Esileht Tööelu, raha ja seadused. Inimesed, kes elavad Türil …

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 143 )

Teema: Inimesed, kes elavad Türil …

Postitas:
Kägu

inimesed kõnnivad tänavatel

See on normaalne, et inimesed kõnnivad tänavatel!

Pigem on imelik see, et sa käid ringi nagu mingis tondilinnas, kõik on inimtühi, keegi kuskil ei liigu, autod ei sõida. Nagu maailmalõpp oleks üle käinud. Mulle jälle selline asi ei meeldi, kui kõik on nii vaikne nagu oleks välja surnud. Metsavahel küll jah, okei. Aga linnas siiski tahaks näha seda, et mingi elu toimub, inimesed kõnnivad tänavatel, sest neil on kuskile minna ja midagi teha. Seltsielu, mitte nii et istud kodus ja vaatad, kuidas muru kasvab.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõltub ikka iseloomust, kui suur on vajadus suhelda ja seltsida. Enamasti on igal pool võimalik leida inimesi, kellega läbi käia. Iseküsimus, kas seda tahetakse. Et ärkad hommikul üles, astud õue, näed naabreid ja hakkad kõigiga järjest jutustama või siis teed majast läbisõiduhoovi, kus pidevalt keegi külas käib või elad privaatselt ja suhtled minimaalselt. Kas suure linna korteris inimesed ei konuta? Astud uksest välja, teed tiiru lähedal asuvas pargis, käid kaubanduskeskuses, kohvikus ja istud korteris edasi. Kes tahab leiab ka linnas teisi tegevusi, aga see sõltub inimese olemusest, mitte asukohast.

Ilmselt ei peeta siinkohal silmas seda, et on tungiv vajadus koguaeg kellegagi, aktiivselt suhelda. Pigem ikka üldist teadmist, et ümbruskonnas toimub midagi, et linnas on elu. Ja et kui tuleb tuju, siis lähen ja osalen.  Ehkki, mulle Türi meeldib, siis olen ka märganud teatavat “väljasurnust” seal. Ma ise olen ka inimene, kellele ei meeldi liiga palju otsest ja vahetut suhtlemist. Küll aga vajan enda ümber teatavas koguses melu – tunnet, et elu käib. Inimesed toimetavad ja liiguvad, teevad sisseoste, müüvad ise oma kaupa tänaval, mingid väikesed laadakesed, üritused. Kas või see, et inimesed jalutavad tänaval ja naudivad olemist.

Umbes sama üksildane ja kurb tunne tekib sügisel suvistes kuurortlinnades – Haapsalus ja Pärnus. Terve suvi elu keeb ja siis on ühtäkki kõik tänavad tühjad ja just kui kurvad.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem ikka üldist teadmist, et ümbruskonnas toimub midagi. Ja et kui tuleb tuju, siis lähen ja osalen. Inimesed toimetavad ja liiguvad, teevad sisseoste, mingid väikesed laadakesed, üritused. Kas või see, et inimesed jalutavad tänaval ja naudivad olemist.

Sellest küll väikelinnades puudust pole, leidub jalutajaid, tervisespordi harrastajaid, inimesed teevad pidevalt sisseoste, toimuvad laadad, üritused. Pigem on küsimus, kas need kõigile huvi pakuvad, kas tahad kuulata muusikat, mida pakutakse või osaleda laadal, kus vähe meelepärast kaupa. Introvertidele peaks sobima, et lähed kergliiklusteele või metsarajale ja sulle ei jaluta vastu mitukümmend inimest või lähed randa ja sul on privaatsem koht, kus puhata. Isegi Pärnu rannas on näha piisavalt palju inimesi ja seltskondi, kes on teistest kaugel eemal. See on rohkem ettekujutus, et oi kuidas tahaks, et elu pidevalt ümberringi käiks, kui jõuad melurohkesse kohta, näiteks messile võu kaubanduskeskusesse, kus on palju rahvast või ootad pikas järjekorras, siis ega introverdid sellises kohas kaua olla ei taha.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest küll väikelinnades puudust pole, leidub jalutajaid, tervisespordi harrastajaid, inimesed teevad pidevalt sisseoste, toimuvad laadad, üritused.

