Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas arestitakse 1/3 korterist?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 139 )

Teema: Kuidas arestitakse 1/3 korterist?

Postitas:
Kägu

Kust otsast need võõrad inimesed tulevad? Ikka ju ainult õiguspärane kaasomanik või tema esindaja.

Kust need 2/3 omanikud teada saavad, et 1/3 omaniku (kellega võibolla ei suheldagi eriti sageli) vara on arestitud ja kohtutäitur selle kellelegi maha müünud? See uus 1/3 omanik on ju nende jaoks võõras, kes selles korteris (võibolla juba aastakümneid) elavad.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust otsast need võõrad inimesed tulevad? Ikka ju ainult õiguspärane kaasomanik või tema esindaja.

Kust need 2/3 omanikud teada saavad, et 1/3 omaniku (kellega võibolla ei suheldagi eriti sageli) vara on arestitud ja kohtutäitur selle kellelegi maha müünud? See uus 1/3 omanik on ju nende jaoks võõras, kes selles korteris (võibolla juba aastakümneid) elavad.

Avavad ukse?

Loevad e-posti?

Vastavad telefonile?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust otsast need võõrad inimesed tulevad? Ikka ju ainult õiguspärane kaasomanik või tema esindaja.

Kust need 2/3 omanikud teada saavad, et 1/3 omaniku (kellega võibolla ei suheldagi eriti sageli) vara on arestitud ja kohtutäitur selle kellelegi maha müünud? See uus 1/3 omanik on ju nende jaoks võõras, kes selles korteris (võibolla juba aastakümneid) elavad.

Siis saavadki teada kui kohtutäitur müüma hakkab. Kaasomandisse ei tasu vara kauaks jätta.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis saavadki teada kui kohtutäitur müüma hakkab.

Kas kohtutäitur võtab nendega personaalselt ühendust? Teemaalgatusest jääb küll mulje, et mingite vanematega inimestega ei võta keegi ühendust, kui kusagilt avalikult kontaktandmeid pole.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis saavadki teada kui kohtutäitur müüma hakkab.

Kas kohtutäitur võtab nendega personaalselt ühendust? Teemaalgatusest jääb küll mulje, et mingite vanematega inimestega ei võta keegi ühendust, kui kusagilt avalikult kontaktandmeid pole.

No minu emale tuli kiri, et teise kaasomaniku osa on arestitud. (Jään vastuse võlgu, kas kiri oli paberil või oli see meil.)

Mis mind aga imestama pani, oli see, et minule kui kolmandale kaasomanikule ei tulnud sellist teavitust? Kas see võib olla kuidagi seotud osa suurusega või elukoha registreeringuga?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatusest jääb küll mulje, et mingite vanematega inimestega ei võta keegi ühendust, kui kusagilt avalikult kontaktandmeid pole.

Ja mis mõttes avalikult kontaktandmeid? Kõigil inimestel on ju eesti.ee lõpuga meiliaadress ja ka elukoht on kuskile registreeritud – riigil on oma elanike kontaktandmed siiski olemas.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigil inimestel on ju eesti.ee lõpuga meiliaadress ja ka elukoht on kuskile registreeritud – riigil on oma elanike kontaktandmed siiski olemas.

See ometi ei tähenda, et vanemad inimesed neid meiliaadresse kasutaksid. Minu vanematel pole mingeid meile ega arvuteid. St minu ostetud arvuti on, aga nad ei kasuta seda.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No minu emale tuli kiri, et teise kaasomaniku osa on arestitud. (Jään vastuse võlgu, kas kiri oli paberil või oli see meil.) Mis mind aga imestama pani, oli see, et minule kui kolmandale kaasomanikule ei tulnud sellist teavitust? Kas see võib olla kuidagi seotud osa suurusega või elukoha registreeringuga?

