Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja toimetulek

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 399 )

Teema: Palk ja toimetulek

Postitas:
Kägu

Kui palju saate palka ja kuidas tunnete elukallidust?

Minu palk on 1800 kätte ja kui ma aasta tagasi tundsin, et elan täiesti normaalselt nö keskklassi inimese elu, saan lubada endale kultuurileamusi ja mõningaid väljasõite, siis nüüd ma reaalselt tunnen, et ma pidevalt arvutan ja koonerdan. Peale toidupoe ma nagu kuskil ei käigi.

Toit 1000 / maksed 300/ ja see ülejäänud 500 on siis kõik muu elamiseks vajalik (laste riided, sünnipäevad, teater, resto jms).

4 liikmeline pere + koer, mehe peal maja kohustused.

+15
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu palk on 1800, sellest maksud maha. Tuleme toime, kuigi hinnad on tõusnud. 4 last, kaks kõrgkoolis. Mehe palk 2600.

Pole reisihullud olnud, selle kuluartikliga väga ei arvesta.

Elame maal, sõitmist kodu, töö ja kooli vahel on aga küll – tasuta ühistransporti siin pole.

Palju asju kasvatame ise, väike FIEndus toob palgatulule lisa.

Toidukraami ostmise kohta nii palju, et ma keeldun ostmast 6-eurost kurki ja 12-eurost juustu, minu pärast mingu tootjad kasvõi pankrotti.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul jääb pärast kõikvõimalike maksete tasumist (siia olen arvesanud ka nt kütusekulu, III samba ning väikese säästupuhvri) kuus elamiseks ca 1000 eurot. Mina ja kaks last (üks kohe täiskasvanu).
Saame kenasti hakkama, söögi peale kulub mul kuus ca 400 eurot ning ülejäänust üldiselt suudan midagi veel säästa. Küll mitte iga kuu.

Aga elukalliduse tõus annab muidugi korralikult tunda. Sama raha eest sai aasta tagasi oluliselt rohkem.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4 liikmeline pere + koer, mehe peal maja kohustused.

Kas mehe kulutused majale on ka suurusjärgus 1800 eurot? Maja ikka ühisvara?

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 väike-ettevõtjat, tulu kokku ca 2000 eurot neto kuus (omal valikul ei tööta täiskoormusega).

Kulu on laenule 240, kommunaalidele ca 200, kindlustused 100, toit, bensiin, koer ja esmatarbekaubad umbes 1000.

Üle jääb ka midagi, see kas hoiule või siis kulub reisimisele ja maakodule.

On ikka tunda see kallinemine.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk 750€. Arved on 250€( minu ja lapse telefoniarve, kindlustused ja kommunaalid,)+ kodulaen 500€. Ülejäänu maksab abikaasa, kelle kuludes on siis autoliising+kütus+ kõik muu mis tarvis.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mehe kulutused majale on ka suurusjärgus 1800 eurot? Maja ikka ühisvara?

Mul tekkis sama küsimus, või õigemini rohkemgi.

1. Kas mees saab ka 1800€ kätte või on tema palk väiksem/suurem?

2. Mis maksed sul on 300€ kui mees maja kulutused katab? auto vms?

3. Kui suured on need kulutused majale?

Mul on selline tunne, et teil on peres proportsioonid pereellu rahaliselt panustamises täielikult paigast ära. Mees peaks samuti ostma süüa ja kandma lastega seotud kulusid. Või ei ole need lapsed tema omad ja tema kodus ei söö?

1800 netos ei ole mingi kehvikupalk, aga kui sellest peab üksi toitma ja katma neli inimest, siis on loomulikult rahaliselt kitsas. Te peate nüüd selle asja üle vaatama, et  sina üksi ainult toiduraha eest ei rühma ja mees samal ajal kuskile sukasäärde investeerides endale vaikselt kuskile uut pere ei looks. Muidu ühel päeval oled tüüpilises olukorras, et pole kohta kus elada, sest maja on mehe oma ja sina sellesse pole panustanudki justkui.

+24
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni tahab siin ainult teiste pereelus urgitseda, seepärast pole soovi ka teemasse vastata.

 

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni tahab siin ainult teiste pereelus urgitseda, seepärast pole soovi ka teemasse vastata.

