Esileht Pereelu ja suhted Vanameelsed lärmitsevad jälle

Näitan 24 postitust - vahemik 151 kuni 174 (kokku 174 )

Teema: Vanameelsed lärmitsevad jälle

Postitas:
Kägu

Aga täpselt seda lapsevanem ju teebki.  Teiseks – miks mustanahalist teismelist, kes kurdab, et keegi olla teda ühe korra neegriks nimetanud, ei saadeta psühholoogi jutule? Samuti ei oota keegi, et vaid tema ema üksi tema eest võitleks, vaid riik sekkub tema kaitseks silmapilkselt, juhtum heidetakse kogunisti ajakirjandusse jne. Kas inimeste väärtus on tõesti muutunud niivõrd erinevaks?

Aga selles täpselt point ongi! Just selle nimel ongi nii mustanahalised kui homod eelmisest sajandist alates võidelnud ja marssinud ja pahameeletorme kaela saanud – et olla lõpuks ometi nähtavad ja et neid ei saaks lõpuks ometi lihtsalt kuskile nurka omaette olema saata! Ah et miks nad ei võiks vaikselt omaette “olla” kuskil ja paksu nahka kasvatada, siis ei häiriks nad kedagi? Ei häiriks jah, aga siis ei seisaks ka riik vm intstantsid nende eest kröömivõrragi! Täpselt nagu sina tajud praegu oma lpse puhul – mis on loomulikult ebaõiglane, kurb ja vale – aga just sellepärast, et niisugust ebaõiglust muuta, peavadki vähemused n-ö lärmi tegema ja endale tähelepanu nõudma, isegi kui see enamust aeg-ajalt häirida võib.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga täpselt seda lapsevanem ju teebki. Teiseks – miks mustanahalist teismelist, kes kurdab, et keegi olla teda ühe korra neegriks nimetanud, ei saadeta psühholoogi jutule? Samuti ei oota keegi, et vaid tema ema üksi tema eest võitleks, vaid riik sekkub tema kaitseks silmapilkselt, juhtum heidetakse kogunisti ajakirjandusse jne. Kas inimeste väärtus on tõesti muutunud niivõrd erinevaks?

Aga selles täpselt point ongi! Just selle nimel ongi nii mustanahalised kui homod eelmisest sajandist alates võidelnud ja marssinud ja pahameeletorme kaela saanud – et olla lõpuks ometi nähtavad ja et neid ei saaks lõpuks ometi lihtsalt kuskile nurka omaette olema saata! Ah et miks nad ei võiks vaikselt omaette “olla” kuskil ja paksu nahka kasvatada, siis ei häiriks nad kedagi? Ei häiriks jah, aga siis ei seisaks ka riik vm intstantsid nende eest kröömivõrragi! Täpselt nagu sina tajud praegu oma lpse puhul – mis on loomulikult ebaõiglane, kurb ja vale – aga just sellepärast, et niisugust ebaõiglust muuta, peavadki vähemused n-ö lärmi tegema ja endale tähelepanu nõudma, isegi kui see enamust aeg-ajalt häirida võib.

Aga kui me õige pea omal maal vähemusse jääme, kas meil on siis ka õigus “lärmi teha”?

Eestlasi pole enam miljonitki.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga täpselt seda lapsevanem ju teebki. Teiseks – miks mustanahalist teismelist, kes kurdab, et keegi olla teda ühe korra neegriks nimetanud, ei saadeta psühholoogi jutule? Samuti ei oota keegi, et vaid tema ema üksi tema eest võitleks, vaid riik sekkub tema kaitseks silmapilkselt, juhtum heidetakse kogunisti ajakirjandusse jne. Kas inimeste väärtus on tõesti muutunud niivõrd erinevaks?

Aga selles täpselt point ongi! Just selle nimel ongi nii mustanahalised kui homod eelmisest sajandist alates võidelnud ja marssinud ja pahameeletorme kaela saanud – et olla lõpuks ometi nähtavad ja et neid ei saaks lõpuks ometi lihtsalt kuskile nurka omaette olema saata! Ah et miks nad ei võiks vaikselt omaette “olla” kuskil ja paksu nahka kasvatada, siis ei häiriks nad kedagi? Ei häiriks jah, aga siis ei seisaks ka riik vm intstantsid nende eest kröömivõrragi! Täpselt nagu sina tajud praegu oma lpse puhul – mis on loomulikult ebaõiglane, kurb ja vale – aga just sellepärast, et niisugust ebaõiglust muuta, peavadki vähemused n-ö lärmi tegema ja endale tähelepanu nõudma, isegi kui see enamust aeg-ajalt häirida võib.

