Esileht Ilu ja tervis Milline dieet, kas fitlap või herbalife?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 123 )

Teema: Milline dieet, kas fitlap või herbalife?

Postitas:
Kägu

A mis sa pahandad?

Aga tema ei saagi mingist kaaluprobleemist üldse aru. Arvab, et jäta aga nisujahu ära ja söö šokolaadi edasi, see ju pole raske, kaal muudkui kukub, milleks siis tõesti toitumiskava. See pähe ei mahu, et kõigil ju pole kaalulangetus nii kerge.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kasutan Fitlapi kava. Proovisin seda esimest korda juba aastaid tagasi ja see toimis. Loomulikult need kilod tulid kohe pärast seda tagasi. Nüüd jälle proovin. Probleem on selles, et ma pole teab mis ülekaaluline. Lihtsalt 4 last sünnitanud ja iga kord jälle paar kilo juurde võtnud. Lisaks kole rasvane kõht, mis teatud juhtudel läheb gaasi täis ja siis olen jälle nagu 6 kuud rase. Fitlapi soovitan selle pärast, et saab mingi pildi ette, palju üldse tohib ühel toidukorral süüa. Näiteks mina võin süüa 420kCal üks toidukord. Seda on tegelikult väga vähe. Mul pigem probleem selles, et toiduained jäävad kappi seisma ja lähevad pahaks. Puuviljad lähevad pahaks, sest neid praktiliselt ei saagi süüa. Õhtuooteks võid süüa pool banaani ja tüki juustu. See on täiesti olematu kogus. Ma ei pea 100% kavast kinni. See poleks võimalik. Mul tekib lihtsalt meeletu magusavajadus. Ma joon natukese piimaga kohvi ja panen siiski ühe lusikatäie suhkrut. Ma ei suuda kohvi või teed juua ilma suhkruta. Ma püsin nii enam-vähem 4-5 päeva kavas ja nädalavahetusel söön tavaliselt. Söön küll kooki, teine päev jäätise, aga ei õgi midagi. Ja selle nädalavahetusega võtan 1kg juurde nagu naksti. See on ebanormaalne. Muidugi see 1kg kukub jälle kiiresti. Alustasin 71,5kg pealt ja praegu kaalun 66,5kg. Tahaks kaaluda 63, aga see number tundub kättesaamatu. Nii palju kaalusin ma viimati 26-aastasel enne lapsi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puuviljad lähevad pahaks, sest neid praktiliselt ei saagi süüa. Õhtuooteks võid süüa pool banaani ja tüki juustu. See on täiesti olematu kogus.

See on küll rumal jutt. Minul on norm 375 kcal ja saan palju süüa. Hommikusöök on omlett kahest munast ja 300 gr maasikaid näiteks. Võin asendada selle 300 gr pirnidega, 400 gr meloniga või natuke väiksema koguse arbuusiga. Õhtuooteks söön tihti puuvilja, eile sõin näiteks 400 gr arbuusi ja mõned pähklid. Mõnikord joon smuutit, kuhu võib 200 gr marju sisse panna. Kust otsast seda vähe on? Söön mõni päev kuni kg puuvilja või marju, mida on ikka väga palju. Ega banaan ainuke puuvili pole.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on küll rumal jutt. Minul on norm 375 kcal ja saan palju süüa. Hommikusöök on omlett kahest munast ja 300 gr maasikaid näiteks. Võin asendada selle 300 gr pirnidega, 400 gr meloniga või natuke väiksema koguse arbuusiga. Õhtuooteks söön tihti puuvilja, eile sõin näiteks 400 gr arbuusi ja mõned pähklid. Mõnikord joon smuutit, kuhu võib 200 gr marju sisse panna. Kust otsast seda vähe on? Söön mõni päev kuni kg puuvilja või marju, mida on ikka väga palju. Ega banaan ainuke puuvili pole.

No ta valib rõvemagusad asjad nagu banaan ja suhkur kohvi sisse. Loll jutt, et ilma suhkruta ei saa-hakkad jooma ning nädalaga harjud ära. Suhkrusõltuvus on see, kui ilma ei saa.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ta valib rõvemagusad asjad nagu banaan ja suhkur kohvi sisse. Loll jutt, et ilma suhkruta ei saa-hakkad jooma ning nädalaga harjud ära. Suhkrusõltuvus on see, kui ilma ei saa.

