Esileht Kodunurk Mis firma kodutehnika

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 128 )

Teema: Mis firma kodutehnika

Postitas:
Kägu

Mina ei suudaks praegu raha eest ka meenutada, mis firma külmkapp või pliit mul on 😀

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on Miele tolmuimeja ja see on täiega hea. Siitsamast perekoolist soovitati, aitäh, olen rahul nagu roosa põrsas puhtal põrandal. Et see ka brändinime pärast popp on, loen praegu siit. Siiani arvasin, et bränditolmuimeja on see mingi D-tähega, roppkallis ja suunamudijad teevad stoorisid sellega.

Läpakas on Lenovo, tean, sest näen seda laua peal. Muud masinad, ei tea, ei viitsi vaatama minna. Bosch küll ei kõla tuttavalt, seda vist ei ole.

Ühesõnaga, ilmselt saite juba aru, et ma ei tea brändidest essugi, ei huvita, valitud sai kraam selle järgi, kas teeb, mis mina tahan ja kas mahub ritta ära kappide vahele ja et ei oleks mingi absurdne hind ka muidugi. Need mingid retro-välimusega külmkapid on olemas, jälle ma brändi ei tea, otsingus tulid, vaatasin hinda ja adjöö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siitsamast perekoolist soovitati, aitäh, olen rahul nagu roosa põrsas puhtal põrandal.

Et siis mitte eriti rahul, aga poseerimiseks hea küll?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, on. Aga ainult teatavates ringkondades. Enamasti nimetatakse neid inimesi halvustavalt tõusikuteks. Need inimesed, kellel seda staatust endal jagub, ei pea endale brände külge riputama või kasutama lootuses, et brändi aupaiste nendegi põske paitaks ja neile külge jääks. Sellises ringkonnas on oma staatuse/varakuse/positsiooni eksponeerimine kohatu ja seda peetakse halva maitse märgiks.

Ei tea ühtki rikast, kellel oleks kodus odav tehnika või mõttetu auto. See ei tähenda eksponeerimist, vaid tavalist igapäevast elu. Su jutt on ikka päris rumal.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene eelistab kvaliteeti, siis järelikult on brändi-pede. Midagi rumalamat pole ma kuulnudki. Asi on selles, et teatud brändid ongi kvaliteetsemad kui teised. Päris ausalt, ühelgi rikkuril pole Bekot. Ja rikkur pole kindlasti brändi-pede ega tõusik. Seda on vaesemad inimesed. Rikkur laseb omale projekteerida köögi ja sinna tuleb ka kõige parem tehnika. Ma tean, mis Soome rikkuritel on. Selleks on Miele. Miele oli kunagi hea. Praegust kvaliteeti ei tea. Kallis on ta endiselt. Tänapäeval enam ei tehta kestvat tehnikat. Tehnika pole mõeldudki selleks, et 10 aastat vastu pidada. Need ajad on ammu möödas. Näiteks minu emal on külmkapp aastast 1997. Bosch. Nüüd vaikselt hakkab väsimusemärke näitama. Kusjuures ostes oli ainus madalam kapp ja hirmkallis. See ei tähenda, et Bosch praegu oleks väga kvaliteetne. Meil kunagi pealtlaetav pesumasin ja see hakkas lihtsalt pealt roostetama.
Samas mul praegu on nii pesumasin kui kuivati Bosch ja olen väga rahul.

Inimene, kes ostab omale suvalise teleka, ei hooli pildikvaliteedist. Peaasi, et näitab midagi. Kõige odavamad Samsungid näitavad ka pilti. Tehnikat tundev inimene siiski kulutab veidi rohkem ja ostab kvaliteetse asja. See ei muuda teda brändi-pedeks.

Täpselt sama on näiteks kleitidega. Võid pimesi neid proovida ilma, et teaksid midagi hinnast või firmast. Ja ometigi kõige ilusam on ikkagi firmakleit ja see istub selga kui valatult. Hind mitu korda kallim, kui odaval kleidil.
Või teate te mõnda odavat autot, mis oleks ilus. Dacia on hirmkole auto. Aga noh, mõne jaoks on oluline ainult see, et neli ratast all ja liigub.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval ka odavad autod võivad täitsa okei olla ju ???? kõik ei ole ju rikkad, et tuttikaid mersusid ja bemme osta, ja keskklassile ongi mõeldud odavamad autod, mis samuti on heas korras ja peavad vastu.

Sul on mõistest ‘keskklass’ veider arusaam. Mersud ja bemmid on just nimelt keskklassi autod, keskklass opeliga ei sõida.

