Esileht Lapse ootamine Detsembribeebid 2020

Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 412 )

Teema: Detsembribeebid 2020

Postitas:

Esimese UH järgi ei panda TA, kui siis Oscari Uh järgi, oleneb kaua päevade UH-st erineb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

saarekuusk ja brightside

suured paid teile ja kiireid uusi triipe ????.. Mul eelmine rasedus katkes 7nädalal ja nüüd peaks olema 8+3, järgmine arsti aeg on alles 15 juuni. Istun ja põen ikka päris hullusti kas kõik ikka korras on ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.04 16:08; 24.04 13:19; 27.04 15:23; 15.05 12:44; 18.05 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Veidike kummaline küsimus ehk, kuid kuna olen esmarase siis ehk saan andeks ???? Nimelt pandi mulle oscari aeg, kuid täpsemat seletust selle kohta ei saanud. Nii palju kui ise netist uurinud olen siis tean, et tuleb vereproov anda enne ning pärast siis uh uuring. Ning küsimus tekkis siis selle vereproovi koha pealt, et millal see tuleks anda? 🙁

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Veidike kummaline küsimus ehk, kuid kuna olen esmarase siis ehk saan andeks ???? Nimelt pandi mulle oscari aeg, kuid täpsemat seletust selle kohta ei saanud. Nii palju kui ise netist uurinud olen siis tean, et tuleb vereproov anda enne ning pärast siis uh uuring. Ning küsimus tekkis siis selle vereproovi koha pealt, et millal see tuleks anda? ????

Mina andsin vereproovi ca nädal enne ultraheli (arvel Pelgulinnas, võib-olla mujal kuidagi teisiti). Saan aru, et see aeg, mis sulle pandi, on ultraheli aeg? Kas sa vereproovile saatekirja ei saanud? Igatahes uuri igaks juhuks oma arstile/ämmaemandalt 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 13:11; 16.05 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui õigesti mäletan, siis ÄE pani mul ka eelmine kord mingi ajavahemiku, millal pean Oscari vere andma, võis küll nädal varem olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! Käisin neljapäeval tuvastamas ja oli 9+2, süda lõi ilusti.
Kõht endiselt jube kinni, gaasid ja kõhtu ei saa ka väga tühjaks lasta, hakkab keerama.
Aga üks asi, mis veidi muret teeb on päevade moodi valud. Vahel pole mitmeid päevi, aga nüüd teist päeva juba korralikult krambitab. Vaikselt hakkan juba üle mõtlema.Kas kellegil on veel nii?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele käole: see on emaka venimise valu, eriti raseduse alguses tavaline. Mul olid kuskil 11. nädalani korralikud krambid (praegu juba 17 ndl ja ammu pole tundnud). Pole vaja muretseda 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ka reedel raseduse tuvastamisel ära, vastas suurusele 9+4 ja süda lõi ilusti. Arstil anti saatekirjad vere- ja pissiroovidele. Ja pandi uus ämmaka aeg 26ndaks, siis võetakse ka arvele ja pannakse aeg oscarile.
Oscari vereproovi kohta öeldi, et rasedust peab olema vähemalt 10 nädalat. Öeldigi, et annaksin vere kui nädalaid 10+2.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! Minul küsimus neile, kellel olnud Nipt test. Kas te olete ise kusagilt saatekirja näinud ka? Minul ei ole digiloos ühtegi saatekirja. Ämmaka visiidilt sain ka kaasa ainult verekaardi ja kuupäeva, millal ja kuhu minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! Minul küsimus neile, kellel olnud Nipt test. Kas te olete ise kusagilt saatekirja näinud ka? Minul ei ole digiloos ühtegi saatekirja. Ämmaka visiidilt sain ka kaasa ainult verekaardi ja kuupäeva, millal ja kuhu minna.

Minul on saatekiri. Arvel olen ITKs.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.04 19:30; 14.04 15:29; 22.04 14:38; 29.04 13:10; 17.05 14:38; 21.05 12:19; 01.06 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei :)!

