Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF Veebruar-Märts 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 194 )

Teema: IVF Veebruar-Märts 2023

Postitas:
Kägu

Me oleme ka umbes 2,5 aastat proovinud ja ei ole ühtegi positiivset rasedustesti selle aja jooksul näinud. Eile sain teada, et teine külmaring ka ebaõnnestus, väga madal hcg küll tekkis, aga sellest ilmselt asja ei saa. Ma algul suutsin isegi selles edasiminekut näha, sest esimese siirdamise järel oli hcg alla 1. Aga see teadmatus, miks hea kvaliteediga embrüod edasi ei arene ja rasedust ei teki, on hirmutav.

Ma esimest külmaringi elasin üsna raskelt läbi, mis oli päris ootamatu. Enne siirdamist oli ärevus ja ka negatiivne tulemus mõjus raskelt. Mul vist olid nii suured lootused, et IVF on see, mis lõpuks soovitud tulemuseni viib. Eilse tulemuse võtsin juba kergemalt vastu, kuigi ma tõesti lootsin, et mu halval enesetundel on vähemalt hea põhjus. Üldiselt, kogu teine katse oli rahulikum ja olin paremas kohas. Õhtul nutsin mitte ebaõnnestunud katse pärast, vaid sellepärast, kui toetav ja mõistev mees mul on????

Hetkel ei teagi, mis edasi saab. Kas kellelgi on kogemust, mitu tsüklit vahele jääb, kui oli ravimitega FET?

L-S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Ootan ka päevi, et saaks süstimisega alustada. Võiks sel nädalal alata. Eelmine täisring oli umbes 3 aastat tagasi ja läks õnneks. Natuke uskumatu, et jälle sellel teel olen.

Ostsin täna ravimid välja, aga pean tunnistama, et päris kõike süstimisega seonduvat enam ei mäleta. Kirjutan arstile menstruatsiooni esimesel päeval, ta saadab siis täpsemad juhised.

Hoian kõigile pöialt. ????

fili

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ootan ka päevi, et saaks hakata pille võtma, läheb seekord pikk protokoll.
Eelmisest korrast ei mäleta enam midagi.

Bianca

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul nüüd siirdamisest 10p. Tegin täna testi ja oli neg 🙁  õige päev on esmaspäeval. Ei tea kas on veel lootust v pigem valmistuda, et ei õnnestunud. Päevad oleks pidanud algama eile. Ilmselt cyclogest hoiab tagasi. Veits ikka masendunud olemine. Eks näis…

J

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli siirdamine 22.02 ja 5 päevane siirdati, mul juba näitas imeõrna triipu 5ndal päeval peale siirdamist. Täna oli siis õige testipäev ja tugev positiivne sealt õnneks tuli. Loodetavasti on ka õiges kohas (kuna emakaväline mul juba olnud, siis seda kardan kõige rohkem) ja kõik on korras. Meie teekond algas 2019 detsembris kui olime juba mitu aastat üritanud, lõpuks selgus, et mul siis läbimatud munajuha, üks on emkavälise tagajärel eemaldatud. Kuna vanust ka oli siis juba üle kolmekümne ei hakatud riskima munajuha läbipuhumisega ja otsustati IVF. Esimene siirdamine oli oktoober 2020, mis osutus negatiivseks. Uus proov oli nov lõpus, mille tulemusena 2021 sündis meile beebi (L) Nüüd siis teist last soovides 2022 lõpus proovisime uue siirdamise, mis oli negatiivne ja nüüd tesel katsel siis osutus positiivseks. Arvatavasti homme vereproovi andma, et mis Kuna see teekond on minu jaoks väga raske olnud, siis mõtlesin, et kui nüüd ei õnnestu siis loobun, vara veel hõisata, aga loodame, et kõik on hästi ja juba sügise lõpus kannan kätel oma teist beebit (L)

Tervitusega Raili

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, potsatan ka siia gruppi.

Kas keegi soomes ka toimetab? Võtate vastu ühe soomes elava närviliselt siirdamispäeva ootava? Kui OV on homme + siis siirdamine järgm kolmap kui ei siis neljap. Ovitrelle süst on nkn homme õhtul.

Oma taustast võin pikemalt kirjutada hiljem kui kedagi huvitab????????

Tervitades J

Mind huvitaks Soome kogemus ???? kui pikk protsess oli, kuni löpuks siirdamisele jöudsid? ????