Teemaalgataja olen. Minule tuli meili peale see teade, aga vanatädile, kes selles korteris reaalselt elab ja on sinna registreeritud, ei ole midagi tulnud. Mina ei ela seal ega ole ka see mu registrijärgne aadress. Loogika ütleb, et ikka seda inimest peaks teavitama eelkõige, kelle elukohta see puudutab.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No minu emale tuli kiri, et teise kaasomaniku osa on arestitud. (Jään vastuse võlgu, kas kiri oli paberil või oli see meil.) Mis mind aga imestama pani, oli see, et minule kui kolmandale kaasomanikule ei tulnud sellist teavitust? Kas see võib olla kuidagi seotud osa suurusega või elukoha registreeringuga?

Teemaalgataja olen. Minule tuli meili peale see teade, aga vanatädile, kes selles korteris reaalselt elab ja on sinna registreeritud, ei ole midagi tulnud. Mina ei ela seal ega ole ka see mu registrijärgne aadress. Loogika ütleb, et ikka seda inimest peaks teavitama eelkõige, kelle elukohta see puudutab.

Kuidas sa selles kindel saad olla? Pigem viskas vanatädi kirja koos muu pahnaga minema.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa selles kindel saad olla? Pigem viskas vanatädi kirja koos muu pahnaga minema.

Tal ei tule postkasti mingit pahna, postkastil on Eesti Posti kleeps, mis ütleb, et ainult tellitud reklaam.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arestitakse tema osa, mitte teie osa. St kui te kunagi seda müüma hakkate, siis võlgniku osa läheb täiturile.

Teil vanatädiga saate esimeses järjekorras arestitud osa osta.

Teemaalgataja olen. Hetkel on nii, et kohtutäitur pani selle oksjonile ja mulle tuli lihtsalt teade, et see on oksjonil. Mingit võimalust enne midagi osta ei antud ja kindlasti ei suuda me oksjonil kõigist üle pakkuda. Kas see on ikka seaduslik? Kusjuures oksjonile on pandud 20 x suurema summaga kui võlg. Kellele see raha üldse läheb, mis võlast üle jääb?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt on nii, et nö ülejäänud vara, st kui on pandud 20x korda suurema hinnaga kui võlg, läheb täituri kulude tasumiseks  ja võlgnikule kätte kui veel midagi alles jääb.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tal ei tule postkasti mingit pahna, postkastil on Eesti Posti kleeps, mis ütleb, et ainult tellitud reklaam.

Pahna kannavad mitmed firmad ja neile Eesti Posti kleeps ei loe midagi. KÜ postkastidele ei saa seda alati pannagi. Postiljon avab väljas ühe suure ukse ja jagab reklaamid avadesse. Elanikud sinna ukse taha midagi kleepima ei pääsegi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pahna kannavad mitmed firmad ja neile Eesti Posti kleeps ei loe midagi. KÜ postkastidele ei saa seda alati pannagi.

Neid kleepse jagab soovijatele Omniva ja on kokkulepe kõiki kandefirmadega, et selle kleepsuga postkastidesse pannakse ainult tellitud post.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arestitakse tema osa, mitte teie osa. St kui te kunagi seda müüma hakkate, siis võlgniku osa läheb täiturile.

Teil vanatädiga saate esimeses järjekorras arestitud osa osta.

Teemaalgataja olen. Hetkel on nii, et kohtutäitur pani selle oksjonile ja mulle tuli lihtsalt teade, et see on oksjonil. Mingit võimalust enne midagi osta ei antud ja kindlasti ei suuda me oksjonil kõigist üle pakkuda. Kas see on ikka seaduslik? Kusjuures oksjonile on pandud 20 x suurema summaga kui võlg. Kellele see raha üldse läheb, mis võlast üle jääb?

Endiselt tunnen huvi, kas see on seaduslik, et kohtutäitur paneb osa kellegi kolmanda isiku kodust niimoodi oksjonile, et isegi ei anna enne võimalust see ise välja osta?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi mõnelt teiselt kohtutäiturilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi mõnelt teiselt kohtutäiturilt.

Ma ei tunne ühtki kohtutäiturit, suvalisele ei saa ju kirjutada ja küsida. Kirjutasin sellele samale, et mis paragrahvi alusel selline asi toimub, aga ta ei vasta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endiselt tunnen huvi, kas see on seaduslik, et kohtutäitur paneb osa kellegi kolmanda isiku kodust niimoodi oksjonile, et isegi ei anna enne võimalust see ise välja osta?

