Esileht Tööelu, raha ja seadused. Minimalistlik eluviis või koonerdamine?

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 263 )

Teema: Minimalistlik eluviis või koonerdamine?

Postitas:
Kägu

Saartest näiteks kasutati pastlaid ainult Muhus. Saaremaal, Hiiumaal, Vormsis, Planglil jne jne kanti rahvariide juurde kingi. Mitte jah ürgajal just :-), aga juba sajandeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu arust võiks me siiski enda ümber ka ilu luua

Mismoodi see rohkem ümbritsevate inimeste jaoks ilu loob, kui mul on seljas väga hästi kokkuklapitatud ja kokkusobivad rõivad, aga lihtsalt samasugused või on isegi kingas samad kui eile. Lähen poodi või jalutan tänaval ja kõik võõrad ümbritsevad vaatavad mind et: issand, see töll jälle samasuguste riietega kui eile. Nii või?

Ma ütlen sulle ausalt – kui sul on üks jube hästi istuv komplekt, mis on ajatu, kvaliteetne, hoolitsetud ja hooldatud, siis ei näe sa vähem “ilu tekitav” välja kui näitsik, kel on 79 komplekti. Põhjus see, et tead…ümbritsevatel on sügavalt kama, kas sa “lood maailma päikest ja ilu” seepärast, et seljas on hea hästiistuv universaalne komplekt või seepärast, et hommikul valisid garderoobitoas 40 minutit seelikustangelt 42 seeliku hulgast just selle ja siis sahtlist passitasid 40 paari kõrvarõngaste hulgast just need. Ja siis vahetasid kaks korda seelikut, sest mis tegi pepu väikseks ja mis tegi pepu suureks.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütlen sulle ausalt – kui sul on üks jube hästi istuv komplekt, mis on ajatu, kvaliteetne, hoolitsetud ja hooldatud, siis ei näe sa vähem “ilu tekitav” välja kui näitsik, kel on 79 komplekti.

Ma arvan, et see ilu tegemise lause oli mõeldud pigem selles võtmes, et minimalism, kus kõike on võimalikult vähe, on ka lakooniline. Kaunistusi ju minimalismis suurt ei kasutata, ei lilli, maale, vaipasid jne. Kui on särk, siis näiteks lihtne valge või hall. Kui sul on juba mingi lilleline rüüsidega kleit, siis see ei ole enam minimalism, sest minimalism väljendub ka värvivalikus või mustrivalikus.

Mina arvan samuti, et väga hea on, kui terve maailm ei ole mingeid minimalistlikke inimesi täis, muidu oleks küll kole elu. Mulle ei meeldi tegelikult meie kaasaegne arhitektuur, kus kõik on joonlauaga tõmmatult sirge ja palju halli betoonpinda. Oleks ikka kena küll, kui praegugi tehtaks nikerdustega uksi, sambaid, fassaadikaunistuseks kujusid, lillornamente jms, nagu oli juugendis vms varasemal ajal. Kogu sellest minimalismist ja funktsionalismist on juba kõrini. Tahan, et oleks lopsakalt ilus, mitte minimaalne ja lakooniline.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et see ilu tegemise lause oli mõeldud pigem selles võtmes, et minimalism, kus kõike on võimalikult vähe, on ka lakooniline. Kaunistusi ju minimalismis suurt ei kasutata, ei lilli, maale, vaipasid jne. Kui on särk, siis näiteks lihtne valge või hall. Kui sul on juba mingi lilleline rüüsidega kleit, siis see ei ole enam minimalism, sest minimalism väljendub ka värvivalikus või mustrivalikus.

Ei, reaalses argielus minimalism ei väljendu kaugelt mitte alati värvi- või mustrivalikus. Absoluutselt kõige minimalistlikum inimene, keda ma tean, elab 20 ruutmeetrises toas, kus on erkpunane kapike, õunarohelised seinad, lilla vaip ja helesinine diivan. Voodi on puiduvärvi ja suurte rukkililedega. Kõik. Rohkem mööblit tal pole. Et tooli, ei lauda. Ka on tal minu teada ainult kaks klaasi, aga need on need värviliste triipudega, mingist soome huippu-kuulsast seeriast.

