Esileht Pereelu ja suhted Kas see võib olla mingi häire?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 162 )

Teema: Kas see võib olla mingi häire?

Postitas:
Kägu

https://www.kliinikum.ee/patsiendiinfo-andmebaas/aspergeri-sundroom/ siit saab lugeda Aspergeri sündroomi kohta. ”Kindlasti esinevad sotsiaalse suhtlemise eripärad, enamasti ka ülekaalukad huvialad ning omapärased käitumisviisid.

sotsiaalse suhtlemise eripärad – vähene huvi ja oskus inimestega suhelda; vähene võime arvestada ja aru saada teiste inimeste kehakeelest, miimikast, tunnetest ja arvamustest; eakohaste suhete puudumine eakaaslastega; oskamatus end kehakeele ja miimika abil väljendada; pilkkontakti vähene tähtsustamine või vältimine; raskused oma käitumise kohandamisel sotsiaalsetes olukordades. Aspergeri sündroomiga inimene võib teada sotsiaalse suhtlemise reegleid, kuid ei oska neid õigel ajal ja viisil kasutada.
Kitsapiirilise huvide või võimete avaldumine ning ülekaalukalt nendega tegelemine – näiteks ebaoluliste faktide meeldejätmine (bussisõidugraafikud, autode võimsus); teatud esemete kogumine; erinevatest infoallikatest oma huviala kohta info kogumine ning pidevalt sellest rääkimine. Püsiv huvi objekti mõne omaduse vastu – näiteks lõhn, pinnareljeef, heli.”

Ma arvan, et kui ta on Asperger, siis tal ongi ja jääbki väga-väga raskeks suhelda nagu tavainimene. Aspergerit ei saa ”ravida”.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne viitasid, et probleem selles, nagu ei olekski mujale kolida (ei saa lubada)

Kas oskad selle koha välja tuua, kus ma nii viitasin?

Kui naine poole korterist välja ostis, siis peaks ju stardikapital olemas olema. Või oli pigem siiski naise (makstud) korter algusest peale?

Vara jagamine ei ole teemaks. Selle poolega on kõik korras.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kui ta on Asperger, siis tal ongi ja jääbki väga-väga raskeks suhelda nagu tavainimene. Aspergerit ei saa ”ravida”.

Jätaks ehk diagnoosimise psühhiaatritele. Aspergeri on sotsiaalsete olukordadega raskusi küll, aga nad ei ole pahatahtlikud. See tähendab nad võivad ise mitte taibata, et kõva muusika on kaasale häiriv. Aga kui aspergerile kenasti öelda, see muusika häirib ind, keera palun vaiksemaks, ta seda ka teeb.

Teemaalgataja, kas saan õigesti aru, et poeg väikelapselapse east saadik oli enesekeskne, ei osanud ja tahtnud teistega arvestada ning läks oma õiguse tagaajamiseks kergesti konflikti? Kas sa väikelapseeas püüdsid teda õpetada ja suunata või arvasid, et väikelaps ei peagi oskama arvestada?
Või tekkis selline käitumine millalgi hiljem, teismelise eas näiteks?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et tema tööga oldi rahul, kinnitab ka see, et näiteks viimases kohas tõsteti tal regulaarselt palka ning maksti kvartali preemiat. Preemiat ei saanud need töötajad, kelle tööga poldud rahul.

Miks see töölt vabastamine siis, mis reaalselt põhjuseks oli?

No alati ongi olnud mingid mõttetud vaidlused, mis lähevad tuliseks. Viimane kord näiteks ajas õigust taga – miks töötajad ei tohi parkida oma autot kliendi parklasse. Täiesti absurdne asi, mille pärast vaielda, sest mõlemad parklad on lähestikku ja töötajatele mõeldud parklast on vaid kaks sammu rohkem tulla kui kliendi parklast.

Tema aga leidis, et tasub vaielda ja ülemustega riidu minna. Mõtlemata, et sellisel käitumisel võib olla fataalne tagajärg.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätaks ehk diagnoosimise psühhiaatritele. Aspergeri on sotsiaalsete olukordadega raskusi küll, aga nad ei ole pahatahtlikud. See tähendab nad võivad ise mitte taibata, et kõva muusika on kaasale häiriv. Aga kui aspergerile kenasti öelda, see muusika häirib ind, keera palun vaiksemaks, ta seda ka teeb.

