida väänata armastatakse. Kui ühiskonnas on suur enamus inimesi vaktsineeritud, siis ongi nakatunute seas vaktsineerituid inimesi rohkem. Kui ühiskonnas oleks vaktsineerituse tase 100%, siis oleks ka nakatunutest vaktsineerituid 100%.

Ei ole pettunud. Oli arvata, et vaktsiini kaitse ajapikku nõrgeneb, sest viirus muteerub.

Oli ka arvata, et ühiskonnas piisavalt palju petiseid ja soolapuhujaid, kes panevad hulga inimesi uskuma, et loomadele mõeldud ussirohu (inimese oma raskem saada) tarvitamine on jube tore ja ohutu tegevus. Selles osas hea tuttav MMS sekt andis juba aimu sellest.

+18
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tunneksin end küll petetuna, kui vaktsineeritud oleksin. Palun, ametlik kanal: haiglas on 2/3 vaktsineerituid https://www.bbc.com/news/uk-wales-58680204

Mina tunneks end petetuna, kui nii halvasti inglise keelt oskaksin kui sina. Artiklis on kõik mõistmiseks vajalikud numbrid välja toodud ning lahtigi seletatud, aga sina ajad ikka rumalust suust välja. Kui Walesi 60+ elanikkonnast (kes peamiselt on haiglasse sattujad) on vaktsineeritud 95% ja noorematest täiskasvanutest 84%, siis ei saa võrrelda ometi haiglasolijate absoluutarve ja kilgata, et oioi, vaktsineerituid on nii palju. Saab võrrelda osatähtsusi vastavast vanusegrupist ning ka seda on artiklis sinu jaoks tehtud – alla 60-sed vaktsineeritud satuvad haiglasse 3.5 korda vähem kui samaealised vaktsineerimata inimesed, 60+ vanusegrupi puhul on erinevus 1,9 korda. Ehk siis iga 100 tuhande vaktsineerimata inimese hulgast jõuab haiglasse 47 vaktsineerimata alla 60-aastast ning iga 100 tuhande vaktsineeritu kohta 13 vaktsineeritud alla 60-aastast.

Mul oleks tõesti sinu asemel häbi su postituse pärast.

+23
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegune toimub lihtsalt tuima propaganda vormis. Kõike mõistuspärast ignoreeritakse. Kaja Kallas ütleb infotunnis, et vaktsiinikahjude fondi ei saa praegu luua, kuna see annaks kahtlejatele vale signaali, et kõrvaltoimed on olemas. Ei tea, kas nutta või naerda.

Eks nuta. Haigestunult on pikaajaliste tüsistuste saamise tõenäosus suurem. Kui ainult vaktsiinikahjustuste fondi puudumise tõttu end ei vaktsineerita, siis kuidas plaanitakse hakkama saada peale raskelt põdemist?

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<span style=”caret-color: #212529; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0); -webkit-text-size-adjust: 100%;”>Selgita palun, miks ma peaksin pettunud olema. Minul AZ ja peaaegu 6k möödas. Paar nädalat tagasi selgus, et kolleeg, kellega tihedalt tööd koos teen, on asümptomaatiline positiivne. Mina ega  teised vaktsineeritud kolleegid haigeks ei jäänud (st meie kõigi testid negatiivsed) ja tema põdes asümptomaatiliselt. Meie jaoks töötas vaktsiin nii nagu vaja ja oleme kõik täna rahul, et nii kergelt läks ????????‍♀️</span>

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, mina vaktsineerisin just seepärast, et lisaks enesele ka ühiskondlikku vastupanu viirusele suurendada. Ma tunnen muidugi pettumust, et inimesed valivad tänapäeval arvamusliidredi mitte spetsialistide seast vaid arvamusliider tänapäeval ei pea üldse mingeid teadmiseid omama. Aga teisalt inimesed on inimesed, mis seal pettuda. Valitsusel hetkel ei jää muud üle, kui kõigile piirangutega lajatada, kuna numbrid on vähese vaktsineerituse tõttu ikka väga koledad juba. Mina olen nõus iga piiranguga, sest ma olen enesele piisavalt huvitav kaaslane, et mngit depressiooni mul piirangute tõttu ei teki. Pereelu meil isegi on rahulikum, kui kõik muudkui ringi ei lehvi.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tunnen muidugi pettumust, et inimesed valivad tänapäeval arvamusliidredi mitte spetsialistide seast vaid arvamusliider tänapäeval ei pea üldse mingeid teadmiseid omama.

