Esileht Lapse ootamine Novembribeebid 2023

NĂ€itan 28 postitust - vahemik 121 kuni 148 (kokku 148 )

Teema: Novembribeebid 2023

Postitas:
KĂ€gu

Ma vanuse pÀrast oleks niikuinii Niptify teinud. Siis otsustasin, et teen kohe 10+ nÀdalal, et siis Oscari ajaks vastus kÀes. Vanus tÔstab Oscaris riskid kÔrgemaks ja ei oleks tahtnud siis veel 2 ndl n-ö praadida. Kui oleks noorem, siis vist tÔesti ootaks Oscari Àra enne.

lillm, pĂ€ris jube kogemus, aga 1:4 tĂ€hendab ka seda, et kolm beebit neljast on terved. Loodetavasti on sinu oma just nende kolme seas 🙂

Mustik

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul tuli Oscaris Downi riskiks 1:25, mis ehmatas ka vĂ€ga Ă€ra. TeisipĂ€eval kĂ€isin uh-s ja saadeti kohe Niptify testi tegema. Eile hommikul juba sain vastuse, et Ă”nneks sellega siiski korras ja kĂ”ik riskid madalad. 3 pĂ€eva lĂ€ks seega ainult vastuseni, ei pidanud 2 nĂ€dalat praadima. Tulemas tĂŒdruk, kolmas. 🙂

Ultraheli arst aga ĂŒtles kohe, et lapsel tundub olevat pildi jĂ€rgi siiski kĂ”ik korras ja nĂ€itajad ajas kĂ”rgeks ilmselt minu enda seisund, mis oli samuti mulle endale vĂ€ga suureks ĂŒllatuseks, sest varasema kahe rasedusega pole midagi sellist olnud. Preeklampsia oht 1:54 ja veresuhkur oli normi ĂŒlemisel piiril. Sellest ilmselt tingitud ka minu Ă”htused iiveldused. MÀÀrati sĂŒdameaspiriin igaks Ă”htuks ja eks mind ilmselt saadetakse glĂŒkoositesti ka tegema, kui jĂ€rgmine kord Ă€mmakale minek. Pole varem kĂ€inud, ainult kuulnud, et ei pidavat meeldiv olema.
PÀris rahulikult seega hingata ma ei saagi kuni laps juba piisavalt suur ja elujÔuline on, et ellu jÀÀda kui mul preeklampsia peaks vÀlja lööma.

Mosaiq

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tegin samuti Niptify Ă€ra juba enne Oscarit, riskid madalad ja sain ka soo teada 🙂

13+2 ja punu ees juba.

tulip

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei

Messengeris pole veel keegi jutuotsa lahti teinud.

Kas kv tegemine 13+1 hilja pole? Vaatan mÔned detsembribeebi teemas juba enne mind seda tegemas.

K.K.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma mĂ”tlesin, et kĂ”ik facbooki ĂŒle kolinud, et nii vaikne siin.

Aga minul tĂ€na alles oscar ja rasedust 12+2. Ämmaka esimene visiit jĂ€rgmine nĂ€dal ja siis 13+1. Vaatasin ka, et detsembrikad juba kĂ€ivad kv ja tekkis endal sama kĂŒsimus, et kas ma lootusetult hiljaks jÀÀnud 😀 samas ma kĂ€isin tuvastamas ka kui juba peaaegu 9 nĂ€dalat oli. Äkki siis mĂ”nel arst saadab varem sinna kv ultrahelisse, ma eelnevate lastega ka ikka 12+ nĂ€dalal kĂ€inud.

Taevasina 12+2

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma mĂ”tlesin, et kĂ”ik facbooki ĂŒle kolinud, et nii vaikne siin.

Aga minul tĂ€na alles oscar ja rasedust 12+2. Ämmaka esimene visiit jĂ€rgmine nĂ€dal ja siis 13+1. Vaatasin ka, et detsembrikad juba kĂ€ivad kv ja tekkis endal sama kĂŒsimus, et kas ma lootusetult hiljaks jÀÀnud 😀 samas ma kĂ€isin tuvastamas ka kui juba peaaegu 9 nĂ€dalat oli. Äkki siis mĂ”nel arst saadab varem sinna kv ultrahelisse, ma eelnevate lastega ka ikka 12+ nĂ€dalal kĂ€inud.

