Esileht Pereelu ja suhted Kas ma tõesti mõtlen üle?

Näitan 17 postitust - vahemik 121 kuni 137 (kokku 137 )

Teema: Kas ma tõesti mõtlen üle?

Postitas:
Kägu

Esiteks, otsi lapsehoidja. Mees ei pea sellest teada saamagi, sest ta on ju päevad otsa tööl, näd. vah. ka tööl või reisil. Kui nüüd 10 päevaks kodust uttu tõmbab, siis selleks ajaks sebi kindlasti lapsehoidja.

Ja kust see naine selleks raha peaks leidma? See on puhas mehe kulu.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul teine laps sündis, siis lõpuks ei aidanud enam muu kui mees dilemma ette – kas lahutus või võrdne vaba aeg. Jagasime päevad ära: kumbki sai 3 päeva nädalas teha omi asju ja teine vastutas sel ajal laste, söögi ja pereasjade eest. Ka puhkused poolitasime: 2 nädalat oli mehel puhkus ja mina olin lastega ja siis vastupidi. Ja mis mõtet oli mehe ületundidel pere arvelt kui ta oma palga enda peale kulutas..

Tänaseks oleme lahutatud. Pereks olemine peaks sündima vabatahtlikult ja rõõmust, mitte käsu korras. Super isa küll, aga ainult ühe nädalavahetuse kuus…

Mõlemad käisite siis võrdväärselt tööl?

Teemaalgataja näites ürotatakse ju vordsustada olukorda, kus mees on päev läbi reaalselt tool ning naine lapsega kodus, sussid jalas.

Naine nõuab, et mees koju joudes võtaks tite, ta terve päeva “tööl” olnud ju iseenda last kantseldades. Ehk mees tuleb palgatoolt ja hakkab last kantseldama, mis on ju naise arvates teine tööpäev (tema enda lapse vaatamine on millegipärast taistooaeg).

Millal siis mees puhata tohib sellist graafikut Arvestades???

Lapse vaatamine on naise jaoks hull töo, aga mees peab tegema seda hea tujuga pärast oma palgatöö päeva???

Minu meelest olete te siin kõik üle vindi ja veelkord, kolige lahku, kasseerige sisse oma miinimumelatis ja saate ise üksi oma titega elatud ja saab mees Ka hingata.

Teine variant, makske, naised, ise kõik arved. Mees ei pea tööl käima. Ongi vordne seis. Mõlemad saavad suvalisel ajal kodus magada, kui laps magab. Pool aega valvab last mees, pool aega naine.

Lihtsalt te ei näe, et mehel ei lähe lapse valvamine tooaja sisse, aga millegipärast naisel läheb. Et millal siis mehel vaba aeg on, kui küsida tohib?

Kui kodust selline terror selga lajatataks, et non-stop tööl pean olema, siis ei näeks ka muud võimalust puhata, kui minema lennata.

Topeltmoraal on see, et naise poolt lapse valvamine/tegelemine on hull kontimurdev too (millest peab hullumoodi puhkama), aga mehe puhul on sama asi “oma lapsega tegelemine, mis on ju niiiii nunnu ja iga lapsevanem peaks seda ise teha tahtma”.

Miks kurat te saate lapsi suhetesse, kus teil pole suhet ju? Kaks totaalselt erinevat inimest on, kes teevad üksteise elu vastastikku õnnetuks.

+9
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja rääkida siin mingist rahalistest võrdsest panusest on ulmejutt. Kommunaalid, elekter jm olmekulud on kordades suuremad, kui “enamasti” ostab naine toitu.

Halloo, mu suure maja viimase kuu kulu oli 350 eurot, toidule läheb kuus oluliselt rohkem!

Usun seda siis, kui maja on puukuttel ja vaarisade kombel ajate halge ahju hommikust õhtuni.

Ühegi suure maja puhul, mis tarbib kutteks elektrit v gaasi misiganes kutteseadme puhul, pole see jaanuaris 2022 võimalik.

Ilmselge on, et teemaalgataja elab kaasaegsemates tingimustes. Arvatavasti korteris. Ühistu, elektri, gaasi ja sidekanalite arved kokku on praegusel ajal raudselt üle 450.-. Kuna oli öeldud, et mees maksab kõik pere arved, ss siia juurde auto (liising?), auto kutus, korteri ja auto kindlustused, mobiilid, internet.

Tõesti, kaks täiskasvanut hävitavad kuus 700-800.- eest toitu?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usun seda siis, kui maja on puukuttel ja vaarisade kombel ajate halge ahju hommikust õhtuni. Ühegi suure maja puhul, mis tarbib kutteks elektrit v gaasi misiganes kutteseadme puhul, pole see jaanuaris 2022 võimalik.

