Esileht Pereelu ja suhted Eestis pole kunagi ühes kuus sündinud nii vähe lapsi

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 320 )

Teema: Eestis pole kunagi ühes kuus sündinud nii vähe lapsi

Postitas:
Kägu

Ma mõtlen vaesusest, majanduslikust ebakindlusest. Ei jõua osta. Aga kas ei jõua, või hoopis ei tahagi. Ajaks läbi,parandaks, kas mul ikka vaja. Varem ma küll kergekäelisest ostsin uusi asju. Aga enam mitte. Mõtle, kui paljud inimesed võivad veel nii mõelda. Mitte ei jõua tarbida, vaid ei taha. Aga see näib vaesusega. On mul vaja neid kauge maa seemneid. Ma ostan hoopis odavat kapsast.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui WHO tahab, et loomulikult sünnitataks, siis miks USA-s lastakse keiser valida?

USAs seatakse esikohale raha. Keistilõige toob haiglale rohkem sisse kui loomulik sünnitus. Lisaks hoitakse seal keisri puhul naist ja last kauem haiglas, mis on jälle lisatasu eest. Teisel kohal on mugavus. Arstidel on mugav, kui nad saavad oma graafiku operatsioonide kaupa ette planeerida. Neil on mugav, kui nad ei pea tegelema sünnitaja jälgimisega ega ootamatute olukordadega, mis loomuliku sünnitusega kaasneda võivad.

USAs on muide arenenud riikidest kõrgeim suremus sünnitusel, neid ei tasu eeskujuks võtta:

https://fortune.com/2023/05/14/america-highest-maternal-mortality-rate-among-developed-nationsand-rise-pregnancy-health-crisis-asima-ahmad/#

Egas seal ei ole ka neid haiglaid iga nuka peal, liiklustihedus on suur, palju ummikuid ja sünnitaja lihtsalt ei pruugi jõuda õigel ajal sünnitama. Nii on mõlemale poolele mugavam ja ohutum.

Artiklit lugedes selgub, et ohutut pole seal midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaheksal juhul kümnest algatab lahkumineku naine. Üheksal juhul kümnest, kui naisel on kõrgharidus. Ja põhjus pole mitte niivõrd meeste liiderlikuses, vaid selles, et naistel pole meest koju vaja. Kodutööd on piisavalt lihtsaks muutunud, et neid saab ka töö kõrvalt teha. Kui midagi rasket vaja teha, siis on lihtsam vastav teenus tellida.

Seega on põhjuseks see, et mehelt ei saa abi, kõik vajalikud tööd, olgu kui lihtsad tahes, teeb naine ise. Arusaadav ju siis, kui täiskasvanud lisalaps kodus närvi ajab.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui midagi rasket vaja teha, siis on lihtsam vastav teenus tellida. Seega on põhjuseks see, et mehelt ei saa abi, kõik vajalikud tööd, olgu kui lihtsad tahes, teeb naine ise. Arusaadav ju siis, kui täiskasvanud lisalaps kodus närvi ajab.

Tõesti ei ole siis mehe pidamisel mingit mõtet, kui raske asja tõstmiseks on lihtsam teenus tellida, kui üritada veenda meest, et ta lõpuks ometi ise selle asja ära teeks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaheksal juhul kümnest algatab lahkumineku naine. Üheksal juhul kümnest, kui naisel on kõrgharidus. Ja põhjus pole mitte niivõrd meeste liiderlikuses, vaid selles, et naistel pole meest koju vaja. Kodutööd on piisavalt lihtsaks muutunud, et neid saab ka töö kõrvalt teha. Kui midagi rasket vaja teha, siis on lihtsam vastav teenus tellida.

Seega on põhjuseks see, et mehelt ei saa abi, kõik vajalikud tööd, olgu kui lihtsad tahes, teeb naine ise. Arusaadav ju siis, kui täiskasvanud lisalaps kodus närvi ajab.

Täpselt. Keegi ei vaja täiskasvanud lisalast nimega mees koju diivanipatja või kaunistust mängima. Mehest olgu praktiline kasu. Hillitseda võib naine üksi ka.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hillitseda võib naine üksi ka.

Hillitseda?????? Kindel, et sa tead selle sõna tähendust õigesti?

+9
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hillitseda võib naine üksi ka.

Hillitseda?????? Kindel, et sa tead selle sõna tähendust õigesti?

Kas jälle see keeleteaduse”doktor”, kes Pealtnägijas laineid lõi? Liiderlik ja osavõtlik ikka selgeks õpitud?
Täiesti uskumatu ja ebanormaalne, et kasutatakse sõnu, mille tähendust pole kuulduski. Loodame, et ta rohkem ennast lolliks ei tee.
Eesti keele sõnavara muutub tõesti aast-aastalt üha ahtamaks (s.t. kitsamaks, mõnele infoks).

