Esileht Kodunurk Kui palju teil on kodus süüa?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 221 )

Teema: Kui palju teil on kodus süüa?

Postitas:
Kägu

Sepik sügavkülmas, mahlad, moosid, marineeritud kõrvits – tõesti tarbite ja tahate sellist toitu tarbida?

Sinu kirjeldatu on minu jaoks ulmekogumine. Ja enamik asju sellised, mida ei taha ju nii voi teisiti.

Kui suur teie pere siis on?

Meil 5, ema-isa ja kolm last ja mõtlen tõesti, et milleks kilode viisi kaerahelbeid, riisi, odrakruupe (milleks neid kasutatakse?), mingeid tshilliseid olluseid…?

Jah, paar röstsepikut on ikka sügavkülmas. Mahlu teeme ja joome, toormoosi sööme. Kas marineeritud kõrvits ja marineeritud seened siis on nii uskumatud söögid sinu jaoks? Letšo. Liha. Kala. Kana. Tšillit armastame, erinevaid kastmeid ja salateid….et sina seda jälestad – see oled ju sina.

Meist on lähim pood 6 km ja seal ei müüda eriti midagi. Jube hea on võtta ja vaadata, mida siis himustaks. Täna näiteks himustasime hommikuks ära 250 grammi jämedaid kaerahelbeid, kolmandiku pakki võid ja mõned supilusikatäied metsmaasikaid. Lõunaks veel mõtlen, kas teeks grillkana või keedaks seakeeli ja teeks salati.

Odrakruupe süüakse, tead. Ära toorena proovi, palu, keegi loeb sulle kokaraamatust ette. Kuidas sa kolm last oled suutnud elus hoida, kui sa isegi ei tea, milleks võiks kodus mõni kilo kuivaineid varuks hoida, sügavas juurikaid või mis loom on marineeritud kõrvits või kas tõesti keegi tarvitab mahlu ja toormoose. Või kui sulle on üllatus, et mõni inimene sööb marineeritud kurke või on tal seened sügavkülmas.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga jätkuvalt moosid, mahlad, marineeritud kõrvits ja chilliplöga?! Mis ja milleks seda tarbida ja millal?

Kas su lapsed võivad süüa näiteks õuna või mustsõstart? Aga nad ei või juua kodutehtud naturaalset mahla, sest siis äkki on see mõttetu suhkur? Mnjaaaaa.
Tšillit sööb pol maailma. Proovi adžikat või lisa tomatisalatile näiteks. Millega seda süüa? Meie sööme lihaga 🙂 näiteks.
Mõistan sinu tülgastust selle “plöga” suhtes, kui sa seni oled seda proovinud ainult pastilaa või kummisääriku juurde haugata.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga jätkuvalt moosid, mahlad, marineeritud kõrvits ja chilliplöga?! Mis ja milleks seda tarbida ja millal? Meil lapsed joovad vett (gaseerimismasin kodus olemas), täiskasvanud vett, kohvi ja mulli. Mahl on mõttetu kalor…

Väga kurb elu teil, kui “mahl on mõttetu kalor”. Kas te olete paksude pere, et peate iga kalorit lugema? Mahla sees on ikka hulk kasulikke aineid ka, sama nagu puuviljades-marjades endis. Neid ka peate mõttetuks kaloriks? Üldiselt kui kodus mahla tehakse, siis need ei ole niisuguse suhkrukogusega tehtud kui need, mida poes müüakse. Mahla tehakse aurutades ja kuumalt pudelisse, mingit suhkrut sinna ei lisata. Selles ongi paljude jaoks üldse kodus mahla tegemise mõte, et nii saab naturaalsemat ja ei ole liigset lisasuhkrut. Kui siis hiljem tahad, paned morsi tegemisel juurde. Niisugused mahlad on ka nii kanged, et need ei kõlbagi otse pudelist juua, vaid peab eelnevalt veega lahjendama. Tundub, et sa ei ole iial oma elus saanudki päris mahla. Poeomad on tehtud kontsentraadist+vesi ja suhkur.  NENDE puhul võib ehk tõesti vinguda, et liiga suhkrurikkad, aga kodune õuna- või sõstramahl ei ole üldse selline.

Moosidest – mina teen näiteks ploomidest ja kreekidest moosi, mulle need väga meeldivad. Poes selliseid ei müüda. Söön jäätisega või panen jäätisekokteili sisse, super. Aga no sa ilmselt ei söö ka jäätist.