Ära seleta. Tallinnas 310 ruudune maja gaasiküttel, oma katel.  On loomulikult võimalik, taipasin hinnad ära fikseerida, kui asi hakaks hapuks minema. Elektrikulu sellest 60 eurot.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul teine laps sündis, siis lõpuks ei aidanud enam muu kui mees dilemma ette – kas lahutus või võrdne vaba aeg. Jagasime päevad ära: kumbki sai 3 päeva nädalas teha omi asju ja teine vastutas sel ajal laste, söögi ja pereasjade eest. Ka puhkused poolitasime: 2 nädalat oli mehel puhkus ja mina olin lastega ja siis vastupidi. Ja mis mõtet oli mehe ületundidel pere arvelt kui ta oma palga enda peale kulutas..

Tänaseks oleme lahutatud. Pereks olemine peaks sündima vabatahtlikult ja rõõmust, mitte käsu korras. Super isa küll, aga ainult ühe nädalavahetuse kuus…

Mõlemad käisite siis võrdväärselt tööl?

Teemaalgataja näites ürotatakse ju vordsustada olukorda, kus mees on päev läbi reaalselt tool ning naine lapsega kodus, sussid jalas.

Naine nõuab, et mees koju joudes võtaks tite, ta terve päeva “tööl” olnud ju iseenda last kantseldades. Ehk mees tuleb palgatoolt ja hakkab last kantseldama, mis on ju naise arvates teine tööpäev (tema enda lapse vaatamine on millegipärast taistooaeg).

Millal siis mees puhata tohib sellist graafikut Arvestades???

Lapse vaatamine on naise jaoks hull töo, aga mees peab tegema seda hea tujuga pärast oma palgatöö päeva???

Minu meelest olete te siin kõik üle vindi ja veelkord, kolige lahku, kasseerige sisse oma miinimumelatis ja saate ise üksi oma titega elatud ja saab mees Ka hingata.

Teine variant, makske, naised, ise kõik arved. Mees ei pea tööl käima. Ongi vordne seis. Mõlemad saavad suvalisel ajal kodus magada, kui laps magab. Pool aega valvab last mees, pool aega naine.

Lihtsalt te ei näe, et mehel ei lähe lapse valvamine tooaja sisse, aga millegipärast naisel läheb. Et millal siis mehel vaba aeg on, kui küsida tohib?

Kui kodust selline terror selga lajatataks, et non-stop tööl pean olema, siis ei näeks ka muud võimalust puhata, kui minema lennata.

Topeltmoraal on see, et naise poolt lapse valvamine/tegelemine on hull kontimurdev too (millest peab hullumoodi puhkama), aga mehe puhul on sama asi “oma lapsega tegelemine, mis on ju niiiii nunnu ja iga lapsevanem peaks seda ise teha tahtma”.

Miks kurat te saate lapsi suhetesse, kus teil pole suhet ju? Kaks totaalselt erinevat inimest on, kes teevad üksteise elu vastastikku õnnetuks.

Sellises olukorras olekski õige ära jagada kohustused ning teha nii, et mõlemad saavad puhata ja ka pere saab koos olla. Praegu on ju olukord selline, et isa ise tahtis väga last saada, aga nüüd vaevu näitab end näole. See pole pere, see on mingi imelik perelaadne moodustis.

Ma ise eelistaksin pigem kehvemat rahalist seisu ja aega oma laste isa ning oma abikaasaga sellele, et mees koguaeg ära on ja tema roll ongi vaid rahakott olla. Prioriteedid on paigast ära.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine variant, makske, naised, ise kõik arved. Mees ei pea tööl käima. Ongi vordne seis. Mõlemad saavad suvalisel ajal kodus magada, kui laps magab. Pool aega valvab last mees, pool aega naine. Lihtsalt te ei näe, et mehel ei lähe lapse valvamine tooaja sisse, aga millegipärast naisel läheb. Et millal siis mehel vaba aeg on, kui küsida tohib? Kui kodust selline terror selga lajatataks, et non-stop tööl

Kui naine on päeval lapsega ja mees tööl samal ajal, siis tööväline (st alateas 17.00) läheb kantseldamine pooleks. Millest sa aru ei saa? Kui mees väga kaagutab, siis läheb naine minema ja maksab mehele 213 eurot elatist, seda mees soovib või?

