Esileht Pereelu ja suhted Mehed ja vasektoomia

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 231 )

Teema: Mehed ja vasektoomia

Postitas:

Eriti hea muidugi see olukord, et naine esmalt meelitab mehe vasektoomita tegema ja siis jätab maha – et jumala eest mees uuega lapsi ei saaks, sest siis ju peaks laste isa teiste lastega jagama, sh elatist.

Igaüks otsustagu oma keha eest ise, sh ka mehed.

Kui me seda teemat mehega arutasime, siis loomulikult alustasime juttu sellest, et kas sina tahad veel lapsi. Ekstra küsisin ka üle, et kui meie suhe peaks nässu minema, siis uue naisega tahaksid? Mees vastas, et ta olemasolevate pealt näeb kui suur töö see on ning kohe kindlasti ei tahaks veel vanemana (praegu 42) uuesti öised gaasivalusid ja mähkmemajandust läbi teha. Vahet ei ole millise naisega 🙂

Seega minu mees otsustas just nimelt oma kogemuse pealt ja oma keha üle ise.

Ma usun, et vasektoomia vastased lõikavad-mu-mehelikkuse-ära-mehed ongi need mehed, kes tegelikult laste kasvatamises ei osale. Küll on mugav lennata õielt õiele, seemendada kuidas jaksan, aga lastekasvatamine jäägu naiste tööks.

 

+24
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 08:24; 11.02 08:57; 16.02 09:02; 16.02 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehh, ei ole ikka midagi muutunud. Loen ja imestan, et keegi tõlgendab seda, et mehe  vasektoomia on naise töövõit. Naerma ajab – see on perekonna ühine otsus, kuidas edaspidiselt soovimatuid rasedusi vältida, kuna mehe op on oluliselt lihtsam ja ilma narkoosita, siis on valiku tegemine lihtne.

Sama hästi võiks naise steriliseerimist mehe võiduks pidada.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 10.02 07:44; 11.02 09:35; 11.02 16:48; 12.02 08:37; 15.02 22:44; 16.02 08:07; 16.02 08:34; 23.02 08:39; 26.02 10:04; 27.02 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõõm lugeda, nii palju rahulolevaid naisi. Milline süüdlase tuvastamine ja vastutusele võtmine! Mitte et midagi valesti oleks, aga ei sõnagi sellest, et edaspidi seks naise jaoks ei ole ju enam päris endine.

+1
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.02 09:55; 12.02 10:54; 12.02 17:09; 15.02 21:24; 16.02 08:27; 16.02 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtne on muidugi peita end “kõrvalnähtude” põhjenduse taha. tegelikult on asi ikka selles, et naine ei julge ise ennast steriliseerida, et siis nagu poleks enam naine ja äkki ikka… ja lihtsam on vastutus mehele lükata.

Tead mis. Ma olin abielus ja proovisin igasuguseid vahendeid, kuigi juba eos olid nad mulle vastunäidustatud. Lapsi ei tahtnud me muide kumbki, ei ainsatki ega kunagi. Peale veendumist, et lihtsalt pole võimalik võtta pille (raskekujulised tüsistustega migreenid), minipille (pidev veritsus, pidev kõhu- ja rinnavalu), loe: ei saa kasutada mitte mingeid hormonaalseid vahendeid ega ka vaskspiraali (aneemia), jäi üle vaid kondoom või vasektoomia, sest polnud meil ju vähemalt kolme last ette näidata, mida eesti seadus nõuab ja polnud mina üle 35 aasta vana. Ja mees polnud nõus midagi tegema, isegi mitte kondoomi kasutama, sest tema “ei abiellunud selleks, etkummiga seksida” ja vasektoomiat loomulikult ammugi mitte, sest “tema on ikkagi mees”. Meie läksime lahku. Mina leidsin normaalse mehe, kes teeb oma partneriga koostööd ja tema naise, kes lapsi lihtsalt ei saagi. Ma ei leia, et ma oleks pidanud edasi kannatama, et tema oleks saanud ilma igasuguse vastutuseta mõnuleda.

