Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas keegi on saanud tagantjärgi jaanuari eest suurema peretoetuse hüvitamise

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 320 )

Teema: Kas keegi on saanud tagantjärgi jaanuari eest suurema peretoetuse hüvitamise

Postitas:
Kägu

Kõik peremudelid ei ole tõesti kunagi võrdsed – kärgpered on meil nüüd erilise au sees ja riiklikult toetatud, samas kui kahelapselised on täitsa rahulikult iibepuudeliseks liigitatud.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja toetusi vaadataksegi üle, kui hakkab massiliselt 3. lapsi sündima, siis tehakse lasterikkaks pereks vbl 4+last – nii see ongi.

See õppelaenu tagastamine oligi kunagi, aga kui vahepeal on kõrgharidus tasuta, siis miks peaks riik mingeid vanu laene kinni maksma?

 

Uus koalitsioon vbl võtab lasterikka toetuselt indekseerimise ära, v jäetakse sotside lubadus iga laps 150.- kaugemasse tulevikku…

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun näidet selle kohta siis, miks 3 lapsega on vaja 900 eurot kuus. Miks 1-2 lapsega peab leppima 80 eurot/160 eurot?

Sina läheksid spaasse, mis teised teevad on nende oma asi. 1-2 lapselised ei pea leppima, saavad ka loobuda toetusest.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurperesid solvama hakkasid ikka 1-2 lapselised enne, nii et ei tasu solvunut mängida. Kui aru ei saada, et lapsed võivad /peaksid olema seaduse silmis võrdsed, siis erinevad pered/peremudelid EI OLE ega saa MITTE KUNAGI olema võrdsed…

Olgem ausad, keegi ei käskinud nii palju lapsi valmis teha. Au neile, kes viitsivad ja tahavad, aga enamus neist on lihtsalt sarisigijad ja niipalju kui mina sellistega kokkupuutunud, siis ei usu, et lapsed on õnnelikud. Enamasti on iga aasta uus isa v ollakse lihtsalt purjus ja pidu pidu otsa.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgem ausad, keegi ei käskinud nii palju lapsi valmis teha. Au neile, kes viitsivad ja tahavad, aga enamus neist on lihtsalt sarisigijad ja niipalju kui mina sellistega kokkupuutunud, siis ei usu, et lapsed on õnnelikud. Enamasti on iga aasta uus isa v ollakse lihtsalt purjus ja pidu pidu otsa.

Keegi ei ole käskinud teiste raha ka jagada. Milleks üldse lapsed kui 1-2 on sinu jaoks spermaplörakad, ei usu, et needki lapsed õnnelikud oma vanemate üle on. Enamasti kiunub nende empsu ainult elatist ja vingub teiste heaolu üle. Ei ole paremaid inimesi, on möödamõtlejad.

+5
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

vat täpselt sellest räägitaksegi, kui ebaviisakad siin ollakse. Ma ei saa aru, kus sellised elavad…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgem ausad, keegi ei käskinud nii palju lapsi valmis teha. Au neile, kes viitsivad ja tahavad, aga enamus neist on lihtsalt sarisigijad ja niipalju kui mina sellistega kokkupuutunud, siis ei usu, et lapsed on õnnelikud. Enamasti on iga aasta uus isa v ollakse lihtsalt purjus ja pidu pidu otsa.

Keegi ei ole käskinud teiste raha ka jagada. Milleks üldse lapsed kui 1-2 on sinu jaoks spermaplörakad, ei usu, et needki lapsed õnnelikud oma vanemate üle on. Enamasti kiunub nende empsu ainult elatist ja vingub teiste heaolu üle. Ei ole paremaid inimesi, on möödamõtlejad.

Ise ikka said aru mida öelda tahtsid?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vat täpselt sellest räägitaksegi, kui ebaviisakad siin ollakse. Ma ei saa aru, kus sellised elavad…

Vastused on täpselt nende küsijate ja hüppajate endi nägu.  Mingi teise inimese raha pärast kasutatakse sündsusetuid sõna, ettekujutamist. Ei ole mingeid sarisigijaid, kõik samamoodi, spermapaugust alguse saanud. Ma usun, et kui nii vastata, siis küsija hakka mõtlema. Krt on jah nii ju. Õpib!

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise ikka said aru mida öelda tahtsid?

