Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 320 )

Teema: Elatis 2023

Postitas:
Kägu

Aga ellu jäime. “Paratamatult peab lapsel telekas olema” -inimestest on lihtsalt kahju.

Mul on sinu lastest kahju.

Inimesed tavaliselt ikka soovivad, et nende lastel oleks parem elu kui neil oli, eriti kui nad on lapsepõlves pidanud kitsikuses elama, näiteks ei ole oma tuba ja telekast tuleb kord nädalas üks film, mis ei pruugi meeldidagi. Sina aga vist räägid lastele alailma oma raskest lapsepõlvest ja jätad neile mulje, et nüüd vat kannatagu nemad ka samamoodi. Ei mingit arengut, jääme kõik koopasse elama, sest esivanemad elasid nii ja näe, jäid ellu.

Küllap see oma toa ja televiisoriga laps siiski ka õues käib, raamatuid loeb, fantaseerib jne. Miks sa kohe arvad, et on mingi selline äärmus, et ainult oma toas istubki ja seda telekat vaatab nonstop? Oioi nii paha, et lapsel on oma tuba ja oma telekas, vaat sinu lapsed on tublid, see teine laps on nõme.

püüa ikka nüüd olla, eks.

Mul jälle on kahju, et inimene on nik rumal. Tema lastest kasvavad ka saamatud ja rumalad.

Käo postituse mõte on ju see, et mismoodi väheste võimaluste ajal – nõukaajal – said lapsed isikliku teleka ja muude tehnikavidinateta hakkama, aga kõikide võimaluste juures tänapäeval on personaalne telekas lausa paratamatus? Ehk et saamatute põlvkond, mis uue vabariigi algusega tekkis, on nüüdseks valmis saanud lastega, kes on veel saamatumad.

Loomulikult tahab iga vanem oma lapsele parimat, aga jutt polnud selles (ja telekas = parim??). Jutt oli teie saamatusest.

Muide, nõukaaja laps oli samuti “parimaga” harjunud, võrreldes nt Vargamäe aegadega. Sul vist puudub võime ajalukku sukelduda ja mingeid järeldusi teha.

Värskenda mu mälu, aga kui paljud vanemad nõukaajal kodukontoris töötasid?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära siis imesta et ka sind ei môisteta ja ei soovitagi môista. Ära nôua seda siin ega et su last ei kiusataks koolis. Kulunud klišee!

Kulunud jah. Mul ei ole lapsi. Mind ei kiusa ka keegi. Aga sina mõtle ikka, kas peab kõike ja kõiki mõistma või on see tõepoolest tänapäeva helbekestele suunatud kulunud klišee.

Tore. Sinu jutu järgi on ôigustatud iga kiusamine. Minugi poolest. Pole kunagi arvanud et selline asi lôpeb kunagi. Ônneks endal ja lastel probleeme pole. Aga et tänapäeval üksteise môistmise teema on helbekestele? Jah kui hakata môtlema, siis nii see tihti on. Üle laipade, mind ei huvita mida teine tunneb vôi arvab, peaasi et minul on hea. Kah ôige igaüks vaadaku ise kuidas saab. Koolilapse teemas see kiusamise jutt kohati tundub tôesti tühipaljas plää, plää.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ühe lapse ühe kuu püsikulu on 370 €. Sinna hulka kuuluvad eluasemekulud ( vesi, elekter,keskküte, internet,prügi jne), trenn, toit, hügieenitarbeid, taskuraha. Riideid ostame vajaduspõhiselt, reisimas ei armasta meist keegi käia, väljas söömine ei paku ka erilist lusti. Teatris/ kinos kord kuus. Transport on tasuta. Ei näe põhjust arvestada lapse kulude hulka korteri üürimist, laenusid ja muud sellist värki, sest need oleks ka siis, kui lapsi poleks.

