Esileht Kodunurk Kütte sisse lülitamine

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 356 )

Teema: Kütte sisse lülitamine

Postitas:
Kägu

Siis on elamine endiselt külm, aga elektriarve ikka kosmoses.

No ma ei tea, lugesin seda pikka elektriteemat tööelu rubriigist ja sain aru, et börsielekter on meil praegu nii olematu hinnaga, et lase aga olla. Samas pesu pestakse ja sügavkülmikut kasutatakse ikka vaid öösiti, kui on soodsam…????????
Mõnitada ja naeruvääristada saavad seal teemas kõik, kel fikseeritud pakett, sest nad on lollid ja seovad ennast seitsmeks aastaks EE orjaks. Hinnatõusu nägid kõik targad daamid ette ja kõigil on otse loomulikult ka taimerid iga masina küljes.
Aga jah, väga huvitav, et need börsikad talvel suurte arvete pärast lärmi tõstsid ja (sotsiaal)meedias arvetest pilte postitasid, kui ometi nägid kerkivaid hindu ette? ????
Ja huvitav, et kui praegu on börsihind olematu, miks siis on vaja öösel pesu pesta ja suppi keeta? ????????

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis on elamine endiselt külm, aga elektriarve ikka kosmoses.

No ma ei tea, lugesin seda pikka elektriteemat tööelu rubriigist ja sain aru, et börsielekter on meil praegu nii olematu hinnaga, et lase aga olla. Samas pesu pestakse ja sügavkülmikut kasutatakse ikka vaid öösiti, kui on soodsam…????????

Mõnitada ja naeruvääristada saavad seal teemas kõik, kel fikseeritud pakett, sest nad on lollid ja seovad ennast seitsmeks aastaks EE orjaks. Hinnatõusu nägid kõik targad daamid ette ja kõigil on otse loomulikult ka taimerid iga masina küljes.

Aga jah, väga huvitav, et need börsikad talvel suurte arvete pärast lärmi tõstsid ja (sotsiaal)meedias arvetest pilte postitasid, kui ometi nägid kerkivaid hindu ette? ????

Ja huvitav, et kui praegu on börsihind olematu, miks siis on vaja öösel pesu pesta ja suppi keeta? ????????

Su tujukujud ajavad öökima. Teismeline oled?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su tujukujud ajavad öökima. Teismeline oled?

Mulle meeldivad. Öögi terviseks! ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis on elamine endiselt külm, aga elektriarve ikka kosmoses.

No ma ei tea, lugesin seda pikka elektriteemat tööelu rubriigist ja sain aru, et börsielekter on meil praegu nii olematu hinnaga, et lase aga olla. Samas pesu pestakse ja sügavkülmikut kasutatakse ikka vaid öösiti, kui on soodsam…????????

Mõnitada ja naeruvääristada saavad seal teemas kõik, kel fikseeritud pakett, sest nad on lollid ja seovad ennast seitsmeks aastaks EE orjaks. Hinnatõusu nägid kõik targad daamid ette ja kõigil on otse loomulikult ka taimerid iga masina küljes.

Aga jah, väga huvitav, et need börsikad talvel suurte arvete pärast lärmi tõstsid ja (sotsiaal)meedias arvetest pilte postitasid, kui ometi nägid kerkivaid hindu ette? ????

Ja huvitav, et kui praegu on börsihind olematu, miks siis on vaja öösel pesu pesta ja suppi keeta? ????????

Lisaks sellele teatakse seal teemas, et elekter läheb järjest odavamaks.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mõni ei saa ikka üldse elementaarsetest asjadest aru, aga kommenteerib usinasti ja häälekalt.. börsihind on tunnipõhine, odavam aeg on öösiti, kui elekter maksab mõnikord paar senti mõnel tunnil ka praegu. Aastaid ja aastaid maksin 3 senti ja 4 senti börsihinda ka päeval. Kohe kui putin gaasi (juba ca aasta enne sõda) tarneid vähendas, hakkas ka elektrihind kerkima. Sest paljud elektrijaamad töötavad gaasil.
kui Leedu plaanis tuumajaama ehitust aastaid tagasi, siis vene teollid õhutasid internetifoorumitrs hirmu ja vastasust, pildusid kaikaid kodaratesse ka siin ( algul oli plaan ühiselt teha tuumajaam), mistõttu see otsus jäi sündimata ja seda hinda kogu Baltikum nüüd maksab. venemaa on kogu aeg lobi teinud, et nende gaas on riheenergia, samal ajal roheliste parteisid toetades ja schrödereid ära ostes. Eurooplased on arvanud, et majanduslik heaolu soov seob venemaa Euroopaga ühtseks, aga ei, see ihkab ajast aega ainult maailmavallutust ega ole kunagi inimestest hoolinud. Asiaatlik mõtteviis mongilitatari rändtirtsukastmes.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kopeerin siia ka ühe FB-st leitud arvamuse:

