Esileht Koroonaviirus COVID-19 kas pooldate inimeste segregeerimist vastavalt nende vaktsineeritusele?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 174 )

Teema: kas pooldate inimeste segregeerimist vastavalt nende vaktsineeritusele?

Postitas:

Eelmise aasta majandusaruannete järgi olid haiglad üle aastate suurimates kasumitest. Huvitav võib see jutt Sulle tunduda, aga see on avalik fakt ja info on absoluutselt kõikidele kättesaadav otsinguga. Ka uudistest mitu korda läbi käinud.

Ja mis siis? Väga hea, kui haiglad on omale fonde kogunud. Sa ikka saad aru, et Eesti haiglad on enamasti sihtasutused või mittetulundusühingud, mitte kasumit jagavad organisatsioonid? Ning omanikeks on enamasti kohalikud omavalitsused või teised haiglad, mõne suurema puhul vist ka otse riik läbi sotsiaalministri? Seega mõtle nüüd uuesti – mis sa arvad, mis selle kasumiga tehakse ja kas keegi sellest rikastub?

Pealegi kui sa natuke raamatupidamisest tead, siis oled ka kursis, et kasum ei näita midagi. Haiglad ja sotsiaalsüsteemid saavad praegu massiliselt toetusi Euroopa Liidu fondidest, need kõik võetakse tuluna üles sellel aastal, kui raha üle kantakse (lihtsustatult öeldes), kuid selle eest ju soetatakse kinnisvara ning seadmeid, mis kulusid mõjutavad läbi amortisatsiooni veel aastakümneid. Seega käesoleval aastal miljon puhaskasumis olnud haigla võib järgmised 10 aastat olla sellesama saadud toetuse eest soetatud hoonete eest 100 tuhat miinuses. Ja seda ainult ühe tehingu osas. Numbrite tõlgendamiseks on vaja neist aru saada.

Hahaaa kui naiivne. Haigla on suur ostja, selle juhid saavad palju meelehead küsida, uhkeid autosid osta, preemiad jne.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis tehakse palat kuhugi koolimajja ja korras. Kaitseväel on neid voodeid ladudes maa ja ilm. Nii on alati ju käitutud kui on mingid eriolukorrad. Aga pole ükski haigla veel mingit abi vajanud, nii et pole hullu midagi. Lihtsalt hüsteeria tõstab kasumeid.

Kui haigla voodikoht tähendaks lihtsalt voodit, ei muud, siis võib iga haige ju oma kodus põdeda, eeldatavasti on kõigil kodus oma voodikoht olemas. Mis kasu on koolimajja või ma ei tea Saku suurhalli tehtud voodikohtadest, kui ei ole võtta sinna inimesi neid haigeid ravima. Oma kodus oleks neil siis ju lihtsam surra, miks nad sinna koolimajja tehtud voodikohale lebama minema peaksid?

No aga selles haiguses ju midagi ravida ei olegi, nii palju kui ma aru olen saanud. Haige on hingamisaparaadi all, veeni tilguvad ravimid ja eks siis näis kas jääb ellu või mitte. Ühesõnaga üritad sa ikkagi hüsteeritseda eks. Saaremaale nad telgi panid püsti ja kõik oli kena.

Haige roomab ise sinna hingamisaparaadi alla ja paneb tilga veeni? Või on vaja ikkagi inimesi, kes haiged haiglasse viivad, neile vajalikud ravimid määravad, tilguti ja hingamisaparaadi paigaldavad, jälgivad, et ravimit ja hapnikku jätkuks, et olukorra halvenedes antaks lisaravi, et keegi pakuks neile siibrit ja vahetaks mähkmeid, et keegi vahetaks raskelt haige asendit, et lamatised ei tekiks jne? Haiget tuleb ju jälgida 24/7, tegelikult mitte ainult jälgida, vaid temga aktiivselt tegeleda, ei saa 100 inimese peale üht valvuritädi panna.

Saaremaa eelis oli see, et ülejäänud Eestist said arstid sinna appi minna ja tehnikat sinna laenata. Kui kõik Eesti haiglad on koroonahaigeid täis, siis kes tuleb appi ja kes laenab vajalikku tehnikat?

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise aasta majandusaruannete järgi olid haiglad üle aastate suurimates kasumitest. Huvitav võib see jutt Sulle tunduda, aga see on avalik fakt ja info on absoluutselt kõikidele kättesaadav otsinguga. Ka uudistest mitu korda läbi käinud.

Ja mis siis? Väga hea, kui haiglad on omale fonde kogunud. Sa ikka saad aru, et Eesti haiglad on enamasti sihtasutused või mittetulundusühingud, mitte kasumit jagavad organisatsioonid? Ning omanikeks on enamasti kohalikud omavalitsused või teised haiglad, mõne suurema puhul vist ka otse riik läbi sotsiaalministri? Seega mõtle nüüd uuesti – mis sa arvad, mis selle kasumiga tehakse ja kas keegi sellest rikastub?

Pealegi kui sa natuke raamatupidamisest tead, siis oled ka kursis, et kasum ei näita midagi. Haiglad ja sotsiaalsüsteemid saavad praegu massiliselt toetusi Euroopa Liidu fondidest, need kõik võetakse tuluna üles sellel aastal, kui raha üle kantakse (lihtsustatult öeldes), kuid selle eest ju soetatakse kinnisvara ning seadmeid, mis kulusid mõjutavad läbi amortisatsiooni veel aastakümneid. Seega käesoleval aastal miljon puhaskasumis olnud haigla võib järgmised 10 aastat olla sellesama saadud toetuse eest soetatud hoonete eest 100 tuhat miinuses. Ja seda ainult ühe tehingu osas. Numbrite tõlgendamiseks on vaja neist aru saada.