Liitun ka teiega. Hetkel on tähtaeg 23.12 ja käisin see nädal ITK-s arvele võtmas.
Kahtlustama hakkasin juba ovulatsioonist nädal hiljem aga ei hakanud lootusi kõrgele ajama. Rasedustest oli ilusti positiivne neljandal nädalal. Viiendast nädalast on olnud kerge määrimine ja vahepeal tuli isegi veidi värskemat verd, mistõttu olin pikalt rahulikus voodirežiimil kolm nädalat. See nädal käisin ÄE juures ja tema nägi, et kõik oli ilus, süda lõi ja ei osanud määrimise kohta midagi öelda. Beebi suurus oli kaks päeva erinev, aga see on okei, sest mul on tunduvalt pikem tsükkel.
Suur väsimus, madal vererõhk ja iiveldamine on lõbusad kaaslased.
Kui te teete privaatse grupi Facebookis, oleksin väga huvitatud. Kuidagi hirmutav tundub see suur grupp, mis seal on juba.

8+3

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen suures grupis, täitsa rahulik ja okei on???? aga võiks väiksem grupp ka olla ☺️
Hetkel 8+6 ja no iiveldab ikka julmalt pluss peavalud…. Muidu suht okei isegi ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.04 16:08; 24.04 13:19; 27.04 15:23; 15.05 12:44; 18.05 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin täna jälle arstil . Mina käin hetkel iga kahe nädala tagant kuna olen riskirase ja kuna eelmised kaks katkesid millest viimane 21 nädalal. Täna lapse süda lõi ilusti. Nädalaid 7

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 25.04 10:08; 26.04 15:55; 26.04 16:09; 27.04 06:21; 30.04 10:34; 01.05 17:51; 04.05 23:23; 06.05 12:09; 06.05 15:07; 08.05 23:45; 18.05 14:27; 19.05 07:53; 28.05 11:29; 01.06 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes hiljuti ITK-s käinud, kaua selle telgi läbimiseks aega läks? Ja mis seal tehakse – täidad deklaratsiooni ja mask ette?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 09:51; 22.04 15:37; 18.05 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, mul tekkis selline küsimus, äkki keegi oskab vastata. Käisin mai alguses esimesel visiidil ämmaemanda juures, nädalaid siis oli 10, raseduse tuvastasin naistearstil 7nädalal. Mulle öeldi, et oscarit hetkel ei tehta, ainult niptify, võeti ainult vereproovid aga nüüd tekkis küsimus, et kui mulle 7ndlt tehti ultraheli, 12 nädalal ei tehta, sest oscarit ma ei saa, kas siis tõesti järgmine ultraheli on alles 20nädalal? Või on lootus saada ka ultraheli juuni alguses kui uuesti lähen ämmaemanda visiidile? Sest tundub kuidagi hämmastav ja kummaline, et jäetakse nii suur vahe sisse..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii vist ongi. Mul oli ka pikk paus vahel, sest tehti Niptify. Järgmine UH 20. nädalal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 12:54; 07.05 21:38; 18.05 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITK telk on kohe ukse juures. Lähed sisse, vastu tuleb ilmselt keegi maskis naine ja küsib, mille jaoks tulid. Siis desinfitseerid käed, antakse mask (võid ka enda oma kasutada, kui on), täidad selle koroonapaberi ja lähed edasi haiglasse. Sees ootab sind juba inimene, kes neid pabereid kogub ja kes sind edasi juhatab, vastavalt sellele, mille jaoks läksid. Aega võtab vähe 🙂

Pikk UH vahe vist jääbki. Ka minul tuvastati rasedus kaheksandal nädalal, tehti UH, kõik klappis. Võeti arvele ja uue aja pani alles 16ndaks nädalaks, mis on siis olenevalt olukorrast kas telefonitsi või kohapeal, aga UHd ei tehta. See tulebki alles 20ndal nädalal. Kuna minul tekkis ikka päris suur mure, et kuidas ma tean, et kõik on hästi, kui UHde vahe on kolm kuud, siis panin ennast erakasse oscarile. Esiteks juba seetõttu, et Nipt ei anna mulle piisavalt südamerahu ja teiseks ma tahan kindel olla, et tegelane kõhus ikka mürgeldab ja elu naudib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin teid ikka lugemas ja kaasa elamas????
Oma kurva uudise saingi tegelt enne nipty vereproovi andmist tehtavas ultrahelis. Ma ei tea kuidas mujal need asjad käivad aga minul saaremaal tehti kõigepealt uh ja kui oleks kõik olnud korras, siis oleks analüüsile alles saadetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vaatasin ka et üks on nii ammu tehtud et siis ei teadnud oma rasedusest keegi ning teisel detsembribeebide grupil on sama admin kes novembribeebidel.