Mis arvamusliidrid? Miks sa arvad, et kõik mingeid arvamusliidreid järgivad?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tunne petetuna, sest pole algusest peale uskunud, et see pooles vinnas vaktsiin mind kuidagi aidata võiks. Tegin süstid, sest vastasel juhul oleks töölt lahti lastud, aga mul on pere üleval pidada.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks mingi hetk jõuab reaalsus kohale, kui 4, 5, 6 jne jne boostrit nahavahele tahetakse surada.

Milline reaalsus? Olen juba aastaid käinud gripi vastu vaktsineerimas ja sellepärast olen kogu aeg olnud arvamisel, et ka koroonavaktsiiniga saab samamoodi olema, et igal hooajal tuleb uus süst teha. Gripivaktsiini teed ju ka umbes oktoobris ja mõju kestab gripihooaja lõpuni ehk siis kuskil 6-7 kuud. Eestis käitub koroona umbes samamoodi nagu gripp, et hooaeg algab sügisel ja lõpeb suve alguses ehk siis tuleks iga sügis end uuesti vaktsineerida.

Sama. Ja see ei ole kunagi ka mingi saladus olnud, seda räägiti juba vaktsiinide väljatulekul, et võimalik, et tuleb hakata kordussüste tegema, nagu iga aasta gripi vastu. Nii et seda oligi ju oodata.

Iga aasta versus mõni kuu

Tõepoolest, vaktsiinid pole aastat aegagi kasutusel olnud ja juba räägitakse neljandast süstist. Normaalne?

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea enam üldse mida uskuda ja mida mitte

https://www.facebook.com/groups/1610296249236649/?hoisted_section_header_type=recently_seen&multi_permalinks=2969177610015166

Esiteks, Eestis on ka vaktsiinivastased kohtusse kaevanud üht ja teist asja. Kohtusse võib igaüks pöörduda. Iseasi, mis kohus otsustab. Teiseks, Indias on poliitiline olukord üsna pingeline ja kohtusse antakse ka selletõttu, et ebasobivaid isikuid eest koristada.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõepoolest, vaktsiinid pole aastat aegagi kasutusel olnud ja juba räägitakse neljandast süstist. Normaalne?

Veider, minu kõrvad kuulevad, et kolmandast räägitakse, neljandast erandjuhtudel, kes vajavad nõrgenenud immuunsuse tõttu lisatuge. Ja mille poolest see gripisüstist erineb? Gripisüst annab samuti kaitse pooleks aastaks, kuid gripp on hooajaline ning suveks kaob, seetõttu pole suvepoolaastal süsti vaja. Kui koroona ka suveks kaoks, oleks rütm täpselt sama.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõepoolest, vaktsiinid pole aastat aegagi kasutusel olnud ja juba räägitakse neljandast süstist. Normaalne?

Veider, minu kõrvad kuulevad, et kolmandast räägitakse, neljandast erandjuhtudel, kes vajavad nõrgenenud immuunsuse tõttu lisatuge. Ja mille poolest see gripisüstist erineb? Gripisüst annab samuti kaitse pooleks aastaks, kuid gripp on hooajaline ning suveks kaob, seetõttu pole suvepoolaastal süsti vaja. Kui koroona ka suveks kaoks, oleks rütm täpselt sama.

Tundub, et turgu jagub sellele ärile. Koduperenaised armastavad uut toodet 😀

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et turgu jagub sellele ärile. Koduperenaised armastavad uut toodet

Koduperenaisest on asi muidugi kaugel, aga elu on mulle küll väärtuslik, kahju, et sina oma elu sama kõrgelt ei hinda.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et turgu jagub sellele ärile. Koduperenaised armastavad uut toodet

Koduperenaisest on asi muidugi kaugel, aga elu on mulle küll väärtuslik, kahju, et sina oma elu sama kõrgelt ei hinda.

Sõltub nüüd sellest, kuidas su oma tervis juba on. Võid ju vaktsineerida sellepärast ka, et saaks 5 päeva asmel 3ga ära põdeda ja siis vutt vutt tagasi tööle. Gripp on väga ohtlik siiski samuti neile, kellel on muus osas tervis juba nõrgestatud (ja hetkel nagu paistab on see üsna suur % rahavstikust juba).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub nüüd sellest, kuidas su oma tervis juba on.

Mind tõeliselt huvitab, kes on need inimesed, kes on NII kindlad oma 100% heas tervises. Näiteks Volli Kalm oli väga terve ja sportlik mees, näe, suri äkksurma ära, süda ütles üles.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa öelda, et väga pettunud oleksin. Mul oli vaktsineerimiseks kolm põhjust:

et haigestudes põeks kergemine ja kindlasti mitte haiglasse sattuda,

et saaks mõnel kontserdil või muul üritusel käia,

et suvel saaks korra reisile.

