Esileht Ilu ja tervis Kaal ei lange!

Näitan 17 postitust - vahemik 121 kuni 137 (kokku 137 )

Teema: Kaal ei lange!

Postitas:
Kägu

Sööge normaalselt ja head toitu. See on muidugi suhteline, mis ühele hea, teise jaoks jama jne.  Kaloreid kärpides teete omale karuteene. Lugege Sille Poola blogist kasvõi, tal on pikad tõlked ja kokkuvõtted sellel teemal.

Vahelduvpaastu põhimõte sobib mulle enim. Kuna selline tsükkel oli mul endal välja kujunenud niikuinii, siis hakkasin täpsemalt jälgima ning võtsin selleks äpi abiks. Kasutan 16:8 tsüklit.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun selgita, kuidas dieedi käigus hormoonitootmise ära lõpetada?

Ma ei ole küll see arstist Kägu, aga hea meelega selgitan.

Mainiti jo-jo dieeti. See tähendab seda, et mingi perioodi jooksul piiratakse oluliselt kaloreid või välistatakse toidugruppe, võetakse märkimisväärne kaal alla ja siis üritades jälle rohkem sööma hakata võetakse kaalus kiiresti juurde. Jo-jo dieeditamine ei ole ühekordne juhus, et võtad korra kaalus alla ja siis korra juurde. Tavaliselt kes on selle lõksu on sattunud jäävad aastate vältel aina kaalus üles-alla kõikuma.

Kehale on see aga väga suur koormus. Esiteks ei saa keha vajalikke toitaineid, mille tõttu on immuunsüsteem stressis. Kehas võivad tekkida põletikulised protsessid või tekib autoimmuunreaktsioon.

Dieet ei lõpeta hormoonitootmist, kuid pikema aja jooksul jo-jo dieeditamine võib kilpnäärme talitlust oluliselt mõjutada. Selle tagajärjel tekivadki häired vajalike hormoonide tootmises – alatalitus, ületalitus jne.

Mina olen see arstist kommenteerija. See on hea ja ülevaatlik selgitus.

Lahmijatele: kui kõik arstid rumalad on ja kilpnäärmest midagi ei tea, siis on teil endal võimalik arstiks õppima minna, et maailma paremaks muuta.

Lisaks palun oma postitust veel korra mõttega lugeda. Tõin välja neli levinud põhjust, miks kaal ei lange. Kui tundsite end jo-jo dieeditamises süüdi ja asusite rünnakule, on see teie enda probleem. Samuti tõin välja, et põhjuseks võib olla kompenseerimata ainevahetushaigus. Palun tooge välja, kus ma olen öelnud, et TSH väärtuse 70 juures 25 mcg L-thyroxini on normaalne. Ma kirjutasin, et kompenseeritud haiguse puhul ei ole kaalulangetamine probleemiks. Rõhutan uuesti: kompenseeritud.

Teiste sõimamine ja lolliks sildistamine näitab teie enda vaimset taset ja kasvatamatust.

Sinu “rõhutamisest” ei muutu asjaolu, et oled lugenud kuskilt raamatust, et “kompenseeritud” raviga on võimalik kaalu langetada. Ja see on kõik. Veel hullem, sa kinnitada seda veel arsti sõnaga.

Ja kui päriselt haiged räägivad, et nii see pole, siis ainult rõhud edasi oma raamatuarsti tarkusele ja teed patroniseerivaid kasvatusjutte.

Ära räägi asjadest, millest sa tõesti mitte midagi ei tea.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära räägi asjadest, millest sa tõesti mitte midagi ei tea.

See siin tundub ka mingi perearst olevat, kes on enda arust tark igal alal. Täpselt sama ja sama ülbelt räägib mu perearst. Endokrinoloog jälle räägib, et asi on keerulisem kui vaid TSH näit, vaid oluline on kilpnäärmehormoonide omavaheline tasakaal. Isegi kui iga näit eraldi võttes on korras, võib siiski olla paljugi asju viltu. Aga minu perearst on samasugune nagu see siin, tema tahab mõõta ainult TSH-d ja kui see on normist veidi üle, on tema arust kõik korras ja mingit põhjust endokrinoloogi juurde pöörduda pole. Ja näiteks rasestumiseks peaks olema TSH näit üsna madal, mitte kõrgeima normi lähedal, samamoodi mõjutavad kaalu kõikide hormoonide tasakaal, mille saavutamine võib olla väga keeruline. Aga ei, arst luges kuskilt midagi, sedagi 20 aastat tagasi ja kõik on tema arust siis täpselt korras.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei teinud perearst isegi saatekirja endoka juurde, ainult e-konsultatsiooni.