Taevasina 12+2

Oscari testi vÔidakse teha 11.-14.rasedusnÀdalal. Eks vist oleneb sellest kus nad rasedusega arvel on ja kuidas vabade ultraheli aegadega on.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei

Messengeris pole veel keegi jutuotsa lahti teinud.

Kas kv tegemine 13+1 hilja pole? Vaatan mÔned detsembribeebi teemas juba enne mind seda tegemas.

K.K.

Ei ole hilja.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei,

Mina veel fb-see kolinud ei ole.

LĂ€hen homme Niptify testile , sain selle tervisekassa rahustusel.

TĂ€na kĂ€isin Ă€mmaka juures. AnalĂŒĂŒsid- proovid korras. KĂ€isin 2.mail  ka GTT testil (ilmselt seoses ĂŒlekaaluga) , Ă”nneks kĂ”ik normis 😉

TĂ€nase seisuga 14+1

Margit

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Oscaris kĂ€idud, kĂ”ik riskid madalad, muud nĂ€idud ja mÔÔdud tiptop. MÔÔtude jĂ€rgi sai raseduseks 13+1 ja tĂ€htaeg nihkus 19.11 pealt 14.11 peale. EsmaspĂ€eval siis Ă€mmaka visiidi ajal paneme tĂ€psemalt paika sĂŒnnikuupĂ€eva ja raseduse suuruse. Viimasest rasedusest on möödas 10 aastat ja ei mĂ€leta ĂŒldse, et see kv ultraheli nii pĂ”hjalik oli, aga tĂ€na ikka mitu korda poetasin pisara, sest arsti pĂ”hjalik seletus ja siis nĂ€ed beebit seal siputamas ja siblimas. See kĂ”ik kokku tekitas ikka nii reaalse raseda tunde ja no mu raseda hormoonid ajavad nagunii mu koguaeg nutma. 😀

Aga kuidas siis teistel rasedus kulgenud on? Kuidas sĂŒmptomid, iiveldus, unisus? Mul endal nĂŒĂŒd vaikselt iga pĂ€evaga hakkab parem, tulen nagu mingist koopast vĂ€lja lĂ”puks. See tohutu oksendamine ja iiveldus on nĂŒĂŒd vaikselt jĂ€rgi andmas. KĂ”rvetised on jĂ€tkuvalt iga pĂ€ev. Unine pĂ€eval ei ole kuigi hommikul kell 6 juba Ă€rkvel. Ja need unenĂ€od iga öö, nagu film, nii elavad ja selged 😀

Taevasina 12+2

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul lĂ€heb rahulikult. Hull vĂ€simus on ka Ă”nneks kadunud. TĂ€na kĂ€isin Oscari jaoks verd andmas ja reedel siis UH. VĂ€ga ei muretse, sest Niptify vastused olemas. Tean, et Oscar vaatab lisaks ka muid asju, aga ĂŒks pinge ikka vĂ€hem. Veresuhkur oli piiripealne (5.2), vaatan kriitiliselt oma menĂŒĂŒd nĂŒĂŒd ĂŒle. GTT pean millaski ikka tegema, aga loodetavasti toidu jĂ€lgimisest juba piisab.

NĂ€dalavahetusel plaanis siis ka peredele rÀÀkida, hea emadepĂ€evakink 🙂

Mustik (12+0)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul Oscaris kĂ€idud ja kĂ”ik riskid madalad. Niptifyd teha ei plaani ja nĂŒĂŒd jÀÀn siis 20.nĂ€dala UH-d ootama 🙂

Nii samastun selle Taevasina kommentaariga, et tuleks nagu mingist koopast vĂ€lja lĂ”puks.. 😀 Mul kĂŒll oksendamist ei olnud, oli vaid pidev iiveldus hommikust Ă”htuni, mis nĂŒĂŒd Ă”nneks iga pĂ€evaga vaikselt jĂ€rgi annab, niiet söömise ajal ning vahetult pĂ€rast söömist on juba tĂ€itsa inimese tunne 😀 Kuigi lĂ€hen magama juba 21 paiku, siis hommikud on ikka rasked kui 2-aastane juba 6 paiku nihverdama hakkab.. ja isegi kui on mĂ”nel ĂŒksikul hommikul vĂ”imalik kauem magada, siis lihtsalt ei suuda uuesti uinuda.

