Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vot nüüd saab minu tolerantsus otsa!

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 135 )

Teema: Vot nüüd saab minu tolerantsus otsa!

Postitas:
Kägu

Keskenduda tuleb riskigruppide hoidmisele, teavitustööle, et vaatamata vaktsineeritusele on nad endiselt ohustatud. Praegu on aga loodud olukord, kus lükatakse kogu süü vaktsineerimata inimeste kaela ja kevadise vaktsiinidoosiga vanurid käivad enda meelest turvaliselt ringi. Mu 80-aastane vanaema käib teatris, kinos ja kohvikus, kuid kuna ta on vaktsineeritud, siis ta ei kuula kui ütlen, et see ei ole ohutu ja mul on tema pärast praegu hoopis suurem hirm, kui oli eelmisel talvel.

Take note, Kaja Kallas!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

enamlevinud variandid oleks retseptiravimid ja töövõimetusleht. võimalik, et ka perearsti külastused ja mingid lisauuringud jne jne jne.

Ei, enamlevinud variant enamuse inimeste puhul mingi viirusega haigestudes on kodus Coldrexi juua.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen sots makse maksnud oma 15 aastat. Teenuseid pole vaja kasutada olnud.

Ja ma ei saa olla ainuke.

Sellistes valdkondades kipubki raha kuluma mingite inimeste peale dramaatiliselt rohkem, kui teiste. Ja siiani pole sellest suurt probleemi tehtud.

Sama siin, ainult et makse makstud juba 25 aastat. Keegi ei tule mulle rääkima mingist “ühisest ressursist”, mida ma äkki vajadusel kasutada ei tohiks.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen sots makse maksnud oma 15 aastat. Teenuseid pole vaja kasutada olnud. Ja ma ei saa olla ainuke. Sellistes valdkondades kipubki raha kuluma mingite inimeste peale dramaatiliselt rohkem, kui teiste. Ja siiani pole sellest suurt probleemi tehtud.

ju ei ole need probleemid seni sinu kõrvu jäänud, sest pole sind isiklikult puudutanud.

vabanda, aga ma suhtun skeptiliselt väljaütlemistesse, et keegi justkui ei ole üldse ühist tervisekindlustuse ressurssi kasutanud. kindlasti oled, aga nagu öeldud, kui ise otse raha välja käima ei pea, siis ei oska ka ressursi kulu hoomata.

aga pole hullu, sina ei ole selles mõttes mingi erand, taoliselt arvajaid on oi, oi kui palju.

Ma olen oma 45 eluaasta jooksul olnud haiguslehel täpselt üks kord ja seda pärst erakliinikus tehtud mandlioperatsiooni.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen oma 45 eluaasta jooksul olnud haiguslehel täpselt üks kord ja seda pärst erakliinikus tehtud mandlioperatsiooni.

Lapsi sul ei ole, sünnituspuhkusi ega lapsehooldusi ega vanemapalka pole saanud? Perearsti juures pole elu sees kordagi käinud, isegi helistanud või e-maili saatnud pole? Apteegist ühtegi soodustusega ravimit ostnud ei ole? Hambaarstil käies oled alati keeldunud haigekassa poolsest hüvitiseosast? Kui nii, siis oled tõesti erakordne.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks siis Soomes on mask vaid soovituslik ja maski kandmine on iga inimese oma suva ja soov

https://viv.ee/soome-soovitab-kanda-maski-oma-aranagemise-jargi

Sest soomlane kuulab soovitusi ja käitub nagu soovitatud. Tal pole seda orjamentaliteeti, et kui valitsus midagi ütleb, siis kindlasti tuleb vastupidi teha.

Mine tee endale selgeks, mida orjamentaliteet tähendadb

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine tee endale selgeks, mida orjamentaliteet tähendadb

Just seda tähendabki, et ei häbene seda teha, mida riik teha soovitab. Ori suhtub riigisse kui halba peremehesse – varastab, kust saab, looderdab, kus saab, jätab tegemata, kus saab, kuulab ainult siis, kui piits vihiseb. Vaba inimene tunnetab riiki partnerina, kuulab soovitusi ning panustab vabatahtlikult.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen oma 45 eluaasta jooksul olnud haiguslehel täpselt üks kord ja seda pärst erakliinikus tehtud mandlioperatsiooni.

Lapsi sul ei ole, sünnituspuhkusi ega lapsehooldusi ega vanemapalka pole saanud? Perearsti juures pole elu sees kordagi käinud, isegi helistanud või e-maili saatnud pole? Apteegist ühtegi soodustusega ravimit ostnud ei ole? Hambaarstil käies oled alati keeldunud haigekassa poolsest hüvitiseosast? Kui nii, siis oled tõesti erakordne.