Sellest jutt ju ongi, et Türil seda ei toimu. Sõida sealt läbi ja näed, et kõik on väljasurnud. Poodide ees näeb paari inimest liikumas. Tänavad aga on tühjad. Laatadest ja üritustest rääkimata. Kui jätta lillelaat kõrvale.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõida sealt läbi ja näed, et kõik on väljasurnud. Poodide ees näeb paari inimest liikumas. Tänavad aga on tühjad. Laatadest ja üritustest rääkimata.

Ürituste, laatade aegu pead teadma, kui sõidad suvalisel ajal läbi, siis muidugi ei pruugi midagi toimuda.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suvitan ühes Kesk-Eesti väikealevis. Ja siin on tänavatel palju suurem elu ja sumin kui Türil ja Paides.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

inimesed kõnnivad tänavatel

See on normaalne, et inimesed kõnnivad tänavatel!

Pigem on imelik see, et sa käid ringi nagu mingis tondilinnas, kõik on inimtühi, keegi kuskil ei liigu, autod ei sõida. Nagu maailmalõpp oleks üle käinud. Mulle jälle selline asi ei meeldi, kui kõik on nii vaikne nagu oleks välja surnud. Metsavahel küll jah, okei. Aga linnas siiski tahaks näha seda, et mingi elu toimub, inimesed kõnnivad tänavatel, sest neil on kuskile minna ja midagi teha. Seltsielu, mitte nii et istud kodus ja vaatad, kuidas muru kasvab.

Seda ma ju just räägingi, et inimesed kõnnivad tänavatel, autod sõidavad jme. Pole siin midagi välja surnud. Kui tahad, et auto auto otsas kinni sõidaks, siis mine Tallinnasse või Tartusse, nii hull siin loomulikult pole. Sellegipoolest näiteks ilma ülekäigurajata pole kõige lihtsam teed ületada.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma ju just räägingi, et inimesed kõnnivad tänavatel, autod sõidavad jme. Pole siin midagi välja surnud. Kui tahad, et auto auto otsas kinni sõidaks, siis mine Tallinnasse või Tartusse, nii hull siin loomulikult pole. Sellegipoolest näiteks ilma ülekäigurajata pole kõige lihtsam teed ületada.

Mõistan, et kohaliku elanikuna kaitsed oma kodupaika. Keegi ju ei taha, et meie kodulinna halvustatakse ja igavaks peetakse. Ja seda ei tahagi teha. Aga ei ole ka mõtet väita, et Türil elu keeb või tuua vastandlikke äärmuslikke näiteid a la, kui tahad, et auto oleks autos kinni, siis mine Tallinnasse.

Mina küll igapäevaselt Türil ei käi, kuid suve jooksul sõidan läbi korduvalt. Ja erinevatel päevadel – nii argipäevil kui ka puhkepäevadel. Olenemata kellaajast on seal tõesti “pilkane” vaikus ja tühjus.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma ju just räägingi, et inimesed kõnnivad tänavatel, autod sõidavad jme. Pole siin midagi välja surnud. Kui tahad, et auto auto otsas kinni sõidaks, siis mine Tallinnasse või Tartusse, nii hull siin loomulikult pole. Sellegipoolest näiteks ilma ülekäigurajata pole kõige lihtsam teed ületada.

Mõistan, et kohaliku elanikuna kaitsed oma kodupaika. Keegi ju ei taha, et meie kodulinna halvustatakse ja igavaks peetakse. Ja seda ei tahagi teha. Aga ei ole ka mõtet väita, et Türil elu keeb või tuua vastandlikke äärmuslikke näiteid a la, kui tahad, et auto oleks autos kinni, siis mine Tallinnasse.

Mina küll igapäevaselt Türil ei käi, kuid suve jooksul sõidan läbi korduvalt. Ja erinevatel päevadel – nii argipäevil kui ka puhkepäevadel. Olenemata kellaajast on seal tõesti “pilkane” vaikus ja tühjus.

Kui ma kaitseks, siis ma rõhutaks just asju, mis mulle meeldib. Mulle ei meeldi palju autosid ja poalju inimesi, eriti palju on siin jalgrattureid, kes sõidavad kõnniteedel. Mulle meeldib vaikus ja rahu.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kesk Eesti piirkonnad ongi sellised mahajäetumad ja vaiksemad, nagu võiks kusagil äärealal olla. Samas sõida kusagile Lõuna Eestisse, siis tundub Põlva ja Võrumaal märksa rohkem elu olevat kui kusagil Järva, Jõgeva, Raplamaal. Ei üldista, lihtsalt muud piirkonnad pole ette jäänud. Lõuna Eestis on ka rohkem korda tehtud maamaju, mahajäetud hooneid ei hakanud üldse silma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omapärane linn, selles ei ole mingi depressiivsust.