Kui mul lapsi poleks, siis ma võiksin vabalt kuskil kööktoas elada, mitte ei pea suurt korterit pidama, et igaüks oma nurgakese saaks.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ühe lapse ühe kuu püsikulu on 370 €. Sinna hulka kuuluvad eluasemekulud ( vesi, elekter,keskküte, internet,prügi jne), trenn, toit, hügieenitarbeid, taskuraha. Riideid ostame vajaduspõhiselt, reisimas ei armasta meist keegi käia, väljas söömine ei paku ka erilist lusti. Teatris/ kinos kord kuus. Transport on tasuta. Ei näe põhjust arvestada lapse kulude hulka korteri üürimist, laenusid ja muud sellist värki, sest need oleks ka siis, kui lapsi poleks.

Kui mul lapsi poleks, siis ma võiksin vabalt kuskil kööktoas elada, mitte ei pea suurt korterit pidama, et igaüks oma nurgakese saaks.

Päriselt? Üksiku inimese jaoks on miinimum 2-toaline. Ega elutuppa ei pane ometi suurt magamisvoodit, magatakse ikka eraldi toas.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ühe lapse ühe kuu püsikulu on 370 €. Sinna hulka kuuluvad eluasemekulud ( vesi, elekter,keskküte, internet,prügi jne), trenn, toit, hügieenitarbeid, taskuraha. Riideid ostame vajaduspõhiselt, reisimas ei armasta meist keegi käia, väljas söömine ei paku ka erilist lusti. Teatris/ kinos kord kuus. Transport on tasuta. Ei näe põhjust arvestada lapse kulude hulka korteri üürimist, laenusid ja muud sellist värki, sest need oleks ka siis, kui lapsi poleks.

Kui mul lapsi poleks, siis ma võiksin vabalt kuskil kööktoas elada, mitte ei pea suurt korterit pidama, et igaüks oma nurgakese saaks.

Päriselt? Üksiku inimese jaoks on miinimum 2-toaline. Ega elutuppa ei pane ometi suurt magamisvoodit, magatakse ikka eraldi toas.

Päriselt? Üksiku inimesena ma käiksin õhtuti trennis ja teatris ja sõbranndega kohvitamas ja jalutamas ja mida iganes. Kodus käiks ainult magamas ja pesemas, mitte ei konutaks seal üksinda. Milleks kahe toa kütmise eest maksta, kui nad nagunii enamus aega tühjad on?

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päriselt? Üksiku inimesena ma käiksin õhtuti trennis ja teatris ja sõbranndega kohvitamas ja jalutamas ja mida iganes. Kodus käiks ainult magamas ja pesemas, mitte ei konutaks seal üksinda. Milleks kahe toa kütmise eest maksta, kui nad nagunii enamus aega tühjad on?

16h trillerdad mööda ilma? Eiei. Minu jaoks peab kodu olema ilus, avar ja mugav. Sa oled ilmselt sellest liigast, kes ka reisil võtab mingi odava tillukese elamise, peaasi, et magada saaks. Kõik ei ole sellised vähenõudlikud.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värskenda mu mälu, aga kui paljud vanemad nõukaajal kodukontoris töötasid?

Mis see kodukontor siia puutub? Jutt oli tegevustest, mida laps saab teha ilma telekata kui vanemaid ei tohi segada. See, et sinu lapsed ideetud ja kasvatamatud on ega saa aru, mida mitte segamine tähendab, on sinu pere isiklik tragöödia.

Üks kodutöötaja oli minu ema.

+5
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ära siis imesta et ka sind ei môisteta ja ei soovitagi môista. Ära nôua seda siin ega et su last ei kiusataks koolis. Kulunud klišee!

Kulunud jah. Mul ei ole lapsi. Mind ei kiusa ka keegi. Aga sina mõtle ikka, kas peab kõike ja kõiki mõistma või on see tõepoolest tänapäeva helbekestele suunatud kulunud klišee.