Suhkrut küll Fitlapiga tõesti ei sööda, aga saab asendada näiteks steviaga. Kohvi sisse ma küll ei pane suhkrut, aga näiteks väga häid kooke saab sellega teha. Minu arust Fitlap on just ainuke toitumiskava, millega saab väga palju puuvilja ja magusat süüa. Nüüd on kavas Balbiino jäätis, mis on minu jaoks isegi liiga magus. Neid saan toidukorraks süüa 4 tk ja kui ühe korra niimoodi sõingi, siis oli magusalaks selline, et mitu nädalat enam magusat ei tahtnud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A mis sa pahandad?

Aga tema ei saagi mingist kaaluprobleemist üldse aru. Arvab, et jäta aga nisujahu ära ja söö šokolaadi edasi, see ju pole raske, kaal muudkui kukub, milleks siis tõesti toitumiskava. See pähe ei mahu, et kõigil ju pole kaalulangetus nii kerge.

Ta ütles, et saab šokolaadi lubada. Sa seda mõistet ikka tajud? See ei tähenda, et lükkad regulaarselt 300-grammiseid tahvleid näost sisse.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ütles, et saab šokolaadi lubada. Sa seda mõistet ikka tajud? See ei tähenda, et lükkad regulaarselt 300-grammiseid tahvleid näost sisse.

Aga kas sina tajud, et kõik inimesed ei saa mingil juhul endale kaalulangetuse perioodil mingisugust šokolaadi lubada. Sellel inimesel on tõsiselt vedanud, kui tal nii kergelt kaal langeb, aga ei tasu siis halvustada neid, kes peavad toitumiskava pidama ja sellest ka 100 protsenti kinni pidama, sest muidu ei saa nad kaalust alla mitte kuidagi. Tema väitis, et muudkui jäta näksimine ja nisujahu ära ja ongi asi klaar, šokolaad samuti midagi ei tee. Suuremal osal ikka teeb küll.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed ei saa aru, jah saan sokolaadi lubada. Minu arust need Orgu pannkoogid ja igasugused tume sokolaadid on pettus. See on ajule pettus. Et näed lahmin sisse neid ja väga hea pannkook. Sa petad ennast sellega ja keha läheb stressi, sest see pole õige asi. Seega jah söön õiget sokolaadi , õiget pannkooki ja õiget jäätist ja söön ka mcdonaldsii hamburgerit.

Vahe ainult selles, et söön neid väga väikestes kogustes mälun pikalt ja tunnen tõesti, et mul on väikesest tahvlist isu täis. Või nt tuleb megaisu hamburgeri järele, siis pm jätan päeval palju asju söömata. Lihtsalt mulle ei meeldi dieedid kus keelatakse magusa vms mingi asja söömist, mis isutab

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed ei saa aru, jah saan sokolaadi lubada. Minu arust need Orgu pannkoogid ja igasugused tume sokolaadid on pettus. See on ajule pettus. Et näed lahmin sisse neid ja väga hea pannkook. Sa petad ennast sellega ja keha läheb stressi, sest see pole õige asi. Seega jah söön õiget sokolaadi , õiget pannkooki ja õiget jäätist ja söön ka mcdonaldsii hamburgerit.

See on küll ikka väga rumal jutt. Toitumiskavade toidud ongi väga head, mitte mingisugune pettus, ei pea tingimata nisujahust pannkooke ja McDonaldsi hamburgerit sööma. Et sina seda teha saad, on ikka erand. Ei kujuta ette, mida sa siis enne veel sõid, et sellise menüüga kaal langeb. Suhkrust saab väga hästi loobuda, selleks kulub paar nädalat ja mingit suhkruisu enam pole. Sellise suhtumisega nagu sina on väga paljud paksud, aga enamik nendest nii maha ei saa.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes ei saa maha kaalu. Inimesel on ju kindel kalorivajadus päevas. Kui see on defitsiidis, siis kaal langeb. Puhas matemaatika. Siin üriattakse rääkida nagu inimesed ei söö midagi, aga kaal ikka ei lange! Pigem on kõik asi peas ja petetakse ennast. Süüakse rohkem kui vaja, aga ise endale ütled, et näed söön ainult salatilehti kaal ei lange!