Minul näiteks on üks paar saapaid ja need on Riekeri erkpunased. Ka jopesid on mul täpselt üks ja see on tumehall fuksiaroosaga. Kingi on mul ka üks paar ja need küll on mustad, aga vasaku kinga tald on oranž ja parema kinga tald on sinine. Rant on must, aga istudes ja käies ikka paistab. Juuksekumme on mul kaks – üks on tõesti tumepruun, teine on must kollaste täppidega.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt kõige minimalistlikum inimene, keda ma tean, elab 20 ruutmeetrises toas

Oled sa kindel, et see on tal minimalism ja mitte vaesus? Neid ei tohiks ka omavahel segamini ajada.

Minimalism ei tähenda seda, et kõike on vähe ja kõik on väike või odav, vaid stiililiselt tähendab see siiski lakoonilisust. Kuigi see võib olla nii kallis kui ka avar.

Stiilinäiteid: https://ittceramic.com/en/minimalist-style/

https://www.architecturaldigest.com/story/white-chocolate-minimalism-is-the-new-interior-trend-to-watch

Ja näiteks ühed kevadvärvid (hmm) 2023, riietuses: https://classyyettrendystore.com/products/the-french-minimalist-capsule-wardrobe-spring-2023-collection

Sellised asjad mulle kangastuvadki silme ees, kui me räägime minimalistlikust elustiilist. Niisugused interjöörid ja selline vaoshoitud riietumisstiil.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütlen sulle ausalt – kui sul on üks jube hästi istuv komplekt, mis on ajatu, kvaliteetne, hoolitsetud ja hooldatud, siis ei näe sa vähem “ilu tekitav” välja kui näitsik, kel on 79 komplekti.

Ma arvan, et see ilu tegemise lause oli mõeldud pigem selles võtmes, et minimalism, kus kõike on võimalikult vähe, on ka lakooniline. Kaunistusi ju minimalismis suurt ei kasutata, ei lilli, maale, vaipasid jne. Kui on särk, siis näiteks lihtne valge või hall. Kui sul on juba mingi lilleline rüüsidega kleit, siis see ei ole enam minimalism, sest minimalism väljendub ka värvivalikus või mustrivalikus.

Mina arvan samuti, et väga hea on, kui terve maailm ei ole mingeid minimalistlikke inimesi täis, muidu oleks küll kole elu. Mulle ei meeldi tegelikult meie kaasaegne arhitektuur, kus kõik on joonlauaga tõmmatult sirge ja palju halli betoonpinda. Oleks ikka kena küll, kui praegugi tehtaks nikerdustega uksi, sambaid, fassaadikaunistuseks kujusid, lillornamente jms, nagu oli juugendis vms varasemal ajal. Kogu sellest minimalismist ja funktsionalismist on juba kõrini. Tahan, et oleks lopsakalt ilus, mitte minimaalne ja lakooniline.

minimalism on igaühe jaoks erinev. Mul on vanaaegsete nikerdatud seinaliistudega kodu, antiiklaud, antiikkapp. aga kuna kapp on väike, sisaldab see vähe asju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled sa kindel, et see on tal minimalism ja mitte vaesus? Neid ei tohiks ka omavahel segamini ajada.

Kindel. 100%.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt kõige minimalistlikum inimene, keda ma tean, elab 20 ruutmeetrises toas

Oled sa kindel, et see on tal minimalism ja mitte vaesus? Neid ei tohiks ka omavahel segamini ajada.

Minimalism ei tähenda seda, et kõike on vähe ja kõik on väike või odav, vaid stiililiselt tähendab see siiski lakoonilisust. Kuigi see võib olla nii kallis kui ka avar.

Stiilinäiteid: https://ittceramic.com/en/minimalist-style/

https://www.architecturaldigest.com/story/white-chocolate-minimalism-is-the-new-interior-trend-to-watch

Ja näiteks ühed kevadvärvid (hmm) 2023, riietuses: https://classyyettrendystore.com/products/the-french-minimalist-capsule-wardrobe-spring-2023-collection

Sellised asjad mulle kangastuvadki silme ees, kui me räägime minimalistlikust elustiilist. Niisugused interjöörid ja selline vaoshoitud riietumisstiil.

kunstisuund ja elustiil on erinevad asjad.

Minimalistliku kunstisuuna fänidel võib olla täiesti mitteminimalistlik elustiil

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt kõige minimalistlikum inimene, keda ma tean, elab 20 ruutmeetrises toas

Oled sa kindel, et see on tal minimalism ja mitte vaesus? Neid ei tohiks ka omavahel segamini ajada.

Minimalism ei tähenda seda, et kõike on vähe ja kõik on väike või odav, vaid stiililiselt tähendab see siiski lakoonilisust. Kuigi see võib olla nii kallis kui ka avar.

