Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arstile raha pakkumine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 143 )

Teema: Arstile raha pakkumine

Postitas:
Kägu

Olen alati arvanud, et see on sobimatu ja vääritu. Aga nüüd olen oma lähikondse pärast väga mures ja olen mõelnud, äkki peaks. Kas olete sedas teinud? Ja kas oli ka kasu. Minu aegust teades ja hirm selliste asjade ees ilmselt jääb peale ning ma seda ei tee, aga samas kas üldse antakse, on kellelgi konkreetne lugu rääkida.

+4
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ole mõistlik nüüd. Mis sa arvad, et arst hakkab kohe targemaks, kui sinu sajalist näeb? Minu arust saab nii ainult suhteid ära rikkuda. Kui tingimata maksta tahad, mine tasulise arsti juurde.

+33
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst riskib töökoha kaotamisega kui vastu võtab, litsentsi kaotamises pole kindel.

Aga  kindlasti ei!!!

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väga mures

Millal jõuab kohale, et medistsiiniasutuses ei ole varuosi. Kui tervis on läbi, ei ole arst süüdi. Mis raha ja kellele, milleks? Mis elu on elatud ja mis haigusest jutt käib. Ega rah eest elupäevi ei osta. Kõike päris ikka raha eest ei saa.

+19
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb, kus sa elad. Nt Venemaal paku kindlasti, muidu lasevad haiglavoodis ära kooleda su sugulasel. Mujal vaesemates ja korrumpeerunud maades on ka kombeks, ma tean konkreetselt nt Balkanimaade kohta, et jah, nii käibki.

Kui Eestis elad, siis igatahes mitte ja palun ära elusta oma rahapakkumisega seda vastikut nõukaaja jäänuk-mentaliteeti.

+28
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul ämm oli 7 aastat tagasi ühes Tallinna riiklikus haiglas eluohtlikus seisundis ja umbes kuu aega sees. sai kirurgilt abi, peab teda oma elupäästjaks. tema ütles, et nägi oma palatis selle aja jooksul 2 patsienti, kes samale kirurgile raha pakkusid ja too vastu võttis.  sama kirurg siis opereeris ka mu ämma üsna “viimasel minutil”.

tookord me rääkisime sel teemal. ta küsis minu arvamust, kas peaks ka sellele kirjurgile raha pakkuma tänutäheks. minu arvamus oli, et inimene teeb oma tööd ja saab selle eest palka. siis ma ka ütlesin, et vanasti oli alati see teema, et arstile viidi tänuks kohvipakk jne midagi head paremat, mida saada polnud. minu arvates ta viis mingi kalli konjaki (meesterahvas) ja kommikarbi, kui õigesti mäletan.

ma isiklikult ei kujuta ette, kuidas see välja paistab. arst ütleb riiklikus haiglas, et ravida paremini ei saa. ma siis viin talle raha ja siis järsku saab ravida. pole ka nagu loogiline ju. ma ise pigem tunnen, et pärast võiks tänada lilledega…

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tema ütles, et nägi oma palatis selle aja jooksul 2 patsienti, kes samale kirurgile raha pakkusid ja too vastu võttis.  sama kirurg siis opereeris ka mu ämma üsna “viimasel minutil”.

Ämm nägi ka kindlasti kuidas seksi tehti. Ämma luulud! Kui ka raha haiglas kaasas oli, siis see loeti personali poolt üle jah. Aga et kirurg selle oma tasku toppis, anna kannatust.

+8
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jutud käivad, et ilmselt on mõned nö. vana kooli arstid, eelkõige erinevate alade kirurgid, kellele raha pakkudes saab nö. varem lõikusele. Uuema aja arstile võib ju pakkuda ja võibolla võetakse ka vastu, aga sellest ei muutu mitte midagi – ravi on ikka sama ehk parim võimalik.

Kui patsiendi seidund muutub, siis saab ka ravi kiiremini (nt. mõne plaanilise lõikuse puhul). Patsient peab lihtsalt ise ka aktiivne olema ja arstile märku andma, et asjad lähevad halvemaks kiiremini kui esialgu arvati.