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes ei saa maha kaalu. Inimesel on ju kindel kalorivajadus päevas. Kui see on defitsiidis, siis kaal langeb. Puhas matemaatika. Siin üriattakse rääkida nagu inimesed ei söö midagi, aga kaal ikka ei lange! Pigem on kõik asi peas ja petetakse ennast. Süüakse rohkem kui vaja, aga ise endale ütled, et näed söön ainult salatilehti kaal ei lange!

See on ammu juba kindlaks tehtud, et inimeste kalorivajadus on erinev, üldteada on ainult keskmised. Sellegipoolest võtab üks ühesuguse kalorihulga juures juurde, teine maha. Organismide efektiivsus toidust saadud kalorite põletamisel on väga erinevad. Ja päris üksühele sisse-välja kalorite arvutus ei tööta Aga sina lased ikka ühte ja sama plaati igas teemas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ütles, et saab šokolaadi lubada. Sa seda mõistet ikka tajud? See ei tähenda, et lükkad regulaarselt 300-grammiseid tahvleid näost sisse.

Aga kas sina tajud, et kõik inimesed ei saa mingil juhul endale kaalulangetuse perioodil mingisugust šokolaadi lubada. Sellel inimesel on tõsiselt vedanud, kui tal nii kergelt kaal langeb, aga ei tasu siis halvustada neid, kes peavad toitumiskava pidama ja sellest ka 100 protsenti kinni pidama, sest muidu ei saa nad kaalust alla mitte kuidagi. Tema väitis, et muudkui jäta näksimine ja nisujahu ära ja ongi asi klaar, šokolaad samuti midagi ei tee. Suuremal osal ikka teeb küll.

Tükike ei tee küll kellelegi midagi, kui sa muus osas rangelt toitud. Nagu ei tee ka selle tükikese söömata jätmine. Lõpetage see luuletamine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed ei saa aru, jah saan sokolaadi lubada. Minu arust need Orgu pannkoogid ja igasugused tume sokolaadid on pettus. See on ajule pettus. Et näed lahmin sisse neid ja väga hea pannkook. Sa petad ennast sellega ja keha läheb stressi, sest see pole õige asi. Seega jah söön õiget sokolaadi , õiget pannkooki ja õiget jäätist ja söön ka mcdonaldsii hamburgerit.

See on küll ikka väga rumal jutt. Toitumiskavade toidud ongi väga head, mitte mingisugune pettus, ei pea tingimata nisujahust pannkooke ja McDonaldsi hamburgerit sööma. Et sina seda teha saad, on ikka erand. Ei kujuta ette, mida sa siis enne veel sõid, et sellise menüüga kaal langeb. Suhkrust saab väga hästi loobuda, selleks kulub paar nädalat ja mingit suhkruisu enam pole. Sellise suhtumisega nagu sina on väga paljud paksud, aga enamik nendest nii maha ei saa.

Nad ei saa maha, sest nad lahmivad neid asju endale liiga palju sisse. Aeg-ajalt üht-teist lubada on ok ja ei mõjuta dieeti kuidagi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad ei saa maha, sest nad lahmivad neid asju endale liiga palju sisse. Aeg-ajalt üht-teist lubada on ok ja ei mõjuta dieeti kuidagi.

Jah, on küll, aga vaidlus läks ju lahti sellest, et see inimene ütles, et mingeid toitumiskavasid pole tarvis, tema jättis aga nisujahu ära ja õhtul enam ei näksi, kaal kukub kolinal. Kõigil ei piisa nii väikestest muudatustest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes ei saa maha kaalu. Inimesel on ju kindel kalorivajadus päevas. Kui see on defitsiidis, siis kaal langeb. Puhas matemaatika. Siin üriattakse rääkida nagu inimesed ei söö midagi, aga kaal ikka ei lange! Pigem on kõik asi peas ja petetakse ennast. Süüakse rohkem kui vaja, aga ise endale ütled, et näed söön ainult salatilehti kaal ei lange!

See on ammu juba kindlaks tehtud, et inimeste kalorivajadus on erinev, üldteada on ainult keskmised. Sellegipoolest võtab üks ühesuguse kalorihulga juures juurde, teine maha. Organismide efektiivsus toidust saadud kalorite põletamisel on väga erinevad. Ja päris üksühele sisse-välja kalorite arvutus ei tööta Aga sina lased ikka ühte ja sama plaati igas teemas.