Stiilinäiteid: https://ittceramic.com/en/minimalist-style/

https://www.architecturaldigest.com/story/white-chocolate-minimalism-is-the-new-interior-trend-to-watch

Ja näiteks ühed kevadvärvid (hmm) 2023, riietuses: https://classyyettrendystore.com/products/the-french-minimalist-capsule-wardrobe-spring-2023-collection

Sellised asjad mulle kangastuvadki silme ees, kui me räägime minimalistlikust elustiilist. Niisugused interjöörid ja selline vaoshoitud riietumisstiil.

kunstisuund ja elustiil on erinevad asjad.

Minimalistliku kunstisuuna fänidel võib olla täiesti mitteminimalistlik elustiil

Päris kindlasti ei ole trendide järgimine minimalistlik 😀

Vahet pole kas white chocolate või egg white toonides.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minimalistliku kunstisuuna fänidel võib olla täiesti mitteminimalistlik elustiil

Ja mõnel, kellel on meeletult vähe riideid, võib elamine välja näha nagu rõivaladu. Kui inimesel tõesti ongi kaks paari pükse, siis kodupüksid on jalas ja väljaskäimise püksid vedelevad kuskil toolileenil. Meil koju garaažipoolsest iuksest sisenedes ei saaks keegi aru, et meil ongi riideid (va pesu ja sukad-sokid) täpselt nii palju, kui seal tualettruumi ja majapidamisruumi ees esikus näha on. Pigem võiks jääda mulje, et lohakas pererahvas, miks ta kaks pluusi siin koridoris ripuvad, pangu kappi. Aga mis neist sinna kappi toppida igal õhtul, kui hommikul läheb üks selga ja kui teine pole pesumasinas või kuivatis, on käepärast seal, kus riietume järgmine päev. Piisab mõnes väiksemas köögis kolmest pesemata nõust, et köök näeks välja nagu tuleks seal viis tundi koristada.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris kindlasti ei ole trendide järgimine minimalistlik ????

Ma ei ole see, kellele sa vastad, aga absoluutselt saab trendide järgimine olla minimalistlik. Vana annetatakse, visatakse ja müüakse maha ning omandatakse 1-2 meeldivat trendikat outfitti. Trendist väljas olevaid asju kardetakse nagu tuld. Asju on vähe, aga kõik viimase vindi peal. Mul mantel näiteks on saadud ülimalt moertadlikult sõbrannalt, kes ostis selle autoritööna räige raha eest ja järgmine nädal keeldus seda selga panemast, sest autoriteetidel olid juba teistsugused reväärid. Vat, rätsepal läks ju oma kümme päeva mantli tegemiseks, aga selle ajaga jõudis see look juba tippmoest argimoeks saada 🙂 Üks mantel tal üldse korraga, aga taeva pärast, et oleks viimase vindi peal.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris kindlasti ei ole trendide järgimine minimalistlik ????

Ma ei ole see, kellele sa vastad, aga absoluutselt saab trendide järgimine olla minimalistlik. Vana annetatakse, visatakse ja müüakse maha ning omandatakse 1-2 meeldivat trendikat outfitti. Trendist väljas olevaid asju kardetakse nagu tuld. Asju on vähe, aga kõik viimase vindi peal. Mul mantel näiteks on saadud ülimalt moertadlikult sõbrannalt, kes ostis selle autoritööna räige raha eest ja järgmine nädal keeldus seda selga panemast, sest autoriteetidel olid juba teistsugused reväärid. Vat, rätsepal läks ju oma kümme päeva mantli tegemiseks, aga selle ajaga jõudis see look juba tippmoest argimoeks saada ???? Üks mantel tal üldse korraga, aga taeva pärast, et oleks viimase vindi peal.

Mis moel see minimalistlik on, et mantlit kantakse vaid üks nädal ja  hirmus, et see pole enam trendikasostetakse kohe järgmine. õudne ju. Kõige raskem ongi mu arust minimalistlik ja ökonoomne olla neil, kes tahavad olla trendikad. Trendihullus röövib neilt suurema osa sissetulekud. Sest tootjad muudku toodavad järjest uut. See on nagu sõltuvus, mis inimest laastab..