Millest ma aru või mitte aru saama peaksin? Ma lihtsalt vastasin inimesele, sest mulle tundis, et teda üllatas see fakt. Mingeid omapoolseid hinnanguid ma sellele faktile ei andnud, niiet targutada võid kellegi teise kallal ????

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis tehakse palat kuhugi koolimajja ja korras. Kaitseväel on neid voodeid ladudes maa ja ilm. Nii on alati ju käitutud kui on mingid eriolukorrad. Aga pole ükski haigla veel mingit abi vajanud, nii et pole hullu midagi. Lihtsalt hüsteeria tõstab kasumeid.

Kui haigla voodikoht tähendaks lihtsalt voodit, ei muud, siis võib iga haige ju oma kodus põdeda, eeldatavasti on kõigil kodus oma voodikoht olemas. Mis kasu on koolimajja või ma ei tea Saku suurhalli tehtud voodikohtadest, kui ei ole võtta sinna inimesi neid haigeid ravima. Oma kodus oleks neil siis ju lihtsam surra, miks nad sinna koolimajja tehtud voodikohale lebama minema peaksid?

No aga selles haiguses ju midagi ravida ei olegi, nii palju kui ma aru olen saanud. Haige on hingamisaparaadi all, veeni tilguvad ravimid ja eks siis näis kas jääb ellu või mitte. Ühesõnaga üritad sa ikkagi hüsteeritseda eks. Saaremaale nad telgi panid püsti ja kõik oli kena.

Haige roomab ise sinna hingamisaparaadi alla ja paneb tilga veeni? Või on vaja ikkagi inimesi, kes haiged haiglasse viivad, neile vajalikud ravimid määravad, tilguti ja hingamisaparaadi paigaldavad, jälgivad, et ravimit ja hapnikku jätkuks, et olukorra halvenedes antaks lisaravi, et keegi pakuks neile siibrit ja vahetaks mähkmeid, et keegi vahetaks raskelt haige asendit, et lamatised ei tekiks jne? Haiget tuleb ju jälgida 24/7, tegelikult mitte ainult jälgida, vaid temga aktiivselt tegeleda, ei saa 100 inimese peale üht valvuritädi panna.

Saaremaa eelis oli see, et ülejäänud Eestist said arstid sinna appi minna ja tehnikat sinna laenata. Kui kõik Eesti haiglad on koroonahaigeid täis, siis kes tuleb appi ja kes laenab vajalikku tehnikat?

Jälle, mõttetu fantaseerimine. Ole rahulik, eestis on palju inimesi kes õe tööga saavad hakkama ja ka arste saab vajadusel ümber koolitada. Parameedikuid on väga palju. Kui viirus ei muteeru mingiks eriti jubedaks vormiks, siis ei juhtu midagi hullu ja eks need raskused elatakse üle. Kui juhul peaks viirus muutuma hulluks, siis pole nagunii midagi teha. Eks siis istutakse kodus omaette nii nagu hispaania gripi ajal.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle, mõttetu fantaseerimine. Ole rahulik, eestis on palju inimesi kes õe tööga saavad hakkama ja ka arste saab vajadusel ümber koolitada. Parameedikuid on väga palju. Kui viirus ei muteeru mingiks eriti jubedaks vormiks, siis ei juhtu midagi hullu ja eks need raskused elatakse üle. Kui juhul peaks viirus muutuma hulluks, siis pole nagunii midagi teha. Eks siis istutakse kodus omaette nii nagu hispaania gripi ajal.

Kui ma õigesti mäletan, siis haiglate võimekus koroonapatsientidega tegeleda oli kuskil 700 patsiendi juures. Siis läheb olukord kriitiliseks.

On sul aimu, kui kaua võtab ühe erialaspetsialisti koolitamine? Ümberõpe kestab umbes 5 aastat, pluss paar aastat praktikat, kus pead töötama palgata. Keda siis sunnitakse eriala vahetama? Või miks peaks arst soovima eriala vahetada? Kas sind saaks sundida 5 aastat ümber õppima, kuigi sul on meelepärane eriala ja töö? Kummaline, võitled inimeste vabaduse eest, aga arvad, et arst on kohustatud tegutsema valikuvabaduseta. Või kas sind tõesti rahustab teadmine, et sinu koroonat ravib günekoloog? Äkki siis lased hambaarstil oma pimesoole ka välja lõigata?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt infoks “Kogu Eesti elanikkonna hõlmatus kahe vaktsiinidoosiga on 58,4%.”

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle, mõttetu fantaseerimine. Ole rahulik, eestis on palju inimesi kes õe tööga saavad hakkama ja ka arste saab vajadusel ümber koolitada. Parameedikuid on väga palju. Kui viirus ei muteeru mingiks eriti jubedaks vormiks, siis ei juhtu midagi hullu ja eks need raskused elatakse üle. Kui juhul peaks viirus muutuma hulluks, siis pole nagunii midagi teha. Eks siis istutakse kodus omaette nii nagu hispaania gripi ajal.