Kui sa oled täiesti kolmas isik ja otseselt võlgnikku ei puutu, siis võivad mitte vastata küll.

Soovitan pöörduda otse täituri poole, mitte kirjutada. Kui täiturini ei saa, siis pääsed vähemalt sekretärini ja tema seletab.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa oled täiesti kolmas isik ja otseselt võlgnikku ei puutu, siis võivad mitte vastata küll. Soovitan pöörduda otse täituri poole, mitte kirjutada. Kui täiturini ei saa, siis pääsed vähemalt sekretärini ja tema seletab.

Lisan veel, et kui sinna lähed siis võib selguda et on tegelikult öeldud küll, aga inimesed valetavad väga palju ja otsene pool võib samuti valetada, et ennast paremaks näidata. Nii et ära väga peale lenda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ta oma eesti.ee postkasti kirjad on edasi suunanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esileht › Tööelu, raha ja seadused. › Kuidas arestitakse 1/3 korterist? Lisa lemmikteemaks Näitan 20 postitust – vahemik 61 kuni 80 (kokku 80 )«123 Teema: Kuidas arestitakse 1/3 korterist? Postitas: Kägu23.10.2022 18:46 #4071137: Kust otsast need võõrad inimesed tulevad? Ikka ju ainult õiguspärane kaasomanik või tema esindaja. Kust need 2/3 omanikud teada saavad, et 1/3 omaniku (kellega võibolla ei suheldagi eriti sageli) vara on arestitud ja kohtutäitur selle kellelegi maha müünud? See uus 1/3 omanik on ju nende jaoks võõras, kes selles korteris (võibolla juba aastakümneid) elavad. Rate this item:Submit Rating+1-1 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu23.10.2022 18:53 #4071203: #4071137: Kust otsast need võõrad inimesed tulevad? Ikka ju ainult õiguspärane kaasomanik või tema esindaja. Kust need 2/3 omanikud teada saavad, et 1/3 omaniku (kellega võibolla ei suheldagi eriti sageli) vara on arestitud ja kohtutäitur selle kellelegi maha müünud? See uus 1/3 omanik on ju nende jaoks võõras, kes selles korteris (võibolla juba aastakümneid) elavad. Avavad ukse? Loevad e-posti? Vastavad telefonile? Rate this item:Submit Rating+2-4 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu23.10.2022 19:09 #4071203: #4071137: Kust otsast need võõrad inimesed tulevad? Ikka ju ainult õiguspärane kaasomanik või tema esindaja. Kust need 2/3 omanikud teada saavad, et 1/3 omaniku (kellega võibolla ei suheldagi eriti sageli) vara on arestitud ja kohtutäitur selle kellelegi maha müünud? See uus 1/3 omanik on ju nende jaoks võõras, kes selles korteris (võibolla juba aastakümneid) elavad. Siis saavadki teada kui kohtutäitur müüma hakkab. Kaasomandisse ei tasu vara kauaks jätta. Rate this item:Submit Rating+7-1 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu23.10.2022 19:53 #4071219: Siis saavadki teada kui kohtutäitur müüma hakkab. Kas kohtutäitur võtab nendega personaalselt ühendust? Teemaalgatusest jääb küll mulje, et mingite vanematega inimestega ei võta keegi ühendust, kui kusagilt avalikult kontaktandmeid pole. Rate this item:Submit Rating+1-2 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu23.10.2022 21:57 #4071247: #4071219: Siis saavadki teada kui kohtutäitur müüma hakkab. Kas kohtutäitur võtab nendega personaalselt ühendust? Teemaalgatusest jääb küll mulje, et mingite vanematega inimestega ei võta keegi ühendust, kui kusagilt avalikult kontaktandmeid pole. No minu emale tuli kiri, et teise kaasomaniku osa on arestitud. (Jään vastuse võlgu, kas kiri oli paberil või oli see meil.) Mis mind aga imestama pani, oli see, et minule kui kolmandale kaasomanikule ei tulnud sellist teavitust? Kas see võib olla kuidagi seotud osa suurusega või elukoha registreeringuga? Rate this item:Submit Rating+30 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu23.10.2022 21:59 #4071247: Teemaalgatusest jääb küll mulje, et mingite vanematega inimestega ei võta keegi ühendust, kui kusagilt avalikult kontaktandmeid pole. Ja mis mõttes avalikult kontaktandmeid? Kõigil inimestel on ju eesti.ee lõpuga meiliaadress ja ka elukoht on kuskile registreeritud – riigil on oma elanike kontaktandmed siiski olemas. Rate this item:Submit Rating+5-4 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu24.10.2022 00:13 #4071303: Kõigil inimestel on ju eesti.ee lõpuga meiliaadress ja ka elukoht on kuskile registreeritud – riigil on oma elanike kontaktandmed siiski olemas. See ometi ei tähenda, et vanemad inimesed neid meiliaadresse kasutaksid. Minu vanematel pole mingeid meile ega arvuteid. St minu ostetud arvuti on, aga nad ei kasuta seda. Rate