Esileht Tööelu, raha ja seadused. Inimesed, kes elavad Türil …

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 143 )

Teema: Inimesed, kes elavad Türil …

Postitas:
Kägu

Lisan veel juurde, et igasugu seltsielu ja kultuuriüritused on olnud üsna sisukad. Koroonapiirangud käkkisid võimalused ära, aga Türi piirkonda kolinud linnarahavas itsitab ikka, et oma eelmises, suuremas elukohas käidi etendusi ja kontserte vaatamas tunduvalt harvemini kui siin. PS, muusikaharidus on Türil esmaklassiline!

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina koliks Türile ainult siis, kui pensionile jääks. Pealinna inimesena tundub Türi hetkel liiga rahulik minu jaoks. Mingit melu ei ole seal ei suvel ega talvel. Vaikne väikelinna elu. Normaalse palgaga töökohti võrreldes pealinnaga on väga vähe. Seega jään hetkel Tallinna juurde:)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina koliks Türile ainult siis, kui pensionile jääks. Normaalse palgaga töökohti võrreldes pealinnaga on väga vähe. Seega jään hetkel Tallinna juurde:)

Keegi ei keelagi sul Tallinnas elada. 🙂 Mõne jaoks on normaalse palgaga töökohti ainult Tallinnas, teise jaoks leidub mujalgi ja kolmandad ei taha Eesti tööandjatega üldse tegemist teha.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks elamisekulud on väikelinnas natuke väiksemad ka, suhteline asi.

Kodukontoris saab teha tööd, kindlasti ka hästi tasutatud kohtadel, Mõtlen siin, et Rimi palgaga on ilmselt Türil kergem hakkama saada kui pealinnas, kui veel elamist ka üürima peaks.

Melu 😀 Noojah, kui ma melu tahan, sõidan mujale festivalile või laadale. Lillelaadast küllalt. Eks omajagu melu pakuvad ka kohalikud eluheidikud Grossi pole ümbruses või laamendavad noored kesklinna pargis – aga õnneks vaid ajutiselt.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei mõista mida asja Türi elanikud seal tänavatel või kesklinnas peaks patseerima?  Väikelinnas elab enamus inimesi aiaga majas, seega hajutatult. Ka Tallinnas ei ole aedlinnaosade tänavad rahvarohked, väga vaikne on. See on iseloomulik vaid korrusmajade ja korterite piirkondadele, et kogu aeg mingi sebimine.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma ju just räägingi, et inimesed kõnnivad tänavatel, autod sõidavad jme. Pole siin midagi välja surnud. Kui tahad, et auto auto otsas kinni sõidaks, siis mine Tallinnasse või Tartusse, nii hull siin loomulikult pole. Sellegipoolest näiteks ilma ülekäigurajata pole kõige lihtsam teed ületada.

Mõistan, et kohaliku elanikuna kaitsed oma kodupaika. Keegi ju ei taha, et meie kodulinna halvustatakse ja igavaks peetakse. Ja seda ei tahagi teha. Aga ei ole ka mõtet väita, et Türil elu keeb või tuua vastandlikke äärmuslikke näiteid a la, kui tahad, et auto oleks autos kinni, siis mine Tallinnasse.

Mina küll igapäevaselt Türil ei käi, kuid suve jooksul sõidan läbi korduvalt. Ja erinevatel päevadel – nii argipäevil kui ka puhkepäevadel. Olenemata kellaajast on seal tõesti “pilkane” vaikus ja tühjus.

Mine google mapsi ja viska kollane poiss suvalisele tänavale Tallinnas Nõmmel või Meriväljal ja vaata mitut inimest sa näed? Enamasti 0.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna hommikul natukene enne kella üheksat sõitsin läbi nii Türilt kui ka Paidest. Ok, vahetult enne tööpäeva algust liikus kummaski linnas alla viie inimese.

Täna õhtul sõitsin õhtul kella kuue paiku läbi mõlemast linnast. Paide keskväljaku mingites istumisalustes istusid viis noort. Paide ühes bussipeatuses istusid kaks inimest. Ja see oli kõik! Mitte ühtegi inimest rohkelm kuskil ei näinud. Türil umbes sama. Autosid tuli vastu mõlemas linnas alla kümne. Vähem kui viis inimest oli märgata linna peatänavatel.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna hommikul natukene enne kella üheksat sõitsin läbi nii Türilt kui ka Paidest. Ok, vahetult enne tööpäeva algust liikus kummaski linnas alla viie inimese.

Täna õhtul sõitsin õhtul kella kuue paiku läbi mõlemast linnast. Paide keskväljaku mingites istumisalustes istusid viis noort. Paide ühes bussipeatuses istusid kaks inimest. Ja see oli kõik! Mitte ühtegi inimest rohkelm kuskil ei näinud. Türil umbes sama. Autosid tuli vastu mõlemas linnas alla kümne. Vähem kui viis inimest oli märgata linna peatänavatel.