Loomulikult on “organismide efektiivsus toidust saadud kalorite põletamisel on väga erinev”, sest inimestel on juba kas või erinevad liikumis- (sportimis)harjumused ja kindlasti ka erinev lihasmass. Pekk ei kuluta kaloreid, lihas kulutab. Aga ära tule jutustama, et see on inimestel sünnipäraselt märkimisväärselt erinev. Ei ole.

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nüüd, kui lähed kooli mõnd laste esinemist vaatama, siis utreeritult öeldes on üleühe lapsed ülekaalulised.

Töötan koolis.

Ka meie koolis on praegu keskmiselt igas klassis üks paks. Mõnes ei ole ühtegi.

Ma ei tea, millistes koolides sa neil etendustel käid…

Milleks sellist iba ajada? Isegi riiklik statistika räägib vastupidist.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad ei saa maha, sest nad lahmivad neid asju endale liiga palju sisse. Aeg-ajalt üht-teist lubada on ok ja ei mõjuta dieeti kuidagi.

Jah, on küll, aga vaidlus läks ju lahti sellest, et see inimene ütles, et mingeid toitumiskavasid pole tarvis, tema jättis aga nisujahu ära ja õhtul enam ei näksi, kaal kukub kolinal. Kõigil ei piisa nii väikestest muudatustest.

Lisaks sellele ütles ta ka, et ei tohi üle süüa, et ta ei söö õhtul hilja ja – tähelepanu! – liigutab end, mis vähendab isu magusa järele. Kõik need asjad jäid sul mugavalt märkamata.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed ei saa aru, jah saan sokolaadi lubada. Minu arust need Orgu pannkoogid ja igasugused tume sokolaadid on pettus. See on ajule pettus. Et näed lahmin sisse neid ja väga hea pannkook. Sa petad ennast sellega ja keha läheb stressi, sest see pole õige asi. Seega jah söön õiget sokolaadi , õiget pannkooki ja õiget jäätist ja söön ka mcdonaldsii hamburgerit.

Mina-mina-mina ja “mulle ei meeldi”. Inimesed on erinevad, muide.
Minu meelest on sinu “ajule pettus” jutt ajule pettus. Sa oled ennast veennud, et sinule juba keegi ei saa öelda, mida süüa. Fine!
Meile sobib, kui programm teeb selle planeerimise ja rehkendamise töö meie eest ära. Ja toitumiskavades ei ole mingit pettust. See ei ole ometi Herbalife oma kahtlaste kokteilidega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed ei saa aru, jah saan sokolaadi lubada. Minu arust need Orgu pannkoogid ja igasugused tume sokolaadid on pettus. See on ajule pettus. Et näed lahmin sisse neid ja väga hea pannkook. Sa petad ennast sellega ja keha läheb stressi, sest see pole õige asi. Seega jah söön õiget sokolaadi , õiget pannkooki ja õiget jäätist ja söön ka mcdonaldsii hamburgerit.

Hoopis sina petad end, kui arvad, et on jubedalt vaja selliseid asju süüa. Mul on näiteks jumala savi, ei söö ka fitlapi magustoite, sest see ajab ilmselt hamba verele.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures need nn asendustooted…nn “kalorivaba shokolaad” v pannkook tekitavad isu just PÄRIS asja järgi. Parem kohe väikses koguses neid päris asju süüa, kui ennast petta. Aju saab aru, et on head asja saanud ja stress taandub

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures need nn asendustooted…nn “kalorivaba shokolaad” v pannkook tekitavad isu just PÄRIS asja järgi. Parem kohe väikses koguses neid päris asju süüa, kui ennast petta. Aju saab aru, et on head asja saanud ja stress taandub

Toitumiskava pannkoogid ongi palju rohkem “päris”, sest neis on toitaineid, mitte ainult nisujahu ja suhkur. Sul on lihtsalt suhkrusõltuvus, siis tunduvad nii vältimatult vajalikud, mida süüa. Minule ei maitse näiteks tavalised pannkoogid üldse, toitumiskava omad maitsevad. Aga sina ilmselt pole neid söönudki, et ütled, et on mingi asendus. Mingit kalorivaba šokolaadi pole samuti olemas, toitumiskavas võib võtta tüki tumedat šokolaadi, mis sulle lihtsalt ei maitse, sest pole pooleks suhkruga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli veel suurem ülekaal kui teemalgatajal, +50kg. Kaal oli enne suur, kuid põdesin depressioni ning sellega tuli veel kaalu juurde.