Kogu maailmas, sh Eestis, on puuetega inimeste õiguse eest inimväärsele ja väärikale elule võideldud juba aastakümneid, et mitte öelda vähemalt sada aastat. On korraldatud tohutus koguses koolitusi, teavitusi, debatte, loodud neile isegi ajakirju ja telesarju… Kõike on tehtud! See on olnud pikk-pikk töö, kus eriti palju on rabanud puudega inimesed ise, tehes seda enamasti vabatahtlikus korras, oma töö-, pereelu ja unetundide arvelt, trotsides puudest tingitud takistusi.

Ja nüüd, aastal 2023, ma küsin: kus on tulemus? Miks oleme taas vajumas tagasi sinna, kus olime kiviajal?

Kui mustanahaline või gei kurdab, et talle öeldi kusagil halvasti, siis tegeldakse sellega täie jõuga, pannakse isegi ajalehte jne (nt too Soomest siia tulnud pallimängija juhtum). Kui aga füüsilise puudega eesti laps kurdab, et teda koolis aastaid iga päev ta puude tõttu mõnitatakse, siis ütleb koolipsühholoog, et kasvatagu paksem nahk, ja lastekaitseametnik soovitab vaid kiusatul koolipsühholoogi juures jutustamas käia – ongi  kogu “abi”! Mustanahalisi  ega geisid seevastu ei saadeta kunagi psühholoogi juurde jutustama, vaid neid toetatakse ja aidatakse päriselt. Millest niisugune vahetegemine tuleneb? Miks on minu laps neist vähemväärtuslikum ega vääri toetust ega abi?

Mulle tundub, et nii inimestel kui ka riiklikul tasandil on see abi ja toetamise tahe ilmselt kuidagi n-ö limiteeritud. Ehk et, kõiki toetada ja aidata ei jõuta. Ja olles enda jaoks välja valinud prioriteedid, siis konkreetselt neid toetataksegi, ülejäänud jäetakse tähelepanuta ja nende probleemid lükatakse sujuvalt oma kaelast ära argumendiga, et need olla vaid “üksikjuhtumid”. Aga ei ole ju!

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütlen, et töö nende asjade seadustamiseks on juba käimas ja sinusugused tembeldatakse õige varsti vihkajateks.

Sa oled ju vaene perverrsustele keskendunud luulude küüsis vaevleja. Mitte ükski teine ei mõtle kõikvõimalikest hälvetest ja perverrsustest nii pidevalt kui sinusugused. Milles asi on?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu maailmas, sh Eestis, on puuetega inimeste õiguse eest inimväärsele ja väärikale elule võideldud juba aastakümneid, et mitte öelda vähemalt sada aastat. On korraldatud tohutus koguses koolitusi, teavitusi, debatte, loodud neile isegi ajakirju ja telesarju… Kõike on tehtud! See on olnud pikk-pikk töö, kus eriti palju on rabanud puudega inimesed ise, tehes seda enamasti vabatahtlikus korras, oma töö-, pereelu ja unetundide arvelt, trotsides puudest tingitud takistusi.

Täiesti nõus, ja olukord ongi  ju läinud üha paremaks  – aga seda tähelepanu pole olnud järelikult piisavalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu maailmas, sh Eestis, on puuetega inimeste õiguse eest inimväärsele ja väärikale elule võideldud juba aastakümneid, et mitte öelda vähemalt sada aastat. On korraldatud tohutus koguses koolitusi, teavitusi, debatte, loodud neile isegi ajakirju ja telesarju… Kõike on tehtud! See on olnud pikk-pikk töö, kus eriti palju on rabanud puudega inimesed ise, tehes seda enamasti vabatahtlikus korras, oma töö-, pereelu ja unetundide arvelt, trotsides puudest tingitud takistusi.

Täiesti nõus, ja olukord ongi ju läinud üha paremaks – aga seda tähelepanu pole olnud järelikult piisavalt.

Tekib küsimus: miks? Küsimus pole tähelepanus, vaid teadlikus valikus.

Miks riik ja ajakirjandus eelistavad toetada ja kaitsta geisid ja mustanahalisi, seevastu kehapuuetega inimestel samasuguses olukorras soovitatakse pöörduda üksnes psühholoogi juurde ravile?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga selles täpselt point ongi! Just selle nimel ongi nii mustanahalised kui homod eelmisest sajandist alates võidelnud ja marssinud ja pahameeletorme kaela saanud – et olla lõpuks ometi nähtavad ja et neid ei saaks lõpuks ometi lihtsalt kuskile nurka omaette olema saata! Ah et miks nad ei võiks vaikselt omaette “olla” kuskil ja paksu nahka kasvatada, siis ei häiriks nad kedagi? Ei häiriks jah, aga siis ei seisaks ka riik vm intstantsid nende eest kröömivõrragi! Täpselt nagu sina tajud praegu oma lpse puhul – mis on loomulikult ebaõiglane, kurb ja vale – aga just sellepärast, et niisugust ebaõiglust muuta, peavadki vähemused n-ö lärmi tegema ja endale tähelepanu nõudma, isegi kui see enamust aeg-ajalt häirida võib.