Aga siis ongi mehe otsus – kas kasutab kondoomi või ei kasuta. Ja kui vasektoomiat ei tee ja naine ei taha kasutada vahendeid, siis ei ole naise asi mehele pinda käia, vaid kas loobuda seksist ja siis lahku minna. Mitte aga mehele pinda käia. Samamoodi ei peaks mees käima naisele pinda, et kasuta seda ja teist vahendit – kui ei sobita koos elama, siis tuleb lahku minna.

Ma miskipärast arvan, et nendes suhetes, kus naine on aastaid mehega sellest rääkinud, et nendes suhetes ka muud asjad käivad nii, et naine muudkui aastaid räägib (st tänitab) ja lõpuks ikka on lahkuminek,  sest naine ongi tänitaja tüüp.

Muidugi on teine asi, kui mees on kohe asjaga päri. Aga räägin olukorrast, kus naine peab meest selleks keelitama ja meelitama ja seletama ja ennast välja vabandama. See ei ole selline suhe, nagu üks siin rääkis, et “pooled räägivad asjadest ja mõistavad teineteist”. Meie ka räägime mehega asjadest ja mõistame teineteist – mina mõistan teda väga hästi, et tema ei taha vasektoomiat veel nii pea teha, sest mina ka ei taha ennast steriliseerida. Kui mina kardan ja kõhklen, miks ei peaks mees kartma ja kõhklema? Miks peavad ainult mehed naisi mõistma, aga vastupidi mitte?

Tänapäeva võrdõiguslikkus on selles mõttes ikka väga kreenis, et enam ei räägita naiste õigustest, vaid räägitakse ainult naiste õigustest, unustades, et ka mehel võib õigusi olla.

Ja mis puudutab kellegi keha – siis igaüks otsustab oma keha üle ise ja kellegi asi ei ole olla vihane, kui mees/naine ei taha mida-iganes. samamoodi nagu mehe asi pole naist süüdistada, kui naine ei soovi seksi – süüdistamise asemel, kui kooselu ei sobi, siis lahku minna, mitte jääda tänitama ja petma. Sama kehtib laste saamise ja mittesaamisega – kui ei sobi teineteise soovid, siis lihtsalt ei sobita koos elama, mitte ei tule nõuda, et just teinepool peab ENDA KEHAGA midagi ette võtma.

+3
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 14:13; 11.02 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seksisid koguaeg hirmus rasedaks jääda

Üks mu tuttav mees kurtis kunagi, et naiste hirm rasestuda on ikka väga suur ja tegelikult vägagi piirab seksuaalelu.

Mis puutub ovulatsiooni arvutamisse, siis igal naisel ei ole regulaarne tsükkel. Minul oli tsükkel tavaliselt 25-29 päeva kõikumisega, kuid oli ka juhuseid, kus hakkasin tilkuma 21 päeva järel ja oli vahesid, mis ulatusid 42 päevani. Arstid ei osanud selle kohta midagi öelda, nagu ka midagi öelda, miks mõnikord olid minestusega lõppevad valus ja mõnikord läks kergelt. Püüdsin ise mingit põhjus-tagajärje seost leida – ei leidnud. Õnneks see aeg möödas, aga jutu mõte – et ei ole nii lihtne see raseduse vältimine kui mõni kägu siin kukub.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõõm lugeda, nii palju rahulolevaid naisi. Milline süüdlase tuvastamine ja vastutusele võtmine! Mitte et midagi valesti oleks, aga ei sõnagi sellest, et edaspidi seks naise jaoks ei ole ju enam päris endine.

Miks see ei peaks enam endine olema?

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.02 12:25; 12.02 08:35; 13.02 10:28; 16.02 08:22; 20.02 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu mees tegi kohe, kui me enam lapsi ei tahtnud. pean normaalseks, mees ka.

Huvi pärast küsiks et kas aju eemaldamine toimus enne kastreerimist või pärast ;(

+1
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 13:11; 04.03 16:57;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Naistel on palju rohkem kõrvalnähte rasedusvastaste vahendite tarbimisel ja ka steriliseerimine tõsisem operatsioon kui meestel.

