Esileht Lapse ootamine Novembribeebid 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 155 )

Teema: Novembribeebid 2023

Postitas:
Kägu

Ma vanuse pärast oleks niikuinii Niptify teinud. Siis otsustasin, et teen kohe 10+ nädalal, et siis Oscari ajaks vastus käes. Vanus tõstab Oscaris riskid kõrgemaks ja ei oleks tahtnud siis veel 2 ndl n-ö praadida. Kui oleks noorem, siis vist tõesti ootaks Oscari ära enne.

lillm, päris jube kogemus, aga 1:4 tähendab ka seda, et kolm beebit neljast on terved. Loodetavasti on sinu oma just nende kolme seas 🙂

Mustik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tuli Oscaris Downi riskiks 1:25, mis ehmatas ka väga ära. Teisipäeval käisin uh-s ja saadeti kohe Niptify testi tegema. Eile hommikul juba sain vastuse, et õnneks sellega siiski korras ja kõik riskid madalad. 3 päeva läks seega ainult vastuseni, ei pidanud 2 nädalat praadima. Tulemas tüdruk, kolmas. 🙂

Ultraheli arst aga ütles kohe, et lapsel tundub olevat pildi järgi siiski kõik korras ja näitajad ajas kõrgeks ilmselt minu enda seisund, mis oli samuti mulle endale väga suureks üllatuseks, sest varasema kahe rasedusega pole midagi sellist olnud. Preeklampsia oht 1:54 ja veresuhkur oli normi ülemisel piiril. Sellest ilmselt tingitud ka minu õhtused iiveldused. Määrati südameaspiriin igaks õhtuks ja eks mind ilmselt saadetakse glükoositesti ka tegema, kui järgmine kord ämmakale minek. Pole varem käinud, ainult kuulnud, et ei pidavat meeldiv olema.
Päris rahulikult seega hingata ma ei saagi kuni laps juba piisavalt suur ja elujõuline on, et ellu jääda kui mul preeklampsia peaks välja lööma.

Mosaiq

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin samuti Niptify ära juba enne Oscarit, riskid madalad ja sain ka soo teada 🙂

13+2 ja punu ees juba.

 

tulip

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei

Messengeris pole veel keegi jutuotsa lahti teinud.

Kas kv tegemine 13+1 hilja pole? Vaatan mõned detsembribeebi teemas juba enne mind seda tegemas.

K.K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin, et kõik facbooki üle kolinud, et nii vaikne siin.

Aga minul täna alles oscar ja rasedust 12+2. Ämmaka esimene visiit järgmine nädal ja siis 13+1. Vaatasin ka, et detsembrikad juba käivad kv ja tekkis endal sama küsimus, et kas ma lootusetult hiljaks jäänud ???? samas ma käisin tuvastamas ka kui juba peaaegu 9 nädalat oli. Äkki siis mõnel arst saadab varem sinna kv ultrahelisse, ma eelnevate lastega ka ikka 12+ nädalal käinud.

Taevasina 12+2

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin, et kõik facbooki üle kolinud, et nii vaikne siin.

Aga minul täna alles oscar ja rasedust 12+2. Ämmaka esimene visiit järgmine nädal ja siis 13+1. Vaatasin ka, et detsembrikad juba käivad kv ja tekkis endal sama küsimus, et kas ma lootusetult hiljaks jäänud ???? samas ma käisin tuvastamas ka kui juba peaaegu 9 nädalat oli. Äkki siis mõnel arst saadab varem sinna kv ultrahelisse, ma eelnevate lastega ka ikka 12+ nädalal käinud.

Taevasina 12+2

Oscari testi võidakse teha 11.-14.rasedusnädalal. Eks vist oleneb sellest kus nad rasedusega arvel on ja kuidas vabade ultraheli aegadega on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei

Messengeris pole veel keegi jutuotsa lahti teinud.

Kas kv tegemine 13+1 hilja pole? Vaatan mõned detsembribeebi teemas juba enne mind seda tegemas.

K.K.

Ei ole hilja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei,

Mina veel fb-see kolinud ei ole.

Lähen homme Niptify testile , sain selle tervisekassa rahustusel.

Täna käisin ämmaka juures. Analüüsid- proovid korras. Käisin 2.mail  ka GTT testil (ilmselt seoses ülekaaluga) , õnneks kõik normis 😉

Tänase seisuga 14+1

 

Margit

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oscaris käidud, kõik riskid madalad, muud näidud ja mõõdud tiptop. Mõõtude järgi sai raseduseks 13+1 ja tähtaeg nihkus 19.11 pealt 14.11 peale. Esmaspäeval siis ämmaka visiidi ajal paneme täpsemalt paika sünnikuupäeva ja raseduse suuruse. Viimasest rasedusest on möödas 10 aastat ja ei mäleta üldse, et see kv ultraheli nii põhjalik oli, aga täna ikka mitu korda poetasin pisara, sest arsti põhjalik seletus ja siis näed beebit seal siputamas ja siblimas. See kõik kokku tekitas ikka nii reaalse raseda tunde ja no mu raseda hormoonid ajavad nagunii mu koguaeg nutma. ????