Kõik räägivad laia suuga 1,oktoobrist saabuvast universaalteenusest, mille hind pidavat jääma 18-20 sendi kanti. Keegi pole aga öelnud meile, kas see on käibemaksuga või ilma.
Siiski lisandub sellele summale veel võrgutasu, mille suuruseks on täna 6,08 senti kWh eest (käibemaksuta), taastuvenergia tasu 1,1 senti kWh (käibemaksuta) ja elektriaktsiis 0,1 senti kWh (käibemaksuta).
! oktoobrist lisandub võrgutasule 3%.ning 1. detsembrist veel 2% hinnalisa. See teeb kokkuvõttes koos käibemaksudega kõigi komponentide eest ca 10-11 . senti kWh. SEEGA. – parimal juhul on universaalteenuse 1 kWh tunni maksumus 30 senti, halvemal juhul enam, kui 34 senti kWh tunni eest!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

börsihind on tunnipõhine, odavam aeg on öösiti, kui elekter maksab mõnikord paar senti mõnel tunnil ka praegu. Aastaid ja aastaid maksin 3 senti ja 4 senti börsihinda ka päeval.

Ei saa aru jah, kui hind on öösel ja päeval sama, siis miks peaks öösel pesu pesema ja boilerit soojendama?

See “aastaid ja aastaid” on nüüd möödas. Odavamaks ei lähe midagi, vastuoksa – ülaltoodud kommentaaris puuduvad veel kulud edasimüüjale + mõistliku kasumi %.
Tööelu rubriigi mõnitajad ilmselt panevad nüüd mõneks ajaks suu kinni ja mõtlevad, et äkki oleks ka pidanud mõne fixitud paketi võtma.

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et äkki oleks ka pidanud mõne fixitud paketi võtma.

Fixitud paketi omajad on praegu küll või sees, see on kena. Aga kui nad arvavad, et börsihinnad neid kuidagi ei mõjuta ja las see börs olla selline “lollidele”, siis nad paraku eksivad. Börsihinnad mõjutavad vägagi ka neid endid. Näiteks suurtele elektritarbijatele (lihatööstus, piimatööstus) ei müüdagi fix hinnaga elektrit, nad saavadki ainult börsil olla. Mida siis teevad teised hinnad? Kas piima ja liha ostad ka fix hinnaga? Kõik on omavahel seotud. Kui järgmine kord hakkad fix paketti võtma, siis samamoodi, keegi ei anna sulle mingit toredat hinda, vaid sa saad börsihinna keskmise pluss veel igaksjuhuks natuke puhvrit sinna sisse. Seega, võiks ikka vägagi korda minna see, mis elektri hindadega toimub börsil.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnitada ja naeruvääristada saavad seal teemas kõik, kel fikseeritud pakett, sest nad on lollid ja seovad ennast seitsmeks aastaks EE orjaks.

Ainult väga rumal inimene fikseerib end (7 aastaks!)orjaks koos trahviga. Üle tuleb elada see talv, hinnad hakkavad stabiliseeruma.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kopeerin siia ka ühe FB-st leitud arvamuse: Kõik räägivad laia suuga 1,oktoobrist saabuvast universaalteenusest, mille hind pidavat jääma 18-20 sendi kanti. Keegi pole aga öelnud meile, kas see on käibemaksuga või ilma. Siiski lisandub sellele summale veel võrgutasu, mille suuruseks on täna 6,08 senti kWh eest (käibemaksuta), taastuvenergia tasu 1,1 senti kWh (käibemaksuta) ja elektriaktsiis 0,1 senti kWh (käibemaksuta). ! oktoobrist lisandub võrgutasule 3%.ning 1. detsembrist veel 2% hinnalisa. See teeb kokkuvõttes koos käibemaksudega kõigi komponentide eest ca 10-11 . senti kWh. SEEGA. – parimal juhul on universaalteenuse 1 kWh tunni maksumus 30 senti, halvemal juhul enam, kui 34 senti kWh tunni eest!