Kaks viimast läksid tänu vaktsineerimisele korda, esimest pole veel olnud, loodetavasti ei tule ka.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub nüüd sellest, kuidas su oma tervis juba on.

Mind tõeliselt huvitab, kes on need inimesed, kes on NII kindlad oma 100% heas tervises. Näiteks Volli Kalm oli väga terve ja sportlik mees, näe, suri äkksurma ära, süda ütles üles.

Sportlik =/= ilmtingimata tervislik

Südant ei maksa üle koormata.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealegi, kui suren, siis suren. Iga päev on võimalus trepist alla kukkuda ja kael murda, suvalisele kurikamõrvarile ette jääda või juhmile autojuhile küljest sisse sõitmiseks.

Tervise eest hoolitsen, sest tervislikuna on väga palju lõbusam elada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealegi, kui suren, siis suren. Iga päev on võimalus trepist alla kukkuda ja kael murda, suvalisele kurikamõrvarile ette jääda või juhmile autojuhile küljest sisse sõitmiseks.

Tervise eest hoolitsen, sest tervislikuna on väga palju lõbusam elada.

Aga miks sellisel juhul vaktsineerida ei või? On veel lõbusam elada ju.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealegi, kui suren, siis suren. Iga päev on võimalus trepist alla kukkuda ja kael murda, suvalisele kurikamõrvarile ette jääda või juhmile autojuhile küljest sisse sõitmiseks.

Tervise eest hoolitsen, sest tervislikuna on väga palju lõbusam elada.

Aga miks sellisel juhul vaktsineerida ei või? On veel lõbusam elada ju.

Ma ei tea, mis põhjustel teised ei tee. Ma olen läbi põdenud juba ja ei olnud hullu midagi. Saan aru, et vaktsiinist saadavad antikehad teeks järgmise võimaliku nakatumise veelgi leebemaks, aga ütleme nii, et see leevendus on nii marginaalne, et see risk (ja ma ei räägi tõenäosusest, ma räägin riskidest), mis iga süstiga kaasneb, lihtsalt ei kaalu seda üle.

Piirake palju tahate, piirangutest mööda pääsemiseks ma seda süsti tegema ei hakka. Täiesti jabur viis püüda inimesi survestada. Kui tahate kõiki ära süstida, peate ikkagi riigipöörde tegema, seadused ära retsima ja sunniviisiliselt tegema. Ehk siis oleks mul endal ka kahju, kui selle tulemusel enam ühiskonnale oma aja, energia, käe ja silmaga kasulik olla ei saa.

Loodan, et asi selleni ei jõua, aga mine tea. Kui keegi teine minu eest otsustada tahab – siis võtku vastutus kõige ülejäänu osas juba ka.

Saan aru, et igaüks ei mõtle sellest perspektiivist – et miks nii vähesed outsiderid sellest vabaduse ja seaduse jutust aru saavad. Nimetad mind vastutustundetuks… Näed, puhtalt teaduslikus mõttes mul ei ole seda konkreetset vahhiini vaja. Utilitaarses mõttes võib ju valitsuse poolt kehtestatud uute ohtudega arvestada – viirus mind lagastada väga ei saaks, aga psühholoogilise rõhu tõttu valitsus saab – nõnda muutub osade iniemste jaoks valitsus suuremaks ohuks kui seda on see viirus.

Et sulle pole see, mida ma oma otsusega enda meelest kaitsen – vastutust võtan – selgroogu – tulgu need tagajärjed mulle nagu nad tulevad, oluline – vaid sa endiselt näed, ja seda siis üsna naiivselt, et kui nõõd kõik inimesed ennast sellega süstida laseks, saame normaalsuse juurde tagasi pöörduda – ei tee seda objektiivses mõttes ebaoluliseks.

Me kõik tahaksime oma eluga muretult jätkata. Aga mõned meist mõtlevad ka sellele, et see muretu jätk võiks kesta rohkem, kui see vaktsiinistrateegia üksi lubaks. Sellest kahjuks ei piisa – ja vajalik on ta selektiivselt – riskigrupid on juba kõigile selged. Ja neid inimesi saab aidata nii vaktsiinidega, kuid tegelt ka raviga – millest ei tohi ju sõnagi rääkida! Ravi pole olemas, sa kuradi lamemaalane! Ainult vaktsiinid! Ainult vaktsiinid suudavad meid päästa!