Kui linn on inimtühi ja seal midagi ei toimu, siis see on juba iseenesest depressiivne.

Mõningat depressiooni tekitavad pigem inimesed, kes ei oska iseseisvalt meelelahutust või muidu tegevust leida. Neil peab 24/6 tingel-tangel käima, sest äkki muidu vaikuses märgatakse neid, nad peavad mõnele küsimusele vastama või arvamuse avaldama, peavad midagi iseseisvalt otsustama või tegema. Ei, pidev mürareostus peab kogu aeg käima, siis saab sinna sisse upouda ja olla nähtamatu. Aga internetis on need inimesed kõvad targutama.

Minu abikaasal on ettevõte, tema liigub igapäevaselt mööda Eestit, suuremjaolt Harjumaal ning Pärnus. Mina töötan tema alluvuses raamatupidajana (+ mõned muud ettevõtted). Väga mugav on.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…ja maja saame hakata alles nüüd ehitama, kui mees ammu töötab Eestis.

Hakkaja inimene on alati Eestis läbi löönud. Soome läheb just see kontingent, kes pole eriti võimekad ei vaimus ega materiaalses osas. Minu abikaasal on 23 aastat olnud ettevõte, kõik buumid ja muud tõusud-langused üle elatud, tööd annb päris paljudele inimestele. Pole kordagi arvanud, et peaks lahkuma, sest mujal on mets paksem ja meri sinisem. Aga minnakse ja lähevadki need, kes siin hakkama ei saa. Need, kes väikelinnu (mitte ainult Türit) depressiivseks peavad, on samasugused Tegelikult Endaga Mitte Hakkamasaavad Ja Seetõttu Rahulolematud Inimesed. Ilmselt üks siin on see Mudakonn – üleni võlgades vingats.

+4
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kõik kopitavad oma aias ja nokitsevad midagi või konutavad toas. Kõik kasvatavad mingeid lillepeenraid ja tomateid-kurke, jalutamine ja seltsielu pole kombeks.

See sõltub ikka iseloomust, kui suur on vajadus suhelda ja seltsida. Enamasti on igal pool võimalik leida inimesi, kellega läbi käia. Iseküsimus, kas seda tahetakse. Et ärkad hommikul üles, astud õue, näed naabreid ja hakkad kõigiga järjest jutustama või siis teed majast läbisõiduhoovi, kus pidevalt keegi külas käib või elad privaatselt ja suhtled minimaalselt. Kas suure linna korteris inimesed ei konuta? Astud uksest välja, teed tiiru lähedal asuvas pargis, käid kaubanduskeskuses, kohvikus ja istud korteris edasi. Kes tahab leiab ka linnas teisi tegevusi, aga see sõltub inimese olemusest, mitte asukohast.

Meil on maja Kreeta saatel. Algul mõtlesin, et oh kui tore, nii vaikne. Eksisin, sest sattusime asju ajama, kolima ja sisse elama pidevalt siesta ajale. Alles pikemalt kohal olles sain aru, et see kolm tundi päevas ongi aeg, kus natukenegi tagasihoidliku eestlase kombel omas urus ja mullis saab olla, ülejäänud aeg kodus olles on ümberringi pidev laat. Läksin seetõttu isegi osalise ajaga tööle, et vähemalt koduümbruse kärast välja saada (tööl muidugi oma melu). Siin ongi kombeks see pidev suhtlemine ja kogu tänavatäie naabritega läbikäimine. Nüüd, 7 aastat hiljem, olen peaaegu harjunud, aga eestiliku vaikuse järele igatsen küll.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma kaitseks, siis ma rõhutaks just asju, mis mulle meeldib. Mulle ei meeldi palju autosid ja poalju inimesi, eriti palju on siin jalgrattureid, kes sõidavad kõnniteedel. Mulle meeldib vaikus ja rahu.