Niipalju urgitsetakse, kui ise pôhjust annad.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul bruto 1800 ja ega midagi kätte enam väga ei jää jah. Kui aasta tagasi see palk võimaldas ka natuke säästa, siis praegu on iga kuu valik, kas midagi osta/mingit teenust tarbida või kõrvale panna. Õnneks päris nii kehvas seisus ei ole, et nälga peaks kannatama, aga kulutused pean ikkagi jagama selliselt, et kui üks kuu on nt hambaarsti visiit, siis samal kuul enam juuksurisse minna ei saa. Riiete, kosmeetika jms ostud tuleb ka planeerida selliselt, et ühes kuus mitut asja osta ei saa. Peale kodulaenu intressimäära järgmist muutust ilmselt läheb asi nukramaks, sest praeguse euribori järgi tõuseks ka laenumakse umbes 100€ ja nagu ennustatakse, siis on oodata veelgi suuremat tõusu, seega siis ei jää tõesti enam muuks raha kui arved ja toit. Palgatõusu ilmselt oodata ei ole.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neto vahemikus 800-950 (pole päris täisajaga koht). Mees on, ühine majalaen on, lapsi pole, mul autot pole. Tallinna transport teatavasti tasuta.

No kuidagi saab hakkama, säästud on ka, püüan poes alati mõistlikult majandada. Majalaen võetud muidugi ajal kui mina ka rohkem teenisin, praegu hindan vaba aega kõrgemalt. Pigem kokkuhoiukoht see, et pole mingeid peeneid hobisid. Oma kodus ja suvel aias tegevust jagub.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni tahab siin ainult teiste pereelus urgitseda, seepärast pole soovi ka teemasse vastata.

Küllalt neid rumalukesi siin nähtud, kes panustavad üksi pereellu, kui mees remondib oma isiklikku maja või kulutab hobidele. Osad isegi arvavad, et olles kaastaotleja, on kinnisvarale mingid õigused. Ei ole, kui kaasomanik pole/abielus olles ei ole ühisvara.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen.

Lihtsalt, et see teema lappama ei läheks, palun ärge muretsege minu mehe panuse üle, olen samapalju omanik kui tema ja kinnisvara on mul rohkemgi, lihtsalt hetkel ei saa seda teenima veel panna kuna vanavanemad elavad.

Teema mõte oli, et 1800 kätte peaks olema keskmisest kõrgem palk, aga ma tunnen, et ma elan keskmisest madalamalt kui nii saab öelda. Ja seetõttu mõtlesin,et uurin kuidas teistel.

Ma ei taha osta ainult säästu ja järelturu kaupa. Leian, et kui olen end harinud ja üles töötanud võiks elada ka natuke paremini kui keskpäraselt.

 

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Lihtsalt, et see teema lappama ei läheks, palun ärge muretsege minu mehe panuse üle, olen samapalju omanik kui tema ja kinnisvara on mul rohkemgi, lihtsalt hetkel ei saa seda teenima veel panna kuna vanavanemad elavad.

Ja 1800 on siis maja laen?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahe peale kokku netona 3000, lisatulu pole, ühe lapse toetus 60 EUR on aga see jookseb kogumiskonto le. Kahe auto kasutusliisingud ja kaskod 600, elekter ja telefonid 3inimest  ja internet 300,  kütus ja söök ja majapidamiskulud kuu keskmiselt 1000  siis veel oma kogumiskontodele  paneme iga kuu  mõned sajad. Maja on oma, remondime vastaval võimalusele, elame maal, vesi ja kanalisatsioon on omad, küttepuid oma metsast, toitu ka kasvatame. Kanad, kitsed lambad viivad välja ja toovad sisse. Reisil ei käi, meelelahutus tuleb tv st ja internetist, ei raatsi sellele enam kulutada, raamatud toon raamatukogus. Trennis käime, tööandja maksab õnneks. Süüa teen ise, toorained ostan, väljas ei söö. Laps teenib taskuraha ise. Praegu hädas ei oke aga kui täiskasvanud lapsi tuleks abistama hakata, peab oma kuludega küll rohkem ette vaatama.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen.

Lihtsalt, et see teema lappama ei läheks, palun ärge muretsege minu mehe panuse üle, olen samapalju omanik kui tema ja kinnisvara on mul rohkemgi, lihtsalt hetkel ei saa seda teenima veel panna kuna vanavanemad elavad.

Teema mõte oli, et 1800 kätte peaks olema keskmisest kõrgem palk, aga ma tunnen, et ma elan keskmisest madalamalt kui nii saab öelda. Ja seetõttu mõtlesin,et uurin kuidas teistel.

Ma ei taha osta ainult säästu ja järelturu kaupa. Leian, et kui olen end harinud ja üles töötanud võiks elada ka natuke paremini kui keskpäraselt.

see on oluline, kuna enamik inimesi ei pea lisaks enda laste kuludele katma oma palgast lisaks veel täiskasvanud mehe kulusid.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema mõte oli, et 1800 kätte peaks olema keskmisest kõrgem palk, aga ma tunnen, et ma elan keskmisest madalamalt kui nii saab öelda. Ja seetõttu mõtlesin,et uurin kuidas teistel.