Pärast mersusid ja bemme tuleb veel oi kui palju autosid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei suuda jõuda otsusele, kas su kommentaar on iroonia või mõtledki nii. Mul on Hisense telekas ja on ka TCL telekas. Kuna telekas ei tööta 24h/7, siis ei näe mõtet osta telekat lisatulede ja- viledega. Milleks? Telekas peab mulle pilti näitama, mitte olema öölamp ja misiganes veel.

Kuidas sulle nüüd seletada. See ei ole otseselt iroonia, aga kerge iroonia varjund on ütlusel juures. Toon näite autode maailmast. See vastab ka sinu küsimusele. Autosid toodetakse erinevas hinnaklassis. Alumises otsas ütleme on Dacia ja ülemises Mercedes. Mõlemad on autod ja viivad sind punktist A punkti B, aga ometi ühed inimesed ostavad üht ja teised teist marki auto. Eks mingi paralleel on siin kodumasinatega, miks inimesed nii teevad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind mingi staatus ei huvita. Brändipeded võivad ju arvata, et nad siis vinged mutid/kutid- võite oma illusioonides edasi elada???? ei keela.

Minu jaoks jälle on kodutehnika bränd oluline, külalised ju ikka käivad. Aga inimesed ongi erinevad, mõni sõidab Daciaga ja kiidab taevani. Las mõned olla siis brändipeded:)

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea ühtki rikast, kellel oleks kodus odav tehnika või mõttetu auto.

Nii on, millegipärast rikkad Opeliga ei sõida:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind mingi staatus ei huvita. Brändipeded võivad ju arvata, et nad siis vinged mutid/kutid- võite oma illusioonides edasi elada???? ei keela.

Minu jaoks jälle on kodutehnika bränd oluline, külalised ju ikka käivad. Aga inimesed ongi erinevad, mõni sõidab Daciaga ja kiidab taevani. Las mõned olla siis brändipeded:)

Et ma lähen külla ja hakkan spetsiaalselt uurima pesumasina või külmiku brändi ja kui see on odav, hakkan pererahvast mõnitama?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval enam ei tehta kestvat tehnikat. Tehnika pole mõeldudki selleks, et 10 aastat vastu pidada.

Ma ei tõmbaks piiri 10 aasta peale. Kvaliteetse brändi kodutehnika võib ka tänapäeval 15-18 aastat kesta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval enam ei tehta kestvat tehnikat. Tehnika pole mõeldudki selleks, et 10 aastat vastu pidada.

Ma ei tõmbaks piiri 10 aasta peale. Kvaliteetse brändi kodutehnika võib ka tänapäeval 15-18 aastat kesta.

Seda me veel ei tea. Tavalise kodutehnikaga kipub olema see teema, et vastu peab täpselt 2 aastat ja mõni päev. Igal juhul üle garantiiaja. Mul nii üles öelnud nõudepesumasin Electroluxi firmalt ja Brandt pesumasin. See viimane oli spetsiaalselt nii tehtud, et trumlit hoidev kruvi oleks piisavalt nõrk. Abikaasa vaatas ja naeris. Brandt ju prantslane. Aga ma ei usalda ka prantsuse autosid. Kuidagi kahtlased.
Aga see on küll õige, et üks firma ei suuda nagu kõiki kodumasinaid ühesuguse kvaliteediga teha. Kui muidu võib näiteks Boschiga rahule jääda, siis nende tolmuimeja on küll kohutav. See ei suuda pisikest kivikestki esikus sisse tõmmata. Samas varem Philipsi tolmuimeja oli väga hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Külmik, sügavkülmikud, pliit, toidukuivati, multikeetja, tolmuimeja, põrandapuhastusrobot, murutraktor, nõudepesumasin, pesumasin, röster, mulliveemasin, kohvimasin, televiisorid jne kõik alati vastavalt vajadusele, hinnangutele ja kogemusele, mitte kunagi vastavalt margile. Pole õrna aimu ka, mis tootja pliit või sügavkülmik meil on. Praegu just tahame veel üht külmikut osta, asusime googeldama, kindlasti ei jäta ühtki marki kõrvale ainult nime pärast.
Ainus asi, mis on margi järgi ostetud, on hakklihamasin. Kuna teeme ka vorste jne, siis sai esmalt ostetud hinnangute järgi ja kui see rändas lapsega edasi ostsime ka järgmise sama kaubamärgiga. Lihtsalt nii vastupidav ja tõhus.
Ka panne-potte ostame vastavalt eesmärgile, kogemusele ja hinnangutele. Neid on meil hinnaskaalal servast serva, sest vajadused on ka seinast seina. Pole taas õrna aimu, mis tootja ahjupotid või pannid meil on.
Läptop PC , aga HP või Lenovo – no ei hakka praegu ka vaatama – ei tea, luger – ei tea, telefon apple, aga numbrit või konkreetset mudelit ei tea. Tahvel – ei tea, spordikell – no vaatasin praegu, aga minut tagasi küll ei teadnud. Tean ainult, et miski pole ühe teatud Hiina tootja toode, seda olen püüdnud vältida, puht isikliku kogemuse baasil.
Kokkuvõttes pole mul tõesti 99% juhtudest vähimatki teadmist, mis tootja või margiga meil mingi kodumasin või kodutarvik on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

