Esileht Pereelu ja suhted Alastusest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 212 )

Teema: Alastusest

Postitas:
Kägu

Lihtsalt niisama, ajaviiteline heietus. Tähelepanek.

Olen perekoolist lugenud kahte, üksteisele täiesti vastukäivat hoiakut.

Hiljuti oli mingi veekeskuse teema, kus suurem osa rahvast väitis, et nemad enne basseini minemist veekeskuses ei pese, kuna teiste inimeste (sookaaslaste!) ees alasti olemine on välistatud. Väideti, et pestakse kodus. No see selleks, aga mina ei saa ikkagi aru, mida häbenemisväärset on enda pesemises ühisduširuumis? Võid ju teiste poole seljaga olla, kui nii häbi on.

Samas, juba rohkem aega tagasi, oli teema saunas käimisest. Jutt oli mitte ühissaunast, vaid kuskil külas, peol või kodusaunas käimisest. Selles teemas pidas jällegi enamus inimesi normaalseks, et on igati ok käia segasaunas. Siinkohal ei peetud silmas pereliikmeid (mees ja naine), vaid ka teisi inimesi. Paljud arvasid, et on igati normaalne minna sauna koos vastassoost inimestega. Sest ega saunaskäimine ei ole ju mingi seksuaalne tegevus. Saunas käiakse end ju pesemas.

Saan aru küll, et siin käib erinevaid inimesi ja on erinevaid arvamusi, aga arvestades kummaski teemas vastajate osakaalu, kuidagi ei klapi midagi. Et siis ühel juhul häbenetakse hirmsasti sookaaslastega koos alasti ühes ruumis olemist. Teisel juhul peetakse loomulikuks segasaunas käimist. Ja seejuures ei ole kellelgi ühtegi seksuaalset mõtet peas.

+16
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noo see on küll teema, kus igaüks võib teha mida tahab, arvata mida tahab ja toimida kuidas tahab.  Iga inimene määrab ohtu ise. Kui ei taha, ei pea midagi tegema. Sa oled toonud välja mitmed vaated, aga mis on sinu konkreetne vaade asjadele?   Näiteks kuna sa käisid viimati ujulas ja pesid end enne ujuma minekut ? Kuna viimati kutsuti sind sauna, kus olid ka mitte pereliikmed ja sul seisis ees valik, mida teha, kas minna alasti nendega koos sauna või loobuda ?  Või kuna sa üldse viimati käisid saunas, kus leiliruumis on rohkem inimesi. Ise olen käinud saunades kus on leiliruumis rätikud ümber ja osad on alasti. Täiesti vaba valik. Ole nagu tahad, keegi ei tee vähemalt kohapeal nägusid.
Miks peab sellises küsimuses nagu alastus üldse olema ainult üks arvamus. Äkki igal inimesel on õigus ise otsustada, nagu tahab. Miks peab alati keegi tahtma, et asi oleks üheselt TEMA jaoks arusaadav, kuidas TEINE käitub. Aga sa keskendu endale. Kuidas sina käitud. Nii et kuna käisid ujulas ja kuna saunas, räägi oma kogemusest ….

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, milles teemaalgatus seisneb. Milles on probleem – kas segasaunas või spaa duširuumis või milles. Palun selgitust.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb lapsepõlvest. Vanasti inimesed ei häbenenud, sest siis olidki ühissaunad ja lapsena käidi ja harjuti. Aga kui nüüd on kõigil individuaalsed pesemisvõimalused, siis paljud tõesti häbenevad. Aeg on selline.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb lapsepõlvest. Vanasti inimesed ei häbenenud, sest siis olidki ühissaunad ja lapsena käidi ja harjuti. Aga kui nüüd on kõigil individuaalsed pesemisvõimalused, siis paljud tõesti häbenevad. Aeg on selline.

