Esileht Kodunurk Kui palju kulub toidu peale kuus 2022.aastal?

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 169 )

Teema: Kui palju kulub toidu peale kuus 2022.aastal?

Postitas:
Kägu

Igapäevaselt sööme õuna, pirni, apelsini, kiivit, banaani, aga nendegi peale kulub päris arveststav summa, kui kòik peres söövad.

Selle mitme kg võrra, mis te puuviljadest endale sisse ajate, sööte tavatoitu ju vähem. 4-liikmelise pere üks toidukord lõhefileed maksab (1kg) 20.- Kui sööta puuvilju, tuleb muu toidukorv odavam.

Ma ei usu, et keegi puuviljadega toidukordi asendab. Neid süüakse ikka muule toidule lisaks. Aga kui teha võrdlust, et kas odavam oleks süüa küpsetatud lõhet või sama kilo hinnaga mustikaid või vaarikaid, siis lõhet on odavam süüa. selleks, et süüa sama kogus kaloreid, mille saad 250 grammist lõhest, peaksid sööma 1,3 kg mustikaid või 1,5 kg vaarikaid. 250 g lõhet maksab 5 eurot, 1,5 kg vaarikaid maksab 30 eurot.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1,5 kg vaarikaid maksab 30 eurot.

Külmutatud Eesti vaarikas maksab 9 eurot, mustikas 8.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina usun küll, et puuviljadele-marjadele võib kuluda 20-30 eurot. Kui endal raha nii palju kulutada oleks, siis ostaks ka. Mustika kilo on talvel odavana 18 eurot, litšid 12 eurot, vaarikad üle 20 euro. Praegu saab väiksema arbuusi kuskil 9 euroga, viinamarja kilo on 5 eurot. Soodustuste ajal ikka ostan, aga täishinnaga igapäevaselt ei raatsi. Kohe tulevad murelid, herned, paraguayad jms. Igapäevaselt sööme õuna, pirni, apelsini, kiivit, banaani, aga nendegi peale kulub päris arveststav summa, kui kòik peres söövad.

Jutt oli 30.- euro eest päevas eks, seda ikka märkasid? 30.- päevas ja seega 900.- kuud ja nii iga päev ja kuu ja nad ei saa isu täis.

Marjad talveperioodil tõesti kallimad kui suvel, aga pole needki puuviljad ju.

No ja kuule, see et Eestis eksisteeri perekond, kes talvel kilode kaupa soob päevas litshisid või Maroko vaarikaid, kuulub juba ulmerubriiki.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4-liikmelise pere üks toidukord lõhefileed maksab (1kg) 20.-

Eee …. mis aastas sa elad? Just kolasin e-selveris ja lõhefilee maksis 29€ kilo.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eee …. mis aastas sa elad? Just kolasin e-selveris ja lõhefilee maksis 29€ kilo.

Kindlasti leiad ka mõne veel kallima koha, kui pikemalt kolad. Samas on ka odavamaid kohti ja palju sooduspakkumisi, saab ka alla 20 euro kg. Ei ole aastaid lõhefileed täishinnaga ostnud, sest sooduspakkumisi on palju.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eee …. mis aastas sa elad? Just kolasin e-selveris ja lõhefilee maksis 29€ kilo.

Tulin korraks Iirimaale, aga eelmisel nädalal käisin Selveris ja maksis 20.- /kg.

Ärge muretsege, varsti on 40.-

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mustika kilo on praegu maaletoojatelt tellides 15.-, kui tellid vähemalt 2 kg, muidu 18.-. Maasikas vist 6-7 eurot kilo. Hea mandariin tavapoes ca 3.-. Viinamari 5 ja peale eurot. Avokaado pole ka just eriti odav.
Pole küll puuviljad kõik, aga värske ja maitsev kraam siiski. 5-6-liikmelisel perel kulukski isu järgi süües vägagi suur summa päevas.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mustika kilo on praegu maaletoojatelt tellides 15.-, kui tellid vähemalt 2 kg, muidu 18.-. Maasikas vist 6-7 eurot kilo. Hea mandariin tavapoes ca 3.-. Viinamari 5 ja peale eurot. Avokaado pole ka just eriti odav.

No täiesti külmaks jätab. Aasta peale 1 kilo maasikaid söön, siis on isu täis.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mustika kilo on praegu maaletoojatelt tellides 15.-, kui tellid vähemalt 2 kg, muidu 18.-. Maasikas vist 6-7 eurot kilo. Hea mandariin tavapoes ca 3.-. Viinamari 5 ja peale eurot. Avokaado pole ka just eriti odav.