Mina käisin jälle peale lõunat lapsega jalutamas. Autod voorisid edasi-tagasi, üks papi oleks peaaegu alla jäänud, sest üritas kahe auto vahelt üle tee lipata. Konsumi ees oli nii  pangaautomaadi ees kui maasikaleti ees järjekord. Sees kohtasin tuttavat ja jäime lobisema, kogu aja olime kellelgi jalus. Iseteeninduskassas jäin müüjaga lobisema, jutt jäi pooleli, rahvas tuli peale. Õues otsisin pingikest, kus korra puhata, kõik kohad pensionäre täis. 16 ja 19 vahel ei lähe ma mitte kunagi poodi, sest siis on kogu aeg parkla ja pood rahvast täis, nii et sorry, see jutt, et kell 18 oli linnavahel alla 10 auto ja inimese, on täielik pullikaka.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhk seisab!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

näide Eesti väikelinnast kus elu igal hetkel keeb?

Inimesed, kes elavad väikelinnades, ei tahagi, et elu pidevalt keeb, vaid eelistavad rahulikumat elukeskkonda.

Aga miskipärast on siin ühel just Türi selle pärast silma jäänud. Sellelt inimeselt küsingi – näide väikelinnast, kus inimesed keset päeva hulgakesi tänavatel?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna hommikul natukene enne kella üheksat sõitsin läbi nii Türilt kui ka Paidest. Ok, vahetult enne tööpäeva algust liikus kummaski linnas alla viie inimese.

Täna õhtul sõitsin õhtul kella kuue paiku läbi mõlemast linnast. Paide keskväljaku mingites istumisalustes istusid viis noort. Paide ühes bussipeatuses istusid kaks inimest. Ja see oli kõik! Mitte ühtegi inimest rohkelm kuskil ei näinud. Türil umbes sama. Autosid tuli vastu mõlemas linnas alla kümne. Vähem kui viis inimest oli märgata linna peatänavatel.

Mina käisin jälle peale lõunat lapsega jalutamas. Autod voorisid edasi-tagasi, üks papi oleks peaaegu alla jäänud, sest üritas kahe auto vahelt üle tee lipata. Konsumi ees oli nii pangaautomaadi ees kui maasikaleti ees järjekord. Sees kohtasin tuttavat ja jäime lobisema, kogu aja olime kellelgi jalus. Iseteeninduskassas jäin müüjaga lobisema, jutt jäi pooleli, rahvas tuli peale. Õues otsisin pingikest, kus korra puhata, kõik kohad pensionäre täis. 16 ja 19 vahel ei lähe ma mitte kunagi poodi, sest siis on kogu aeg parkla ja pood rahvast täis, nii et sorry, see jutt, et kell 18 oli linnavahel alla 10 auto ja inimese, on täielik pullikaka.

Kle las ta jääb, sa lihtsalt ei saagi aru, mida inimesed sumbunud väikelinna all motlevad.

Sul võivad olla seal lausa kaks pooletoobist papit, kes voidu kolme auto vahel lausa “lippavad”, aga see ei muuda selle linna aurat.

See on linn, kus ärksamad põgenevad.

See mentaliteet lämmatab.

Mõistad?

 

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

näide Eesti väikelinnast kus elu igal hetkel keeb?

Inimesed, kes elavad väikelinnades, ei tahagi, et elu pidevalt keeb, vaid eelistavad rahulikumat elukeskkonda.

Aga miskipärast on siin ühel just Türi selle pärast silma jäänud. Sellelt inimeselt küsingi – näide väikelinnast, kus inimesed keset päeva hulgakesi tänavatel?

Rapla.

Otepaa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on linn, kus ärksamad põgenevad.

Ära pane kõiki inimesi ühte patta. Sama hästi võiks väita, et kõik Soomes töötavad mehed on Kalevipojad. Väikelinnades on samuti rahvast juurde tulnud. Juba öeldi, et Tallinna lähedalt kolitakse Keilasse, Kehrasse, Raplasse jne ja kindlasti pole tegemist mitte ärksate inimestega, kelle elu sisu on poe taga õlle joomine.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rapla.

Otepaa.

Mis seal Otepää ühel ristteel päev otsa sebida?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine google mapsi ja viska kollane poiss suvalisele tänavale Tallinnas Nõmmel või Meriväljal ja vaata mitut inimest sa näed? Enamasti 0.

Nõmme keskuses on suminat ikka küll ja veel.