Usun, et sulle niimoodi meeldib. Aga osadele inimestele sedalaadi vaikus, rahu ning inimtühjus ei meeldi. Ja ju tohivad needki inimesed oma arvamust avaldada.

Ja siin ei ole olemas õiget arvamust ja valet arvamust. Nii nagu sina tohid oma maitset siin kiita, tohivad seda teha ka teised.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma kaitseks, siis ma rõhutaks just asju, mis mulle meeldib. Mulle ei meeldi palju autosid ja poalju inimesi, eriti palju on siin jalgrattureid, kes sõidavad kõnniteedel. Mulle meeldib vaikus ja rahu.

Usun, et sulle niimoodi meeldib. Aga osadele inimestele sedalaadi vaikus, rahu ning inimtühjus ei meeldi. Ja ju tohivad needki inimesed oma arvamust avaldada.

Ja siin ei ole olemas õiget arvamust ja valet arvamust. Nii nagu sina tohid oma maitset siin kiita, tohivad seda teha ka teised.

Küsimus pole ju selles, mis kellelegi meeldib või meeldi. Sul puudub funktsionaalse lugemise oskus, nagu siin armastatakse öelda.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus pole ju selles, mis kellelegi meeldib või meeldi. Sul puudub funktsionaalse lugemise oskus, nagu siin armastatakse öelda.

Jah, küsimus vist pole tõesti selle, mis kellelegi meeldib või meeldi. Küsimus on hoopis selles, et keegi kohalik on siin praegu hirmus solvunud, et kõikidele inimestele ei meeldigi sedalaadi vaikus ja rahu nagu sinule.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemakohane luuletus. Paidest tulid Jaan ja Jüri, paljapäi ja paljatüri…

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Türil saab tööd -koolis, lasteaias, kov, poodides, polikliinikus, mõned müügifirmad, õmblustöökoda, söögikohtades, keskkonnaameti kontor jne erafirmasi on ka päris palju.

Lisaks käivad paljud rongiga tööl näiteks Tallinnas või Raplas, autoga Paides, Väätsal, Oisus, Imaveres.

Kes otsib see leiab. Paljudes kohtades saab ka kodukontorit teha, seega pole vahet, kus elad.

Rahvas on suvel ikka tööl, puhkab mujal, rannas või toimetavad aias. Mis sa seal linnavahel ikka niisama jalutad igapäevaselt?

See on stiilipuhas Türi elaniku kirjutis.

Kindlasti on palju erafirmaSI ja kindlasti on Türi elanik vabal ajal rannas.

Ja muidugi, mis ikka jalutada, kui mugavam on diivanil lösutada ja koer saab ju hädad aeda ära teha.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma ju just räägingi, et inimesed kõnnivad tänavatel, autod sõidavad jme. Pole siin midagi välja surnud. Kui tahad, et auto auto otsas kinni sõidaks, siis mine Tallinnasse või Tartusse, nii hull siin loomulikult pole. Sellegipoolest näiteks ilma ülekäigurajata pole kõige lihtsam teed ületada.

Mõistan, et kohaliku elanikuna kaitsed oma kodupaika. Keegi ju ei taha, et meie kodulinna halvustatakse ja igavaks peetakse. Ja seda ei tahagi teha. Aga ei ole ka mõtet väita, et Türil elu keeb või tuua vastandlikke äärmuslikke näiteid a la, kui tahad, et auto oleks autos kinni, siis mine Tallinnasse.

Mina küll igapäevaselt Türil ei käi, kuid suve jooksul sõidan läbi korduvalt. Ja erinevatel päevadel – nii argipäevil kui ka puhkepäevadel. Olenemata kellaajast on seal tõesti “pilkane” vaikus ja tühjus.

Kui ma kaitseks, siis ma rõhutaks just asju, mis mulle meeldib. Mulle ei meeldi palju autosid ja poalju inimesi, eriti palju on siin jalgrattureid, kes sõidavad kõnniteedel. Mulle meeldib vaikus ja rahu.

No siis on selge. Sinu jaoks “ülekäigurada on raske ületada” ongi juba see, et silmapiiril on rohkem kui üks auto.

Sulle teadmiseks, isegi Madriidi kesklinnas pole raske ülekäigurada ületada.

Sobidki oma kodukohta, tore, et oled rahul:)

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…ja maja saame hakata alles nüüd ehitama, kui mees ammu töötab Eestis.