Tšilli on aga väga kasulik taim ja erinevad tšillikastmed väga heaks lisandiks erinevatele toitudele. See maailm on sulle ilmselt täiesti võõras, nii et ei tasu sel teemal väga sõna võtta, kui sa sellest midagi ei tea. Joo oma vett ja hammusta kapsalehte peale.

Kui su silmaring on piiratud ja mõistust pole eriti antud, siis püüa pigem veidi õppida, mitte ära plärtsu halvustavalt nende asjade peale, mida sinu pisike pea ei võta.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mahla tehakse aurutades ja kuumalt pudelisse, mingit suhkrut sinna ei lisata

Mina olen see, kelle pere mahlategu selle kommentaatori nii pöördesse ajas. Täpselt nii teemegi, suhkrut ei lisa. Õunamahlale ei lisa ka hiljem juues, mustsõstramahla lahjendame, suhkrut ei pane ka siis. Ka ei lisa seda kase- ja vahtramahlale. Ainus mahl, kuhu läheb soovi korral pool teelusikat suhkrut klaasi peale pärast avamist juurde, on puhas punase sõstra mahl.

Toormoosid, kuidas kunagi. Meil on liitrised karbid. Maasikatele täks sinna poolteist kuhjaTA dessertlusikat suhkrut. Metsmaasikatele üks. Mustsõstardele üks. Põldmarjadele pool. Musta- ja punasesõstra segule poolteist. Ega neid iga päev ka söö.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga sa panedki hoopis teise loetelu ju. Kogu sinu marjad, oad, spinat, liha, kala, juurikad nimekiri ongi igapäevane, ei imestaks yhegi asja yle. Nii söömegi. Aga jätkuvalt moosid, mahlad, marineeritud kõrvits ja chilliplöga?! Mis ja milleks seda tarbida ja millal?

Mis on mahlal, moosil, marineeritud kõrvitsal ja chillikastmel viga? Saad ikka aru, et maitsed on erinevad, kui kommentaari kirjutajale need maitsevad, suus mille üle sa imestad?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil lapsed joovad vett (gaseerimismasin kodus olemas), täiskasvanud kohvi ja mulli.

Sa arvad, et kohv ja gaseeritud vesi on väga kasulikud? Küsiks vastu, milleks juua sõltuvust tekitavat jooki, nagu kohv ja süsihappegaasi sisaldavat vett? Pakun, et poetoidust on ehk 25-30 % ostmist väärt, ülejäänud on täis e-aineid ja mingisugused liha-, juustu-, koogilaadsed produktid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Odrakruupe süüakse, tead. Ära toorena proovi, palu, keegi loeb sulle kokaraamatust ette. Kuidas sa kolm last oled suutnud elus hoida, kui sa isegi ei tea, milleks võiks kodus mõni kilo kuivaineid varuks hoida, sügavas juurikaid või mis loom on marineeritud kõrvits või kas tõesti keegi tarvitab mahlu ja toormoose.

Vabandust? Mul on ka kolm last ja nad on täiesti elus (praeguseks kõik täiskasvanud) ka ilma nende kuivaineteta, juurikateta, marineeritud kõrvitsata, mahlade ja toormoosideta. No mis siis nüüd küll saab?

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust? Mul on ka kolm last ja nad on täiesti elus (praeguseks kõik täiskasvanud) ka ilma nende kuivaineteta, juurikateta, marineeritud kõrvitsata, mahlade ja toormoosideta. No mis siis nüüd küll saab?

Ise nii vana inimene,  3 täiskasvanud last ja kukub  foorumis järsku imestama, et keegi sööb kõrvitsat, tšillit või tangu ☹.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust? Mul on ka kolm last ja nad on täiesti elus (praeguseks kõik täiskasvanud) ka ilma nende kuivaineteta, juurikateta, marineeritud kõrvitsata, mahlade ja toormoosideta. No mis siis nüüd küll saab?

Olen kuulnud ka sellisest inimesest, kes sõi 17 aastat ainult kananagitsaid ja friikartiuleid ja püsis elus. Kuidas ja mis hinnaga, see on iseasi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust? Mul on ka kolm last ja nad on täiesti elus (praeguseks kõik täiskasvanud) ka ilma nende kuivaineteta, juurikateta, marineeritud kõrvitsata, mahlade ja toormoosideta. No mis siis nüüd küll saab?