Kuidas see teemasse puutub? Kõik teavad, mis lisandub. Seesama lisandub ju ka fixpakettidele.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küte sees juba eelmisest nädalast. Täna küsin ahju ka kuumaks. Ilus vaadata kuidas raha põleb.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult väga rumal inimene fikseerib end (7 aastaks!)orjaks koos trahviga. Üle tuleb elada see talv, hinnad hakkavad stabiliseeruma.

Unistada pole keelatud.
Üldiselt – kes oled sina, et teisi rumalaks võid nimetada?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see teemasse puutub? Kõik teavad, mis lisandub. Seesama lisandub ju ka fixpakettidele.

Ei, kõik ei tea. Kõik peaks teadma, et elektrit suudaks Eesti ise vajaduspõhiselt toota, aga miskipärast seda ei tehta. Ja gaasi meil nagunii pole, see tuleb sisse osta.

Inimesed ootavad seda univ.paketti nagu valget laeva, aga loogiliselt võttes see ei tule kuidagi fixitud paketist odavam. Börs kõigub nagunii üles-alla. Kui hinnatõus ka ei olnud sõja puhkemisega seotud, siis lõppemisega on ta kindlasti. Olenemata, mis on sõja lõpp, kõik need kahjud ja piirangud ja sanktsioonid mõjuvad ka meile. Ega mutin jäta kaotuse korral võimalust kiuslik ja vastik olla.
Fixitud paketiga inimestel on lähitulevikus siiski kõige rahulikum elu. Praegu on jah börsil jea olla, aga peale uut aastat mitte, kui selgub, et up ei tulnud kuidagi soodsam, fixijad ei saa enam trahvita sellega liituda ja hakatakse massiliselt börsile tulema. Siis lajatatakse hind lakke, sest riik (EE) näeb kohe kasumi kerkimise kohta.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed ootavad seda univ.paketti nagu valget laeva, aga loogiliselt võttes see ei tule kuidagi fixitud paketist odavam.

Muidugi ei tule see odavam nendest fix pakettidest, mida pakuti eelmisel aastal.

Kindlasti peaks see tulema odavam nendest fix pakettidest, mida pakutakse praegu.

Kas universaalteenus või börsielekter on kokkuvõttes odavam, see on see asi, mida ei tea ette, sest börs kõigub praegu nagu ameerika mäed, kohati on 2 senti, samal päeval paar tundi hiljem 50 senti, siis 4 eurot, siis kuus senti…

Börsielektri keskmised hinnad on praegu keskmise lõikes täpselt sellised, millega pakutakse uusi fix-pakette. Kui vaadata augusti keskmist börsihinda ja pakutavate fix pakettide hinda, siis börsihind ongi uue fixi hind. Kas see nüüd jääbki nii kõrgele või lainetab edaspidi vähem, või lendab stabiilselt kõrgemale, seda on raske ennustada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed ootavad seda univ.paketti nagu valget laeva, aga loogiliselt võttes see ei tule kuidagi fixitud paketist odavam.

Muidugi ei tule see odavam nendest fix pakettidest, mida pakuti eelmisel aastal.

Kindlasti peaks see tulema odavam nendest fix pakettidest, mida pakutakse praegu.

Kas universaalteenus või börsielekter on kokkuvõttes odavam, see on see asi, mida ei tea ette, sest börs kõigub praegu nagu ameerika mäed, kohati on 2 senti, samal päeval paar tundi hiljem 50 senti, siis 4 eurot, siis kuus senti…

Börsielektri keskmised hinnad on praegu keskmise lõikes täpselt sellised, millega pakutakse uusi fix-pakette. Kui vaadata augusti keskmist börsihinda ja pakutavate fix pakettide hinda, siis börsihind ongi uue fixi hind. Kas see nüüd jääbki nii kõrgele või lainetab edaspidi vähem, või lendab stabiilselt kõrgemale, seda on raske ennustada.

No näiteks “uutest” fixpakettidest on Kindel Pluss pakett hinnaga 23senti kWh. Sinna siis võrgutasu juurde. Minu augustikuise 200€ ja 350 kWh tarbimise juures teeb see 80,50€ + võrgutasu ~ 20€ = 100,50€. Poole odavam ikka. Arvestades, et augustis oli päris palju ka tööstusvoolu kasutamist, kastmist (pump), lisaks käisime 3-4 korda päevas duši all.
September tuleb ilmselgelt odavam, nüüd on hoidiseidki mõnus puupliidil teha.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisele jutule lisaks: minu arve ja tarbimine oli siis börsi järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unistada pole keelatud. Üldiselt – kes oled sina, et teisi rumalaks võid nimetada?