Liitusin figuurisõpradega ning olen 3kuuga 10kg alla võtnud. Kindlasti jätkan sellega, kuniks normkaalu saavutan. Suurim muudatus, mille ma tegin, on see, et päevas on 3 toidukorda ning 2 vahepala. Varasemalt ma näiteks hommikul ei söönud.

Minu menüü on laias laastus selline – hommikul 2 võileib singi, juustu, salatiga ning 1 praemuna ja tass kohvi.

Enne lõunaks vahepalaks puuvili

Lõunal käin sööklas, kui menüüs on mõni mulle maitsev supp, siis eelistan suppi. Kui võtan prae, siis eelistan riisile-kartulile-makaronidele ahjuköögivilju ning lisandiks juurde ka värsked salatid, liha ja kala puhul eelistan valida kastmeta variandi.

Peale lõunal vahepalaks puuvili

Õhtul kodus ahju köögiviljad või värske salat ning juurde tükk liha või kodujuustu.

Kui punkte üle jääb, siis söön magusaks jäätist, pudingit või väikse tüki šokolaadi või natuke pähkleid.

Jälgin, et jooksin päeva jooksul 1,5l vett. Töö juures on mul laua peal liitrine kann veega, mille siis päeva jooksul ära joon.

Otseselt midagi endale ei keela, kuid jälgin ja pean arvestust, mida ja palju söön. Näksimisest olen loobunud ning kuna on korrapärased söögikorrad, siis pole ka kiusatust tekkinud. Koju teadlikult kiusatusi ei osta. Kui juhtubki, et õhtul tahaks veel nagu midagi süüa, siis pole õnneks selliseid kiusatusi kodus. Olengi siis söönud veel mõne puuvilja või porgandeid.

Mul on olnud ka väikseid tagasilööke, kuid hetkel on kaal languses. Olen nüüd ka märganud, et söögiisu on suurem enne päevi ning siis on vahel ka raskem. Mind väga motiveerib ja toetab grupis käimine. Üksi oleks mul raske ning ei saaks vist hakkama.

Mina oma kogemusest seega soovitan figuurisõpru.

Müstika! Kuidas saab sellise menüüga alla võtta?

Mida sa siis sel ajal veel sõid, kui kaalualandamisega ei tegelenud?

Minu arust on see menüü ikka väga nälgimine. Praegu püüan enda arust “normaalsemalt” toituda. See tähendab, et hommikul 1-2 kaussi krõbimaid piimaga (erinevaid, ka magusaid). Lõunaks soe söök, mis võib olla ka burger friikatega või hiina toit või mis iganes. Magustoiduks paar küpsist ka vahel. Õhtul ainult puu- ja köögiviljad. Enne sõin, mis meeldis. Näteks võisin vabalt süüa hommikul 100 g šokolaadi ja õhtul jälle lisaks muule toidule, veel lisaks mõni koogitükk, saiake. Sõin ka kell 12-1 öösel, kui tahtsin. Kartulikrõpse ka. Mõne inimese mõistes ei olnud ma siis ka paks – 165/60.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on see menüü ikka väga nälgimine. Praegu püüan enda arust “normaalsemalt” toituda. See tähendab, et hommikul 1-2 kaussi krõbimaid piimaga (erinevaid, ka magusaid). Lõunaks soe söök, mis võib olla ka burger friikatega või hiina toit või mis iganes. Magustoiduks paar küpsist ka vahel. Õhtul ainult puu- ja köögiviljad. Enne sõin, mis meeldis. Näteks võisin vabalt süüa hommikul 100 g šokolaadi ja õhtul jälle lisaks muule toidule, veel lisaks mõni koogitükk, saiake. Sõin ka kell 12-1 öösel, kui tahtsin. Kartulikrõpse ka. Mõne inimese mõistes ei olnud ma siis ka paks – 165/60.

Oled sa kindel, et sa kirjeldad praegu kaalu alandamise menüüd, mitte seda, mis on sinu tavapärane söömisharjumus?

