Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 317 )

Teema: IVF november-detsember

Postitas:
Kägu

Siis võiksid sama väita ka kõik inimesed kelle plaaniline ravi praegu pooleli jäi? Operatsioonid edasi lükati?

Kas op-de järjekorras olevatele inimestele on teatatud, et operatsioone tehakse ainult vaktsineeritutele või jäetakse midagi pooleli? Kui ei , siis see pole sama olukord, kui protseduuri käigus öeldakse, et siirdamist ei tehta enne, kui vaktsineeritud. Kogu ivf-i koosneb erinevatest etappidest, süstimised, punktsioon ja siirdamine ja ühe etapi ärajätmine või fakti ette panemine tundub äärmiselt kummaline.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

Väga huvitav, kas tõesti tehakse nii? Mul novembri lõpus pidi algama dr Rassi juures lühike skeem ja ma olen vaktsineerimata. Eelnevalt temaga suheldes ta mainis, et kui rasedaks jääda, siis tuleks kindlasti ära vaktsineerida,aga kas tõesti keeldub protseduuri tegemisest? Kas peaks minema pelgu järjekorda üle?

 

Hei! Mulle öeldi sama moodi, et teeme puktsiooni ära, aga me ei siirda sulle, sest oled vaktsineerimata. Sellest ennem ravimite süstimise alustamist juttu ei olnud. Kas see on ITK ühe arsti oma looming või teised asutused teevad ka nii?

Mina ei ole tervislikel põhjustel vaktsineeritud ja tunnen väga lööduna sellest.

Kuidas saab teha sellist otsust kui valitsuse poolt ei ole tulnud seda, et vaktsineerimata inimestele võib teenuseid osutamast keelduda? Kahtlustan, et see ei ole päris õiguspärane nii.

Palun jagage kogemusi, kas teistes kliinikutes ka sellist asja räägitud või ainult ITKs dr Rass keeldub vaktsineerimatutele siirdamast.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis võiksid sama väita ka kõik inimesed kelle plaaniline ravi praegu pooleli jäi? Operatsioonid edasi lükati?

Loomulikult on halb, et plaaniline ravi, inimeste OPd edasi lükati, aga pane ennast nüüd korraks olukorda, kui oled ivfga juba algust teinud ja poole pealt teatab arst, et protseduuri lõpuni ei tee? Sarnane olukord oleks siis, kui OPi päeval ütleks arst, et see tehakse küll ära, aga niite ei võeta välja enne, kui vaktsineeritud. Teatada tuleb varem ja pealegi soovitatakse vaktsineerimise järgselt oma tervist mõnda aega jälgida. Päris nii ei käi, et üks päev vaktsineerid ja teine päev lased siirdada.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris nii ei käi, et üks päev vaktsineerid ja teine päev lased siirdada.

[/quote]

Kusjuures käib! Mina saan täna kolmanda doosi ja uuel nädalal on plaanitud siirdamine.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures käib! Mina saan täna kolmanda doosi ja uuel nädalal on plaanitud siirdamine.

Uuel nädalal, mitte homme! Sul on mõni päev aega tervist jälgida. Osadel inimestel on pärast esimest, teist või kolmandat doosi tekkinud palavik ja kindlasti ei hakata siirdama, kui kehatemperatuur on liiga kõrge.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures käib! Mina saan täna kolmanda doosi ja uuel nädalal on plaanitud siirdamine.

Uuel nädalal, mitte homme! Sul on mõni päev aega tervist jälgida. Osadel inimestel on pärast esimest, teist või kolmandat doosi tekkinud palavik ja kindlasti ei hakata siirdama, kui kehatemperatuur on liiga kõrge.

Arvasin, et “täna vaktsineerin ja homme siirdamine” on pigem ülekantud tähenduses, et need kaks sündmust ei tohiks lähestikku toimuda. ???? Loogiline ju on, et mõistuse juures inimene konsulteerib ja planeerib selliseid tähtsaid asju piisavalt palju ette.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

inimene konsulteerib ja planeerib selliseid tähtsaid asju piisavalt palju ette.

Huvi pärast küsin, et miks sa otsustasid kolmanda doosi saada umbes nädal enne siirdamist?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

inimene konsulteerib ja planeerib selliseid tähtsaid asju piisavalt palju ette.