Võimalik et tegu nendega kes tegelevad beebi asjadega seotud müügiga ja seal siis reklaamivad. Sellest vahepeal oli siin samas Foorumis juttu.

Sama admin, sest alguses oli kaks novembrikate gruppi. Üks loodi varem ja teine hiljem, erinevad loojad, grupid pandi kokku ja mõlema grupi eestvedajad on adminid. See kes hiljem lõi grupi on tähtaeg täiesti novembri lõpus ja selle tõttu on ka detsembribeebide admin.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 09:49; 05.05 11:59; 18.05 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks, et kui paljud on oma rasedust ka teistega jaganud? Või millal plaanite teistele teatada?
Me siin mehega kahekesi niheleme saladuse otsas ja üsna keeruline on varjata (mehe vanemad on naabrid), aga plaanime alles jaanipäeval ametlikult minu ja tema perele teada anda (kui esimene trimester on läbi). Tahaks teada, kuidas teistel on?

Miska

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 25.04 09:46; 30.04 09:59; 04.05 16:08; 08.05 16:07; 09.05 10:44; 13.05 10:50; 18.05 18:57; 28.05 14:38; 13.06 11:48; 25.06 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei :)!

Liitun ka teiega. Hetkel on tähtaeg 23.12 ja käisin see nädal ITK-s arvele võtmas.

Kahtlustama hakkasin juba ovulatsioonist nädal hiljem aga ei hakanud lootusi kõrgele ajama. Rasedustest oli ilusti positiivne neljandal nädalal. Viiendast nädalast on olnud kerge määrimine ja vahepeal tuli isegi veidi värskemat verd, mistõttu olin pikalt rahulikus voodirežiimil kolm nädalat. See nädal käisin ÄE juures ja tema nägi, et kõik oli ilus, süda lõi ja ei osanud määrimise kohta midagi öelda. Beebi suurus oli kaks päeva erinev, aga see on okei, sest mul on tunduvalt pikem tsükkel.

Suur väsimus, madal vererõhk ja iiveldamine on lõbusad kaaslased.

Kui te teete privaatse grupi Facebookis, oleksin väga huvitatud. Kuidagi hirmutav tundub see suur grupp, mis seal on juba.

8+3

Ma käin järgmisel nädalal Oscaris ära ja kui kõik korras siis proovin ühe privaatse grupi luua FBs. Annan siin teada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks, et kui paljud on oma rasedust ka teistega jaganud? Või millal plaanite teistele teatada?

Me siin mehega kahekesi niheleme saladuse otsas ja üsna keeruline on varjata (mehe vanemad on naabrid), aga plaanime alles jaanipäeval ametlikult minu ja tema perele teada anda (kui esimene trimester on läbi). Tahaks teada, kuidas teistel on?

Miska

9. juunil on kv uh ja kui seal kõik hästi, siis ütleme pereliikmetele. Sõpradele ilmselt eraldi ütlema ei hakka, kui märkavad või jutuks tuleb, eks siis saavad teada. Töö juures teatan ilmselt millalgi suve keskel, et nad jõuaksid aegsasti asendajat otsima hakata.

Teisest teemast. Mul on juba kohe 9 nädalat täis, aga endiselt oksendan igapäevaselt. Tõesti vedas, et kõige hullem aeg sattus kodukontori perioodile ja ka praegu saan kodust töötamist jätkata. Ei kujuta ette, mis tunne oleks tavapärases rutiinis olla. Loodetavasti läheb varsti kergemaks. Kõigile teistele ka jõudu ja jaksu!