this item:Submit Rating0-4 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu24.10.2022 00:14 #4071299: No minu emale tuli kiri, et teise kaasomaniku osa on arestitud. (Jään vastuse võlgu, kas kiri oli paberil või oli see meil.) Mis mind aga imestama pani, oli see, et minule kui kolmandale kaasomanikule ei tulnud sellist teavitust? Kas see võib olla kuidagi seotud osa suurusega või elukoha registreeringuga? Teemaalgataja olen. Minule tuli meili peale see teade, aga vanatädile, kes selles korteris reaalselt elab ja on sinna registreeritud, ei ole midagi tulnud. Mina ei ela seal ega ole ka see mu registrijärgne aadress. Loogika ütleb, et ikka seda inimest peaks teavitama eelkõige, kelle elukohta see puudutab. Rate this item:Submit Rating+1-1 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu24.10.2022 06:58 #4071350: #4071299: No minu emale tuli kiri, et teise kaasomaniku osa on arestitud. (Jään vastuse võlgu, kas kiri oli paberil või oli see meil.) Mis mind aga imestama pani, oli see, et minule kui kolmandale kaasomanikule ei tulnud sellist teavitust? Kas see võib olla kuidagi seotud osa suurusega või elukoha registreeringuga? Teemaalgataja olen. Minule tuli meili peale see teade, aga vanatädile, kes selles korteris reaalselt elab ja on sinna registreeritud, ei ole midagi tulnud. Mina ei ela seal ega ole ka see mu registrijärgne aadress. Loogika ütleb, et ikka seda inimest peaks teavitama eelkõige, kelle elukohta see puudutab. Kuidas sa selles kindel saad olla? Pigem viskas vanatädi kirja koos muu pahnaga minema. Rate this item:Submit Rating+1-5 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu24.10.2022 18:30 #4071374: Kuidas sa selles kindel saad olla? Pigem viskas vanatädi kirja koos muu pahnaga minema. Tal ei tule postkasti mingit pahna, postkastil on Eesti Posti kleeps, mis ütleb, et ainult tellitud reklaam. Rate this item:Submit Rating00 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu17.11.2022 11:19 #4050918: #4050879: Arestitakse tema osa, mitte teie osa. St kui te kunagi seda müüma hakkate, siis võlgniku osa läheb täiturile. Teil vanatädiga saate esimeses järjekorras arestitud osa osta. Teemaalgataja olen. Hetkel on nii, et kohtutäitur pani selle oksjonile ja mulle tuli lihtsalt teade, et see on oksjonil. Mingit võimalust enne midagi osta ei antud ja kindlasti ei suuda me oksjonil kõigist üle pakkuda. Kas see on ikka seaduslik? Kusjuures oksjonile on pandud 20 x suurema summaga kui võlg. Kellele see raha üldse läheb, mis võlast üle jääb? Rate this item:Submit Rating00 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu17.11.2022 11:31 Üldiselt on nii, et nö ülejäänud vara, st kui on pandud 20x korda suurema hinnaga kui võlg, läheb täituri kulude tasumiseks  ja võlgnikule kätte kui veel midagi alles jääb. Rate this item:Submit Rating+30 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu17.11.2022 12:13 #4071621: Tal ei tule postkasti mingit pahna, postkastil on Eesti Posti kleeps, mis ütleb, et ainult tellitud reklaam. Pahna kannavad mitmed firmad ja neile Eesti Posti kleeps ei loe midagi. KÜ postkastidele ei saa seda alati pannagi. Postiljon avab väljas ühe suure ukse ja jagab reklaamid avadesse. Elanikud sinna ukse taha midagi kleepima ei pääsegi. Rate this item:Submit Rating+20 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu17.11.2022 14:10 #4083389: Pahna kannavad mitmed firmad ja neile Eesti Posti kleeps ei loe midagi. KÜ postkastidele ei saa seda alati pannagi. Neid kleepse jagab soovijatele Omniva ja on kokkulepe kõiki kandefirmadega, et selle kleepsuga postkastidesse pannakse ainult tellitud post. Rate this item:Submit Rating00 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu17.11.2022 14:11 #4083360: #4050918: #4050879: Arestitakse tema osa, mitte teie osa. St kui te kunagi seda müüma hakkate, siis võlgniku osa läheb täiturile. Teil vanatädiga saate esimeses järjekorras arestitud osa osta. Teemaalgataja olen. Hetkel on nii, et kohtutäitur pani selle oksjonile ja mulle tuli lihtsalt teade, et see on oksjonil. Mingit võimalust enne midagi osta ei antud ja kindlasti ei suuda me oksjonil kõigist üle pakkuda. Kas see on ikka seaduslik? Kusjuures oksjonile on pandud 20 x suurema summaga kui võlg. Kellele see raha üldse läheb, mis võlast üle jääb? Endiselt tunnen huvi, kas see on seaduslik, et kohtutäitur paneb osa kellegi kolmanda isiku kodust niimoodi oksjonile, et isegi ei anna enne võimalust see ise välja osta?