Ise nii vana inimene, 3 täiskasvanud last ja kukub foorumis järsku imestama, et keegi sööb kõrvitsat, tšillit või tangu ☹.

Küsimus oli, et kuidas need lapsed elus on, sa ei oska lugeda või?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust? Mul on ka kolm last ja nad on täiesti elus (praeguseks kõik täiskasvanud) ka ilma nende kuivaineteta, juurikateta, marineeritud kõrvitsata, mahlade ja toormoosideta. No mis siis nüüd küll saab?

Loodan, et su laste elukaaslased lubavad neil toormahlu, kaerahelbeputru või toormoosi süüa.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodan, et su laste elukaaslased lubavad neil toormahlu, kaerahelbeputru või toormoosi süüa.

Ja juurikaid

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust? Mul on ka kolm last ja nad on täiesti elus (praeguseks kõik täiskasvanud) ka ilma nende kuivaineteta, juurikateta, marineeritud kõrvitsata, mahlade ja toormoosideta. No mis siis nüüd küll saab?

Ise nii vana inimene, 3 täiskasvanud last ja kukub foorumis järsku imestama, et keegi sööb kõrvitsat, tšillit või tangu ☹.

Küsimus oli, et kuidas need lapsed elus on, sa ei oska lugeda või?

Minul on kolm last ja vaat kõrvitsat ja tangu nad ei söö.  Mina ka ei söö,  miks peaks.

Mina ainukesena söön tatart.  Nemad on nõus putru sööma,  mida mina ei söö.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust? Mul on ka kolm last ja nad on täiesti elus (praeguseks kõik täiskasvanud) ka ilma nende kuivaineteta, juurikateta, marineeritud kõrvitsata, mahlade ja toormoosideta. No mis siis nüüd küll saab?

Ilma igasuguste juurviljadeta. Ilma igasuguste kuivaineteta. Nad polnud riisi, kaerahelbeid, porgandit, kaalikat, peeti, kartulit ega värsket toormahla kunagi saanud, enne kui kodust minema said? Mis lastekaitse ütles? Kui vanalt nad ära võeti?

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust? Mul on ka kolm last ja nad on täiesti elus (praeguseks kõik täiskasvanud) ka ilma nende kuivaineteta, juurikateta, marineeritud kõrvitsata, mahlade ja toormoosideta. No mis siis nüüd küll saab?

Ise nii vana inimene, 3 täiskasvanud last ja kukub foorumis järsku imestama, et keegi sööb kõrvitsat, tšillit või tangu ☹.

Inimesi on igasuguseid. Minult näiteks küsis üks kolleeg tõsimeeli, et mida teha lillkapsaga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesi on igasuguseid. Minult näiteks küsis üks kolleeg tõsimeeli, et mida teha lillkapsaga.

No see on teine asi. Ta vähemalt ei imestanud, et keegi üldse lillkapsast sööb. Ma ka hiljuti otsisin retsepti lillkapsasalati kohta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust? Mul on ka kolm last ja nad on täiesti elus (praeguseks kõik täiskasvanud) ka ilma nende kuivaineteta, juurikateta, marineeritud kõrvitsata, mahlade ja toormoosideta. No mis siis nüüd küll saab?

Ilma igasuguste juurviljadeta. Ilma igasuguste kuivaineteta. Nad polnud riisi, kaerahelbeid, porgandit, kaalikat, peeti, kartulit ega värsket toormahla kunagi saanud, enne kui kodust minema said? Mis lastekaitse ütles? Kui vanalt nad ära võeti?

Lastekaitsest ei tea me siiani midagi. Miks peaks? Kes peaks teatama ja miks?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on palju süüa, päris mitmel põhjusel. Ära elaks paar kuud kindlasti, kui väljas oleks talv st saaks sügavkülmavarusid pika elektrikatkestuse ajal säilitada. Suvel peaks siis kiiresti küpsetama, purgitama ja suitsutama hakkama, et midagi päästa.