Kui sa selle 1800 eest pead ennast, kahte last ja meest ülal pidama, siis väga priisata ei ole. Kui mees panustab ka sama summaga siis on elu teil lahedam.

Meil on peres neli liiget ja kahe peale kokku netona ca 3200. Majalaen on tänaseks makstud, autoliisinguid ka ei ole. Toidu peale läheb kuus umbes 1000 ringis, kommunaalid, elekter, laste huviringid, enda huviringid lisaks. Vahel õnnestub veel kuus paarsada lisa teenida. Üldiselt saame hakkama, midagi hullu ei ole. Ühe soojamaa reisi saame aastas perele lubada, lisaks veel suvised sõidud mööda Eestit.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt, et see teema lappama ei läheks, palun ärge muretsege minu mehe panuse üle,

Aga palju siis mees rahaliselt pereellu panustab?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen.

Lihtsalt, et see teema lappama ei läheks, palun ärge muretsege minu mehe panuse üle, olen samapalju omanik kui tema ja kinnisvara on mul rohkemgi, lihtsalt hetkel ei saa seda teenima veel panna kuna vanavanemad elavad.

Teema mõte oli, et 1800 kätte peaks olema keskmisest kõrgem palk, aga ma tunnen, et ma elan keskmisest madalamalt kui nii saab öelda. Ja seetõttu mõtlesin,et uurin kuidas teistel.

Ma ei taha osta ainult säästu ja järelturu kaupa. Leian, et kui olen end harinud ja üles töötanud võiks elada ka natuke paremini kui keskpäraselt.

tahad lihtsalt oma tundeid jagada? tead küll, mida teha tuleb, tasuvam töö otsida.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen.

Lihtsalt, et see teema lappama ei läheks, palun ärge muretsege minu mehe panuse üle, olen samapalju omanik kui tema ja kinnisvara on mul rohkemgi, lihtsalt hetkel ei saa seda teenima veel panna kuna vanavanemad elavad.

Teema mõte oli, et 1800 kätte peaks olema keskmisest kõrgem palk, aga ma tunnen, et ma elan keskmisest madalamalt kui nii saab öelda. Ja seetõttu mõtlesin,et uurin kuidas teistel.

Ma ei taha osta ainult säästu ja järelturu kaupa. Leian, et kui olen end harinud ja üles töötanud võiks elada ka natuke paremini kui keskpäraselt.

Praeguste hindade juures see 1800 pole mingi kôrgem palk. Täpselt nagu sina järelturu kaupa ei taha, aga vaatan kust odavamalt toidu saan, toidu tegemisel arvestan soodukitega. Peres 2 teismelist. Lastetoetus läheb kooli söögirahaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul bruto 1700 ja tulen toime, elan ka muidugi üksi. Aga on pangalaenud ja palgapäeval läheb ligi pool hopsti arvetele minema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk kätte 760.-, mina ja üliõpilane. Väga raske on, aga saame hakkama.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enam ma ei ole riidepuu, ei Guessile ega Liinale. Vihkan asjade paljusust,  tahan et kodu hingaks. Hullud päevad ongi minu jaoks päevad hullustele, ei osale. Õhujutud on ammu muinasjutud. Kui lihtne on raha teenida mullimasinana, õhklubadustega. Raha kättejäämise üle kurta ei saa.  Reisida meeldib, terve maailma on läbi kolatud. Samad inimesed, samad mured ja rõõmud. Kes reisida ei ole saanud- ega te millestki ilma jäänud ei ole. Millest ei tingi, on tervis, ei ilusüste, ei toidulisandeid (uuringud puuduvad, ka loodus on maksamürgine), ei mingeid jutuusaldusi, lubadusi, rääkimata kummita juhuseksist. Keegi ei rahulda ennast minu tervise arvelt. Olge oma inimeste keskel, selliste, kes mõtlevad sinusarnaselt.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan Lõuna-Eesti ääremaal, siin töökohti valida ei ole, olen väga rahul oma 800 netopalgaga. Laene ei ole, eluasemekulud kannab mees. 4 last, kellest kaks järgmisel aastal edasi õppima lähevad, siis tuleb eelarve ümber mängida. Praegu saan siiski ka enda hobile kulutada vahel, sest lasterahad lähevadki reaalselt laste kuludeks ja söögile kulub ca 600 kuus.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Lihtsalt, et see teema lappama ei läheks, palun ärge muretsege minu mehe panuse üle, olen samapalju omanik kui tema ja kinnisvara on mul rohkemgi, lihtsalt hetkel ei saa seda teenima veel panna kuna vanavanemad elavad. Teema mõte oli, et 1800 kätte peaks olema keskmisest kõrgem palk

1. Ootad kellegi surma, et kinnisvara endale saada. Tase omaette. Vaata peeglisse ja mõtle, kes sa selline oled.

2. 1800 kätte on madal palk.