Jaaa, kõik oleme ühe ja sama asja tulemusena ilma tulnud.  Ei saa jagada, kas sarjatulemus või mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise ikka said aru mida öelda tahtsid?

Jaaa, kõik oleme ühe ja sama asja tulemusena ilma tulnud. Ei saa jagada, kas sarjatulemus või mitte.

Aitäh bioloogiatunni eest. Aga miks peaks minu maksuraha minema naisele, kes teebki nt lapsi raha pärast? Kahjuks sellistes peredes laps ei saa nagunii kasu, et toetused on suured. Sellistele peredele nagu mingis Roaldi saates paar päeva tagasi nägin, miks mitte, aga suvalisele joodikperedele ja sarisigijatele- tänan ei.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise ikka said aru mida öelda tahtsid?

Jaaa, kõik oleme ühe ja sama asja tulemusena ilma tulnud. Ei saa jagada, kas sarjatulemus või mitte.

Aitäh bioloogiatunni eest. Aga miks peaks minu maksuraha minema naisele, kes teebki nt lapsi raha pärast? Kahjuks sellistes peredes laps ei saa nagunii kasu, et toetused on suured. Sellistele peredele nagu mingis Roaldi saates paar päeva tagasi nägin, miks mitte, aga suvalisele joodikperedele ja sarisigijatele- tänan ei.

Miks, miks, miks?!

Mina ka ei taha, et minu maksumaksja raha läheb näiteks narkarite üles turgutamiseks, toimetulelu saajatele, kes oma sissetulekuid varjavad jne. Ometi ma seda maksan ja ei vingu

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun näidet selle kohta siis, miks 3 lapsega on vaja 900 eurot kuus. Miks 1-2 lapsega peab leppima 80 eurot/160 eurot?

Sina läheksid spaasse, mis teised teevad on nende oma asi. 1-2 lapselised ei pea leppima, saavad ka loobuda toetusest.

Ei ole käinud mitu aastat spa-s. Kui saaksin tonni lambist iga kuu, siis muidugi ma kasutaksin võimalust spaks, puhkuseks ja vbl ka mingiks reisiks.
Põhipoint kahjuks kohale ei jõua. Toetused on ebavõrdsed ja see on fakt.
Kui ka kolmelapselised pered hoolivad lapse õigustest ja võrdsest kohtlemisest (kuid olen kahjuks aru saanud, et ei hooli), siis saavad nemad ka oma allkirja anda rahvaalgatusel, et iga laps oleks oluline. 🙂

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab kõik võrdne olema?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole käinud mitu aastat spa-s. Kui saaksin tonni lambist iga kuu, siis muidugi ma kasutaksin võimalust spaks, puhkuseks ja vbl ka mingiks reisiks. Põhipoint kahjuks kohale ei jõua. Toetused on ebavõrdsed ja see on fakt. Kui ka kolmelapselised pered hoolivad lapse õigustest ja võrdsest kohtlemisest (kuid olen kahjuks aru saanud, et ei hooli), siis saavad nemad ka oma allkirja anda rahvaalgatusel, et iga laps oleks oluline.

No see on sinu peas, kuidas ja mismoodi sina raha kasutaks. Teistel on oma pead ja kasutavad teisiti, omamoodi. Küüntega raha kokkukraapimine lükatakse ikka hoolimise kraesse. Isa raha ei anna, ei hooli, riik raha ei anna ei hooli. Lapsi sünnib ka ilma rahata, on sündinud ka sõja ajal ja sünnib ka edaspidi, et seda hoolimistoetust hakata jagama ei ole okei.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab kõik võrdne olema?

Tehke või pauku, ei saa raha last sünnitama, ei saa raha oma keha müüma, ei saa raha tegema asju mida päriselt ei taha.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et ühiskond toimiks normaaslelt siis üldiselt rikkamaid maksustataske rohkem. Mitte ei toetata rikkamaid veelgi, et ebavõrdsust suurendada. Mõndade jaoks on see taskuraha, nagu öeldud – inveteeritakse ehk lapse eest lihtsalt kuskile fondi, kuna otseselt see neil mingit toimetulekut ei mõjuta.

Samas see summa muudaks nii mõndadegi puuetega lastega vanemate elu märkimiväärselt.

Seega ei pea võrdsus olema, aga selline ebavõrdsus pole kuidagi põhjendatud.