Kuidas saab midagi olla kompenseeritud, kui riiklik vereproov tehakse heal juhul kord aastas (mul läks isegi 18 kuud mööda, kui ma muu asja pärast pidin proovi andma ja siis tuli, eh, teeme siis ka selle), mõõdetakse vaid kahte asja, aga mitte seda, mis tegelt veres on, ei osata tõlgenda ega panna doosi, kui kolme näidu järgi on korraga nii üle- kui alatalitlus. Või et vereproov näitab nii kuue nädala taguseid seisundeid. Või et mis vahe on elustiilis ja hädades, kui TSH on 5 või 70.

Ning ei, ma ei tea ühtegi kilpnäärmikut, kes võtaks alla. Kõik maadlevad sellega, et väga palju juurde ei võtaks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asi see ainevahetus ttue arust on?

Ainevahetus ehk metabolism, me ei hakka ju kõiki keemiliste reaktsioonide tulemustest siin rääkima, said aru tegelikult küll.

Need 1200-1300 dieeditajad kipuvad paraku jääma jojotama. Seetõttu ka 80% allavõtjatest feilivad. Selle 1300 peal jõutakse ikka lõpuks oma patupäevade juurde ega suudeta rajal püsida. Lisaks ei saada keha, milles päriselt hästi tuntakse, allavõtmine toimub lihase arvelt. Või siis õgitakse lihtsalt kõik tagasi, sest kaua sa jaksad niimoodi.

Olin ise ka kunagi nii rumal, arvasin, et asi on minu nõrgas iseloomus, et ma ei suuda kaalu säilitada ja koguaeg kõht tühi on. Mul on kahju, et ma ei teadnud, et ma ei pea end niimoodi piinama. Ma olen tänaseks ideaalses vormis ja tänu sellele, et lõpetasin need baasainevahetuse piiril dieedid ära.

Ehk vastamise asemel kutsud ainevahetust lihtsalt metabolismiks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asi see ainevahetus ttue arust on?

Ainevahetus ehk metabolism, me ei hakka ju kõiki keemiliste reaktsioonide tulemustest siin rääkima, said aru tegelikult küll.

Need 1200-1300 dieeditajad kipuvad paraku jääma jojotama. Seetõttu ka 80% allavõtjatest feilivad. Selle 1300 peal jõutakse ikka lõpuks oma patupäevade juurde ega suudeta rajal püsida. Lisaks ei saada keha, milles päriselt hästi tuntakse, allavõtmine toimub lihase arvelt. Või siis õgitakse lihtsalt kõik tagasi, sest kaua sa jaksad niimoodi.

Olin ise ka kunagi nii rumal, arvasin, et asi on minu nõrgas iseloomus, et ma ei suuda kaalu säilitada ja koguaeg kõht tühi on. Mul on kahju, et ma ei teadnud, et ma ei pea end niimoodi piinama. Ma olen tänaseks ideaalses vormis ja tänu sellele, et lõpetasin need baasainevahetuse piiril dieedid ära.

Ehk vastamise asemel kutsud ainevahetust lihtsalt metabolismiks.

Karen, ehk oled spetsiifilisem, mida sa täpsemalt teada tahad?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asi see ainevahetus ttue arust on?

Ainevahetus ehk metabolism, me ei hakka ju kõiki keemiliste reaktsioonide tulemustest siin rääkima, said aru tegelikult küll.

Need 1200-1300 dieeditajad kipuvad paraku jääma jojotama. Seetõttu ka 80% allavõtjatest feilivad. Selle 1300 peal jõutakse ikka lõpuks oma patupäevade juurde ega suudeta rajal püsida. Lisaks ei saada keha, milles päriselt hästi tuntakse, allavõtmine toimub lihase arvelt. Või siis õgitakse lihtsalt kõik tagasi, sest kaua sa jaksad niimoodi.