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole see, kellele sa vastad, aga absoluutselt saab trendide järgimine olla minimalistlik. Vana annetatakse, visatakse ja müüakse maha ning omandatakse 1-2 meeldivat trendikat outfitti. Trendist väljas olevaid asju kardetakse nagu tuld. Asju on vähe, aga kõik viimase vindi peal. Mul mantel näiteks on saadud ülimalt moertadlikult sõbrannalt, kes ostis selle autoritööna räige raha eest ja järgmine nädal keeldus seda selga panemast, sest autoriteetidel olid juba teistsugused reväärid. Vat, rätsepal läks ju oma kümme päeva mantli tegemiseks, aga selle ajaga jõudis see look juba tippmoest argimoeks saada ???? Üks mantel tal üldse korraga, aga taeva pärast, et oleks viimase vindi peal.

No minu meelest see küll minimalistlik elustiil ei ole. Minimalistlik elustiil ei tähenda mitte ainult seda, et korraga vähe asju, aga seda, et uusi asju ostetakse harva, siis kui vaja, mitte lihtsalt moe pärast vanu ära annetades.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et see ilu tegemise lause oli mõeldud pigem selles võtmes, et minimalism, kus kõike on võimalikult vähe, on ka lakooniline. Kaunistusi ju minimalismis suurt ei kasutata, ei lilli, maale, vaipasid jne. Kui on särk, siis näiteks lihtne valge või hall. Kui sul on juba mingi lilleline rüüsidega kleit, siis see ei ole enam minimalism, sest minimalism väljendub ka värvivalikus või mustrivalikus.

Ei, reaalses argielus minimalism ei väljendu kaugelt mitte alati värvi- või mustrivalikus. Absoluutselt kõige minimalistlikum inimene, keda ma tean, elab 20 ruutmeetrises toas, kus on erkpunane kapike, õunarohelised seinad, lilla vaip ja helesinine diivan. Voodi on puiduvärvi ja suurte rukkililedega. Kõik. Rohkem mööblit tal pole. Et tooli, ei lauda. Ka on tal minu teada ainult kaks klaasi, aga need on need värviliste triipudega, mingist soome huippu-kuulsast seeriast.

Minul näiteks on üks paar saapaid ja need on Riekeri erkpunased. Ka jopesid on mul täpselt üks ja see on tumehall fuksiaroosaga. Kingi on mul ka üks paar ja need küll on mustad, aga vasaku kinga tald on oranž ja parema kinga tald on sinine. Rant on must, aga istudes ja käies ikka paistab. Juuksekumme on mul kaks – üks on tõesti tumepruun, teine on must kollaste täppidega.

Sa ikka tead, et samu saapaid ei tohi kaks päeva järjest kanda ? Tekib niiskus mis ei kao öösel. Ebatervislik nii jalgadele kui ka saabastele.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütlen sulle ausalt – kui sul on üks jube hästi istuv komplekt, mis on ajatu, kvaliteetne, hoolitsetud ja hooldatud, siis ei näe sa vähem “ilu tekitav” välja kui näitsik, kel on 79 komplekti.

Ma arvan, et see ilu tegemise lause oli mõeldud pigem selles võtmes, et minimalism, kus kõike on võimalikult vähe, on ka lakooniline. Kaunistusi ju minimalismis suurt ei kasutata, ei lilli, maale, vaipasid jne. Kui on särk, siis näiteks lihtne valge või hall. Kui sul on juba mingi lilleline rüüsidega kleit, siis see ei ole enam minimalism, sest minimalism väljendub ka värvivalikus või mustrivalikus.

Mina arvan samuti, et väga hea on, kui terve maailm ei ole mingeid minimalistlikke inimesi täis, muidu oleks küll kole elu. Mulle ei meeldi tegelikult meie kaasaegne arhitektuur, kus kõik on joonlauaga tõmmatult sirge ja palju halli betoonpinda. Oleks ikka kena küll, kui praegugi tehtaks nikerdustega uksi, sambaid, fassaadikaunistuseks kujusid, lillornamente jms, nagu oli juugendis vms varasemal ajal. Kogu sellest minimalismist ja funktsionalismist on juba kõrini. Tahan, et oleks lopsakalt ilus, mitte minimaalne ja lakooniline.

minimalism on igaühe jaoks erinev. Mul on vanaaegsete nikerdatud seinaliistudega kodu, antiiklaud, antiikkapp. aga kuna kapp on väike, sisaldab see vähe asju.

