Esileht Lapse ootamine 2023 augustikuubeebid

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 124 )

Teema: 2023 augustikuubeebid

Postitas:
Kägu

Tere kõigile!

Olen Teie kõikide kulgemisi jälginud ja kaasa elanud! Pole ise veel soovind oma lugu jagada, kuni Oscar tehtud. Nädala alguses sai uuringul käidud ja kõik korras, beebs siples ja riskid madalad. Suuruseks mõõdeti siis 13+1, kuigi viimase ämmaka VV järgi oleks pidanud olema 12+3. Ei ole ise veel selle mõõtmiste süsteemist täpselt aru saanud. Uus ämmaka VV nüüd 10.3. Esimesest VV määrati tähtajaks 27.08.

Enesetunde osas seni ikka päeva teises pooles iiveldus ja kõht pidevalt tühi. Püüan väiksemaid koguseid ja tihti süüa. Kõht juba veidi paisunud.

Taustaks niipalju, et triibud tulid tänu IVF-le. 5 päevase siirdamine (külmutatud blasto) oli Detsembri alguses. IVF teekonnaga alustasin sügisel.

Kas keegi siinsetest on mõlgutanud mõtteid Facebookis pisema grupi loomisele? Vaatasin, et olemasolevas juba liikmeid päris palju. Hea meelega jagaks muljeid siinse Perekooli seltskonnaga.

Soovin seni kõikidele kõhuelanikele head kasvamist ja tulevastele emadele kerget rasedust!

 

Ristik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Apelsin siin, tere!

Väga vaiksed need augustibeebide emmed 🙂

Minu Niptify tõi veel rohkem rahu, aga päris ära see ärevus ei kao, seega regulaarne doplerikontroll toimub tulevase issi käe all üsa tihti. Sain ka teada, et ootan poissi 🙂

Nüüd vaikselt arvutan, milla oleks mõistlik puhust võtta, raseduspuhkusele minna jne. See on paras tuumateadus. Mul nii, et kui võtan kogu puhkuse välja enne võimalikku varast raseduspuhkust oleks viimane tööpäev 28.04 😀 , teine äärmus oleks minna alles 17.07, ehk kuu aega enne tähtaega. Ja nüüd ma siin kaalun. Ise arvan, et vaatan enesetunde pealt. Tööl juba planeerin asju nii, et saaksin esimesel võimalusel minna, kui vaja või soovin. Kuidas teie seda planeerite?

Apelsin

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ristik taaskord!

Ma ka jälginud, et siinne grupp kuidagi väga vaikseks jäänud. Aga eks siis peab ise aktiivsust nüüd ülesse näitama 🙂

Ma ise planeerin kogu saadaoleva puhkuse välja võtta alates nö ajast, kui saaks jääda emapuhkusele, siis need “järele”jäänud emapuhkuse päevad pikendavad pärast lapsehoolduspuhkuse aega. Seega tahaks ca 70 päeva enne puhkama saada. Mul väga stressirohke töö ka, ei taha enam siis suurema kõhuga seda teha. Lisaks boonusena saab nautida sooja ilma ja oma aias rahulikult toimetada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tähtaeg 30.08 ning 10.07 lähen nädalasele puhkusele ja siis kohe raseduspuhkusele. Algselt tahtsin 2 nädalat võtta, aga võimaldati kahjuks ainult ühte. Mul ka kodukontori võimalus, seega ei tohiks miskit hullu olla. 🙂 Samas kui mul oleks võimalik kõik oma puhkused sedasi järjest ära kasutada, siis oleksin ilmselt seda varianti ka kasutanud, hea on võtta aega endale enne uue ilmakodaniku saabumist 🙂

Mind on aga huvitanud küsimus, et 30 päeva enne peab kindlasti minema, aga kas seda võetaksegi tähtajast ning kui laps peaks varem sündima, siis miskit ei muutu? Ei kaota mingeid päevi?

Serendipity.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tähtaeg 30.08 ning 10.07 lähen nädalasele puhkusele ja siis kohe raseduspuhkusele. Algselt tahtsin 2 nädalat võtta, aga võimaldati kahjuks ainult ühte. Mul ka kodukontori võimalus, seega ei tohiks miskit hullu olla. ???? Samas kui mul oleks võimalik kõik oma puhkused sedasi järjest ära kasutada, siis oleksin ilmselt seda varianti ka kasutanud, hea on võtta aega endale enne uue ilmakodaniku saabumist ????

Mind on aga huvitanud küsimus, et 30 päeva enne peab kindlasti minema, aga kas seda võetaksegi tähtajast ning kui laps peaks varem sündima, siis miskit ei muutu? Ei kaota mingeid päevi?