Kui ma õigesti mäletan, siis haiglate võimekus koroonapatsientidega tegeleda oli kuskil 700 patsiendi juures. Siis läheb olukord kriitiliseks.

On sul aimu, kui kaua võtab ühe erialaspetsialisti koolitamine? Ümberõpe kestab umbes 5 aastat, pluss paar aastat praktikat, kus pead töötama palgata. Keda siis sunnitakse eriala vahetama? Või miks peaks arst soovima eriala vahetada? Kas sind saaks sundida 5 aastat ümber õppima, kuigi sul on meelepärane eriala ja töö? Kummaline, võitled inimeste vabaduse eest, aga arvad, et arst on kohustatud tegutsema valikuvabaduseta. Või kas sind tõesti rahustab teadmine, et sinu koroonat ravib günekoloog? Äkki siis lased hambaarstil oma pimesoole ka välja lõigata?

Ma ei oska midagi sinu hüsteeriale vastata. Sa ketrad endale mingit vaimuvälgatust ette ja sunnid mind seda uskuma. Ei ole asi nii hull, rahune maha ja ära loe nii palju uudiseid.

Kui on eriolukord, siis on eriolukord ja küll siis õpitakse.

+1
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Millest ma aru või mitte aru saama peaksin? Ma lihtsalt vastasin inimesele, sest mulle tundis, et teda üllatas see fakt. Mingeid omapoolseid hinnanguid ma sellele faktile ei andnud, niiet targutada võid kellegi teise kallal

Ma arvan, et siia teemasse haiglate kasumi sisse toomine on juba iseenesest hinnangu andmine – vihje, nagu keegi haiglates (kes?) saaks suurest haigestumisest kasu.

Hahaaa kui naiivne. Haigla on suur ostja, selle juhid saavad palju meelehead küsida, uhkeid autosid osta, preemiad jne.

Kui nad seda teevad, lähevad kinni ka või vähemalt kaotavad oma koha. Haiglate ümbert ju tohutult altkäemaksu- ja hankedraamasid leitud.
Preemia on tasu hästi tehtud töö eest. Ära seda küll palun pane ühte ritta altkäemaksude ning ebaseaduslike tehingutega. Ka haiglatöötajad, sealhulgas juhtkond, väärivad hea töö eest preemiat.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nad seda teevad, lähevad kinni ka või vähemalt kaotavad oma koha. Haiglate ümbert ju tohutult altkäemaksu- ja hankedraamasid leitud.

Preemia on tasu hästi tehtud töö eest. Ära seda küll palun pane ühte ritta altkäemaksude ning ebaseaduslike tehingutega. Ka haiglatöötajad, sealhulgas juhtkond, väärivad hea töö eest preemiat.

No ringkaitse on korralik, aga vahest keegi jääb vahele. No preemia suurust saavad nad ise endale määrata oma heade töötulemuste eest. Need lihtsalt on boonused ja miks muidu need haiglad üha suuremaks lähevad, kuigi patsientide ravi tõmmatakse üha koomale ja lükatakse järgmisse aastasse jne. Haiglad teenivad hästi, ei saa kurta.

No peame haiglaid vaatama ikka kui ärikasumiga asutusi eks. Nii see on. Kui ei ole patsienti, siis on haigla kahjumis, sest aparatuurid ja laenud tuleb tasuda. Haigla vajab patsiente, mida rohkem seda rohkem ka HK tuleb raha.

Sa said minust valesti ehk aru, mina ei pea haiglaid vandenõuks. Lihtsalt haiglad ei kurda, ajakirjandus kurdab ja need staarikesed puhuvad eneseimetluses pilti suureks.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ringkaitse on korralik, aga vahest keegi jääb vahele.

Mulle pigem tundub, et neid jääb vahele rohkem kui tegelikult pätte on. Mõtlen sellega, et tänasel päeval on vägagi keerukas olla riigiasutuses juht ning teha otsuseid, mis ettevõtet käimas hoiaks. Iga päev on juht silmitsi valikutega, kas lähtuda otsuse tegemisel vormistamise nõuetest või sisust. Iga vääratus vormistamisel võib maksma minna miljoneid või lausa kellegi töökoha. Näiteks täna just oli uudis, et RTK küsib PERHilt 1.5 milli tagasi, sest hankes nõuti (mõelge, milline kuritöö!) spetsialistilt EV kutsetunnistust, ei nõustutud EU omaga. Absurd. Seega üks haigla on nüüd 1.5 milli, hopaa, kahjumis. Ei saagi preemiaid jagada ja väärtuslikke autosid ning kinke … pidu?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ringkaitse on korralik, aga vahest keegi jääb vahele.

Mulle pigem tundub, et neid jääb vahele rohkem kui tegelikult pätte on. Mõtlen sellega, et tänasel päeval on vägagi keerukas olla riigiasutuses juht ning teha otsuseid, mis ettevõtet käimas hoiaks. Iga päev on juht silmitsi valikutega, kas lähtuda otsuse tegemisel vormistamise nõuetest või sisust. Iga vääratus vormistamisel võib maksma minna miljoneid või lausa kellegi töökoha. Näiteks täna just oli uudis, et RTK küsib PERHilt 1.5 milli tagasi, sest hankes nõuti (mõelge, milline kuritöö!) spetsialistilt EV kutsetunnistust, ei nõustutud EU omaga. Absurd. Seega üks haigla on nüüd 1.5 milli, hopaa, kahjumis. Ei saagi preemiaid jagada ja väärtuslikke autosid ning kinke … pidu?