500-liitrine sügavkülmik pluss suuremat sorti tavakülmiku sügavkülmaosa. Marjad, liha, kala, juurikad, ube, seened, spinat jne. Mõnedki pakid röstsepikut ka sügavas. Sügavkülmutatud munamassi. Maitsetaimi. Sahver – peamiselt mahlad, marineeritud kõrvits ja seened. Kondentspiim. Paprika-tšilli igasugused salatid liha juurde, erinevate lisadega (küüslauk, tomat, alõtša jne). Letšot, tomateid omas mahlas. Kartulit on mingi max 15 kilo ja paar väikest peakapsast, aga muu juuurikas on sügavkülmas. Kuivatatud õunad, mida kohe saab juurde, kuivatatud marjad, suvikõrvits ja seened. Sarapuupähkleid on paar kilo. Äädikaid, pipraid, soola. Kuivatatud voblat mitmeid meetreid nööril. Suitsuvorsti on ka siin-seal. Õli on mõned liitrid. Riisi on mitu kilo, herneid, jämedaid kaerahelbeid, odrakruupe on ka paar kilo. Täisterapastat mitmes kujus vast 6-7 kilo. Jahusid on ka. Kuna mees armastab sprotipasteeti, siis on mingid karbid seda ka ???? Aga kuna suhkrut meil kulub imevähe, siis seda on pool kilo.

Sepik sügavkülmas, mahlad, moosid, marineeritud kõrvits – tõesti tarbite ja tahate sellist toitu tarbida?

Sinu kirjeldatu on minu jaoks ulmekogumine. Ja enamik asju sellised, mida ei taha ju nii voi teisiti.

Kui suur teie pere siis on?

Meil 5, ema-isa ja kolm last ja mõtlen tõesti, et milleks kilode viisi kaerahelbeid, riisi, odrakruupe (milleks neid kasutatakse?), mingeid tshilliseid olluseid…?

See on see tädi, kes ostab ühe pliidi koju ja teise aita seisma, et äkki läheb esimene läbi ja siis saab kohe võtta. Oli mingi teema mõni aasta tagasi (“erimõõtmeline köögitehnika” vm). Väga kummastav kogemus.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust? Mul on ka kolm last ja nad on täiesti elus (praeguseks kõik täiskasvanud) ka ilma nende kuivaineteta, juurikateta, marineeritud kõrvitsata, mahlade ja toormoosideta. No mis siis nüüd küll saab?

Ise nii vana inimene, 3 täiskasvanud last ja kukub foorumis järsku imestama, et keegi sööb kõrvitsat, tšillit või tangu ☹.

Ei, see on juba keegi järgmine imestaja, kes ei saa selliste toodete vajalikkusest aru:)

Mina see algne pahameele tekitaja siin, mul ainult üks kolmest lapsest napilt täiskasvanu.

Aga jah, nad täitsa elus odrakruubita. Tatar on meil väga armastatud, samuti risotod ja riisiroad.

Toormoosidest saan vägagi aru, neid söövad meil ka kõik. Aga see ongi purustatud marjad sügavkülma. Mida ma aru ei saa, on kes teeb neid vanaaegseid suhkruga pooleks keedetud moose ja veel enam, kes neid sööb…

Koduseid mahlu olen maitsnud küll, eks harjumuse asi, kas maitsev v mitte. Meil kahjuks läheb ka maalt kingiks saadud liitrine pudel kaarima ja kallan ära, sest isegi lapsed ei soovi.

Aga ärge vaanake mu sonu — marineeritud kurkide ja seente kohta pole ma elus yhtki halba sona poetanud, vastupidi delikatessid ja igapäevane kaaslane:) Kõrvitsa üle imestasin vaid.

Kui te nende saadustega päriselt naljahada yle elate, jumal teiega. Aga ausalt, lapsed on võimalik tervislikult täiskasvanuks kasvatada ka ilma odrakruupide ja marineeritud kõrvitsata. Sibul-kuuslauk ja aedviljad ikka palju olulisemad, mida varuda.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui te nende saadustega päriselt naljahada yle elate, jumal teiega. Aga ausalt, lapsed on võimalik tervislikult täiskasvanuks kasvatada ka ilma odrakruupide ja marineeritud kõrvitsata. Sibul-kuuslauk ja aedviljad ikka palju olulisemad, mida varuda.

Ja lapsed kasvasid üles ilma juurikateta? Tangaineteta? Ise ju ütlesid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ärge vaanake mu sonu

Keegi ei vääna su sõnu, vaid inimesed reageerivad sellele, et sa teiste inimeste toiduvarudesse halvustavalt ja põlastavalt suhtud. Stiilis hissand-jummel mis jälkust te sööte! Ja seda täiesti tavalise odrakruubi ja moosi peale. Saaks veel kuidagi aru, kui keegi kirjeldaks, et tal on kodus sügavkülm täis pullimune ja lamba ajusid, no et see ei ole vast kõige tavapärasem söök.