Mina teenin 4000 neto kuus (eriala ei ütle, aga kõva ja tasuv, ka Eestis). Hinnatõusu ei tunneta, elan vanaviisi edasi.

+2
-28
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen.

Lihtsalt, et see teema lappama ei läheks, palun ärge muretsege minu mehe panuse üle, olen samapalju omanik kui tema ja kinnisvara on mul rohkemgi, lihtsalt hetkel ei saa seda teenima veel panna kuna vanavanemad elavad.

Teema mõte oli, et 1800 kätte peaks olema keskmisest kõrgem palk, aga ma tunnen, et ma elan keskmisest madalamalt kui nii saab öelda. Ja seetõttu mõtlesin,et uurin kuidas teistel.

Ma ei taha osta ainult säästu ja järelturu kaupa. Leian, et kui olen end harinud ja üles töötanud võiks elada ka natuke paremini kui keskpäraselt.

Praeguste hindade juures see 1800 pole mingi kôrgem palk. Täpselt nagu sina järelturu kaupa ei taha, aga vaatan kust odavamalt toidu saan, toidu tegemisel arvestan soodukitega. Peres 2 teismelist. Lastetoetus läheb kooli söögirahaks.

Aa. No minu palk on 1200 ja veidi peale bruto. Kui ma lisa ei saaks, mis on üle 400 natuke, oleks üsna nadi tõesti. Panen iga kuu kõrvale ka vähemalt 250. Nüüd vist võtan ka lisatöö, et 150 juurde iga kuu kuluks ka ära. Mehega kokku on meil sissetulek kuus nii umbes 3200. On kommunaalid ja maakodu laen. Õnneks pole enam liisingumakset.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Lihtsalt, et see teema lappama ei läheks, palun ärge muretsege minu mehe panuse üle, olen samapalju omanik kui tema ja kinnisvara on mul rohkemgi, lihtsalt hetkel ei saa seda teenima veel panna kuna vanavanemad elavad. Teema mõte oli, et 1800 kätte peaks olema keskmisest kõrgem palk

1. Ootad kellegi surma, et kinnisvara endale saada. Tase omaette. Vaata peeglisse ja mõtle, kes sa selline oled.

2. 1800 kätte on madal palk.

Mina teenin 4000 neto kuus (eriala ei ütle, aga kõva ja tasuv, ka Eestis). Hinnatõusu ei tunneta, elan vanaviisi edasi.

Ülbik oled lihtsalt.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskohaga tööl ei käi, õpin kõrgkoolis. Viimaste kuude sissetulekud on 1600-1700 ümber. Kulud kokku tulevad jaanuaris ~1300€, umbes 300€ sain säästudesse panna. Ei kurda.

Korter on oma, maakodu laenuga, auto liisingus.

Mina ja 2 põhikooliealist last, kass, koer.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen.

Lihtsalt, et see teema lappama ei läheks, palun ärge muretsege minu mehe panuse üle, olen samapalju omanik kui tema ja kinnisvara on mul rohkemgi, lihtsalt hetkel ei saa seda teenima veel panna kuna vanavanemad elavad.

Teema mõte oli, et 1800 kätte peaks olema keskmisest kõrgem palk, aga ma tunnen, et ma elan keskmisest madalamalt kui nii saab öelda. Ja seetõttu mõtlesin,et uurin kuidas teistel.

Ma ei taha osta ainult säästu ja järelturu kaupa. Leian, et kui olen end harinud ja üles töötanud võiks elada ka natuke paremini kui keskpäraselt.

Praeguste hindade juures see 1800 pole mingi kôrgem palk. Täpselt nagu sina järelturu kaupa ei taha, aga vaatan kust odavamalt toidu saan, toidu tegemisel arvestan soodukitega. Peres 2 teismelist. Lastetoetus läheb kooli söögirahaks.

Aa. No minu palk on 1200 ja veidi peale bruto. Kui ma lisa ei saaks, mis on üle 400 natuke, oleks üsna nadi tõesti. Panen iga kuu kõrvale ka vähemalt 250. Nüüd vist võtan ka lisatöö, et 150 juurde iga kuu kuluks ka ära. Mehega kokku on meil sissetulek kuus nii umbes 3200. On kommunaalid ja maakodu laen. Õnneks pole enam liisingumakset.

Lapsi palju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit ikka tuleb välja, et ilma meheta hakkama ei saa, mees teenib tavaliselt tükk maad rohkem kui naine. Väga kurb. Töölkäiv inimene peaks ikka üksi hakkama saama.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 399 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja toimetulek