Esileht Kodunurk Elektri hind ja kokkuhoiu võimalused

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 125 )

Teema: Elektri hind ja kokkuhoiu võimalused

Postitas:
Kägu

Parandage mind, kui ma eksin. Kui see värk omal ajal paketivalikuga algas, siis need, kes üldse midagi ei teinud, jäid Eesti Energia kindel vms selle nimi on paketile. Need, kes aga tegid otsuse minna muutuva hinnaga pakettidele, pidid mingeid liigutusi selleks tegema, seega nad tegid seda täie teadmisega.

Parandangi.

Tegelikult oli ikka nii, et kõik need, kes ei vaevunud mingit erilist paketti vahetama, said börsipaketi automaatselt (nt minu kõigil vanavanematel, kes mingi paketivahetusega pead pole iial vaevanud, on börsipakett).

ja need, kes mingit eraldi paketti valida-kaaluda üritasid, need said mingid oma paketid.

Ma julgeksin sulle vastu vaielda. Minu teada jäid kõik, kes paketti ei valinud, üldteenusele. Minu vanemad, kellel valis algselt paketi ühistu, jäid üldteenusele pärast seda, kui lepingud igale korteriomanikule ümber tehti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parandage mind, kui ma eksin. Kui see värk omal ajal paketivalikuga algas, siis need, kes üldse midagi ei teinud, jäid Eesti Energia kindel vms selle nimi on paketile. Need, kes aga tegid otsuse minna muutuva hinnaga pakettidele, pidid mingeid liigutusi selleks tegema, seega nad tegid seda täie teadmisega.

Parandangi.

Tegelikult oli ikka nii, et kõik need, kes ei vaevunud mingit erilist paketti vahetama, said börsipaketi automaatselt (nt minu kõigil vanavanematel, kes mingi paketivahetusega pead pole iial vaevanud, on börsipakett).

ja need, kes mingit eraldi paketti valida-kaaluda üritasid, need said mingid oma paketid.

Ma julgeksin sulle vastu vaielda. Minu teada jäid kõik, kes paketti ei valinud, üldteenusele. Minu vanemad, kellel valis algselt paketi ühistu, jäid üldteenusele pärast seda, kui lepingud igale korteriomanikule ümber tehti.

Mina olen puhta segaduses – ma teadsin, et mul on fikseeritud hinnaga pakett. Nüüd avastasin arve pealt, et börsipakett. Läksin Alexela lehele uurima – börsipakett juba 2017 suvest. Ja ma ei suuda uskuda, et ma ise börsi oleksin valinud. Ei süüdista kedagi ei paketi valikus ega hindades, lihtsalt suuuur hämming on. Tagantjärele tarkus – oleks ju võinud kahtlust äratada, et uusi hindu ei ole juba aastaid kokku lepitud. Või oleks võinud arve pealt muid ridu ka lugeda, mitte ainult summat. Ja ma veel selle nädala alguses rääkisin kõigile, rind uhkusest ja ettenägelikkusest kummis, et meil on loomulikult fikseeritud hinnad ????

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parandage mind, kui ma eksin. Kui see värk omal ajal paketivalikuga algas, siis need, kes üldse midagi ei teinud, jäid Eesti Energia kindel vms selle nimi on paketile. Need, kes aga tegid otsuse minna muutuva hinnaga pakettidele, pidid mingeid liigutusi selleks tegema, seega nad tegid seda täie teadmisega.

Parandangi.

Tegelikult oli ikka nii, et kõik need, kes ei vaevunud mingit erilist paketti vahetama, said börsipaketi automaatselt (nt minu kõigil vanavanematel, kes mingi paketivahetusega pead pole iial vaevanud, on börsipakett).

ja need, kes mingit eraldi paketti valida-kaaluda üritasid, need said mingid oma paketid.

Ma julgeksin sulle vastu vaielda. Minu teada jäid kõik, kes paketti ei valinud, üldteenusele. Minu vanemad, kellel valis algselt paketi ühistu, jäid üldteenusele pärast seda, kui lepingud igale korteriomanikule ümber tehti.