Aga kuidas siis teistel rasedus kulgenud on? Kuidas sümptomid, iiveldus, unisus? Mul endal nüüd vaikselt iga päevaga hakkab parem, tulen nagu mingist koopast välja lõpuks. See tohutu oksendamine ja iiveldus on nüüd vaikselt järgi andmas. Kõrvetised on jätkuvalt iga päev. Unine päeval ei ole kuigi hommikul kell 6 juba ärkvel. Ja need unenäod iga öö, nagu film, nii elavad ja selged ????

Taevasina 12+2

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul läheb rahulikult. Hull väsimus on ka õnneks kadunud. Täna käisin Oscari jaoks verd andmas ja reedel siis UH. Väga ei muretse, sest Niptify vastused olemas. Tean, et Oscar vaatab lisaks ka muid asju, aga üks pinge ikka vähem. Veresuhkur oli piiripealne (5.2), vaatan kriitiliselt oma menüüd nüüd üle. GTT pean millaski ikka tegema, aga loodetavasti toidu jälgimisest juba piisab.

Nädalavahetusel plaanis siis ka peredele rääkida, hea emadepäevakink 🙂

Mustik (12+0)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul Oscaris käidud ja kõik riskid madalad. Niptifyd teha ei plaani ja nüüd jään siis 20.nädala UH-d ootama 🙂

Nii samastun selle Taevasina kommentaariga, et tuleks nagu mingist koopast välja lõpuks.. 😀 Mul küll oksendamist ei olnud, oli vaid pidev iiveldus hommikust õhtuni, mis nüüd õnneks iga päevaga vaikselt järgi annab, niiet söömise ajal ning vahetult pärast söömist on juba täitsa inimese tunne 😀 Kuigi lähen magama juba 21 paiku, siis hommikud on ikka rasked kui 2-aastane juba 6 paiku nihverdama hakkab.. ja isegi kui on mõnel üksikul hommikul võimalik kauem magada, siis lihtsalt ei suuda uuesti uinuda.

Tundub, et väike kõhuke on ka juba ette tulnud, kuigi siin kindlasti osa ka I trimestri toitumisharjumustel, kus sõin pidevalt lihtsalt selleks, et vähegi talutavam oleks olla ja väga ei jälginud, kui tervislik see kõik parasjagu on.. igatahes väga ootan juba aega, kus saan süüa lihtsalt sellepärast, et kõht tühi on 😀

K. (14+5)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pidin teatud elu korralduste pärast oma arsti aja ära vahetama ja saan 23.05 hoopus oscari testile.

Täna ma tunnen nii imelike selliseid mullitamise v ma ei oskagi öelda mis põkse v tuksatusi allapoole naba. Saan aru et liigutuste jaoks vara, aga nii naljakas tunne. Ilmselt gaasid 😀
Ja endal kolmas rasedus, peaks nagu mäletama liigutuste tunnet 😀

Unenöod on ka minul nii reaalsed ja veidrad. Ja kui väsinud ma iga hommik ärgates olen. Kogu selle virr-varri keskel öösel ju ennast välja ei maga.

K.K. 11+2

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul Oscaris käidud. Kõik korras 🙂 Tähtaega muudeti veidi varasemaks ja nüüd siis 16.november (enne oli 21).

Mustik (13+1)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul Oscaris käidud. Kõik korras ???? Tähtaega muudeti veidi varasemaks ja nüüd siis 16.november (enne oli 21).

Mustik (13+1)

Siis me Mustik sinuga ühes paadis. Mul enne oli 19.11 ja nüüd 14.11 ???? suht lähestikku oleme ???? Kas sa arvestad nüüd uue tähtaja järgi rasedust?

Taevasina 13+3

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taevasina, arvestan uue järgi jaa. Mehele ka viskasin nalja, et näe, üks rasedusnädal naksti jälle tehtud 😀

Mustik

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin nii vaikne. Kõik naudivad vist paremat enesetunnet 😀

Käisin täna GTT tegemas, õnneks kõik näidud normis. Mõtlesin, et proovin dopleriga kuulata ja leidsingi põnni südametöö ???? Kuni liigutusi pole tunda veel, siis hea korra nädalas korraks kuulata. Annab endale südamerahu ????

