Esileht Koroonaviirus COVID-19 Laste vaktsineerimine

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 404 )

Teema: Laste vaktsineerimine

Postitas:
Kägu

Nüüd siis siseinfo lekkinud, et hakatakse ette valmistama 5-11a vaktsineerimist Eestis, kuigi WHO seda üldse ei soovita. Alles see oli, kui räägiti, et väikelaste covid caktsineerimist kindlasti ei tule, aga nüüd, palun väga!

Mis krd siseinfo? Iga päev räägitakse ühest või teisest ravimikatsetusest, mis on kyskil heakskiidu saanud. LOOMULIKULT iga riik valmistub laste vaktsineerimiseks ette.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna nad ei soovita ka 12-17a terveid ja mitte riskirühmas olevaid lapsi vaktsineerida, siis arvad, et nad on nooremate osas teistsugusel seisukohal? WHO-l on antud konkreetsed soovitused, kes peaksid vaktsineerima ja fakt, et alla 12a sinna soovituste hulka ei kuulu.

Ka 12+ kohta nad ei ütle, et vaktsineerimine oleks ebasoovitav. Nad ütlevad, et pole prioriteet. See pole sama, mis mitte soovitamine.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See covid on ikka nii hirmus haigus. Kõik lapsed tuleks ära vaktsineerida. Terviseamet peaks muutma vaktsineerimiskava. Siis saaks kohe sünnitusmajas ära teha ja rahu sellega.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps käib gümnaasiumis (vanuseklass gümnaasiumis 17-19) ja rääkis, et neil on päris mitmeid klassis, kes ise tahaks vaktsineerida, aga vanemad ei luba.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps rääkis, et mitmed vanemad sunnivad oma lapsi! Sest muidu äkki peavad lähikontakti tõttu kodus olema..ja no kes siis oma last koju tahab! Ikka õlg alla ja kao kooli! Imelised vanemad!

+5
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu laps rääkis, et mitmed vanemad sunnivad oma lapsi! Sest muidu äkki peavad lähikontakti tõttu kodus olema..ja no kes siis oma last koju tahab! Ikka õlg alla ja kao kooli! Imelised vanemad!

Jaa, nii palju teadmisi  saavad Sinu käest kodus.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mhm, mhm. Ja sinu käest saavad teadmise, et süstimine annab vabaduse!

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps rääkis, et mitmed vanemad sunnivad oma lapsi! Sest muidu äkki peavad lähikontakti tõttu kodus olema..ja no kes siis oma last koju tahab! Ikka õlg alla ja kao kooli! Imelised vanemad!

Jaa, nii palju teadmisi saavad Sinu käest kodus.

Sul paistab seal kodus internet olevat. Internet kursuseid täis. Raamatuid pole? Laenutada saab. Ah, või on “iseseisev õppimine” teie maailmanägemuse järgi suur patt?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps käib gümnaasiumis (vanuseklass gümnaasiumis 17-19) ja rääkis, et neil on päris mitmeid klassis, kes ise tahaks vaktsineerida, aga vanemad ei luba.

Las su laps teavitab neid sellest, et see on nende otsus ja võivad seda teha, kui soovivad!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las su laps teavitab neid sellest, et see on nende otsus ja võivad seda teha, kui soovivad!

Küllap nad ise ka seda teavad, kuid kui ikka vanem on selline põmmpea nagu siinsetest mõni, kes lapse välja viskaks, kui laps teisiti käituks kui emme tahab … mis seal siis mõelda? Jah, salaja saaks vaktsineerida, aga see tuleks ju varsti välja. Mu tütrel on 20-aastane sõbranna, kes elab veel kodus ja kelle ema täpselt samamoodi ei lase tütrel vaktsineerida – suhted pidid kohe lõppema, kui too vaktsineerib. Suudan veel kuidagi aru saada, et vanem alla 16-aastase eest otsustada soovib, aga et 20-sele visatakse selline ultimaatum … Alandav. Sellega ema ju näitab, et peab last endast palju lollimaks ning suutmatuks eluks vajalikke otsuseid teha. Kusjuures tegemist on väga aruka lapsega.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean ema, kes ei lubanud oma lapsel ennast külastada enne kui on vaktsineeritud!

Aga selline “vaimnevägivald” on ju teie arust norm! Peaasi, et teistpidi pole.

+4
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tean ema, kes ei lubanud oma lapsel ennast külastada enne kui on vaktsineeritud!