Jutt ei käigi eramajade tänavatest, vaid sellest, et kui linna peatänaval haigutab inimtühjus, siis on linn on välja surnud. Ja see ei tekita millegipärast paljudes head tunnet. Saan aru, et siin on palju neid, kellele selline vaikelu ei meeldi. Milleks solvuda, et keegi julgeb selle välja öelda?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miskipärast on siin ühel just Türi selle pärast silma jäänud.

Äkki selle pärast, et teema on Türist?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miskipärast on siin ühel just Türi selle pärast silma jäänud.

Äkki selle pärast, et teema on Türist?

Mängid niisama narri? Selles küsimus ongi, miks teema just Türist tehti, kui väikelinnad enamasti sellised ongi.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

Kle las ta jääb, sa lihtsalt ei saagi aru, mida inimesed sumbunud väikelinna all motlevad.

Sul võivad olla seal lausa kaks pooletoobist papit, kes voidu kolme auto vahel lausa “lippavad”, aga see ei muuda selle linna aurat.

See on linn, kus ärksamad põgenevad.

See mentaliteet lämmatab.

Mõistad?

[/quote]

 

Raske on olla ülitundlik ja kogu maailma eest kannatada, ka nende eest, kes oma eluga ise rahul on 😀

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miskipärast on siin ühel just Türi selle pärast silma jäänud.

Äkki selle pärast, et teema on Türist?

Mängid niisama narri? Selles küsimus ongi, miks teema just Türist tehti, kui väikelinnad enamasti sellised ongi.

Vat seda pead teemaalgatajalt küsima, miks ta teema just Türist tegi. Mina saan aru, et temale see linn väga meeldib ja inimtühjus sobib. Ja kaalub koguni sinna elamaminekut. Milleks solvuda või end puudutatuna tunda, kui keegi ütleb, et talle selline vaikus ei meeldi?

Kui tahad, siis tee sina mõnest teisest väikelinnast teema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vat seda pead teemaalgatajalt küsima, miks ta teema just Türist tegi. Mina saan aru, et temale see linn väga meeldib ja inimtühjus sobib. Ja kaalub koguni sinna elamaminekut. Milleks solvuda või end puudutatuna tunda, kui keegi ütleb, et talle selline vaikus ei meeldi?
Kui tahad, siis tee sina mõnest teisest väikelinnast teema.

Mina ei ole solvunud, mina palusin lihtsalt täpsustavat näidet, et aru saada, mida see kägu mõtles, kui ütles, et Türi sellega väga ebatavaline on. Ja sain ka – Otepää (sarnane suurus Türile) ja Rapla (ei ole sarnane suurus)
Niiet tänud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ole solvunud, mina palusin lihtsalt täpsustavat näidet, et aru saada, mida see kägu mõtles, kui ütles, et Türi sellega väga ebatavaline on. Ja sain ka – Otepää (sarnane suurus Türile) ja Rapla (ei ole sarnane suurus) Niiet tänud!

Miks Rapla ei ole sarnane suurus? Pindalalt küll tiba väiksem, kuid elanikke on rohkem kui Türil.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine google mapsi ja viska kollane poiss suvalisele tänavale Tallinnas Nõmmel või Meriväljal ja vaata mitut inimest sa näed? Enamasti 0.

Nõmme keskuses on suminat ikka küll ja veel.

Jutt ei käigi eramajade tänavatest, vaid sellest, et kui linna peatänaval haigutab inimtühjus, siis on linn on välja surnud. Ja see ei tekita millegipärast paljudes head tunnet. Saan aru, et siin on palju neid, kellele selline vaikelu ei meeldi. Milleks solvuda, et keegi julgeb selle välja öelda?

Millest sa järeldad, et nendele, kes vastu vaidlevad, ei meeldi selline vaikelu? Mulle väga meeldiks, kui Türi olekski selline, et 5 autot ja 4 inimest ja rahu ja vaikus. Asi on selles, et ei ole ju. Me võime anda hinnanguid, et on vaiksem kui Tallinn ja maainimese jaoks on ta lärmakjas suurlinn, linnainimese jaoks pommiauk. Aga sa ei saa tulla ütlema, et peale tööpäeva lõppu sõitis Türilt läbi alla 10 auto ja nägid 5 inimest. Eriti kui sa ise ka nende 10 auto seas olid.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks Rapla ei ole sarnane suurus? Pindalalt küll tiba väiksem, kuid elanikke on rohkem kui Türil.

Jah, õigus. Mul läks kogemata vahetusse – Otepää on (elanike arvult) poole väiksem hoopis.
Rapla osas on arusaadav, miks Türiga võrreldes rohkem liikumist võib olla, kuna tegu siiski maakonakeskusega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest sa järeldad, et nendele, kes vastu vaidlevad, ei meeldi selline vaikelu?