Ilmselt oled veel väga noor ja ka liikuva eluviisiga. Siin teemas kirjutavad siiski inimesed, kes on ülekaalulised ja ilmselt mitte nii verinoored inimesed. Seega, milleks esitada enda täiesti ebatervislikku menüüd, millega paks inimene ei saaks grammigi alla? Ja see, keda tsiteeriti ja kelle kohta imestati, et kuidas sellise menüüga alla saab, oli ju ometi tugevalt ülekaaluline inimene, mitte 165/60, kes ehk võibki endale mõne burksi lubada.

Isiklik arvamus, aga niimoodi nagu sina, ei peaks toituma ka kriipspeenikene inimene, kellel pole kaaluga kunagi probleemi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on see menüü ikka väga nälgimine. Praegu püüan enda arust “normaalsemalt” toituda. See tähendab, et hommikul 1-2 kaussi krõbimaid piimaga (erinevaid, ka magusaid). Lõunaks soe söök, mis võib olla ka burger friikatega või hiina toit või mis iganes. Magustoiduks paar küpsist ka vahel. Õhtul ainult puu- ja köögiviljad.

Täiesti idiootne menüü.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on see menüü ikka väga nälgimine. Praegu püüan enda arust “normaalsemalt” toituda. See tähendab, et hommikul 1-2 kaussi krõbimaid piimaga (erinevaid, ka magusaid). Lõunaks soe söök, mis võib olla ka burger friikatega või hiina toit või mis iganes. Magustoiduks paar küpsist ka vahel. Õhtul ainult puu- ja köögiviljad. Enne sõin, mis meeldis. Näteks võisin vabalt süüa hommikul 100 g šokolaadi ja õhtul jälle lisaks muule toidule, veel lisaks mõni koogitükk, saiake. Sõin ka kell 12-1 öösel, kui tahtsin. Kartulikrõpse ka. Mõne inimese mõistes ei olnud ma siis ka paks – 165/60.

Kahekümnendates sõin ka seda, mis meeldis. Kommi ja saiakesi praktiliselt iga päev. Kui ma nüüd tagantjärele mõtlen, siis 3000 kcal tuli küll päeva peale umbes kokku. Ja juurde ma ei võtnud nii eriti midagi, olin 170 cm pikkuse juures 55-57 kg pikki aastaid. Kui vahel oligi nii, et tahtsin kohe eriti peenike olla, mingi pidu või uus peika, siis nädal aega nälgisin ja sain 5 kg alla nagu naksti. Nüüd olen ligi 50 ja ei ole enam asjad nii lihtsad. Kui sina sellise menüüga jätkad, on vist ka keskeas ülekaal platsis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on see menüü ikka väga nälgimine. Praegu püüan enda arust “normaalsemalt” toituda. See tähendab, et hommikul 1-2 kaussi krõbimaid piimaga (erinevaid, ka magusaid). Lõunaks soe söök, mis võib olla ka burger friikatega või hiina toit või mis iganes. Magustoiduks paar küpsist ka vahel. Õhtul ainult puu- ja köögiviljad. Enne sõin, mis meeldis. Näteks võisin vabalt süüa hommikul 100 g šokolaadi ja õhtul jälle lisaks muule toidule, veel lisaks mõni koogitükk, saiake. Sõin ka kell 12-1 öösel, kui tahtsin. Kartulikrõpse ka. Mõne inimese mõistes ei olnud ma siis ka paks – 165/60.

Oled sa kindel, et sa kirjeldad praegu kaalu alandamise menüüd, mitte seda, mis on sinu tavapärane söömisharjumus?

Ilmselt oled veel väga noor ja ka liikuva eluviisiga. Siin teemas kirjutavad siiski inimesed, kes on ülekaalulised ja ilmselt mitte nii verinoored inimesed. Seega, milleks esitada enda täiesti ebatervislikku menüüd, millega paks inimene ei saaks grammigi alla? Ja see, keda tsiteeriti ja kelle kohta imestati, et kuidas sellise menüüga alla saab, oli ju ometi tugevalt ülekaaluline inimene, mitte 165/60, kes ehk võibki endale mõne burksi lubada.

Isiklik arvamus, aga niimoodi nagu sina, ei peaks toituma ka kriipspeenikene inimene, kellel pole kaaluga kunagi probleemi.