Ei ole tõesti ei lapsi, lapsehoolduspuhkuseid, vanemapalka ega 100% hüvitatud haiguslehti tatiste lastega kodus vahtimise eest. Küll aga on minu maksudest neid teistele hüvitatud. Nii et ma tunnen ennast päris hästi, mis panustamisse/kasutamisse puutub. Perearstile ma tõesti helistan paar korda aastas, et ta pikendaks üht retsepti (ja äkki saangi selle karbi pealt paar eurot alla). See on ka kogu meie suhtlus. Hambaravihüvitis oli mingi nali või?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine tee endale selgeks, mida orjamentaliteet tähendadb

Just seda tähendabki, et ei häbene seda teha, mida riik teha soovitab. Ori suhtub riigisse kui halba peremehesse – varastab, kust saab, looderdab, kus saab, jätab tegemata, kus saab, kuulab ainult siis, kui piits vihiseb. Vaba inimene tunnetab riiki partnerina, kuulab soovitusi ning panustab vabatahtlikult.

Sul on need asjad ikka õige segamini. Kapa-Kohila põhikool ei saanud vist hariduse andmisega väga hakkama.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on need asjad ikka õige segamini. Kapa-Kohila põhikool ei saanud vist hariduse andmisega väga hakkama.

Sulle paistab jällegi eluülikool hea solvamisoskuse andnud olema? Mul ei ole asjad segamini. Süvitsi avaldubki orjahing just nii nagu kirjutasin – mõisa köis las lohiseb. Sa võtad seda mõistet ikka väga üheplaaniliselt. Ei ole orjahing ainult see, kes küürutab. Üks orjahing küürutab, teine mässab, ühed orjad mõlemad. Mitteori ei tee kumbagi.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole tõesti ei lapsi, lapsehoolduspuhkuseid, vanemapalka ega 100% hüvitatud haiguslehti tatiste lastega kodus vahtimise eest.

No selge, siis on sinu praegune kasutamata sotsmaks tulevase pinsi ettemaks. Kuskilt peab ju sinugi pinss tulema ja oma järglasi sul ei ole, kelle maksudest see tuleks. Või sa loobud ka pinsist?

Perearstile ma tõesti helistan paar korda aastas, et ta pikendaks üht retsepti (ja äkki saangi selle karbi pealt paar eurot alla).

Juba see, et sa oled perearsti nimekirjas, on riigile kulu – nimelt saab perearst pappi ka nimekirjas olevate passiivsete patsientide pealt. Seega ongi väga ilusti tõestatud, et sa ei tajugi, et tegelikult ikka kasutad oma sotsmaksu.

Hambaravihüvitis oli mingi nali või?

Ei olnud nali. Vii end kurssi – lapsi sul pole, aega on, googelda, otsi üles.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiirtestide võimalus võetakse ära, kui sa veel ei taibanud.

Mu meelest ongi põnev, kui ainult vaktsineeritud saavad igal pool testimata käia ja vaktsineerimatud peavad kodus püsima. Siis saab õige kiiresti selgeks, kui palju seda haigust tegelikult levitavad just vaktsineeritud omavahel. Ja satuvad ka haiglasse ja ka surevad, paraku.

Ootan ka juba seda, et pandaks kõik kinni mittevaktsineeritutele. Levitagu siis omavahel ja nautigu tulemusi, mida on “kordades vähem” 😀 Klounaad!

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on need asjad ikka õige segamini. Kapa-Kohila põhikool ei saanud vist hariduse andmisega väga hakkama.

Sulle paistab jällegi eluülikool hea solvamisoskuse andnud olema? Mul ei ole asjad segamini. Süvitsi avaldubki orjahing just nii nagu kirjutasin – mõisa köis las lohiseb. Sa võtad seda mõistet ikka väga üheplaaniliselt. Ei ole orjahing ainult see, kes küürutab. Üks orjahing küürutab, teine mässab, ühed orjad mõlemad. Mitteori ei tee kumbagi.

Mine anna ekile ka teada oma avastusest, las teevad paranduse oma andmebaasi

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selge, siis on sinu praegune kasutamata sotsmaks tulevase pinsi ettemaks. Kuskilt peab ju sinugi pinss tulema ja oma järglasi sul ei ole, kelle maksudest see tuleks. Või sa loobud ka pinsist?

Eks minu sotsmaksu lähe ka sinu tittede hüvanguks muuhulgas, nii et on täitsa ok, kui nad mulle vastutasuks pinssi natuke maksavad. Ära kargle väga, kõik on balansis.

Hambaravihüvitis oli mingi nali või?
Ei olnud nali. Vii end kurssi – lapsi sul pole, aega on, googelda, otsi üles.

