Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja toimetulek

Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 399 )

Teema: Palk ja toimetulek

Postitas:
Kägu

See on ilmselt valdkond, mida ei taheta niiväga môista, kardetakse vmt. Minu jaoks on see aga lausa kuningala.

Mis ala see on siis?

Ilmselt prostitutsioon/gigolo teenus, mida “ei taheta niiväga mõista” ja mis toob miinuseid, mida see jutumärkides “mees” kardab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ilmselt valdkond, mida ei taheta niiväga môista, kardetakse vmt. Minu jaoks on see aga lausa kuningala.

Mis ala see on siis?

Ilmselt kehamüümisteenus, mida “ei taheta niiväga mõista” ja mis toob snonüümseid miinuseid, mida see jutumärkides mees kardab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

140 eurot kuludeks: 4 toidukorda, mõned ühistranspordipiletid, muuseumipiletid mahtusid sinna sisse ilusti.

  • 140 läheb juba kahepeale normaalses restoranis õhtusöögi peale. Üheks ööks reisile minna on ka parajalt tûütu muidugi.

kôik ei käi normaalsed restoranis ôhtusöögil.

Ei käi jah. Mäkke ja subwaysid on ikka igas suuremas linnas. Saab kõhu täis küll.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk koos muude sissetulekutega (sh. passiivne tulu) + mehe palk on suurusjärgus 4000 eurot, hallata on linna- ja maamaja, auto. Süüa, katmist ja haridust vajavad 3 last (üks neist ei ole meie isiklik laps, st. mingit toetust tema kasvatamiseks ei saa kusagilt), 2 täiskasvanud j a 1 puudega pensionär. Kui varasemalt pidasin ka mina ennast keskklassi serval kõikujaks, siis viimastel kuudel enam mitte: kulud kasvavad, tulud aga napilt.

Aga millal sa aru saad, et teiesugused pigem vaesema klassi inimesed ei pea üleval pidama kahte maja? Absurd üle oma võimete elamine.

Hämmastav. Sulle jääb ette see, et mul on 2 maja, kuid sa ei näe minu tegelikku probleemi kui alamakstud ülikooli töötaja (sest meil ei tõuse palgad pidevalt nagu õpetajatel) ega ka selles, et ma ilma igasuguste lisatoetusteta kasvatan 3. lapsena võõrast last (ei saa peretoetust ega lastetoetust, üldse mitte kui mingit toetust) ning hooldan puudega vanemaealist, kelle pension ei kata kõiki kaasuvaid hoolduskulusid (sidemed, mähkmed, puhastusvahendid on mõningase soodustusega, kuid mitte tasuta)? Mina ei näe lahendusena seda, et loobuksin isakodust, ma olen juba väga paljust loobunud. Ehk peaks ülikooli asemel kooli tööle minema ja lõpetama inimeseks olemise ning saadaks nn. võõra lapse riigile kaela ning pensonäri tahtevastaselt hooldekodusse – peatselt peaks nende pension ju kõike katma? Hämmastav inimene, hämmastava arusaamaga: loobu veel millestki?

Oot, see on nüüd ülikooliharidusega inimese kirjutatud?

sa ei näe minu tegelikku probleemi kui alamakstud ülikooli töötaja
ilma igasuguste lisatoetusteta kasvatan 3. lapsena võõrast last
Hämmastav inimene, hämmastava arusaamaga: loobu veel millestki?

Sina oled inimlik, õpetaja mitte? Päriselt?

Ehk peaks ülikooli asemel kooli tööle minema ja lõpetama inimeseks olemise

Kes su hädades süüdi on?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei käi jah. Mäkke ja subwaysid on ikka igas suuremas linnas. Saab kõhu täis küll.

Ma ei ütleks, et mingi peen restoran sulle kindlapeale kõhutäit pakub. Kui eesmärk on kõht täis saada, siis võib tõesti olla mõistlikum võtta mingi burks või kebab tänavanurgalt.

Peenes restoranis istud ja saad oma pokaalikeses hernevahu kaaviaripärliga ja pärast vaatad ikka ringi, et kust tänavanurgalt nüüd veel süüa osta, et kõht ei koriseks 😀

Tänavatoit võib samuti olla väga mõnus, ega ei ole igal pool variant ainult mingid suured usa ketikad.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peenes restoranis istud ja saad oma pokaalikeses hernevahu kaaviaripärliga ja pärast vaatad ikka ringi, et kust tänavanurgalt nüüd veel süüa osta, et kõht ei koriseks ????

Ahh? Restos sööd ju ometi 3 käiku. Pärast seda on kõht küll täis.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin ka hiljuti Euroopa suurlinnas, keskmine muuseumipilet oli kuskil 30-40€. Ühe päeva kulu koos söögi, transpordi ja meelelahtusega oli ca 200€, kui tahta normaalselt reisist mõnu tunda. Lisaks hotell minimaalselt 150€/öö, pigem rohkem.