Tänutäheks võib tõesti viia lilli, häid komme, torti (ka soolased asjad on hinnatud), puuvilju jms. Alkohol tarbitakse ka lõpuks ära – kui mitte arst ise, siis osakonna suvepeol või jõulupeol on ikka vaja 😉

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei-ei-ei, pole enam need ajad ja kehvemal juhul võid arstile veel suurema jama kaasa tuua.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei näe raha pakkumises midagi halba. Olen arstile maksnud ema ja isa puhul. Saanud natuke paremat teenust ja abi. Täpsemalt ei hakka seletama. Alkoholi, komme, torti, puuvilju ei soovita viia, see on nõuka aegne komme. Arst ei ole joodik ja ta ei suudaks neid konjakeid nahka panna. Andke siis pigem diskreetselt ümbrik. Kui lükkab tagasi, siis lükkab tagasi, mis seals ikka.

+1
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei näe raha pakkumises midagi halba. Olen arstile maksnud ema ja isa puhul. Saanud natuke paremat teenust ja abi. Täpsemalt ei hakka seletama. Alkoholi, komme, torti, puuvilju ei soovita viia, see on nõuka aegne komme. Arst ei ole joodik ja ta ei suudaks neid konjakeid nahka panna. Andke siis pigem diskreetselt ümbrik. Kui lükkab tagasi, siis lükkab tagasi, mis seals ikka.

Ei usu! See on välistatud. Selliseid riske ei võta mitteüks arst.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei näe raha pakkumises midagi halba. Olen arstile maksnud ema ja isa puhul. Saanud natuke paremat teenust ja abi. Täpsemalt ei hakka seletama. Alkoholi, komme, torti, puuvilju ei soovita viia, see on nõuka aegne komme. Arst ei ole joodik ja ta ei suudaks neid konjakeid nahka panna. Andke siis pigem diskreetselt ümbrik. Kui lükkab tagasi, siis lükkab tagasi, mis seals ikka.

Ei usu! See on välistatud. Selliseid riske ei võta mitteüks arst.

Oh aeg. Oleme maksnud. Mitte arstile otse, aga järjekorras ettepoole tõstmise eest. Tuttava  sõbra kaudu. Ja see polnud mitte väike summa, vägagi suur. Kellele raha täpselt läks ja palju kirurg sai, ei tea, aga süsteem töötas hästi. 2-aastane järjekord kahanes 1-kuuseks.

+6
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh aeg. Oleme maksnud. Mitte arstile otse, aga järjekorras ettepoole tõstmise eest. Tuttava  sõbra kaudu. Ja see polnud mitte väike summa, vägagi suur. Kellele raha täpselt läks ja palju kirurg sai, ei tea, aga süsteem töötas hästi. 2-aastane järjekord kahanes 1-kuuseks.

Olen arstile maksnud ei võrdu garderoobi maksmiga ju ometi. Valetad ja see ei meeldi mulle.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen arstile maksnud ei võrdu garderoobi maksmiga ju ometi. Valetad ja see ei meeldi mulle.

Mis see tähendab? Mis garderoob?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see tähendab? Mis garderoob?

See asutus kuhu sa raha maksid ja see sõber kelle kätte sa raha andsid. Registratuur ja garderoob üks ja sama asi.

0
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olen arstile maksnud kui isa oli haiglas. Lausa mitmele arstile, mitmes haiglas. Üks nendest arstidest on ka täna väga tegus ja “pildil”. Summad olid tolle aja kohta soliidsed. Nendel kordadel – kokku võis olla 4-5 korda – sai isa iga kord mingi teenuse (uuringu) kas väljaspool järjekorda või siis ei oleks üldse seda saanud kui ei oleks maksnud. Lisaks käis ta hiljem ca 10 aastat ravil ühe arsti juures kellele siis umbes kord aastas suuremat sorti ümbriku viis.

Ei ole igiammu, aga mitte ka eilsed juhtumid, nii 10-20 aastat tagasi.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10-20 aastat vana asi täna ei tähenda enam midagi. Alles paar aastat tagasi kaotas ühes suurhaiglas arst oma koha muuhulgas patsiendilt/patsientidelt raha võtmise pärast. Üks arst sai mingite saabaste pärast tingimisi karistuse. Muuhulgas sai karistuse ka altkäemaksu andja. Kahtlane mõte praegusel ajal.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh aeg. Oleme maksnud. Mitte arstile otse, aga järjekorras ettepoole tõstmise eest. Tuttava sõbra kaudu. Ja see polnud mitte väike summa, vägagi suur. Kellele raha täpselt läks ja palju kirurg sai, ei tea, aga süsteem töötas hästi. 2-aastane järjekord kahanes 1-kuuseks.

Kas seda ei nimetata mitte tasuliseks arstiajaks?

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anna jah ja filmi vastuvõtmist. Kui tulemus õige ei saa olema, siis keera talle täiega!