Ma ei olegi midagi sellist järeldanud. Vastupidi – usun, et on inimesi, keda selline vaikelu ei häiri. Või kellele ehk isegi selline elu meeldib.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest sa järeldad, et nendele, kes vastu vaidlevad, ei meeldi selline vaikelu?

Ma ei olegi midagi sellist järeldanud. Vastupidi – usun, et on inimesi, keda selline vaikelu ei häiri. Või kellele ehk isegi selline elu meeldib.

Ja me jõuame taas selle funktsionaalse lugemisoskuse juurde. Asi ei ole ju selles, mis kellelegi meeldib või ei meeldi, vaid selles, kas see Türi on ikka väljasurnud pommiauk, kus tänavatel laiutab inimtühjus. Sina üritad väita, et kõik, kes sellele väitele vastu vaidlevad, teevad seda selle pärast, et neile meeldib see väidetav vaikus ja inimtühjus. Mina väidan, et siin ei ole mingit vaikust ja inimtühjust, mitte et mulle see meeldib.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja me jõuame taas selle funktsionaalse lugemisoskuse juurde. Asi ei ole ju selles, mis kellelegi meeldib või ei meeldi, vaid selles, kas see Türi on ikka väljasurnud pommiauk, kus tänavatel laiutab inimtühjus. Sina üritad väita, et kõik, kes sellele väitele vastu vaidlevad, teevad seda selle pärast, et neile meeldib see väidetav vaikus ja inimtühjus. Mina väidan, et siin ei ole mingit vaikust ja inimtühjust, mitte et mulle see meeldib.

Kuule sina, “funktsionaalse lugemisoskuse teemaga tädi”, katsu aru saada, et kui tehakse teema, siis võivad seal kõik kaasa rääkida ja oma arvamust avaldada. Ja arvamused võivad olla erinevad. Ja selles ei ole midagi halba, et inimesed arvavad erinevalt.

Ma ütlesin juba eespool, et siin teemas ei ole õiget arvamust ja valet arvamust. On inimesi, kellele meeldib vaikne ja inimtühi linnake. Ja on inimesi, kellele meeldib melu. Siin ei ole õiget ja valet. See, et Türi on inimtühi linnake, on fakt. Ja kahtlemata on inimesi, kellele see asjaolu just meeldibki.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja me jõuame taas selle funktsionaalse lugemisoskuse juurde. Asi ei ole ju selles, mis kellelegi meeldib või ei meeldi, vaid selles, kas see Türi on ikka väljasurnud pommiauk, kus tänavatel laiutab inimtühjus. Sina üritad väita, et kõik, kes sellele väitele vastu vaidlevad, teevad seda selle pärast, et neile meeldib see väidetav vaikus ja inimtühjus. Mina väidan, et siin ei ole mingit vaikust ja inimtühjust, mitte et mulle see meeldib.

Kuule sina, “funktsionaalse lugemisoskuse teemaga tädi”, katsu aru saada, et kui tehakse teema, siis võivad seal kõik kaasa rääkida ja oma arvamust avaldada. Ja arvamused võivad olla erinevad. Ja selles ei ole midagi halba, et inimesed arvavad erinevalt.

Ma ütlesin juba eespool, et siin teemas ei ole õiget arvamust ja valet arvamust. On inimesi, kellele meeldib vaikne ja inimtühi linnake. Ja on inimesi, kellele meeldib melu. Siin ei ole õiget ja valet. See, et Türi on inimtühi linnake, on fakt. Ja kahtlemata on inimesi, kellele see asjaolu just meeldibki.

Just-just, sest kes muu oskab rääkida faktidest, kui tädi, kes korra aastas sealt läbi sõidab.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just-just, sest kes muu oskab rääkida faktidest, kui tädi, kes korra aastas sealt läbi sõidab.

Ei, ma ei sõida sealt korra aastas läbi. Ikka päris tihti sõidan läbi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just-just, sest kes muu oskab rääkida faktidest, kui tädi, kes korra aastas sealt läbi sõidab.

Ei, ma ei sõida sealt korra aastas läbi. Ikka päris tihti sõidan läbi.

Aitan ka tal vaielda, lihtsalt kuna väär väljendi kasutus häirib. Sinu ebaregulaarsetel läbisõitudel tehtud tähelepanekud ei fakt. Fakt oleks see, kui Türi keskust läbiva liikluse statistika alusel on see märgatavalt väiksema sagedusega kui mujal sarnases väikelinnas

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel keskpäev. Kõrval tänavalt autoga peatänavale keeramiseks seisin u. 2 minutit – selline autode vool. Kesklinn autosid ja inimesi puupüsti täis. Mitte ei saa aru, kus see uimane ja väljasurnud Türi asub!

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 143 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Inimesed, kes elavad Türil …