Esileht Koolilaps Käitumishinne

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 166 )

Teema: Käitumishinne

Postitas:
Kägu

Kas siin leidub ka õpetajaid? Millisel juhul panete lapsele aine käitumishindeks rahuldava? Millal oleks selline hinne õigustatud?

Teised võivad samuti arvamust avaldada 🙂

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hindan läbipaistvust. Leian, et käitumishinde olulisele alandamisele võiks eelneda jooksvalt ka mõistlik progressioon, et kui suuliselt peab korduvalt korrale kutsuma, siis järgneb kirjalik jne.

Endine aineõpetaja.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan vastamast. Laps on mul tagasihoidlik tüdruk ja tunnis korda ei riku, põhjuseta puudumisi ei ole, asju koju ei unusta, kodutööd tehtud jne. Ainuke mure, et pole käinud konsultatsioonides, kuna me pole pidanud seda otseselt vajalikuks. Tahaks nüüd erapooletut ja õiglast hinnangut, sest selline negatiivsevõitu hinne häirib nii mind kui last väga.

+17
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te õpetaja enda käest ei küsi? Ei pea silmas n-ö sõjakat pealelendamist, vaid just mureliku vanemana pöördumist, kas ja mida laps peaks edaspidi teisiti tegema. Asjade unustamine, kodutööd jms on pigem hoolsuse hinne.

+23
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te õpetaja enda käest ei küsi? Ei pea silmas n-ö sõjakat pealelendamist, vaid just mureliku vanemana pöördumist, kas ja mida laps peaks edaspidi teisiti tegema. Asjade unustamine, kodutööd jms on pigem hoolsuse hinne.

Loomulikult rääkisin ka õpetajaga, selleks siit neutraalset tagasisidet soovingi. Mine miinusta iseennast ka vahelduseks.

+11
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval pole ju hoolsuse hinnet vaid kõik läheb kokku käitumise hindeks.

+4
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te õpetaja enda käest ei küsi? Ei pea silmas n-ö sõjakat pealelendamist, vaid just mureliku vanemana pöördumist, kas ja mida laps peaks edaspidi teisiti tegema. Asjade unustamine, kodutööd jms on pigem hoolsuse hinne.

Loomulikult rääkisin ka õpetajaga, selleks siit neutraalset tagasisidet soovingi. Mine miinusta iseennast ka vahelduseks.

Mis õpetaja siis põhjuseks tõi? Rahuldav käitumine, sest laps ei käi konsultatsioonis?

NB! Mina ei ole ühtegi miinust pannud, täiesti neutraalselt küsisin.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval pole ju hoolsuse hinnet vaid kõik läheb kokku käitumise hindeks.

Minu lapsel (7. klass) on küll nii käitumise kui ka hoolsuse hinne eraldi. Võibolla see siis kooliti erinev.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kõik muu on korras õpetaja sõnul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kõik muu on korras õpetaja sõnul.

Sellisel juhul pöörduksin kooli juhtkonna poole ja päriksin sealt aru, kas tõesti on konsultatsioon kohustuslik ja sellest puudumine alandab käitumishinnet. See peab olema siis kirjas ka kooli hindamisjuhendis. On tõesti olukordi, kus konsultatsioon on õpilasele kohustuslik (nt puudulik trimestrihinne), aga sain aru, et lapsel õppimisega probleeme pole.

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan oma põhikooli lõpetamise ajast, et minagi  ei läinud eksamikonsultatsioonile. Olin selles aines tugev ega näinud vajadust lihtsalt. Ja millegipärast häiris see mu klassijuhatajat tohutult. Tuli koolisööklas minu juurde ja lihtsalt sõimas mul näo kisendades täis. Röökis keset sööklat, terve ruumitäis kogu koolirahvast tardunult kuulamas – et miks mina küll ei taha kooli ära lõpetada, miks mulle nii oluline ikka on istuma jääda!

Seisin seal kui puuga pähe saanud ega mõistnud, miks õpetaja nii väikese asja pärast nii tohutult kuri on. Olin õppeedukuses klassi esimene ja tõesti ei vajanud toda konsultatsiooni ju. Õpetaja  aga  kisendas ikka, lõpuks haaras mul kätega juustest kinni ja kukkus täie hooga tutistama, nii et pahmakad juukseid mu peast talle pihku jäid. Siis hakkasin valu pärast nutma ja teised õpetajad jooksid minule appi, vabastasid mind klassijuhataja küünte vahelt.