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

*kuuldudki

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hillitseda võib naine üksi ka.

Hillitseda?????? Kindel, et sa tead selle sõna tähendust õigesti?

Jäi ka mulle see hillitsetud silma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on päris mitu tuttavat kel kodus 4-6 aastased lapsed aga peale neid süste enam lapsi ei saa. Mõnel on juba 4-5 rasedust katkenud. Kohutav. Üle maailma pole kunagi nii vähe lapsi sündinud kui praegu.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on päris mitu tuttavat kel kodus 4-6 aastased lapsed aga peale neid süste enam lapsi ei saa. Mõnel on juba 4-5 rasedust katkenud. Kohutav. Üle maailma pole kunagi nii vähe lapsi sündinud kui praegu.

See on ju ainult positiivne, kui see tõsi oleks.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on päris mitu tuttavat kel kodus 4-6 aastased lapsed aga peale neid süste enam lapsi ei saa. Mõnel on juba 4-5 rasedust katkenud. Kohutav. Üle maailma pole kunagi nii vähe lapsi sündinud kui praegu.

meile mehega tehti mingit muud sVvaktsiin vist 😀  Esimese lapse saime enne covidit peale mitmendat kunstlikku viljastamist. Teine oli ups rasedus, kahe peale olime saanud 6 süsti covidi vaktsiini 🙂 palju meeldivam kogemus kui oleks olnud jälle viljatusravi läbida

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üle maailma on realiseerumas filmi “Idiokraatia” stsenaarium: sigivad pooletoobised, mõistusega inimesed siia riiki (või siis maailma) enam lapsi ei taha.

Mina ka ei taha, et mu lapselaps EV-sse sünniks: haridus ülivilets ja allakäinud, arstiabi ei saa, hinnad lendavad iga aastaga kosmosesse, maksud aina lisanduvad ja tõusevad, üleüldine inimvihkajalik suhtlusmaneer levib katkuna üle riigi, liberaalset maailmavaadet surutakse kõigile kurgust sisse jne jne.

Mida maksab selle kõrval see vanemapalk ja lapsetoetus?

Eestlased on ise vastu võtnud enda väljasuretamisotsuse. Ei teinud seda mitte see meie poolt vihatud Venemaa, vaid tegid seda UK ja USA, kes on sadu põlisrahvaid maailmas hävitanud ja hävitavad neid praegugi seda suurema hooga.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üle maailma on realiseerumas filmi “Idiokraatia” stsenaarium: sigivad pooletoobised, mõistusega inimesed siia riiki (või siis maailma) enam lapsi ei taha.

Täiesti labidaga visatud väide. Tõesta! Mina ei tea ühtegi pooletoobist, kes oleks siginud, küll aga tean haritud ja arukaid, kes armastusega lapsi saavad ja kasvatavad. Äkki on sul probleemne tutvuskond?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üle maailma on realiseerumas filmi “Idiokraatia” stsenaarium: sigivad pooletoobised, mõistusega inimesed siia riiki (või siis maailma) enam lapsi ei taha.

Täiesti labidaga visatud väide. Tõesta! Mina ei tea ühtegi pooletoobist, kes oleks siginud, küll aga tean haritud ja arukaid, kes armastusega lapsi saavad ja kasvatavad. Äkki on sul probleemne tutvuskond?

Ei tea, kas kooliõpilasi just tutvuskonnaks saab nimetada, kuid pooletoobised on nad küll, jah. Vaikselt hakkab see kirjaoskamatu jm tuhm ja tume põlvkond oma “muredega” ka PK-sse ümber kolima, kuid te ei kujuta ette, missugused d.biilid on veel 10 aasta pärast peale tulemas. Kogu kooliharidus on puhtakujuline fiktsioon. Isegi eliitkoolide tase käib iga aastaga alla.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, kas kooliõpilasi just tutvuskonnaks saab nimetada, kuid pooletoobised on nad küll, jah. Vaikselt hakkab see kirjaoskamatu jm tuhm ja tume põlvkond oma “muredega” ka PK-sse ümber kolima, kuid te ei kujuta ette, missugused d.biilid on veel 10 aasta pärast peale tulemas. Kogu kooliharidus on puhtakujuline fiktsioon. Isegi eliitkoolide tase käib iga aastaga alla.

Mul on kaks gümnaasiumiealist noort, nad on väga toredad, hakkajad, ettevõtlikud ja laia silmaringiga. Teevad tulevikuplaane, tegutsevad sihipäraselt ja arendavad end. Samasugused on ka nende sõbrad. Ma arvan, et sa näed lihtsalt seda, mida näha tahad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen vaesusest, majanduslikust ebakindlusest. Ei jõua osta. Aga kas ei jõua, või hoopis ei tahagi. Ajaks läbi,parandaks, kas mul ikka vaja. Varem ma küll kergekäelisest ostsin uusi asju. Aga enam mitte. Mõtle, kui paljud inimesed võivad veel nii mõelda. Mitte ei jõua tarbida, vaid ei taha. Aga see näib vaesusega. On mul vaja neid kauge maa seemneid. Ma ostan hoopis odavat kapsast.