Ära halvusta teisi. On ka selliseid inimesi, kes üldse teravilju ei söö, söövadki selle asemel näiteks juurvilju, kartulilt-kaalikat-peeti jms, selle juures pole vaja teiste inimeste söögivarudesse üleolevalt suhtuda.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on palju süüa, päris mitmel põhjusel. Ära elaks paar kuud kindlasti, kui väljas oleks talv st saaks sügavkülmavarusid pika elektrikatkestuse ajal säilitada. Suvel peaks siis kiiresti küpsetama, purgitama ja suitsutama hakkama, et midagi päästa.

500-liitrine sügavkülmik pluss suuremat sorti tavakülmiku sügavkülmaosa. Marjad, liha, kala, juurikad, ube, seened, spinat jne. Mõnedki pakid röstsepikut ka sügavas. Sügavkülmutatud munamassi. Maitsetaimi. Sahver – peamiselt mahlad, marineeritud kõrvits ja seened. Kondentspiim. Paprika-tšilli igasugused salatid liha juurde, erinevate lisadega (küüslauk, tomat, alõtša jne). Letšot, tomateid omas mahlas. Kartulit on mingi max 15 kilo ja paar väikest peakapsast, aga muu juuurikas on sügavkülmas. Kuivatatud õunad, mida kohe saab juurde, kuivatatud marjad, suvikõrvits ja seened. Sarapuupähkleid on paar kilo. Äädikaid, pipraid, soola. Kuivatatud voblat mitmeid meetreid nööril. Suitsuvorsti on ka siin-seal. Õli on mõned liitrid. Riisi on mitu kilo, herneid, jämedaid kaerahelbeid, odrakruupe on ka paar kilo. Täisterapastat mitmes kujus vast 6-7 kilo. Jahusid on ka. Kuna mees armastab sprotipasteeti, siis on mingid karbid seda ka ???? Aga kuna suhkrut meil kulub imevähe, siis seda on pool kilo.

Sepik sügavkülmas, mahlad, moosid, marineeritud kõrvits – tõesti tarbite ja tahate sellist toitu tarbida?

Sinu kirjeldatu on minu jaoks ulmekogumine. Ja enamik asju sellised, mida ei taha ju nii voi teisiti.

Kui suur teie pere siis on?

Meil 5, ema-isa ja kolm last ja mõtlen tõesti, et milleks kilode viisi kaerahelbeid, riisi, odrakruupe (milleks neid kasutatakse?), mingeid tshilliseid olluseid…?

See on see tädi, kes ostab ühe pliidi koju ja teise aita seisma, et äkki läheb esimene läbi ja siis saab kohe võtta. Oli mingi teema mõni aasta tagasi (“erimõõtmeline köögitehnika” vm). Väga kummastav kogemus.

Või siis see tädi, kes mingis koroonateemas (`a la mida te nüüd nende kokkuostetud jahude ja makaronidega teete) seletas piiiikalt-laaaaialt, kuidas tema vótab riiulilt makaronipaki ja siis liigutab tagumise ettepoole ja toob oma kodusest laost uue paki ja paneb jälle rivi lõppu jne. Ühesõnaga ühe üli- ja üleorganiseeritud koduperenaise päevakava – liigutada makaronipakke. 21.sajandil!

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toiduga meil probleeme ei tekiks, meil on mitu kasti dehüdreeritud matkatoite. Veega ka probleemi ilmselt ei oleks, sest meil on raba väga lähedal. Ja mees ostis meile koju ka mingeid tablette, mis puhastavad vett.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toormoosidest saan vägagi aru, neid söövad meil ka kõik. Aga see ongi purustatud marjad sügavkülma. Mida ma aru ei saa, on kes teeb neid vanaaegseid suhkruga pooleks keedetud moose ja veel enam, kes neid sööb…

Mina näiteks teen vanaaegseid keedetud moose. Ja söön neid. Mulle väga meeldivad. Sina neid sööma ei pea, ma ausalt öelda ei annakski sulle, kõik söön ise ära. Söön moosisaia, panen moosi pudru ja pannkookide peale, osadest moosidest annab kooke küpsetada. Pole iialgi ükski moos seisma jäänud või hukka läinud, enne saavad otsa, kui uued peale saab.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toormoosidest saan vägagi aru, neid söövad meil ka kõik. Aga see ongi purustatud marjad sügavkülma. Mida ma aru ei saa, on kes teeb neid vanaaegseid suhkruga pooleks keedetud moose ja veel enam, kes neid sööb…

