Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja toimetulek

Näitan 30 postitust - vahemik 331 kuni 360 (kokku 399 )

Teema: Palk ja toimetulek

Postitas:
Kägu

Mida see tonnine kott sul oskab? Mul on kõige kallim käekott vist mingi 80ga ostetud ca 6 aastat tagasi. Asjad mahuvad sisse ja näeb normaalne välja. Ma ei teagi nüüd, kas olen millestki ilma jäänud…

Kas peab midagi oskama? Mul on riided ja jalanõud samuti kallid. Auto, maja, asjad, mida kasutan. Eluaeg kalleid asju armastanud, saan seda endale lubada.

Tegelikult oled raudselt Maximas kassapidaja vms 🙂 Ka mina saaksin endale 2000eur käekotti lubada, lausa mitmeid, aga mida rohkem raha mul on aastatega tekkinud, seda vähem näen sellistel asjadel mõtet.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teed seal restos siis? Käid ühte käiku söömas? Mitme tunniga ei joo kahe peale pudelit? Nii tavaliselt ei tehta, oled suur erand.

Jah, sööngi põhiroa ja alkoholi alati üldse ei joo. See on mingi kohustus või?

Eks te lihtsad olete oma kommetelt jah. Tärnidega restos võtta kohe pearoog on hmhm, etiketist väljas küll jah. Miks te sinna üldse siis lähete? Ja eriti, kui ei täiusta selle roa maitsebuketti klaasi veiniga, on kummaline.

Raiskate niisama raha.

Ma ei tea, mis riigist juttu, aga Euroopas Michelin restode degustmenüüd koos wine pairinguga alates 150.- inimene, tihti 250.-.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei söö nii palju ja pudelit mulli ka kõrvale ei joo kahe peale.

:O Mis teed seal restos siis? Käid ühte käiku söömas? Mitme tunniga ei joo kahe peale pudelit?

Nii tavaliselt ei tehta, oled suur erand.

Ma juba ühe varasema reisiteema juures vaatasin, et inimesed jagunevad laias laastus kaheks – ühed, kes tahavad midagi külastavas riigi näha ka ja siis teised, kes istuvadki päevad otsa restoranis. No ok, ehk õhtul ca kl 21 on juba seda aega, et välja sööma minna. Aga ma ei kujuta ette, et ma ka lõunasöögile kulutaks oma paar tundi ja oma paar käiku, selle asemel, et nt linnaga tutvuda. Ja mind tegelikult see söömine ei huvita ka nii väga muidugi. Aga põhipoint on ikkagi see, et aja kokkuhoid on märkimisväärne, liiatigi ju ei pruugi nt viimase objekti juures, mida külastan, olla normaalset söögikohta ning siis tuleks veel kuhugi ekstra sõita jne. Ma tõesti ei kujuta ette.

Aga on ka nii, kui mul näiteks. Päris restoranid ei huvita mind, kuna on liiga kallid ja liiga palju ajakulu jah ka. Muidu toit meeldib väga. Igal pool sööks ja maitseks kohalikku sööki ja mitte pipstükkide kujul, hoopis lihtsal kujul, terve leib, terve sai, juust, supp, puuvili ja muu selline. Ja linnaga ma üldse ei tutvukski. Sest ma ei lähekski suurde linna üldse. Enne sõidaks maal ja väikestes kohtades. Suured linnad ja ülerahvastatud basseinid ja kuurordid – mitte. Kõiki torne, obeliske ja varemeid ei sooviks, need on telest küll nähtud ja mingit huvi ei paku. Tean, et kui kohale saabun, siis pettun nagunii. Suurte linnade teemat tean ka – ma ei soovi isegi Eestis suurtes linnades käia, ainult kui tõesti peab. Siis pika hambaga.

Millised on Eestis suured linnad?!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole ju mingi saladus, et jookidel on restoranides kõige suurem juurdehindlus

Käisin Tallinnas restoranis, seal müüdi pokaali veini kallima hinnaga kui Selveris sellesama veini pudel. Ma ei ostnud seda veini, aga no see on ikka tase.

Minu jaoks on tase see, et inimene läheb restorani ja kukub seal Selveri hindu guugeldama:) Selle asemel, et õhtut nautida.

Miks sa sinna üldse lähed?

Tead ju niigi, et Selkust saad odavamalt:)

Arusaamatu mõttemaailm.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teed seal restos siis? Käid ühte käiku söömas? Mitme tunniga ei joo kahe peale pudelit? Nii tavaliselt ei tehta, oled suur erand.

Jah, sööngi põhiroa ja alkoholi alati üldse ei joo. See on mingi kohustus või?

Eks te lihtsad olete oma kommetelt jah. Tärnidega restos võtta kohe pearoog on hmhm, etiketist väljas küll jah. Miks te sinna üldse siis lähete? Ja eriti, kui ei täiusta selle roa maitsebuketti klaasi veiniga, on kummaline.

