Esileht Lapse ootamine MĂ€rtsi beebid 2020

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 170 )

Teema: MĂ€rtsi beebid 2020

Postitas:
KĂ€gu

Hmm.. mul otseselt ohtlik ja midagi vĂ€ga rasket ei ole aga kuna mul on algusest peale olnud mingisugused kĂŽhuvalud kui kaua pĂŒsti seisan/toimetan ja tööpĂ€evad kestavad 12h ja pĂŒstijalu siis olen mĂ”elnud, et ehk peaksin koju jÀÀma aga samas ei tahaks enda dikreedirahasi ka Ă€ra rikkuda haiguslehegađŸ€š

K.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
Rkrr

Hmm.. mul otseselt ohtlik ja midagi vĂ€ga rasket ei ole aga kuna mul on algusest peale olnud mingisugused kĂŽhuvalud kui kaua pĂŒsti seisan/toimetan ja tööpĂ€evad kestavad 12h ja pĂŒstijalu siis olen mĂ”elnud, et ehk peaksin koju jÀÀma aga samas ei tahaks enda dikreedirahasi ka Ă€ra rikkuda haiguslehegađŸ€š

K.

Kas selle uue seaduse jÀrgi ei hakatud arvestama neid rahasid rasedusele eelneva 12 kuu jÀrgi? Vb oli see see lapsehooldustasu, aga see dekreet vist miskit muud. Et see arvestatakse veel millegi muu jÀrgi?

Ma vÀga pole ennast veel nende rahaasjadega kurssi viinud, aga peaks vist vaikselt tegelema hakkama.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

See rasedusele eelnev kÀib jah emapalga kohta. Dikreet arvestatakse ikka vist praeguse aasta jÀrgi, ehk siis kui ma praegu vÔtaksin haiguslehe siis arvestatakse haiguslehe rahadega seda.Keegi targem vÔib muidugi parandada aga minuarust oli nii.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Emapalk

MĂ€rts 2020 sĂŒnnitavate naiste emapalk arvutatakse vastavalt su juuni 2018-mai 2019 palkade keskmine. See mis see aasta teed ei muuda enam midagi.
Rahaliselt kasulik on maksimaalselt kasutada enne dekreeti jÀÀmist neid haiguslehtesid ja rasedushaiguslehte jne. Et juba kui ma ei eksi kolm kuud enne tÀhtaega saab koju loodberitele jÀÀda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Dekreet arvestatakse eelmise kalendriaasta sotsmaksu pÔhjal. Kui jÀÀd 2020, siis 2019 teenitud on siiski oluline.

Please wait...
Postitas:
lill25

Kes on Àmmaemand

Hei tallinna elanikud, kes teist pelgus arvel 🙂 kes teil Ă€mmakas on ja kuidas rahul olete?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

JĂ€llegi…

1. septembrist 2019 muutub vanemahĂŒvitise arvestamise aluseks olev periood! Edaspidi lahutatakse esmalt alati lapse sĂŒnnikuust sellele eelnevad 9 kuud ja hĂŒvitise suuruse arvestatkse sellele 9 kuule eelneva 12 kuu tulude alusel.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Dekreet arvestatakse eelmise kalendriaasta sotsmaksu pÔhjal. Kui jÀÀd 2020, siis 2019 teenitud on siiski oluline.

Soovitan perekooli seadusandluse loengut vĂ”i haigekassa lehte uurida. Üks asi on vanemahĂŒvitis ja teine dekreet ehk sĂŒnnitushĂŒvitis. Arvestatakse veidi erinevatel alustel.
Kui jÀÀd dekreeti 30 pĂ€eva varem tĂ€htajast,saad pikemalt pĂ€rast kodus olla (dekreet kestab alati 140 pĂ€eva) ning vanemahĂŒvitise periood algab hiljem kui ntks 70 pĂ€eva enne tĂ€htaega koju jÀÀdes. Seega on siiski kasulikum mitte kohe loorberitele jÀÀda ja veidi ette mĂ”elda.