Tundub, et vĂ€ike kĂ”huke on ka juba ette tulnud, kuigi siin kindlasti osa ka I trimestri toitumisharjumustel, kus sĂ”in pidevalt lihtsalt selleks, et vĂ€hegi talutavam oleks olla ja vĂ€ga ei jĂ€lginud, kui tervislik see kĂ”ik parasjagu on.. igatahes vĂ€ga ootan juba aega, kus saan sĂŒĂŒa lihtsalt sellepĂ€rast, et kĂ”ht tĂŒhi on 😀

K. (14+5)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mina pidin teatud elu korralduste pÀrast oma arsti aja Àra vahetama ja saan 23.05 hoopus oscari testile.

TĂ€na ma tunnen nii imelike selliseid mullitamise v ma ei oskagi öelda mis pĂ”kse v tuksatusi allapoole naba. Saan aru et liigutuste jaoks vara, aga nii naljakas tunne. Ilmselt gaasid 😀
Ja endal kolmas rasedus, peaks nagu mĂ€letama liigutuste tunnet 😀

Unenöod on ka minul nii reaalsed ja veidrad. Ja kui vÀsinud ma iga hommik Àrgates olen. Kogu selle virr-varri keskel öösel ju ennast vÀlja ei maga.

K.K. 11+2

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul Oscaris kĂ€idud. KĂ”ik korras 🙂 TĂ€htaega muudeti veidi varasemaks ja nĂŒĂŒd siis 16.november (enne oli 21).

Mustik (13+1)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul Oscaris kĂ€idud. KĂ”ik korras 🙂 TĂ€htaega muudeti veidi varasemaks ja nĂŒĂŒd siis 16.november (enne oli 21).

Mustik (13+1)

Siis me Mustik sinuga ĂŒhes paadis. Mul enne oli 19.11 ja nĂŒĂŒd 14.11 😊 suht lĂ€hestikku oleme 😀 Kas sa arvestad nĂŒĂŒd uue tĂ€htaja jĂ€rgi rasedust?

Taevasina 13+3

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Taevasina, arvestan uue jĂ€rgi jaa. Mehele ka viskasin nalja, et nĂ€e, ĂŒks rasedusnĂ€dal naksti jĂ€lle tehtud 😀

Mustik

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Siin nii vaikne. KĂ”ik naudivad vist paremat enesetunnet 😀

KĂ€isin tĂ€na GTT tegemas, Ă”nneks kĂ”ik nĂ€idud normis. MĂ”tlesin, et proovin dopleriga kuulata ja leidsingi pĂ”nni sĂŒdametöö 😍 Kuni liigutusi pole tunda veel, siis hea korra nĂ€dalas korraks kuulata. Annab endale sĂŒdamerahu 😊

Mustik (13+6)

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kuidas teil juba kÔhuga on, on punu ees?
Kas kaal ka juba tÔusnud?

kuna mul kolmas rasedus, siis juba kĂ”ht nĂ€ha. Üritan kĂŒll veel teisipĂ€evani varjata.
Kaalu pole Ônneks juurde tulnud, aga eks ma sellel korral 10kg raskem kui teisega alustades.

KĂ€isin eile juba vankreid ka piilumas 😛

K.K.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma veel ei naudi head enesetunnet 😀 mĂ”nel hommikul veel oksendan ja kĂ”rvetistest on enesetunne ka kehva, aga Ă”nneks see kĂ€ib kuidagi ĂŒle pĂ€eva.

Esimene Àmmaka visiit oli ka Àra ja tegi kÔhu pealt ultraheli ka. RÔÔm oli teda jÀlle nÀha. Selgus veel, et emakakaela konisatsiooni pÀrast, mis 2016 aasta tehti, pean arsti jÀlgimise all ka olema rasedusega.

VĂ€ike raseda kĂ”huke juba ees. Kolmas rasedus ja arvasin kĂŒll, et tuleb veel varem kĂ”ht, aga teisega tuli isegi varem. Kaaluga on nĂŒĂŒd nii, et kuna terve selle 12 nĂ€dalat kestnud iiveldust ma ei suutnud sĂŒĂŒa midagi peale sepiku, juustu, laste hommikuhelbed, keefir, hot dogi, arbuusi, suitsuvorsti ja majoneesi 😀 ja neid pidi manustama suht iga 2h jĂ€rel, et ellu jÀÀda, siis kahjuks tuli 2.5 kg juurde. Ja ma enne rasedaks jÀÀmist tegin trenni 5x nĂ€dalas, seal hulgas kardio ja jĂ”utreening, siis jĂ€rsku pĂ€eva pealt jĂ€i see kĂ”ik Ă€ra, selle tohutu iivelduse ja oksendamise pĂ€rast. Liikumine oli null, voodist diivani peale ainult. NĂŒĂŒd vaikselt lisan liikumist oma pĂ€eva ja veel vaiksemalt tulevad tagasi tervislikud toiduained mu menĂŒĂŒsse. Sest noh kĂ”ik see mis ajas iiveldama 3 kuud, neid ma ei suuda siiani poes isegi vaadata 😀