Ma ju kirjutasin, et enam ma ei söö eriti magusat ja vahel, jah, luban lõunaks burgeri või ükskõik, mis sööki. Õhtul söön ainult köögi- ja puuvilju ja olen sellise söömisega mitu kg alla võtnud. Verinoor ei ole, olen 43. Sellise ebanormaalse õgimisega nagu enne, tulid kilod siiski vaikselt juurde ja sellepärast ma proovingi nüüd teistmoodi. Nooremana ei olnud üldse probleemi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu püüan enda arust “normaalsemalt” toituda. See tähendab, et hommikul 1-2 kaussi krõbimaid piimaga (erinevaid, ka magusaid). Lõunaks soe söök, mis võib olla ka burger friikatega või hiina toit või mis iganes. Magustoiduks paar küpsist ka vahel.

Paksu arusaamine normaalsest toitumisest – tule taevas appi. Ja siis pärast tuleb räägib siin, kui eriline organism tal ikka on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paksu arusaamine normaalsest toitumisest – tule taevas appi. Ja siis pärast tuleb räägib siin, kui eriline organism tal ikka on.

Paljudel paksudel ongi terviseprobleemid: kilpnäärme alatalitlsus, hormonaalsed häired, veresuhkru reguleerimise häired. Kaua sa jaurad oma paksude erilisusest. Sellistel inimestel tõepoolest kasvab kaal kergemini. Suuremal osal on tõepoolest vale toitumine peamine põhjus, aga ka siis osa läheb paksuks, osa mitte. Kui ise ei tea meditsiinist midagi, milleks räusata igas teemas. Ei ole sina sellepärast teistest nii palju erilisem ja parem, et kaaluprobleemi pole. Muudkui hüppab ja jaurab. Kas mingit muud elu ka on sul või. Äkki leiaks mingi hobi endale, siis saaks sealt kiita ja tunnustust, ei pea ennast paksude arvel siin rahuldama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paksu arusaamine normaalsest toitumisest – tule taevas appi. Ja siis pärast tuleb räägib siin, kui eriline organism tal ikka on.

Paljudel paksudel ongi terviseprobleemid: kilpnäärme alatalitlsus, hormonaalsed häired, veresuhkru reguleerimise häired. Kaua sa jaurad oma paksude erilisusest. Sellistel inimestel tõepoolest kasvab kaal kergemini. Suuremal osal on tõepoolest vale toitumine peamine põhjus, aga ka siis osa läheb paksuks, osa mitte. Kui ise ei tea meditsiinist midagi, milleks räusata igas teemas. Ei ole sina sellepärast teistest nii palju erilisem ja parem, et kaaluprobleemi pole. Muudkui hüppab ja jaurab. Kas mingit muud elu ka on sul või. Äkki leiaks mingi hobi endale, siis saaks sealt kiita ja tunnustust, ei pea ennast paksude arvel siin rahuldama.

Minu kommentaar käis selle kohta – “hommikuks krõbinad, lõunaks burks või hiinakas ja vahepalaks küpsised”. Kaua sa ise jaurad selle tervisehädadega vähemuse ümber, mis absoluutselt asjasse ei puutu? Enamus on siiski just samasuguse menüü tõttu paksud, mitte mingi tervisehäda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen siis see, kellel on ka ülisuur kehakaal, kuid kes on Figuurisõprade abiga nüüd 15kg alla võtnud. Mina olen tõesti sünnist saati olnud ikka normkaalu nö ülemises osas või väikse ülekaaluga. Samas mul on 3 venda, kellel seda probleemi polnud ning tõesti mu 2 venda sõid palju ebatervislikumalt kui minna. 1 vend võis nii palju komme päevast päeva sissse ajada, et kui ma selliseid koguseid oleks söönud, mul oleks süda paha ja oksendaksin. Samas see vend sõi muus osas koduseid toite täpselt samamoodi, ta lemmik oli ühepajatoit. Teine vend sõi lisaks siis pidevalt küpsiseid ning küpsetisi (vanaema meil pea iga päev midagi küpsetas). Trullakam aga olin mina. Lapsena ja teismelisena samas mitte nii väga. Ma oli füüsiliselt väga aktiivne, tegin rasket maatööd ning käisin ujumas ning korvpalli trennis. Kuid ma oli oma vendadest lapsena ka palju tõbisem (pidevalt angiinis, mis lõppes südamelihase põletikuga ning mandlite eemaldamisega), sellest edasi tuli hilisteismelisena reuma ning astma ning reumatoloog ei lubanud enam korvpalli trennis liigeste tõttu käia.