Huvi pärast küsin, et miks sa otsustasid kolmanda doosi saada umbes nädal enne siirdamist?

Tegin hiljuti antigeenitesti, mille tulemustest selgus, et kaitse väheneb. Teisest doosist on möödas 7 kuud, selle kohta muidugi tulemus oli hea, kuid siiski kaitseks ebapiisav. Minu amet eeldab igapäevaselt kokkupuuteid väga paljude inimestega, seega sean end pidevalt ohtu. Lisaks olukord riigis on ikka väga kriitiline. Enne otsuse langetamist konsulteerisin oma arstiga, kes kõiki asjaolusid arvestades väga soovitas vaktsiini ära teha. Juhul kui siirdamine on edukas, siis olen ikkagi rohkem kaitstud (kõik me teame millega võib lõppeda covidi põdemine raseduse algfaasis).

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks… covidi põdemine raseduse alguses ega ka lõpus ei ole midagi hullemat kui tavaline külmetushaigus mis võib kulgeda rasedusega koos raskemalt. See mida praegu kajastatakse meedias rasedate ja vastsündinute kohta on täielik jama, et inimesi sundida minema vaktsineerima.
Vaktsiini tehes aga sead Sa reaalselt ohtu nii enda kui loote tuleviku ja tõenàoliselt Teil ei õnnestugi kui olete mehega mõlemad vaktsineeritud ja kehad, rakud, immuunsus rikutud igaveseks.
Teiseks 🙂 kuidas saab olla viljatusravi arst operatiivne covid osakonnas?!
Ma ei usu, et viljatusravi osakond teeb reegleid vaktsineeritusele kui siis test äärmisel juhul.
Aga kui nii tõepoolest on siis tasuks vaadata erakliinikute v Läti kliinikute poole kus ise maksad aga saad ka vastavat kohtlemist.

+5
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vaktsiini tehes aga sead Sa reaalselt ohtu nii enda kui loote tuleviku ja tõenàoliselt Teil ei õnnestugi kui olete mehega mõlemad vaktsineeritud ja kehad, rakud, immuunsus rikutud igaveseks.

???? Ära rohkem midagi nii lolli kirjuta siia, ausalt.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hei!

Pidin siis alustama lühikese skeemi süstimisega eelmisel või sellel nädalal,  aga juhtus nii, et jäin “rasedaks”. Kahjuks tundub taas, et numbrid madalad (HCG 19,5 / PROGRE 23,6) ja tegu biokeemilisega. Nüüd arstiga kontakti pole saanud, et mis edasi…ootan siis päevi või imet. Kuna Pelgu labor läheb kinni 25.novembrist -aasta lõpuni, siis aasta lõpuni enam katsele ei saa 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna Pelgu labor läheb kinni 25.novembrist -aasta lõpuni, siis aasta lõpuni enam katsele ei saa

Miks Pelgulinna labor aasta lõpuni kinni läheb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna Pelgu labor läheb kinni 25.novembrist -aasta lõpuni, siis aasta lõpuni enam katsele ei saa

Miks Pelgulinna labor aasta lõpuni kinni läheb?

Uudistest loen välja, et neil koostöö lõpp ja nad kolivad ära ja tundub, et nad teevad oma enda labori? Arst ütles igatahes, et 25.nov-31.dets, mingit laboritööd ei toimu.

üks uudis siin: https://www.lapsesoov.ee/teade-bioeximi-ou-biopanga-uue-asukoha-kohta/

..ja teine uudis siin: https://www.synnitusmaja.ee/laane-tallinna-keskhaigla-viljatusravikeskus-on-uuenemas/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Mina tulin just Pelgust ja sain teada, et kellel (vaktsineerimata inimestel) toimingud pooleli, neil tehakse veel siirdamist. Minul on ravimid juba peal ja ülejärgmine nädal tehakse siirdamine. Kui aga ei õnnestu, siis uusi siiradamisi ei tehta neile enam. ITK olevat selle otsuse juba vastu võtnud, aga kohe-kohe võtavad nemad ka.</p>
 

Mininupz

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

uusi siiradamisi ei tehta neile enam

Kas vaktsineerimine muudetakse kohustuslikuks ka juba rasestunud naistele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Tere, mul on küsimus vaktsineerimata naistele, kel ivf pooleli, kas teistes kliinikutes nõutakse ka vaktsineerimist? Mõtlen Nova Vita, Elite, äkki keegi teist teeb seal viljatusravi?
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

Mul ITK -s juba küsiti kas olen vaktsineeritud või põdenud, muidu ei saa IVF -ile enam.