Viimaste uuringute kohaselt võib vasektoomia mehe jaoks letaalselt lõppeda. Kui läbi lõigatakse spermat peenisesse transportivad juhad, siis ei takista see meeste munandites toimuvat edasist tegevust. Piltlikult öeldes võiks läbilõikekohti võrrelda eskalaatoriga, mida mööda rõõmsate nägudega sõitvad inimesed keset sõitu äkitselt alumisele korrusele prantsatavad. Iga kord, kui mees orgasmi saab, siis lurtsaki-lurtsaki kukuvad munandikotti järgmised annused läbilõigatud armurõõmust. Võib ette kujutada, mis toimub kotikute sees, kui inimene peale vasektoomiat on aastaid suguelu edasi elanud. Mina isiklikult ei tahaks ka suure raha eest sellise äramädanenud kraamiga koti sisse kiigata

+3
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 11.02 13:17; 13.02 00:21; 14.02 03:48; 14.02 03:51; 14.02 04:06; 15.02 00:47; 15.02 13:27; 20.02 08:48; 21.02 07:58; 22.02 00:36; 23.02 01:20; 24.02 00:25; 25.02 00:53; 27.02 03:14; 01.03 02:24; 01.03 09:59; 03.03 00:11; 03.03 00:59; 03.03 02:16; 03.03 04:48; 03.03 16:59; 03.03 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

unustage ära, ükski ensesest lugupidav mees ei invaliidista ennast sellisel viisil. naiste sundimine rasedusvastaseid tervist rikkuvaid vahendeid kasutama ei ole ka õige, ehk kasutage kondoomi kui muidu ei oska keppi nii teha et lapsi ei tule.

+2
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naistel on palju rohkem kõrvalnähte rasedusvastaste vahendite tarbimisel ja ka steriliseerimine tõsisem operatsioon kui meestel.

Viimaste uuringute kohaselt võib vasektoomia mehe jaoks letaalselt lõppeda. Kui läbi lõigatakse spermat peenisesse transportivad juhad, siis ei takista see meeste munandites toimuvat edasist tegevust. Piltlikult öeldes võiks läbilõikekohti võrrelda eskalaatoriga, mida mööda rõõmsate nägudega sõitvad inimesed keset sõitu äkitselt alumisele korrusele prantsatavad. Iga kord, kui mees orgasmi saab, siis lurtsaki-lurtsaki kukuvad munandikotti järgmised annused läbilõigatud armurõõmust. Võib ette kujutada, mis toimub kotikute sees, kui inimene peale vasektoomiat on aastaid suguelu edasi elanud. Mina isiklikult ei tahaks ka suure raha eest sellise äramädanenud kraamiga koti sisse kiigata

Okei, fantaasia on sul vägev, elu sinu tutvusringkonnas võib päris põnev olla.

Sperma nn järelvalmib ja säilitatakse epididüümis, kust see liigub õigel hetkel edasi seemnejuhasse. See kas klammerdatakse või lõigatakse läbi, kuid sellisel juhul ei jäeta “otsi lahti”, vaid suletakse/kauteriseeritakse, ehk siis sperma ei saa epididüümist enam edasi liikuda. Kui sperma jääb epididüümi liiga kauaks, siis see lihtsalt absorbeerub ja lahustub epididüümi membraanis. See on normaalne mehekehas toimuv protsess ja toimub näiteks ka nendel meestel, kes pole anatoomiliselt/hormonaalselt võimelised orgasmi saama või kellel ei ole regulaarset suguelu ega masturbeeri – ja neid mehi on, usu või ei, väga palju, kellel võib sperma kuude kaupa väljutamata jääda. Ei, see sperma ei “mädane” kusagil, see lihtsalt absorbeerub ja lahustub uute spermarakkude peale tekkimisel, üldjuhul ilma igasuguse põletikulise protsessita.

Tehakse ka vasektoomiat, mille puhul suletakse ainult ureetrapoolne seemnejuha ots, munanditepoolne osa jäetakse lahti. Eestis minu teada seda ei praktiseerita. Sellisel juhul langeb sperma tõesti munandikotti, kuid see absorbeerub kiiresti ja mingeid mädanemis- ega käärimisprotsesse seal ei teki. Sperma granuloomide esinevus on väga harv ning alluvad ravile hästi.

Kui sperma enam epididüümist ei välju, reageerib organism sellele üsna kiiresti ja naturaalne spermatootmine väheneb.

Muidugi on vasektoomial mõningad harvaesinevad ohud ja võimalikud kõrvaltoimed, kuid naise steriliseerimisel on need isegi mõnevõrra suuremad ning neid esineb statistiliselt rohkem.