Ja teie sööksite siis ka näkku iga päev 30 euro eest puu- ja aedvilju? Iga päev igaüks veidi alla kilo mustikaid, kilo maasikaid, poolteist kilo mandariine, paar banaani, peosuuruse kobara viinamarju ja siis veel porgandit ja kartulit. Iga päev kohe tahaks sellistes kogustes maasikaid ja mustikaid aasta ringi kohe isutaks? Ei päevagi viinamarjadeta. Ei päevagi mustikateta? Niisuguses koguses süsikaid ihu ihaldaks?

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eee …. mis aastas sa elad? Just kolasin e-selveris ja lõhefilee maksis 29€ kilo.

Kindlasti leiad ka mõne veel kallima koha, kui pikemalt kolad. Samas on ka odavamaid kohti ja palju sooduspakkumisi, saab ka alla 20 euro kg. Ei ole aastaid lõhefileed täishinnaga ostnud, sest sooduspakkumisi on palju.

On. Mõnikord. Aga leia mulle palun praegu üks. Hirmsasti tahaks just täna. Või okei, homme. Ja eile tahtsin. Googeldasin nagu jaksasin, vaatasin eile üle kliendilehed (Coop, Maxima, Selver). Käisin eile hommikul kahel turul Tallinnas, siis Leoki juures ja täna kohe avamiseks Tartus turul. Praegu istun autos ja vaatasin üle ka Prisma ja Grossi veebilehed, sooduspakkumiste osa. Pole.

Niisiis, kus on täna lõhet kuni 20 eur kilo? Sina väidad et on, lao aga palun letti. Mul kama, mis linnas. Täna juba varavalges vaja niikuinii Tartust Pärnusse ja Valka sõita, teel saab igalt poolt läbi käia. Või siis õhtupoole Tallinnas. Väitsid, anna link.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

saab ka alla 20 euro kg

Kah huvitaks see koht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väitsid, anna link.

Mina ostan siis, kui on sooduspakkumine ja neid on piisavalt tihti. Ma ei ole kordagi öelnud, et igal ajahetkel, mis sulle pähe kargab, on parajasti pakkumine. Prismas on praegu täishind 21.99, mis pole sellest sinu nõutud hinnapiirist eriti kõrgem, aga soodushinnaga saab ikka palju odavamalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väitsid, anna link.

Mina ostan siis, kui on sooduspakkumine ja neid on piisavalt tihti. Ma ei ole kordagi öelnud, et igal ajahetkel, mis sulle pähe kargab, on parajasti pakkumine. Prismas on praegu täishind 21.99, mis pole sellest sinu nõutud hinnapiirist eriti kõrgem, aga soodushinnaga saab ikka palju odavamalt.

Sa väitsid, et ei pea ostma Selverist, et saab ka odavamalt. Mitte sa ei öelnud, et mõnikord ja aegajalt ja kaks aastat tagasi saab ka odavamalt. Nii, kustkohast? Kohe jõuan Valka.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eee …. mis aastas sa elad? Just kolasin e-selveris ja lõhefilee maksis 29€ kilo.

Kindlasti leiad ka mõne veel kallima koha, kui pikemalt kolad. Samas on ka odavamaid kohti ja palju sooduspakkumisi, saab ka alla 20 euro kg. Ei ole aastaid lõhefileed täishinnaga ostnud, sest sooduspakkumisi on palju.

On. Mõnikord. Aga leia mulle palun praegu üks. Hirmsasti tahaks just täna. Või okei, homme. Ja eile tahtsin. Googeldasin nagu jaksasin, vaatasin eile üle kliendilehed (Coop, Maxima, Selver). Käisin eile hommikul kahel turul Tallinnas, siis Leoki juures ja täna kohe avamiseks Tartus turul. Praegu istun autos ja vaatasin üle ka Prisma ja Grossi veebilehed, sooduspakkumiste osa. Pole.