Tore. Sinu jutu järgi on ôigustatud iga kiusamine. Minugi poolest. Pole kunagi arvanud et selline asi lôpeb kunagi. Ônneks endal ja lastel probleeme pole. Aga et tänapäeval üksteise môistmise teema on helbekestele? Jah kui hakata môtlema, siis nii see tihti on. Üle laipade, mind ei huvita mida teine tunneb vôi arvab, peaasi et minul on hea. Kah ôige igaüks vaadaku ise kuidas saab. Koolilapse teemas see kiusamise jutt kohati tundub tôesti tühipaljas plää, plää.

Vat nüüd on see koht, kus võiks paluda sul mõista. Teksti.

Soovitan ka mitte kogu aeg laste selja taha pugeda. Ja õige ta on, et “üle laipade” stiiliga lölb elus paremini läbi. Ei, ma eu propageeri seda, aga nii on.
Mis ikka sellesse mõistmisse puutub, siis jään selle juurde – ei ole vaja kõiki ja kõike mõista. Tahad, toon elulise näite?
Toob ema hommikul oma lapse kasteaeda ja teatab õpetajale, et lapsel pole täna x riietuseset, sest mees hakanud jälle jooma ja muutunud agressiivseks ning naine pages kodust (lapsega) ega julgenud hommikul sellele x riideesemele koju järgi minna.
Selline elu on kestnud aastaid.
Tahad nüüd väita, et peaks mõistev olema? Inimese vastu, kes on joodiku kasuks oma valikud teinud? No tõesti pole kuskiltki otsast seda ega ka kaastunnet. Kuo ikka peale igat oeksu ja riidu tuleb suur armastus jälle peale, siis sorry, olen hea meelega mõistmatu.

Absoluutselt mittemõistev olen kriminaalide, loomapiinajate, varaste, vägistajate, sõjardite ja muu inimprügi suhtes. Sina, nagu ma loen, nunnutaks kõiki ja siis lipsaks laste selja taha peitu. Muide mittemõistev olen ka täiskasvanute suhtes, kel puudub oma arvamus ning kes ei oska iseenda eest rääkida. Seega solvu kui tahad, aga ma ei rakenda sinu suhtes mõistmist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päriselt? Üksiku inimese jaoks on miinimum 2-toaline. Ega elutuppa ei pane ometi suurt magamisvoodit, magatakse ikka eraldi toas.

Seadus kohe selline? Ja mis sel voodil toas viga on? Aa, sa oled ka selline inimene, kes külaliste pärast elab, mitte ise omaenda kodus? No siis on variant külalisi mitte kutsuda. See pole samuti kohustuslik.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära siis imesta et ka sind ei môisteta ja ei soovitagi môista. Ära nôua seda siin ega et su last ei kiusataks koolis. Kulunud klišee!

Kulunud jah. Mul ei ole lapsi. Mind ei kiusa ka keegi. Aga sina mõtle ikka, kas peab kõike ja kõiki mõistma või on see tõepoolest tänapäeva helbekestele suunatud kulunud klišee.

Tore. Sinu jutu järgi on ôigustatud iga kiusamine. Minugi poolest. Pole kunagi arvanud et selline asi lôpeb kunagi. Ônneks endal ja lastel probleeme pole. Aga et tänapäeval üksteise môistmise teema on helbekestele? Jah kui hakata môtlema, siis nii see tihti on. Üle laipade, mind ei huvita mida teine tunneb vôi arvab, peaasi et minul on hea. Kah ôige igaüks vaadaku ise kuidas saab. Koolilapse teemas see kiusamise jutt kohati tundub tôesti tühipaljas plää, plää.

  • Vat nüüd on see koht, kus võiks paluda sul mõista. Teksti.

    Soovitan ka mitte kogu aeg laste selja taha pugeda. Ja õige ta on, et “üle laipade” stiiliga lölb elus paremini läbi. Ei, ma eu propageeri seda, aga nii on.

    Mis ikka sellesse mõistmisse puutub, siis jään selle juurde – ei ole vaja kõiki ja kõike mõista. Tahad, toon elulise näite?