Mida seal pimedas saunas häbeneda oli. Pime oli. Hämaras suudeti end ära pesta, sest harjumused olid lapsepõlvest olemas.  Sellist eredat lambivalgust ju vanasti polnud. Ja vähemalt minu mälus on pildid, et naised/lapsed käisid ikkagi eraldi ja mehed eraldi. Mehed viskasid korralikult leili ja see oli liiast lastele/naistele. Osad saunad olid ka niivõrd väikesed, et sinna terve pere lihtsalt füüsiliselt ei mahtunud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei oleks võõraste naistega koos mingis dušisaalis pesemisega probleemi (spa/trenn)

Aga oma tuttavatega koos segasauna küll minna ei taha.

Õnneks mul ei ole sellist probleemi, sest ma nagunii saunas ei käi (ei talu kuumust). Saunaõhtutel tavaliselt meil on alati olnud mehed eraldi ja naised eraldi, eesruumis võivad küll kõik koos istuda, rätik ümber. Tünnivannis rannariietega oleme koos olnud, siis lapsed ka kambas.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesen ennast ühises dusširuumis mitu korda nädalas peale trenni. Ühissaunas käin ka suvejooksul mitu korda. Mul sõpradel on suvila laheda saunaga ja korraldavad seal aeg-ajalt aõpruskonnale üritusi. Segasaunaga on inimestel rätikud ümber. Pesema suundutakse kas koos enda elukaaslasega või samast soost inimestega. Mingeid probleeme ei ole nende teemadega.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina häbeneks seda, kui lähen ujulasse või spaasse ja ei pese ennast enne. See on lihtsalt väga ebaviisakas teiste suhtes. Mul on ükskõik – võib ju pesta ka ujumisriietega, aga lihtsalt mööda kõndimine ei ole normaalne.

+20
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina häbeneks seda, kui lähen ujulasse või spaasse ja ei pese ennast enne. See on lihtsalt väga ebaviisakas teiste suhtes. Mul on ükskõik – võib ju pesta ka ujumisriietega, aga lihtsalt mööda kõndimine ei ole normaalne.

Mina käin spaas ainult nii, et mul on ka tuba. Mul kama, mida teised mõtlevad, ma pesen toas, siis riietun trikoosse ja lähen hommikumantlis spaasse. Duši all olijad näevad mind lihtsalt mööda kõndimas ja arvavad, et ma ei pese. Ja arvustavad ka teisi minusuguseid, kes on mitmeks päevaks ja pesevad end toas. Minu tihedalt seotud krunn kuklas ei saa märjaks ka basseinis.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesen ennast ühises dusširuumis mitu korda nädalas peale trenni. Ühissaunas käin ka suvejooksul mitu korda.

Õpi kirjutama.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina häbeneks seda, kui lähen ujulasse või spaasse ja ei pese ennast enne. See on lihtsalt väga ebaviisakas teiste suhtes. Mul on ükskõik – võib ju pesta ka ujumisriietega, aga lihtsalt mööda kõndimine ei ole normaalne.

Mina käin spaas ainult nii, et mul on ka tuba. Mul kama, mida teised mõtlevad, ma pesen toas, siis riietun trikoosse ja lähen hommikumantlis spaasse. Duši all olijad näevad mind lihtsalt mööda kõndimas ja arvavad, et ma ei pese. Ja arvustavad ka teisi minusuguseid, kes on mitmeks päevaks ja pesevad end toas. Minu tihedalt seotud krunn kuklas ei saa märjaks ka basseinis.

Spaas on tõesti veidi teine asi – olen ka ise nii teinud. Aga ma käin ka ujulas ujumas, kus ei ole kellelgi võimalik ööbida ja ka seal jäävad aeg-ajalt möödakõndijad silma. See on minu hinnangul ebaviisakas.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult pesen end enne ujulasse minekut, ilma riieteta. Aga see konks on küll, et ei tahaks, et keegi tuttav inimene samal ajal pesuruumis oleks. Võõrastest on savi.