Sorry, sulle peab ju kõik ette pudrutama, muidu ei saa aru – ma tahtsin öelda, et see summa on nali.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiirtestide võimalus võetakse ära, kui sa veel ei taibanud.

Mu meelest ongi põnev, kui ainult vaktsineeritud saavad igal pool testimata käia ja vaktsineerimatud peavad kodus püsima. Siis saab õige kiiresti selgeks, kui palju seda haigust tegelikult levitavad just vaktsineeritud omavahel. Ja satuvad ka haiglasse ja ka surevad, paraku.

Usu mind, seepeale ei juhtu siis ka muud, kui et keelatakse lihtsalt vaktsineerimatutel toidupoeski käimine ära.

See ei muudaks ka väga midagi. Teatud asju tellin niikuinii netist, sest supermarketist neid ei saa. Asi siis kõik netis tellida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitamine ja käskimine on kaks erinevat asja. Sellest kogu see pisike “teema teemas” alguse saigi – Soomes soovitatakse, Eestis kästakse. 1) Käsule vastupidi tegutsemine ei näita orjamentaliteeti.

Aga loe uuesti. Ma just selle peale vastasingi, et Soomes saab soovitada, sest seal rahvas kuulab valitsuse soovitusi, neil pole orjamentaliteeti. Eestis soovitada ei saa, keegi ei kuula. Siin peab karmimalt toimetama, kui tahad tulemust. Miks? Sest meil ON orjamentaliteet.

2) Pole mingit mõtet Perekoolis inimesi orjadeks ja peremeesteks lahterdada. Siin ei ole ühtegi peremeest.

On ikka. Siin on needsamad inimtüübid, kellega tänaval kohtud või bussis koos sõidad. On naiivsed ja arukad, on rikkad ja vaesed, on haritud ja harimatud, on orjahingega ja on peremehe hingega. Miks ei peaks olema?

See on alati natuke mõrkjas-naljakas, kui mingi totu targutada püüab

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, see viimane on lihtsalt sulaselge sucker. Valitsusel on sinust kui indiviidist poogen, oled number kusagil exceli tabelis.

Sa tahaksid omaette rida statistikas? Iseenesestmõistetav, et statistikas oled sa number tabelis. See ei tähenda, et ma valitsusse kui ülemusse peaks suhtuma.

Sul on endal mingi üleekspluateeritud lihttöölise mentaliteet. Mis “valitsusse kui ülemusse” suhtumisest sa räägid vs “valitsus kui partner”? Ma tahaks suhtuda valitsusse kui liidrisse. Mine vaata järele, kes on liider.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see on su märg unistus, et niisugune asi juhtuda võiks. sellisel juhul me oleme totalitaarses režiimis, mis inimõigustele vilistab.

Toidupoes kindlasti saab edasi käia, kaubanduskeskustes ilmselt käimine küll, nagu Lätis.

Selle viimase olen ma omal soovil ja täiesti vabatahtlikult juba aastaid tagasi lõpetanud, sest sealt ei ole midagi osta. Niisama seal hängimist ma ka meelelahutuse vormiks ei pea.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine anna ekile ka teada oma avastusest, las teevad paranduse oma andmebaasi

Iga tähendusvarjundit ei saa leida sõnastikest, mõnda peab ikka ise tajuma ja kontekstist mõistma.

Eks minu sotsmaksu lähe ka sinu tittede hüvanguks muuhulgas, nii et on täitsa ok, kui nad mulle vastutasuks pinssi natuke maksavad. Ära kargle väga, kõik on balansis.

Minu tited teenivad juba palka ja sinu sandikopikaid ei vaja. Balansis pole siin midagi, aga ega ma ju karglegi. Sina kargled, et sul oleks justkui riigilt rohkem saada midagi.

Sorry, sulle peab ju kõik ette pudrutama, muidu ei saa aru – ma tahtsin öelda, et see summa on nali.

Summa suurusest me ju ei rääkinud minuteada? Mina küsisin, kas sa oled alati loobunud hambaravihüvitisest – teatavasti võetakse see juba mitu aastat automaatselt sinu hambaraviarvest maha, mitte ei tule seda eraldi taotleda. Või sa ei käi hambaarstil?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi millised ussid need vaktsineeritud on.. loodan, et keegi teist lapsevanem ei ole!

Ehtsad kiusajad, eneseimetlejad.. aga teadagi, mis sellistega juhtub 🙂 Tuletage siis oma mürgist kommentaari perekoolis meelde 🙂

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on endal mingi üleekspluateeritud lihttöölise mentaliteet. Mis “valitsusse kui ülemusse” suhtumisest sa räägid vs “valitsus kui partner”? Ma tahaks suhtuda valitsusse kui liidrisse. Mine vaata järele, kes on liider.