Loodetavasti asub see nikerdatud kodu Kadriorus mitte kuskil mäe paneelikas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige raskem ongi mu arust minimalistlik ja ökonoomne olla

Selles asi ongi, et minimalism ei tähenda ilmtingimata seda, et see oleks kõige ökonoomsem ja optimaalsem valik. Oluline on ikkagi see, et välja paistaks, et on vähe ja tagasihoidlikult, tegelikult ei pruugi see üldse mingi öko või säästlik asi olla.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige raskem ongi mu arust minimalistlik ja ökonoomne olla

Selles asi ongi, et minimalism ei tähenda ilmtingimata seda, et see oleks kõige ökonoomsem ja optimaalsem valik. Oluline on ikkagi see, et välja paistaks, et on vähe ja tagasihoidlikult, tegelikult ei pruugi see üldse mingi öko või säästlik asi olla.

Oluline on, et oleks hea elada. Oleks vähem valikuid ja segadust ja nendest põhjustatud stressi.

See on nagu autelu, kas inimene, kes ei paista välja rikas, on ikka rikas ja kui keegi paistab rikas välja kas ta siis tegelikult ikka on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis moel see minimalistlik on, et mantlit kantakse vaid üks nädal ja  hirmus, et see pole enam trendikasostetakse kohe järgmine. õudne ju. Kõige raskem ongi mu arust minimalistlik ja ökonoomne olla neil, kes tahavad olla trendikad. Trendihullus röövib neilt suurema osa sissetulekud. Sest tootjad muudku toodavad järjest uut. See on nagu sõltuvus, mis inimest laastab..

Temal sisssetulekute puudust ei ole ja mingist loodusreostusest ei saa rääkida, sest ta kingib väga heldelt oma eile veel moes olnud riideid vaesematele. Teda see raha ei huvita. Teda ei huvita ka rohkem mantleid kui üks ja toiduraiskamist vihkab. Mõike minimaalselt, aga kaasaegselt.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et see ilu tegemise lause oli mõeldud pigem selles võtmes, et minimalism, kus kõike on võimalikult vähe, on ka lakooniline. Kaunistusi ju minimalismis suurt ei kasutata, ei lilli, maale, vaipasid jne. Kui on särk, siis näiteks lihtne valge või hall. Kui sul on juba mingi lilleline rüüsidega kleit, siis see ei ole enam minimalism, sest minimalism väljendub ka värvivalikus või mustrivalikus.

Ei, reaalses argielus minimalism ei väljendu kaugelt mitte alati värvi- või mustrivalikus. Absoluutselt kõige minimalistlikum inimene, keda ma tean, elab 20 ruutmeetrises toas, kus on erkpunane kapike, õunarohelised seinad, lilla vaip ja helesinine diivan. Voodi on puiduvärvi ja suurte rukkililedega. Kõik. Rohkem mööblit tal pole. Et tooli, ei lauda. Ka on tal minu teada ainult kaks klaasi, aga need on need värviliste triipudega, mingist soome huippu-kuulsast seeriast.

Minul näiteks on üks paar saapaid ja need on Riekeri erkpunased. Ka jopesid on mul täpselt üks ja see on tumehall fuksiaroosaga. Kingi on mul ka üks paar ja need küll on mustad, aga vasaku kinga tald on oranž ja parema kinga tald on sinine. Rant on must, aga istudes ja käies ikka paistab. Juuksekumme on mul kaks – üks on tõesti tumepruun, teine on must kollaste täppidega.

Sa ikka tead, et samu saapaid ei tohi kaks päeva järjest kanda ? Tekib niiskus mis ei kao öösel. Ebatervislik nii jalgadele kui ka saabastele.

Muidugi tean. Saapaid on hooaja jooksul vaja ehk 4-5 korda kokku ehk kord kuus. On talvesid, kus ma kordagi saapaid jalga ei pane – nagu eelmine talv. Autost paar korda nädalas kingaga garaaži, parklast tööle. Jne. Eespool kirjas.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No minu meelest see küll minimalistlik elustiil ei ole. Minimalistlik elustiil ei tähenda mitte ainult seda, et korraga vähe asju, aga seda, et uusi asju ostetakse harva, siis kui vaja, mitte lihtsalt moe pärast vanu ära annetades.

Ta ilmselt ostabki harva. Kui inimesel on üks mantel, siis ilmselgelt ostab ta neid harvem kui inimene, kel on neli. Isegi, kui ta mõnest aegajalt kiiremini kellegi teise kasuks loobub.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et see ilu tegemise lause oli mõeldud pigem selles võtmes, et minimalism, kus kõike on võimalikult vähe, on ka lakooniline. Kaunistusi ju minimalismis suurt ei kasutata, ei lilli, maale, vaipasid jne. Kui on särk, siis näiteks lihtne valge või hall. Kui sul on juba mingi lilleline rüüsidega kleit, siis see ei ole enam minimalism, sest minimalism väljendub ka värvivalikus või mustrivalikus.