Selliseid “viimaseid uuringuid”, mis tõestaksid vasektoomia võimalikku letaalsust, meditsiiniringkondades ei tea olevat. Küll aga on teada mitmeid psühholoogiauuringuid, mille kohaselt on vasektoomia teinud meeste üldine õnne- ja vabadusetunne keskmisest kõrgem (kuid samas kalduvad nad omale lubama ka rohkem promiskuiteeti).

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sinu “imeline” soovitus toimib suhtes, kus kohe kindlasti kumbki ei soovi lapsi saada? Sa ju ikka tead, et päevade lugemine ei ole kindel viis soovimatu raseduse ära hoidmiseks? Ka kõige kindlama tsükliga naistel esineb elu jooksul tsükli kõikumist.

Üllatus-üllatus, aga kõik maailmas välja mõeldud rasestumisvastased vahendid ei ole 100% kindlad. Seepärast ongi neid variante nii palju erinevaid, et ka kehi on erinevaid. Ka tablettide sööjad, spiraali kasutajad, süsti tegijad ja isegi steriliseeritud naised on ikkagi rasedaks jäänud.

Muideks, on olemas ka igasugu erinevaid kondoome nii meestele kui naistele… kui sulle päevade lugemine ei sobi, keemiat süüa ei taha ja operatsiooni ka pelgad, aga just penetreerimine on väga-väga oluline osa elust.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naistel on palju rohkem kõrvalnähte rasedusvastaste vahendite tarbimisel ja ka steriliseerimine tõsisem operatsioon kui meestel.

Viimaste uuringute kohaselt võib vasektoomia mehe jaoks letaalselt lõppeda. Kui läbi lõigatakse spermat peenisesse transportivad juhad, siis ei takista see meeste munandites toimuvat edasist tegevust. Piltlikult öeldes võiks läbilõikekohti võrrelda eskalaatoriga, mida mööda rõõmsate nägudega sõitvad inimesed keset sõitu äkitselt alumisele korrusele prantsatavad. Iga kord, kui mees orgasmi saab, siis lurtsaki-lurtsaki kukuvad munandikotti järgmised annused läbilõigatud armurõõmust. Võib ette kujutada, mis toimub kotikute sees, kui inimene peale vasektoomiat on aastaid suguelu edasi elanud. Mina isiklikult ei tahaks ka suure raha eest sellise äramädanenud kraamiga koti sisse kiigata

Naise steriliseerimine on kahtlemata palju (elu)ohtlikum.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 19:59; 11.02 15:10; 11.02 18:27; 11.02 21:25; 12.02 13:43; 13.02 09:13; 14.02 08:39; 14.02 08:41; 16.02 09:10; 16.02 11:54; 17.02 11:48; 17.02 13:42; 17.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks sisaldab kirurgiline sekkumine suguvõimesse olgu siis vasektoomia või munajuhade sulgemise näol  nii palju erinevaid  eneseteadvuse, enesekindluse jms. seotud tundeid, et see ei ole küll asi, mida võiks kellelegi peale sundida. Kui naine ei taha kasutada hormoonravimeid on ju ka veel kondoomid võimalikud. Mina küll ei kujutaks ette, et ma mehelt nõuaksin või aastaid peale käiksin, et tee vasektoomia. See peaks ikkagi isiklikest motiividest lähtuv otsus olema. See usaldamise küsimus on ka minu meelest kergelt naiivne. Mitte keegi meist ei tea, mida elu toob, mis kõik juhtuda võib, kasvõi ühe partneri surm, samuti on ennegi juhtunud, et täiesti harmoonilises suhtes inimestest üks ühtäkki leiab teise “hingesugulase”.  Minu meelest ei ole teise survestamine vasektoomiat tegema kuidagi eetiline.

+6
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.02 16:17; 11.02 20:33; 19.02 14:57; 02.03 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeb ikka viha küll, lööd mehe üle – aga selgub, ei saagi temaga last kohe teha. Eks naine naerab pihku ja muud kui nõuab elatist.