Sama siin. Olen väga teadlik tarbija ja niisama igasugust jura oma koju ei osta, et äkki kunagi läheb vaja. Samuti väldin kaugetest riikidest toodud toidukaupu ja valin selle asemel eestimaise, kui vähegi võimalik. Päris kõik Eesti talunikud siiski ei peta rarbijat Poolast odavalt kokku ostetud maasikate-kurkide-tomatitega, kanadest rääkimata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei teinud seda mitte see meie poolt vihatud Venemaa, vaid tegid seda UK ja USA, kes on sadu põlisrahvaid maailmas hävitanud ja hävitavad neid praegugi seda suurema hooga.

Selle osaga su tekstist nõustun täiesti.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, kas kooliõpilasi just tutvuskonnaks saab nimetada, kuid pooletoobised on nad küll, jah. Vaikselt hakkab see kirjaoskamatu jm tuhm ja tume põlvkond oma “muredega” ka PK-sse ümber kolima, kuid te ei kujuta ette, missugused d.biilid on veel 10 aasta pärast peale tulemas. Kogu kooliharidus on puhtakujuline fiktsioon. Isegi eliitkoolide tase käib iga aastaga alla.

Mul on kaks gümnaasiumiealist noort, nad on väga toredad, hakkajad, ettevõtlikud ja laia silmaringiga. Teevad tulevikuplaane, tegutsevad sihipäraselt ja arendavad end. Samasugused on ka nende sõbrad. Ma arvan, et sa näed lihtsalt seda, mida näha tahad.

Need gümnasistid on ehk eliitkoolist? Vaata tavaliste EV gümnaasiumite õpilasi, põhikoolidest ei hakka rääkimagi. D.biilikud, mis d.biilikud. Ja aina hullemaks asi iga aastaga muutub.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need gümnasistid on ehk eliitkoolist? Vaata tavaliste EV gümnaasiumite õpilasi, põhikoolidest ei hakka rääkimagi. D.biilikud, mis d.biilikud. Ja aina hullemaks asi iga aastaga muutub.

Õpivad küll heades koolides, aga sõpru on ka tavalistest koolidest. Ja väide oli pealegi selline, justkui ka eliitkoolides oleks juba noorsugu kõik hukas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need gümnasistid on ehk eliitkoolist? Vaata tavaliste EV gümnaasiumite õpilasi, põhikoolidest ei hakka rääkimagi. D.biilikud, mis d.biilikud. Ja aina hullemaks asi iga aastaga muutub.

Õpivad küll heades koolides, aga sõpru on ka tavalistest koolidest. Ja väide oli pealegi selline, justkui ka eliitkoolides oleks juba noorsugu kõik hukas.

Väide oli selline, et ka eliitkoolides langeb tase kolinal. praegune eliitkooli tase on poole viletsam 10 aasta taguse tasemega. Tavaliste gümnaasiumite tase on õõvastavalt halb. Vanasti olid 8. klassi õpilasedki targemad kui praegused tavaliste gümnaasiumite 12. kl õpilased. Sa ei kujuta seda d.biisuse astet ettegi: 400 sõna peale kirjandis teevad 40-50 viga, matemaatikas ei tea sedagi, mis on protsent jne jne. Keel on mingi värdjalik B1 tasemel eesti ja inglise keele hübriid.

Eestlased on USA poolt hukule määratud rahvas. Muud polegi lisada.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üle maailma on realiseerumas filmi “Idiokraatia” stsenaarium: sigivad pooletoobised, mõistusega inimesed siia riiki (või siis maailma) enam lapsi ei taha.

Järjekordne eugeenik pidas vajalikuks oma junni ka välja punnitada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üle maailma on realiseerumas filmi “Idiokraatia” stsenaarium: sigivad pooletoobised, mõistusega inimesed siia riiki (või siis maailma) enam lapsi ei taha.

Järjekordne eugeenik pidas vajalikuks oma junni ka välja punnitada.

Sa tule korraks kooli ja vaata, missugune d.biilsus sulle sealt vastu vaatab. Saan aru, et emmed ja vanaemad on oma tiburullidest vasikavaimustuses, kuid reaalsus on vastupidine.