Aga vaata mõnda Eesti saatejuhti vms, kes ka vist homo, nad ei nõua minu teada midagi ja inimestel pole nendega ka probleeme väga, pigem isegi meeldivad enamikule. Paraadid on väga õiged, need on nagu piketid, ikka inimesed piketeerivad, kui tahavad mingeid muudatusi seadustes vms, aga lihtsalt ma vahel ka vaatan, et mõni läheb pea alasti kohale, siis see tõesti liig. Eestis vist pole nii olnud, et keegi alasti või neljakäpukil käib.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütlen, et töö nende asjade seadustamiseks on juba käimas ja sinusugused tembeldatakse õige varsti vihkajateks.

Sa oled ju vaene perverrsustele keskendunud luulude küüsis vaevleja. Mitte ükski teine ei mõtle kõikvõimalikest hälvetest ja perverrsustest nii pidevalt kui sinusugused. Milles asi on?

Näed, järjekordne vihkaja. See, mida praegu perverssuseks peetakse, ei ole seda enam kümne aasta pärast. Samamoodi nagu see, mida kümne aasta eest perverssuseks peeti, pole seda enam praegu. Mis paneb sind arvama, et ühiskond jääb täpselt tänasele tasemele või äärmisel juhul areneb ainult nii kaugele, kui sinule sobib?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et pedofiilia seadustamiseks on töö juba käimas? Okei. Kus ja mil viisil?

Eestis ongi juba seadustatud alates 14 aastast.

Euroopa riigitüüride juurde jõuab aina rohkem inimesi kultuuridest, kus iidoliks on kuueaastase tüdrukuga abiellunud vanamees. On riike, kus mees saab riiklikku lapsetoetust oma alaealise(t)e nais(t)e eest.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suguühe peaks toimuma armastava paari vahel armastuse väljendamiseks, ideaalis, või lihtsalt seksimiseks ja heaolu saamiseks.

Ja siis üritame väita, et kellegi asi pole teised oma magamistoas teevad?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et omanik peaks siis oma lemmikloomale nö seksteenust pakkuma? See on minu meelest pisut üle võlli.

Jah. Aga kas sa mõistad, et teisele on homo- või transseksuaalsus üle võlli, samas kui kolmandale on ka oma kodulooma rahuldamine ok? Või näiteks intsest. Kelle asi on öelda, mida kaks täiskasvanud venda oma magamistoas teevad? Neid “normist” kõrvalekaldeid on musttuhat ja normide kõigutamine käib hetkel suure hooga. Millegipärast on enamik arvamusel, et see kõigutamine jääb pidama just siis, kui neile sobib.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millegipärast on enamik arvamusel, et see kõigutamine jääb pidama just siis, kui neile sobib.

Kas sina võitled homode eest? Ei, sest sind see ei kõneta. Praegu on Pride Month üldse ja kuskil pole keegi seda öelnud, enne mind vist. Mis puutub sellesse eelnevasse, et keegi ütles, et pole teiste asi, mis magamistoas teevad, siis… heterod kirjutavad kõrvalteemas avameelselt, et voodi on parim koht ja kepp on hea ja ikka sõbrannadega arutatakse, kuidas pärast 20+a kooselu on seks jäädavalt hea ja kirglik. Iga asja jaoks on aeg ja koht ja olen nõus, et perekool pole õige koht homoteemadeks nagu homofoorumid ei ole heterodele sobilikud, aga siiski abielu ja lapsed võivad olla sama hästi homode unistus ja ega homod süüdi pole, et nad homod on. Ega seda muuta ju ei saa, isegi kui nutta ja trampida jalgu. See ongi lõplik, kas oled homo või ei ole. Võrdle seda nt vähidiagnoosiga, mis ravile ei allu. Et teatud asju ei saa muuta lihtsalt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ning ma olen kuulnud lugusid, kuidas heterod võtavad tagaistmel suhu samal ajal, kui keegi juhib jne, ega see pole ka kellegi asi, heterod ju. On ju igasugused paarid harrastanud ka rannas seksi ja avalikes kohtades lausa pildile jäänud, naine ratsapoosis. Mis teha, see on elu. Sugutung noh.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga asja jaoks on aeg ja koht ja olen nõus, et perekool pole õige koht homoteemadeks nagu homofoorumid ei ole heterodele sobilikud, aga siiski abielu ja lapsed võivad olla sama hästi homode unistus ja ega homod süüdi pole, et nad homod on.