Serendipity.

Sul on õigus võtta 2 nädalat puhkust enne dekreeti. 1 nädala kaupa võib puhata ainult poolte kokkuleppel ja tööandja ei saa sind sundida. Enne dekreeti on naisel õigus kõik saadaolevad päevad välja võtta. Ja kui laps sünnib varem, ei juhtu midagi, nö dekreet algab lihtsalt lapse sünniga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tähtaeg 30.08 ning 10.07 lähen nädalasele puhkusele ja siis kohe raseduspuhkusele. Algselt tahtsin 2 nädalat võtta, aga võimaldati kahjuks ainult ühte. Mul ka kodukontori võimalus, seega ei tohiks miskit hullu olla. ???? Samas kui mul oleks võimalik kõik oma puhkused sedasi järjest ära kasutada, siis oleksin ilmselt seda varianti ka kasutanud, hea on võtta aega endale enne uue ilmakodaniku saabumist ????

Mind on aga huvitanud küsimus, et 30 päeva enne peab kindlasti minema, aga kas seda võetaksegi tähtajast ning kui laps peaks varem sündima, siis miskit ei muutu? Ei kaota mingeid päevi?

Serendipity.

Sul on õigus võtta 2 nädalat puhkust enne dekreeti. 1 nädala kaupa võib puhata ainult poolte kokkuleppel ja tööandja ei saa sind sundida. Enne dekreeti on naisel õigus kõik saadaolevad päevad välja võtta. Ja kui laps sünnib varem, ei juhtu midagi, nö dekreet algab lihtsalt lapse sünniga.

Lisan veel, et ka dekreedi eest tuleb 11 puhkusepäeva, mille võid liita oma puhkusele juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei kõigile! Ristik jälle.

Tahaks küsida, kuidas Teil ärevusega lood?
Oscarist mul paar nädalat möödas ja uuel nädalal ämmaka vastuvõtt, kus siis peaks paika saama ka LA uuringu aeg (peaks jääma kohe Märtsi viimase või Aprilli esimesele nädalale). Kuna mõned päevad suhteliselt hea olla (üldiselt päeva teises pooles veel iiveldust), siis lihtsalt mingid tobedad hirmud kohati. Kuna esimene rasedus, siis raske vahepeal lihtsalt olla ja kuna rasedus veel nii suur pole, et beebsu tunneks veel kõhus.

Kuidas teistel selle uuringu ootamisega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heipa!

Ma uuringut hetkel karta ei oskagi. Pigem peale ämmakal käikusid on natuke aega rahulik olemine, siis hiilivad aga igasugu üldised hirmud ligi, niiet vastuvõttude vahel ikka muretsen tihti. Mul iiveldab ikka veel ja oksendan ka päris tihti(ikka päevas korduvalt) siiani kaal vaid langenud. Viimases UH-s oli emakas ka toonuses ja kardan et see mul pidevalt nii, just selle oksendamise tōttu… hetkel tekitab siis see muret.

Kas olete julgenud vaikselt midagi soetada ka beebile? Ma ei suutnud vastu panna ja peale Oscarit käisime emaga paaris poes, ta soovis ka juba nii väga midagi titale osta. See oli kuidagi nii tore ja muutis asja palju reaalsemaks. Sai midagi ilusat ka siia oksendamiste vahele tehtud.

Efka

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pole veel midagi ostnud, aga nimekiri vajalikust on enam-vähem koos. Jooksvalt süübin iga asja meeletusse tootevalikusse, et kui lõpuks poodi, siis teaks mida vaadata.

Arvan, et kui LA tehtud, siis lähen ka poodi. Praegu loen erinevaid raamatuid.

Kas siinsetest perekoolikatest oleksite huvitatud ka oma kinnisest grupist Facebookis? Hea oleks muljetada väiksemas seltskonnas. 🙂

 

Ristik

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, mina oleksin kindlasti väikse grupi poolt ????

 

Efka

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heipa!

Ma uuringut hetkel karta ei oskagi. Pigem peale ämmakal käikusid on natuke aega rahulik olemine, siis hiilivad aga igasugu üldised hirmud ligi, niiet vastuvõttude vahel ikka muretsen tihti. Mul iiveldab ikka veel ja oksendan ka päris tihti(ikka päevas korduvalt) siiani kaal vaid langenud. Viimases UH-s oli emakas ka toonuses ja kardan et see mul pidevalt nii, just selle oksendamise tōttu… hetkel tekitab siis see muret.