Sinu “moos” on siis lihtsalt lömastatud mari? Äkki loed sõnaraamatust, mida “moos” tähendab ja kas see eeldab ka suhkrut.
Mõttetu muidugi tahta, et ininene millestki aru saaks, sest TEMA ju ei söö, siis on ka arusaamatu, mismoodi teised võivad süüa. “Vanaaegseid” moose. Mõni hull veel teeb jahukastet ja teine praeb searasvaga kartuleid. Fui ja aih!!
Meie perel komplekse ei ole, sööme seda, mis maitseb, olenemata ajastust. Talvel kavatsen mõnuga sisse parkida vanameelse J. Oliveri kõrvitsa-punasesõstra moosi, millise ma just tema õpetuse järgi tegin. 77-aastane vanaema teeb ikka oma “vanaaegseid” moose ja need koos tema tehtud pannkookidega on väärt teisest riigist kohalelendu. Vaene tsiteeritu ei saa aga kunagi seda maitset ja seda armastust tundma.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimese koroonalaine ajal hamsterdasin kuivanud ja õli, siiani pole pidanud suurt juurde tooma. Enne suhkru topelt kallinemist ostsime palju suhkrut. Peame mesilasi ja neile tuleb sügissööta keeta. Keldris on isetehtud hoidiseid seeneseljankast sõstramoosini. Aiamaa annab saaki piisavalt. Olen keetnud nõgesesuppi ja püüdnud ise kala. Oskan soolata ja suitsutada, korilen, tunnen taimi ja seeni. Ravimtaimigi.

Ma olin 90. alguses tudeng, see oli väga vaene aeg. Raha oli väga vähe, aga aedvilja, kruupide (appi!) ja sealihaga hoidsime nö naha toore. Moosid pealekauba.

Kui mingi jõrm kriis tuleb, minu pere küll nälga ei sure.

Kuna elan maal, on alati kodus mingid varud, iga asja pärast ei hakka kohe linna poodi kimama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuivanud=kuivaineid ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen ise peaaegu kõik toidud, aga kodus üle 3 päeva varu pole kunagi pidanud vajalikuks hoida. Poed iga nurga taga, milleks?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on palju süüa, päris mitmel põhjusel. Ära elaks paar kuud kindlasti, kui väljas oleks talv st saaks sügavkülmavarusid pika elektrikatkestuse ajal säilitada. Suvel peaks siis kiiresti küpsetama, purgitama ja suitsutama hakkama, et midagi päästa.

500-liitrine sügavkülmik pluss suuremat sorti tavakülmiku sügavkülmaosa. Marjad, liha, kala, juurikad, ube, seened, spinat jne. Mõnedki pakid röstsepikut ka sügavas. Sügavkülmutatud munamassi. Maitsetaimi. Sahver – peamiselt mahlad, marineeritud kõrvits ja seened. Kondentspiim. Paprika-tšilli igasugused salatid liha juurde, erinevate lisadega (küüslauk, tomat, alõtša jne). Letšot, tomateid omas mahlas. Kartulit on mingi max 15 kilo ja paar väikest peakapsast, aga muu juuurikas on sügavkülmas. Kuivatatud õunad, mida kohe saab juurde, kuivatatud marjad, suvikõrvits ja seened. Sarapuupähkleid on paar kilo. Äädikaid, pipraid, soola. Kuivatatud voblat mitmeid meetreid nööril. Suitsuvorsti on ka siin-seal. Õli on mõned liitrid. Riisi on mitu kilo, herneid, jämedaid kaerahelbeid, odrakruupe on ka paar kilo. Täisterapastat mitmes kujus vast 6-7 kilo. Jahusid on ka. Kuna mees armastab sprotipasteeti, siis on mingid karbid seda ka ???? Aga kuna suhkrut meil kulub imevähe, siis seda on pool kilo.

Sepik sügavkülmas, mahlad, moosid, marineeritud kõrvits – tõesti tarbite ja tahate sellist toitu tarbida?

Sinu kirjeldatu on minu jaoks ulmekogumine. Ja enamik asju sellised, mida ei taha ju nii voi teisiti.

Kui suur teie pere siis on?