Ma pole öelnud, et nad on pahatahtlikud. Ma ütlesin, et neile jääb suhtlemine raskeks. Häire teada saamine, mida TA ise soovib, teada häiret, sest psühhiaatrile ei saa sunniviisiliselt saata, kui pole endale ja/või teistele ohtlik, on vajalik selleks, et edaspidi saaks inimestele põhjendad, miks käitutakse nii ja teised saaksid tema eripäraga arvestada. Asperger on pakututest kõige lähemal. Kuna küsiti arvamusi, siis ei pretendeerigi tõele.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

J ätaks ehk diagnoosimise psühhiaatritele.

Empaatiline inimene mõistaks, et lähedased vajavad vastuseid. Nad on stressis ja neil on selgust kohe vaja. Isegi, kui inimene tunneb vajadust psühhiaatri vastuvõtule minna, siis psühhiaatri vastvõtule on pikad järjekorrad, diagnoosimiseks kulub teadmata arv seansse.

 

Tänapäeval on igasugu info nii vabalt kättesaadav, et umbkaudse diagnoosi leidmine pole inimest tundvale lähedasele eriline raketiteadus.

Lähedased on ju stressis, murravad pead. Diagnooside pakkumine on igal juhul vajalik ja tervitatav, sest annab lähedastele suuna kätte, aitab neil olukorda enda jaoks mõtestada, lisainfot otsida, end kurssi viia – see vähendab lähedaste stressi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätaks ehk diagnoosimise psühhiaatritele. Aspergeri on sotsiaalsete olukordadega raskusi küll, aga nad ei ole pahatahtlikud. See tähendab nad võivad ise mitte taibata, et kõva muusika on kaasale häiriv. Aga kui aspergerile kenasti öelda, see muusika häirib ind, keera palun vaiksemaks, ta seda ka teeb. Teemaalgataja, kas saan õigesti aru, et poeg väikelapselapse east saadik oli enesekeskne, ei osanud ja tahtnud teistega arvestada ning läks oma õiguse tagaajamiseks kergesti konflikti? Kas sa väikelapseeas püüdsid teda õpetada ja suunata või arvasid, et väikelaps ei peagi oskama arvestada? Või tekkis selline käitumine millalgi hiljem, teismelise eas näiteks?

Olen nüüd lugenud siin erinevaid “pakkumisi”. Igast võib leida paar omadust, mis sobitub tema käitumisega. Aga ei ole ühtegi sellist, milles kõik kattuks.

Muidugi, võib ju ka olla, et tal lihtsalt ongi kehv iseloom, aga siiski… Ma lihtsalt tunnetan, et midagi on seal taga veel. Kõik, kes on emad ilmselt teavad seda tunnet, kus sisetunne ütleb, kui midagi on valesti. Pealtnäha on lapsega justkui kõik korras, aga kirp kõrvas ütleb, et kõik pole päris nii nagu peab. Puudutab see siis lapse tervist, suhteid lasteaias või koolis või lapse paarisuhtes. Mingi seitsmes meel ütleb.

Ma ei oska täpselt kirjeldada, mis see miski on, aga midagi on…

Kehv suhtleja on ta eluaeg olnud. Näiteks, osade inimestega ei oska ega suuda ta üldse suhelda. Keegi arvas, et ehk on ta ennasttäis, ülbe, egoist. Pigem ütleks, et ta on väga madala enesehinnanguga. Just sellepärast ta ei oskagi kõikide inimestega suhelda.

Lapsena tal siiski olid mõned sõbrad. Elasime väikses maakohas ja seal hoidsid lapsed ikka kokku. Koolis õppis keskpäraselt. Täiesti kindlasti ei ole ta olnud koolikiusaja. Aga tõepoolest mõned eripärad olid juba siis. Näiteks,  paljusid kõnekujundeid ta ei mõista. Mõned kiiksud olid tal lapsena, aga täiskasvanuna on neid palju rohkem tekkinud.