Mustik (13+6)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teil juba kõhuga on, on punu ees?
Kas kaal ka juba tõusnud?

kuna mul kolmas rasedus, siis juba kõht näha. Üritan küll veel teisipäevani varjata.
Kaalu pole õnneks juurde tulnud, aga eks ma sellel korral 10kg raskem kui teisega alustades.

Käisin eile juba vankreid ka piilumas 😛

 

K.K.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma veel ei naudi head enesetunnet ???? mõnel hommikul veel oksendan ja kõrvetistest on enesetunne ka kehva, aga õnneks see käib kuidagi üle päeva.

Esimene ämmaka visiit oli ka ära ja tegi kõhu pealt ultraheli ka. Rõõm oli teda jälle näha. Selgus veel, et emakakaela konisatsiooni pärast, mis 2016 aasta tehti, pean arsti jälgimise all ka olema rasedusega.

Väike raseda kõhuke juba ees. Kolmas rasedus ja arvasin küll, et tuleb veel varem kõht, aga teisega tuli isegi varem. Kaaluga on nüüd nii, et kuna terve selle 12 nädalat kestnud iiveldust ma ei suutnud süüa midagi peale sepiku, juustu, laste hommikuhelbed, keefir, hot dogi, arbuusi, suitsuvorsti ja majoneesi ???? ja neid pidi manustama suht iga 2h järel, et ellu jääda, siis kahjuks tuli 2.5 kg juurde. Ja ma enne rasedaks jäämist tegin trenni 5x nädalas, seal hulgas kardio ja jõutreening, siis järsku päeva pealt jäi see kõik ära, selle tohutu iivelduse ja oksendamise pärast. Liikumine oli null, voodist diivani peale ainult. Nüüd vaikselt lisan liikumist oma päeva ja veel vaiksemalt tulevad tagasi tervislikud toiduained mu menüüsse. Sest noh kõik see mis ajas iiveldama 3 kuud, neid ma ei suuda siiani poes isegi vaadata ????

Kirjutage ikka teised ka kuidas läheb, nii põnev on lugeda ja kuna ma kergemale tööle üleviimise lehega kodune kahjuks, siis hea lugeda siin aegajalt teiste raseduste kohta ????

Taevasina 14+2

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trügin korra.

Taevasina, kas oskad täpsustada mida arst jälgib pärast seda konisatsiooni või on mingi suurem risk, et emakakael lüheneb liiga kiiresti?

Mul eelmine aasta tehti konisatsioon ja soov oleks veel üks laps saada aga on hirm just sellepärast. Lugesin, et võib põhjustada katkemist. Arstilt uurisin siis ta ütles, et rasedusel mingit takistust pole. 

Aitäh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trügin korra.

Taevasina, kas oskad täpsustada mida arst jälgib pärast seda konisatsiooni või on mingi suurem risk, et emakakael lüheneb liiga kiiresti?

Mul eelmine aasta tehti konisatsioon ja soov oleks veel üks laps saada aga on hirm just sellepärast. Lugesin, et võib põhjustada katkemist. Arstilt uurisin siis ta ütles, et rasedusel mingit takistust pole.

Aitäh.

Takistust ei olegi, nii ütles mulle ka. Aga jälgivadki seda, et lõpus raseduse kasvades kael liiga lühikeseks ei jääks ja kui nii juhtub, siis teevad selle tugiõmbluse. Mulle kui 2016 aasta tehti, siis oppi teinud arst küsis kohe, et kas soovin veel lapsi, et kui jaa, siis ta võtab emakakaelast nii vähe kui võimalik ära. Ma ei muretse, sest tegelt kulgeb enamustel rasedus täiesti normaalselt lõpuni. Mul oli endal veel see hirm, et äkki sünnitusel see armkoega emakakael ei avane nii kiiresti ja sünnitus venib pikaks, aga see hirm ka täiesti põhjendamatu, sest ämmakas seletas ilusti ära kuidas lõigatud on ja milline isa kaelast avanema hakkab sünnitusel.

Taevasina 14+2

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

15+0 ja tervis väga hea, välja arvatud kinnine nina. Punu on juba täitsa arvestatav 🙂

 

tulip

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Meil oli täna Oscar uuring. Muidu kõik näidud tip-top, aga risk Downile 1:882, seega tehti kohe ka Niptify ära. Oleksime ise niikuinii selle teinud tasuliselt (kindluse mõttes), aga nüüd siis saime sedasi.