Kas kellelgi on stimulatsioon toimunud 5 -ndal tsüklipäeval lühikese skeemiga? Tundub kuidagi väga hilja, mingid puhkuseplaanid arstil vms, ei teagi kas alustan. Korra juba luhtunud IVF seljataga.

Parimat

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul alustati neljandast päevast.Eelmisel kuul oli lühike skeem Itk-s.Skeemi andis dr.Rass edasi läksin dr.Haldre juurde, kus ka esimese ringi tegin (skeemi tegigi dr.Rass sest dr.Haldre oli puhkudel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puhkusel*

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ITK -s juba küsiti kas olen vaktsineeritud või põdenud, muidu ei saa IVF -ile enam.

Aasta lõpus ilmselt ka haigekassa rahasid vähe ja seepärast proovitakse teistmoodi läheneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kas siis itk mõtleb, et algul vaktsiin, siis kohe siirdamine ja veel üks vaktsiin või peab ootama pärast vaktsineerimist mõnda aega, ennem kui siirdavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas teistes kliinikutes nõutakse ka vaktsineerimist? Mõtlen Nova Vita, Elite,

Igal pool on järjekorrad ja ivf maksumus haigekassata on tuhandetes eurodes.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kallis on küll, olen uurinud juba, aga mul ongi kõik peale siirdamise tehtud, oleks ainult üle viimise ja lepingu tasu, mis Nova Vitas kokku kuskil 700 eurot.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kallis on küll, olen uurinud juba, aga mul ongi kõik peale siirdamise tehtud, oleks ainult üle viimise ja lepingu tasu, mis Nova Vitas kokku kuskil 700 eurot.

Siis küll. Mõtlen, et kui siirdamisest juba keeldutakse, siis milliseid reegleid hakatakse tegema juba rasestunud, vaktsineerimata naistele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui te juba rase olete, ei saa nad keelduda teie visiitidest, te olete siiski patsient, sünnitama lastakse ka.Võite öelda, et plaan pärast sünnitust vaktsineerida

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui te juba rase olete, ei saa nad keelduda teie visiitidest, te olete siiski patsient,

Ok, aga kuidas siirdamine, mille tulemust veel ei tea, on ohtlikum, kui juba tekkinud rasedus?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtan ka ritta.Mul esimene ring oli Augustis, mis minu lolli vea tõttu ebaõnnestus, tegin diphereline süsti liiga hilja, muidu UH- s näitas üle 60 foliikuleid, nutsin oma nutud ära ja alustasin uuesti Oktoobris, 21.Oktoober oli punktsioon, saadi 44 munarakku, viljastus 33, uuel tšüklil pidi siirdamine olema aga ma Itks ja nüüd ei tea, kas saan sest olen veel vaktsineerimata, plaanis oli seda teha pärast ivfi.Ennem ravi mulle seda ei öeldud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et siirdamisel ja vaktsineerimisel võiks vähemalt mõni kuu vahet olla, sest ivfis on niigi palju neid süste ja tablette.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et siirdamisel ja vaktsineerimisel võiks vähemalt mõni kuu vahet olla, sest ivfis on niigi palju neid süste ja tablette.

Jah, võiks olla vahet ja seepärast imestan, et miks keeldutakse värskest siirdamisest, et kõigepealt vaja vaktsineerida ja siis maksta külmutatud rakkude eest, aga raseduse tekkimine on alles küsimärk. Miks ei või vaktsineerida mõni kuu pärast raseduse tekkimist? Kas tegelik probleem on haigekassa rahades ja siirdamise ootamisega liigutakse uude aastasse?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen täiesti nõus, mõistlikum oleks raseduse tekkimisel teisel trimestril vaktsineerida.Raha on ka kindlasti otsas, aga ilmselt tahavad lihtsalt selle 30% ka ruttu ära vaktsineerida, et ehk saab rutem normaalse elu juurde tagasi, siis lihtsalt pannakse fakti ette, et kui last tahad, vaktsineeri.Ja no kui keegi on juba viljatusravi alustanud on selge, et tahab ja siis ka teeb selle sutsaka ära, et pääseda siirdamisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 317 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF november-detsember