Saage üle – ühtegi meest ei saa selleks sundida, see on  nende otsus lõppude lõpuks ja ei ole võõrastel naistel mõtet siin halada.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 10.02 07:44; 11.02 09:35; 11.02 16:48; 12.02 08:37; 15.02 22:44; 16.02 08:07; 16.02 08:34; 23.02 08:39; 26.02 10:04; 27.02 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks sisaldab kirurgiline sekkumine suguvõimesse olgu siis vasektoomia või munajuhade sulgemise näol nii palju erinevaid eneseteadvuse, enesekindluse jms. seotud tundeid, et see ei ole küll asi, mida võiks kellelegi peale sundida. Kui naine ei taha kasutada hormoonravimeid on ju ka veel kondoomid võimalikud. Mina küll ei kujutaks ette, et ma mehelt nõuaksin või aastaid peale käiksin, et tee vasektoomia. See peaks ikkagi isiklikest motiividest lähtuv otsus olema. See usaldamise küsimus on ka minu meelest kergelt naiivne. Mitte keegi meist ei tea, mida elu toob, mis kõik juhtuda võib, kasvõi ühe partneri surm, samuti on ennegi juhtunud, et täiesti harmoonilises suhtes inimestest üks ühtäkki leiab teise “hingesugulase”. Minu meelest ei ole teise survestamine vasektoomiat tegema kuidagi eetiline.

Aga abordile survestamine, kui kondoom alt veab?

Tegelikult muidugi ei soovi paljud mehed kondoomi kasutada, seega survestavad nad naisi aastakümneid oma tervist hormonaasete vahenditega rikkuma.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 19:59; 11.02 15:10; 11.02 18:27; 11.02 21:25; 12.02 13:43; 13.02 09:13; 14.02 08:39; 14.02 08:41; 16.02 09:10; 16.02 11:54; 17.02 11:48; 17.02 13:42; 17.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei invaliidista ennast

Kas sa tahad, et selgitame, mida tähendab vasektoomia?

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 08:49; 11.02 19:59; 11.02 22:54; 12.02 13:13; 13.02 09:02; 15.02 09:16; 15.02 09:56; 15.02 16:52; 16.02 09:34; 17.02 09:30; 17.02 11:36; 22.02 09:57; 23.02 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sinu “imeline” soovitus toimib suhtes, kus kohe kindlasti kumbki ei soovi lapsi saada? Sa ju ikka tead, et päevade lugemine ei ole kindel viis soovimatu raseduse ära hoidmiseks? Ka kõige kindlama tsükliga naistel esineb elu jooksul tsükli kõikumist.

Üllatus-üllatus, aga kõik maailmas välja mõeldud rasestumisvastased vahendid ei ole 100% kindlad. Seepärast ongi neid variante nii palju erinevaid, et ka kehi on erinevaid. Ka tablettide sööjad, spiraali kasutajad, süsti tegijad ja isegi steriliseeritud naised on ikkagi rasedaks jäänud.

Muideks, on olemas ka igasugu erinevaid kondoome nii meestele kui naistele… kui sulle päevade lugemine ei sobi, keemiat süüa ei taha ja operatsiooni ka pelgad, aga just penetreerimine on väga-väga oluline osa elust.

Mõni inimene vist ei ole üldse mingit seksuaalharidust saanud? Sa nagu päriselt võrdled päevade lugemist tablettide, spiraalide ja steriliseerimisega?

Oled kuulnud, et on olemas tõhusad vahendid ja ebatõhusad meetodid? Ja nende tõhususel on väga suur protsentuaalne erinevus. Nn tõhusad vahendid kaitsevad õigel kasutamisel 99%.

Galina Litter:

Mõned naised kasutavad raseduse ärahoidmiseks katkestatud suguühet (peenis võetakse tupest välja enne seemnepurset) ja ohtlike päevade lugemist (naine arvutab menstruaaltsükli põhjal välja päevad, mil toimub ovulatsioon, et vältida suguühet sel perioodil, või teeb apteegi käsimüügis saadavaid ovulatsiooniteste).

“Need meetodid ei sobi raseduse ärahoidmiseks, vaid edasilükkamiseks,” toonitab naistearst dr Galina Litter. “Nende efektiivsus on väga väike. Terve naine, kes elab regulaarset suguelu, peaks neid vahendeid kasutades rasestuma kahe aasta jooksul.”

Allikas: https://tervis.ohtuleht.ee/708503/rasestumisvastaste-vahendite-abc

Eriti hämmastav, et olematute seksuaalharidusega inimene jagab teistele lahkelt nõu…

Kujutan juba ette, et sa oled see tüüp, kes regulaarselt “kogemata” rasedaks jääb ning siis seletab, et vaatamata”vahendi” kasutamisele rasestusid.