Pärast seda oli minu jaoks selge, et ma vähemalt nädal aega koolimajja ei ilmu. Puudusin shoki tõttu teistegi eksamite konsultatsioonidest. Tulin kohale ainult eksamile, tegin need kõik viitele. Praeguseks olen kõrgharidusega, ainukesena oma klassist.

Siiani aga on meeles selle tigeda naise reaktsioon sellele, et miks mina ometigi ei  lähe eksamikonsultatsioonile, ja see, kuidas ta mulle tolle “kuritöö” pärast kätega kallale tuli. No tõesti ei saa neist õpetajatest vahel kohe üldse aru, mis nende peas toimub…? Kas neile makstakse õpilaste konsulteerimise eest ekstra kõrget lisatasu või miks see konsultatsioonil käimine nendele nii oluline on?

Igal juhul peaks käitumishinne olema läbipaistev ja pannes sellise halvema hinde, oleks pedagoogist ikkagi kena lisada e-kooli või Stuudiumisse ka vastav selgitus. Kusjuures too selgitus ei tohiks olla ümmarguselt üldsõnaline a la “riivab kellegi  väärikustunnet” vms, vaid siiski  selge ja konkreetne. Jätta nii laps kui ta vanemad teadmatuses oma peaga miskit oletama on pedagoogist madal.

+16
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan oma põhikooli lõpetamise ajast, et minagi ei läinud eksamikonsultatsioonile. Olin selles aines tugev ega näinud vajadust lihtsalt. Ja millegipärast häiris see mu klassijuhatajat tohutult. Tuli koolisööklas minu juurde ja lihtsalt sõimas mul näo kisendades täis. Röökis keset sööklat, terve ruumitäis kogu koolirahvast tardunult kuulamas – et miks mina küll ei taha kooli ära lõpetada, miks mulle nii oluline ikka on istuma jääda!

Seisin seal kui puuga pähe saanud ega mõistnud, miks õpetaja nii väikese asja pärast nii tohutult kuri on. Olin õppeedukuses klassi esimene ja tõesti ei vajanud toda konsultatsiooni ju. Õpetaja aga kisendas ikka, lõpuks haaras mul kätega juustest kinni ja kukkus täie hooga tutistama, nii et pahmakad juukseid mu peast talle pihku jäid. Siis hakkasin valu pärast nutma ja teised õpetajad jooksid minule appi, vabastasid mind klassijuhataja küünte vahelt.

Pärast seda oli minu jaoks selge, et ma vähemalt nädal aega koolimajja ei ilmu. Puudusin shoki tõttu teistegi eksamite konsultatsioonidest. Tulin kohale ainult eksamile, tegin need kõik viitele. Praeguseks olen kõrgharidusega, ainukesena oma klassist.

Siiani aga on meeles selle tigeda naise reaktsioon sellele, et miks mina ometigi ei lähe eksamikonsultatsioonile, ja see, kuidas ta mulle tolle “kuritöö” pärast kätega kallale tuli. No tõesti ei saa neist õpetajatest vahel kohe üldse aru, mis nende peas toimub…? Kas neile makstakse õpilaste konsulteerimise eest ekstra kõrget lisatasu või miks see konsultatsioonil käimine nendele nii oluline on?

Igal juhul peaks käitumishinne olema läbipaistev ja pannes sellise halvema hinde, oleks pedagoogist ikkagi kena lisada e-kooli või Stuudiumisse ka vastav selgitus. Kusjuures too selgitus ei tohiks olla ümmarguselt üldsõnaline a la “riivab kellegi väärikustunnet” vms, vaid siiski selge ja konkreetne. Jätta nii laps kui ta vanemad teadmatuses oma peaga miskit oletama on pedagoogist madal.

Selline inimene ei tööta ôpetajana nagu sina kirjeldad. Midagi on pildil valesti. Konsultatsioonid on vabatahtlikud, ega alanda käitumishinnet ega tule ka ôpetaja ôpilasele kätega kallale. Kôik hinded on tänaseks juba välja ju pandud sh käitumishinne, aga eksamid alles ees ja seega ka konsultatsioonid alles käivad. Midagi onTA jutus ja eelmise käo jutus väga valesti.