Oota, sinu arust pole sobilik Perekoolis homoteemadel arutleda? Päriselt?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oota, sinu arust pole sobilik Perekoolis homoteemadel arutleda? Päriselt?

Kui sa lähed ühte teise foorumisse, mis on mõeldud geidele (mehed), siis seal saavad need tüma, kes tulevad ärplema sarnaste juttudega ja öeldakse, et see on geifoorum. Ma arvan, et hetero ei hakka iial homo mõistma sedasi ja ta ei mõtlegi igapäevaelus, mis elu on homodel näiteks. Nendel homodel, kes ei otsi lihtsalt seksi kuskilt. Aga ma pole mingi ekspert, see on minu subjektiivne arvamus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga selles täpselt point ongi! Just selle nimel ongi nii mustanahalised kui homod eelmisest sajandist alates võidelnud ja marssinud

Tegelikult ei ole. Absoluutne enamus “võitlejaid” on valged heteroseksuaalsed naised.

Ja üldse, millises maailmas on mustanahalised vähemus?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ning ma olen kuulnud lugusid, kuidas heterod võtavad tagaistmel suhu samal ajal, kui keegi juhib jne, ega see pole ka kellegi asi, heterod ju. On ju igasugused paarid harrastanud ka rannas seksi ja avalikes kohtades lausa pildile jäänud, naine ratsapoosis.

Ja homoseksuaalsus välistab  auto tagaistmel suhuvõtmise või rannas seksimise või mida sa öelda püüad? Kui ikka lausa pilte levitatakse, ju siis ikka päris nii ei ole, et pole kellegi asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oota, sinu arust pole sobilik Perekoolis homoteemadel arutleda? Päriselt?

Kui sa lähed ühte teise foorumisse, mis on mõeldud geidele (mehed), siis seal saavad need tüma, kes tulevad ärplema sarnaste juttudega ja öeldakse, et see on geifoorum. Ma arvan, et hetero ei hakka iial homo mõistma sedasi ja ta ei mõtlegi igapäevaelus, mis elu on homodel näiteks. Nendel homodel, kes ei otsi lihtsalt seksi kuskilt. Aga ma pole mingi ekspert, see on minu subjektiivne arvamus.

Aga perekool ei ole heterofoorum ju ometi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja homoseksuaalsus välistab  auto tagaistmel suhuvõtmise või rannas seksimise või mida sa öelda püüad? Kui ikka lausa pilte levitatakse, ju siis ikka päris nii ei ole, et pole kellegi asi.

Ei välista loomulikult, aga käsitletakse kui normaalsut, kui heteropaar miilustab või mingi piltniku kaamerasse jääb. Jah, see on sinu asi, kui jälle enda jaoks perverssusi näed aga mis sa selle asjaga teed?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga perekool ei ole heterofoorum ju ometi.

Aga heterodega vesteldes, teades perekooli sihtgruppi, ei tasu eeldada, et osa teisiti arvajaid saab ümber panna maailma nägema. Mõni siin on ka eakas, tema küll ei muutu. Kirikutegelased, samamoodi, enamasti vastu. Delfis oli mingi artikkel eile pileteerijast – vastu. No milleks siis lugeda ja rikkuda tuju. Sama on homovastastel, miks peab laskmaend häirida, kui on võimail elada nii, et tegelikult ei häiri üldse. Juba ammu oli homopaare ja lapsi ja siis ei köhitud, sest ei teata. Kui ei teata, pole probleemi.

Ma olen loobunud juba ammu inimeste erinevate hoiakutega vaidlemise.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja käies teistes foorumites, umbes kasvõi hobiforum, no ilmselgelt lillefänni foorumisse pole mõtet minna torujuppidest vestlema ja lillekasvatust mõttetuks tituleerima. Nii palju, kui on inimesi, on ka arvamusi PLUSS ÜKS. Iial ei saa kõigi moodi olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piketeerijast*

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kokkuvõttesaktsepteerin erinevaid vaateid ja homovastssust, kui ei ahistata ja diskrimineerita. Juba 8atagasi nägin, kuidas üks keskeaine ütles midagi solvavat minu ees ülekäigurajal käest kinni minevale samasooliste paarile. Kujutan ette, et see pole tore tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga oma näo ja nimega minna kuskile telesaatesse või raadiosaatesse või arvanmusfestivalile või lehte oma vaateid avaldama, pole probleemi. Või sinna samma piketile osalema. Mind eihäiri, kui saatest jälle näen, kuidas Riigikogus on kahte leeri inimesi. Ei solvu üldse, sest nad ei tee kurja ja esindavad kellegi tahet ja ka vastasel võib olla tahe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 151 kuni 174 (kokku 174 )


Esileht Pereelu ja suhted Vanameelsed lärmitsevad jälle