 

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt 11.02 20:23; 11.02 20:25; 11.02 21:32; 12.02 14:16; 12.02 15:06; 12.02 17:08; 13.02 09:23; 13.02 09:29; 13.02 23:08; 14.02 10:31; 14.02 16:38; 15.02 19:04; 16.02 21:15; 17.02 05:59; 19.02 22:45; 20.02 10:53; 20.02 16:40; 23.02 20:21; 27.02 12:39; 28.02 18:30; 28.02 20:18; 01.03 17:27; 02.03 20:54; 03.03 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naistel on palju rohkem kõrvalnähte rasedusvastaste vahendite tarbimisel ja ka steriliseerimine tõsisem operatsioon kui meestel.

Viimaste uuringute kohaselt võib vasektoomia mehe jaoks letaalselt lõppeda. Kui läbi lõigatakse spermat peenisesse transportivad juhad, siis ei takista see meeste munandites toimuvat edasist tegevust. Piltlikult öeldes võiks läbilõikekohti võrrelda eskalaatoriga, mida mööda rõõmsate nägudega sõitvad inimesed keset sõitu äkitselt alumisele korrusele prantsatavad. Iga kord, kui mees orgasmi saab, siis lurtsaki-lurtsaki kukuvad munandikotti järgmised annused läbilõigatud armurõõmust. Võib ette kujutada, mis toimub kotikute sees, kui inimene peale vasektoomiat on aastaid suguelu edasi elanud. Mina isiklikult ei tahaks ka suure raha eest sellise äramädanenud kraamiga koti sisse kiigata

Naise steriliseerimine on kahtlemata palju (elu)ohtlikum.

Lisan, samuti võib hormonaalsete vahendite kasutamine olla naisele eluohtlik (trombioht). See vast nii väga sagedane ei ole. Küll aga esineb pea kõikidel horm. vahendate kasutajatel ebameeldivaid kõrvaltoimeid.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt 11.02 20:23; 11.02 20:25; 11.02 21:32; 12.02 14:16; 12.02 15:06; 12.02 17:08; 13.02 09:23; 13.02 09:29; 13.02 23:08; 14.02 10:31; 14.02 16:38; 15.02 19:04; 16.02 21:15; 17.02 05:59; 19.02 22:45; 20.02 10:53; 20.02 16:40; 23.02 20:21; 27.02 12:39; 28.02 18:30; 28.02 20:18; 01.03 17:27; 02.03 20:54; 03.03 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga abordile survestamine, kui kondoom alt veab?

No vali meest, kellega seksida. Minu mees pole iialgi abordile survestanud. Kasvatame kenasti nii plaanitud kui ka plaanimata lapsed suureks. Kui mitu korda elus see kondoom ikka alt veab?

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.02 16:17; 11.02 20:33; 19.02 14:57; 02.03 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi see naise steriliseerimine mingi jube operatsioon on?  Olen selle läbi teinud 40ndate alguses ja ei mäleta et miskit jubedat oleks olnud. Päev haiglas ja mõni aeg ei tohi raskusi tõsta.

Tegin ära kuna mina ei soovinud lapsi ega ka rasestumisvastaseid vahendeid kasutada.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 21:12; 12.02 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi see naise steriliseerimine mingi jube operatsioon on? Olen selle läbi teinud 40ndate alguses ja ei mäleta et miskit jubedat oleks olnud. Päev haiglas ja mõni aeg ei tohi raskusi tõsta.

Tegin ära kuna mina ei soovinud lapsi ega ka rasestumisvastaseid vahendeid kasutada.

Mehe oma on igatahes lihtsam, ohutum, odavam – kõhuõõnt ei avata.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 19:59; 11.02 15:10; 11.02 18:27; 11.02 21:25; 12.02 13:43; 13.02 09:13; 14.02 08:39; 14.02 08:41; 16.02 09:10; 16.02 11:54; 17.02 11:48; 17.02 13:42; 17.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi see naise steriliseerimine mingi jube operatsioon on?  Olen selle läbi teinud 40ndate alguses ja ei mäleta et miskit jubedat oleks olnud. Päev haiglas ja mõni aeg ei tohi raskusi tõsta. Tegin ära kuna mina ei soovinud lapsi ega ka rasestumisvastaseid vahendeid kasutada.