Üldjuhul ma püsisin siiski normkaalu ülemisel piiril. Siin jäin rasedaks ning organismis läksid hormoonid puha sassi, võtsin juurde 30kg, tekkis preeklempsia ning sünnitus esilekutsumisega. Peale sünnist ka hormoonid nii sassis, et mul tekkis isegi veeallergia (vett juua ikka sain, kuid nahaga kokkupuutel nahk läks punaseks, koorus maha jne et dushi all käisin ainult äärmisel vajadusel ning kodused majapidamistööd, mis olid seotud veega tegid teised pereliikmed. Õnneks paari kuu möödudes läksid asjad ise korda, ses osas, et veeallergia kadus ära (päikseallergia on siiani).

Siis mingi hetk ma vahetasin töökohta, et läksid kontoritöö peale ning aktiivsus vähenes ning kaal tõusis veelgi. Lisaks Covidi ajal tekkis mul depressioon ning ma võtsin ka meeletult juurde. Õnneks sain depressioonist tänu ravimitele, psühholoogile jagu. Kõige paremini aitas sellest välja tulla see, et kui olemine oli juba parem ja ellu hakkasid uuesti nö värvid tekkima, siis hakkasin rattaga sõitma. Sõitsin terve kevade, suve ja sügise (vähemalt 5 päeva nädalas ja päevas 20-30km). Kaalu see ei langetanud, kuid enam juurde ka ei tulnud.

Kui mul depressioon nii öelda läbi oli, siis hakkas perearst mulle rääkima ka kaalulangetusest. Perearst tahtis mind suunata, kas maovähendus opile või Ozempic süstid määrata. Minu jaoks ei olnud kumbki variant mõeldavad. Ma otsustasin, et enne proovin ise, kui ei õnnestu kaalualandus, siis mõtlen enne nendele süstidele, kui op oli minu jaoks täiesti välistatud.

Hetkel mul on õnnestunud kaalu alandada ning mind aitab just grupis käimine. Suurimad muudatused, mis ma tegin (mainisin ka juba eespool), olid kindlad toidukorrad ning võimalusel 2 vahepala, kindlasti hommikusöök (varasemalt ma hommikust ei söönud). Ma ei ole võtnud eesmärgiks kiirelt alla võtta ning ennast näljutada. Ma tahangi minna rahulikus kuid kindlas tempos, kaalulangus nädalas 0,5-1,5kg. Seda seetõttu, et ma loodan selliselt pikaajaliselt toimides mul tekivad uued kasulikud harjumused ning keha kohaneb ehk niimoodi paremini. Loodan, et selliselt toimides ei juhtu nii, et võtan kiirelt alla, kuid siis kui olen soovkaalu saavutanud, siis läheb kontroll käest ja kõik tuleb tagasi.

Samuti ma arvan, et inimene, kes ise ei ole kaaluprobleemiga võidelnud, kokku puutunud isiklikul tasandil, ei oska sellest aru saada. Nagu näha, siis puudub ka mõnel normaalus oleval inimesel empaatia ning oskus viisakalt suhelda. Täpselt samuti sinnamaani kuniks ma ise ei olnud depressiooni põdenud, ei olnud mul ligilähedastki ettekujutust, mida see tegelikkuses tähendab. Nüüd mul endal selles osas kogemus ning ka arusaam. Näiteks mitte kõik, kellel on depressioon ei tee enesetapu sellepärast, et neil oleks elu isu otsas. Ei, neil ei ole, kuid nad ei oska näha muud väljapääsu sellest õudusest.

Selle pika jutu mõte on, ignoreerige neid üleolevaid, halvustavaid jne kommentaare, ärge reageerige ega vastake nendele, niimoodi te ainult toidate nende ego. Paks inimene võib söömise lõpetada ja lõpuks alla võtta ja võibolla olla ka paremas vormis kui see õelutseja siis kommentaariumis, kuid see õelutseja jääb ikka õelutsejaks, ajusid ning tundub, et ka empaatiat ei ole võimalik osta.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 123 )


Esileht Ilu ja tervis Milline dieet, kas fitlap või herbalife?