Kas olete julgenud vaikselt midagi soetada ka beebile? Ma ei suutnud vastu panna ja peale Oscarit käisime emaga paaris poes, ta soovis ka juba nii väga midagi titale osta. See oli kuidagi nii tore ja muutis asja palju reaalsemaks. Sai midagi ilusat ka siia oksendamiste vahele tehtud.

Efka

Kui vana sa oled, et emaga poes käid? Andestust, aga no nii kummaline.

+1
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Heipa!

Ma uuringut hetkel karta ei oskagi. Pigem peale ämmakal käikusid on natuke aega rahulik olemine, siis hiilivad aga igasugu üldised hirmud ligi, niiet vastuvõttude vahel ikka muretsen tihti. Mul iiveldab ikka veel ja oksendan ka päris tihti(ikka päevas korduvalt) siiani kaal vaid langenud. Viimases UH-s oli emakas ka toonuses ja kardan et see mul pidevalt nii, just selle oksendamise tōttu… hetkel tekitab siis see muret.

Kas olete julgenud vaikselt midagi soetada ka beebile? Ma ei suutnud vastu panna ja peale Oscarit käisime emaga paaris poes, ta soovis ka juba nii väga midagi titale osta. See oli kuidagi nii tore ja muutis asja palju reaalsemaks. Sai midagi ilusat ka siia oksendamiste vahele tehtud.

Efka

Kui vana sa oled, et emaga poes käid? Andestust, aga no nii kummaline.

Kujutad sa ette, on inimesi, kes saavad oma vanematega hästi läbi ja neil on usalduslik suhe. Minu ema ostis ka esimese lapse ajal beebile asju, tõsi poes me küll kahekesi käia ei saanud, sest elame erivates linnades. Ja ma ei olnud teab mis noor ka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heipa!

Ma uuringut hetkel karta ei oskagi. Pigem peale ämmakal käikusid on natuke aega rahulik olemine, siis hiilivad aga igasugu üldised hirmud ligi, niiet vastuvõttude vahel ikka muretsen tihti. Mul iiveldab ikka veel ja oksendan ka päris tihti(ikka päevas korduvalt) siiani kaal vaid langenud. Viimases UH-s oli emakas ka toonuses ja kardan et see mul pidevalt nii, just selle oksendamise tōttu… hetkel tekitab siis see muret.

Kas olete julgenud vaikselt midagi soetada ka beebile? Ma ei suutnud vastu panna ja peale Oscarit käisime emaga paaris poes, ta soovis ka juba nii väga midagi titale osta. See oli kuidagi nii tore ja muutis asja palju reaalsemaks. Sai midagi ilusat ka siia oksendamiste vahele tehtud.

Efka

Kui vana sa oled, et emaga poes käid? Andestust, aga no nii kummaline.

Isver, ma ei osanud muud, kui naerda selle kommentaari peale ???? Poleks selle pealegi tulnud, et see võib kellelegi kummaline tunduda. Vanus ei mängi rolli, ma arvan, et käin emaga poes ka 20 aasta pärast, kui soov tuleb. Ta on mulle justkui sõbranna. Kui veider ja ebavajalik kommentaar sinu poolt siin grupis, kus fookus võiks olla mujal ????

 

Efka

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heipa!

Ma uuringut hetkel karta ei oskagi. Pigem peale ämmakal käikusid on natuke aega rahulik olemine, siis hiilivad aga igasugu üldised hirmud ligi, niiet vastuvõttude vahel ikka muretsen tihti. Mul iiveldab ikka veel ja oksendan ka päris tihti(ikka päevas korduvalt) siiani kaal vaid langenud. Viimases UH-s oli emakas ka toonuses ja kardan et see mul pidevalt nii, just selle oksendamise tōttu… hetkel tekitab siis see muret.

Kas olete julgenud vaikselt midagi soetada ka beebile? Ma ei suutnud vastu panna ja peale Oscarit käisime emaga paaris poes, ta soovis ka juba nii väga midagi titale osta. See oli kuidagi nii tore ja muutis asja palju reaalsemaks. Sai midagi ilusat ka siia oksendamiste vahele tehtud.

Efka

Kui vana sa oled, et emaga poes käid? Andestust, aga no nii kummaline.

Isver, ma ei osanud muud, kui naerda selle kommentaari peale ???? Poleks selle pealegi tulnud, et see võib kellelegi kummaline tunduda. Vanus ei mängi rolli, ma arvan, et käin emaga poes ka 20 aasta pärast, kui soov tuleb. Ta on mulle justkui sõbranna. Kui veider ja ebavajalik kommentaar sinu poolt siin grupis, kus fookus võiks olla mujal ????

 

Efka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, mina oleksin kindlasti väikse grupi poolt ????