EV haridus on igal tasandil täiskäigul allamäge ja sellisesse riiki vastutustundlik vanem tõepoolest lapsi ei soovigi. Puhtakujuline “Idiokraatia” stsenaarium.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tule korraks kooli ja vaata, missugune d.biilsus sulle sealt vastu vaatab. Saan aru, et emmed ja vanaemad on oma tiburullidest vasikavaimustuses, kuid reaalsus on vastupidine.

Ärge pange tähele, see on see kuri õpetaja, kes EV vihkab ja tegelikult muidugi kõike muud ka.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tule korraks kooli ja vaata, missugune d.biilsus sulle sealt vastu vaatab. Saan aru, et emmed ja vanaemad on oma tiburullidest vasikavaimustuses, kuid reaalsus on vastupidine.

Ärge pange tähele, see on see kuri õpetaja, kes EV vihkab ja tegelikult muidugi kõike muud ka.

Miks see ei vôi nii olla, mina küll usun.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need gümnasistid on ehk eliitkoolist? Vaata tavaliste EV gümnaasiumite õpilasi, põhikoolidest ei hakka rääkimagi. D.biilikud, mis d.biilikud. Ja aina hullemaks asi iga aastaga muutub.

Õpivad küll heades koolides, aga sõpru on ka tavalistest koolidest. Ja väide oli pealegi selline, justkui ka eliitkoolides oleks juba noorsugu kõik hukas.

  1. Väide oli selline, et ka eliitkoolides langeb tase kolinal. praegune eliitkooli tase on poole viletsam 10 aasta taguse tasemega. Tavaliste gümnaasiumite tase on õõvastavalt halb. Vanasti olid 8. klassi õpilasedki targemad kui praegused tavaliste gümnaasiumite 12. kl õpilased. Sa ei kujuta seda d.biisuse astet ettegi: 400 sõna peale kirjandis teevad 40-50 viga, matemaatikas ei tea sedagi, mis on protsent jne jne. Keel on mingi värdjalik B1 tasemel eesti ja inglise keele hübriid.

    Eestlased on USA poolt hukule määratud rahvas. Muud polegi lisada.

Mis lolli juttu sa ajad

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tule korraks kooli ja vaata, missugune d.biilsus sulle sealt vastu vaatab. Saan aru, et emmed ja vanaemad on oma tiburullidest vasikavaimustuses, kuid reaalsus on vastupidine.

Ärge pange tähele, see on see kuri õpetaja, kes EV vihkab ja tegelikult muidugi kõike muud ka.

Miks see ei vôi nii olla, mina küll usun.

Nii ongi ja tegelikult hulleminigi veel.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need gümnasistid on ehk eliitkoolist? Vaata tavaliste EV gümnaasiumite õpilasi, põhikoolidest ei hakka rääkimagi. D.biilikud, mis d.biilikud. Ja aina hullemaks asi iga aastaga muutub.

Õpivad küll heades koolides, aga sõpru on ka tavalistest koolidest. Ja väide oli pealegi selline, justkui ka eliitkoolides oleks juba noorsugu kõik hukas.

  1. Väide oli selline, et ka eliitkoolides langeb tase kolinal. praegune eliitkooli tase on poole viletsam 10 aasta taguse tasemega. Tavaliste gümnaasiumite tase on õõvastavalt halb. Vanasti olid 8. klassi õpilasedki targemad kui praegused tavaliste gümnaasiumite 12. kl õpilased. Sa ei kujuta seda d.biisuse astet ettegi: 400 sõna peale kirjandis teevad 40-50 viga, matemaatikas ei tea sedagi, mis on protsent jne jne. Keel on mingi värdjalik B1 tasemel eesti ja inglise keele hübriid. Eestlased on USA poolt hukule määratud rahvas. Muud polegi lisada.

Mis lolli juttu sa ajad

Muud argumendid said otsa ja peale lolli jutu ei oskagi muud kosta?

Õhtulehes oli artikkel, kuidas Elva lasteaialastele söödetakse juba vägisi lihaasendajast toitu sisse. No kes tahaks oma pere luua sellise sotsiaalse süsteemi sisse, kus isegi oma lapse toitumist ei saa enam ise määrata?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tule korraks kooli ja vaata, missugune d.biilsus sulle sealt vastu vaatab. Saan aru, et emmed ja vanaemad on oma tiburullidest vasikavaimustuses, kuid reaalsus on vastupidine.

Ärge pange tähele, see on see kuri õpetaja, kes EV vihkab ja tegelikult muidugi kõike muud ka.

Selline inimene on õpetaja? Endal jutt nagu mingil katlakütjal vms.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline inimene on õpetaja? Endal jutt nagu mingil katlakütjal vms.

Ta ju kirjutab, et “aga sa TULE korraks kooli”. Järelikult ta ise on pidevalt koolis. No õpilasena ega koolitädina ehk mitte.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 320 )


Esileht Pereelu ja suhted Eestis pole kunagi ühes kuus sündinud nii vähe lapsi