Miks ma unistama peaksin? Vaata, mida teevad gaasi börsihinnad ning pane oma ajuke tööle.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestades, et augustis oli päris palju ka tööstusvoolu kasutamist, kastmist (pump), lisaks käisime 3-4 korda päevas duši all.

Äkki ei käiks siis 3-4 korda päevas duši all? See on juba mingi hälve, kui inimene muudkui nühib pesta ennast.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed ootavad seda univ.paketti nagu valget laeva, aga loogiliselt võttes see ei tule kuidagi fixitud paketist odavam.

Muidugi ei tule see odavam nendest fix pakettidest, mida pakuti eelmisel aastal.

Kindlasti peaks see tulema odavam nendest fix pakettidest, mida pakutakse praegu.

Kas universaalteenus või börsielekter on kokkuvõttes odavam, see on see asi, mida ei tea ette, sest börs kõigub praegu nagu ameerika mäed, kohati on 2 senti, samal päeval paar tundi hiljem 50 senti, siis 4 eurot, siis kuus senti…

Börsielektri keskmised hinnad on praegu keskmise lõikes täpselt sellised, millega pakutakse uusi fix-pakette. Kui vaadata augusti keskmist börsihinda ja pakutavate fix pakettide hinda, siis börsihind ongi uue fixi hind. Kas see nüüd jääbki nii kõrgele või lainetab edaspidi vähem, või lendab stabiilselt kõrgemale, seda on raske ennustada.

No näiteks “uutest” fixpakettidest on Kindel Pluss pakett hinnaga 23senti kWh. Sinna siis võrgutasu juurde. Minu augustikuise 200€ ja 350 kWh tarbimise juures teeb see 80,50€ + võrgutasu ~ 20€ = 100,50€. Poole odavam ikka. Arvestades, et augustis oli päris palju ka tööstusvoolu kasutamist, kastmist (pump), lisaks käisime 3-4 korda päevas duši all.

September tuleb ilmselgelt odavam, nüüd on hoidiseidki mõnus puupliidil teha.

Minul oli sama tarbimine augustis, börsihind, ja arve 130 eurot kõikide maksudega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades, et augustis oli päris palju ka tööstusvoolu kasutamist, kastmist (pump), lisaks käisime 3-4 korda päevas duši all.

Äkki ei käiks siis 3-4 korda päevas duši all? See on juba mingi hälve, kui inimene muudkui nühib pesta ennast.

ma pole küll eelmise postituse autor, aga saan aru, et see ei olnud hälve, vaid kuumad ilmad sundisid lihtsalt jaheda vee alla minema. sellega ei pidanud kaasnema tingimata nühkimine, vaid see oli lihtsalt veega üle lobistamine. tegin ise täpselt sama, sest muidu kuumus ei lasknud üldse olla.  vahel oli selline tunne, et tule vee alt ära, istu natuke ja jahtu – ja mine kohe tagasi. rõve palavus!

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulen tagasi kortermaja kütte juurde. Meil siin Mustamäe majas pole siiani kütet sisse lülitatud. Toatemperatuur on 16,7 kraadi ja minu töö on kodukontoris. Helistasin KÜ esimehele ja palusin kütte sisse lülitada, mille kohta ta viisakalt ütles, et kütteperiood algab 1. oktoobrist ja paljud veel ei taha kütet. Minu küsimus tegelikult oleks juurakägudele, kas mul on õigust nõuda kütte sisse lülitamist? Lisaks on viimased päevad tervis kehva ja tundub, et külm temperatuur on panemas põntsu mu tervisele. Millised õigused mul korteriomanikuna on? Tean, et nõutav sisetemperatuur peab olema minimaalselt +18 kraadi (mida mul ilmselgelt pole), aga vaatamata sellele ei ole KÜ nõus kütet sisse lülitama. Kui jään külmetamisest haigeks, siis kas mul on õigus nõuda KÜ-lt minu töötasu kompenseerimist? Lisan ka selle, et toatemperatuur on mõõdetud igas toas ja termomõõturiga. Tõesti ei jaksa enam külmetada ja sooja pole ka kuhugi minna. Kohvikusse tööd tegema ma kahjuks ei saa minna töö iseloomu tõttu.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest ma aru ei saa – kui kütteperioodi algus kaugküttega majadel on 1. oktoober, kas siis majad ise saaks varem kütte sisse lülitada? Mismoodi?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest ma aru ei saa – kui kütteperioodi algus kaugküttega majadel on 1. oktoober, kas siis majad ise saaks varem kütte sisse lülitada? Mismoodi?