Efka

Ma oleks ka huvitatud 🙂

Serendipity.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nuuh, augustibeebide looteanatoomia uuringud peaks juba osadel tehtud olema?

Kuidas läinud on? Kuidas need toimuvad? Kaua kestab? Mida uuritakse? Kuidas valmistuda? Millega arvestada? Kus seda teinud olete? Kas on lapse sooga seotud üllatusi?

Minul on 6.04 see päev – ootan huvi ja ärevusega.

Apelsin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Apelsin, mul ka LA 6.4! Kus sa uuringule lähed?

Ootan ise ka juba põnevusega uuringut.
Peale seda teeksin meile privaatse Facebooki grupi.
Hea meelega loeks siin ka teiste uuringu kogemusi niikaua.

 

Ristik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

August on sünnitamiseks hea aeg. Paar viimast raseduskuud saab kanda vähe riideid ja ei pea suure kõhuga jopet selga ja pakse sokke, saapaid jalga panema. Suvel on ka vastuvõtule minnes, ukse taga vähe inimesi ja seega vähem ootamist. Vastsündinuga ei kipu ka kohe õue ja erinevalt suve algusest, pole sügisel enam väljas suurt midagi teha. Pimedamal ajal lihtsam tubastes tingimustes olla. Lapse sünnipäeva tähistamine on samuti lihtsam, eriti augusti teisel poolel, kui ollakse puhkustelt tagasi ja valmistutakse vaikselt kooliks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põnev, ka minul 6.04 LA uuring ???? kuigi mul siis 19+5 alles.

Mina sugu teada ei soovi, sain aru, et seal niisama seda õnneks ei öeldagi vist, peab ise ekstra küsima. Loodan, et hiljem kuskilt digiloost vms kogemata välja ka ei googelda, kuigi ma ei teagi, kas see info kuhugi üles läheb üldse nii.
Kas teil kaaslased tulevad ka uuringule kaasa?

Efka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põnev, ka minul 6.04 LA uuring ???? kuigi mul siis 19+5 alles.

Mina sugu teada ei soovi, sain aru, et seal niisama seda õnneks ei öeldagi vist, peab ise ekstra küsima. Loodan, et hiljem kuskilt digiloost vms kogemata välja ka ei googelda, kuigi ma ei teagi, kas see info kuhugi üles läheb üldse nii.

Kas teil kaaslased tulevad ka uuringule kaasa?

Efka

Digilukku läheb sugu kirja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põnev, ka minul 6.04 LA uuring ???? kuigi mul siis 19+5 alles.

Mina sugu teada ei soovi, sain aru, et seal niisama seda õnneks ei öeldagi vist, peab ise ekstra küsima. Loodan, et hiljem kuskilt digiloost vms kogemata välja ka ei googelda, kuigi ma ei teagi, kas see info kuhugi üles läheb üldse nii.

Kas teil kaaslased tulevad ka uuringule kaasa?

Efka

Digilukku läheb sugu kirja.

Minul ei läinud, läks kirja vaid suguelund visualiseeritud. Polnud sugu otseselt kirjas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põnev, ka minul 6.04 LA uuring ???? kuigi mul siis 19+5 alles.

Mina sugu teada ei soovi, sain aru, et seal niisama seda õnneks ei öeldagi vist, peab ise ekstra küsima. Loodan, et hiljem kuskilt digiloost vms kogemata välja ka ei googelda, kuigi ma ei teagi, kas see info kuhugi üles läheb üldse nii.

Kas teil kaaslased tulevad ka uuringule kaasa?

Efka

Digilukku läheb sugu kirja.

Minul ei läinud, läks kirja vaid suguelund visualiseeritud. Polnud sugu otseselt kirjas.

Siis oleneb suuresti, kus UH tehakse ja tegija on ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põnev, ka minul 6.04 LA uuring ???? kuigi mul siis 19+5 alles.

Mina sugu teada ei soovi, sain aru, et seal niisama seda õnneks ei öeldagi vist, peab ise ekstra küsima. Loodan, et hiljem kuskilt digiloost vms kogemata välja ka ei googelda, kuigi ma ei teagi, kas see info kuhugi üles läheb üldse nii.

Kas teil kaaslased tulevad ka uuringule kaasa?

Efka

Digilukku läheb sugu kirja.

Minul ei läinud, läks kirja vaid suguelund visualiseeritud. Polnud sugu otseselt kirjas.

Siis oleneb suuresti, kus UH tehakse ja tegija on ????

Kes tegija* ikka ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kaasa kõikidele uuringutele tulnud ja kui soovind, siis ka ämmaka VV (kui tal endal ka mingeid küsimusi, siis saanud küsida). On väga toetav ja elab meie pisikese kasvamisele kaasa.

