Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jäädavalt võlgadest vabaks

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 207 )

Teema: Jäädavalt võlgadest vabaks

Postitas:
Kägu

Tänud, nüüd on kõik selge.

Just. Pane ruttu uus reis kinni, rahalaevad on saabumas ja ühest suust saab varsti lahti. Elu läheb aina paremaks.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänud, nüüd on kõik selge.

Just. Pane ruttu uus reis kinni, rahalaevad on saabumas ja ühest suust saab varsti lahti. Elu läheb aina paremaks.

Korras, nii teengi. Elu nagu lill tegelt. 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänud, nüüd on kõik selge. TA

Inimesed on siia pikki õpetusi kirjutanud mida teha, kuidas teha.

Kuhu tänu jäi?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänud, nüüd on kõik selge. TA

Inimesed on siia pikki õpetusi kirjutanud mida teha, kuidas teha.

Kuhu tänu jäi?

Tänud kõigile!

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei saa mulle sõnu suhu panna. See oli nii ainult sel suvel. Enne seda me ei reisinud ca kuus aastat, kuna sel aja sees sündis noorim laps ning siis oli covidi teema jne. Nii et see oli ainult sel suvel sedasi.

Kui te 6 aastat ei reisinud, siis kuhu see reisiraha kulus? Oleks saanud ju siis tervelt kuus aastat säästa (6 x 5000 eurot) ja sul oleks praegu 30,000 eurot kontol.

Minu esimene soovitus olekski olnud, et väga lihtsalt – jäta järgmise aasta reis ära ja kogu see raha parem selleks, et võlad ära maksta. Siis saad juba ülejärgmisel aastal uuesti reisida ja see üks vahelejäänud aasta ei ole midagi hullu. Aga no kui selgub, et kuus aastat pole reisitud, siis väga kahtlane, kuhu see raha siis niisama ära kulutati.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on perena koos reisimine nii halb?? Miks? Jube tõesti, et tahame koos olla kogu perega ning maailma näha, midagi uut kogeda, igapäevasest rutiinist välja korra aastas. Tänitama on kõik kohe valmis. TA

Tundub nüüd mingiks libateemaks kiskuvat.

Miks libateemaks?

Sest pmst võib siin igaüks väita, et ta on TA, ja siis igasugust jama ajada, mis teisi veel rohkem ärritab või imestama paneb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest pmst võib siin igaüks väita, et ta on TA, ja siis igasugust jama ajada, mis teisi veel rohkem ärritab või imestama paneb.

Mulle tundub ka, et mingi teine tüüp ajas siin vahepeal oma peast jampsi, mitte algne teemaalgataja. Või siis on teema väljamõeldis.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutame praegu selveri ostukrediiti enamasti selleks.

Midagi rumalamat annab välja mõelda!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vot ei ole sellist luksust, et panna palgast või lausa dividenditest midagi kuskile. Ja saan aru, et sa kogud endale. Meil on viieliikmeline pere.

Aga see luksus on, et tasuda iga kuu järelmaksude/liisingute intresse?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub jah libateema,  halada siin pikalt, kuidas saada võlgadest vabaks ning tuua sisse reisilaen, ostukrediit Selverist – näitab, et inimesel puudub üldse arusaam, kuidas ennast majandada.  Imet et siis võlast -võlga ei elata, kui siin isegi sellest aru ei saada, et selline stiil on ilmselgelt ebamõistlik.  Ma isegi nõustuks pesumasina otsmisega järelmaksuga, kui see, et võetaks reisilaen, mis on kõige ebavajalikum kulutus olukorras, kus perel ei ole raha.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama hästi võiks endale osta järelmaksuga teemankõrvarõngad põhjusel, et  nad meeldivad.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub jah libateema, halada siin pikalt, kuidas saada võlgadest vabaks ning tuua sisse reisilaen, ostukrediit Selverist – näitab, et inimesel puudub üldse arusaam, kuidas ennast majandada. Imet et siis võlast -võlga ei elata, kui siin isegi sellest aru ei saada, et selline stiil on ilmselgelt ebamõistlik. Ma isegi nõustuks pesumasina otsmisega järelmaksuga, kui see, et võetaks reisilaen, mis on kõige ebavajalikum kulutus olukorras, kus perel ei ole raha.

kui ma päriselt ei teaks mõnd sellist peret, siis arvaksin ilmselt ka, et liba. paraku on sellised laenuga reisijad täitsa olmes. minu tuttavad saavad oma laenude teenindamisega seni kenasti hakkama ja pole minu asi kritiseerida, see on nende valik nõnda elada.

see, mis kellegi jaoks oluline on ju inimeseti väga erinev. pulmalaen näiteks on üks sellistest, mis mulle mõistetamatu.

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu tuttavad saavad oma laenude teenindamisega seni kenasti hakkama ja pole minu asi kritiseerida, see on nende valik nõnda elada.