Mina olen puhta segaduses – ma teadsin, et mul on fikseeritud hinnaga pakett. Nüüd avastasin arve pealt, et börsipakett. Läksin Alexela lehele uurima – börsipakett juba 2017 suvest. Ja ma ei suuda uskuda, et ma ise börsi oleksin valinud. Ei süüdista kedagi ei paketi valikus ega hindades, lihtsalt suuuur hämming on. Tagantjärele tarkus – oleks ju võinud kahtlust äratada, et uusi hindu ei ole juba aastaid kokku lepitud. Või oleks võinud arve pealt muid ridu ka lugeda, mitte ainult summat. Ja ma veel selle nädala alguses rääkisin kõigile, rind uhkusest ja ettenägelikkusest kummis, et meil on loomulikult fikseeritud hinnad ????

Kusjuures, mul on umbes sama lugu, mäletan, et vanematele tellisin 50/50 paketi, aga nüüd on börsihind. Ju ma siis pole tähelepanelik olnud  ja jätnud mõne kirja sisusse süüvimata ning vahepeal on firma tingimusi muutnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks viimast, otsige oma lepingud välja, seal peab ju kirjas olema, mis saab siis, kui tähtaeg saabub.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parandage mind, kui ma eksin. Kui see värk omal ajal paketivalikuga algas, siis need, kes üldse midagi ei teinud, jäid Eesti Energia kindel vms selle nimi on paketile. Need, kes aga tegid otsuse minna muutuva hinnaga pakettidele, pidid mingeid liigutusi selleks tegema, seega nad tegid seda täie teadmisega.

Parandangi.

Tegelikult oli ikka nii, et kõik need, kes ei vaevunud mingit erilist paketti vahetama, said börsipaketi automaatselt (nt minu kõigil vanavanematel, kes mingi paketivahetusega pead pole iial vaevanud, on börsipakett).

ja need, kes mingit eraldi paketti valida-kaaluda üritasid, need said mingid oma paketid.

Mulle valis paketi firma, näidates minu varasema tarbimise järgi, milline on kõige sobivam. Võrdlesin seda teiste pakettide ja pakkujatega – oli sobivaim. Rohkem tõesti ise midagi tegema ei pidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks viimast, otsige oma lepingud välja, seal peab ju kirjas olema, mis saab siis, kui tähtaeg saabub.

Leping on digitaalsena Alexela iseteeninduses olemas. Allkirja asemel trükitud nimi. Ma ei suuda mingi valemiga meenutada, mil moel ma selle lepingu 2017 aastal tegin (telefoni teel? Internetis?).
Ja kas ma kunagi mingi paberversiooni ka olen saanud, vot ei tea. Praegu lepingus, selkes 2017 aasta omas ja digitaalses, on mingi hinnastamise klausel, mis on kehtima hakanud 2021 suvel ja kehtib kuni 2022 suveni. Ehk siis andmed selles digitaalses lepingus kas just muutuvad, aga vähenalt uuenevad omasoodu.
Elektrimüügi leping oma tüüptingimuste ja ebavõrdsete lepingupartneritega ei ole mu meelest nüüd asi, mida hullusti takkajärgi põdeda. Järeldusi edaspidiseks peaks tegema küll. Aga korrektne oleks teha lepingulisad nende muutuvate ja uuenevate hindade osas, mitte uuendada neid 2017 sõlmitud lepingusse, nagu nad oleks algusest saadik seal olnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et viimane vastaja ei peaks ennast ainsana halvasti tundma, siis mina teadsin ka koguaeg, et mul on 50/50 leping. Ehk siis pool kindel, pool muutuv hind. Mäletan hästi, et kunagi aastaid tagasi lepingut sõlmides ei suutnud otsustada, mis on õige Ja võtsin selle pool ja pool, et vahest siis päris ämbrisse ei astu. Vahepeal pole ühtegi lepingut uuendanud, aga nüüd vaatasin – 100% muutuv! Ma ei saa aru, kuidas?! Et kui sa ise ei uuenda oma lepingut, siis läheb automaatselt börsihinna peale, aga meie sulle ka midagi meelde ei tuleta? Nojah siis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

a kas ma kunagi mingi paberversiooni ka olen saanud, vot ei tea. Praegu lepingus, selkes 2017 aasta omas ja digitaalses, on mingi hinnastamise klausel, mis on kehtima hakanud 2021 suvel ja kehtib kuni 2022 suveni. Ehk siis andmed selles digitaalses lepingus kas just muutuvad, aga vähenalt uuenevad omasoodu.