    Toob ema hommikul oma lapse kasteaeda ja teatab õpetajale, et lapsel pole täna x riietuseset, sest mees hakanud jälle jooma ja muutunud agressiivseks ning naine pages kodust (lapsega) ega julgenud hommikul sellele x riideesemele koju järgi minna.

    Selline elu on kestnud aastaid.

    Tahad nüüd väita, et peaks mõistev olema? Inimese vastu, kes on joodiku kasuks oma valikud teinud? No tõesti pole kuskiltki otsast seda ega ka kaastunnet. Kuo ikka peale igat oeksu ja riidu tuleb suur armastus jälle peale, siis sorry, olen hea meelega mõistmatu.

    Absoluutselt mittemõistev olen kriminaalide, loomapiinajate, varaste, vägistajate, sõjardite ja muu inimprügi suhtes. Sina, nagu ma loen, nunnutaks kõiki ja siis lipsaks laste selja taha peitu. Muide mittemõistev olen ka täiskasvanute suhtes, kel puudub oma arvamus ning kes ei oska iseenda eest rääkida. Seega solvu kui tahad, aga ma ei rakenda sinu suhtes mõistmist.

Ma ka mitte. Üksteise môistmist ei olegi tänapäeva ühiskonnas. Tugevama ôigus. Nôrgem ei olegi inimene kes midagi väärib. Keegi sonis pehmetest väärtustest. Selliseid asju pole olemas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ühe lapse ühe kuu püsikulu on 370 €. Sinna hulka kuuluvad eluasemekulud ( vesi, elekter,keskküte, internet,prügi jne), trenn, toit, hügieenitarbeid, taskuraha. Riideid ostame vajaduspõhiselt, reisimas ei armasta meist keegi käia, väljas söömine ei paku ka erilist lusti. Teatris/ kinos kord kuus. Transport on tasuta. Ei näe põhjust arvestada lapse kulude hulka korteri üürimist, laenusid ja muud sellist värki, sest need oleks ka siis, kui lapsi poleks.

Kui mul lapsi poleks, siis ma võiksin vabalt kuskil kööktoas elada, mitte ei pea suurt korterit pidama, et igaüks oma nurgakese saaks.

Päriselt? Üksiku inimese jaoks on miinimum 2-toaline. Ega elutuppa ei pane ometi suurt magamisvoodit, magatakse ikka eraldi toas.