Liider ongi ju ülemus. See, kes käske annab. Mitteorjad suhtuvad valitsusse ja riiki kui partnerisse, kes annab head nõu.

See on alati natuke mõrkjas-naljakas, kui mingi totu targutada püüab

Minu jaoks on jällegi naljakas, kui mõni topsik, kes mu jutust aru ei saa, end tähtsana tunneb. Igaühele omad naljad!

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liider ongi ju ülemus. See, kes käske annab.

Liider ja ülemus on kaks eri asja.

Leader vs manager.

Liider on see, kelle järgi ka vabatahtlikult joondutakse, eeskujuks teistele.

Manager ehk ülemus on nn kubjas, kes täidab käsku, vaatab, et plaan täidetud saaks ja sellele vastavalt siis püüab oma alluvaid juhtida. Seejuures on ka managere muidugi erinevaid, juhtimistiilides on mitmeid valikuid. AGA juhtimine ei ole automaatselt kuidagi selline asi, et juhti saab liidriks ehk eestvedajaks nimetada.

Seda vist keskkoolis tõesti ei õpi, ülikoolis on eestvedamise kohta eraldi loengud ja juhtimise kohta eraldi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sellele, kes kujutab endale ette, et orjameelsus on võimule mitteallumine, siis paraku on see küll 100% valearusaam.

Orjameelsus justnimelt seda tähendabki, et allutakse võimule, näiteks selleks, et päästa oma nahka (mitte saada peksa).

https://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=orjameelsus&F=M

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sellele, kes kujutab endale ette, et orjameelsus on võimule mitteallumine, siis paraku on see küll 100% valearusaam.

Orjameelsus justnimelt seda tähendabki, et allutakse võimule, näiteks selleks, et päästa oma nahka (mitte saada peksa).

https://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=orjameelsus&F=M

orjameelsus on ka see, et kui peksuhirmu ei ole, siis käsku ei kuula, isegi kui käsu eiramine talle endale kahjulik on.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sellele, kes kujutab endale ette, et orjameelsus on võimule mitteallumine, siis paraku on see küll 100% valearusaam.

Orjameelsus justnimelt seda tähendabki, et allutakse võimule, näiteks selleks, et päästa oma nahka (mitte saada peksa).

https://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=orjameelsus&F=M

orjameelsus on ka see, et kui peksuhirmu ei ole, siis käsku ei kuula, isegi kui käsu eiramine talle endale kahjulik on.

vaba inimene ei pea käske ootama, et teha otsused nii, et oleks kasulik endale ja teistele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liider ongi ju ülemus. See, kes käske annab. Mitteorjad suhtuvad valitsusse ja riiki kui partnerisse, kes annab head nõu.

Sa oled üsna rumal

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

orjameelsus on ka see, et kui peksuhirmu ei ole, siis käsku ei kuula, isegi kui käsu eiramine talle endale kahjulik on.

Ei ole. Orjameelsus on ainult ja ainult allumine. Sellega ei käi käsu mittekuulamine üldse kokku.

Kui aga rääkida käskudest, siis vaktsineerimine ei ole kohustuslik. See on iga inimese enda vaba valik, kas ta soovib vaktsineerida või mitte. Nii et mittevaktsineerimist ei saa selles kontekstis ka mingiks eriliseks mässumeelsuseks nimetada. Jah, osadel vast on juba tekkinud see moment, et kui hakatakse rohkem sundima ja survestama, siis tekib trots ja ei tahagi. Aga see ei ole orjameelsus.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sellele, kes kujutab endale ette, et orjameelsus on võimule mitteallumine, siis paraku on see küll 100% valearusaam.

Mina rääkisin orjamentaliteedist ja orjahingedest. Miks sa mulle orjameelsusest jutlustad? Sinu arust kõik üks ja sama? Ei ole.

Ei ole. Orjameelsus on ainult ja ainult allumine. Sellega ei käi käsu mittekuulamine üldse kokku.

Sina ka.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda vist keskkoolis tõesti ei õpi, ülikoolis on eestvedamise kohta eraldi loengud ja juhtimise kohta eraldi.

Eluülikoolis ka või? Oh, äge, ma ei teadnudki 🙂 Ja igal erialal pole ka ülikoolis selliseid aineid, onju. Kõik pole ärijuhtimise bakalaureused 🙂

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Küll aga istusime kõik garantiinis, nt. toidu tellisin kulleriga. Minu isiklikud ja minu ettevõtte kulud selle 2 ndl suurenesid küll selle arvelt, et korraldasin tegevuse ümber.

Ei arva midagi ettevõtjast, kes kirjaoskamatu on.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 135 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vot nüüd saab minu tolerantsus otsa!