Esileht Kodunurk Elektri hind ja kokkuhoiu võimalused

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 125 )

Teema: Elektri hind ja kokkuhoiu võimalused

Postitas:
Kägu

Ei leidnud, kust saab jälgida järgmise päeva elektri hinda tundide kaupa. Homme olevat erakordselt hullumeelne hind. Kuidas olete tarbimist vähendanud? Me loobusime praegu põrandaküttest vannitoas, kuigi on külm põrand. Ning lõpetasime nõudepesumasina kasutamise, lisaks muidugi kõikvõimalik stepslist välja.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.nordpoolgroup.com/Market-data1/Dayahead/Area-Prices/EE/Hourly/?view=table aga palun

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui on fikseeritud hinnaga leping, ei tea kaua sel juhul on võimalik selle hinnaga elektrit saada? või hakkavad seda ka kallimaks kruvima?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui on fikseeritud hinnaga leping, ei tea kaua sel juhul on võimalik selle hinnaga elektrit saada? või hakkavad seda ka kallimaks kruvima?

Eesti energia küll ei muuda lepingut. Saad sama hinnaga lepingu lõpuni, aga uus leping on kindlasti kallima hinnaga. Mul veel aasta mureta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.nordpoolgroup.com/Market-data1/Dayahead/Area-Prices/EE/Hourly/?view=table aga palun

See on üsna halb koht vaatamiseks, peab ajavahet arvestama.
http://www.elektrikell.ee ja  http://electrify.stiigo.com/ on märksa mugavamad.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on Gridio äpp.

Aga isiklikult arvan et nõudepesumasinat võib ju öösel kasutada edasi. Minul käibki öise elektriga mis odavam.

Põrandaküte tõesti on suur elektriröövel. Ka väga minimaalsel hoidmine võtab vähem elektrit ning ei tekita niiskust. St ära täiesti välja lülita. Hiljem tegeled muidu niiskuskahjustustega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka fikseeritud hind, eelimine kuu oli elektriarve u.60 eurot (120 ruutu ridakas), seega need hinnatõusud ei puuduta.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõudepesumasina mittekasutamine küll midagi ei aita. See nagunii töötab öösel ja kulutab ainult max 1kWh. Lisaks kulutad kõvasti rohkem vett käsitsi pestes.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No esiteks tuleks vaadata üle tarbimisharjumused. Nõudemasin ja pesumasin ainult täismasinaga tööle. Üksikud käsipesu vajavad riided pestagi käsitsi, mitte käsipesuprogrammiga. Kuivati asemel võib küll pesuresti kasutada, kui niiskuseprobleemi pole.

Muidugi lambid ja jõulutuled. Nt esikutuli kipub põlema paljudel koguaeg. Jah, iga lamp eraldi tarbib vähe, aga kokku tulebki ju kogu maja tarbimine.

Kui on gaasipliit, siis ka nt veekeetja asemel pliidil teevett teha.

Elektripliidi/ahju korral eelistada kiirestivalmivaid toite.

Jne

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei jälgi. Kui, siis naabri vanaproua jaoks, kes küsib infot.

Fikseeritud pakett, veel 3a sama odav hind (tänu abikaasa ettenägelikkusele börsist loobuda 2a tagasi).
Kokkuhoid on meil kogu aeg mõistlik-tuled asjata ei põle, pesumasin ja nõudepesumasin öise elektriga (öösel v nädalavahetuseti), boiler kuumutab vett ka soodsal ajal. Küünlavalgel ei istu (küünlad, muide, on kallimad kui elekter) ja süüa teeme vajadusel ka elektripliidil, kui puupliidil pole just tuld all. Armastame, tõsi, ka ahju toidutegemisel, puupliidi praeahjust rääkimata.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on seni suure osa maja kütmisest teinud õhksoojuspump, aga sel talvel ei kasuta ja kütame puudega. Puid on õnneks mitme aasta jagu, nii et ka külma talve korral ei pea külmas istuma. Kuna mees on kodukontoris ja meil on ahjud, mitte kaminad, siis pole kütmisega muret ka.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Homme siis maagiline ühe euro piir murtud

1.2 E/kWh

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind teeb selline hinnatõus väga murelikuks ja üritan oma tarbimist ajastada, samas puudub kogemus, kui suur kasu sellest reaalselt üldse on.

Näiteks kui palju kuu lõikes tõesti aitab see, kui teevee keedan veekeetja asemel gaasipliidil?