K-M

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 14.04 16:00; 23.04 09:37; 29.04 22:32; 30.04 16:15; 04.05 16:20; 05.05 21:00; 14.05 16:45; 18.05 19:26; 27.05 10:20; 17.06 15:34; 09.07 13:40; 08.08 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks, et kui paljud on oma rasedust ka teistega jaganud? Või millal plaanite teistele teatada?

Me siin mehega kahekesi niheleme saladuse otsas ja üsna keeruline on varjata (mehe vanemad on naabrid), aga plaanime alles jaanipäeval ametlikult minu ja tema perele teada anda (kui esimene trimester on läbi). Tahaks teada, kuidas teistel on?

Miska

Enda seisukoht on see, et pole vaja kiirustada. Aga see oleneb inimesest.
Eelmine rasedus katkestati 19. nädalal ootamatult ja plaanisin just järgmisel nädalal tööl teada anda. Ei jõudnudki selleni ja mul oli lihtsam pärast seda õudust tööl viibida. Jäid ära need kaastundlikud pilgud ja mitte-midagi-ei-oska öelda olukorrad. Jah, oli inimesi, kes teadsid ja paraku tuli neilt päris mitmeid nõmedaid kommentaare. Nõmedaid selles mõttes, et inimesed ei oskagi käituda selles olukorras ja hakkavad veidralt oma arust lohutama, mis sulle aga kokkuvõttes palju rohkem haiget teeb. Seega, meie näiteks ei räägi nii kaua kui võimalik.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.04 10:00; 19.05 07:48; 07.06 23:19; 10.08 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel teavad vaid mees,minu ema ja perearsti õde kellega saan väga hästi läbi. Oma isale teatan ilmselt augustis ( siis on pool aega läbi ja süda rahulikum kuna viimane rasedus lõppes 21 +4 ning enne ei taha kellegile midagi teatada) ja mehe vanemad kuulevad külapealt.mehe ema on tõeliselt vastik inimene ja ma ei viitsi temaga vaielda. Tal on kohe ütlemist ja sõimamist,et kui loll ma ikka olen, et julgen viienda lapse saada. Kellegile teisele ei ütle. Kui näevad kõhtu siis saavad teada. Mind teebki ettevaatlikuks ,kuna olen läbi elanud midagi nii kohutavat j pärast seleta ühele ja teisele miks ikka last pole ja mis juhtus. Aa,ja tööandjale ütlen siin küll paari nädala jooksul,sest arst mind tööle ei luba ju enam,kuid palun ka tal väga diskreetselt olla selles osas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 25.04 10:08; 26.04 15:55; 26.04 16:09; 27.04 06:21; 30.04 10:34; 01.05 17:51; 04.05 23:23; 06.05 12:09; 06.05 15:07; 08.05 23:45; 18.05 14:27; 19.05 07:53; 28.05 11:29; 01.06 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Olen lugemas juba ammu käinud, kuid mõtlesin nüüd ikkagi liituda. Tähtaeg peaks olema hetkeseisuga 19.12, kuigi päevade järgi 26.12. Eks näis, mida Oscar tähtajaks pakub. Tulemas kolmas laps, ees kaks tüdrukut ootamas.

Tahaks tegelikult teada, kuidas teie vanemad on suhtunud teie rasedustesse? Minu ema eile küsis, et kas olen, kuna kõht juba paistab veidi ja jumal, kus ma sain pärast tänitamist. Palju ma neid sünnitada kavatsen ja kas ma ikka päris lolliks läinud ja no ega ma nüüd tööle ei saagi, jään koduseks jnejne. Juba teise lapse ootusest kui sai teada, läks endast nii välja.

Mind ajabki see kõige rohkem närvi, et kõik lapsed on planeeritud olnud, aga ta arvab, et “õnnetused” olnud ja üldse pidevalt kontrollib meie elu.nii siiber sellest, see ikkagi meie otsustada. Oeh, sain natuke südamelt ära ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin täna ITK-s arvele võtmas. Rasedust 9+4, aga ultraheli järgi oli isegi 2 päeva suurem. Pisike siputas ja lehvitas seal, nii tore oli vaadata. 🙂 Kaks nädalat tagasi nägi Šois kahte väikest hematoomi, tänaseks oli üks alles. Ämmaemand ütles, et see üsna tavaline ja suure tõenäosusega kaob ise ära. Veritsust mul ka pole olnud, seega selles mõttes hästi. Oscari aja sain kolme nädala pärast, eks nüüd algab suur ootamine. Pärast seda julgeksin ka Facebooki grupiga liituda, eelistaksin privaatsemat, kus ainult perekoolikad. Lähedastele ja tööl teatan ka pärast Oscarit.