Siin tuleb nüüd näha ka seda, et pandeemia probleem ei ole ainult see viirus, mille võid saada, siis raskelt haigestuda, veel mõningaid teisi nakatuda ja siis aparaadi all õhku ahmides surra. Ära arva, et ma ei ole sellise lõpu võimalikkuses teadmatu. Meil on veel probleeme seoses selle pandeemiaga – ja samal ajal, TÄNU pandeemiale on veel selgeks saanud ja tugevalt välja joonistunud – mis probleemid meil aktiivselt elu halvemaks teevad. Ühiskondlikul tasandil, rahvatervise tasandil, nõrkused avalikus sektoris, valitsuse ja võimu jaotuse haprus… Samal ajal on energiakriis tulemas. Võibolla sa ei saa varsti enam pangast korraga üle 100 euri päevas välja võtta… Tarneraskused – ei tule poolast liha ja vilja, Aliexpressi võid ka ammugi ära unustada. Võib juhtuda, et varsti pead ellu jäämiseks kuuned mulda ajama.

Oleks selle kõige vastu ka vaid miskist süstist abi. Enivei!

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tunneksin end küll petetuna, kui vaktsineeritud oleksin. Palun, ametlik kanal: haiglas on 2/3 vaktsineerituid https://www.bbc.com/news/uk-wales-58680204

“Oma peaga mõtlev” inimene (st rumal vaktsiinivastane) hõiskab, et “2/3 haiglas olijaid on vaktsineeritud”.

Haritud inimene näeb lugeda, et “Nearly 95% of those over 60 and 84% of those under 60 have been vaccinated”, seega see mõni protsent vaktsineerimata inimesi annab 1/3 haiglasolijate arvust. Järeldus – vaktsiinid on väga tõhusad haigestumise vähendamisel.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu, kui näen, et vaktsineeritud tuttavad on tõesti kergelt läbi põdenud, ei kahetse kindlasti, et vaktsineerisin.

Mul on ka kõik mittevaktsineeritud tuttavad kergelt põdenud. Pigem teeb murelikuks teiste riikide olukord, kus vaktsineerimisega alustati varem ja nüüd nad haigestuvad raskemalt.

Kui vaadata Soomet, Norrat ja isegi Rootsit (kuis täisealiste vaktsineerituse protsent on päris kõrge), kus mindi küllalt varakult vaktsineerimises Eestist ette, ehk siis “alustati varakult”, siis neil küll mingit raske haigestumise lainet ei ole. Nt Soomes 76 positiivset 100 000 elaniku kohta viimasel 7 päeval: https://www.statista.com/statistics/1139048/coronavirus-case-rates-in-the-past-7-days-in-europe-by-country/ (Eestis 845)

Vähemalt Soomes venitati ju mRNA vaktsiinide annuste vahe 12 nädala peale. Mina sain ka esimese süsti juunis ja teise septembris. Soome andmete kohaselt tekib niimoodi tugevam immuunvastus ( immunoloogiline küpsemine ). Sellepärast ilmselt Iisraelis läks olukord kiiresti uuesti käest ära, sest seal oli vakside vahe 3 nädalat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tunneksin end küll petetuna, kui vaktsineeritud oleksin. Palun, ametlik kanal: haiglas on 2/3 vaktsineerituid https://www.bbc.com/news/uk-wales-58680204

“Oma peaga mõtlev” inimene (st rumal vaktsiinivastane) hõiskab, et “2/3 haiglas olijaid on vaktsineeritud”.

Haritud inimene näeb lugeda, et “Nearly 95% of those over 60 and 84% of those under 60 have been vaccinated”, seega see mõni protsent vaktsineerimata inimesi annab 1/3 haiglasolijate arvust. Järeldus – vaktsiinid on väga tõhusad haigestumise vähendamisel.

Kusjuures teed need järeldused mitte midagi teadmata nende inimeste teistest haigustest. Need 1/3 ei ole seal noored “muidu terved” inimesed.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et turgu jagub sellele ärile. Koduperenaised armastavad uut toodet ????

Keda sa koduperenaisteks kutsud, enamust Tartu ja Tallinna doktosikraadiga ja magistrikraadiga töötajatest, kes on üle 90% ulatuses vaktsineeritud ja teevad usinalt tõhustusdoose?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et turgu jagub sellele ärile. Koduperenaised armastavad uut toodet ????

Keda sa koduperenaisteks kutsud, enamust Tartu ja Tallinna doktosikraadiga ja magistrikraadiga töötajatest, kes on üle 90% ulatuses vaktsineeritud ja teevad usinalt tõhustusdoose?

Neid, kes siin perekoolis vaimustunult kolmandat doosi ootavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen täiega pettunud. Kahetsen, et end vaktsineerisin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen täiega pettunud. Kahetsen, et end vaktsineerisin.

Miks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 138 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineeritud – kas tunnete end petetuna?