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest olete te siin kõik üle vindi ja veelkord, kolige lahku, kasseerige sisse oma miinimumelatis ja saate ise üksi oma titega elatud ja saab mees Ka hingata.

Mehele tuleb see miinimum ikka maksta, miks naine peab lapsega passima?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellises olukorras olekski õige ära jagada kohustused ning teha nii, et mõlemad saavad puhata ja ka pere saab koos olla. Praegu on ju olukord selline, et isa ise tahtis väga last saada, aga nüüd vaevu näitab end näole. See pole pere, see on mingi imelik perelaadne moodustis.

Tööpäeva väliselt mees tegeleb lapsega nagu kirjutati.
Tundub, et naine ei taha mitte puhata, vaid et mehe ja lapsega koos ainult kodus olla.
Mees sooviks puhata koos perega, aga seda reisides.
See on tõesti “perelaadne moodustis”, aga korduvalt siin välja tulnud, et naise valik mitte koos mehega puhkama minna. Laps peab ka harjuma koduse elu ja kasvama lennuhirmuga, kuna ema lihtsalt ei kavatsegi sellega tegeleda.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Olen teemaalgataja. Loen ja imestan..

    Mina kurdan muret, kuna mees veedab perega koos vähe aega ja pole lapse jaoks eriti üldse olemas. Teie tunnete muret kui palju mina rahaliselt panustan jne.

    Ma ju ei vingugi, et mees kulutab raha enda peale vms. Kõik on väga okei..tema maksab arved ja mina ostan süüa..arvate et söögi peale kulub vähe? Ei kulu. Enamus mu palk läheb sinna ????

    Ja minul ei ole pikad tööpäevad?Laps hakkas just püsti end ajama..pidevalt pean kõrval olema..magab päeval 2 × 45 min. Öösel ärkab ka pidevalt. Minu puhkus ongi sel ajal kui ta päeva aeg miniund teeb. Mees tuleb koju ja tegeleb lapsega. Aga see ei tähenda et mina teda ka ei jälgiks. Mees sööb, peseb ja on oma toimetusi ka peale tööd..magama panen ka lapse mina..jne..

    Mees käib ju oma vabast tahtest nv tööl. Samuti on tavapäevad vabast tahtest pikemad. Kuus tuleb üks nv kui ei tööta.. heal juhul..enamasti käib kuu jutti tööl. Talle see töö meeldib ja teda tunnustatakse selle eest kui ületunde teeb..mehele see meeldib. Ja ongi heas nimekirjas tööl:)

    Minu mure on ju vaid see..et ta veedaks meiega rohkem aega. Võiks ju mõne puhkuse perega veeta. Ma ei taha olla pidevalt üksi lapsega.. saan aru et tema tahab ka puhata. Aga see hullumoodi töötamine on ta vaba tahe.. ja noh..puhkuse ajal tõmbab ju minema. Saab ju puhata ka ? Aga millal mina puhkan ? ????

    Enne last mulle selline korraldus sobis. Veetsime ka koos aeg ajalt aega ja samas olime ka eraldi. Koos olles oli palju armastust. Kõik sobis ???? Nüüd on aga laps..tema ju tahab ka oma issit.

    Eile sain mehega rääkida rahulikult. Sai aru lõpuks.. lubas töötunde koomale tõmmata ja järg puhkus veedame koos ????

    Tänud vastamast;)

Korralik kanasupi jutt vürtsiks naerusmailid. Hea, kui isegi mõnda aega usud. Oeh.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine variant, makske, naised, ise kõik arved. Mees ei pea tööl käima. Ongi vordne seis. Mõlemad saavad suvalisel ajal kodus magada, kui laps magab. Pool aega valvab last mees, pool aega naine. Lihtsalt te ei näe, et mehel ei lähe lapse valvamine tooaja sisse, aga millegipärast naisel läheb. Et millal siis mehel vaba aeg on, kui küsida tohib? Kui kodust selline terror selga lajatataks, et non-stop tööl

Kui naine on päeval lapsega ja mees tööl samal ajal, siis tööväline (st alateas 17.00) läheb kantseldamine pooleks. Millest sa aru ei saa? Kui mees väga kaagutab, siis läheb naine minema ja maksab mehele 213 eurot elatist, seda mees soovib või?

Ei saa aru jah.

Palgatoo pole võrreldav hommikumantlis ja sussides lapse kõrval külitamisega. Kodus olemine on ikka luksus ja puhkus.

Absurd on tôôlt tulevalt mehelt oodata titega rapsimist, et nüüd algas nii riigi poolt kinnimakstud kui mehe poolt kinnimakstud elamiskuludega lumehelbekesest ema puhkeaeg.