Minu kodus mulle tundub, et kõige suuremad elektritarbijad võiksid olla boiler ja pesumasin. Süüa teen gaasipliidil, õhksoojuspump on ka, aga seda kasutan harva, kuna kütan peamiselt puudega.
Olen oma loogika järgi proovinud ajastada nii, et pesu panen pesema õhtul hilja ning pesemised ning muud rohkem vett vajavad tegevused (nõudepesumasinat pole) sätin samuti õhtusele ajale, et boiler end siis end uuesti öösel üles soojendaks.

Muud nagu rohkem ei oskagi teha. Tööd pean päeval ikka tegema, arvuti tagab elektrit, samuti teised väiksemad kodumasinad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaasi hind ju ka taevas…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind teeb selline hinnatõus väga murelikuks ja üritan oma tarbimist ajastada, samas puudub kogemus, kui suur kasu sellest reaalselt üldse on.

Ma olen selle hullu hinnaralli algusest peale väga hoolikalt jälginud hinda ja ajastanud, millal ma pesu pesen ja autot laen (nõusid olen nagunii kogu aeg öösiti pesnud). Ükspäev otsustasin vaadata, kui palju need tegevused reaalselt energiat kulutavad ja suur oli mu üllatus, kui selgus, et üks tavaline 40kraadine pesutsükkel võtab 1,52 k/Wh, mis teeb novembri öiste hindadega umbes 18-19 senti!? Isegi kui ma ülepäeviti pesu peseksin, siis kuluks kuus ikka alla 3 €!? Ainult ma ei saa aru, kuidas mulle igakuiselt arvelt 200€ vastu vaatab? Pole ju mingit vahet, kas pesepesemine maksab kuus 3 € või 2x rohkem, see on kaduvväikse mõjuga.

 

 

 

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind teeb selline hinnatõus väga murelikuks ja üritan oma tarbimist ajastada, samas puudub kogemus, kui suur kasu sellest reaalselt üldse on.

Ma olen selle hullu hinnaralli algusest peale väga hoolikalt jälginud hinda ja ajastanud, millal ma pesu pesen ja autot laen (nõusid olen nagunii kogu aeg öösiti pesnud). Ükspäev otsustasin vaadata, kui palju need tegevused reaalselt energiat kulutavad ja suur oli mu üllatus, kui selgus, et üks tavaline 40kraadine pesutsükkel võtab 1,52 k/Wh, mis teeb novembri öiste hindadega umbes 18-19 senti!? Isegi kui ma ülepäeviti pesu peseksin, siis kuluks kuus ikka alla 3 €!? Ainult ma ei saa aru, kuidas mulle igakuiselt arvelt 200€ vastu vaatab? Pole ju mingit vahet, kas pesepesemine maksab kuus 3 € või 2x rohkem, see on kaduvväikse mõjuga.

On sul kuskil põrandaküte? Elektriboiler? Elektriradikad? Palju auto elektrit võtab? Kui kaua igapäevaselt elektripliidi ja  -ahjuga süüa teed?

Need on suuremad tarbijad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No praegu võib külmiku välja lülitada ja toitu õues hoida.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui pesta pesu homme 8-9 ajal, kas siis läheb üks pesemine tõesti 1.50 euri maksma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On sul kuskil põrandaküte? Elektriboiler? Elektriradikad? Palju auto elektrit võtab? Kui kaua igapäevaselt elektripliidi ja  -ahjuga süüa teed? Need on suuremad tarbijad.

Kusjuures ei ole põrandakütet, on ainult üks küttetoru vannitoas ja tarbevett kütab boiler elektriga kuumemaks, aga põhi on gaasiga juba tehtud. Autot laeme ainult öösiti ja sinna kulub üsna vähe. Süüa teen muidugi elektripliidi ja -ahjuga, aga need on üldiselt sellised tegevused, mida väga palju kuskile lükata ei saa – öösel ju sellepärast süüa tegema ja sööma ei hakka, et odavam on. Meil on suur pere, kõigil on arvuti ja paar tükki veel lisaks (lauaarvutid on nonstop sisse lülitatud), kolm külmkappi, kohvimasin – eks ilmselt kõik see kokku annabki suure arve.

Ehk et mis ma tahtsin öelda on see, et tegevused, mida me saame ise ajaliselt muuta, moodustavad kogutarbimisest nii väikse osa, et mingit vahet pole, kas sätid odavamale ajale või ei.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No praegu võib külmiku välja lülitada ja toitu õues hoida.