Sa vôid ju môisa ka osta kui raha on. Ära ainult teistelt nôua

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eluasemekulud 196.66eur, mis on 1/3 tegelikust eluasemelaenust; kommunaalkulud keskmiselt (suvel vähem, talvel rohkem) 70eur, mis on 1/3 tegelikust kommunaalkulust (kuigi tuleb mainida, et laps on ainuke kes öölambiga magab, mitu korda nädalas vanni teeb, kelle pesu/nõud moodustab enamiku pestavast jne); lasteaia kohatasu Tallinnas 71.25eur; huvialaringid kokku 90eur+ühe ringi eripära tõttu lisaks keskmiselt 25eur kuus varustusele; lapse eripärast tingitud ravi ca 50eur. Need on igakuised vältimatud kulud, kokku üle 500eur. Jah, võiks lapse võtta ära mõnest (või kõigist) talle meeldivast huviringist, samuti on siin küsitavad eluasemekulud ning kommunaalkulud- saab kolida väiksemasse 2-toalisesse korterisse, kus magaksin lapsega ühes toas või ise suure toa diivanil, et lapsel oleks oma tuba; võib keerata temperatuuri miinimumile ning kasutada kodus vanniskäimise asemel ühissauna vms aga jätame praegu need “mugavused” alles. Siia siis lisaks toit, mida laps sööb kodus hommikuti, õhtuti ning nädalavahetustel; paar korda kuus käime ka väljas söömas ütleme kokku 100eur; lisame riided keskmiselt 50 eurot kuus (mõni kuu ei lähe üldse, mõni kuu on olnud ka 300eur talveriided, jalanõud jm kokku); lisame meelelahutuse- korra-kaks kuus kinos, kord kuus SPA-s, vahel batuudikeskus, teater, muuseum, mõni mängutuba vm keskmiselt 50eur. Nüüd on kokku juba üle 700 euro. Lisame siia nüüd lisakulud lasteaias- rühmarahad, esinemised, ekskursioonid, no näiteks 10eur kuus; lisame ka hügieenitarbed näiteks 10eur kuus; transpordi (jah saab ka tasuta) aga näiteks 20eur kuus. Lisaks siis sellised mitte igakuised suuremad vm väljaminekud: minu lapse näitel see kuu näiteks oli 4 sünnipäeva, kingid kokku ca 80eur, ei jäta raha kokkuhoiu mõttes ka minemata (lasteaiakaaslasi palju ja ka muidu suur tutvusringkond, ikka käime); aasta tagasiulatuvalt suuremad kulud- uus turvavarustus autosse; uus jalgratas suvel; suurem sünnipäevapidu (kokku ca 400eur- võibolla on priiskamine, võibolla ei ole, ei tea) ehk siis ca 100eur kuu peale need suuremad asjad kokku. Muidugi ostame koju ka pabereid, pliiatseid, raamatuid, mõne meeldiva mänguasja võiks ka vahel saada. Kolimisel eelmine aasta kogu lapsetoa sisustus (kapid, kirjutuslaud, aknakatted, voodi jne jne) aga seda ka ju igakuiseks kuluks lugeda ei saa seega jätame kenasti välja. Reisinud oleme aasta tagasiulatuvalt 2 korda aga ka see on oma lõbu, jätame välja. Ülaltoodu osas võta aga kalkulaator välja, ilmselt hakkab 1000 eurot lähenema küll.

Vat, siis. Vaene isa:

https://foorum.perekool.ee/teema/tagaseljaotsus-2/

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lastele riided uutena ostnud,

Ma samasugune patune. Tegelikult Polarn O.Pyret riided peavad vastu 3-4 lapse kasutamise, ei räägi jalanõudest. Mis sa teed kui raha on, siis ostad ikka uue. Igale lapsele Oma Uus! Ja tead, ma istun siin ja ei suuda ära otsustada, kas kutsuda inimesed koju või tassida riietekonteinerisse, hetkel on ära anda, ei liialda 3000 eur väärtuses popi rõivaid. Müüa ei viitsi, ei ole aega sellist.

Tõelised väga rikkad ei osta igale järgmisele lapsele uusi, võin sulle öelda, aga sina lase ikka oma veendumuses edasi:)

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma samasugune patune. Tegelikult Polarn O.Pyret riided peavad vastu 3-4 lapse kasutamise, ei räägi jalanõudest. Mis sa teed kui raha on, siis ostad ikka uue. Igale lapsele Oma Uus! Ja tead, ma istun siin ja ei suuda ära otsustada, kas kutsuda inimesed koju või tassida riietekonteinerisse, hetkel on ära anda, ei liialda 3000 eur väärtuses popi rõivaid. Müüa ei viitsi, ei ole aega sellist.

Selle firma asju võibki igale lapsele eraldi osta, ei maksa väga midagi ka.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värskenda mu mälu, aga kui paljud vanemad nõukaajal kodukontoris töötasid?

Mis see kodukontor siia puutub? Jutt oli tegevustest, mida laps saab teha ilma telekata kui vanemaid ei tohi segada. See, et sinu lapsed ideetud ja kasvatamatud on ega saa aru, mida mitte segamine tähendab, on sinu pere isiklik tragöödia.

Üks kodutöötaja oli minu ema.

Sinu kõnepruugist on ju aru saada, et oled lüpsja laps, keda oma toas luku taga hoiti. Jätka samas vaimus.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et sinu lapsed ideetud ja kasvatamatud on ega saa aru, mida mitte segamine tähendab, on sinu pere isiklik tragöödia.