Hakkaja inimene on alati Eestis läbi löönud. Soome läheb just see kontingent, kes pole eriti võimekad ei vaimus ega materiaalses osas. Minu abikaasal on 23 aastat olnud ettevõte, kõik buumid ja muud tõusud-langused üle elatud, tööd annb päris paljudele inimestele. Pole kordagi arvanud, et peaks lahkuma, sest mujal on mets paksem ja meri sinisem. Aga minnakse ja lähevadki need, kes siin hakkama ei saa. Need, kes väikelinnu (mitte ainult Türit) depressiivseks peavad, on samasugused Tegelikult Endaga Mitte Hakkamasaavad Ja Seetõttu Rahulolematud Inimesed. Ilmselt üks siin on see Mudakonn – üleni võlgades vingats.

????????????

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ju ei taha, et meie kodulinna halvustatakse ja igavaks peetakse. See on stiilipuhas Türi elaniku kirjutis. Ja ju tohivad needki inimesed oma arvamust avaldada.

Milleks vaielda? Kui ei meeldi, ärge elage Türil, aga nõme on pidev väiksemate kohtade maha tegemine. Täpselt nagu maja ja korteri teemadel. Kui keegi julgeb öelda, et korterielu talle ei sobi, tõusevad korterielanikud tagajalgadele ja hakkavad majas elamist maha tegema. Nüüd on häda, kui keegi julgeb Türi kohta midagi head öelda. Arvamuse avaldamisel ja ainult kritiseerimisel on vahe.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma ju just räägingi, et inimesed kõnnivad tänavatel, autod sõidavad jme. Pole siin midagi välja surnud. Kui tahad, et auto auto otsas kinni sõidaks, siis mine Tallinnasse või Tartusse, nii hull siin loomulikult pole. Sellegipoolest näiteks ilma ülekäigurajata pole kõige lihtsam teed ületada.

Mõistan, et kohaliku elanikuna kaitsed oma kodupaika. Keegi ju ei taha, et meie kodulinna halvustatakse ja igavaks peetakse. Ja seda ei tahagi teha. Aga ei ole ka mõtet väita, et Türil elu keeb või tuua vastandlikke äärmuslikke näiteid a la, kui tahad, et auto oleks autos kinni, siis mine Tallinnasse.

Mina küll igapäevaselt Türil ei käi, kuid suve jooksul sõidan läbi korduvalt. Ja erinevatel päevadel – nii argipäevil kui ka puhkepäevadel. Olenemata kellaajast on seal tõesti “pilkane” vaikus ja tühjus.

Kui ma kaitseks, siis ma rõhutaks just asju, mis mulle meeldib. Mulle ei meeldi palju autosid ja poalju inimesi, eriti palju on siin jalgrattureid, kes sõidavad kõnniteedel. Mulle meeldib vaikus ja rahu.

No siis on selge. Sinu jaoks “ülekäigurada on raske ületada” ongi juba see, et silmapiiril on rohkem kui üks auto.

Sulle teadmiseks, isegi Madriidi kesklinnas pole raske ülekäigurada ületada.

Sobidki oma kodukohta, tore, et oled rahul:)

Tulles tagasi selle lugemisoskuse juurde, siis keegi pole öelnud, et ülekäigurada on raske ületada.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ju ei taha, et meie kodulinna halvustatakse ja igavaks peetakse. See on stiilipuhas Türi elaniku kirjutis. Ja ju tohivad needki inimesed oma arvamust avaldada.

Milleks vaielda? Kui ei meeldi, ärge elage Türil, aga nõme on pidev väiksemate kohtade maha tegemine. Täpselt nagu maja ja korteri teemadel. Kui keegi julgeb öelda, et korterielu talle ei sobi, tõusevad korterielanikud tagajalgadele ja hakkavad majas elamist maha tegema. Nüüd on häda, kui keegi julgeb Türi kohta midagi head öelda. Arvamuse avaldamisel ja ainult kritiseerimisel on vahe.