Kas ikka on absurd? Nõuded on nõuded. Sama miks peaks ehitusel kandma kiivrit?
Kui igaüks laseb nõuetest üle, siis on tulemuseks košmaar ja kuidas riik peaks siis käituma, teadlikult EL petma?

Mulle ei meeldi riik mis petab, siis oleme nagu itaalia või kreeka, sodipodi värk käib ka riigi tasandil. Selline riik ei ole ka oma kodanikule usaldusväärne. Nõudeid tuleb täita.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska midagi sinu hüsteeriale vastata. Sa ketrad endale mingit vaimuvälgatust ette ja sunnid mind seda uskuma. Ei ole asi nii hull, rahune maha ja ära loe nii palju uudiseid. Kui on eriolukord, siis on eriolukord ja küll siis õpitakse.

Ühelegi küsimusele ei osanud vastust anda, sest sa trollid niisama, eks? Trolliga pole kahjuks võimalik dialoogi pidada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest ma aru või mitte aru saama peaksin? Ma lihtsalt vastasin inimesele, sest mulle tundis, et teda üllatas see fakt. Mingeid omapoolseid hinnanguid ma sellele faktile ei andnud, niiet targutada võid kellegi teise kallal

Ma arvan, et siia teemasse haiglate kasumi sisse toomine on juba iseenesest hinnangu andmine – vihje, nagu keegi haiglates (kes?) saaks suurest haigestumisest kasu.

Hahaaa kui naiivne. Haigla on suur ostja, selle juhid saavad palju meelehead küsida, uhkeid autosid osta, preemiad jne.

Kui nad seda teevad, lähevad kinni ka või vähemalt kaotavad oma koha. Haiglate ümbert ju tohutult altkäemaksu- ja hankedraamasid leitud.

Preemia on tasu hästi tehtud töö eest. Ära seda küll palun pane ühte ritta altkäemaksude ning ebaseaduslike tehingutega. Ka haiglatöötajad, sealhulgas juhtkond, väärivad hea töö eest preemiat.

Mina pole seda teemat kuskile “sisse toonud”.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska midagi sinu hüsteeriale vastata. Sa ketrad endale mingit vaimuvälgatust ette ja sunnid mind seda uskuma. Ei ole asi nii hull, rahune maha ja ära loe nii palju uudiseid. Kui on eriolukord, siis on eriolukord ja küll siis õpitakse.

Ühelegi küsimusele ei osanud vastust anda, sest sa trollid niisama, eks? Trolliga pole kahjuks võimalik dialoogi pidada.

Sa ikka ise trollid, sest võime kõike kokku fantaseerida, aga tegelikult ei ole lood sellised. Sa ei argumenteeri ka asjalikult, vaid lased emotsionaalselt, sest tahad lihtsalt oma õigust taga ajada ja seda võime lõpuks teha siin 10 lehekülge, aga milleks? Ajaraiskamine

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ikka on absurd? Nõuded on nõuded. Sama miks peaks ehitusel kandma kiivrit? Kui igaüks laseb nõuetest üle, siis on tulemuseks košmaar ja kuidas riik peaks siis käituma, teadlikult EL petma?

Miks peaks kandma kiivrit? See on ju ometi elementaarne ja loogiline. Kahtlemata peavad hanked vastama nõuetele, kuid probleem tekib siis, kui karistus nõude täitmata jätmise eest on ebaproportsionaalne nõude reaalse mõjuga. See, et mõni Rumeenia ehitusettevõte ei saanud hankel osaleda, sest ees oli EV kutsetunnistuse nõue, on täiesti hüpoteetiline olukord. Kui reaalselt mõni EU firma oleks soovinud osaleda ning oleks näinud nõuetes probleemi, saanuks ta juba hanke üles seadmise järel protestida ning siis saanuks hanke nõudeid muuta. Niimoodi tagantjärele aga lihtsalt teoreetilise vea tõttu panna ettevõte fakti ette, et noh, ime nüüd kuskilt see 1.5 milli ise välja, meie sulle ei maksa, sest sa kirjutasid siia lahtrisse vale sõna … see on absurd ja sa oled kindlasti minuga nõus. Puhas bürokraatia selle halvimas väljenduses.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ikka on absurd? Nõuded on nõuded. Sama miks peaks ehitusel kandma kiivrit? Kui igaüks laseb nõuetest üle, siis on tulemuseks košmaar ja kuidas riik peaks siis käituma, teadlikult EL petma?

Miks peaks kandma kiivrit? See on ju ometi elementaarne ja loogiline. Kahtlemata peavad hanked vastama nõuetele, kuid probleem tekib siis, kui karistus nõude täitmata jätmise eest on ebaproportsionaalne nõude reaalse mõjuga. See, et mõni Rumeenia ehitusettevõte ei saanud hankel osaleda, sest ees oli EV kutsetunnistuse nõue, on täiesti hüpoteetiline olukord. Kui reaalselt mõni EU firma oleks soovinud osaleda ning oleks näinud nõuetes probleemi, saanuks ta juba hanke üles seadmise järel protestida ning siis saanuks hanke nõudeid muuta. Niimoodi tagantjärele aga lihtsalt teoreetilise vea tõttu panna ettevõte fakti ette, et noh, ime nüüd kuskilt see 1.5 milli ise välja, meie sulle ei maksa, sest sa kirjutasid siia lahtrisse vale sõna … see on absurd ja sa oled kindlasti minuga nõus. Puhas bürokraatia selle halvimas väljenduses.