 

See võiks olla vabalt nagu vanemahüvitis, vähemalt seotud kasvõi mingisuguse palgalaegagi ehk ikkagi vajaduspõhine. Kurb ongi see, et osade jaoks see saadav summa ei ole midagi märkimisväärselt elumuutvat. Me peaksime toetama nõrgemaid.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis jutt see on? perekoolis on suurpere ema ilma hariduseta, hambutu joodik, kellel on 100 meest, iga laps erineva mehega, aga samas üksikema, kes käib koguaeg küünte ja ripsmete hoolduses, iga vaba hetk on spa’s v Tenerifel ning samas paigutab raha fondi, kuna tal ei ole sellega midagi muud teha.

Ise ka saate aru, mis juttu te ajate?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja milleks puudega last siia segada? mismoodi see lasterikkapere toetusega seotud on?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole käinud mitu aastat spa-s. Kui saaksin tonni lambist iga kuu, siis muidugi ma kasutaksin võimalust spaks, puhkuseks ja vbl ka mingiks reisiks. Põhipoint kahjuks kohale ei jõua. Toetused on ebavõrdsed ja see on fakt. Kui ka kolmelapselised pered hoolivad lapse õigustest ja võrdsest kohtlemisest (kuid olen kahjuks aru saanud, et ei hooli), siis saavad nemad ka oma allkirja anda rahvaalgatusel, et iga laps oleks oluline.

No see on sinu peas, kuidas ja mismoodi sina raha kasutaks. Teistel on oma pead ja kasutavad teisiti, omamoodi. Küüntega raha kokkukraapimine lükatakse ikka hoolimise kraesse. Isa raha ei anna, ei hooli, riik raha ei anna ei hooli. Lapsi sünnib ka ilma rahata, on sündinud ka sõja ajal ja sünnib ka edaspidi, et seda hoolimistoetust hakata jagama ei ole okei.

Kui kade peab olema, et ei suuda toetada kõigi laste väärikat toetamist? Suurpered ei kaotaks ju midagi, kui 1-2 lapsetoetus oleks suurem, kuid peretoetus väiksem. Äkki 1-2 lapsega pered saavd rikkaks? Kui juba arutult loobitakse raha, siis on õiglane toetada kõiki lapsi võrdväärselt.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab kõik võrdne olema?

Tehke või pauku, ei saa raha last sünnitama, ei saa raha oma keha müüma, ei saa raha tegema asju mida päriselt ei taha.

Ah?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja milleks puudega last siia segada? mismoodi see lasterikkapere toetusega seotud on?

Sellega, et arvestades puudujääke riigikassas on tunduvalt rohkem kohti, kuhu selline raha ära kuluks ja mis reaalselt inimeste elu parendaks.

Sest see on nii alatoetatud! valdkond. Inimesed peavad kohati 24/7 oma last hooldama, neil pole võimalik töölgi käia. isegi kui saavad päevaaeg hooldaja võtta siis enamasti ööd ikka pole täisväärtuslikud, neil ei ole sisuliselt minutitki päevas tihti enda jaoks. Et kuskile minna või käia – ja kujuta ette täiskohaga raske puudega lapse kasvatamist nii, et töölgi ei saa käia või käiaksegi siis unetundide arvelt. Tihti panevad veel mehedki jooksu – jäädakse üksi, sissetulekut pole – ainult toetused. Toetused on napid äraelamiseks. Lisaks kui peres on veel lapsi jne.

Väga kitsas silmaring on kui ei suudeta aru saada mis erinevus on kolmelapselisi “lasterikkaid” toetada ja aru saada, kust see raha tuleb ja mille või kelle arvelt.

 

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole käinud mitu aastat spa-s. Kui saaksin tonni lambist iga kuu, siis muidugi ma kasutaksin võimalust spaks, puhkuseks ja vbl ka mingiks reisiks. Põhipoint kahjuks kohale ei jõua. Toetused on ebavõrdsed ja see on fakt. Kui ka kolmelapselised pered hoolivad lapse õigustest ja võrdsest kohtlemisest (kuid olen kahjuks aru saanud, et ei hooli), siis saavad nemad ka oma allkirja anda rahvaalgatusel, et iga laps oleks oluline.

No see on sinu peas, kuidas ja mismoodi sina raha kasutaks. Teistel on oma pead ja kasutavad teisiti, omamoodi. Küüntega raha kokkukraapimine lükatakse ikka hoolimise kraesse. Isa raha ei anna, ei hooli, riik raha ei anna ei hooli. Lapsi sünnib ka ilma rahata, on sündinud ka sõja ajal ja sünnib ka edaspidi, et seda hoolimistoetust hakata jagama ei ole okei.