Aga selline “vaimnevägivald” on ju teie arust norm! Peaasi, et teistpidi pole.

Kuidas sinu arust külastamine siin paralleel on? Suhtlemise lõpetamine ja elukohast välja viskamine on ikka hoopis midagi muud kui külastamise vältimine.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#3899114:
Ministeeriumi vilepuhuja lekitas ministeeriumisisese kirja.
VILEPUHUJA! Flöödimängijat mõtled? Või jalkakohtunikku? Krt, miks te peate kõiki idiootseid välismaakeelseid sõnu eesti keelde panema? Kas te olete lahedamad, kui ütlete, et vilepuhuja asus meedimajja tööle?

Kas lokulööja oleks sulle meelepärasem?
https://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=vilepuhuja&F=M

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas lokulööja oleks sulle meelepärasem? https://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=vilepuhuja&F=M

Ei, mulle piisab pealekaebajast või informaatorist, sõltuvalt tähendusvarjundist.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps käib gümnaasiumis (vanuseklass gümnaasiumis 17-19) ja rääkis, et neil on päris mitmeid klassis, kes ise tahaks vaktsineerida, aga vanemad ei luba.

Las su laps teavitab neid sellest, et see on nende otsus ja võivad seda teha, kui soovivad!

Ja kes sina oled, et tuled läbi mingi tädifoorumi kellegi last utsitama kellegi teise lapsi mõjutama millekski, mille vastu nende vanemad on??? Mis su taust on?

+2
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma ütlesin oma lapsele, et tegelikult need 17-aastased saavad. Aga… siis ütlesin (siinsetele teemadele mõeldes), et nojah, tegelikult on igasuguseid imelikke vanemaid ka. Kust mina tean – pärast mõnel ema viskabki kodust välja.

Ma elan ühe gümnaasiumihoone kõrval. Täiesti rahulikult noored teevad igasuguseid imesasju, millest vanemad ei tea ega huvituks ka. Juba mõni aasta varem algab see, et kui koolis mingi jama on, siis vanem põhjendab, et ta nii suur juba – mis ma teha saan. Aga kui vaktsiin tuleb jutuks, siis on nii paljude jaoks ka nende 18-aastased parajad pisitibukesed, kelle eest nad 1001% vastutavad.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas lokulööja oleks sulle meelepärasem? https://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=vilepuhuja&F=M

Ei, mulle piisab pealekaebajast või informaatorist, sõltuvalt tähendusvarjundist.

Pealekaebaja on küll hoopis erineva konnotatsiooniga sõna. Informaator samuti. Võib-olla targuta teemadel, milles sul on kometents?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kes sina oled, et tuled läbi mingi tädifoorumi kellegi last utsitama kellegi teise lapsi mõjutama millekski, mille vastu nende vanemad on??? Mis su taust on?

Taust? Jälestan lolle inimesi. Jube kahju on lastest, sest nemad ei saanud valida, kuhu perre nad sünnivad.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingil hetkel massid ärkavad. Mis siis saab? „Siis nad tapavad oma juhid.“ Arvan, et nad tahavad tappa ka neid, kes on kogu aja neile rääkinud, et narratiiv on võlts, et nad elasid surmavas vales. Nad ei taha, et neile seda meelde tuletataks, ja iga kord teiega kohtudes – isegi, kui te ei ütle kunagi „ma ju ütlesin“ – meenub see teiega seoses neile.

+6
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pealekaebaja on küll hoopis erineva konnotatsiooniga sõna. Informaator samuti.

Nagu kirjutasin – sõltuvalt tähendusvarjundist. Või sa mõistad ainult võõrsõnu? Informaator on tegelikult täpselt see, mis sinna sobib. Inimene, kes informeerib.

Võib-olla targuta teemadel, milles sul on kometents?

Minu emakeel ja selle solkimine ongi minu kompetents.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks arvamus, mis võiks seletada vaktsiinitootjate huvi saada kasutusluba ka lastel, on USAs 1986 vastu võetud National Childhood Vaccine Injury Act, mis vabastab vaktsiinitootjad rahalisest vastutusest vaktsiinikahjunõuete korral. See käib lastel kasutamiseks lubatud vaktsiinide kohta.