 

Ristik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Apelsin siin!

Mina lähen pelgulinna LA tegema ja mul siis rasedust 20+5. Mul kallim käis Oscaril ja nüüd plaanib ka LA tulla. Olen pakkunud, et kui soovib, siis võib igakuisel arstikülastusel ka käia – mul igakord UH ka, et emakakaela pikkust vaadata ja beebi vaadatakse ka üle.

August on minu arust ka hea kuu sünnitamiseks ja just sellepärast, et ilusaim aastaaeg algab, palju head värsket kodumaist toitu on. Ja saab kohe õues olla ja külma ajaga vaikselt harjuda.

Suve rasedus sõltub suve kuumusest, ootan sel aastal jahedamat suve :), aga see on küll hea, et ehk saab mingi hõlsti ja plätudega hakkama 🙂

A.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas Teil selle LA ootamisega? Kuidas enesetunne ja kas keegi tunneb ka juba beebi liigutusi?
Mul endal mingid päevad kerge ärevus, kuna beebit veel ei tunne (vahel on nagu naljakas mullitamine, mis teistmoodi, aga ei ole kindel kas see beebi). Enesetunne ka suhteliselt hea juba ja pigem harva iiveldab. Kuna ka esimene rasedus, siis ei tea mida oodata.

Ristik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas Teil selle LA ootamisega? Kuidas enesetunne ja kas keegi tunneb ka juba beebi liigutusi?

Mul endal mingid päevad kerge ärevus, kuna beebit veel ei tunne (vahel on nagu naljakas mullitamine, mis teistmoodi, aga ei ole kindel kas see beebi). Enesetunne ka suhteliselt hea juba ja pigem harva iiveldab. Kuna ka esimene rasedus, siis ei tea mida oodata.

Ristik

Mina esimese rasedusega tundsin ka alguses beebi liigutusi kui sellist mullitamist ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tähtaeg 30.08 ning 10.07 lähen nädalasele puhkusele ja siis kohe raseduspuhkusele. Algselt tahtsin 2 nädalat võtta, aga võimaldati kahjuks ainult ühte. Mul ka kodukontori võimalus, seega ei tohiks miskit hullu olla. ???? Samas kui mul oleks võimalik kõik oma puhkused sedasi järjest ära kasutada, siis oleksin ilmselt seda varianti ka kasutanud, hea on võtta aega endale enne uue ilmakodaniku saabumist ????

Mind on aga huvitanud küsimus, et 30 päeva enne peab kindlasti minema, aga kas seda võetaksegi tähtajast ning kui laps peaks varem sündima, siis miskit ei muutu? Ei kaota mingeid päevi?

Serendipity.

Esimesed lapsed kõigil?

Vastupidi on tegelikult, seda arvestatud puhkust on sul peale lapse sündi ju tunduvalt rohkem vaja:) pluss rahaline võit on suur.

Mina läksin kõigi kolmega dekreeti nii hilja kui võimalik st 30 päeva enne arsti poolt pandud tähtaega. Ja tegelikkuses kōik kolm sündisid juba 2 nädalat peale dekreeti minemist.

Väga super, palgaline puhkus pikendab kodus olemise aega v võtsin rahas välja. Mõelge nüüd ometi loogiliselt, kallid naised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

e

Noh, oleneb ikka väga ju olukorrast ja rasedusest ka.
Mina lähen nt 70 p enne enne TA emapuhkusele, sest on väga intensiivne, vaimselt nõudlik, aga ka füüsiliselt väsitav töö, rahaliselt oleks loomulikult toredam pärast kauem VH saada, aga mis teha, enda ja lapse tervis on ometi tähtsam. Ma ei taha juba enne sünnitust täielik zombi olla, jõudu ja energiat on ka vaja koguda ja hoida, et vastsündinu-ajaga paremini hakkama saada.
(Kolmas laps tulemas.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas Teil selle LA ootamisega? Kuidas enesetunne ja kas keegi tunneb ka juba beebi liigutusi?

Mul endal mingid päevad kerge ärevus, kuna beebit veel ei tunne (vahel on nagu naljakas mullitamine, mis teistmoodi, aga ei ole kindel kas see beebi). Enesetunne ka suhteliselt hea juba ja pigem harva iiveldab. Kuna ka esimene rasedus, siis ei tea mida oodata.

Ristik

Mul ikka müksud paistavad kõhu pealt ilusti välja.  Neljas laps ka muidugi, aga 20a vahet 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 124 )


Esileht Lapse ootamine 2023 augustikuubeebid