+6
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jutt ei käi eksami konsultatsioonidest, vaid aine konsultatsioonidest kui õpilane on puudunud vms.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see põhjusega puudumine on olnud?

Mu klassiõde sai rahuldava, kuna kritseldas roppuse seinale. Ta ema siiani ei usu seda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see põhjusega puudumine on olnud?

Mu klassiõde sai rahuldava, kuna kritseldas roppuse seinale. Ta ema siiani ei usu seda.

Laps oli haige. Siiani oleme ise järele õppinud kodus. Konsultatsioonid toimuvad kõigile, kes soovivad iga nädal kindlal päeval. Need ei ole kohustuslikud.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas õpetaja põhjendaski sellega, et pole konsultatsioonitunnis käinud? Aga kuidas ta puudutud tundides tehtud tööd siis järele tegi? Meil tehakse neid konsultatsioonitunnis. Siin ma suudaks ette kujutada olukorda, kus puudunud lapsele on öeldud, et tulgu kons.tundi tööd järgi tegema aga ta ei tule.

Minu lastel on käitumishinnet paaris ainetunnis alandatud hilinemise või lobisemise tõttu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen aineõpetaja põhikoolis. Ajan hoolsuse- ja käitumishinnete panemisel järge kooli hindamisjuhendis. Käitumishinne rahuldav eeldab mitmeid märkuseid käitumise kohta perioodi jooksul. Märkuseid panen vaid juhul, kui õpilane tunnis oluliselt tunnikorda rikub, teisi häirib ja õpetamist segab. Vastavalt kooli kodukorrale ka juhul, kui õpilane kasutab tunnis loata telefoni. Enne märkust päevikus tuleb tavaliselt õige mitu suulist märkust ebasobiva tegevuse lõpetamiseks. 1-2 märkuse korral saab õpilane käitumishindeks tavaliselt veel hea, aga mõnel võib märkusi olla üle kümne… need mõned on olnud ilmselgete hariduslike erivajadustega õpilased. Kahjuks ei saa edukalt õpetada tavaklassi juures suurte erivajadustega lapsi. Aga väikeklassi või üks-ühele õppele saamine on pikk ja keeruline protsess. Nende HEV lastega sain väikeses grupis ja individuaalselt suurepäraselt tundi teha. Nemad õppisid, mina sain neid õpetada, keegi ei karjunud, ei roomanud laudade all (2-3. kooliaste!), ei visanud kaasõpilase asju aknast välja, ei sobranud minu asjades jne.

Kui õpilane saab minu käest käitumishinde rahuldava, siis on ta selle nimel terve trimestri jooksul palju pingutanud. Aga tean, et mõni teine paneb päris juhuslikult. Ja on isegi eksikombel pandud. Kord pidin lausa uurima, et millega õpilane X selle hinde välja teenis. Vastuseks sain, et oih, valesti läks ja hinne parandati ära. Mulle endale pandi kunagi kehvem käitumishinne lihtsalt välimuse eest (riietusin väga korrektselt, ei meikinud).

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see põhjusega puudumine on olnud?

Mu klassiõde sai rahuldava, kuna kritseldas roppuse seinale. Ta ema siiani ei usu seda.

Aga tehke sellest roppusest mobiiliga pilt ja saatke emale!

Minu lapse kohta väitis koolitöötaja samuti, et laps olevat kirjutanud midagi ja keegi oli teinud sellest ekraanitõmmise ning saatnud õpetajale. Kui palusin seda väidetavalt oma lapse poolt kirjutatust ekraanitõmmist näha, siis kool keeldus seda minule näitamast. Last karistati koolis, aga mina ei osanud seisukohta võtta, kuna mul oli ainult mingi suuline jutt. Oleks ikkagi ise ka soovinud näha seda ekraanitõmmist, mis lapsele koolis nii paksu pahandust kaela tõi, aga mu  sellekohaseid korduvaid palveid koolidirektorile eirati.

Samas räägitakse, et lapsevanem peab olema informeeritud, aga mismoodi saab lapsevanem seda infot ja olla oma lapse probleemidega koolis kursis, kui kool keeldub isegi palumise peale lapsevanemale seda infot andmast?