külalised ju ikka käivad

Vot see on nüüd küll ametlikult minu nähtud kõige jaburam põhjus, miks mingit brändi eelistada. 😀 😀 😀 kui pealiskaudne ja edev saab olla

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei suuda jõuda otsusele, kas su kommentaar on iroonia või mõtledki nii. Mul on Hisense telekas ja on ka TCL telekas. Kuna telekas ei tööta 24h/7, siis ei näe mõtet osta telekat lisatulede ja- viledega. Milleks? Telekas peab mulle pilti näitama, mitte olema öölamp ja misiganes veel.

Kuidas sulle nüüd seletada. See ei ole otseselt iroonia, aga kerge iroonia varjund on ütlusel juures. Toon näite autode maailmast. See vastab ka sinu küsimusele. Autosid toodetakse erinevas hinnaklassis. Alumises otsas ütleme on Dacia ja ülemises Mercedes. Mõlemad on autod ja viivad sind punktist A punkti B, aga ometi ühed inimesed ostavad üht ja teised teist marki auto. Eks mingi paralleel on siin kodumasinatega, miks inimesed nii teevad.

See võrdlus autodega on veidi vildakas, aga nagu sa isegi ütled, kõigest mingi paralleel. Auto viid sa kodust välja, külaliste saabudes ilmselt ei juhata neid läbi majapidamisruumide, et nad saaksid veenduda, kui uhke tolmuimeja või pesukuivati sul on.

Mina näiteks ei ostaks Daciat välimuse pärast – sest see on lihtsalt nii kole. Odavus selles mõttes, et näe – vaene sõidab, ei huvita mind üldse. Omaksin hea meelega Daciat, kui ka nende kõige vähem jäle mudel (kitsalt minu meelest) oleks veel sada korda vähem kole. Pigem vastupidi – kindlasti ei soovi ma omada Mersut või BMWd, mulle ei meeldi see tähelepanu ja maine, mis nendega kaasas käib. Mingi periood oli meil uusim BMW ja no tänan, enam ei. Sai 5 kuu pärast maha müüdud, sest asi kiskus naeruväärseks. Kuigi omaette lõbu pakkus see küll, kui sai kuskil kaubanduskeskuse ees sellisest autost välja ronida väljaveninud dressipükste ja odaivamate kummikutega, käes tollase Maksimarketi kulunud kilekott. Vahtijaid ikka jagus teinekord. Edaspidi püsime seal Toyotate ja Fordide juures. Daciaga sõidab mu parim sõbranna ja üks mu vend – ma ei oska sellesse kuidagi põlgavalt suhtuda. Kusjuures vennal on nii Dacia miski kui ka aasta vana uuena ostetud Audi miski.

Ka kodumasina võin vabalt osta näiteks kõige odavama, kui see rahuldab paremini meie pere vajadusi, kui kallim. Koledat ei osta, aga tõesti, ma ei tea mitte kedagi, kes vaataks, et kõik kodumasinad oleksid võimalikult kõrgest hinnaklassist. Mis mõte sel peaks olema.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et asi ka silmale ilus vaadata oleks on ju igasuguse ostu üheks tingimuseks. Lisaks kõikidele teistele parameetritele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et asi ka silmale ilus vaadata oleks on ju igasuguse ostu üheks tingimuseks. Lisaks kõikidele teistele parameetritele.

Ma pole näinud veel silmipimestavalt kaunist hakklihamasinat või erakordselt ilusat tolmuimejat. Köögitehnika kallim ots ei pruugi olla kuidagi kunstimeeli erutavam ja silmailu pakkuvam kui odavam ots. Võib, aga ei pruugi. Tegelikult pole ma kunagi näinud ahhetamapanevalt kaunist nõudepesumasinatki.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et asi ka silmale ilus vaadata oleks on ju igasuguse ostu üheks tingimuseks. Lisaks kõikidele teistele parameetritele.