Kirjutage ikka teised ka kuidas lĂ€heb, nii pĂ”nev on lugeda ja kuna ma kergemale tööle ĂŒleviimise lehega kodune kahjuks, siis hea lugeda siin aegajalt teiste raseduste kohta 😊

Taevasina 14+2

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

TrĂŒgin korra.

Taevasina, kas oskad tĂ€psustada mida arst jĂ€lgib pĂ€rast seda konisatsiooni vĂ”i on mingi suurem risk, et emakakael lĂŒheneb liiga kiiresti?

Mul eelmine aasta tehti konisatsioon ja soov oleks veel ĂŒks laps saada aga on hirm just sellepĂ€rast. Lugesin, et vĂ”ib pĂ”hjustada katkemist. Arstilt uurisin siis ta ĂŒtles, et rasedusel mingit takistust pole. 

AitÀh.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

TrĂŒgin korra.

Taevasina, kas oskad tĂ€psustada mida arst jĂ€lgib pĂ€rast seda konisatsiooni vĂ”i on mingi suurem risk, et emakakael lĂŒheneb liiga kiiresti?

Mul eelmine aasta tehti konisatsioon ja soov oleks veel ĂŒks laps saada aga on hirm just sellepĂ€rast. Lugesin, et vĂ”ib pĂ”hjustada katkemist. Arstilt uurisin siis ta ĂŒtles, et rasedusel mingit takistust pole.

AitÀh.

Takistust ei olegi, nii ĂŒtles mulle ka. Aga jĂ€lgivadki seda, et lĂ”pus raseduse kasvades kael liiga lĂŒhikeseks ei jÀÀks ja kui nii juhtub, siis teevad selle tugiĂ”mbluse. Mulle kui 2016 aasta tehti, siis oppi teinud arst kĂŒsis kohe, et kas soovin veel lapsi, et kui jaa, siis ta vĂ”tab emakakaelast nii vĂ€he kui vĂ”imalik Ă€ra. Ma ei muretse, sest tegelt kulgeb enamustel rasedus tĂ€iesti normaalselt lĂ”puni. Mul oli endal veel see hirm, et Ă€kki sĂŒnnitusel see armkoega emakakael ei avane nii kiiresti ja sĂŒnnitus venib pikaks, aga see hirm ka tĂ€iesti pĂ”hjendamatu, sest Ă€mmakas seletas ilusti Ă€ra kuidas lĂ”igatud on ja milline isa kaelast avanema hakkab sĂŒnnitusel.

Taevasina 14+2

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

15+0 ja tervis vĂ€ga hea, vĂ€lja arvatud kinnine nina. Punu on juba tĂ€itsa arvestatav 🙂

tulip

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere!

Meil oli tĂ€na Oscar uuring. Muidu kĂ”ik nĂ€idud tip-top, aga risk Downile 1:882, seega tehti kohe ka Niptify Ă€ra. Oleksime ise niikuinii selle teinud tasuliselt (kindluse mĂ”ttes), aga nĂŒĂŒd siis saime sedasi.

UH-s oli poiss hĂ€belik, keeras muudkui selja ette. Ja just POISS, saame siis oma kolmanda POISI. Mees oli vĂ€ga vĂ€ga Ă”nnelik kui arst seda ĂŒtles. Mina ikka sĂŒdamesopis lootsin nĂŒĂŒd tĂŒtrekest saada. Arst lohutas, et 85% tĂ”enĂ€osusega on poiss, aga 15% on veel tĂ”enĂ€osust et ikkagi vĂ”ib tĂŒtar olla.

Viimasel Ă€mmaemanda visiidil selgus aga, et kilpnÀÀrme nĂ€it ei ole rasedale sobilik, sain vĂ€ikse annuse L-Thyroxini peale. Veresuhkur ka piiri peal – 5.3 – uue kuu alguses lĂ€hen GTT testile.

Enesetunne on ĂŒldiselt OK. Aeg-ajalt kĂ€ib pea ringi, aga see vist sellest et vererĂ”hk on madalapoolne. Pean vĂ€ltima Ă€kkilisi/kiireid liigutusi.