Saavad ikka. Meil on Utilitas ja majal oma soojussõlm (kui valesti ütlen, siis parandage). KÜ saabki alustada kütmisega varem, kui lülitab soojussõlme sisse. Utilitase poolt on küte olnud juba ammu saadaval. Sama põhimõte peaks olema kõigil kaugküttel olevatel majadel (oma majasisesed soojussõlmed), lihtsalt osad kasutavad seda 1. oktoobrit kokkuhoiu põhimõttena.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas sul seda võimalust siis ei ole, et ostad endale nädalaks puhuri ja lased sellega omal vähemalt ühe toa soojaks?

Kohtusse võid ju muidugi ka minna, aga ega sellega sa ei saavuta kiiresti seda, et maja küte varem sisse pandaks. Sellega sa saaksid vaid tagantjärele mingi valuraha või niisama moraalse võidu ja ehk järgmisel aastal siis ei venitata lollilt mingi kindla kuupäevani, vaid vaadatakse ikka temperatuuri järgi.

Ma vanasti elasin keskküttega korteris Lasnamäel, siis me ikka ka alati mingi paar nädalat kütsime elektriahjuga ja soojapuhuriga, muidu ei kannatanud üldse olla.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti ei jaksa enam külmetada ja sooja pole ka kuhugi minna. Kohvikusse tööd tegema ma kahjuks ei saa minna töö iseloomu tõttu.

Miks sa ometi elektrirdikat sisse ei pane?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest ma aru ei saa – kui kütteperioodi algus kaugküttega majadel on 1. oktoober, kas siis majad ise saaks varem kütte sisse lülitada? Mismoodi?

Suurel kortermajal tuleb piltlikult öeldes soojasõlmes kraanid lahti keerata ja soe vesi voolab radiaatoritesse. Seda liigutust teeb ühistu mingi juhtivam tegelane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saavad ikka. Meil on Utilitas ja majal oma soojussõlm (kui valesti ütlen, siis parandage). KÜ saabki alustada kütmisega varem, kui lülitab soojussõlme sisse. Utilitase poolt on küte olnud juba ammu saadaval.

Korrektne vastus. Maja soojasõlmes tuleb vastavad kraanid avada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Külmetamisest ei jää keegi haigeks. Ainult liigestele võib niiskus ja külm mõjuda halvasti, aga palju õnne selle tõestamisel kohtus. Demokraatia on ka KÜ s ja kui enamus ei taha veel tuhandeid maksta, siis kütet sisse ei panda. Septembri eest ei hüvita keegi sentigi.  Pane radikas või puhur sisse ja jäta oma jonn.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest ma aru ei saa – kui kütteperioodi algus kaugküttega majadel on 1. oktoober, kas siis majad ise saaks varem kütte sisse lülitada? Mismoodi?

Suurel kortermajal tuleb piltlikult öeldes soojasõlmes kraanid lahti keerata ja soe vesi voolab radiaatoritesse. Seda liigutust teeb ühistu mingi juhtivam tegelane.

Aga miks siis räägitakse mingist üldisest kütteperioodi algusest? Siis on ju iga KÜ enda otsus, millal kütteperiood algab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest ma aru ei saa – kui kütteperioodi algus kaugküttega majadel on 1. oktoober, kas siis majad ise saaks varem kütte sisse lülitada? Mismoodi?

Suurel kortermajal tuleb piltlikult öeldes soojasõlmes kraanid lahti keerata ja soe vesi voolab radiaatoritesse. Seda liigutust teeb ühistu mingi juhtivam tegelane.

Aga miks siis räägitakse mingist üldisest kütteperioodi algusest? Siis on ju iga KÜ enda otsus, millal kütteperiood algab.

Sest iga viimane kui  katlamaja peab vähemalt 1. oktoobril sooja võimaldama. Kui see võimalus on sooja edastaja poolt ka varem olemas, siis sõltub ühistust, kas tarbida või mitte, aga vähemalt sel kuupäeval peavad kõigil radikad soojad olema. Ja ühistu ei saa ka seda kuupäeva ise edasi lükata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 356 )


Esileht Kodunurk Kütte sisse lülitamine