Please wait...
Postitas:
Reiwa

1. septembrist 2019 muutub vanemahĂŒvitise arvestamise aluseks olev periood! Edaspidi lahutatakse esmalt alati lapse sĂŒnnikuust sellele eelnevad 9 kuud ja hĂŒvitise suuruse arvestatkse sellele 9 kuule eelneva 12 kuu tulude alusel.

Just, !vanemahĂŒvitise! arvestuse alus muutub ja seda me enam kuidagi mĂ”jutada ei saa. Tööl kĂ€ivad rasedad lĂ€hevad aga enne vanemahĂŒvitist ka !dekreeti!, mis on eraldi haiguspĂ€evade hĂŒvitis ja ette nĂ€htud sĂŒnnitamiseks ning sellest taastumiseks. Nagu kĂ”ik haigushĂŒvitised, mÀÀratakse see eelmise !kalendriaasta! sissetuleku jĂ€rgi arvates dekreeti mineku ajast. MĂ”ni meist vĂ”ib ka sellel aastal vist dekreeti minna ja siis saab 2018 tĂ€isaasta keskmise sotsiaalmaksustatud tulu ulatuses. Suurem osa aga ilmselt lĂ€hevad uuel aastal ja siis arvestatakse see kĂ€esoleva aasta jĂ€rgi. Tapvalt suur vĂ”it pole, aga ikkagi 4,5 kuud kogu 1,5 aastast saame me hetkel veel sissetulekute poolest mĂ”jutada.

Please wait...
Postitas:
Rkrr

16+4

Uuh, eile olin veits paanikas. JĂ€rsku hommikul tekkisid mega tervavad valutorked kĂ”htu. LĂ€ksin igaksjuhuks ITK erakorralisse. Vaadati ĂŒle ja kĂ”ik ikka korras. Arvatavasti oli sooletegevus, mis neid valusd tekitas. Aga kuna esimest korda sellised valud tekkisid, siis teekis hirm kohe.

Kuidas te ennast rahustate et kÔik korras. Enamus vast veel liigutusi ei tunne?

Lisaks uuriks ka, et kas teil ka rindadest juba mingit vedelikku immitseb? Mul juba paar nÀdalalt tuleb midagi. Eile siis Ôhtul kreemitasin rindasid ja jÀrsku vupsas vedeliku tilgake vÀlja.

Reiwa – vĂ€ga hea selgitus sul nende raha asjade koha pealt, sai natuke arusaadavamaks see dekreedi rahade vĂ€rk 🙂 Kuna ma just selline, et saaksin minna juba dets lĂ”pus dekteeti, aga ilmselt venitan siis ikka jĂ€rgmise aastani vĂ€lja.

Panin ennast kirja ka ITK seadusandluse loengule, et ehk saab sealt ka vÀÀrt infot kuidas kĂ”ige Ă”igem kĂ€ituda oleks. 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Natukene loll kĂŒsimus aga kas oscari ultraheli on kĂ”hu pealt?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Natukene loll kĂŒsimus aga kas oscari ultraheli on kĂ”hu pealt?

Tavaliselt ikka kÔhu pealt jah

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Kas teil ka kĂ”ht valutab vahest? Ja kuidas valutab? Endal torked ikka on kĂŒlgedel aga vahest mĂ”ni pĂ€ev on kĂ”ht nagu rohkem valus. Ei oskagi seda kirjeldada. Ja siis lĂ€heb jĂ€lle nĂ€dal vnii mööda kui pole sellist tunnet. đŸ€” 16 nĂ€dalat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Kas teil ka kĂ”ht valutab vahest? Ja kuidas valutab? Endal torked ikka on kĂŒlgedel aga vahest mĂ”ni pĂ€ev on kĂ”ht nagu rohkem valus. Ei oskagi seda kirjeldada. Ja siis lĂ€heb jĂ€lle nĂ€dal vnii mööda kui pole sellist tunnet. đŸ€” 16 nĂ€dalat.