Meil 5, ema-isa ja kolm last ja mõtlen tõesti, et milleks kilode viisi kaerahelbeid, riisi, odrakruupe (milleks neid kasutatakse?), mingeid tshilliseid olluseid…?

See on see tädi, kes ostab ühe pliidi koju ja teise aita seisma, et äkki läheb esimene läbi ja siis saab kohe võtta. Oli mingi teema mõni aasta tagasi (“erimõõtmeline köögitehnika” vm). Väga kummastav kogemus.

Või siis see tädi, kes mingis koroonateemas (`a la mida te nüüd nende kokkuostetud jahude ja makaronidega teete) seletas piiiikalt-laaaaialt, kuidas tema vótab riiulilt makaronipaki ja siis liigutab tagumise ettepoole ja toob oma kodusest laost uue paki ja paneb jälle rivi lõppu jne. Ühesõnaga ühe üli- ja üleorganiseeritud koduperenaise päevakava – liigutada makaronipakke. 21.sajandil!

Tüüpiline vaese sõukoguse mentaliteediga inimese vaatenurk elule – poes tuleb käia iga päev, sest siis ehk on midagi lettidele paisatud.

Olen käinud mitmegi väga jõuka inimese kodus, aga enamasti pinnapealselt. Pikemalt aga olin Amsterdamis ühe pururikka keskealise haritlase kodus külas. Kanali ääres, kitsukesed kõrged majad. Aga ainult et temal oli neid väljast kitsukesi maju kõrvuti kuus ning need tegelikult seest kokku ehitatud, vanaaegne oli vaid fassaad. Kas sa arvad, et tal oma rikkuse juures oli minikülmik? Ei, tal oli isegi hiiglaslik sahver, kust võis leida kõike pardi- ja hirvelihast paremate juustudeni, rääkimata lemmikkartulisordist või -pasteedist purkides. Tark ja jõukas inimene omab alati varusid, nõukogude inimene võtab hommikul võrgu ja läheb ostab oma 200 g seahakkliha ja pool kilo kaerahelbeid, tuta-tuta. Heal järjel inimene läheb keldrisse ja võtab kõik sealt. Hooajalised kohalikud viljad toovad hooajal talumehed talle koju. Talvel aga, kui supi isu tuleb, ta võtab selle juurvilja sügavkülmikust või teeb seda teenija.

Teine ülirikas on eestlane. Kolmeliikmeline pere, elukoht Tallinna lähedal. Köögis on neil lausa kaks kahepoolset maast pea laeni side-by-side külmikut, et oleks ikka head ja paremat võtta. Halvaks ei lähe miski, sest söök on süstematiseeritud. Kuivainete kogusest üldse ei räägigi, ega ka keldrist. Kui peres armastatakse näiteks kaerahelbeid, siis targal inimesel on 21. sajandil neid pakke kodus mitumitu, et mitte raisata oma väärtusliku aega mingi ühe paki helveste ja paar sukkpükste pärast poodi sõita.

20. sajandi keskel võis olla nii, et pead pusserdama mööda poode, et midagi saada. 21. sajandil võiks juba elada mitte nagu kehvik, kes peaaegu iga päev poes käib pisiasju ostmas, sest nii palju saab leitud taarast raha. Meenutage neid inglise mõisaid oma hiiglaslike aitade ja jahekambritega. Vaene eestlane naerab, kui keegi ei peagi iga päev poes käima. Ta arvab siiralt, et 21. sajandi tunnus on see, et näiteks kuningannal on kapis vaid poolik pakk võid ja kui vaja süüa teha, kokk lipsab nurga peale poodi. Lipsatakse ka haritud kõrgema keskklassi inimeste poolt muidugi, turule ja tallu – aga kui on parasjagu värske aedvilja hooaeg või lammastele mihklipäev.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks rõhutada seda kõrgklassi, ülirikast, rikkureid ja kuningannat? Mingit aukartust nende ees ei tohiks inimestel olla. Inimene on inimene.
Säilivatest toiduainetest varud võiksid kõigil olla sellegipoolest kodus. Vastavalt oma eelistustele.
Koroonaaeg tegelikult ehk seadis paika selle niisama oma aja raiskamise igapäevastele poe-ja linnatuuridele. Mõttetu ja ülearuse kauba ja asjade kokkuajamise ja moe järgimise.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 221 )


Esileht Kodunurk Kui palju teil on kodus süüa?