Huvid on väga kitsad. Tegeleb vaid konkreetsete asjadega. Kui tal veel sõbrad olid, siis need ikka vedasid teda mõnikord kodust välja. Isegi rattamatkadele ja spordivõistlustele. Nüüd, kui sõpru enam ei ole, istub kodus ja mängib tundide kaupa arvutimänge. Millestki muust ei huvitu.

Valetamise komme on ka. Just nüüd, täiskasvanuna. Mõnikord valetab asju, mille pärast mõtled, et miks ometi on vaja sellist asja valetada. On olemas hädavaled, mille puhul kuidagimoodi ehk mõistad, et inimesel on vaja valetada. Aga ta on ka valetanud ja varjanud imelikke ja mõttetuid asju. Samas, ta ei ole selline valetaja, kes mõtleks välja mingeid ulmelugusid. Pigem varjab mingeid oma tegusid või tegemata jätmisi.

Alkoholi siiski tarbib. Ja tarbib ka mu meelest rohkem ja sagedamini, kui võiks, aga ma siiski ei tahaks alkoholi osa siin teemas rõhutada. Selle pärast ei ole tal jäänud olulised ja vajalikud asjad (töö) tegemata. Kuigi, kui järele mõelda, siis tegelikult mõned inetud käitumised ja teod on toimunud siis, kui on joonud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole öelnud, et nad on pahatahtlikud.

Aga mis muu kui pahatahtlikkus on see, kui inimesele öeldakse, palun keera muusika vaiksemaks, nii kõva muusika paneb mu pea valutama peale inimene ei reageeri, muusik mängib sama kõvasti edasi?

Lapsena tal siiski olid mõned sõbrad. Elasime väikses maakohas ja seal hoidsid lapsed ikka kokku. Koolis õppis keskpäraselt. Täiesti kindlasti ei ole ta olnud koolikiusaja. Aga tõepoolest mõned eripärad olid juba siis. Näiteks,  paljusid kõnekujundeid ta ei mõista. Mõned kiiksud olid tal lapsena, aga täiskasvanuna on neid palju rohkem tekkinud.

Aga kui sa õpetasid teda teistega arvestama, no kasvõi endaga, kas siis võttis õppust? No näiteks, kui õpetasid, et kui mina tahan pühapäeva hommikuti kauem magada, siis sina palun mängi natuke aega oma toas, ära palun tule mind üles äratama, kas selle sai mingi ajaga (no hiljemalt 6-7-aastasena) selgeks? St kas ta oli võimeline õppima mingis konkreetses asjas teisega arvestama? Või ei huvitanud see teda algusest peale (nagu selle valju muusikaga)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui sa õpetasid teda teistega arvestama, no kasvõi endaga, kas siis võttis õppust? No näiteks, kui õpetasid, et kui mina tahan pühapäeva hommikuti kauem magada, siis sina palun mängi natuke aega oma toas, ära palun tule mind üles äratama, kas selle sai mingi ajaga (no hiljemalt 6-7-aastasena) selgeks? St kas ta oli võimeline õppima mingis konkreetses asjas teisega arvestama? Või ei huvitanud see teda algusest peale (nagu selle valju muusikaga)

Kuidagi üldse ei mäleta seda osa meie elust. Selles mõttes, et oleks pidanud midagi sellist eraldi õpetama.  Ju siis ei olnud otsest probleemi, et ta lapsena teistega ei arvestanud. Kohas, kus elasime, jooksid lapsed hommikust õhtuni õues. Eks nad mõnikord omavahel nagistasid, aga ei mäleta, et midagi erilist oleks olnud.

Mul on veel kolm last. Ka oma laste omavahelistes suhetes ei märganud ma, et ta poleks teistega mitte arvestanud.

Samas, kui ma võrdlen teda oma teiste lastega, siis on selge, et tal on midagi teistmoodi. Eriti just nüüd, täiskasvanuna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järsku teeb kanepit ja avaldunud on esimesed skisofreenia sümptomid?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidagi üldse ei mäleta seda osa meie elust. Selles mõttes, et oleks pidanud midagi sellist eraldi õpetama.  Ju siis ei olnud otsest probleemi, et ta lapsena teistega ei arvestanud. Kohas, kus elasime, jooksid lapsed hommikust õhtuni õues. Eks nad mõnikord omavahel nagistasid, aga ei mäleta, et midagi erilist oleks olnud.