Emakas venib

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Olen ka nÀrganud, et mingi teatud aja tagant tekib selline nÀriv valu kÔhus, seal hulgas ka torkeid, aga mitte vÀga hull vaid lihtsalt ebameeldiv on. Siis tuleb pikem paus(nÀdal vms) ja siis jÀlle sama asi. Ise seostan seda kasvuspurdiga, et loode ja emakas kasvab mingil perioodil kiiremini ja sellest ka need nn emaka venimise valud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
Perekoollane

Hei! Kas teeme selle salajase vĂ€ikese Facebooki grupi Ă€ra? 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Hei! Kas teeme selle salajase vĂ€ikese Facebooki grupi Ă€ra? 🙂

Mina olen poolt (Y)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Mina olen ka vÀiksema poolt.
M29

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tahaks ka:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Kas keegi teist on kĂ€inud nĂŒĂŒd rasedana dpĂ€ikeses solaariumis? VĂ”i arvate et see peaks olema tĂ€iesti vĂ€listatud raseduse ajal?

Please wait...
Postitas:
Perekoollane

Uus grupp!

Proovisin teha tĂ€itsa salajase-salajase, aga ma ei oska.. 😁 VĂ”i mingi kala on.. ÜhesĂ”naga on kinnine grupp, mille liikmeid ei nĂ€e, aga grupi peaksite otsinguga ĂŒles leidma – MB20 – proovige, kas saate liituda.

Please wait...
Postitas:
m29

Mina leidsin ja saatsin liitumiskutse

Please wait...
Postitas:
Rkrr

Arvan, et leidsin ka Ôige grupi ja saatsin liitumiskutse.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Ma ei leia seda gruppi, mingi imelik leht vaid.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Saatsin ka liitumisekutse 🙂

Please wait...
Postitas:
Rkrr

Mina siis jÀlle erakorralises. Ootan siin. TÀna hommikul oli voolus pruunikas ning alakÔhus sellina pÀevade moodi valu.

TĂ€nasega rasedust siis 18+1.
Loodan et kÔik hÀsti ikka.

Please wait...
Postitas:
Rkrr

Mina siis jÀlle erakorralises. Ootan siin. TÀna hommikul oli voolus pruunikas ning alakÔhus sellina pÀevade moodi valu.

TĂ€nasega rasedust siis 18+1.

Loodan et kÔik hÀsti ikka.

Vaadati ilusti ĂŒle ja kĂ”ik ok. Ei osatud öelda, millest selline mÀÀrimine hommikul 🙁 aga Ă€ra ehmatas kĂŒll, kuna isegi raseduse alguses ei olnud mingit mÀÀrimist ja siiamaani ei ole mingeid probleeme olnud rasedusega.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Terekest!

Loodan, et ma vĂ€ga hiljaks ei ole jÀÀnud. Vaatan, et teil on oma grupp juba fb tehtud, ĂŒles ma seda ei leidnud kahjuks, aga ehk keegi kĂ€ib siin ka veel lobisemas.
Nati siis endast ka:
Olen 23a ja ootan hetkel teist last. Rasedust on praeguse seisuga 14+6 nÀdalat ja TA on 25 mÀrts.
Praeguse seisuga on kÔik suht rahulikult möödunud, vahest on ikka paha olla ja kogu aeg on nÀlg majas ja vahest hull vÀsimus ka, aga mitte nii hullult kui esimesega!

Please wait...
Postitas:
Rkrr

PĂ€ris vaikseks on jÀÀnud siin mĂ€rtsi beebides. KĂ”ik siinsed vist tĂ”esti FB-sse lĂ€inud. 🙂

Please wait...
Postitas:
kasutajanimi123

Ei ole FB vÀga aktiivne see meie vÀike grupp, loodetavasti muutub. Hetkel oli seal vist 9 inimest, tulge ka juurde!

See tore, et sul Rkrr kÔik ikka korras!!

Please wait...
NĂ€itan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 170 )

Esileht Lapse ootamine MĂ€rtsi beebid 2020