Tavaliselt enne sundmüüki soovitatakse omanikul endal müüma hakata ja ostja leida. Kui omanik midagi ette ei võta ja loodab, et probleemid kaovad niisama ära, siis paneb täitur müüki. Ja muidugi mitte vaid võlasumma eest, ikka enam-vähem reaalset raha küsib. Kui selle hinnaga müüdud ei saa, hakkab hinda langetama. Mis võlgadest ja täiturikuludest üle jääb, saab omanik endale. Kui on müüdud, saab kaasomanik 2 kuu jooksul sama hinnaga ära osta, millega ametlikult müüdi. See on kaasomandi puhul alati nii.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt enne sundmüüki soovitatakse omanikul endal müüma hakata ja ostja leida. Kui omanik midagi ette ei võta ja loodab, et probleemid kaovad niisama ära, siis paneb täitur müüki.

Täitur on ainult saatnud arestitud osa omanikule (ja ühele kaasomanikule ehk mulle) meili infoga, et paneb selle arestitud osa oksjonile. Saatsin päringu ja küsisin, et kas ma ei peaks saama seda osta, vastas, et osalege oksjonil. Küsimusele, millise paragrahvi alusel mul puudub eelisostuõigus, ta ei vasta.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Müümisel peab arvestama, et kaasomanikul on teisele müüdavale osale üldjuhul eelisostuõigus. Kuni 2005. aastani kehtinud asjaõigusseaduse sätte kohaselt oli kaasomanikul kinnisasja ostueesõigus kinnisasja võõrandamisel ka sundenampakkumise korral. Praegu kehtiva täitemenetluse seaduse kohaselt enampakkumisel ostueesõigust kasutada ei saa.”

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Müümisel peab arvestama, et kaasomanikul on teisele müüdavale osale üldjuhul eelisostuõigus. Kuni 2005. aastani kehtinud asjaõigusseaduse sätte kohaselt oli kaasomanikul kinnisasja ostueesõigus kinnisasja võõrandamisel ka sundenampakkumise korral. Praegu kehtiva täitemenetluse seaduse kohaselt enampakkumisel ostueesõigust kasutada ei saa.”