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas räägitakse, et lapsevanem peab olema informeeritud, aga mismoodi saab lapsevanem seda infot ja olla oma lapse probleemidega koolis kursis, kui kool keeldub isegi palumise peale lapsevanemale seda infot andmast?

Teabenõue

Põhikooli- ja gümnaasiumiseadus

§ 55.   Õpilase ja vanema teavitamine

  (1) Õpilasel ja vanemal on õigus saada koolist teavet ja selgitusi koolikorralduse ning õpilase õiguste ja kohustuste kohta. Kool on kohustatud võimaldama statsionaarses õppes õppiva õpilase vanemale juurdepääsu kooli valduses olevale teabele selle õpilase kohta. Teovõimeline õpilane võib kirjaliku taotlusega keelata juurdepääsu tema kohta kooli valduses olevale teabele. Vanema juurdepääsu teabele selle kohta, kas õpilane on kooli õpilaste nimekirjas või mitte, võib keelata vaid mõjuva põhjuse esinemisel.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan vastamast. Laps on mul tagasihoidlik tüdruk ja tunnis korda ei riku, põhjuseta puudumisi ei ole, asju koju ei unusta, kodutööd tehtud jne. Ainuke mure, et pole käinud konsultatsioonides, kuna me pole pidanud seda otseselt vajalikuks. Tahaks nüüd erapooletut ja õiglast hinnangut, sest selline negatiivsevõitu hinne häirib nii mind kui last väga.

Rahuldava käitumishinde taga on kindlasti midagi muud, millest sa lihtsalt ei tea. Sinu poolt väljatoodud faktor mõjutaks heal juhul hoolsuse hinnet, aga mitte käitumishinnet:)

Ma ei räägi sinu lapsest, aga on neid tagasihoidlikke “tere, tänan, palun” veipijaid peldikust avastatud küll ja veel:)

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan vastamast. Laps on mul tagasihoidlik tüdruk ja tunnis korda ei riku, põhjuseta puudumisi ei ole, asju koju ei unusta, kodutööd tehtud jne. Ainuke mure, et pole käinud konsultatsioonides, kuna me pole pidanud seda otseselt vajalikuks. Tahaks nüüd erapooletut ja õiglast hinnangut, sest selline negatiivsevõitu hinne häirib nii mind kui last väga.

Rahuldava käitumishinde taga on kindlasti midagi muud, millest sa lihtsalt ei tea. Sinu poolt väljatoodud faktor mõjutaks heal juhul hoolsuse hinnet, aga mitte käitumishinnet:)

Ma ei räägi sinu lapsest, aga on neid tagasihoidlikke “tere, tänan, palun” veipijaid peldikust avastatud küll ja veel:)

Aga miks ei ole õpetaja sel juhul kuidagi suuteline lapsevanemat sellest teavitama??? Kas meili saatmine on tasuline või kukub helistamisel õpetajal suurest pingutusest keel põrandale, või mis see põhjus siis ometi on, et õpetaja koduga probleemide korral ühendust ei  võta?

Tore on kolleegidega omavahel õpetajatetoas õpilasi taga klatsida, aga vastutus lapse eest on siiski vanematel, mitte koolil, ja vanemad on ka need, kes koolist saadud info põhjal teavad oma lapsele sobivat abi otsida, ega kool seda tee. Aga mismoodi saavad vanemad oma kohuseid vanemana täita, kui kooli tegevus on läbipaistmatu: lapsele märkuseid ei panda, tagasisidet ei ole – ainus signaal millestki on ootamatult tunnistusele tekkinud kolm või koguni kaks?

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see põhjusega puudumine on olnud?

Mu klassiõde sai rahuldava, kuna kritseldas roppuse seinale. Ta ema siiani ei usu seda.

Aga tehke sellest roppusest mobiiliga pilt ja saatke emale!

Minu lapse kohta väitis koolitöötaja samuti, et laps olevat kirjutanud midagi ja keegi oli teinud sellest ekraanitõmmise ning saatnud õpetajale. Kui palusin seda väidetavalt oma lapse poolt kirjutatust ekraanitõmmist näha, siis kool keeldus seda minule näitamast. Last karistati koolis, aga mina ei osanud seisukohta võtta, kuna mul oli ainult mingi suuline jutt. Oleks ikkagi ise ka soovinud näha seda ekraanitõmmist, mis lapsele koolis nii paksu pahandust kaela tõi, aga mu sellekohaseid korduvaid palveid koolidirektorile eirati.