KĂ”ht paistab juba mĂ”nda aega vĂ€lja. Eks olen ise ka kogukam tĂ€di. Tööl juba kĂŒsiti, et millal dekreeti lĂ€hen, et olen juba nii suur 🙂

-STU-   (12+2)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

🙂

Hei, mul 15+3

Sain tÀna niptify tulemused lÔpuks.

Õnneks on riskid ikkagi madalad ning mul sĂŒda rahul.

KÔht on enda meelest tÀitsa mÀrgatav, aga keegi otseselt midagi öelnud ei ole. ( 4 rasedus).

Pere teised lapsed saavad nĂ€dalavahetusel ilmselt ĂŒllatusest teada 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul on homme oscari uh. Nii ootan seda.
Siis saab jÀlle pisut kergemalt hingata.

K.K.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul tĂ€na oli jĂ€lle Ă€mmaka visiit, eelmine nĂ€dal esmaspĂ€eval oli ka, aga kuna ei jĂ”udnud kĂ”iki pabereid tĂ€ita, siis tĂ€na kohtusime uuesti. NĂ€gin ultraheliga kĂ”hu pealt beebit ka. Tegi kĂ”ik mÔÔtmised ja pani LA ultraheli ka paika, 28.06 siis ultraheli ja arsti visiit ka samal pĂ€eval.  NĂŒĂŒd kolmapĂ€eval pean glĂŒkoositestile minema. Otseselt kaalu pĂ€rast ei peaks, aga kuna peres lĂ€hisugulasel on diabeet ja viimase rasedusega ĂŒle 30kg juurde vĂ”tsin, siis arvas, et vĂ”iksime teha. Ma olin temaga samal arvamusel ja teen selle sĂŒdamerahuks Ă€ra.

Taevasina 14+6

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere

Ma liitun ka teie toreda grupiga :). Esimene rasedus, 16nÀdal, Oskari test nÀitas madalat riski. TÀhtaeg 6.11. Plaanime lÀhedastele rÀÀkida 20nÀdalal. Kuigi vÀike kÔhuke juba ees, kleite kandes pole siiani veel tÀhele pandud.

L.T

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei

Minul osacr-i UH tehtud. Riskid madalad ja beebs mĂŒttas mĂ”nuga kĂ”hus. Ma ei mĂ€letanduki , et juba 12 nĂ€dala UH-s tehakse nii pĂ”hjalik kontroll. Vaadati kĂ”ik kĂ€ed-jalad ĂŒlde, pĂ”ie olemasolu, ma olemasolu, sĂŒda  jne jne. Ütles, et praegu ei saa 100% öelda, aga justkui ennustades vaadates vĂ”iks poiss öelda. Alguses ei saanud KV mÔÔtu kĂ€tte , sest beebi oli pahas asendis. Aga siis veidi seal vĂ”bistas teda ja muutis kenasti asendit.
TA muutus ka 29.11 pealt 27.11 peale.

Mina vĂ”iks nĂŒĂŒd edasi suhelda facebooki chatis kui see ellu meil Ă€rkab.

K.K. 13+1

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Rasedust tĂ€na tĂ€pselt 16 nĂ€dalat ja mitte midagi pole juba nĂ€dalaid tundnud. Eelmise 2 rasedusega ka ei tundnud. Ma isegi tahaks natuke iiveldust, siis vĂ€hemalt teaks, et olen rase. Praegu on selline teadmatuse tunne – kas ikka on kĂ”ik korras? Liigutusi ka veel ei ole… Mul on oma krooniliste haiguste pĂ€rast katkemise ja vÀÀrarengute riskid suured, kuid senini on kĂ”ik testid olnud korras, minu mĂ€letamist mööda on riskid isegi vĂ€iksemad, kui eelmiste lastega.

Kaal on tĂ€pselt sama, aga see on hea, kuna olen niigi vĂ€ga ĂŒlekaaluline.  KĂ”htu loomulikult ka pole nĂ€ha. Ilmselt saaksin rasedust “varjata” peaaegu pĂ€ris lĂ”puni vĂ€lja 🙂

SĂŒnnitĂ€htaeg on mul 11.11, aga ilmselt tuleb esilekutsumine 2-3 nĂ€dalat varem.

0
0
Please wait...

NĂ€itan 28 postitust - vahemik 121 kuni 148 (kokku 148 )

Esileht Lapse ootamine Novembribeebid 2023