Kui kade peab olema, et ei suuda toetada kõigi laste väärikat toetamist? Suurpered ei kaotaks ju midagi, kui 1-2 lapsetoetus oleks suurem, kuid peretoetus väiksem. Äkki 1-2 lapsega pered saavd rikkaks? Kui juba arutult loobitakse raha, siis on õiglane toetada kõiki lapsi võrdväärselt.

Siis ei ole raha raiskamine, külvamine lennukilt jne jutt mis riigi vaesumis äärele viib? Mine gruppi peretoetused õiglaseks ja kaaguta omasuguste võidu ühte nooti!

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kade peab olema, et ei suuda toetada kõigi laste väärikat toetamist? Suurpered ei kaotaks ju midagi, kui 1-2 lapsetoetus oleks suurem, kuid peretoetus väiksem. Äkki 1-2 lapsega pered saavd rikkaks? Kui juba arutult loobitakse raha, siis on õiglane toetada kõiki lapsi võrdväärselt.

Mina soovitan väärikus pupsu-auku toppida. Väärikalt 1-2 lapselisi, kelle koormus on tegelikult täiesti norm, neid siis spaatama saata? Ennem saadan pensionärid spaata kui elujõus ja terved inimesed.  Lolliks ikka minnakse, hambad laiali väärikust taga ajamas. Mis rikkaks selle rahaga saab? Kui 1-2 last käivad üle jõu, tuleb lapsed lastekodusse anda. Lihtne!

+4
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja milleks puudega last siia segada? mismoodi see lasterikkapere toetusega seotud on?

Sellega, et arvestades puudujääke riigikassas on tunduvalt rohkem kohti, kuhu selline raha ära kuluks ja mis reaalselt inimeste elu parendaks.

Sest see on nii alatoetatud! valdkond. Inimesed peavad kohati 24/7 oma last hooldama, neil pole võimalik töölgi käia. isegi kui saavad päevaaeg hooldaja võtta siis enamasti ööd ikka pole täisväärtuslikud, neil ei ole sisuliselt minutitki päevas tihti enda jaoks. Et kuskile minna või käia – ja kujuta ette täiskohaga raske puudega lapse kasvatamist nii, et töölgi ei saa käia või käiaksegi siis unetundide arvelt. Tihti panevad veel mehedki jooksu – jäädakse üksi, sissetulekut pole – ainult toetused. Toetused on napid äraelamiseks. Lisaks kui peres on veel lapsi jne.

Väga kitsas silmaring on kui ei suudeta aru saada mis erinevus on kolmelapselisi “lasterikkaid” toetada ja aru saada, kust see raha tuleb ja mille või kelle arvelt.

Appi, mis suhtumisega lapsevanemad!!! Kohutav lihtsalt. Peaasi, et mulle see tonn kontole kukuks aga savi päriselt abi vajavad pered, savi puudega lapsed. Häbi tõesti lugeda selliseid asju. Ise vaatan tulevikus väga kriitilise pilguga kolme lapsega perede abipalveid, kes vajavad söögiabi vms. Saan aru, et on väga keerulises olukorras peresid sõltumata laste arvust aga kui pm üks kuu palk tuleb niisama kontole, siis tõesti peaks kuidagi hakkama saama.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi, mis suhtumisega lapsevanemad!!! Kohutav lihtsalt. Peaasi, et mulle see tonn kontole kukuks aga savi päriselt abi vajavad pered, savi puudega lapsed. Häbi tõesti lugeda selliseid asju. Ise vaatan tulevikus väga kriitilise pilguga kolme lapsega perede abipalveid, kes vajavad söögiabi vms. Saan aru, et on väga keerulises olukorras peresid sõltumata laste arvust aga kui pm üks kuu palk tuleb niisama kontole, siis tõesti peaks kuidagi hakkama saama.

Kas puudega lasped peavad ka spaas pesul käima? On ju puudegatoetused, mida ainult see sihtgrupp saab. Kas suurperes ei ole puudega lapsi. Eks ikka ole. Et vaata oma savi üle, siis räägime!