No sa oled ikka tõesti super rõõmupall ja armas inimene, kellega lähedastel on kohe rõõm koos elada!

Sinu kommentaaridest mulle tundub küll, et ega lapsi sul ei ole või siis on su lapsi kasvatanud keegi teine. Sapipritsimise said kelle käest? Oma kodus töötanud emalt äkki?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värskenda mu mälu, aga kui paljud vanemad nõukaajal kodukontoris töötasid?

Mis see kodukontor siia puutub? Jutt oli tegevustest, mida laps saab teha ilma telekata kui vanemaid ei tohi segada. See, et sinu lapsed ideetud ja kasvatamatud on ega saa aru, mida mitte segamine tähendab, on sinu pere isiklik tragöödia.

Üks kodutöötaja oli minu ema.

  1. Sinu kõnepruugist on ju aru saada, et oled lüpsja laps, keda oma toas luku taga hoiti. Jätka samas vaimus.

Miks pead teisi halvustama ja mis on lüpsja ametil viga, igati aus amet ja makstakse head palka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõelised väga rikkad ei osta igale järgmisele lapsele uusi, võin sulle öelda, aga sina lase ikka oma veendumuses edasi:)

Jajah, kui lapsed järjest ei ole, siis hoiavad neid vanu kaltse aastaid alles. Kindlasti, kindlasti.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõelised väga rikkad ei osta igale järgmisele lapsele uusi, võin sulle öelda, aga sina lase ikka oma veendumuses edasi:)

Jajah, kui lapsed järjest ei ole, siis hoiavad neid vanu kaltse aastaid alles. Kindlasti, kindlasti.

Miks ostad siis kaltse

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ostad siis kaltse

Mina ei osta. Ostan kõvasti kallimaid, kui eelpooltoodud mingi Pyret. Point on, et kui lapsele on asjad väikesed ja teist kohe tulemas ei ole, ei jäta neid asju kuhugi seisma ja uut last ootama. Saab ära müüdud või ära antud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Point on, et kui lapsele on asjad väikesed ja teist kohe tulemas ei ole, ei jäta neid asju kuhugi seisma ja uut last ootama. Saab ära müüdud või ära antud.

Mis lasteaiaealistesse puutub, siis meil näikse need asjad suguseltsis ja sõpruskonnas siia-sinna pendeldama vastavalt sellele, kuidas lapsi juurde tuleb. Uusi asju ostetakse juurde vastavalt sellele, kuidas vanad kasutamiskõlbmatuks muutuvad. Kui lapsel asjad väikseks jääma hakkavad, läheb küsimus ühele, et kas tal midagi üle ja küsimus teisele, et kas tal on nüüd juba vaja. Ütleks, et laias laastus vast kolmandik asju tuleb endal lastele osta. Rohkem sokke, pesu ja pluuse, kui õueriideid.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ostad siis kaltse

Mina ei osta. Ostan kõvasti kallimaid, kui eelpooltoodud mingi Pyret. Point on, et kui lapsele on asjad väikesed ja teist kohe tulemas ei ole, ei jäta neid asju kuhugi seisma ja uut last ootama. Saab ära müüdud või ära antud.

Kes siis ostab kaltse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes siis ostab kaltse?

Kordan veelkord üle. Ostan kalleid asju, need ei muutu kaltsuks. Inimene ostab asja minult heameelega nt 10 euroga ära, mille eest maksin 100 eurot jne. Paljud tahavad nn. brändiasju-Dolce Gabbana, Moschino, Ralph Lauren, Monnalisa, Versace, Kenzo, aga ei jaksa neid soetada. Mina panen paar kotti kokku, hinnaks paarsada eurot ja hetkega müüdud.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes siis ostab kaltse?