Olin ise ka kunagi nii rumal, arvasin, et asi on minu nõrgas iseloomus, et ma ei suuda kaalu säilitada ja koguaeg kõht tühi on. Mul on kahju, et ma ei teadnud, et ma ei pea end niimoodi piinama. Ma olen tänaseks ideaalses vormis ja tänu sellele, et lõpetasin need baasainevahetuse piiril dieedid ära.

Ehk vastamise asemel kutsud ainevahetust lihtsalt metabolismiks.

Karen, ehk oled spetsiifilisem, mida sa täpsemalt teada tahad?

Et mis asi see ainevahetus on, millest kõik kogu aeg räägivad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et mis asi see ainevahetus on, millest kõik kogu aeg räägivad.

Metabolism, tädi ütles ju 🙂 Mis sa veel tahad. Kui hakkad rohkem küsima, oled kasvatamatu, nagu see siin sõna võtnud perarst teisi nimeatas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea ja põhjalik artikkel kõigile, kellel probleeme kaalust alla võtmisega : https://infoviking.ee/kuidas-kaalust-alla-votta/ Saate endale kaalulangetuse baas asjad selgeks teha ja sealt edasi liikuda!

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et mis asi see ainevahetus on, millest kõik kogu aeg räägivad.

Metabolism, tädi ütles ju ???? Mis sa veel tahad. Kui hakkad rohkem küsima, oled kasvatamatu, nagu see siin sõna võtnud perarst teisi nimeatas.

Ma olen ainevahetust alati pidanud selleks, et kõht käib normaalselt läbi. Noh, seedimine – ühest otsast sisse, teisest välja.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et mis asi see ainevahetus on, millest kõik kogu aeg räägivad.

Metabolism, tädi ütles ju ???? Mis sa veel tahad. Kui hakkad rohkem küsima, oled kasvatamatu, nagu see siin sõna võtnud perarst teisi nimeatas.

Ma olen ainevahetust alati pidanud selleks, et kõht käib normaalselt läbi. Noh, seedimine – ühest otsast sisse, teisest välja.

See sõltub ensüümidest…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ning ei, ma ei tea ühtegi kilpnäärmikut, kes võtaks alla. Kõik maadlevad sellega, et väga palju juurde ei võtaks.

Mina otseselt alla ei võtnud, kui alatalitlus tekkis, aga juurde ka ei võtnud, olen kogu elu umbes norm- ja alakaalu piiril kõikunud (48-52 kg, 164 cm). Söön seejuures enda meelest enam-vähem sama palju kui teised inimesed, ka maiustusi jms. Kaloreid pole kunagi kokku arvutanud ja sporti ei tee, jala ka eriti ei kõnni. Aga olen aru saanud, et erinevalt paljudest teistest olen mitte stressisööja, vaid stressinälgija, st stressiga kaob mul igasugune isu ja pean teadlikult end midagi sööma sundima, et enesetunne veel kehvemaks ei läheks.

Muidu nõustun sellega, et see, kui TSH on normi piires, ei pruugi ariti asendusravi korral näidata seda, et kilpnäärmehormoonid ongi optimaalsed. Perearstid jah väga testida ei raatsi, mina lasen u 2x aastas synlabis TSH, ft4 ja ft3 mõõta ja selle alusel muudan ise natuke doosi, kui vaja (ja kontrollin paari kuu pärast uuesti). Informeerin perearsti ka, niikaua, kui näidud normvahemikus on, ta noogutab ja laseb mul toimetada. Aga olen aru saanud, et vähemalt mul peab TSH pigem 1 ringis olema (või alla selle) ja ft4 normi ülemises osas, et ft3 vähegi mõistlik ja enesetunne  vähegi normaalne oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidu nõustun sellega, et see, kui TSH on normi piires, ei pruugi ariti asendusravi korral näidata seda, et kilpnäärmehormoonid ongi optimaalsed. Perearstid jah väga testida ei raatsi, mina lasen u 2x aastas synlabis TSH, ft4 ja ft3 mõõta ja selle alusel muudan ise natuke doosi, kui vaja (ja kontrollin paari kuu pärast uuesti). Informeerin perearsti ka, niikaua, kui näidud normvahemikus on, ta noogutab ja laseb mul toimetada. Aga olen aru saanud, et vähemalt mul peab TSH pigem 1 ringis olema (või alla selle) ja ft4 normi ülemises osas, et ft3 vähegi mõistlik ja enesetunne vähegi normaalne oleks.