Tere, ka mina olen Soomest. Meie läksime oma murega detsember 2019 kohaliku tervisekeskusesse, sealt siis saime saatekirja. Kuna oli Koroona aeg siis sellest ka vähe venis, aga siirdamiseni jõudsime 2020 oktoobris, ehk siis läks aega nii 11 kuud. Eks see oleneb ka sellest, mis põhusel pole õnnestunud lapsi saada. Meil mehel oli OK, aga minul läbimatud munajuhad, siis pääsesime kohe IVF läbi tegema.

T. Kati

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimaseks näitab statistika selgelt, et IVF lapsed ei ole haigemad kui mitte-IVF lapsed. Sellele lisaks on statistiliselt IVF-lapsed targemad ja rohkem hoitud ning edasises elus edukamad. Nad on oma vanematele lihtsalt väga oodatud olnud!

Ära demagoogitse. Normaalselt eostatud ja sündinud lapsed ei ole vähem armastatud ega oodatud kui kunstlapsed. Minu normaalselt (ilma meditsiini abita) sündinud lapsed ei ole vähemväärtuslikud ega vähem armastatud ega vähem targemad ega edukamad (mida lolli arvamust???) kui sinu punnitatud kunstlapsed.

+3
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Raili, nii tore uudis! ❤️Soovin õnne! Usun et kõik on korras ja rasedus jätkub lõpuni????

Minul jäi negatiivseks. Arst mulle siirdamise ajal ei öelnud et veretestile ka läheksin. Ootan kõnet, et mis nyyd edasi saab. Päevi ikka veel pole. Igaksjuhuks panin hommikul veel cyclogesti ka. ????????‍♀️

terv. J

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kahjuks esimene katse ei õnnestunud 🙁 külmas on ainult 1 embrüo ja selle proovime siirdada järgmisesse tsüklisse. Jääb nüüd praegune tsükkel vahele, saangi keskenduda veidi endale ka ja end pisut paremasse vormi saada. Kuna alles esimene kord oli, siis ei oska “õnneks” mingit pettunust veel tunda. Kuidagi sama tunne nagu muidu kui raseduateste tegin ja neg vastus tuli. Et lepid lihtsat olukorraga, liigud edasi ja loodad uuele tsüklile 🙂

Lumi

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raili, nii tore uudis! ❤️Soovin õnne! Usun et kõik on korras ja rasedus jätkub lõpuni????

Minul jäi negatiivseks. Arst mulle siirdamise ajal ei öelnud et veretestile ka läheksin. Ootan kõnet, et mis nyyd edasi saab. Päevi ikka veel pole. Igaksjuhuks panin hommikul veel cyclogesti ka. ????????‍♀️

terv. J

Suured tänud J! Mulle öeldi, et kui positiivne rasedustest siis vereproovile. Muidu eelmisel korral kui negatiivne oli, siis lihtsalt lõpetasin clyclogesti ära testipäeval ja jäin päevi ootama.  Mul läks tsükkel nii sassi, et tegin veel mitu testi hiljem, et kas kindlasti ikka rase pole kuna päevad tulid äkki alles 2 nädalat peale cyclogesti lõpetamist.

Tervitusega Raili

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raili, palju õnne! Imeline uudis! ????

Lumi ja J, jaksu edasisteks katseteks! ????

Ma olen mõned päevad Gonalit süstinud. Täiesti tavaline tunne on. Loodan, et mõjub ka ikka.

fili

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellele lisaks on statistiliselt IVF-lapsed targemad ja rohkem hoitud ning edasises elus edukamad.

Palun viiteid vastavatele teaduuuringutele, tänan.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka juba mõni päev Gonalit süstinud, aga ärevus on sees justnimelt sellepärast, et neid kõrvalmõjusid lugesin. Arst muidugi rääkis, et surmaga lõppevaid juhtumeid esineb ka ja et peab ikka oma keha jälgima. Nüüd ma jälgingi, aga tundub et liiga palju, iga asi teeb ärevaks.. No ma loodan et kõik läheb ikka kenasti, ei taha pinges olla.. Põnev on ka samas ehk nüüd lõpuks üle kolme aasta täitub mu suur soov 🙂

My

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raili, nii tore uudis! ❤️Soovin õnne! Usun et kõik on korras ja rasedus jätkub lõpuni????