Mul on veel kolm last. Ka oma laste omavahelistes suhetes ei märganud ma, et ta poleks teistega mitte arvestanud.

Samas, kui ma võrdlen teda oma teiste lastega, siis on selge, et tal on midagi teistmoodi. Eriti just nüüd, täiskasvanuna.

No siis pigem ikkagi on ehk lihtsalt veidi sotsiaalselt kohmakas (võib viidata näiteks kergetele aspergeri joontele, aga ei pruugi) ja lisaks siis äkki tõesti depressiivsus, mis mõnel inimesel võib avalduda konfliktsusena. Või siis jällegi kerged jooned mingist isiksusehäirest, mis võivad avalduda konfliktsusena.
Kui oleks päris asperger või isiksusehäire (seesama eelpool mainitud sotsiopaat), oleks väikelapse iga pidanud ikka lausa keeruline olema.

Ehk siis, kui sul õnnestub ta mõne spetsialisti juurde saada, oleks hea. Mingi teraapia käigus on võimalik ennast paremini kontrollima õppida. Või kui on diagnoosi vääriline kõrvalekalle, siis on ka teadmisest abi.
Ja kui ei õnnestu saada abi otsima, siis ei õnnestu. Pead leppima, et ta on täiskasvanu ja elab oma elu ise. Kui pidevalt ise enda elu saboteerib, siis nii on, tal endal halb.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Diagnoosimiseks peaks ta ikka psühhiaatri või kliinilise psühholoogi jutule saatma.

Mina arvan, et põhjuseks on lihtsalt veidi s/tt iseloom. Su poeg on oma eluga ju enam-vähem okeilt hakkama saanud. Tean ka sellist eksemplari, kellel pealtnäha kõik korras, aga teatud situatsioonides tuleb spetsiifiline kiiks välja ja selgelt mõtlemine kaob. Eriti just tööl, nagu ka su pojal. Inimene ei oska oma lahinguid valida, võitleb eimillegi eest, tagajärjeks on rikutud suhted ja lahkub ise töölt, kuna on oma pea kuumaks ajanud ega suuda enam rahulikku meelt säilitada. Me oleme lähimas tutvusringkonnas sarnase haridustaseme ja keskpäraste annetega, aga kõik teised on karjäärialaselt kõvasti edasi liikunud võrreldes sellega, kes kõik need aastad iseendale kaikaid kodaratesse on loopinud. Polegi midagi teha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis muu kui pahatahtlikkus on see, kui inimesele öeldakse, palun keera muusika vaiksemaks, nii kõva muusika paneb mu pea valutama peale inimene ei reageeri, muusik mängib sama kõvasti edasi?

Selle muusika kuulamise kohta rääkis mu minia veel kummalise loo. Nad elasid korteris, kus on ju naabrid. Minia palus, et kui sa minuga ei arvesta, siis mõtle sellele, et meil on naabrid. Nad võivad meile politsei kutsuda. Selle peale kostis mees, et naaber ei saa mitte midagi kaevata, sest tal on kaks väikest last, kes karjuvad väga palju. Laste kisa kostis tõesti hästi läbi ja nad karjusid ka palju. Aga kas laste nutt on kuidagi võrreldav tahtliku tegevusega ja teiste häirimisega?

Seda muusikat armastas ta tegelikult ikka just siis kuulata, kui napsitanud oli.

Teine kummaline väljaütlemine muusika teemal. Minia otsustas põhjalikult rääkida pojaga pärast järjekordset muusikaterrorit. Tegi seda järgmisel hommikul, kui poeg oli kaine. Rääkis, selgitas ja palus. Poeg aga vastas selle peale, et teda ka häirib, kui minia muusikat kuulab. Selgus, et minia oli kord kuulanud muusikat kõrvaklappidega, ja nii, et natukene oli klappidest läbi kostnud.