Aga karistust ju selles loos ei olnud. Lihtsalt ei järgitud nõudeid ja raha küsiti tagasi. Sama nagu saadad lapse poodi saia ostma, saia ei olnud. Sa ometi küsid lapselt raha tagasi ega kingi seda talle, sest muidu on alati poest sai otsas, eks?

Eesti riik üldse on kehv enesekehtestaja võrreldes teiste riikidega.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga karistust ju selles loos ei olnud. Lihtsalt ei järgitud nõudeid ja raha küsiti tagasi. Sama nagu saadad lapse poodi saia ostma, saia ei olnud. Sa ometi küsid lapselt raha tagasi ega kingi seda talle, sest muidu on alati poest sai otsas, eks?

Eiei. Näide on ikka selline, et laps tõi poest vale saia, sest õiget ei olnud, aga sa (puhtkasvatuslikel eesmärkidel) küsid raha tagasi, sest seda saia sa ju ei saanud, mida sina tahtsid. Laps maksab sulle selle vale saia eest omast taskust.

See investeering on ju tehtud, midagi on selle raha eest juba hangitud, mingi hoone ehitatud, mingid seadmed paigaldatud ning töös. Enne ei maksta EU toetusi väljagi, kui siis, kui kulutused tehtud on. Ja siis tuleb riik, osutab näpuga mingile hanke reale ja ütleb “nää nää, siin on vale sõna, anna papp tagasi”.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tripperikahtlusega inimene ongi ju see, kellel konkreetselt on põhjust seda kahtlustada. Kas kokkupuute tõttu, sümptomite tõttu või antud proovide tõttu. Tripperikahtlusega inimene ei ole mu naabrinaine lihtsalt sellepärast, et mina suvalt arvan nii.

Iga haigusega tegeletakse ikka vastavalt sellele haigusele. Mis on minul asja arvata naabrinaise  tripperist või selle puudumisest midagi? Tripper levib seksuaalkontaktiga ning mul ei ole mingit plaani oma naabrinaisega seksida. Lihtsalt minu lähedal hingates ta mulle tripperit anda ei saa, nii et mul on väga ükskõik, kas tal on see haigus või ei.  Samas, uut seksuaalpartnerit vastustundlik inimene küll pimesi ei usalda, seega algul kasutatakse igaks juhuks kondoomi. Nii et jah, kui sinu retoorikat kasutada, siis igaks juhuks võiks tõesti arvestada ka sellega, et uuel seksuaalpartneril on tripper ning kaitsevahenditeta mitte seksida.

Koroona seevastu levib lihtsalt ühes ruumis viibides. Ning seetõttu tuleb ka sellel läheneda teistmoodi, kui tripperile. Ja seetõttu ka eristamine selle järgi, kui nakkusohtlikuks või nakkusele vastuvõtlikuks kedagi pidama peaks.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga karistust ju selles loos ei olnud. Lihtsalt ei järgitud nõudeid ja raha küsiti tagasi. Sama nagu saadad lapse poodi saia ostma, saia ei olnud. Sa ometi küsid lapselt raha tagasi ega kingi seda talle, sest muidu on alati poest sai otsas, eks?

Eiei. Näide on ikka selline, et laps tõi poest vale saia, sest õiget ei olnud, aga sa (puhtkasvatuslikel eesmärkidel) küsid raha tagasi, sest seda saia sa ju ei saanud, mida sina tahtsid. Laps maksab sulle selle vale saia eest omast taskust.

See investeering on ju tehtud, midagi on selle raha eest juba hangitud, mingi hoone ehitatud, mingid seadmed paigaldatud ning töös. Enne ei maksta EU toetusi väljagi, kui siis, kui kulutused tehtud on. Ja siis tuleb riik, osutab näpuga mingile hanke reale ja ütleb “nää nää, siin on vale sõna, anna papp tagasi”.

Miks vaidled? Toetuste saamiseks tuleb täita keerukad taotlused ja haiglal ja ka ülikoolil on vastav õigusabi juristide näol olemas. Kui nad kaebasid riigi kohtusse, siis kohus otsustab kummal on õigus. Aga riiki esindab ametnik, tema ei saa silma kinni pigistada kui nõudeid on rikutud. Tema vastutab, temal on kohustus teha ka järelkontrolli. Sa üritad silmamoondusega rehepappi teha? Pigistame silma kinni, omad poisid eks. See on korruptsioon.

Toetustega on alati sedasi, tuleb põhjalikult see läbi uurida, endale selgeks teha, vastasel juhul võidakse tagasi küsida. See on elementaarne.

Sisutu vaidlus, väljub koroona teemast

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisutu vaidlus, väljub koroona teemast

Aga vaata siis järele, millest see teemaarendus alguse sai. Kas mitte kellestki, kes väitis, et haiglad panevad muudkui kasumit põue. See keegi ei olnud mitte mina. Ja, muide, see on siin ajaviitefoorum. Mitte koroona oma.