+3
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui kade peab olema, et ei suuda toetada kõigi laste väärikat toetamist? Suurpered ei kaotaks ju midagi, kui 1-2 lapsetoetus oleks suurem, kuid peretoetus väiksem. Äkki 1-2 lapsega pered saavd rikkaks? Kui juba arutult loobitakse raha, siis on õiglane toetada kõiki lapsi võrdväärselt.

Mina soovitan väärikus pupsu-auku toppida. Väärikalt 1-2 lapselisi, kelle koormus on tegelikult täiesti norm, neid siis spaatama saata? Ennem saadan pensionärid spaata kui elujõus ja terved inimesed. Lolliks ikka minnakse, hambad laiali väärikust taga ajamas. Mis rikkaks selle rahaga saab? Kui 1-2 last käivad üle jõu, tuleb lapsed lastekodusse anda. Lihtne!

Kui suur vahe on 2 ja 3 lapsega pere väljaminekutes. Ühele 160 eurot ja teisele 910 eurot. Aga arusaadav, küüned ikka enda poole, peaasi, et võimalikult kaua saaks sellist toetust kontole. 🙂

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi, mis suhtumisega lapsevanemad!!! Kohutav lihtsalt. Peaasi, et mulle see tonn kontole kukuks aga savi päriselt abi vajavad pered, savi puudega lapsed. Häbi tõesti lugeda selliseid asju. Ise vaatan tulevikus väga kriitilise pilguga kolme lapsega perede abipalveid, kes vajavad söögiabi vms. Saan aru, et on väga keerulises olukorras peresid sõltumata laste arvust aga kui pm üks kuu palk tuleb niisama kontole, siis tõesti peaks kuidagi hakkama saama.

Kas puudega lasped peavad ka spaas pesul käima? On ju puudegatoetused, mida ainult see sihtgrupp saab. Kas suurperes ei ole puudega lapsi. Eks ikka ole. Et vaata oma savi üle, siis räägime!

Sarisigija on rääkinud.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

President andis ju selge signaali selle seaduse kohta. Kahju, et see lollus läbi läks. Muudeti 1 lause ja jokk.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole käinud mitu aastat spa-s. Kui saaksin tonni lambist iga kuu, siis muidugi ma kasutaksin võimalust spaks, puhkuseks ja vbl ka mingiks reisiks. Põhipoint kahjuks kohale ei jõua. Toetused on ebavõrdsed ja see on fakt. Kui ka kolmelapselised pered hoolivad lapse õigustest ja võrdsest kohtlemisest (kuid olen kahjuks aru saanud, et ei hooli), siis saavad nemad ka oma allkirja anda rahvaalgatusel, et iga laps oleks oluline.

No see on sinu peas, kuidas ja mismoodi sina raha kasutaks. Teistel on oma pead ja kasutavad teisiti, omamoodi. Küüntega raha kokkukraapimine lükatakse ikka hoolimise kraesse. Isa raha ei anna, ei hooli, riik raha ei anna ei hooli. Lapsi sünnib ka ilma rahata, on sündinud ka sõja ajal ja sünnib ka edaspidi, et seda hoolimistoetust hakata jagama ei ole okei.

Kui kade peab olema, et ei suuda toetada kõigi laste väärikat toetamist? Suurpered ei kaotaks ju midagi, kui 1-2 lapsetoetus oleks suurem, kuid peretoetus väiksem. Äkki 1-2 lapsega pered saavd rikkaks? Kui juba arutult loobitakse raha, siis on õiglane toetada kõiki lapsi võrdväärselt.

Siis ei ole raha raiskamine, külvamine lennukilt jne jutt mis riigi vaesumis äärele viib? Mine gruppi peretoetused õiglaseks ja kaaguta omasuguste võidu ühte nooti!

Loomulikult on see priiskamine. Olgu iga lapse toetus 100-150 eurot ja suurperetoetus tuleks üldse ära kaotada. Võimalus vajaduspõhiselt suurperedel toetust taotleda oleks normaalne. Ssuurperedel on tasuta lasteaed ja lademetes teisi hüvesid.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sarisigija on rääkinud.

Räägi siis kuidas sa sigisid, kas ühe korra liputasid taguotsa või kaks korda. Kuidas sul see sigimine juhtus? Kas mees hüppas kapi otsast sulle sisse ja siis sigis sind ära või milles sinu probleem on?

+1
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 320 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas keegi on saanud tagantjärgi jaanuari eest suurema peretoetuse hüvitamise