Aga miks peab riik selliseid kolmelapselisi üle kuldama, kellel on ikka võlad kaelas ja lasteni ei jõua siit midagi. Peretoetus võimaldab lihtsalt rohkem laristada ja teised peavad selle kinni maksma.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palkade maksmisega kokku puutudes tean päris palju pealt näha tavalisi keskklassi inimesi, kelle puhul esimesena täiturile tuleb raha kanda. Elatakse nagu liblikad hetkes, jõulud ja sünnipäevad tulevad ootamatult, puhkused kohe kindlasti. Ja kes see siis ette kogub, inflatsioon sööb kohe kõik ära!

Isiklikult ei suudaks vist puhkust nautida, kui see võla peale oleks ostetud.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu tuttavad saavad oma laenude teenindamisega seni kenasti hakkama ja pole minu asi kritiseerida, see on nende valik nõnda elada.

Aga miks peab riik selliseid kolmelapselisi üle kuldama, kellel on ikka võlad kaelas ja lasteni ei jõua siit midagi. Peretoetus võimaldab lihtsalt rohkem laristada ja teised peavad selle kinni maksma.

no seni ei ole ju veel kedagi “üle kullatud”. aga kui kunagi ka mõni pere selle toel lapsed reisile saab viia, siis minul isiklikult ei ole selle vastu küll midagi.

ja need pered, kellest mina rääkisin, ei ole kolme lapsega. 😉

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks, järelturult tehnikat ostes ei tea sa reaalselt kunagi kuidas või kas see töötab. Köögitehnika, mis kestab aastaid, tundus palju targem osta uuena, aastateks, kui osta kellegi vana, mis ei pruugi poole aasta pärast enam toimida – kogetud varasemalt.

Vana ei tohi osta kelleltki suvaliselt vaid ametlikult legaalselt parandusfirmat pidavalt meistrimehelt, kes neid ise korda teeb. Mina olen sealt saanud aastaid kestvaid masinaid. Samas hetkel läks tuliuus kõrge energiaklassi nõudepesumasin lühikese aja järel juba kolmandat korda parandusse (õnneks küll veel garantii kehtib aga kui nii jätkub, siis kohe garantii lõppedes läheb ilmselt ka prügimäele). Ei ole see uus asi sugugi mingi imevahend, eriti kui see sind võlgadesse viib.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest pmst võib siin igaüks väita, et ta on TA, ja siis igasugust jama ajada, mis teisi veel rohkem ärritab või imestama paneb.

Arvestades TA nipsakust, siis ilmselt on ta siin ikka ise vastamas, mitte keegi teine tema eest.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati on sellistes teemades jube targutajaid. Seepärast ei tahagi midagi väga avada enamat, et alati on tarku kõiketeadjaid (ja nii igas teemas), kes teevad su nagunii kehva enestunde  ning soovi midagi muuta maatasa lihtsalt tänitades. Tänan.

Anna andeks, aga kuidas tuleks sulle siis vastata, et sa rahul oleks? Lootsid tõsiselt, et me kõik hakkame sellisele elustiilile ja üle oma võimetele elamisele kaasa kiitma ja sulle kinnitama, et sa oled täitsa õigel teel?

Täiskasvanud inimene võiks suuta ikka kriitikat vastu võtta, mitte solvuda.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati on sellistes teemades jube targutajaid. Seepärast ei tahagi midagi väga avada enamat, et alati on tarku kõiketeadjaid (ja nii igas teemas), kes teevad su nagunii kehva enestunde ning soovi midagi muuta maatasa lihtsalt tänitades. Tänan.

Anna andeks, aga kuidas tuleks sulle siis vastata, et sa rahul oleks? Lootsid tõsiselt, et me kõik hakkame sellisele elustiilile ja üle oma võimetele elamisele kaasa kiitma ja sulle kinnitama, et sa oled täitsa õigel teel?

Täiskasvanud inimene võiks suuta ikka kriitikat vastu võtta, mitte solvuda.

Konstruktiivne on soovitada või jagada nõuandeid ilma tänitamata ja ostamata. Hea, et keegi teist inimeste abistajana ei tööta. Teete kõigepealt maatasa ja siis ütlete, et oh, ära solvu, oled ju täiskasvanu. Aga tegelikult tänan kõiki, olen kõiki kommentaare lugenud.
Ning ei ole libateema. Nope. 🙁

TA

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest pmst võib siin igaüks väita, et ta on TA, ja siis igasugust jama ajada, mis teisi veel rohkem ärritab või imestama paneb.

Arvestades TA nipsakust, siis ilmselt on ta siin ikka ise vastamas, mitte keegi teine tema eest.

Ikka ise, ikka ise.