Toetuste saamiseks tuleb täita keerukad taotlused ja haiglal ja ka ülikoolil on vastav õigusabi juristide näol olemas. Kui nad kaebasid riigi kohtusse, siis kohus otsustab kummal on õigus. Aga riiki esindab ametnik, tema ei saa silma kinni pigistada kui nõudeid on rikutud. Tema vastutab, temal on kohustus teha ka järelkontrolli. Sa üritad silmamoondusega rehepappi teha? Pigistame silma kinni, omad poisid eks. See on korruptsioon.

Kas ma ütlesin, et silm tuleb kinni panna? Ei öelnud. Ütlesin, et pole normaalne, kui pisivea (mis tegelikult reaalsuses isegi rolli ei mängi) tõttu kogu toetus tühistatakse. Karistus vea eest peaks ikka olema kooskõlas selle vea mõjuga ning tekitatud tagajärgedega.  Ütled, et andku kohtusse … oeh. Sa arvad, et ettevõtetel pole muud teha kui aastaid ja aastaid mingit kohtuvaidlust pidada, advokaate nuumata ja lõpuks ikkagi kuulda, et “ei, reeglid on reeglid ja see komaviga on piisavalt hea põhjus, et teile toetust mitte maksta”? Seda ei jaksa keegi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisutu vaidlus, väljub koroona teemast

Aga vaata siis järele, millest see teemaarendus alguse sai. Kas mitte kellestki, kes väitis, et haiglad panevad muudkui kasumit põue. See keegi ei olnud mitte mina. Ja, muide, see on siin ajaviitefoorum. Mitte koroona oma.

Toetuste saamiseks tuleb täita keerukad taotlused ja haiglal ja ka ülikoolil on vastav õigusabi juristide näol olemas. Kui nad kaebasid riigi kohtusse, siis kohus otsustab kummal on õigus. Aga riiki esindab ametnik, tema ei saa silma kinni pigistada kui nõudeid on rikutud. Tema vastutab, temal on kohustus teha ka järelkontrolli. Sa üritad silmamoondusega rehepappi teha? Pigistame silma kinni, omad poisid eks. See on korruptsioon.

Kas ma ütlesin, et silm tuleb kinni panna? Ei öelnud. Ütlesin, et pole normaalne, kui pisivea (mis tegelikult reaalsuses isegi rolli ei mängi) tõttu kogu toetus tühistatakse. Karistus vea eest peaks ikka olema kooskõlas selle vea mõjuga ning tekitatud tagajärgedega. Ütled, et andku kohtusse … oeh. Sa arvad, et ettevõtetel pole muud teha kui aastaid ja aastaid mingit kohtuvaidlust pidada, advokaate nuumata ja lõpuks ikkagi kuulda, et “ei, reeglid on reeglid ja see komaviga on piisavalt hea põhjus, et teile toetust mitte maksta”? Seda ei jaksa keegi.

No haiglad on kasumis, vaidled siis vastu, on nad kahjumis?
Sisutu on see vaidlus, kuna mina ju ei otsusta kellegi pisivigu, andsin ainult oma poolse selgituse miks see minu arvates on õiglane. Sinu jaoks on see karistus, minu jaoks mitte, sest eks kohus selgitab, kas see pisiviga oli kogemata või hoopis ülelaskmine.

Ma ei ütle et andku kohtusse, vaid ülikool andiski kohtusse. Ja mis teha kui tekib eriarvamus, kohus saabki otsustada kellel on õigus. Sa ikka üritad mulle korruptsiooni maha müüa, aga ma ei võta seda omaks. Kui on nõuded, siis need on täitmiseks, sest nende alustel ju toetust ka jagatakse ja kuna oli EL struktuurfondidest see toetus, siis nõuded olid ka karmimad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõelge kui konservatiivid tulevad kunagi valitsusse ja kehtestavad reegli, et näiteks homod ei pääse restoranidesse ja kinosse. Oi milline kisa ja hala läheks lahti.

Ma ei mõista seda jauramist. Inimgruppide pidi lubade ja keeldude süsteem on meie ümber ju iga päev. Ja äkki see tekitab meeletu solvumistunde.

Miks ei saa täiskasvanud maksta kohatasu ja minna ise lasteada – vanuseline diskrimineerimine?
Miks ei saa 45-aastane astuda balletikooli – vanuseline diskrimineerimine taas.
Miks ei saa mehed minna avalikku naiste ühissauna – sooline diskrimineerimine.
Miks ma ei saa kinno, kui piletit pole – varanduslik diskrimineerimine.
Miks ei saa astuda kohe pärast keskkooli doktoriõppesse – hariduslik diskrimineerimine, reaalseid teadmisi ei kontrollita, nõutakse mingit magistridiplomit. Alandav!
Miks mina ei saa bikiinimodelliks? Miks mulle öeldakse, et vana ja kole? Diskrimineerimine. Kõik, kes tahavad, peaksid saama.
Miks mul ei ole Pärnus jahisadamas kaikohta? Seepärast, et mul pole jahti? Varanduslik vahettegemine, diskrimineerimine. Kõigile soovijatele kaikoht!
Miks mu mees ei saa ilma põlastavate pilkudeta käia naistejuuksuris, vaid peab minema kaugemale meestejuuksurisse? Puhas diskriminieerine.
Miks mingis järjekorras seisjatest saavad esimesena teenindatud need, kes saabusid varem? Ajaline räme diskrimineerimine nende suhtes, kes ei saanud varem tulla.
Miks ma ei saa minna uhkesse villasse ja jalgu seinale visata? Ainult seepärast, et see pole minu kodu? Varanduslik diskrimineerimine taas. Nõutakse mingit omanikupaberit. Segregeerivad! Või seepärast, et peremees ei soovinud mind endale naiseks ja on gei? Rõlge seksuaalne diskrimineerimine heteronaiste suhtes.
Kui inimesel on terviseprobleem, näiteks narkolepsia, siis ta ei saa kirurgiks, jääb veel opi ajal tukkuma ja kukub peaga soolikatesse. Tervise alusel diskrimineerimine!
Miks ei saa tornkraana kabiini, kui kardad kõrgust? Aga tahaks väga tornkraana kabiini. Miks nad seda alla ei too, et kõrguse kartjad saaksid ka sinna) Taas tervise alusel diskrimineerimine.
Rääkimata sellest, ei sadadel või tuhandetel inimestel ei ole võimalik kaugemale reisida, sest lennukid lendavad õhus ja nende peale, kes kardavad kõrgust, ei mõtle keegi. Aus oleks, kui lennukid roomaksid mööda maad, siis ei diskrimineeritaks kõrgusekartjaid.