Ei, reaalses argielus minimalism ei väljendu kaugelt mitte alati värvi- või mustrivalikus. Absoluutselt kõige minimalistlikum inimene, keda ma tean, elab 20 ruutmeetrises toas, kus on erkpunane kapike, õunarohelised seinad, lilla vaip ja helesinine diivan. Voodi on puiduvärvi ja suurte rukkililedega. Kõik. Rohkem mööblit tal pole. Et tooli, ei lauda. Ka on tal minu teada ainult kaks klaasi, aga need on need värviliste triipudega, mingist soome huippu-kuulsast seeriast.

Minul näiteks on üks paar saapaid ja need on Riekeri erkpunased. Ka jopesid on mul täpselt üks ja see on tumehall fuksiaroosaga. Kingi on mul ka üks paar ja need küll on mustad, aga vasaku kinga tald on oranž ja parema kinga tald on sinine. Rant on must, aga istudes ja käies ikka paistab. Juuksekumme on mul kaks – üks on tõesti tumepruun, teine on must kollaste täppidega.

Sa ikka tead, et samu saapaid ei tohi kaks päeva järjest kanda ? Tekib niiskus mis ei kao öösel. Ebatervislik nii jalgadele kui ka saabastele.

Muidugi tean. Saapaid on hooaja jooksul vaja ehk 4-5 korda kokku ehk kord kuus. On talvesid, kus ma kordagi saapaid jalga ei pane – nagu eelmine talv. Autost paar korda nädalas kingaga garaaži, parklast tööle. Jne. Eespool kirjas.

Vangil on ka rohkem vabadust ja liikumisruumi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis moel see minimalistlik on, et mantlit kantakse vaid üks nädal ja hirmus, et see pole enam trendikasostetakse kohe järgmine. õudne ju. Kõige raskem ongi mu arust minimalistlik ja ökonoomne olla neil, kes tahavad olla trendikad. Trendihullus röövib neilt suurema osa sissetulekud. Sest tootjad muudku toodavad järjest uut. See on nagu sõltuvus, mis inimest laastab..

Temal sisssetulekute puudust ei ole ja mingist loodusreostusest ei saa rääkida, sest ta kingib väga heldelt oma eile veel moes olnud riideid vaesematele. Teda see raha ei huvita. Teda ei huvita ka rohkem mantleid kui üks ja toiduraiskamist vihkab. Mõike minimaalselt, aga kaasaegselt.

Loodust reostab ta ikka kõvasti oma iga nädal uus mantel, suhtumisega, sest  uue mantli tootmine raiskab ressursse, hoolimata sellest, mis vanast saab. Siis võiks ju öelda, et need kes igal aastal uue auto ostavad ja vanamaha müüvad, on ka igati eskkonnasäästlikud,sest vana sai ju maha müüdud. Sellised kiiksud ei ole küll kuidagi keskkonnasäästlikud.  Aga tihti on sealise käitumise taga ikka mingi alaväärduskompleks või ebakindlus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis moel see minimalistlik on, et mantlit kantakse vaid üks nädal ja hirmus, et see pole enam trendikasostetakse kohe järgmine. õudne ju. Kõige raskem ongi mu arust minimalistlik ja ökonoomne olla neil, kes tahavad olla trendikad. Trendihullus röövib neilt suurema osa sissetulekud. Sest tootjad muudku toodavad järjest uut. See on nagu sõltuvus, mis inimest laastab..

Temal sisssetulekute puudust ei ole ja mingist loodusreostusest ei saa rääkida, sest ta kingib väga heldelt oma eile veel moes olnud riideid vaesematele. Teda see raha ei huvita. Teda ei huvita ka rohkem mantleid kui üks ja toiduraiskamist vihkab. Mõike minimaalselt, aga kaasaegselt.

Moenarr öeldakse selliste kohta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks vähem valikuid ja segadust ja nendest põhjustatud stressi.

No vaat, inimesed on erinevad. Minul põhjustab stressi hoopis see, kui ei ole valikuid või kui neid on väga vähe. Ma muidugi ei ole siin ka väitnud, et mina elaksin minimalistlikult või et see oleks vale eluviis. Kellele mis sobib. Mina olen öelnud vaid seda, et minimalism ei ole kindlasti koonerdamine ja ka ei pruugi see olla ei odav ega kuidagi eriliselt säästlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et see ilu tegemise lause oli mõeldud pigem selles võtmes, et minimalism, kus kõike on võimalikult vähe, on ka lakooniline. Kaunistusi ju minimalismis suurt ei kasutata, ei lilli, maale, vaipasid jne. Kui on särk, siis näiteks lihtne valge või hall. Kui sul on juba mingi lilleline rüüsidega kleit, siis see ei ole enam minimalism, sest minimalism väljendub ka värvivalikus või mustrivalikus.