Kordan veelkord üle. Ostan kalleid asju, need ei muutu kaltsuks. Inimene ostab asja minult heameelega nt 10 euroga ära, mille eest maksin 100 eurot jne. Paljud tahavad nn. brändiasju-Dolce Gabbana, Moschino, Ralph Lauren, Monnalisa, Versace, Kenzo, aga ei jaksa neid soetada. Mina panen paar kotti kokku, hinnaks paarsada eurot ja hetkega müüdud.

Vanasti kutsuti sinusuguseid inimesi tõusikuteks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanasti kutsuti sinusuguseid inimesi tõusikuteks.

😀 😀 😀

Millal vanasti? Viimased 30 aastat niimoodi elanud, pole veel keegi kobisenud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimased 30 aastat niimoodi elanud, pole veel keegi kobisenud.

30 aastat tagasi oligi okei ja peeti sellistest lugugi. Nüüd enam mitte.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

30 aastat tagasi oligi okei ja peeti sellistest lugugi. Nüüd enam mitte.

Misasja sa sogad 😀 Kuidas saab lugupidamine sõltuda seljas olevate riiete hinnast?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasja sa sogad ???? Kuidas saab lugupidamine sõltuda seljas olevate riiete hinnast?

No tänapäeval on see ikka väga out, kui sa ostad lapsele mingi Versace kombe. Karvakrae ka otsa, siis oledki nagu pesuehtne wannabe Ida-Eurooplane. Rikkust demonsteeritakse tänapäeval teisiti ja usu mind, kõik saavad aru, kes on päriselt rikas ja kes ei ole. Rootsis on väga palju rikkaid inimesi, rääkimata sellest, et nende keskmik on jõukam kui meie rikkur, aga oma lapsele mingit Versace kombet ei paneks nad selga iialgi. Riiete järgi ei peeta inimestest lugu, vaid riiete valik väljendab su hoiakuid ja arusaamu. Ja kui sa paned selga sellised riided, siis tekib su suhtes kohe eelarvamus, kes sa oled ja mingit lugupidamist ei ole võimalik välja teenida. Äkki mõni maakas vaatab suu ammuli, et tohoh, kus on rikkur.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No tänapäeval on see ikka väga out, kui sa ostad lapsele mingi Versace kombe. Karvakrae ka otsa, siis oledki nagu pesuehtne wannabe Ida-Eurooplane. Rikkust demonsteeritakse tänapäeval teisiti ja usu mind, kõik saavad aru, kes on päriselt rikas ja kes ei ole. Rootsis on väga palju rikkaid inimesi, rääkimata sellest, et nende keskmik on jõukam kui meie rikkur, aga oma lapsele mingit Versace kombet ei paneks nad selga iialgi. Riiete järgi ei peeta inimestest lugu, vaid riiete valik väljendab su hoiakuid ja arusaamu. Ja kui sa paned selga sellised riided, siis tekib su suhtes kohe eelarvamus, kes sa oled ja mingit lugupidamist ei ole võimalik välja teenida. Äkki mõni maakas vaatab suu ammuli, et tohoh, kus on rikkur.

Vaata instas rikaste ja kuulsate lapsi, millistes riietes nad on. Ei pea neid keegi wannabe Ida-Eurooplaseks. See lollus on sinusuguste puukallistajate peas. Disainerriideid ei toodetaks, kui neil turgu poleks. Versace kombet ei pane ka mina oma lapsele selga, Versacel on väikestele plikadele nunnud kingad ja baroko retud. Kombe on Moncler. Loomulikult originaalkarvaga.

 

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes siis ostab kaltse?

Kordan veelkord üle. Ostan kalleid asju, need ei muutu kaltsuks. Inimene ostab asja minult heameelega nt 10 euroga ära, mille eest maksin 100 eurot jne. Paljud tahavad nn. brändiasju-Dolce Gabbana, Moschino, Ralph Lauren, Monnalisa, Versace, Kenzo, aga ei jaksa neid soetada. Mina panen paar kotti kokku, hinnaks paarsada eurot ja hetkega müüdud.

Kas need kallid riided titele on kuidagi paremad vôi mis on selle eesmärk?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 320 )