Niisiis, kus on täna lõhet kuni 20 eur kilo? Sina väidad et on, lao aga palun letti. Mul kama, mis linnas. Täna juba varavalges vaja niikuinii Tartust Pärnusse ja Valka sõita, teel saab igalt poolt läbi käia. Või siis õhtupoole Tallinnas. Väitsid, anna link.

https://www.rimi.ee/pakkumised/810823  forell

https://www.rimi.ee/pakkumised/810795  lõhe

Lidlis tänaseni vikerforell5.90- kunikaupajätkub. arvatavasti ei jätku.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa väitsid, et ei pea ostma Selverist, et saab ka odavamalt. Mitte sa ei öelnud, et mõnikord ja aegajalt ja kaks aastat tagasi saab ka odavamalt. Nii, kustkohast? Kohe jõuan Valka.

No Selverist odavamalt saab peaaegu igalt poolt. Nagu ütlesin, Prismas on 21.99, mitte 29 nagu Selveris. Mina ostan igatahes sooduspakkumiste ajal, siis saab 15 euroga. Mingist kahest aastast pole mina rääkinud, ära nüüd hakka poolt jutule juurde luuletama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa väitsid, et ei pea ostma Selverist, et saab ka odavamalt. Mitte sa ei öelnud, et mõnikord ja aegajalt ja kaks aastat tagasi saab ka odavamalt. Nii, kustkohast? Kohe jõuan Valka.

No Selverist odavamalt saab peaaegu igalt poolt. Nagu ütlesin, Prismas on 21.99, mitte 29 nagu Selveris. Mina ostan igatahes sooduspakkumiste ajal, siis saab 15 euroga. Mingist kahest aastast pole mina rääkinud, ära nüüd hakka poolt jutule juurde luuletama.

No et kunagi ja kunagi.

Aitäh Prisma vihje eest. Aga… Kus siin see kala selle hinnaga on?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõunaka rimis 13.99 ja täitsa letis olemas

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh Prisma vihje eest. Aga… Kus siin see kala selle hinnaga on?

Kas nüüd on keegi selles ka veel süüdi, et kogu vabariigi Prismade pilti ei tea. Kust mina pean teadma, kuhu sina parajasti sattusid, mina tellisin E-Prismast Tallinnas. Rimis on mitu korda kuus sooduspakkumised, mitte kahe aasta jooksul. Sina tahad lihtsalt siin norida, see on sinu eesmärk. Igal ajahetkel, kui just sinul pähe kargab, ei pruugi jah sooduspakkumist olla. Minule see lõhe mingi eluküsimus ei ole ja kaks korda kallimalt seda ostma ei hakka. Kui sina tahad suvalisel ajahetkel ja suvalisest poest, siis maksadki rohkem, kõigi asjadega on ju nii.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh Prisma vihje eest. Aga… Kus siin see kala selle hinnaga on?

Kas nüüd on keegi selles ka veel süüdi, et kogu vabariigi Prismade pilti ei tea. Kust mina pean teadma, kuhu sina parajasti sattusid, mina tellisin E-Prismast Tallinnas. Rimis on mitu korda kuus sooduspakkumised, mitte kahe aasta jooksul. Sina tahad lihtsalt siin norida, see on sinu eesmärk. Igal ajahetkel, kui just sinul pähe kargab, ei pruugi jah sooduspakkumist olla. Minule see lõhe mingi eluküsimus ei ole ja kaks korda kallimalt seda ostma ei hakka. Kui sina tahad suvalisel ajahetkel ja suvalisest poest, siis maksadki rohkem, kõigi asjadega on ju nii.

Ma ju paningi sulle lingi e-prismale. Kus see kala on? Palun, aita.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellel lingil “töödeldud värske kala” all. Lihtsam on sorteerida, valides ülevalt “lõhe, siis on lausa kolmas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ju paningi sulle lingi e-prismale. Kus see kala on? Palun, aita.

https://www.prismamarket.ee/products/search/l%C3%B5hefilee?_=1621337615810&tag_ids=2775

Rimis on vikerforellifilee 16.99, Prismas on ka jahutatud lõhe, millest saad ise fileed teha. Imelik, et ise midagi ei leia.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rimis hetkel see vikerforell 14.99 suisa: https://www.rimi.ee/epood/ee/tooted/liha–ja-kalatooted/varske-kala/lohe-forell/jahutatud-vikerforellifilee-b-trim-kg/p/901965

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega jah- neljaliikmeline pere võib vabalt 800-900 eurot kuus kulutada.

Halloo, ta oli üksi oma 800-ga.