Raiskate niisama raha.

Ma ei tea, mis riigist juttu, aga Euroopas Michelin restode degustmenüüd koos wine pairinguga alates 150.- inimene, tihti 250.-.

Enamikes Michelini tärnide restoranides on menüü hinnad koos veiniga oluliselt kallimad, ei ole üheski käinud kus nii odavalt hakkama saaks. Lisaks ei käi enamik inimesi reisil olles Michelini tärni restoranides, kuna neisse peab varakult koha broneerima ja kui seda enne reisi ei tee, ei pruugi saada. Eriti siis kui jutt on rohkem kui ühe * Michelinist. Mitte kõigil ei käi reis toidu ümber, vaid nad spontaanselt valivad kohapeal koha ja lähevad sööma.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ütlen, et asi pole vaid veinis. Ma ei soovi osta ka enamasti seal toitu. Ise seda rottimiseks ei pea. See on valik. Ma ei osta ka tuhande eurost kotti või 200.- lõhna.

Oledki siis kooner lihtsalt. Igav. Tonniga kott saada on odavalt saadud, mul on odavamad 2000-sed.

Valik on süüa kiirnuudleid?

Ei ole. Perekooli mõistes on kaks valikut – kaks äärmust. Vist sellepärast on elatiseteemadeski ainult vaidlus alati, kuna nii on. Et kas peetakse õigeks närutamist või priiskamist. Majandmainne ja valikud on rottidele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole ju mingi saladus, et jookidel on restoranides kõige suurem juurdehindlus

Käisin Tallinnas restoranis, seal müüdi pokaali veini kallima hinnaga kui Selveris sellesama veini pudel. Ma ei ostnud seda veini, aga no see on ikka tase.

Minu jaoks on tase see, et inimene läheb restorani ja kukub seal Selveri hindu guugeldama:) Selle asemel, et õhtut nautida.

Miks sa sinna üldse lähed?

Tead ju niigi, et Selkust saad odavamalt:)

Arusaamatu mõttemaailm.

Mitme michelini tärniga selkus pärjatud on?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin Tallinnas restoranis, seal müüdi pokaali veini kallima hinnaga kui Selveris sellesama veini pudel. Ma ei ostnud seda veini, aga no see on ikka tase.

No mis tase, nii käibki ju. Mida odavam vein, seda kallim juurdehindlus. Ja üldiselt ostetakse neid veine kuskilt hulgi välismaalt, et keegi ei hakkaks googeldama, et näe, Selveris maksis 6 eurot, mina pidin 40 eurot maksma. Üldiselt saabki suht joodavaid veine 3-4 euro eest pudel ja neid siin joodki 40 euro eest. Kallile veinile sa kümnekordset hinda juurde keevitada ei saa. Kui pudel ongi juba 50 eurot, siis müüd 200 euroga, ainult neli korda kallimalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks minu jaoks oleks restorani tase see, mille eest maksta seda kallist veini hinda, mida siin räägitakse. Ja see ei tohiks olla siis enam selveri vein. Ja see peakski olema kallis vein, mitte koha peal kalliks aetud tegelik odavvein.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult oled raudselt Maximas kassapidaja vms ???? Ka mina saaksin endale 2000eur käekotti lubada, lausa mitmeid, aga mida rohkem raha mul on aastatega tekkinud, seda vähem näen sellistel asjadel mõtet.

Tegelikult, tegelikult. Mis sul viga on? Iga rikkam inimene on sinu mõistes Maxima kassapidaja? Sulle meeldivad odavad asjad, mulle kallimad, mis siis?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks minu jaoks oleks restorani tase see, mille eest maksta seda kallist veini hinda, mida siin räägitakse. Ja see ei tohiks olla siis enam selveri vein. Ja see peakski olema kallis vein, mitte koha peal kalliks aetud tegelik odavvein.

Ostadki siis pudeli 200 euro eest, see on poes ca 70. Saad kallima veini. Jälle ei sobi?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka rikas inimene võib teha valiku, mitte hüpata ega plõksida ega keksida rahaga ega ostuvõimekusega. Ja õmmelda kasvõi ise endale riided või koti. Osta poest vein ja juua seda kus tahab ja võtta vastu otsus – mitta maksta üle ja võib ka nii elada, et ei olegi igal alal kallis maitse.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka rikas inimene võib teha valiku, mitte hüpata ega plõksida ega keksida rahaga ega ostuvõimekusega. Ja õmmelda kasvõi ise endale riided või koti. Osta poest vein ja juua seda kus tahab ja võtta vastu otsus – mitta maksta üle ja võib ka nii elada, et ei olegi igal alal kallis maitse

Aga nii ongi. Täiesti vabalt istun oma kahetonnise kotiga tänavakivil ning joon just poest ostetud külma õlut.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on tase see, et inimene läheb restorani ja kukub seal Selveri hindu guugeldama

Ma ei hakanud seda guugeldama, ma lihtsalt teadsin, kui palju see konkreetne vein maksab. Mõnele inimesele jäävad numbrid meelde ilma guugeldamata.