Minul jäi negatiivseks. Arst mulle siirdamise ajal ei öelnud et veretestile ka läheksin. Ootan kõnet, et mis nyyd edasi saab. Päevi ikka veel pole. Igaksjuhuks panin hommikul veel cyclogesti ka. ????????‍♀️

terv. J

Suured tänud J! Mulle öeldi, et kui positiivne rasedustest siis vereproovile. Muidu eelmisel korral kui negatiivne oli, siis lihtsalt lõpetasin clyclogesti ära testipäeval ja jäin päevi ootama. Mul läks tsükkel nii sassi, et tegin veel mitu testi hiljem, et kas kindlasti ikka rase pole kuna päevad tulid äkki alles 2 nädalat peale cyclogesti lõpetamist.

Tervitusega Raili

Ohohh???? alles kahe nädala pärast. Ma läheks hulluks ilmselt ????

Mulle arst pole ikka veel helistanud. Ootan siis vaikselt edasi????????‍♀️

J

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka juba mõni päev Gonalit süstinud, aga ärevus on sees justnimelt sellepärast, et neid kõrvalmõjusid lugesin. Arst muidugi rääkis, et surmaga lõppevaid juhtumeid esineb ka ja et peab ikka oma keha jälgima. Nüüd ma jälgingi, aga tundub et liiga palju, iga asi teeb ärevaks.. No ma loodan et kõik läheb ikka kenasti, ei taha pinges olla.. Põnev on ka samas ehk nüüd lõpuks üle kolme aasta täitub mu suur soov ????

My

My, vahva, et me samas paadis. ???? Saan aru, et sul on esimene täisring?

Mul on teine. Esimesega muretsesin rohkem kui praegu, kartsin narkoosi ja hüperit. Õnneks mul midagi väga hullu ei juhtunud.

fili

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tõmbas organism natuke pidurit – kisub sama teed nagu eelmine “ring”. Eilsel visiidil oli limastkest jälle liiga paks, mille tõttu lõpetan reedel “jälle” hüsteroskoopias, mis tähendab et aprilli katsele ei saa – pigem mai-juuni. Ise kaldun juuni omasse, eelmine kord oli ka märtsis ja katse juunis, mis õnnestus. Vahele taaskord diphereline süstid, estrofemi tablakad. Õnneks eelmine kord kannatasin neid päris hästi.

Mälu oli ka petnud mind. Teadsin, et katseid kuus külmas, kuid selgus, et 6 päevaseid hoopis üks rohkem, seega kokku 7 katset hoopis 🙂

P19

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Kuidas teil läheb?

Mul on teisipäeval punktsioon. Olen natuke pettunud, et ilmselt saadakse vaid 4-5 folliikulit, aga samas eelmine kord oli veits hüperi oht ja tugev kõhuvalu, et äkki seekord on kergem. Arst ütles, et võibki nii olla, et sama doosiga on folliikulite arv eri tsüklites erinev.

fili

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sai vahepeal punktsioonil käidud, mitu päeva olid ikka väga rängad kõhuvalud, et voodist kaugemale ei saanudki. Paari aasta tagune punktsioon oli sisuliselt ilma kõrvalmõjudeta.

Arst tahab aga mitmel põhjusel laparaskoopiale saata, neile vist aind maru pikad järjekorrad.. On keegi kursis, kus kui pikad need on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sai vahepeal punktsioonil käidud, mitu päeva olid ikka väga rängad kõhuvalud, et voodist kaugemale ei saanudki. Paari aasta tagune punktsioon oli sisuliselt ilma kõrvalmõjudeta.

Arst tahab aga mitmel põhjusel laparaskoopiale saata, neile vist aind maru pikad järjekorrad.. On keegi kursis, kus kui pikad need on?

Riiklikku ei tea, aga ise käisin just tasulises hüsteroskoopias(maksin arsti individuaalse töö eest). Esmaspäev andsin analüüsid, oleks olnud muidu kolmapäev, aga kuna analüüsid selleks ajaks poleks jõudnud, jäi reedeks. Seekord nagu ei saa arugi, et oleks kuskil käinud, kuid eks vahe kindlasti selles, et eelmine kord oli organism kõiksugu ravimeid täis, seekord puhas. Hetkel nö jooksvad rohud aint meenutavad, et käisin. Esimese diphereline sain kätte, kaks tk ootavad oma aega, siirdamine peaks jääma mai lõppu. Toimetan Elites.

P19

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sai vahepeal punktsioonil käidud, mitu päeva olid ikka väga rängad kõhuvalud, et voodist kaugemale ei saanudki. Paari aasta tagune punktsioon oli sisuliselt ilma kõrvalmõjudeta.