Samas räägitakse, et lapsevanem peab olema informeeritud, aga mismoodi saab lapsevanem seda infot ja olla oma lapse probleemidega koolis kursis, kui kool keeldub isegi palumise peale lapsevanemale seda infot andmast?

Kui ma ütlen “mu klassiõde” siis sa arvad, et ma olen kümneaastane, kel on pildistamisfunktsiooniga telefon?

Tead, seda kritseldamist nägi pealt pool kooli. Ema ikka ei usu, arvas, et ta laps kaitses kedagi.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan vastamast. Laps on mul tagasihoidlik tüdruk ja tunnis korda ei riku, põhjuseta puudumisi ei ole, asju koju ei unusta, kodutööd tehtud jne. Ainuke mure, et pole käinud konsultatsioonides, kuna me pole pidanud seda otseselt vajalikuks. Tahaks nüüd erapooletut ja õiglast hinnangut, sest selline negatiivsevõitu hinne häirib nii mind kui last väga.

See nagu läheb rohkem hoolsuse alla, käitumisel pole sellega pistmist.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Copy selle õpetaja vastus siia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahuldav on ikka väga kehv käitumishinne. Pole oma kooliajal kordagi seda saanud, eeldan, et midagi peab väga valesti olema, kui lapsele niisugune hinne pannakse. Kodus tagasihoidlik laps ei pruugi koolis sama tagasihoidlik olla. Uuriksin klassijuhatajalt.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan vastamast. Laps on mul tagasihoidlik tüdruk ja tunnis korda ei riku, põhjuseta puudumisi ei ole, asju koju ei unusta, kodutööd tehtud jne. Ainuke mure, et pole käinud konsultatsioonides, kuna me pole pidanud seda otseselt vajalikuks. Tahaks nüüd erapooletut ja õiglast hinnangut, sest selline negatiivsevõitu hinne häirib nii mind kui last väga.

See nagu läheb rohkem hoolsuse alla, käitumisel pole sellega pistmist.

Meil on AINULT Käitumishinne, hoolsust eraldi ei ole.

Õpetajaga olen pikalt suhelnud ja ainus probleem olevat see, et ta ei käinud konsultatsioonis peale puudumist.

Muid probleeme ei ole. Kui oleks, siis oleks õpetaja need välja toonud. Kes see fantaseerib siin veipimisest, siis ilmselgelt sellest antaks teada vanemale. Pealegi laps alles 4 klass.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahuldav on ikka väga kehv käitumishinne. Pole oma kooliajal kordagi seda saanud, eeldan, et midagi peab väga valesti olema, kui lapsele niisugune hinne pannakse. Kodus tagasihoidlik laps ei pruugi koolis sama tagasihoidlik olla. Uuriksin klassijuhatajalt.

Olen kõike juba uurinud. Ka aineõpetaja ja klasijuh on öelnud, et tegemist on tagasihoidliku ja tubli õpilasega. Ma poleks ju teemat teinud, kui ma probleemi ei näeks. Tahtsin ka teiste inimeste arvamusi js kogemusi kuulda. Mul pole endal ka elusees Käitumishinnet olnud alla eeskujuliku ja mind olukord väga häirib. Ja jah, arutan asja ka juhtkonnaga. Kuigi see tundub nii väike probleem, millega siin kiirel ajal koolis jaurama hakata..

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahuldav on ikka väga kehv käitumishinne. Pole oma kooliajal kordagi seda saanud, eeldan, et midagi peab väga valesti olema, kui lapsele niisugune hinne pannakse. Kodus tagasihoidlik laps ei pruugi koolis sama tagasihoidlik olla. Uuriksin klassijuhatajalt.

Olen kõike juba uurinud. Ka aineõpetaja ja klasijuh on öelnud, et tegemist on tagasihoidliku ja tubli õpilasega. Ma poleks ju teemat teinud, kui ma probleemi ei näeks. Tahtsin ka teiste inimeste arvamusi js kogemusi kuulda. Mul pole endal ka elusees Käitumishinnet olnud alla eeskujuliku ja mind olukord väga häirib. Ja jah, arutan asja ka juhtkonnaga. Kuigi see tundub nii väike probleem, millega siin kiirel ajal koolis jaurama hakata..