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi kui haige! Kas selline nõukaaegne altkäemaksu pakkumine tõepoolest käib ka tänapäeva Eestis?!

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi kui haige! Kas selline nõukaaegne altkäemaksu pakkumine tõepoolest käib ka tänapäeva Eestis?!

Kellena ja millena eestlast maailmas tuntakse. Ikka Nõukogude Liidust tulnud jublakana, kelle eest peab ka aluspükstest kinni hoidma, sest ta varastab ka need muidu jalast ära.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi kui haige! Kas selline nõukaaegne altkäemaksu pakkumine tõepoolest käib ka tänapäeva Eestis?!

Miks arvad, et korruptsioon ja altkäemaksud olid vaid nõukaajale omased? Igas maailma riigis ollakse sellega ka tänapäeval hädas, loe vaid ajakirjandust. Eesti pole ometi mingi paradiisisaar ja väike uskumatu erand. Suurte kalade kohtuprotsesse teavad ju meil siin ka kõik, arvad, et väikseid kalu pole üldse, kõik peale ärihaide on nii-nii moraalsed?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi, tahaks näha milline arst selle vastu võtab.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh aeg. Oleme maksnud. Mitte arstile otse, aga järjekorras ettepoole tõstmise eest. Tuttava sõbra kaudu. Ja see polnud mitte väike summa, vägagi suur. Kellele raha täpselt läks ja palju kirurg sai, ei tea, aga süsteem töötas hästi. 2-aastane järjekord kahanes 1-kuuseks.

Kas seda ei nimetata mitte tasuliseks arstiajaks?

Jep. Ostetakse juurde tasulist teenust, nagu nt sünnitusel on eraämmakas kaasas. Õigemini, sama haigla ämmakas ja maksad kah haiglale.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jep. Ostetakse juurde tasulist teenust, nagu nt sünnitusel on eraämmakas kaasas. Õigemini, sama haigla ämmakas ja maksad kah haiglale.

Vastupidi. Ilmselt on tegemist juhtumiga, kus tasuline teenus maksaks näiteks 5000 eurot, aga maksad 1000 ja saad järjekorras ette ning toimub Haigekassa raha eest.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on viimane aeg meditsiin ümber ehitada. Kõik maksab, iga mõte, iga töö, iga liigutus maksab.  Aga meditsiin on nagu lõbuasutus, tingimusteta,  kõik saavad tulla, kõigist peab aru saama, kõik saavad lärmata. Elustiilihaiguste põhjused: mulle maitseb!  Mõni saabub ümbrikuga saba liputama. Kui teenus saadud, siis jookseb kitule, näe võttis.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jep. Ostetakse juurde tasulist teenust, nagu nt sünnitusel on eraämmakas kaasas. Õigemini, sama haigla ämmakas ja maksad kah haiglale.

Vastupidi. Ilmselt on tegemist juhtumiga, kus tasuline teenus maksaks näiteks 5000 eurot, aga maksad 1000 ja saad järjekorras ette ning toimub Haigekassa raha eest.

Haigekassa kobtrollib neid järjekordi

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tema ütles, et nägi oma palatis selle aja jooksul 2 patsienti, kes samale kirurgile raha pakkusid ja too vastu võttis. sama kirurg siis opereeris ka mu ämma üsna “viimasel minutil”.

Ämm nägi ka kindlasti kuidas seksi tehti. Ämma luulud! Kui ka raha haiglas kaasas oli, siis see loeti personali poolt üle jah. Aga et kirurg selle oma tasku toppis, anna kannatust.

Haha, kirurgid on tõesti sellised alamakstud vaesurid, kes kohvi ja konni eest kohe paremini tööle hakkavad, sest ega iga päev sellist luksust ei näe ????????????????????

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen alati arvanud, et see on sobimatu ja vääritu. Aga nüüd olen oma lähikondse pärast väga mures ja olen mõelnud, äkki peaks. Kas olete sedas teinud? Ja kas oli ka kasu. Minu aegust teades ja hirm selliste asjade ees ilmselt jääb peale ning ma seda ei tee, aga samas kas üldse antakse, on kellelgi konkreetne lugu rääkida.

Muidugi! Arst ei muutu sellest targemaks, aga tema pühendumus selle patsiendi osas muutub ikka küll.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on siiski selline seis, et täpselt samamoodi võib otse raha pakkudes arstiga ka suhteid rikkuda. Mingis ideaalmaailmas võiksime ikka selleni jõuda, et arstid altkäemaksu ei võta ega saa.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 143 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arstile raha pakkumine