Versus vasektoomia, mis toimub ilma üldnarkoosita ja kestab 15 minutit. Pärast mida mees jalutab omal jalal kabinetist välja ning asub igapäevatoimetuste juurde.

+13
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt 11.02 20:23; 11.02 20:25; 11.02 21:32; 12.02 14:16; 12.02 15:06; 12.02 17:08; 13.02 09:23; 13.02 09:29; 13.02 23:08; 14.02 10:31; 14.02 16:38; 15.02 19:04; 16.02 21:15; 17.02 05:59; 19.02 22:45; 20.02 10:53; 20.02 16:40; 23.02 20:21; 27.02 12:39; 28.02 18:30; 28.02 20:18; 01.03 17:27; 02.03 20:54; 03.03 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sinu “imeline” soovitus toimib suhtes, kus kohe kindlasti kumbki ei soovi lapsi saada? Sa ju ikka tead, et päevade lugemine ei ole kindel viis soovimatu raseduse ära hoidmiseks? Ka kõige kindlama tsükliga naistel esineb elu jooksul tsükli kõikumist.

Üllatus-üllatus, aga kõik maailmas välja mõeldud rasestumisvastased vahendid ei ole 100% kindlad. Seepärast ongi neid variante nii palju erinevaid, et ka kehi on erinevaid. Ka tablettide sööjad, spiraali kasutajad, süsti tegijad ja isegi steriliseeritud naised on ikkagi rasedaks jäänud.

Muideks, on olemas ka igasugu erinevaid kondoome nii meestele kui naistele… kui sulle päevade lugemine ei sobi, keemiat süüa ei taha ja operatsiooni ka pelgad, aga just penetreerimine on väga-väga oluline osa elust.

Mõni inimene vist ei ole üldse mingit seksuaalharidust saanud? Sa nagu päriselt võrdled päevade lugemist tablettide, spiraalide ja steriliseerimisega?

Oled kuulnud, et on olemas tõhusad vahendid ja ebatõhusad meetodid? Ja nende tõhususel on väga suur protsentuaalne erinevus. Nn tõhusad vahendid kaitsevad õigel kasutamisel 99%.

Galina Litter:

Mõned naised kasutavad raseduse ärahoidmiseks katkestatud suguühet (peenis võetakse tupest välja enne seemnepurset) ja ohtlike päevade lugemist (naine arvutab menstruaaltsükli põhjal välja päevad, mil toimub ovulatsioon, et vältida suguühet sel perioodil, või teeb apteegi käsimüügis saadavaid ovulatsiooniteste).

“Need meetodid ei sobi raseduse ärahoidmiseks, vaid edasilükkamiseks,” toonitab naistearst dr Galina Litter. “Nende efektiivsus on väga väike. Terve naine, kes elab regulaarset suguelu, peaks neid vahendeid kasutades rasestuma kahe aasta jooksul.”

Allikas: https://tervis.ohtuleht.ee/708503/rasestumisvastaste-vahendite-abc

Eriti hämmastav, et olematute seksuaalharidusega inimene jagab teistele lahkelt nõu…

Kujutan juba ette, et sa oled see tüüp, kes regulaarselt “kogemata” rasedaks jääb ning siis seletab, et vaatamata”vahendi” kasutamisele rasestusid.

No ma ei tea… Inimest, kes teist inimest solvamata ei suuda oma argumente kirja panna, ei suuda ka väga tõsiselt võtta.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast mida mees jalutab omal jalal kabinetist välja ning asub igapäevatoimetuste juurde.

Teise käo sõnul siiski ei jaluta niisama lihtsalt, vaid “paar päeva harki käimist”

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 08:49; 11.02 19:59; 11.02 22:54; 12.02 13:13; 13.02 09:02; 15.02 09:16; 15.02 09:56; 15.02 16:52; 16.02 09:34; 17.02 09:30; 17.02 11:36; 22.02 09:57; 23.02 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast mida mees jalutab omal jalal kabinetist välja ning asub igapäevatoimetuste juurde.