Arst tahab aga mitmel põhjusel laparaskoopiale saata, neile vist aind maru pikad järjekorrad.. On keegi kursis, kus kui pikad need on?

Riiklikus peab ootama ikka mitu kuud.

Mina tegin eelmine aasta ka Elites, individuaalse teenusena. Maksab 300 või 350, aga säästab nii palju aega…Teisipäeval olin arsti juures, kolmapäeval opil. Pärast opi oled vähemalt kilm kuud diphereline-i peal, alles siis siirdamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan kohe jätkata. Päevad hakkasid laupäeval. Täna alustasin Letrozoliga. Järgmine teisip kontroll uh ja saan teada millal uus siirdamine.

terv. J

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Homme hommikul on teine UH, usun et reedel on punktsioon. Praeguse seisuga oli 8 foliiklit, loodan parimat, palju neid just ei ole..

My

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere kõigile!

Liitun ka teiega. Meil hetkel käsil esimene IVF, mis ühtlasi on ka riiklikus süsteemis ainuke kord, mida pakutakse enne kui suvel 40 saan. Günekoloog suunas viljatusravile müoomide tõttu, muud analüüsid olid justkui kõik korras, muuhulgas AMH oli 1.83.

Veebruaris läks käiku pikk skeem. 10.02 sain GnRH agonisti süsti, 24.02 alustasin FSH süstidega. Kontrollis selgus, et folliikulid olid veel väga väikesed ja sain lisaks teise süsti. Järgmises kontollis olid folliikulid kasvama hakanud, kuid esialgse plaani järgi ei läinud ning arst arvas, et laseme neil veel kasvada. Eelmisel reedel oli uus kontroll (suuri folliikuleid paistis 7+4). Süstisin lõpuks kokku 16 päeva. Eile oli punktsioon, folliikuleid tühjendati 9+5, neist saadi munarakke 11, küpseid 9. Nendest olid omakorda tänaseks viljastunud 4. Homme siirdatakse 2-päevane embrüo.

kerlinka

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul hakkab màrtsi lõpus süstimine peale. Pikk skeem, enne pillid.
Amh 5.

Kas kogu süstimise aja oluline palju vett juua või just oluline peale punktisooni?

Kas keegi mingit trenni ka teeb süstimise ajal või piirdute jalutamisega?

biancaA

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul hakkab màrtsi lõpus süstimine peale. Pikk skeem, enne pillid.

Amh 5.

Kas kogu süstimise aja oluline palju vett juua või just oluline peale punktisooni?

Kas keegi mingit trenni ka teeb süstimise ajal või piirdute jalutamisega?

biancaA

Ikka kogu stimulatsiooniprotsessi vältel on veejoomine tähtis.

Ma arvan, et trenni osas tuleb tegutseda eelkõige enda enesetunde järgi ja kui kahtled küsi arstilt üle.

kerlinka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hakkab aprilli algul süstimine ja esimene IVF. Lühike skeem. Näidud mul ja mehel kôik korras, aga vanus surub peale. Amh oli 0.9. Molemal suured lapsed olemas, aga tahaks ühist. Teen palju trenni, aga mulle öeldi konsultatsioonis, et trenni süstimise ajal ei tohi teha. Kõhus võib rõhk tôusta.

 

RT

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoian pöidlaid/ varbaid et pisikene jääks püsima! ????????

J

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Karlinkale siis????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siirdamine tehtud, käisin neljapäeval. Täis põis oli väga ebamugav, protseduur oli õnneks ise oli kiire. Nüüd ootamine ja lootmine ???? (2WW).

kerlinka

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

kerlinka, hoian sulle pöialt! ????

Mul oli täna siirdamine. See on minu jaoks alati keeruline. Täis põis on niiiii ebamugav, niigi olen närvis ja tahaks kogu aeg vetsu minna. Ja see mure, et kas midagi saadi, mitu embrüot saadi, mis kvaliteediga jne. Ja pärast siirdamist kipuvad pisarad silma tulema. Muidu olen rahulik ega mõtle üle, aga siirdamisega muutub kõik silmapilkselt.

Siirdati üks 5päevane, külma midagi ei saanud. Olen rõõmus, et see ükski alles jäi. Punkteeriti ainult ühelt poolt, sest teise munasarjaga oli mingi jama, mida pole kunagi varem olnud.

Järgmisel nädalal teen koduse testi.

fili

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 194 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF Veebruar-Märts 2023