Alexela muutis sel suvel lepingu tingimusi. Mulle isiklikult helistati (olen päris suur tarbija) ja saadeti muudatus meilile, teistel peab kindlasti olema samuti info kuhugi kanalisse tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel siin veel Alexela on – kui kiiresti tarbimisinfo iseteeninduses kättesaadav on? Mul alles hommikul tekkis laupäeva 1/2 tarbimine. Reede on täitsa puudu. Ülejäänud laupäev ha terve pühapäev ka.
Ja mille alusel ma aru saan, et mu voolumõõtja iga tund infot saadab? Ja kui ei saada iga tund, mille alusel mulle arve koostatakse?
Raske on loll olla, päriselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada jäid kõik, kes paketti ei valinud, üldteenusele

Just nii oligi. Kes midagi ei valinud – räägin sellest ammusest ajast – jäid üldteenusele ehk püsiva hinnaga paketile. Ja Eesti Energia kliendiks. Kõik, kellel on muutuva hinnaga pakett või mingi muu teenusepakkuja, näiteks Alexela, pidid selleks ise samme astuma. Kas alguses või hiljem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

29.XI.2012 selgitatakse juba ju, et kes midagi ei tee, see hakkab saama elektrit üldteenusena ehk kindla hinnaga, mis moodustatakse paketi sõlmimise ajal teatud perioodi börsihinna põhjal AGA siis enam börsist ei sõltu. Börsi hinna saamiseks pidi otsustama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel siin veel Alexela on – kui kiiresti tarbimisinfo iseteeninduses kättesaadav on? Mul alles hommikul tekkis laupäeva 1/2 tarbimine. Reede on täitsa puudu. Ülejäänud laupäev ha terve pühapäev ka.

Reede on viimane hetkel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel siin veel Alexela on – kui kiiresti tarbimisinfo iseteeninduses kättesaadav on? Mul alles hommikul tekkis laupäeva 1/2 tarbimine. Reede on täitsa puudu. Ülejäänud laupäev ha terve pühapäev ka.

Reede on viimane hetkel.

Mul küll 220 Energia, aga ka tulevad nihkega need andmed iseteenindusse. Midagi sellist, et täna näen üleeilset.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada jäid kõik, kes paketti ei valinud, üldteenusele

Just nii oligi. Kes midagi ei valinud – räägin sellest ammusest ajast – jäid üldteenusele ehk püsiva hinnaga paketile. Ja Eesti Energia kliendiks. Kõik, kellel on muutuva hinnaga pakett või mingi muu teenusepakkuja, näiteks Alexela, pidid selleks ise samme astuma. Kas alguses või hiljem.

Kas sa selle peale ei tule, et üldteenus on ka börsiga seotud ehk siis muutub. Kas muutub tundidega või kuu kaupa, seda ma ei tea. Tol hetkel päris börsipakett oli veidi odavam, aga vahe oli väike. Vahe oleks suurem olnud, kui me oleks suured energiatarbijad olnud. Meie ostsime korteri 4 aastat tagasi ja mina Eesti Energiaga lepingut ei teinud. Ei näinud sellel erilist mõtet. Saimegi üldteenuse. Mu arved kasvasid nüüd mõne kuuga 50eurilt 90eurile. Mingi kindla paketiga poleks sellist muutust saanud elus toimuda. Nüüd tegin lepingu ära. Ikkagi valisin börsilepingu. Hakkab kehtima järgmisest aastast ja natuke peaks nüüd kuumakse alla tulema.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie ostsime korteri 4 aastat tagasi ja mina Eesti Energiaga lepingut ei teinud. Ei näinud sellel erilist mõtet. Saimegi üldteenuse. Mu arved kasvasid nüüd mõne kuuga 50eurilt 90eurile. Mingi kindla paketiga poleks sellist muutust saanud elus toimuda. Nüüd tegin lepingu ära. Ikkagi valisin börsilepingu. Hakkab kehtima järgmisest aastast ja natuke peaks nüüd kuumakse alla tulema.