Ja no see sõbrannadega spaatamine on üldse tiinekate jutt. Mu 10- ja 12-aastane ajavad sellist juttu ja naudivadki ja nende puhul on see eakohane:)

Aga eks lõpetagem vaidlus, see ei vii kuhugi. Saan aru, on teatud polvkond, kus lapse saamine on mehe too peale palgatood ja naine lamab patjadel, sest päev oma imikuga on olnud ränkraske nagu borsifirma juhatuse liikmena ringi kihutades.

Miks neid lapsi ometi siis vaja on synnitada tylinaks kaelas mõlemale? Käige tööl ja rahu majas.

Minu jaoks on koduse inimese elu privileeg. Ja ekstra privileeg, kui arved mehe poolt makstud ja oma laps (ideaalis muidugi vähemalt kolm last) kõrval toimetamas.

 

 

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine variant, makske, naised, ise kõik arved. Mees ei pea tööl käima. Ongi vordne seis. Mõlemad saavad suvalisel ajal kodus magada, kui laps magab. Pool aega valvab last mees, pool aega naine. Lihtsalt te ei näe, et mehel ei lähe lapse valvamine tooaja sisse, aga millegipärast naisel läheb. Et millal siis mehel vaba aeg on, kui küsida tohib? Kui kodust selline terror selga lajatataks, et non-stop tööl

Kui naine on päeval lapsega ja mees tööl samal ajal, siis tööväline (st alateas 17.00) läheb kantseldamine pooleks. Millest sa aru ei saa? Kui mees väga kaagutab, siis läheb naine minema ja maksab mehele 213 eurot elatist, seda mees soovib või?

Ei saa aru jah.

Palgatoo pole võrreldav hommikumantlis ja sussides lapse kõrval külitamisega. Kodus olemine on ikka luksus ja puhkus.

Absurd on tôôlt tulevalt mehelt oodata titega rapsimist, et nüüd algas nii riigi poolt kinnimakstud kui mehe poolt kinnimakstud elamiskuludega lumehelbekesest ema puhkeaeg.

Ja no see sõbrannadega spaatamine on üldse tiinekate jutt. Mu 10- ja 12-aastane ajavad sellist juttu ja naudivadki ja nende puhul on see eakohane:)

Aga eks lõpetagem vaidlus, see ei vii kuhugi. Saan aru, on teatud polvkond, kus lapse saamine on mehe too peale palgatood ja naine lamab patjadel, sest päev oma imikuga on olnud ränkraske nagu borsifirma juhatuse liikmena ringi kihutades.

Miks neid lapsi ometi siis vaja on synnitada tylinaks kaelas mõlemale? Käige tööl ja rahu majas.

Minu jaoks on koduse inimese elu privileeg. Ja ekstra privileeg, kui arved mehe poolt makstud ja oma laps (ideaalis muidugi vähemalt kolm last) kõrval toimetamas.

Sa ise räägid ka endale vastu. Et kui naine kodus lapsega tegeleb, siis on see kulutamine, luksus ja puhkus, aga kui mees töölt tulles sama teeb, siis järsku titega rapsimine. Kumb see on siis?

Kui väidad, et see on puhkus, siis ei saa ju mehel olla midagi selle vastu, et samamoodi puhata. Kui väidad, et rapsimine, siis on loomulik, et naine tahab sellest vaheldust ja puhkust.

 

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palgatoo pole võrreldav hommikumantlis ja sussides lapse kõrval külitamisega. Kodus olemine on ikka luksus ja puhkus.

Tööl käimine on luksus ja puhkus võrreldes sellega, et titega oled koguaeg rakkes.

Oled sa üldse naine? Nii lolli juttu ajad!

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absurd on tôôlt tulevalt mehelt oodata titega rapsimist, et nüüd algas nii riigi poolt kinnimakstud kui mehe poolt kinnimakstud elamiskuludega lumehelbekesest ema puhkeaeg.

Lumehelbekesest ema? See ema panustab samamoodi rahaliselt.

Sa oled väga nõme mees või naine, kes toodab oma suhtumisega vägivaldseid mehi.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine variant, makske, naised, ise kõik arved. Mees ei pea tööl käima. Ongi vordne seis. Mõlemad saavad suvalisel ajal kodus magada, kui laps magab. Pool aega valvab last mees, pool aega naine. Lihtsalt te ei näe, et mehel ei lähe lapse valvamine tooaja sisse, aga millegipärast naisel läheb. Et millal siis mehel vaba aeg on, kui küsida tohib? Kui kodust selline terror selga lajatataks, et non-stop tööl

Kui naine on päeval lapsega ja mees tööl samal ajal, siis tööväline (st alateas 17.00) läheb kantseldamine pooleks. Millest sa aru ei saa? Kui mees väga kaagutab, siis läheb naine minema ja maksab mehele 213 eurot elatist, seda mees soovib või?