Naine ei jätnud mu poega päeva pealt maha, vaid enne ikka väga pikalt pingutas ja püüdis. Selgitas pojale, mis teda häirib. Hoiatas, et soovib lahku minna, kui poeg oma suhtumist teatud asjades ei muuda. Poeg ainult naeris ja ei uskunud, et naine võib ta maha jätta. Jätkas samas vaimus. Lihtsalt, ma mõtlen, et kuidas inimene nagu üldse ei suutnud seda paari sammu ette näha, et kui ta teeb nii, siis tagajärg on selline… Just see nüanss paneb nagu muretsema, et ühest küljest ta nagu ei uskunud, et naine saab maha jätta. Teisest küljest, ta nagu ei adunud, millise tohutu elumuutuse see tema ellu toob, kui ta jätab selle või teise pisiasja enda juures muutmata.

Ehk siis, tema puhul on esialgu tillukestest, tähtsusetutest pisiasjadest välja kasvanud mingi tohutult suur jama, mis oluliselt mõjutab tema edasist elu, tema elukvaliteeti ja üldist heaolu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järsku teeb kanepit ja avaldunud on esimesed skisofreenia sümptomid?

Ei tee kanepit ega tarbi ka teisi narkootikume. Selles olen absoluutselt kindel. Kuidas tean, ärge küsige, aga tean.

Võib-olla on tõesti algav skisofreenia või mõni muu vaimuhaigus. Selle vastu ei julge vaielda, aga kindlasti ei ole see tingitud narkootikumidest.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka selles küsimus otseselt. ma pidasin silmas seda, et juhiluba ja autokooli lõpetamist (kiiresti lõpetamist) peetakse normaalseks siin teemas, AGA ma tean mõrvareid, kes said juhiloa kätte, aga ei saanud kätte keskharidust. Ma tean täiesti edukaid inimesi, kes ise ei sõida või pole luba ja ometi muidu saavad kõigega hakkama, aga näed, lasevad end vedada või sõidavad bussi-taksoga. Võiks ju ka mõelda, et äkki ei teeks pereliikmele seda muret või hoiaks raha kokku, sõidaks takso asemel autoga. Samuti jäetakse pooleli sellepärast, see doktorikraadiga tüüp.. ta solvus autokoolis õpetaja peale ja jättis pooleli. Siiamaani pole teinud ära, sellest on väga pikk aeg, oluliselt pikem kui TA pojal.

Kas sina said teemaalgatusest nii aru, et küsitakse, kas juhiluba on mõtet teha või mitte?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ei või olla lihtsalt kehv iseloom? Osadel meestel paistab ka see häda olevat, et “mina naise ütlemise järgi ei tee, muidu olen suss”. Ja siis ongi kooselu võimatu, kuna kaaslasega ei arvestata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sina said teemaalgatusest nii aru, et küsitakse, kas juhiluba on mõtet teha või mitte?

Ma sain nii aru, et ema korraldab poja elu. Vanuse järgi võiks ema 60 kanti olla…20a oma elu nagu ees. Tõin ju näite lausa doktorikraadiga inimesest, kes suutis teha doktoritöö, aga ei suutnud lõpetada autokooli ja pani samuti palju raha sinna alla. Miks ei või lausa pooleli jätta asju? Keda see häirib? Ema? Aga mida teha saab? Mitte midagi. 31aastasele ei saa riideid selga osta, ta peab ise ostma. Ning kellel poleks nooremapoolseid sugulasi, kes teevad valikuid, mida teised ei mõista. Mul on õed ja vennad. Mitte kordagi pole nende elusse sekkunud ja nende eest elanud.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja tõesti, nii täpselt nagu ema teab tülidest, mina oma sugulaste omadest ei tea. Ei kella nende paarilised mulle ka ei kella ka nemad. Ausalt öeldes ei ole see minu asi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis ongi kooselu võimatu, kuna kaaslasega ei arvestata.