😀 Ega ei peagi eesti Energiaga lepingut tegema. Vähesed teevad, see suht kõige kallim alati olnud. Aga kellegagi sa ju ometi lepingu pidi tegema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa selle peale ei tule, et üldteenus on ka börsiga seotud ehk siis muutub.

Ei ole 🙂

Üldteenusega pakuti sulle fikshinda, miks PÕHINES viimase vist 2 kuu börsihindadel ja EI MUUUTUNUD enam, kui valisid selle paketi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele kommentaarile lisaks. Põhines tollastelbörsihindadel + ettevõtte kasumiootus. Aga pärast ei muutunud jah.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

???? Ega ei peagi eesti Energiaga lepingut tegema. Vähesed teevad, see suht kõige kallim alati olnud. Aga kellegagi sa ju ometi lepingu pidi tegema.

Sa vist ajad kaks lepingut segamini. Võrguleping on kõigile kohustuslik, elektrileping on vabatahtlik. Võrguleping oligi ammu tehtud, nüüd alles tegin elektrilepingu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa selle peale ei tule, et üldteenus on ka börsiga seotud ehk siis muutub.

Ei ole ????

Üldteenusega pakuti sulle fikshinda, miks PÕHINES viimase vist 2 kuu börsihindadel ja EI MUUUTUNUD enam, kui valisid selle paketi.

Üldteenus ei ole valitav. See pole pakett, mida valid. Üldteenuse saad siis, kui sa kellegagi lepingut ei tee ja Eesti Energia võtab raha üldteenusena. Kui nüüd vaadata Eesti Energia kodulehelt üldteenuse hindasid, siis on need iga kuu erinevad. Vähemalt see aasta on küll nii. Kas varem ka nii oli, ei tea. Ma ei viitsi lepingut välja otsida. EE lehel on tabelid. Saad võrrelda börsihinda ja üldteenuse hinda. Üldteenus on natuke kallim, aga hind liigub börsiga kaasa. Üldteenuse hinda nad arvutavad koguaeg. Fikshind on hoopis teine teema. Selleks ikka peab vastava paketi valima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa selle peale ei tule, et üldteenus on ka börsiga seotud ehk siis muutub.

Ei ole ????

Üldteenusega pakuti sulle fikshinda, miks PÕHINES viimase vist 2 kuu börsihindadel ja EI MUUUTUNUD enam, kui valisid selle paketi.

Üldteenus ei ole valitav. See pole pakett, mida valid. Üldteenuse saad siis, kui sa kellegagi lepingut ei tee ja Eesti Energia võtab raha üldteenusena. Kui nüüd vaadata Eesti Energia kodulehelt üldteenuse hindasid, siis on need iga kuu erinevad. Vähemalt see aasta on küll nii. Kas varem ka nii oli, ei tea. Ma ei viitsi lepingut välja otsida. EE lehel on tabelid. Saad võrrelda börsihinda ja üldteenuse hinda. Üldteenus on natuke kallim, aga hind liigub börsiga kaasa. Üldteenuse hinda nad arvutavad koguaeg. Fikshind on hoopis teine teema. Selleks ikka peab vastava paketi valima.

Mina ei teinud maakodus midagi. EE saatis meile kirja, et soovitab seda paketti – mingi kindel, mille alghind põhines börsihindadel, aga hind oli sama 4 aastat. Ma ei vastanud sellele kirjale, ei teinud kohe mitte midagi ja see kindel mulle ka määrati.
Linnakodus valisin börsipaketi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vist ajad kaks lepingut segamini. Võrguleping on kõigile kohustuslik, elektrileping on vabatahtlik. Võrguleping oligi ammu tehtud, nüüd alles tegin elektrilepingu.