Et siis külmunud vorsti saagida? Õues on ju tugevad miinuskraadid. Külmikus plusskraadid.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin ka ei pea kellaaega nihutama

https://nordenbladet.ee/articles/134960-elektrituru-hinnaspikker-nordenbladeti-rakendusega-saab-nuudsest-laivis-jalgida-hetke-elektri-hinda?fbclid=IwAR3T2krntV2s3w014aO3-FxjRgenVgbdSw-EbrHH402YtXCchsUw8_PizfA

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On sul kuskil põrandaküte? Elektriboiler? Elektriradikad? Palju auto elektrit võtab? Kui kaua igapäevaselt elektripliidi ja -ahjuga süüa teed? Need on suuremad tarbijad.

Kusjuures ei ole põrandakütet, on ainult üks küttetoru vannitoas ja tarbevett kütab boiler elektriga kuumemaks, aga põhi on gaasiga juba tehtud. Autot laeme ainult öösiti ja sinna kulub üsna vähe. Süüa teen muidugi elektripliidi ja -ahjuga, aga need on üldiselt sellised tegevused, mida väga palju kuskile lükata ei saa – öösel ju sellepärast süüa tegema ja sööma ei hakka, et odavam on. Meil on suur pere, kõigil on arvuti ja paar tükki veel lisaks (lauaarvutid on nonstop sisse lülitatud), kolm külmkappi, kohvimasin – eks ilmselt kõik see kokku annabki suure arve.

Ehk et mis ma tahtsin öelda on see, et tegevused, mida me saame ise ajaliselt muuta, moodustavad kogutarbimisest nii väikse osa, et mingit vahet pole, kas sätid odavamale ajale või ei.

No miks need 3 lauaarvutit nonstop sees on? Kõik kolm on 24j kasutuses? Proovige pksbkiu nii, et on sees siis kui kasutatakse. Röster jms pange stepslisse ainult siis, kui kasutate jne. Usun, et saate palju väiksemaks arve.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Röster jms pange stepslisse ainult siis, kui kasutate

Miks?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan ka teemat ära, aga kas keegi targem võiks selgitada mida tähendab “lepinguta tarbimiskoht”? Mina teadsin alati, et mul on börsihinnaga pakett, aga täna Eesti Energia kodulehele sisse logides tuli kohe ette teavitus “kas oled teadlik, et sinu tarbimiskohal pole elektrilepingut?”. Arveid loomulikult igakuiselt maksan, aga kas ma teen endale nüüd karuteene sellega, et mul paketti pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan ka teemat ära, aga kas keegi targem võiks selgitada mida tähendab “lepinguta tarbimiskoht”? Mina teadsin alati, et mul on börsihinnaga pakett, aga täna Eesti Energia kodulehele sisse logides tuli kohe ette teavitus “kas oled teadlik, et sinu tarbimiskohal pole elektrilepingut?”. Arveid loomulikult igakuiselt maksan, aga kas ma teen endale nüüd karuteene sellega, et mul paketti pole?

See on siis, kui pole paketti valinud. Mõnevõrra kallim on, aga kui ainult lambipirnid ja telekas/raadio, siis pole vahet eriti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Röster jms pange stepslisse ainult siis, kui kasutate

Miks?

Sest seadmed kulutavad elektrit ka lihtsalt stepslist olles. Kodu peale on neid kokku arvestatav hulk, eriti suurel perel.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Röster jms pange stepslisse ainult siis, kui kasutate

Miks?

Sest seadmed kulutavad elektrit ka lihtsalt stepslist olles. Kodu peale on neid kokku arvestatav hulk, eriti suurel perel.

Aga laadijad, kus midagi küljes ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Röster jms pange stepslisse ainult siis, kui kasutate

Miks?

Sest seadmed kulutavad elektrit ka lihtsalt stepslist olles. Kodu peale on neid kokku arvestatav hulk, eriti suurel perel.

Mina korra proovisin nii teha, aga no see ebamugavus, mis kaasneb pideva juhtmete toppimise ja välja tõmbamisega, lihtsalt ei kaalu seda kaduvväikest kasumlikkust üles.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest seadmed kulutavad elektrit ka lihtsalt stepslist olles. Kodu peale on neid kokku arvestatav hulk, eriti suurel perel.

Kui suudad ära tõestada, mismoodi stepslis olev röster elektrit kulutab, oleks see sensatsiooniline.

Üldisemalt rääkides – oleneb seadmest. Standby reziimiga seadmed, laadijad jms tõesti mingil määral elektrit kulutavad (see kulub nt LED-indikaatorite toiteks või muutub elektroonikakomponentides soojusena). Vanemate seadmete puhul võib see täitsa märgatav olla. Teisest küljest – pidev vooluga mängimine ei pruugi seadmetele hea olla.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on gaasipliit, siis ka nt veekeetja asemel pliidil teevett teha.

Sa gaasi hinnast oled kuulnud?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 125 )


Esileht Kodunurk Elektri hind ja kokkuhoiu võimalused