Aga see pole ju normaalne, et inimene peab ise niimoodi oma doosi parajaks timmima. Suurem osa perearste arvab, et kui TSH on 4-5 vahel, siis on see ainult natuke normist üle ja kärab küll, midagi rohkem uurima ei hakka. Tegelikult võib siis asi vägagi palju viltu olla ja TSH 4 ja üle selle on paljude jaoks juba väga halb näit, mis takistab kehal normaalselt toimimast.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see pole ju normaalne, et inimene peab ise niimoodi oma doosi parajaks timmima. Suurem osa perearste arvab, et kui TSH on 4-5 vahel, siis on see ainult natuke normist üle ja kärab küll, midagi rohkem uurima ei hakka. Tegelikult võib siis asi vägagi palju viltu olla ja TSH 4 ja üle selle on paljude jaoks juba väga halb näit, mis takistab kehal normaalselt toimimast.

Nojah, aga mis teha, kui selline “kärab küll”-perearst on, mina ei viitsi temaga kembelda selles osas ja talle seletada neid asju. Pealegi ei ole mul ju tegelikult meditsiiniharidust ja see tundub kuidagi kohatu.  Õnneks on synlab olemas ja enda normaalse(ma) enesetunde nimel olen nõus nende paari analüüsi eest paar korda aastas maksma ka. Nüüd on juba üle aasta doos sama ja kõik ok, vbl isegi ei pea nii tihti enam testima.

Aga kaaluga seoses – jah, minu perearst ei tahtnud seda ka algul kuidagi uskuda, et mul napilt alakaalulisena kilpnäärme alatalitlus on. Samas kindlasti on minusuguseid veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on ka kerge alatalitlus, mis tuli välja juhuslikult viljatusravi käigus. Kaaluga pole kunagi probleeme olnud, söön normaalselt kõiki toidugruppe, sealhulgas magusat. Ei tähenda kilpnäärme alatalitlus tingimata, et võimatu on sale olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on ka kerge alatalitlus, mis tuli välja juhuslikult viljatusravi käigus. Kaaluga pole kunagi probleeme olnud, söön normaalselt kõiki toidugruppe, sealhulgas magusat. Ei tähenda kilpnäärme alatalitlus tingimata, et võimatu on sale olla.

On kerge alatalitus ja on kilpnääre enam ei tööta.

Ära muretse, sel on kombeks vanusega jörjest rohkem mitte hormoone toota.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sin on tehtud puust ja punaseks – et kui sööd vähem, kui su energia kulu päevas, siis kaal langeb.

Hakkasin tegelema kaalualandamisega ja kasutan toitumiskava, millega võtsin 4 aastat tagasi 7 kg alla. Jälgin seda väga täpselt, söön päevas ca 1300 kcal, sammumõõtja näitab, et võin süüa 2000-2200 kcal. Möödunud on nädal – eelmine laupäev kaalusin 83,2 kg, esmaspäeval 81,8 ja teisipäeval 81,6 ning eile 83,2 ehk siis täpselt sama palju, kui alustades. Et kuidas ma alguses alla võtsin ja siis see jälle tagasi tuli, kui olen täpselt iga päeva söönud lubatud 1300 kcal?

mõned toiduained tekitavad veepeetust. samuti mängib rolli ka see, kas kõht äib regulaarselt läbi ja kas vetsus käidud enne või peale kaalumist.

ühe nädala lõikes kaal võib vabalt 2kg kõikuda edasi-tagasi see veel ei näita kaalutõusu. vabalt võib olla et õhtul kaalud +2kg ja hommikul ärgates juba -2kg (ainevahetuse ja vedeliku arvelt puhtalt).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 121 kuni 137 (kokku 137 )


Esileht Ilu ja tervis Kaal ei lange!