Ühesõnaga, inimestel, kelles milleski süüdi pole, puudub isegi võimalus oma kodu terviklikkust kaitsta?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mis sa minust tümitad? Don`t kill the messenger, mina pole ju süüdi, et selline seadus vastuvõeti, andsin vaid teada, et seadus on selline.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esileht › Tööelu, raha ja seadused. › Kuidas arestitakse 1/3 korterist? Lisa lemmikteemaks Näitan 20 postitust – vahemik 61 kuni 80 (kokku 80 )«123 Teema: Kuidas arestitakse 1/3 korterist? Postitas: Kägu23.10.2022 18:46 #4071137: Kust otsast need võõrad inimesed tulevad? Ikka ju ainult õiguspärane kaasomanik või tema esindaja. Kust need 2/3 omanikud teada saavad, et 1/3 omaniku (kellega võibolla ei suheldagi eriti sageli) vara on arestitud ja kohtutäitur selle kellelegi maha müünud? See uus 1/3 omanik on ju nende jaoks võõras, kes selles korteris (võibolla juba aastakümneid) elavad. Rate this item:Submit Rating+1-1 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu23.10.2022 18:53 #4071203: #4071137: Kust otsast need võõrad inimesed tulevad? Ikka ju ainult õiguspärane kaasomanik või tema esindaja. Kust need 2/3 omanikud teada saavad, et 1/3 omaniku (kellega võibolla ei suheldagi eriti sageli) vara on arestitud ja kohtutäitur selle kellelegi maha müünud? See uus 1/3 omanik on ju nende jaoks võõras, kes selles korteris (võibolla juba aastakümneid) elavad. Avavad ukse? Loevad e-posti? Vastavad telefonile? Rate this item:Submit Rating+2-4 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu23.10.2022 19:09 #4071203: #4071137: Kust otsast need võõrad inimesed tulevad? Ikka ju ainult õiguspärane kaasomanik või tema esindaja. Kust need 2/3 omanikud teada saavad, et 1/3 omaniku (kellega võibolla ei suheldagi eriti sageli) vara on arestitud ja kohtutäitur selle kellelegi maha müünud? See uus 1/3 omanik on ju nende jaoks võõras, kes selles korteris (võibolla juba aastakümneid) elavad. Siis saavadki teada kui kohtutäitur müüma hakkab. Kaasomandisse ei tasu vara kauaks jätta. Rate this item:Submit Rating+7-1 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu23.10.2022 19:53 #4071219: Siis saavadki teada kui kohtutäitur müüma hakkab. Kas kohtutäitur võtab nendega personaalselt ühendust? Teemaalgatusest jääb küll mulje, et mingite vanematega inimestega ei võta keegi ühendust, kui kusagilt avalikult kontaktandmeid pole. Rate this item:Submit Rating+1-2 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu23.10.2022 21:57 #4071247: #4071219: Siis saavadki teada kui kohtutäitur müüma hakkab. Kas kohtutäitur võtab nendega personaalselt ühendust? Teemaalgatusest jääb küll mulje, et mingite vanematega inimestega ei võta keegi ühendust, kui kusagilt avalikult kontaktandmeid pole. No minu emale tuli kiri, et teise kaasomaniku osa on arestitud. (Jään vastuse võlgu, kas kiri oli paberil või oli see meil.) Mis mind aga imestama pani, oli see, et minule kui kolmandale kaasomanikule ei tulnud sellist teavitust? Kas see võib olla kuidagi seotud osa suurusega või elukoha registreeringuga? Rate this item:Submit Rating+30 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu23.10.2022 21:59 #4071247: Teemaalgatusest jääb küll mulje, et mingite vanematega inimestega ei võta keegi ühendust, kui kusagilt avalikult kontaktandmeid pole. Ja mis mõttes avalikult kontaktandmeid? Kõigil inimestel on ju eesti.ee lõpuga meiliaadress ja ka elukoht on kuskile registreeritud – riigil on oma elanike kontaktandmed siiski olemas. Rate this item:Submit Rating+5-4 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu24.10.2022 00:13 #4071303: Kõigil inimestel on ju eesti.ee lõpuga meiliaadress ja ka elukoht on kuskile registreeritud – riigil on oma elanike kontaktandmed siiski olemas. See ometi ei tähenda, et vanemad inimesed neid meiliaadresse kasutaksid. Minu vanematel pole mingeid meile ega arvuteid. St minu ostetud arvuti on, aga nad ei kasuta seda. Rate this item:Submit Rating0-4 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu24.10.2022 00:14 #4071299: No minu emale tuli kiri, et teise kaasomaniku osa on arestitud. (Jään vastuse võlgu, kas kiri oli paberil või oli see meil.) Mis mind aga imestama