Segasaunas olen kunagi ammusel ajal malevas küllalt käinud, alasti, sellega harjus ära, kuigi ega see mulle eriti meeldinud. Hilisemas elus pole küll sellist olukorda ette tulnud, kus segasauna oleks pakutud või kutsutud. Ikka naised-mehed eraldi.

Teemaalgatajale vastuseks aga niipalju – ma saan aru küll, milles su küsimus on ja mis vastuolu sa näed. See on perekooli fenomen, et alati on vastanduvaid vastuseid palju rohkem kui teemaalgatajaga nõustuvaid. Seega kui ühes teemas midagi kiita ja teises teemas sama asja laita, siis tekibki vastuolu – esimeses on palju laitjaid ja teises on palju kiitjaid 😀 Küllap midagi sarnast on ka nende alastuse häbenemise teemadega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ühed ja samad inimesed ei vasta.

Ma üldiselt pesen end enne kodus, sest kõigepealt enne minekut on vaja end karvavabaks raseerida.

Lisaks pesen end tihti pärast kodus, kuna seal on aega pärast nt juuksemaski teha (ujumine ja saun kuivatab korralikult juukseid).

Segasaunas käin probleemideta – ka peol, aga siiski on bikiinid/trikoo seljas või rätik ümber.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki igal inimesel on õigus ise otsustada, nagu tahab.

Kas mina siis ütlesin, et inimesel ei ole õigus ise otsustada, nagu ta tahab? Muidugi on! Ma ei ole oma “maitset” peale surunud. Õigupoolest, polegi seda avaldanud, mis minu arvates õigem on.

Mina küsisin, kuidas saavad kahes sarnases teemas nii vastukäivad arvamused olla. Kasutajaskond on perekoolis ju suht sama aastast aastasse. Kuidas need arvamused kahel sarnasel juhul nii erinevad on?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, milles teemaalgatus seisneb. Milles on probleem – kas segasaunas või spaa duširuumis või milles. Palun selgitust.

Selles, et hiljuti oli teema, kus siin mitmed naised ütlesid, et on ääretult rõve pesta end teiste naistega koos ühises duširuumis. Et teised näevad…

Samas, oli mingi teine teema, kus paljud leidsid, et meeste-naiste segasaun (täiesti alasti) on igati ok ja selles ei ole mitte midagi seksuaalset, kui alasti mehed ja naised on koos, ühel ajal, samas ruumis leili võtmas ja end pesemas.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb lapsepõlvest. Vanasti inimesed ei häbenenud, sest siis olidki ühissaunad ja lapsena käidi ja harjuti. Aga kui nüüd on kõigil individuaalsed pesemisvõimalused, siis paljud tõesti häbenevad. Aeg on selline.

Vast pered käisid koos saunas. Vaevalt, et vanasti mingeid ühiseid saunaüritusi peeti, kus kõik käisid läbisegi alasti ringi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see konks on küll, et ei tahaks, et keegi tuttav inimene samal ajal pesuruumis oleks. Võõrastest on savi.

Mis vahet seal on?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik inimesed mõjuvad paljalt ebasündsalt.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis vahet seal on?

Tunnetuslik vahe. Võõras on rohkem nagu anonüümne sein, ebaisikuline.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küsisin oma mehelt. Kas tema jaoks on segasaun lihtsalt laval olemine ja pesemine. Või on midagi muud. Ütles kohe, et tema jaoks oleks see üliseksuaalne asi. Ja tal oleks kohe vinnas.

+8
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ülikooli ajal sai käidud segasaunas, kui noor ja ilus olid. Nüüd enam mitte, kui on suurem seltskond, siis oleme ujumisriietes (tavaliselt oleme ka bassus, tünnis).