UH-s oli poiss häbelik, keeras muudkui selja ette. Ja just POISS, saame siis oma kolmanda POISI. Mees oli väga väga õnnelik kui arst seda ütles. Mina ikka südamesopis lootsin nüüd tütrekest saada. Arst lohutas, et 85% tõenäosusega on poiss, aga 15% on veel tõenäosust et ikkagi võib tütar olla.

Viimasel ämmaemanda visiidil selgus aga, et kilpnäärme näit ei ole rasedale sobilik, sain väikse annuse L-Thyroxini peale. Veresuhkur ka piiri peal – 5.3 – uue kuu alguses lähen GTT testile.

Enesetunne on üldiselt OK. Aeg-ajalt käib pea ringi, aga see vist sellest et vererõhk on madalapoolne. Pean vältima äkkilisi/kiireid liigutusi.

Kõht paistab juba mõnda aega välja. Eks olen ise ka kogukam tädi. Tööl juba küsiti, et millal dekreeti lähen, et olen juba nii suur 🙂

 

-STU-   (12+2)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

🙂

Hei, mul 15+3

Sain täna niptify tulemused lõpuks.

Õnneks on riskid ikkagi madalad ning mul süda rahul.

Kõht on enda meelest täitsa märgatav, aga keegi otseselt midagi öelnud ei ole. ( 4 rasedus).

Pere teised lapsed saavad nädalavahetusel ilmselt üllatusest teada 🙂

 

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on homme oscari uh. Nii ootan seda.
Siis saab jälle pisut kergemalt hingata.

 

 

K.K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul täna oli jälle ämmaka visiit, eelmine nädal esmaspäeval oli ka, aga kuna ei jõudnud kõiki pabereid täita, siis täna kohtusime uuesti. Nägin ultraheliga kõhu pealt beebit ka. Tegi kõik mõõtmised ja pani LA ultraheli ka paika, 28.06 siis ultraheli ja arsti visiit ka samal päeval.  Nüüd kolmapäeval pean glükoositestile minema. Otseselt kaalu pärast ei peaks, aga kuna peres lähisugulasel on diabeet ja viimase rasedusega üle 30kg juurde võtsin, siis arvas, et võiksime teha. Ma olin temaga samal arvamusel ja teen selle südamerahuks ära.

Taevasina 14+6

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Ma liitun ka teie toreda grupiga :). Esimene rasedus, 16nädal, Oskari test näitas madalat riski. Tähtaeg 6.11. Plaanime lähedastele rääkida 20nädalal. Kuigi väike kõhuke juba ees, kleite kandes pole siiani veel tähele pandud.

L.T

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei

Minul osacr-i UH tehtud. Riskid madalad ja beebs müttas mõnuga kõhus. Ma ei mäletanduki , et juba 12 nädala UH-s tehakse nii põhjalik kontroll. Vaadati kõik käed-jalad ülde, põie olemasolu, ma olemasolu, süda  jne jne. Ütles, et praegu ei saa 100% öelda, aga justkui ennustades vaadates võiks poiss öelda. Alguses ei saanud KV mõõtu kätte , sest beebi oli pahas asendis. Aga siis veidi seal võbistas teda ja muutis kenasti asendit.
TA muutus ka 29.11 pealt 27.11 peale.

Mina võiks nüüd edasi suhelda facebooki chatis kui see ellu meil ärkab.

K.K. 13+1

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasedust täna täpselt 16 nädalat ja mitte midagi pole juba nädalaid tundnud. Eelmise 2 rasedusega ka ei tundnud. Ma isegi tahaks natuke iiveldust, siis vähemalt teaks, et olen rase. Praegu on selline teadmatuse tunne – kas ikka on kõik korras? Liigutusi ka veel ei ole… Mul on oma krooniliste haiguste pärast katkemise ja väärarengute riskid suured, kuid senini on kõik testid olnud korras, minu mäletamist mööda on riskid isegi väiksemad, kui eelmiste lastega.

Kaal on täpselt sama, aga see on hea, kuna olen niigi väga ülekaaluline.  Kõhtu loomulikult ka pole näha. Ilmselt saaksin rasedust “varjata” peaaegu päris lõpuni välja 🙂

Sünnitähtaeg on mul 11.11, aga ilmselt tuleb esilekutsumine 2-3 nädalat varem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oscaris käidud ja tänaseks rasedust 13+5. Riskid madalad ja ise kaa terve. Sugu teada ei saanud aga lähme elitesse mingi aeg vaatama ☺️

Ta liikus detsembrist novembrisse. Oscari järgi 30.11 TA.

Saatsin grupi meilile ja kirja et tahan liituda. Kas see teil juba toimib või mis?

S-K

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka fb otselink ei toimi, saatsin meili 🙂

Anna

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 155 )


Esileht Lapse ootamine Novembribeebid 2023