Ma ei osta seda veini ka Selverist, restoranis menüüd vaadates hakkas silma.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti vabalt istun oma kahetonnise kotiga tänavakivil ning joon just poest ostetud külma õlut.

Vaat see on jälle asi, mida mina ei tee, tänavakivil pudelist õlut ei joo. Seda enam, et kahetonnise kotiga. Hoobilt nagu prostituut sellise komboga.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaat see on jälle asi, mida mina ei tee, tänavakivil pudelist õlut ei joo. Seda enam, et kahetonnise kotiga. Hoobilt nagu prostituut sellise komboga.

Täiesti savi, mida mõni suvamoor arvab. Sinu arvamus on sinu probleem. Ma ei lähe ju õllejoomise jaoks poest spetsiaalselt odavat kotti ostma 😀

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaat see on jälle asi, mida mina ei tee, tänavakivil pudelist õlut ei joo. Seda enam, et kahetonnise kotiga. Hoobilt nagu prostituut sellise komboga.

Aga tonnised jalanõud pean ka ära vahetama w?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaat see on jälle asi, mida mina ei tee, tänavakivil pudelist õlut ei joo. Seda enam, et kahetonnise kotiga. Hoobilt nagu prostituut sellise komboga.

Aga tonnised jalanõud pean ka ära vahetama w?

Pane kalossid jalga. Sobivad sulle rohkem

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaat see on jälle asi, mida mina ei tee, tänavakivil pudelist õlut ei joo. Seda enam, et kahetonnise kotiga. Hoobilt nagu prostituut sellise komboga.

Täiesti savi, mida mõni suvamoor arvab. Sinu arvamus on sinu probleem. Ma ei lähe ju õllejoomise jaoks poest spetsiaalselt odavat kotti ostma ????

no loodetavasti on õlu vähemalt ise kallis käsitööõlu, sest sul on ju kõik asjad ikka kõige kallimad.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no loodetavasti on õlu vähemalt ise kallis käsitööõlu, sest sul on ju kõik asjad ikka kõige kallimad.

Mulle ei maitse käsitööõlu. Head pilsnerit joon iga kell.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pane kalossid jalga. Sobivad sulle rohkem

Kui ma maal elaks, küll paneksin. Suurlinnas kõndides mitte.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pane kalossid jalga. Sobivad sulle rohkem

Kui ma maal elaks, küll paneksin. Suurlinnas kõndides mitte.

Millise suurlinna tuled sind nii ära on pinestanud

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pane kalossid jalga. Sobivad sulle rohkem

Kui ma maal elaks, küll paneksin. Suurlinnas kõndides mitte.

Vaata et siis tonnised oleksid. Järelmaksuga saad ikka lubada endale.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata et siis tonnised oleksid. Järelmaksuga saad ikka lubada endale.

Erinevalt sinust, ei ole mul kunagi ühtki järelmaksu ega laenu olnud 😀 Mõistan, et elad teistsugust elu.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk on vaid number, toimetulek aga kunst!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata et siis tonnised oleksid. Järelmaksuga saad ikka lubada endale.

Investeeri igakuiselt, nagu mina-saad ka endale vb midagi lubada.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata et siis tonnised oleksid. Järelmaksuga saad ikka lubada endale.

Investeeri igakuiselt, nagu mina-saad ka endale vb midagi lubada.

Kingadesse vôi ????

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun konkreetsemalt.

Paluda võid, aga ei hakka sulle siin ju mingeid restoranide, veinide nimesid ja hindu panema.

No selge. Siis järelikult jutt on pigem kuulujutu tasandil ja ei vasta tõele.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis näiteid sa ootad? Astu suvalisse restorani sisse ja vaata menüüd – veinid ongi 30-40 eur pudel, keskpärased veinid.

Vaatan Tuljaku lehte, kõige odavam jook maksab 39.- Poes 13.- See on ju okei, ainult 3x vahe.

Jah, aga siin räägiti 6-7 kordsest vahest. Vat selliste liialduste kohta palusin näiteid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, aga siin räägiti 6-7 kordsest vahest. Vat selliste liialduste kohta palusin näiteid.

Mida sa siis ootad nüüd? Et ma hakkaks panema siia Itaalia veinimüüja linke ja menüü linke? Et tõestada midagi suva käole? Mul täitsa ükskõik, kas sa usud või ei usu. Ilmselt sul oleks seal restoranis päris kehv käia, kui teaksid, kui palju sa seal paljude asjade eest üle maksad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 331 kuni 360 (kokku 399 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja toimetulek