Ei, ma ei aja midagi segamini. Inimene mainis, et ta EE-ga lepingut ei teinud ja sai suvalise teenuse. Miks just EE? Korrektsem oleks, et ta ei teinud kellagagi lepingut.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei teinud maakodus midagi. EE saatis meile kirja, et soovitab seda paketti – mingi kindel, mille alghind põhines börsihindadel, aga hind oli sama 4 aastat. Ma ei vastanud sellele kirjale, ei teinud kohe mitte midagi ja see kindel mulle ka määrati.
Linnakodus valisin börsipaketi.

Aa, ok. Siis küll kummaline. Igal juhul 2018 vaikimisi ei määratud mingit paketti. Mulle ei pakutud ka midagi. Jäigi üldteenus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige arusaadavam tabel on NordenBladet.ee´s. Seal ei pea ka ise seda tunnist nihet arvutama ning näeb nii sama päeva kui järgmise päeva hindu kilovatt tundides (kWh) nagu inimesed igapäevaselt kasutavad, mitte megavatt-tundides. Saab iga päev lihtsalt reaalajas jälgida –> https://nordenbladet.ee/articles/134960-elektrituru-hinnaspikker-nordenbladeti-rakendusega-saab-nuudsest-laivis-jalgida-hetke-elektri-hinda

huvitav miks nordenbladet leht enam tunnihindu ei näita? samuti ei näita elektrikell.ee midagi

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ning näeb nii sama päeva kui järgmise päeva hindu kilovatt tundides (kWh) nagu inimesed igapäevaselt kasutavad, mitte megavatt-tundides.

No kui keeruline on kümnega korrutamine/jagamine?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ning näeb nii sama päeva kui järgmise päeva hindu kilovatt tundides (kWh) nagu inimesed igapäevaselt kasutavad, mitte megavatt-tundides.

No kui keeruline on kümnega korrutamine/jagamine?

Ma olen siin foorumis korduvalt sel teemal vaielnud, sest ma ei saa aru, mis tähtsus on hinnal, kui kõige olulisem on dünaamika. Dünaamikat näitab aga mistahes ühikutes esitatud hind täpselt ühtemoodi  hästi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei leidnud, kust saab jälgida järgmise päeva elektri hinda tundide kaupa. Homme olevat erakordselt hullumeelne hind. Kuidas olete tarbimist vähendanud? Me loobusime praegu põrandaküttest vannitoas, kuigi on külm põrand. Ning lõpetasime nõudepesumasina kasutamise, lisaks muidugi kõikvõimalik stepslist välja.

https://www.elektrikell.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei leidnud, kust saab jälgida järgmise päeva elektri hinda tundide kaupa. Homme olevat erakordselt hullumeelne hind. Kuidas olete tarbimist vähendanud? Me loobusime praegu põrandaküttest vannitoas, kuigi on külm põrand. Ning lõpetasime nõudepesumasina kasutamise, lisaks muidugi kõikvõimalik stepslist välja.

https://www.elektrikell.ee/

mida ma sellest valgest lehest vahin, mitte midagi see ei näita. sama nordenbladetiga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mida ma sellest valgest lehest vahin, mitte midagi see ei näita. sama nordenbladetiga

Minul töötab ilusti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

http://electrify.stiigo.com/

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei leidnud, kust saab jälgida järgmise päeva elektri hinda tundide kaupa. Homme olevat erakordselt hullumeelne hind. Kuidas olete tarbimist vähendanud? Me loobusime praegu põrandaküttest vannitoas, kuigi on külm põrand. Ning lõpetasime nõudepesumasina kasutamise, lisaks muidugi kõikvõimalik stepslist välja.

https://www.elektrikell.ee/

mida ma sellest valgest lehest vahin, mitte midagi see ei näita. sama nordenbladetiga

Valge leht on arvatavasti seadme probleem. Minul on telefonis ka valge leht, teises telefonis ja arvutis kõik toimib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 125 )


Esileht Kodunurk Elektri hind ja kokkuhoiu võimalused