Ma usun küll, et on võimalik üksi 800 euro eest kuus süüa. See, et parasjagu ise nii palju ei kuluta, ei tähenda, et keegi teine ei võiks. Kui endal võimalik oleks, võibolla sööks ka sellise raha eest. Miks mitte?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rimis hetkel see vikerforell 14.99 suisa: https://www.rimi.ee/epood/ee/tooted/liha–ja-kalatooted/varske-kala/lohe-forell/jahutatud-vikerforellifilee-b-trim-kg/p/901965

Hm, naljakas, miks see link siit otse õigesse kohta ei vii? Proovin siis nii, äkki siis viib kohale, mul endal küll avaneb kenasti, kui copy-pastega lingi brauserisse panen. Ja kui ei õnnestu, siis vabandust läbustamise pärast, ei suuda seda perekooli loogikat ilmselt tabada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hm, naljakas, miks see link siit otse õigesse kohta ei vii? Proovin siis nii, äkki siis viib kohale, mul endal küll avaneb kenasti, kui copy-pastega lingi brauserisse panen. Ja kui ei õnnestu, siis vabandust läbustamise pärast, ei suuda seda perekooli loogikat ilmselt tabada.

Kes tahab, leiab isegi. Tänan hea info eest, jahutatud roogitud vikerforell ja filee  mõlemad hea hinnaga. Mulle meeldibki forell rohkem kui lõhe, pole nii rasvane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma usun küll, et on võimalik üksi 800 euro eest kuus süüa. See, et parasjagu ise nii palju ei kuluta, ei tähenda, et keegi teine ei võiks. Kui endal võimalik oleks, võibolla sööks ka sellise raha eest. Miks mitte?

Muidugi on võimalik. Mul kulub mingi 400-500, aga ostan ainult sooduspakkumises asju, täishinnaga praktiliselt mitte midagi. Kui ma üldse hindu ei vaataks, kuluks vabalt vist 800 ära. Iga asja eest on võimalik kaks korda rohkem maksta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eee …. mis aastas sa elad? Just kolasin e-selveris ja lõhefilee maksis 29€ kilo.

Kindlasti leiad ka mõne veel kallima koha, kui pikemalt kolad. Samas on ka odavamaid kohti ja palju sooduspakkumisi, saab ka alla 20 euro kg. Ei ole aastaid lõhefileed täishinnaga ostnud, sest sooduspakkumisi on palju.

Aastaid-aastaid. Jutt on hetkest ja praegu. Paar nädalat tagasi oli tõesti lõhel allahindlus. Aga praegu ei ole. Seega pole mõtet rääkida, et saab alla 20€. Sai. Kas enam saab, pole kindel.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lidlis tänaseni vikerforell5.90- kunikaupajätkub. arvatavasti ei jätku.

Lidl pole küll pood, mida peaks külastama. Vähemalt seni, kuni Saksamaa Ukraina suhtes jobutab.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mustika kilo on praegu maaletoojatelt tellides 15.-, kui tellid vähemalt 2 kg, muidu 18.-. Maasikas vist 6-7 eurot kilo. Hea mandariin tavapoes ca 3.-. Viinamari 5 ja peale eurot. Avokaado pole ka just eriti odav.

Ja teie sööksite siis ka näkku iga päev 30 euro eest puu- ja aedvilju? Iga päev igaüks veidi alla kilo mustikaid, kilo maasikaid, poolteist kilo mandariine, paar banaani, peosuuruse kobara viinamarju ja siis veel porgandit ja kartulit. Iga päev kohe tahaks sellistes kogustes maasikaid ja mustikaid aasta ringi kohe isutaks? Ei päevagi viinamarjadeta. Ei päevagi mustikateta? Niisuguses koguses süsikaid ihu ihaldaks?

Tõsine demagoog.
Tsiteerides jätsid välja lause, et suur summa kuluks  5-6-liikmelise pere kohta.  Ja fantaseerid ise juurde, et “teie sööksite siis ka näkku iga päev 30 euro eest puu- ja aedvilju … Iga päev igaüks veidi alla kilo mustikaid, kilo maasikaid”.
Seda pole tsiteeritu kaugeltki  kirjutanud, miks trollid?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastaid-aastaid. Jutt on hetkest ja praegu. Paar nädalat tagasi oli tõesti lõhel allahindlus. Aga praegu ei ole. Seega pole mõtet rääkida, et saab alla 20€. Sai. Kas enam saab, pole kindel.

Mida sa jaurad, siin oli mitu linki toodud, kust saab ka praegu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 169 )


Esileht Kodunurk Kui palju kulub toidu peale kuus 2022.aastal?