Ma pole näinud veel silmipimestavalt kaunist hakklihamasinat või erakordselt ilusat tolmuimejat. Köögitehnika kallim ots ei pruugi olla kuidagi kunstimeeli erutavam ja silmailu pakkuvam kui odavam ots. Võib, aga ei pruugi. Tegelikult pole ma kunagi näinud ahhetamapanevalt kaunist nõudepesumasinatki.

Pesumasina (AEG)  valiku tegemisel välistasime meie nt rohkete tulede ja kirjadega isendid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesumasina (AEG)  valiku tegemisel välistasime meie nt rohkete tulede ja kirjadega isendid.

Jah, see on ilmselt siiski funktsionaalsuse küsimus. Kui silme all on mingi masin, mis pidevalt plingib ja vilgub, siis valiks tõesti pigem tasasema väljanägemisega masina, kui ka see näiteks jääb pesemisomadustelt vilkuvale masinale alla või võtab rohkem vett või elektrit. Kui aga määrav on funktsionaalsus, st näiteks see pesumasin on kuskil silma alt ära, majapidamisruumis näiteks, siis vilkugu seal omaette, palju tahab. Kasvõi nagu kuus politseiautot presidenti eskortides. Peamine, et on kvaliteetne, säästlik ja kestlik. Ning peseb superhästi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Auto viid sa kodust välja, külaliste saabudes ilmselt ei juhata neid läbi majapidamisruumide, et nad saaksid veenduda, kui uhke tolmuimeja või pesukuivati sul on.

Ma oponeeriks. Moodsas elamises on avatud köök ja ka köögimööbel koos tehnikaga võiks olla ilus silmal vaadata. Kallim kodutehnika on ilmselt käinud ka disaineri käe alt läbi. Näiteks kunagi oli Siemensil sari Porsche disain (veekeetja ja kohvimasin). Nägid stiilsed välja. Ma kunagi valisin kahe brändi vahel köögitehnikat ja sai ostetud Siemens, sest Siemensi ahi nägi lihtsalt stiilne välja (kallis oli samuti). Muidugi kui elad kuskil maakodus ja sul on suletud köök ja ERALDISEISEV valge kodutehnika seal köögis, siis ei ole tõesti vahet.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks ei ostaks Daciat välimuse pärast – sest see on lihtsalt nii kole. Odavus selles mõttes, et näe – vaene sõidab, ei huvita mind üldse

Paneme 1+1 kokku. Odavad asjad ongi reeglina koledamad kui kallid asjad. Eriti kehtib see autode juures. Porsche lihtsalt on ilusa disainiga ja samas ka kallis. Dacia on tehtud odavatest materjalidest ja ilmselt disainerid on ka vähem vaeva näinud, et ta ilus oleks. Samas odav koostekvaliteet annab auto puhul ka sõites tunda. Ukse sulgumise heli odaval ja kallil autol on sootuks teistsugune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kindlasti ei soovi ma omada Mersut või BMWd, mulle ei meeldi see tähelepanu ja maine, mis nendega kaasas käib. Mingi periood oli meil uusim BMW ja no tänan, enam ei. Sai 5 kuu pärast maha müüdud, sest asi kiskus naeruväärseks. Kuigi omaette lõbu pakkus see küll, kui sai kuskil kaubanduskeskuse ees sellisest autost välja ronida väljaveninud dressipükste ja odaivamate kummikutega, käes tollase Maksimarketi kulunud kilekott. Vahtijaid ikka jagus teinekord.

Täielik lollijutt. Sõidan viimased 30 aastat BMW-dega ja mitte midagi sellist ei ole. Ju näete tõesti kohtlased välja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et asi ka silmale ilus vaadata oleks on ju igasuguse ostu üheks tingimuseks. Lisaks kõikidele teistele parameetritele.

Ma pole näinud veel silmipimestavalt kaunist hakklihamasinat või erakordselt ilusat tolmuimejat. Köögitehnika kallim ots ei pruugi olla kuidagi kunstimeeli erutavam ja silmailu pakkuvam kui odavam ots. Võib, aga ei pruugi. Tegelikult pole ma kunagi näinud ahhetamapanevalt kaunist nõudepesumasinatki.

Meil on nõudepesumasin kappi sisse ehitatud – ma olen kindel, et ilma kapita oleks ta jube kole…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et asi ka silmale ilus vaadata oleks on ju igasuguse ostu üheks tingimuseks. Lisaks kõikidele teistele parameetritele.

Ma pole näinud veel silmipimestavalt kaunist hakklihamasinat või erakordselt ilusat tolmuimejat. Köögitehnika kallim ots ei pruugi olla kuidagi kunstimeeli erutavam ja silmailu pakkuvam kui odavam ots. Võib, aga ei pruugi. Tegelikult pole ma kunagi näinud ahhetamapanevalt kaunist nõudepesumasinatki.