Kui tegu peaks olema mingi õpetajapoolse käkikeeramisega, siis otsitakse kodule mitteselgitamiseks just niisuguseid argumente stiilis, “Oi meil on nii kiire, mul on nii palju tööd ja tegemist” ja vaadatakse vaevatud kutsikasilmadega otsa – selleks, et lapsevanem õpetaja ruttu rahule jätaks ja oma lapsele arusaamatult pandud kolmega lepiks. Kui lapsevanemal süda härdaks läheb ja pedagoogi rahule jätab, on tulemuseks, et too õpetaja paneb lapsele käitumishindeks kolme ka järgmisel trimestril. Ilma, et laps ainsatki märkust oleks saanud.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahuldav on ikka väga kehv käitumishinne. Pole oma kooliajal kordagi seda saanud, eeldan, et midagi peab väga valesti olema, kui lapsele niisugune hinne pannakse. Kodus tagasihoidlik laps ei pruugi koolis sama tagasihoidlik olla. Uuriksin klassijuhatajalt.

Olen kõike juba uurinud. Ka aineõpetaja ja klasijuh on öelnud, et tegemist on tagasihoidliku ja tubli õpilasega. Ma poleks ju teemat teinud, kui ma probleemi ei näeks. Tahtsin ka teiste inimeste arvamusi js kogemusi kuulda. Mul pole endal ka elusees Käitumishinnet olnud alla eeskujuliku ja mind olukord väga häirib. Ja jah, arutan asja ka juhtkonnaga. Kuigi see tundub nii väike probleem, millega siin kiirel ajal koolis jaurama hakata..

Ega juhtkond neid hindeid ei pane ju. Neid paneb klassijuhataja.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahuldav on ikka väga kehv käitumishinne. Pole oma kooliajal kordagi seda saanud, eeldan, et midagi peab väga valesti olema, kui lapsele niisugune hinne pannakse. Kodus tagasihoidlik laps ei pruugi koolis sama tagasihoidlik olla. Uuriksin klassijuhatajalt.

Olen kõike juba uurinud. Ka aineõpetaja ja klasijuh on öelnud, et tegemist on tagasihoidliku ja tubli õpilasega. Ma poleks ju teemat teinud, kui ma probleemi ei näeks. Tahtsin ka teiste inimeste arvamusi js kogemusi kuulda. Mul pole endal ka elusees Käitumishinnet olnud alla eeskujuliku ja mind olukord väga häirib. Ja jah, arutan asja ka juhtkonnaga. Kuigi see tundub nii väike probleem, millega siin kiirel ajal koolis jaurama hakata..

Kui tegu peaks olema mingi õpetajapoolse käkikeeramisega, siis otsitakse kodule mitteselgitamiseks just niisuguseid argumente stiilis, “Oi meil on nii kiire, mul on nii palju tööd ja tegemist” ja vaadatakse vaevatud kutsikasilmadega otsa – selleks, et lapsevanem õpetaja ruttu rahule jätaks ja oma lapsele arusaamatult pandud kolmega lepiks. Kui lapsevanemal süda härdaks läheb ja pedagoogi rahule jätab, on tulemuseks, et too õpetaja paneb lapsele käitumishindeks kolme ka järgmisel trimestril. Ilma, et laps ainsatki märkust oleks saanud.

Koolil on hindamisjuhend ja koolil on sisekorraeeskiri ja kodukord. Väga peast õpetajal hindeid leiutada pole ilmselt võimalik. Kui tekkinud on inimlik viga, et hinded on õpilaste vahel vahetusse läinud, tuleks see korda ajada. Kui kool ei oska öelda, mille eest õpilane selle sai, kuidas siis vanem seda teadma peaks? Enda kooliajast meenub, et rahuldavaid said mingid suitsumehed, kes eriti koolis ei käinud ja õppimisega ei hiilanud. Ühesõnaga, probleemne kaader. Selline käitumishinde alandamine peab olema igatahes väga selgelt ära põhjendatud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 166 )


Esileht Koolilaps Käitumishinne