Ei, reaalses argielus minimalism ei väljendu kaugelt mitte alati värvi- või mustrivalikus. Absoluutselt kõige minimalistlikum inimene, keda ma tean, elab 20 ruutmeetrises toas, kus on erkpunane kapike, õunarohelised seinad, lilla vaip ja helesinine diivan. Voodi on puiduvärvi ja suurte rukkililedega. Kõik. Rohkem mööblit tal pole. Et tooli, ei lauda. Ka on tal minu teada ainult kaks klaasi, aga need on need värviliste triipudega, mingist soome huippu-kuulsast seeriast.

Minul näiteks on üks paar saapaid ja need on Riekeri erkpunased. Ka jopesid on mul täpselt üks ja see on tumehall fuksiaroosaga. Kingi on mul ka üks paar ja need küll on mustad, aga vasaku kinga tald on oranž ja parema kinga tald on sinine. Rant on must, aga istudes ja käies ikka paistab. Juuksekumme on mul kaks – üks on tõesti tumepruun, teine on must kollaste täppidega.

Sa ikka tead, et samu saapaid ei tohi kaks päeva järjest kanda ? Tekib niiskus mis ei kao öösel. Ebatervislik nii jalgadele kui ka saabastele.

Muidugi tean. Saapaid on hooaja jooksul vaja ehk 4-5 korda kokku ehk kord kuus. On talvesid, kus ma kordagi saapaid jalga ei pane – nagu eelmine talv. Autost paar korda nädalas kingaga garaaži, parklast tööle. Jne. Eespool kirjas.

Vangil on ka rohkem vabadust ja liikumisruumi.

Vabadus tähendab muuhulgas ka seda, et keegi ei sunni sind vanglaõuele oma pooletunnist ringiratast jalutuskäiku vms tegema. Kui kodust mitteväljaskäimine on Käo oma valik, siis on tal vägagi vabadus olemas, tõenäoliselt liikumisruum ka – tal on vabadus seda kasutada või mittekasutada, nii, nagu ise tahab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas erinevad suvel toimuva matuse ja talvel toimuva matuse riided???

Minul on ka soojal ja külmal ajal toimuvate matuste jaoks olemas eraldi matuseriided – talvel mustad pikad püksid, pluus ja kapuutsiga poolmantel, suvel must kleit koos õlasalliga. On ka must kott, mida kannangi ainult matustel.

See on ilmselt minu kiiks, aga ma ei taha nende riietega käia tööl ega teatris, need lihtsalt seisavad kapis ja kannan ainult matustel.

Vabandust, aga palju te ometi matustel siis käite, et lausa erivarustus tasub kapis hoida?

Poole aasta jooksul 4 korda. Igal aastaajal. Kõik lähisugulased ja kõik pärast erinevaid haigusi. Tahad veel ilkuda? Sõbrannal läksid nt vanemad kolmenädalase vahega pärast pikka haigust. On tõesti lihtsam, kui vähemalt need riided on kapis valmis ega pea veel lisaks kaubanduses tuhlama sellisel ajal.

Ma ei kordagi ilkunud, seda kujutad endale ette. Ma kohe kindlasti ei ilguks, Ka minu vanemad lahkusid äsja kahekuulise vahega. Aga matustele võtangi kapist viisakad mustad püksid, musta pulloveri vms, must mantel jne. Minu point Oli lihtsalt, et matustele sobivad rõivad on ju igaühelniigi olemas janeid kantakse igapäevaselt. Spetsiaalselt matusekomplekti kapis hoida on ju arutu.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et see ilu tegemise lause oli mõeldud pigem selles võtmes, et minimalism, kus kõike on võimalikult vähe, on ka lakooniline. Kaunistusi ju minimalismis suurt ei kasutata, ei lilli, maale, vaipasid jne. Kui on särk, siis näiteks lihtne valge või hall. Kui sul on juba mingi lilleline rüüsidega kleit, siis see ei ole enam minimalism, sest minimalism väljendub ka värvivalikus või mustrivalikus.