Meil on nõudepesumasin kappi sisse ehitatud – ma olen kindel, et ilma kapita oleks ta jube kole…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks ei ostaks Daciat välimuse pärast – sest see on lihtsalt nii kole. Odavus selles mõttes, et näe – vaene sõidab, ei huvita mind üldse

Paneme 1+1 kokku. Odavad asjad ongi reeglina koledamad kui kallid asjad. Eriti kehtib see autode juures. Porsche lihtsalt on ilusa disainiga ja samas ka kallis. Dacia on tehtud odavatest materjalidest ja ilmselt disainerid on ka vähem vaeva näinud, et ta ilus oleks. Samas odav koostekvaliteet annab auto puhul ka sõites tunda. Ukse sulgumise heli odaval ja kallil autol on sootuks teistsugune.

Aga võivad laguneda ühtemoodi. Kui tutikaid autosid peab juba tehasest tulles remontima, siis pole miskit öelda( ja ma ei räägi odava otsa autost).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokkuvõttes pole mul tõesti 99% juhtudest vähimatki teadmist, mis tootja või margiga meil mingi kodumasin või kodutarvik on.

Päris rumal inimene siis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Moodsas elamises on avatud köök ja ka köögimööbel koos tehnikaga võiks olla ilus silmal vaadata.

Moodsas elamises ei ole pesumasin köögis vaid majandusruumis või pesutoas, kuidas keegi seda kutsub. Päris moodsas kodus eraldab enamasti siiski söögituba köögist voldik- või lükanduks. Meil on köögis üli-tulikallis pliit, kuna meil on erinõudmised näiteks ahjude arvule ja nii edasi. Ei saaks küll öelda, et see oleks kuidagi silmale visuaalselt magusam kui väga hea kvaliteedi-hinna suhtega soodsama otsa mööblisse integreeritud nõudepesumasin või täiesti tavaline ilmselt 20-eurone röster.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paneme 1+1 kokku. Odavad asjad ongi reeglina koledamad kui kallid asjad.

Vaata, kui asi on näiteks nii lihtsas asjas kui näiteks tolmuimeja või sügavkülmakirst, siis annab ikka otsida meeletut vahet ilus, mis saaks määravaks ja jätaks tahaplaanile võimsuse või mahutavuse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on nõudepesumasin kappi sisse ehitatud – ma olen kindel, et ilma kapita oleks ta jube kole…

Mul ka, aga sisseehitatud köögimööblil on kõikidel ustel sama firma disainkäepide.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kindlasti ei soovi ma omada Mersut või BMWd, mulle ei meeldi see tähelepanu ja maine, mis nendega kaasas käib. Mingi periood oli meil uusim BMW ja no tänan, enam ei. Sai 5 kuu pärast maha müüdud, sest asi kiskus naeruväärseks. Kuigi omaette lõbu pakkus see küll, kui sai kuskil kaubanduskeskuse ees sellisest autost välja ronida väljaveninud dressipükste ja odaivamate kummikutega, käes tollase Maksimarketi kulunud kilekott. Vahtijaid ikka jagus teinekord.

Täielik lollijutt. Sõidan viimased 30 aastat BMW-dega ja mitte midagi sellist ei ole. Ju näete tõesti kohtlased välja.

Jah, just täpselt. Me ei näe välja ega taha välja näha ega kuuluda isegi väliselt, riideid ja autot pildis samasse inimrühma, kes sõidab BMWga. Mitte et neil inimestel midagi viga oleks. Enamasti täiesti kenad targad inimesed. Lihtsalt ise ei taha endale sellist imagot.

Räägime siis imagost. Ütlen siis nii, et ehkki ma saan täiesti vabalt endale lubada argipäevarõivastust, mis pesust kuni ehete, parfüümi, käekoti, prillide, prilitoosi, rahakoti, mantli ja kingadeni maksab kokku viiekohalise numbri, siis KUI ma otsustan seda osta ja kanda, siis ainult juhul, kui see raha on kvaliteedis. See tähendab teisisõnu – ma ei paneks eales argipäeval selga komplekti, mis näeb välja, nagu see maksaks 10 000 – 15 000. Ka kui maksab. Olen täiesti kindel, et ainus sõrmus peale abielusõrmuse, mida kannan, on kõigi inimeste arvates hõbe mäekristalli või klaasitükiga. Välja arvatud ehk mõni vilunud gemmoloog või juveliir. Ning see oligi autoriehte tellimisel eesmärk.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 128 )


Esileht Kodunurk Mis firma kodutehnika