Ilma spa’ duš1si kasutamata lähen ujuma vaid siis, kui ööbin seal – siis pesen roas, panen ujumisriided ja hommikumantli selga – ning lähen ujuma. See jutt, et kodus pesin – on jura, ikkagi ei tule siis ujuma ju puhtana, vahepeal paned riided selga tagasi.  Isegi, kui on vaja raseerida kodus, siis pesen ikkagi spas ennast üle. Vaatan ka pika pilguga neid, kes pesemata ujulasse marsivad.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küsisin oma mehelt. Kas tema jaoks on segasaun lihtsalt laval olemine ja pesemine. Või on midagi muud. Ütles kohe, et tema jaoks oleks see üliseksuaalne asi. Ja tal oleks kohe vinnas.

Nii labane!

+8
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Isegi, kui on vaja raseerida kodus, siis pesen ikkagi spas ennast üle. Vaatan ka pika pilguga neid, kes pesemata ujulasse marsivad.

Ega ma ka kodus raseerinuna kuivana otse basseini ei jaluta. Aga mingi svammi ja pesuvahendiga seal enne minekut ka uuesti ei pese. Enamasti on seinapeal pesugeel, see peopessa ja rohkem loputan/lobistan ennast uuesti üle.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küsisin oma mehelt. Kas tema jaoks on segasaun lihtsalt laval olemine ja pesemine. Või on midagi muud. Ütles kohe, et tema jaoks oleks see üliseksuaalne asi. Ja tal oleks kohe vinnas.

Nii labane!

Ok, kohe nii labane, et lausa “teavitasid kommentaarist”?

+4
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma küsisin oma mehelt. Kas tema jaoks on segasaun lihtsalt laval olemine ja pesemine. Või on midagi muud. Ütles kohe, et tema jaoks oleks see üliseksuaalne asi. Ja tal oleks kohe vinnas.

Nii labane!

Kas seksuaalne erutus on sinu jaoks midagi labast? Või on see labane, et meesterahvas, kes on alasti naisterahvaga koos ühes ruumis ja tunneb seepeale erutust, labane?

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks selle teemaga ole sama lugu nagu paljude teistegi Perekooli teemadega: sõltuvalt teemapüstituse kallutatusest tulevad ka vastused reeglina ikka kas ühte või teise suunda.

Ajal, mil Perekoolis polnud veel kägusid, vaid esineti kindlate hüüdnimedega, sai nii mõnigi sõbrants või tuttav pikapeale vastastikku ära tuntud. Ja siis tekkis küll kummastushetki, kui Perekoolis end üli-mega-super salliva inimesena näidanud tuttav oma sõpruskonna seas piknikulauas kõva häälega kuulutas: “Neegrid Aafrikasse ja juudid-peded ahju!”

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis vahet seal on?

Tunnetuslik vahe. Võõras on rohkem nagu anonüümne sein, ebaisikuline.

Just.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärakupiirkonda ja mokkade vahelt korralikult nagunii ei pesta. Jajah, ärge rääkige endast, kõik me peseme, aga osa ei pese. Hea, kui varvasteja voltide vahed ning küünealused puhtaks saavad.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik inimesed mõjuvad paljalt ebasündsalt.

Tänaval või presidendi vastuvõtul kindlasti. Pesuruumis ja saunas mõjub ebasündsalt hoopis riietes inimene. Mulle jääb täiesti arusaamatuks, miks inimesed oma keha häbenevad ja teiseks, miks inimestele teiste alastus korda läheb.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik inimesed mõjuvad paljalt ebasündsalt.

Tänaval või presidendi vastuvõtul kindlasti. Pesuruumis ja saunas mõjub ebasündsalt hoopis riietes inimene. Mulle jääb täiesti arusaamatuks, miks inimesed oma keha häbenevad ja teiseks, miks inimestele teiste alastus korda läheb.

Tead, kui iga aasta on Perekoolis teema, kuidas paksud inimesed rannas käivad ja seal ei olda isegi alasti teiste ees, siis on oht, et mõni teeb teema siia, et kommenteerida paksude alasti kehasid spaade duširuumides.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 212 )


Esileht Pereelu ja suhted Alastusest