Jne jne jne

Ja selle kõige sees me elame IGA PÄEV ja keegi ei unda.

Millest nüüd see nutt ja hala, kui osa inimesi ei saa midagi teha, mille eeltingimusi nad ei täida. ja ei täida üldiselt seetõttu, et ei suvatse või kardavad. Kõik kardavad iga päev midagi (sissemagamisest auto alla jäämise, eksami, haigestumise, esinemise, lendamise ja süstini) ja ikka lähevad magma, lähevad tänavale, sooritavad eksameid, võtavad koosolekul sõna või käivad seal, kus võib näiteks trepist alla kukkuda. Kes mida kardab. Täiesti arusaamatu hala. Kui ei taha ja ei julge sugu vahetada, siis jäämegi naisteks ja meeste linnasauna ei saa. Ükskõik kui palju ka ei tahaks kultuurselt just meestega mõtteid vahetada ja just avalikus asutuses ja just saunas.  Ja keegi ei nuta, et tema vaimse arengu võimalused käsikäes hügieeni eest hoolitsemise ja tervise praavitamisega higistamise läbi on sellega raskendatud ning tema kui isiksuse vabadust suhelda meesintelligentidega rahulikus saunaolustikus piiratud. Vaimu ja ihu kasimine on kitsendatud!

Mis siis nüüd teisiti on. Kui tahad Uus-Meremaale, siis kas lendad, kuigi kardad nii et hambad suus plagisevad ja maksad nii et hing kinni pileti eest. Või ei lähe. Lihtne valik. Aga ei hakka jaurama, et liiga vana või liiga uus lennuk, teised ka ei tohiks siis mitte mingil juhul sinna saada. Muidu on diskrimineerimine. Sest sina kardad, kas aerodünaamikaga ikka on lennukitehases asjad korras, ei usalda insenere ega piloote või ükskord kukkus lennuk alla või usud, et pead seal salongis istuma chemtraili purk süles.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ikka üritad mulle korruptsiooni maha müüa, aga ma ei võta seda omaks.

Tsiteerides klassikuid – kui see (kui insenerilt nõutakse EV kutsetunnistust) on korruptsioon, siis selles ma elada soovikski …

Ma ei ütle et andku kohtusse, vaid ülikool andiski kohtusse.

Ja PERH ei andnud. Arvan, et PERH on juba nii palju kottida saanud, et tal pole enam illusioone, et kohus siin õigust võiks mõista – ka kohtu õigus lähtub ju sellest priskest bürokraatlikust teosest, mida peast teadmata pole mõtet EU rahasid taotlema hakatagi. Leheküljel 6247 kolmandas veerus lõige 9  on kirjas, et insenerilt ei tohi küsida kutsetunnistust – siis nii ongi. Ise loll, et ei tulnud selle peale, et see on kellegi ahistamine või ebavõrdsesse olukorda seadmine (sest mitte kunagi pole ükski EU ehitusettevõte, kellel pole plaanis EV-st allhankijaid võtta, meie hangete vastu huvi tundnud ja nii ka seekord – aga keda see huvitab).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ootan vaid üht: Inimajaloos läbimurdvat hetke, mil praegused katsetatavad tabletid jõustuvad süstide asemel, ja igaüks saab neid võtta nii et need garanteerivad 100% ohutust ja kasu lõplikult(mitte iga poole aasta tagant korduvmanustamine), siis saame alles rääkida et kõik toimib nagu peab, oleme võitnud koroona ja üldse oleme päästetud.

Huvi pärast küsin, et kaua sa seda ootad, et 100% ohutust tuvastada? Vaktsiini puhul leiavad osad praegu, et mitmeaastased katsed pole piisavad. Ja samas mõned asjad selguvad aastakümneid hiljem – mina sain lapsena aspiriini, kui mul palavik oli, nüüd ei tohi enam lastele anda, sest on selgunud, et tekitab ajukahjustust.