Seda enam, et kritiseerija ise kõigest sõidab seal aeg-ajalt läbi… Ma võin sama hästi öelda, et Valga on väljasurnud linn, olen seal ühe korra käinud, kedagi polnud kodus. Ühtegi laata ka polnud.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda enam, et kritiseerija ise kõigest sõidab seal aeg-ajalt läbi…

See on mingi kummaline rahulolematus või vajadus ennast teistest kõrgemale upitada anonüümses foorumis. Samas on Perekool täis introverte, kes virisevad, kui naaber tungib liialt nende ellu, poes trügitakse selga, ühistranspordis või kergliiklusteel on liiga palju rahvast, sugulased, ämmad ja äiad tahavad tihti külas käia ja öömajale jääda jne jne. Vaiksed ja rahulikud kohad peaksid olema neile kui paradiis, aga põhimõtte on kõike ja kõiki kritiseerida.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kui rahvarohke mingi koht tundub, oleneb väga palju sellest, millega võrrelda. Ma muidu elan Tartus, aga suvitasime just paar nädalat ühes üksikus maamajas, tagasi sõites käisime Türil söömas ja see tundus ikka väga rahvarohke koht. Suuremast linnast tulles on mulje kindlasti hoopis teine.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kui rahvarohke mingi koht tundub, oleneb väga palju sellest, millega võrrelda. Ma muidu elan Tartus, aga suvitasime just paar nädalat ühes üksikus maamajas, tagasi sõites käisime Türil söömas ja see tundus ikka väga rahvarohke koht. Suuremast linnast tulles on mulje kindlasti hoopis teine.

Nseda ma räägingi, et tegelikult pole see midagi nii välja surnud ja vaikne ja depressiivne. Loomulikult ei ole see Tallinn või Tartu, aga inimesi ja autosid on kogu aeg ja igal pool, üritusi toimub, poodide parklates pole tihtipeale vaba kohtagi.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ei ole ka mõtet väita, et Türil elu keeb või tuua vastandlikke äärmuslikke näiteid a la, kui tahad, et auto oleks autos kinni, siis mine Tallinnasse.

Mina küll igapäevaselt Türil ei käi, kuid suve jooksul sõidan läbi korduvalt. Ja erinevatel päevadel – nii argipäevadel kui ka puhkepäevadel. Olenemata kellaajast on seal tõesti “pilkane” vaikus ja tühjus.

See kõlab küll liiqldusena.
Aga too paremaks arusaamiseks ka näide Eesti väikelinnast kus elu igal hetkel keeb?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

näide Eesti väikelinnast kus elu igal hetkel keeb?

Inimesed, kes elavad väikelinnades, ei tahagi, et elu pidevalt keeb, vaid eelistavad rahulikumat elukeskkonda. Tallinnast kolitakse Keilasse, Kehrasse, Raplasse, sest seal on rahulikum ja madalama hinnaga kinnisvara. Tartust minnakse Elvasse, Otepääle, Põlvasse samal põhjusel jne. 20ndates on tore elada suuremas linnas ja käia kasvõi iga päev mööda üritusi, 30ndates, pereinimestena piisab 1-2 korda nädalas käimisest kusagil suuremas kaubanduskeskuses, vahel kinos, teatris, kontserdil, kohvikus ja selleks ei pea elama nende kohtade lähedal. Kui peres on auto, siis saab minna, kuhu vaja.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike ja armas linn, elan selleläheduses. Teed, majad ja keskkond üldse on kenam kui Paides. Tööl käiakse igas suunas – mina näiteks Paides. Paidekad käivad ka Türil. Rongiga Tallinnasse, autoga Imaverre…. Maarahvas teeb talutöid, töötab ettevõtetes või OV asutustes. Kalevipoegi on alati olnud, lapsi sünnib palju – lasteaiad on puupüsti täis.

Elu kvaliteeti keskuses ei näita see, kui palju keskpäeval inimesi ringi hängib. Arstid, koolid, teenused – kõik kättesaadavad. Kauplusekette on palju, postiautomaate samuti. Suure valla äärealad on ühistranspordi ja töökohtadega enam hädas, Türi linnas leiab iga tahtja endale siiski ka töö.

Väikesele kohale omaselt – loevad tutvused, liiguvad jutud – aga kus see nii ei ole? Ilmselt kusagil Lasnamäe püstakus on inimesed üksteisele võõramad kui väikelinnas.

 

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinn on ka jaanipäeva paiku tühi, aga see ei tähenda, et seal kedagi ei ela, kunagi elu ei kee ja kunagi midagi ei toimu.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 143 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Inimesed, kes elavad Türil …