Ei saa aru jah.

Palgatoo pole võrreldav hommikumantlis ja sussides lapse kõrval külitamisega. Kodus olemine on ikka luksus ja puhkus.

Absurd on tôôlt tulevalt mehelt oodata titega rapsimist, et nüüd algas nii riigi poolt kinnimakstud kui mehe poolt kinnimakstud elamiskuludega lumehelbekesest ema puhkeaeg.

Ja no see sõbrannadega spaatamine on üldse tiinekate jutt. Mu 10- ja 12-aastane ajavad sellist juttu ja naudivadki ja nende puhul on see eakohane:)

Aga eks lõpetagem vaidlus, see ei vii kuhugi. Saan aru, on teatud polvkond, kus lapse saamine on mehe too peale palgatood ja naine lamab patjadel, sest päev oma imikuga on olnud ränkraske nagu borsifirma juhatuse liikmena ringi kihutades.

Miks neid lapsi ometi siis vaja on synnitada tylinaks kaelas mõlemale? Käige tööl ja rahu majas.

Minu jaoks on koduse inimese elu privileeg. Ja ekstra privileeg, kui arved mehe poolt makstud ja oma laps (ideaalis muidugi vähemalt kolm last) kõrval toimetamas.

Läheb küll teemast veidi kõrvale juba, aga täitsa huvitav oleks teada, kui kaua ja mis vanuses lapse kõrval sa oled kodus külitanud ja puhanud?

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled sa üldse naine? Nii lolli juttu ajad!

Muidugi ta pole naine, räägib ju rasket tööd rabava mehe seisukohalt.
Kust üldse mõte, et ta naine peaks olema?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust üldse mõte, et ta naine peaks olema?

Siis ilmselt homo. Mehelik see jutt küll pole.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees tahtis last ja peret. See tuleb töötundide kõrvale mahutada, mitte tegeleda, kui aega kõigest üle jääb.

Mulle ka meeldib mu töö, aga kui lasteaed kell 18 suletakse, tuleb piisavalt enne seda lõpetada, ja kohale sõita. Argument seal uksepeal ju ei tööta, et mul on vinge töö ja tahan pikemalt teha.

Lisaks ei tööta kodus argument, et mulle meeldib mu töö, tegelen sellega edasi nagu enne.

Ja lisaks, ma teenin hästi ja kulutan ületundide raha endale – reisimisele. Ja et enne last reisisin, pean saama jätkata.

See on samasugune argument, kui naine ütleks kodus, et enne lapse sündi magasin 8 h öösel, ma pean seda jätkuvalt saama, mees ju oli kursis enne pereelu, seega võimaldagu!

Keegi peres ei saa endist elustiili jätkata, sest sündis maailmanaba ja mõlemad peavad endisest loobuma üsna suurel määral. Selle nimi on jagatud hooldusõigus, mis pole sisult õigus vaid kohustus – teha asjad ära võrdväärselt, mitte nii, et üks teeb siis kui aega leiab ja teine teeb ülejäänu.

Mehega tuleb rääkida, et kumba ta tahab, pereelu või endist – mõlemat korraga viljeleda hästi ei saa. Saab vaid sellel määral, mida teine osapool võimaldab, vastamisi ja teise osapoole nõusolekul. Mitte et mina lähen ja puhkan.

Kui üks osapoolel on õigus sedasi teatada, siis on teisel sama õigus.

Ja kui igaüks tahab endist eluviisi jätkata, või oma elu elada, siis see pole enam pere, see on endine, vabade inimeste elu ja siis tuleb see ka vastavalt korraldada – kumbki hoolitseb lapse eest pool aega oma pinnal ja mõlemal on siis pool aega vastavalt ka vaba, mitte ainult ühel.

Hetkel näib, et üks soovib endist eluviisi jätkata ja teine tahab pereelu elada… Paluda mehel otsustada, kumba soovib ja vastavalt käituma hakata.

Hetke lahendus  ei tööta kuigi kaua.. Alles siin üks viskas mehe välja, (teema, mees muutus pärast lapse sündi kasutuks).

 

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 121 kuni 137 (kokku 137 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas ma tõesti mõtlen üle?