Ja siis? Mul oli õpetaja pika tööztaaziga, mitte kunagi polnud naist tal. Kõige patem õpetaja üldse. Veel oli vallalisi mees-ja naisõpse ja mitte ükski neist polnud seetõttu kehvem. Ema vist ootab pikisilmi lapselapsi, aga teised 3 võivad need ju teha.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Njaa, nüüd kui TA lisas veel 2 pikemat kirjeldust, koorub palju selgem pilt välja. Ütlen ausalt, et minu jaoks naisena oleks selline mees kohe suur turn off ja poleks valmis sellise mehega lähemalt suhtlema, rääkimata siis koos elamisest. Inimene mängib kogu vaba aja arvutimänge ja millestki muust ei huvitu, lisaks tarbib liigselt alkoholi ja selle tõttu halb käitumine võimendub veelgi. Kui teised paluvad mingit käitumist korrigeerida, siis hakkab vastu ülbitsema ja jääb igakord õigust ülegi. Võib kõvasti muusikat lasta, sest naabritel ju lapsed vahel karjuvad ja naisel kostunud kõrvaklappidest muusikat läbi.

Kahjuks jätab su poeg tõesti lihtsalt sita iseloomuga mehe mulje. Lisaks depressioonile, millele viitab liigne alkoholi tarbimine ja arvutimängude mängimine, muude huvide puudumine. Need on ju täiesti ilmselged märgid.

Tundub, et temal väljendubki depressioon lisaks mõnuainete liigtarbimisele ja huvide puudumisele agressiooni, konfliktsuse ja enda teiste peale välja elamisena. Need kõik on väga klassikalised meeste depressioonile. Meestel väljendubki depressioon sagedamini vihahoogudena, ärrituvusena, konfliktsuse ja agressiivsuse kaudu. Nutuhood ja kurb olek on rohkem stereotüüpne arusaam depressioonist ja on pigem naistele omane.

Mina ise küll su pojal mingit muud häiret ei diagnoosiks. Ongi lihtsalt depressioon ja lisaks kehv/enesekeskne iseloom, mis võimendub veelgi depressiooni tõttu. Võimalik, et kui depressioonist vabaneks, oleks isegi normaalne inimene ja arvestav kaaslane.

Perekoolis lihtsalt inimestele meeldib kõigile mingeid psühhiaatrilisi diagnoose panna, aga võiks meelde tuletada, et päriselt on häiretega inimesi vaid u max 15% ühiskonnast. Pigem vahemikus 5-10% olenevalt häirest.Ma ikka oma elus kohanud samamoodi konfliktseid ja nn raske iseloomuga inimesi, aga ei tuleks selle peale, et nad peaksid olema kindlasti mingi häirega.

Lahendus olekski, et su poeg pöörduks kas psühhiaatri või perearsti poole ja saaks antidepressandid peale. Psühhoteraapia tuleks ka kõvasti kasuks. Aga kui ta ise probleemi ei tunnista ega midagi muuta ei soovi, siis midagi teha ei saa.

Ei taha hirmutada, aga tundub, et asjad on tal viimasel ajal hullemaks läinud ja kui asi samas vaimus jätkub, siis võib juhtuda, et alkotarbimine üha suureneb nagu ka üksi kodus ja arvutis istumine, mille tulemusel jääb töötuks ja/või muutub täiesti alkohoolikuks. See, et tal enam ühtki lähedast pole ja millesti ei huvitu, tarbib alkoholi on juba halvad märgid. Nii et ma usun, et su mure on täiesti põhjendatud. Endal küll lapsi pole, aga minu meelest täiesti loogiline, et ka täiskasvanud lapse vanem muretseb, kui laps on selgelt hädas.

Üksi olemine ja enda nurka kapseldumine, alkoholi tarbimine kindlasti süvendavad depressiooni.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis muu kui pahatahtlikkus on see, kui inimesele öeldakse, palun keera muusika vaiksemaks, nii kõva muusika paneb mu pea valutama peale inimene ei reageeri, muusik mängib sama kõvasti edasi?

Selle muusika kuulamise kohta rääkis mu minia veel kummalise loo. Nad elasid korteris, kus on ju naabrid. Minia palus, et kui sa minuga ei arvesta, siis mõtle sellele, et meil on naabrid. Nad võivad meile politsei kutsuda. Selle peale kostis mees, et naaber ei saa mitte midagi kaevata, sest tal on kaks väikest last, kes karjuvad väga palju. Laste kisa kostis tõesti hästi läbi ja nad karjusid ka palju. Aga kas laste nutt on kuidagi võrreldav tahtliku tegevusega ja teiste häirimisega?