pani, oli see, et minule kui kolmandale kaasomanikule ei tulnud sellist teavitust? Kas see võib olla kuidagi seotud osa suurusega või elukoha registreeringuga? Teemaalgataja olen. Minule tuli meili peale see teade, aga vanatädile, kes selles korteris reaalselt elab ja on sinna registreeritud, ei ole midagi tulnud. Mina ei ela seal ega ole ka see mu registrijärgne aadress. Loogika ütleb, et ikka seda inimest peaks teavitama eelkõige, kelle elukohta see puudutab. Rate this item:Submit Rating+1-1 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu24.10.2022 06:58 #4071350: #4071299: No minu emale tuli kiri, et teise kaasomaniku osa on arestitud. (Jään vastuse võlgu, kas kiri oli paberil või oli see meil.) Mis mind aga imestama pani, oli see, et minule kui kolmandale kaasomanikule ei tulnud sellist teavitust? Kas see võib olla kuidagi seotud osa suurusega või elukoha registreeringuga? Teemaalgataja olen. Minule tuli meili peale see teade, aga vanatädile, kes selles korteris reaalselt elab ja on sinna registreeritud, ei ole midagi tulnud. Mina ei ela seal ega ole ka see mu registrijärgne aadress. Loogika ütleb, et ikka seda inimest peaks teavitama eelkõige, kelle elukohta see puudutab. Kuidas sa selles kindel saad olla? Pigem viskas vanatädi kirja koos muu pahnaga minema. Rate this item:Submit Rating+1-5 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu24.10.2022 18:30 #4071374: Kuidas sa selles kindel saad olla? Pigem viskas vanatädi kirja koos muu pahnaga minema. Tal ei tule postkasti mingit pahna, postkastil on Eesti Posti kleeps, mis ütleb, et ainult tellitud reklaam. Rate this item:Submit Rating00 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu17.11.2022 11:19 #4050918: #4050879: Arestitakse tema osa, mitte teie osa. St kui te kunagi seda müüma hakkate, siis võlgniku osa läheb täiturile. Teil vanatädiga saate esimeses järjekorras arestitud osa osta. Teemaalgataja olen. Hetkel on nii, et kohtutäitur pani selle oksjonile ja mulle tuli lihtsalt teade, et see on oksjonil. Mingit võimalust enne midagi osta ei antud ja kindlasti ei suuda me oksjonil kõigist üle pakkuda. Kas see on ikka seaduslik? Kusjuures oksjonile on pandud 20 x suurema summaga kui võlg. Kellele see raha üldse läheb, mis võlast üle jääb? Rate this item:Submit Rating00 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu17.11.2022 11:31 Üldiselt on nii, et nö ülejäänud vara, st kui on pandud 20x korda suurema hinnaga kui võlg, läheb täituri kulude tasumiseks ja võlgnikule kätte kui veel midagi alles jääb. Rate this item:Submit Rating+30 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu17.11.2022 12:13 #4071621: Tal ei tule postkasti mingit pahna, postkastil on Eesti Posti kleeps, mis ütleb, et ainult tellitud reklaam. Pahna kannavad mitmed firmad ja neile Eesti Posti kleeps ei loe midagi. KÜ postkastidele ei saa seda alati pannagi. Postiljon avab väljas ühe suure ukse ja jagab reklaamid avadesse. Elanikud sinna ukse taha midagi kleepima ei pääsegi. Rate this item:Submit Rating+20 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu17.11.2022 14:10 #4083389: Pahna kannavad mitmed firmad ja neile Eesti Posti kleeps ei loe midagi. KÜ postkastidele ei saa seda alati pannagi. Neid kleepse jagab soovijatele Omniva ja on kokkulepe kõiki kandefirmadega, et selle kleepsuga postkastidesse pannakse ainult tellitud post. Rate this item:Submit Rating00 Vasta | TsiteeriTeata ebasobivast Postitas: Kägu17.11.2022 14:11 #4083360: #4050918: #4050879: Arestitakse tema osa, mitte teie osa. St kui te kunagi seda müüma hakkate, siis võlgniku osa läheb täiturile. Teil vanatädiga saate esimeses järjekorras arestitud osa osta. Teemaalgataja olen. Hetkel on nii, et kohtutäitur pani selle oksjonile ja mulle tuli lihtsalt teade, et see on oksjonil. Mingit võimalust enne midagi osta ei antud ja kindlasti ei suuda me oksjonil kõigist üle pakkuda. Kas see on ikka seaduslik? Kusjuures oksjonile on pandud 20 x suurema summaga kui võlg. Kellele see raha üldse läheb, mis võlast üle jääb? Endiselt tunnen huvi, kas see on seaduslik, et kohtutäitur paneb osa kellegi kolmanda isiku kodust niimoodi oksjonile, et isegi ei anna enne võimalust see ise välja osta?