Ei, reaalses argielus minimalism ei väljendu kaugelt mitte alati värvi- või mustrivalikus. Absoluutselt kõige minimalistlikum inimene, keda ma tean, elab 20 ruutmeetrises toas, kus on erkpunane kapike, õunarohelised seinad, lilla vaip ja helesinine diivan. Voodi on puiduvärvi ja suurte rukkililedega. Kõik. Rohkem mööblit tal pole. Et tooli, ei lauda. Ka on tal minu teada ainult kaks klaasi, aga need on need värviliste triipudega, mingist soome huippu-kuulsast seeriast.

Minul näiteks on üks paar saapaid ja need on Riekeri erkpunased. Ka jopesid on mul täpselt üks ja see on tumehall fuksiaroosaga. Kingi on mul ka üks paar ja need küll on mustad, aga vasaku kinga tald on oranž ja parema kinga tald on sinine. Rant on must, aga istudes ja käies ikka paistab. Juuksekumme on mul kaks – üks on tõesti tumepruun, teine on must kollaste täppidega.

Sa ikka tead, et samu saapaid ei tohi kaks päeva järjest kanda ? Tekib niiskus mis ei kao öösel. Ebatervislik nii jalgadele kui ka saabastele.

Muidugi tean. Saapaid on hooaja jooksul vaja ehk 4-5 korda kokku ehk kord kuus. On talvesid, kus ma kordagi saapaid jalga ei pane – nagu eelmine talv. Autost paar korda nädalas kingaga garaaži, parklast tööle. Jne. Eespool kirjas.

Ehk siis sa ei käi kordagi toidupoes, kordagi kuskil lapsel järel, ei ühtegi jalutuskäiku vabas õhus? Metsas ei käi ka kunagi?

Või käid kingadega, kui lumi ja sopp rinnuni?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas erinevad suvel toimuva matuse ja talvel toimuva matuse riided???

Minul on ka soojal ja külmal ajal toimuvate matuste jaoks olemas eraldi matuseriided – talvel mustad pikad püksid, pluus ja kapuutsiga poolmantel, suvel must kleit koos õlasalliga. On ka must kott, mida kannangi ainult matustel.

See on ilmselt minu kiiks, aga ma ei taha nende riietega käia tööl ega teatris, need lihtsalt seisavad kapis ja kannan ainult matustel.

Vabandust, aga palju te ometi matustel siis käite, et lausa erivarustus tasub kapis hoida?

Poole aasta jooksul 4 korda. Igal aastaajal. Kõik lähisugulased ja kõik pärast erinevaid haigusi. Tahad veel ilkuda? Sõbrannal läksid nt vanemad kolmenädalase vahega pärast pikka haigust. On tõesti lihtsam, kui vähemalt need riided on kapis valmis ega pea veel lisaks kaubanduses tuhlama sellisel ajal.

Ma ei kordagi ilkunud, seda kujutad endale ette. Ma kohe kindlasti ei ilguks, Ka minu vanemad lahkusid äsja kahekuulise vahega. Aga matustele võtangi kapist viisakad mustad püksid, musta pulloveri vms, must mantel jne. Minu point Oli lihtsalt, et matustele sobivad rõivad on ju igaühelniigi olemas janeid kantakse igapäevaselt. Spetsiaalselt matusekomplekti kapis hoida on ju arutu.

Ikka ilgud ja kutsud mind arutuks, kuna mul on kapis 2 kleiti lisaks. Ei, mul ei olnud 20 a mitte ühtegi musta värvi riiet (v.a ämma antud must pikk samet ja tüllkleit ooperi jaoks). Mulle ei sobi must ja ma ei kanna musta. Ja ma ei pane matustele jalga pükse ega suvel selga pulloveri ja musta mantlit. Noorena otsitigi mulle sugulaste kappidest midagi selga.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimesel on üks mantel, siis ilmselgelt ostab ta neid harvem kui inimene, kel on neli.

Ma ei saa küll aru, mis loogika see on. Kui mul on 10 mantlit ja käingi nendega vaheldumisi 10 aastat, siis ilmselgelt ostan ma harvem mantleid kui see ühe mantli omanik, kes seda ühte mantlit ümber vahetab iga paari nädala tagant.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minimalism ei ole üldse üheselt mõistetav – majanduslik ja esteetiline minimalism on täiesti eri asjad. Keskkonda säästev minimalistlik eluviis on veel erinevam.

Tundub siiski, et tegu on mingitlaadi säästmisega – kas rahakotti, planeeti või meeli säästetakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 263 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Minimalistlik eluviis või koonerdamine?