Sümptomitest nii palju, et terve 6. nädal iiveldas õudsalt. Pärast seda pole enam hullu olnud, vahel on veidi paha ainult. Magusaisu on ka tagasi tulnud, vahepeal tahtsin ainult soolast. Kõht on mul ka juba silmnähtavalt suurem, isegi mees saab aru. Ilmselt ikkagi gaasid (kuigi sellist tunnet nagu ei ole), esimese rasedusega ei tohiks ju nii vara näha olla? Olen muidugi lühikest kasvu ja nt täis kõhuga on mul alati kõht ette tulnud, eks siis näis, kas rasedus hakkab ka väga varakult välja paistma…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin täna rasedust arvele võtmas, päevade järgi 10+3 ja uh järgi 11+1.
Suutsime mehega tänaseni saladust hoida, kuid täna ütlesime vanematele ja sõpradele. Minu põhimõte on see, et me arvame, et peale I trimestrit on kõik korras ja võib julgelt rääkida, aga tegelikult on riskid ju lõpuni välja.
Aga tegelikult on iga paari enda otsustada 🙂 Me oleme uhked, et 10nädalat suutsime juba saladust hoida????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Liitun ka teie seltskonnaga. Hetkel on rasedus 8+5 ja tähtaeg kuskil jõulude kandis. Ootame teist last. Praeguseks oleme rääkinud oma vanematele, teistele pereliikmetele ütleme peale 12. nädala uuringut. Kauem pole mõtet varjata – juba esimese lapsega märkasid inimesed suht vara kõhtu. Tõenäoliselt ei saa teisega ka kaua varjata 😀
Enesetunne on juba nädalaid nadi olnud – pidev uni, iiveldus, hormoonid. Aga esimese lapsega oli sama teema ja see lõppes teise trimestri alguseks, seega ootan seda aega 😀
Mõne salajse FB grupiga liituksin meeleldi ka üks hetk 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul täielik segadus. Rasedust peaks olema 11+4, aga üleeilsest määrib pruunikalt, kohati ka tükiliselt. ITK valveämmaemand ütles telefonis, et teha polegi nagu midagi, lihtsalt oodata, kas läheb hullemaks. Ent millal ma siis üldse teada saan, mis toimub? Esmaspäeval peaksin Niptify analüüsid andma, aga see ei ütle ju peetumise või katkemise kohta midagi? Millal ja kuidas ma siis üldse teada saama peaksin, kas kõik on korras, kui mul ühtegi ultraheli veel ei terenda (Oscarisse mind ITKs ei saadeta)? Kas peaksin ikka end ITKsse erakorralisse ultrahelisse suruma enne Niptify analüüse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul täielik segadus. Rasedust peaks olema 11+4, aga üleeilsest määrib pruunikalt, kohati ka tükiliselt. ITK valveämmaemand ütles telefonis, et teha polegi nagu midagi, lihtsalt oodata, kas läheb hullemaks. Ent millal ma siis üldse teada saan, mis toimub? Esmaspäeval peaksin Niptify analüüsid andma, aga see ei ütle ju peetumise või katkemise kohta midagi? Millal ja kuidas ma siis üldse teada saama peaksin, kas kõik on korras, kui mul ühtegi ultraheli veel ei terenda (Oscarisse mind ITKs ei saadeta)? Kas peaksin ikka end ITKsse erakorralisse ultrahelisse suruma enne Niptify analüüse?

Võta oma ämmaemandaga ühendust. See on ju nende huvides ka testi mitte teha kui rasedus peetunud. Mina helistaks kindlasti ja paluks UHd.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.04 19:30; 14.04 15:29; 22.04 14:38; 29.04 13:10; 17.05 14:38; 21.05 12:19; 01.06 17:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 412 )


Esileht Lapse ootamine Detsembribeebid 2020