Seda muusikat armastas ta tegelikult ikka just siis kuulata, kui napsitanud oli.

Teine kummaline väljaütlemine muusika teemal. Minia otsustas põhjalikult rääkida pojaga pärast järjekordset muusikaterrorit. Tegi seda järgmisel hommikul, kui poeg oli kaine. Rääkis, selgitas ja palus. Poeg aga vastas selle peale, et teda ka häirib, kui minia muusikat kuulab. Selgus, et minia oli kord kuulanud muusikat kõrvaklappidega, ja nii, et natukene oli klappidest läbi kostnud.

Naine ei jätnud mu poega päeva pealt maha, vaid enne ikka väga pikalt pingutas ja püüdis. Selgitas pojale, mis teda häirib. Hoiatas, et soovib lahku minna, kui poeg oma suhtumist teatud asjades ei muuda. Poeg ainult naeris ja ei uskunud, et naine võib ta maha jätta. Jätkas samas vaimus. Lihtsalt, ma mõtlen, et kuidas inimene nagu üldse ei suutnud seda paari sammu ette näha, et kui ta teeb nii, siis tagajärg on selline… Just see nüanss paneb nagu muretsema, et ühest küljest ta nagu ei uskunud, et naine saab maha jätta. Teisest küljest, ta nagu ei adunud, millise tohutu elumuutuse see tema ellu toob, kui ta jätab selle või teise pisiasja enda juures muutmata.

Ehk siis, tema puhul on esialgu tillukestest, tähtsusetutest pisiasjadest välja kasvanud mingi tohutult suur jama, mis oluliselt mõjutab tema edasist elu, tema elukvaliteeti ja üldist heaolu.

Selle kirjelduse peale ma ütleks, et kahjuks su poeg on nartsissist + niisama sitt iseliim, nagu mu eks. Ma ka rääkisin ja palusin(ka kassi füüsilist karistamis, inimesi tümitas sõnadega). Kannatasin 10a. Ei uskunud ka, et ma ära lähen. Nüüd loomulikult mina olen see paha, kes talle liiga tegi. Ja ta arvab siiamaani, et tema valesti ei käitunud kunagi. Vaid, et mina olin üledramatiseerija ja hüsteerik ja kõik mõnitused ära teeninud, sest ma olingi ju loll tema arvates.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajast aega on ühiskonnas olnud üksikuid poissmehi, nii suuremate kui väiksemate kiiksudega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain nii aru, et ema korraldab poja elu. Vanuse järgi võiks ema 60 kanti olla…20a oma elu nagu ees. Tõin ju näite lausa doktorikraadiga inimesest, kes suutis teha doktoritöö, aga ei suutnud lõpetada autokooli ja pani samuti palju raha sinna alla. Miks ei või lausa pooleli jätta asju? Keda see häirib? Ema? Aga mida teha saab? Mitte midagi. 31aastasele ei saa riideid selga osta, ta peab ise ostma. Ning kellel poleks nooremapoolseid sugulasi, kes teevad valikuid, mida teised ei mõista. Mul on õed ja vennad. Mitte kordagi pole nende elusse sekkunud ja nende eest elanud.

Saa endale kõigepealt ise laps ja siis hakka midagi arvama! Iga normaalne ja hooliv ema muretseb ka oma täiskasvanud laste pärast. Katsu eristada kanaematsemist ning sekkumist (mida TA mu arust ei tee) ja lihtsalt hoolimist oma laste käekäigu pärast.

See, et poeg jättis lubade tegemise pooleli siis, kui autokool oli juba läbitud – vaid viimane liigutus oli veel tegemata, oli ju vaid näide poja suhtumise kohta. Iseenesest see, kas keegi tahab omale lube teha või mitte, ei ole ju siin teemas ja kontekstis absoluutselt oluline. Ema tõi näite olukorra ilmestamiseks, mitte selleks, et tekitada arutelu, kas lube on mõttekas teha või mitte. Kas mõrvarid peaksid lube saama või mitte.