TA

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju ta lootis lugeda lohutust, et elu ongi raske, kõik ongi ülepea võlgades, küll läheb mööda…

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju ta lootis lugeda lohutust, et elu ongi raske, kõik ongi ülepea võlgades, küll läheb mööda…

Ei lootnud. 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teil läheb siis ilmselgelt ka väga odavalt toimetades see reis mingi 6000-7000 eurot maksma, mis tähendab aasta peale ligi 600 eurot kuus. Selleks peab ikka väga jõukas olema, et seda endale lubada saaks.

No kui mina pnen igakuiselt üksi 400-500 reisifondi, siis neil on peres 2 palgasaajat, st teostatav.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui mina pnen igakuiselt üksi 400-500 reisifondi, siis neil on peres 2 palgasaajat, st teostatav.

Nad saavad veel 520 eurot peretoetust lisaks kahele palgale. Võiks olla teostatav, aga nad ei saa toitugi ilma krediidita ostetud, kuidas peaks siis saama veel 500 eurot kuus reisifondi panna.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korra oli jutt, et on tohutud reisifännid, ainult reisimise nimel suudavadki elada ja siis väitis, et 1x käisidki reisil. Kuidas tegelikult?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju ta lootis lugeda lohutust, et elu ongi raske, kõik ongi ülepea võlgades, küll läheb mööda…

Ei lootnud.

Mida loodad vôi soovid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viiekesi kaks nädalat reisil olla on ju väga kulukas. Käisin just lapsega Hispaanias, 3500 eurot läks üks nädal. Teil läheb siis ilmselgelt ka väga odavalt toimetades see reis mingi 6000-7000 eurot maksma, mis tähendab aasta peale ligi 600 eurot kuus. Selleks peab ikka väga jõukas olema, et seda endale lubada saaks.

No mina käisin neljakesi just kümme päeva ja 2500 euri, ei elanud telgis, mingis korteris elasime, ise tegime süüa, lõbustusparkide ja muuseumide hind jäi ka sinna sisse. Saab viiekesi kaks nädalat 3500 euroga ka käia kui hästi palneerida.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab viiekesi kaks nädalat 3500 euroga ka käia kui hästi palneerida.

Mitte planeerimises pole asi, vaid ilges koonerdamises. Elad peldikus, autot ei rendi, väljas söömas ei käi, närid võileiba oma peldikus, siis tuleb välja küll jah.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt saa oma hetkeliste kulustega tänapäeva, nii, et toitu ei pea ostma järelmaksuga ja igakuisete maksete jaoks on raha. Tõmba igalt poolt kokku. Suitsetad, jäta maha. Alkohol – ei, kuni kõik makstud. Toidud teed toorainetest, magustoidud ka (nt küpsetised). Vaesel nobedad näpud, valmisproduktide jaoks sul pole raha.

Teed Exceli tabeli. Kõik tulud ja igakuised kohustuslikud maksed sinna kirja. Kuskohast saab hoida kokku? Kõik teenuselepingud üle vaadata. Pane number liikuma kui vaja, tulevad kohe paremad pakkumised. Toiduraha arvestad minimaalse võimaliku, nädala kaupa. Iga sent mis jääb üle, läheb säästudesse/laenude tagasimaksetesse. Mida rangem oled, seda kiiremini see õudusunenägu läbi saab. Kokkuhoidu kaasa kogu pere, üksi raske. Mees peab kindlasti pardal olema.

Nipsakus jäta kohe, ise olete end selle pasa sisse “reisinud”.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt saa oma hetkeliste kulustega tänapäeva, nii, et toitu ei pea ostma järelmaksuga ja igakuisete maksete jaoks on raha. Tõmba igalt poolt kokku. Suitsetad, jäta maha. Alkohol – ei, kuni kõik makstud. Toidud teed toorainetest, magustoidud ka (nt küpsetised). Vaesel nobedad näpud, valmisproduktide jaoks sul pole raha.

Teed Exceli tabeli. Kõik tulud ja igakuised kohustuslikud maksed sinna kirja. Kuskohast saab hoida kokku? Kõik teenuselepingud üle vaadata. Pane number liikuma kui vaja, tulevad kohe paremad pakkumised. Toiduraha arvestad minimaalse võimaliku, nädala kaupa. Iga sent mis jääb üle, läheb säästudesse/laenude tagasimaksetesse. Mida rangem oled, seda kiiremini see õudusunenägu läbi saab. Kokkuhoidu kaasa kogu pere, üksi raske. Mees peab kindlasti pardal olema.

Nipsakus jäta kohe, ise olete end selle pasa sisse “reisinud”.

See tüüp ei vaata sinu näpunäiteid vaid teeb varsti korjandusringi ja sina maksad ta vôlad. Vaest perekonda tuleb ju aidata, lapsed näljas.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 207 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Jäädavalt võlgadest vabaks