Teise käo sõnul siiski ei jaluta niisama lihtsalt, vaid “paar päeva harki käimist”

TA olen.  Võin värskete kogemuste põhjal kinnitada, et operatsioon kestis veidi alla 15 minutit ja mees kõndis täiesti normaalsel sammul arsti uksest välja 😀

Opp oli eelsmisel reedel ja vaid nädalavahetusel võttis kergelt, ja esmaspäeval läks tagasi tööle juba. Valusid pole, vaid väiksed lõikus haavad on hellad katsudes. Ise on ta väga rahul ja üllatunud kui väike protseduur see oli.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.02 01:14; 11.02 03:10; 12.02 01:24; 15.02 04:21; 15.02 14:42; 16.02 04:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi see naise steriliseerimine mingi jube operatsioon on? Olen selle läbi teinud 40ndate alguses ja ei mäleta et miskit jubedat oleks olnud. Päev haiglas ja mõni aeg ei tohi raskusi tõsta.

Tegin ära kuna mina ei soovinud lapsi ega ka rasestumisvastaseid vahendeid kasutada.

Mehe oma on igatahes lihtsam, ohutum, odavam – kõhuõõnt ei avata.

Mul  ei avatud kõhuõõnt. Miks seda peaks avama?

Operatsioon on laproskoopiline.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 21:12; 12.02 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi see naise steriliseerimine mingi jube operatsioon on? Olen selle läbi teinud 40ndate alguses ja ei mäleta et miskit jubedat oleks olnud. Päev haiglas ja mõni aeg ei tohi raskusi tõsta.

Tegin ära kuna mina ei soovinud lapsi ega ka rasestumisvastaseid vahendeid kasutada.

Mehe oma on igatahes lihtsam, ohutum, odavam – kõhuõõnt ei avata.

Ei avata seda kõhuõõnt ka naisel. Opp on laproskoopiline. Armid, mis jäävad, on nii väiksed, et isegi ei leia enam üles.
Eks see vahe on jah, et steriliseerimine on üldnarkoosis, aga pmst tehakse ka vist 15-20 minutiga ära. Igaks juhuks jäetakse haiglasse, aga mul näiteks oli narkoosist ärkamine väga kerge ja mingeid komplikatsioone ei olnud. Hiljem oma anamneesi lugedes märkasin, et boonusena vaadati opi ajal üle ka muu siselundkond, mis munasarjade ümbruses silma jäi. Kõik oli korras.

Meestel on selles suhtes ikkagi lihtsam, et tõepoolest, saavad omale igaks juhuks säilitada paar doosi spermat. Naistel seda võimalust vist ei ole, oma munasarjadest osakest enda tarbeks säilitada…

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.02 12:25; 12.02 08:35; 13.02 10:28; 16.02 08:22; 20.02 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on naistel selle vastu, et mees teeb vasektoomia? Kogu aeg on see jutt, et naine peab vastutama selle eest, et rasedaks ei jääks. Nüüd võtab mees vastutuse ja jälle häda.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 10.02 07:44; 11.02 09:35; 11.02 16:48; 12.02 08:37; 15.02 22:44; 16.02 08:07; 16.02 08:34; 23.02 08:39; 26.02 10:04; 27.02 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõõm lugeda, nii palju rahulolevaid naisi. Milline süüdlase tuvastamine ja vastutusele võtmine! Mitte et midagi valesti oleks, aga ei sõnagi sellest, et edaspidi seks naise jaoks ei ole ju enam päris endine.

Mis lollusi sa räägid? Mis süüdlane?
Seks ei ole jah endine – palju parem on, ei pea kartma ega muretsema.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.02 08:03; 12.02 08:56; 12.02 13:30; 12.02 13:31; 15.02 09:48; 15.02 15:20; 23.02 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis lollusi sa räägid? Mis süüdlane? Seks ei ole jah endine – palju parem on, ei pea kartma ega muretsema.

Siis on hästi kui nauding paremaks läks! Igal naisel ei lähe.

Kas 40 aastase mehe vasektoomia on selline suursündmus, mida ema ja sõbrannadega arutada ja vastutamiseks nimetada. Äkki  on.

+3
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.02 09:55; 12.02 10:54; 12.02 17:09; 15.02 21:24; 16.02 08:27; 16.02 22:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 231 )


Esileht Pereelu ja suhted Mehed ja vasektoomia