Jube tüütud on sinu segased sõnavõtud (ja mitte ainult siin teemas).

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võõraste laste läbi seina kostuv kisa on üks häirivamaid stressoreid. Täitsa arusaadav, miks pojal närvid krussi läksid. Pidev triangel teistpoolt seina lõpuks läbi põletabki.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saa endale kõigepealt ise laps ja siis hakka midagi arvama! Iga normaalne ja hooliv ema muretseb ka oma täiskasvanud laste pärast. Katsu eristada kanaematsemist ning sekkumist (mida TA mu arust ei tee) ja lihtsalt hoolimist oma laste käekäigu pärast. See, et poeg jättis lubade tegemise pooleli siis, kui autokool oli juba läbitud – vaid viimane liigutus oli veel tegemata, oli ju vaid näide poja suhtumise kohta. Iseenesest see, kas keegi tahab omale lube teha või mitte, ei ole ju siin teemas ja kontekstis absoluutselt oluline. Ema tõi näite olukorra ilmestamiseks, mitte selleks, et tekitada arutelu, kas lube on mõttekas teha või mitte. Kas mõrvarid peaksid lube saama või mitte. Jube tüütud on sinu segased sõnavõtud (ja mitte ainult siin teemas).

Sama kodanik “imestas siiralt” teise teema all (“Kuidas toetada alkohoolikut alkoholist loobumisel”), et miks see naine siis lasi oma lapsi mehega maale, kui mees seal jõi. Inimene loeb nagu jutu läbi, aga ei saa absoluutselt loetust aru.

+4
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Võõraste laste läbi seina kostuv kisa on üks häirivamaid stressoreid. Täitsa arusaadav, miks pojal närvid krussi läksid. Pidev triangel teistpoolt seina lõpuks läbi põletabki.

Et siis leiad ka, et on igati põhjendatud oma pereliiget sellepärast terroriseerida ja temaga inetult käituda, et naabrte laps karjub?

+8
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Võõraste laste läbi seina kostuv kisa on üks häirivamaid stressoreid. Täitsa arusaadav, miks pojal närvid krussi läksid. Pidev triangel teistpoolt seina lõpuks läbi põletabki.

Et siis leiad ka, et on igati põhjendatud oma pereliiget sellepärast terroriseerida ja temaga inetult käituda, et naabrte laps karjub?

Kui see minia terroriseerimise versioon tõele vastab, miks ei kutsunud joobes mehele politseid? Naabrid ka ei kutsunud, aga muusika oli nii vali, et lausa õudne. Kas ei tundu imelik?

+1
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui see minia terroriseerimise versioon tõele vastab, miks ei kutsunud joobes mehele politseid? Naabrid ka ei kutsunud, aga muusika oli nii vali, et lausa õudne. Kas ei tundu imelik?

Kuule, ole nüüd vahelduseks natukene vait! See sodi, mida sa siia ja teistesse teemadesse toodad ja mis ei puutu mitte ühestki otsast teemasse, on lihtsalt väsitav!

+6
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui see minia terroriseerimise versioon tõele vastab, miks ei kutsunud joobes mehele politseid? Naabrid ka ei kutsunud, aga muusika oli nii vali, et lausa õudne. Kas ei tundu imelik?

Kuule, ole nüüd vahelduseks natukene vait! See sodi, mida sa siia ja teistesse teemadesse toodad ja mis ei puutu mitte ühestki otsast teemasse, on lihtsalt väsitav!

Alusta sina!

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsu eristada kanaematsemist ning sekkumist (mida TA mu arust ei tee) ja lihtsalt hoolimist oma laste käekäigu pärast.

Minu peres on selline muster, et ainult kahe lapsega suheldakse, teised on ammuilma oma elu peal, teinud oma valikuid ja peavad nendega elama. Eks mustri võtad üle ja geenid ka muidugi määravad. Ei vajaks ka oma lapse puhul muud, kui et elus on, oleks Austraalias ja ei käikski kodus, tore, peaasi, et surnud pole. Ainus sekkumiskoht oleks, kui elaksime koos lapsega, siis küll ju on laps teinud valiku oma elu oma emaga tihedasti jagada.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 162 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas see võib olla mingi häire?