Tavaliselt enne sundmüüki soovitatakse omanikul endal müüma hakata ja ostja leida. Kui omanik midagi ette ei võta ja loodab, et probleemid kaovad niisama ära, siis paneb täitur müüki. Ja muidugi mitte vaid võlasumma eest, ikka enam-vähem reaalset raha küsib. Kui selle hinnaga müüdud ei saa, hakkab hinda langetama. Mis võlgadest ja täiturikuludest üle jääb, saab omanik endale. Kui on müüdud, saab kaasomanik 2 kuu jooksul sama hinnaga ära osta, millega ametlikult müüdi. See on kaasomandi puhul alati nii.

Kui müüakse pankroti- või täitemenetluses, siis kaasomanikele ei ole osteesoigust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitemenetlus toimub võlausaldaja huvides ning kui võlgnik ise asja vastu huvi ei tunne (võimalik on näiteks see, et võlgnik müüb ise vara kohtutäituri kontrolli all) – lähebki enampakkumisele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mis sa minust tümitad? Don`t kill the messenger, mina pole ju süüdi, et selline seadus vastuvõeti, andsin vaid teada, et seadus on selline.

Keegi pole ju sind tümitanud, inimene lihtsalt küsis, kas sai õigesti asjast aru. Minule oli see ka uudis, et sundtäitmise puhul ei ole ostueesõigust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omanik oleks enne sundmüüki võinud asjaga ise tegeleda ja oma osa teile pakkuda. Kui ta sellega tegeleda ei viitsinud, siis praegu pole teil enam tõesti muud teha, kui osaleda oksjonil või oodata ja loota, et hinda langetatakse ja see muutub teile sobivamaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omanik oleks enne sundmüüki võinud asjaga ise tegeleda ja oma osa teile pakkuda. Kui ta sellega tegeleda ei viitsinud, siis praegu pole teil enam tõesti muud teha, kui osaleda oksjonil või oodata ja loota, et hinda langetatakse ja see muutub teile sobivamaks.

Ma ei saa aru, kuskohast tekib inimestel arusaam, et need, keda ähvardab vara sundmüük, on mingil moel vastutustundlikud ja asjalikud inimesed? või miks peaks kaasomanikke karistama kellegi kolmanda tegude eest? kaasomand võib tekkida näiteks pärimise teel, nii et mul puudub igasugune kontroll teise kaasomaniku tegude üle. omanik oleks võinud… selliste oleksite  tagajärjed peaksid saama nuheldud ikka ainult nende endi, aga mitte asjasse mittepuutuvate inimeste kaela.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 139 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas arestitakse 1/3 korterist?