Lahendus oleks kohe algusest peale lihtne olnud. Riik oleks pidanud kohe looma tüsistuste tekkimise kompenseerimise fondi. Isegi need kes pelgavad vaktsineerimist, nad ei pruugi olla üldse vastased nagu igal pool üritatakse väita, saaksid siis südamerahu. Kui vaktsineerimine osutub neile tervist kahjustavaks, siis see kompenseeritakse neile. Aga valitsus ei soovinud sellest midagi kuulda ja alles nüüd veeretatakse seda mõtet, aga tegudeni ilmselt ei jõuta. Nii, et riik on palju valesti teinud.

just, sellist eestit me ju ei tahtnud, kus koroonavaktsiinide tüsistuste fondi ei ole loodud ennem juba siber kui elu koroonavaktsiinide tüsistuste fondita. Kus on aspriini kahjude hüvitamise fond, ma küsin, Kaja Kallas?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ikka on absurd? Nõuded on nõuded. Sama miks peaks ehitusel kandma kiivrit? Kui igaüks laseb nõuetest üle, siis on tulemuseks košmaar ja kuidas riik peaks siis käituma, teadlikult EL petma? Mulle ei meeldi riik mis petab, siis oleme nagu itaalia või kreeka, sodipodi värk käib ka riigi tasandil. Selline riik ei ole ka oma kodanikule usaldusväärne. Nõudeid tuleb täita.

Ok, nõudeid tuleb täita. Sa oled sa ikka ka seal Sparta teemas sama aktiivselt  selgitamas, kuidas Sparta ikka peaks nõudeid  täitma? Ning kõigis teemades ja elus selgitad kõigile, et nõudeid tuleb täita, vaktsineerimistõendid, maskid, jne, mis  aga mingil hetkel nõuded on.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ikka üritad mulle korruptsiooni maha müüa, aga ma ei võta seda omaks.

Tsiteerides klassikuid – kui see (kui insenerilt nõutakse EV kutsetunnistust) on korruptsioon, siis selles ma elada soovikski …

Ma ei ütle et andku kohtusse, vaid ülikool andiski kohtusse.

Ja PERH ei andnud. Arvan, et PERH on juba nii palju kottida saanud, et tal pole enam illusioone, et kohus siin õigust võiks mõista – ka kohtu õigus lähtub ju sellest priskest bürokraatlikust teosest, mida peast teadmata pole mõtet EU rahasid taotlema hakatagi. Leheküljel 6247 kolmandas veerus lõige 9 on kirjas, et insenerilt ei tohi küsida kutsetunnistust – siis nii ongi. Ise loll, et ei tulnud selle peale, et see on kellegi ahistamine või ebavõrdsesse olukorda seadmine (sest mitte kunagi pole ükski EU ehitusettevõte, kellel pole plaanis EV-st allhankijaid võtta, meie hangete vastu huvi tundnud ja nii ka seekord – aga keda see huvitab).

Ju sa oled siis perhis oma tegelane, miks muidu seda nii isiklikult võtad. Ei oska sind aidata, mina ei sõlminud lepingut ega taotlenud toetust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ikka on absurd? Nõuded on nõuded. Sama miks peaks ehitusel kandma kiivrit? Kui igaüks laseb nõuetest üle, siis on tulemuseks košmaar ja kuidas riik peaks siis käituma, teadlikult EL petma? Mulle ei meeldi riik mis petab, siis oleme nagu itaalia või kreeka, sodipodi värk käib ka riigi tasandil. Selline riik ei ole ka oma kodanikule usaldusväärne. Nõudeid tuleb täita.

Ok, nõudeid tuleb täita. Sa oled sa ikka ka seal Sparta teemas sama aktiivselt selgitamas, kuidas Sparta ikka peaks nõudeid täitma? Ning kõigis teemades ja elus selgitad kõigile, et nõudeid tuleb täita, vaktsineerimistõendid, maskid, jne, mis aga mingil hetkel nõuded on.

Ajad mind kellegagi segi, ma ei ole Sparta teemas. Sparta oleks tulnud kohe sulgeda kui ei täitnud eeskirju. Eestis ongi kõik karistused ettevõtetele nagu mingi kommiraha, mujal maailmas karistatakse miljonitega, meil tehakse trahvi mõni tuhat eurot.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Njaa, õige jutt. Seletab väga hästi vaktsiini- ja maskivastaste käitumist. Nende vaenlased on need, kes ei usu narratiivi vandenõudest ja isikuvabaduste piiramisest. Ärkamine? Ma kardan, et seda ei juhtu nii pea. Selleks on see mass liiga ärahirmutatud ja manipuleeritud.

Täpselt. Mind ka hämmastab, kuidas vaktsiinivastased muudkui seda Desmeti tsiteerivad, adumata, et sama hästi ta ju tegelikult nende endi äärmustiivast räägib – neist, kes kõiges vandenõud näevad.

Mitte kõiges, sa lollakas.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte kõiges, sa lollakas.

Ma ei ole lollakas. Jah, tõesti. Mitte kõiges. Aga miski peab kogu aeg olema, milles see on.

Ju sa oled siis perhis oma tegelane, miks muidu seda nii isiklikult võtad.

Jälle see maotu loogika, et kui kaitsed terviseametit, siis töötad seal; elad perhile kaasa, oled oma tegelane; ütled mõne hea sõna Tõnis Mäe (või Aivar Mäe) kaitseks, oled nende lähikondne … jne jne jne jne

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Produkti kasutamise alusel inimesele luba elu elamiseks anda on üsna düstoopiline juba.

Inimesed, kes seda värki kiivri kasutamisega ehitusel või turvavöö kasutamisel autoga sõitmisel võrdsustavad, on idioodid.

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 174 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 kas pooldate inimeste segregeerimist vastavalt nende vaktsineeritusele?