Vikipeedia: NCVIA’s purpose was to eliminate the potential financial liability of vaccine manufacturers due to vaccine injury claims[1] to ensure a stable market supply of vaccines, and to provide cost-effective arbitration for vaccine injury claims.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan ühe gümnaasiumihoone kõrval. Täiesti rahulikult noored teevad igasuguseid imesasju, millest vanemad ei tea ega huvituks ka. Juba mõni aasta varem algab see, et kui koolis mingi jama on, siis vanem põhjendab, et ta nii suur juba – mis ma teha saan. Aga kui vaktsiin tuleb jutuks, siis on nii paljude jaoks ka nende 18-aastased parajad pisitibukesed, kelle eest nad 1001% vastutavad.

Sa muidu seda oled kaalunud, et vanemaid on palju erinevaid. Jah, kindlasti on neid, kes flip-flopivad nii, kuidas mugav on, sest lastakse, aga enamasti on vastawstikuste seisukohtadega inimesed teineteisest erinevad inimesed.

Või oled tõesti selline amööb, et on sina ja siis mõned, kes on sinu moodi ja siis mingi üks “eesti keskmine jobu” ehk kõik teised?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pole prioriteet. See pole sama, mis mitte soovitamine.

pole prioriteet ehk ei anta soovitust on täpselt üks ja sama asi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pole prioriteet. See pole sama, mis mitte soovitamine.

pole prioriteet ehk ei anta soovitust on täpselt üks ja sama asi.

Ei. Kui X vaikib mingil teemal, siis see tähendab, et X ei pea teemat oluliseks. Kui X ütleb samal teemal välja, et ta ei soovita seda teha, siis see tähendab, et ta näeb ohte ning annab mõista, et ärgu inimesed seda tehku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pole prioriteet. See pole sama, mis mitte soovitamine.

pole prioriteet ehk ei anta soovitust on täpselt üks ja sama asi.

Ei. Kui X vaikib mingil teemal, siis see tähendab, et X ei pea teemat oluliseks.

Just, x vaikib ehk ei pea oluliseks ehk ei soovita. Kui tahaks soovitada, siis teeks seda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitusi tasuks üldse vähem tähele panna ja huvi korral rohkem tähelepanu pöörata sellele, mida soovitaja ise teeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, x vaikib ehk ei pea oluliseks ehk ei soovita. Kui tahaks soovitada, siis teeks seda.

Ja kui tahaks mitte soovitada, siis ka teeks. Kui ei tee kumbagi, järelikult pole teema oluline. Pane tähele – ei kummaski mõttes oluline – pole ohtlik ega ka kasulik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu tütrel on 20-aastane sõbranna, kes elab veel kodus ja kelle ema täpselt samamoodi ei lase tütrel vaktsineerida – suhted pidid kohe lõppema, kui too vaktsineerib. Suudan veel kuidagi aru saada, et vanem alla 16-aastase eest otsustada soovib, aga et 20-sele visatakse selline ultimaatum … Alandav.

Järelikult see 20-aastane ei taha end vaktsineerida ja poeb “ema ei luba” vabanduse taha. See ema ei saa mitte kuidagi teada, et ta laps vaktsineerimas käis. Kui muidugi ema ta id-kaarti ja selle paroole enda käes ei hoia.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järelikult see 20-aastane ei taha end vaktsineerida ja poeb “ema ei luba” vabanduse taha. See ema ei saa mitte kuidagi teada, et ta laps vaktsineerimas käis. Kui muidugi ema ta id-kaarti ja selle paroole enda käes ei hoia.

See 20-aastane tahab küll vaktsineerida ja on olnud sunnitud mitmest üritusest loobuma, sest on vaktsineerimata. Ema saab loomulikult teada, et laps vaktsineeritud on, kui too enam kodus ei istu, vaid koos teiste tudengitega üritustel käib. Jajah, vilunud valetaja muidugi räägiks, et on igal teisel õhtul lihtsalt sõbrannal külas. Ju ta siis ei taha niimoodi. Mina ka ei tahaks pidevas vales elada.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See 20-aastane tahab küll vaktsineerida ja on olnud sunnitud mitmest üritusest loobuma, sest on vaktsineerimata. Ema saab loomulikult teada, et laps vaktsineeritud on, kui too enam kodus ei istu, vaid koos teiste tudengitega üritustel käib. Jajah, vilunud valetaja muidugi räägiks, et on igal teisel õhtul lihtsalt sõbrannal külas. Ju ta siis ei taha niimoodi. Mina ka ei tahaks pidevas vales elada.

Kas sa tõsimeeli väidad, et üks täiskasvanud inimene ei saa end vaktsineerida, sest siis peaks ta mööda üritusi ringi jooksma hakkama?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 404 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Laste vaktsineerimine