Pole kogu teemat läbi lugenud ja ei tea võib-olla kogu konteksti ning eelnevaid vaidlusi, kuid see kommentaar jäi silma. Meie peres on nii mees- kui naispool vanemarendajad, meil on oma ettevõte, palgal on ka teisi. Sissetulekud on korralikud, millestki puudust ei tunne ei meie ega lapsed, elu on kindlustatud. Ometigi vaatame ka meie Euroopas reisides hotelle, mille hinnad on maksimaalselt 150/öö ja me ei ole sugugi vähenõudlikud. Selle raha eest saab peaaegu kõigis riikides 4* hotelli ja sageli mitte tavatoa, vaid sviidi. Muudest maailmajagudest rääkimata. Heas restoranis 140eur? Me sööme nii tänavatoitu (annab eheda elamuse), külastame neid kohvikuid, mis kohalikke täis kui külastame ka häid restorane. Üle 100eur (aga siis juba kaugelt üle selle, 800eur) on läinud ühes kolme Michelini tärniga restoranis. Tavalises heas restoranis kahekesti mitte kunagi, alati jäävad arved alla 100eur. Ja me võtame toidud koos veinisoovitustega. Ei kujuta ette, kuidas alla 140eur hakkama ei saa. Topelt võtate toite või ekstra kokteile? 300eur reis üksi mõnda EL suurlinna tundub täiesti teostatav minu arvates ja isegi nii, et see on nauditav. Jah, see ei ole ilmselt nädalane reis, aga pika nädalavahetuse saaks selle eelarvega tehtud küll. Muuseumites paljud inimesed nt üldse ei armasta käia, ka me ise alati ei käi. Me käime pigem looduses, naudime kohalikku arhitektuuri ja toitu, sageli käime kokanduskursustel. Mõned veedavad selle aja rannas jne.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavalises heas restoranis kahekesti mitte kunagi, alati jäävad arved alla 100eur.

See ei ole isegi Eestis väga võimalik: Eelroog 10-15, pearoog keskmiselt 25, järelroog 10. Korruta 2-ga ja liida odavama otsa pudel mulli või veini 40.-

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole isegi Eestis väga võimalik: Eelroog 10-15, pearoog keskmiselt 25, järelroog 10. Korruta 2-ga ja liida odavama otsa pudel mulli või veini 40.-

Ei söö nii palju ja pudelit mulli ka kõrvale ei joo kahe peale.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei söö nii palju ja pudelit mulli ka kõrvale ei joo kahe peale.

:O Mis teed seal restos siis? Käid ühte käiku söömas? Mitme tunniga ei joo kahe peale pudelit?

Nii tavaliselt ei tehta, oled suur erand.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teed seal restos siis? Käid ühte käiku söömas? Mitme tunniga ei joo kahe peale pudelit? Nii tavaliselt ei tehta, oled suur erand.

Jah, sööngi põhiroa ja alkoholi alati üldse ei joo. See on mingi kohustus või?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sööngi põhiroa ja alkoholi alati üldse ei joo. See on mingi kohustus või?

No see on üsna ebatavaline tõesti. Nii saab endale restot lubada ka toimetulekutoetust saav kodanik, loomulikult.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see on üsna ebatavaline tõesti. Nii saab endale restot lubada ka toimetulekutoetust saav kodanik, loomulikult.

Asi pole rahas, vaid ma lihtsalt ei jõua nii palju süüa ja ei armasta alkoholi. Pean sellepärast kolm käiku ja mitu pudelit veini ostma, sest sina arvad muidu, et pole ikka õige rikkur. Imelik inimene.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole isegi Eestis väga võimalik: Eelroog 10-15, pearoog keskmiselt 25, järelroog 10. Korruta 2-ga ja liida odavama otsa pudel mulli või veini 40.-

Ei söö nii palju ja pudelit mulli ka kõrvale ei joo kahe peale.

Restoranis veedad ju üldjuhul paar-kolm tundi kindlasti. Kolme-nelja-jne käigu juurde kahe peale 750ml keskmise kangusega alkoholi tarbida tundub palju? Mina olen hull veejoodik ka, see siis veel lisaks.
Äkki ajad kiirsöögirestorani ja gurmeerestorani sassi? Viimases viibid tõesti max 30-40 min koos toidu ootamisega (või söld üldse autos), siis jah ei jaksa pudelit ära juua. Isiklikult minu restoõhtu algab mitmeid tunde varem pesu- ja riietumisprotseduuriga, lisaks meik, soeng. Alla paari tunni (pigem ikka rohkem) ei viitsiks küll vaeva näha.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isiklikult minu restoõhtu algab mitmeid tunde varem pesu- ja riietumisprotseduuriga, lisaks meik, soeng. Alla paari tunni (pigem ikka rohkem) ei viitsiks küll vaeva näha.

Ma olen niigi ilus, ei pea ennast tunde mukkima, et kuskile välja kõlbaks minna.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen niigi ilus, ei pea ennast tunde mukkima, et kuskile välja kõlbaks minna.

OMG 😀 😀 😀

Nüüd tuleb siis välja, et enda eest hoolitsevad inimesed teevad seda seetõttu, et muidu on koledad.

 

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd tuleb siis välja, et enda eest hoolitsevad inimesed teevad seda seetõttu, et muidu on koledad.

Kõik tõesti mingeid tundide pikkusi rituaale ei vaja, et välja saaks minna.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi pole rahas, vaid ma lihtsalt ei jõua nii palju süüa ja ei armasta alkoholi. Pean sellepärast kolm käiku ja mitu pudelit veini ostma, sest sina arvad muidu, et pole ikka õige rikkur. Imelik inimene.

Mille eest seal Michelini 3 tärniga restos sult 800.- kooriti, kui sa ei söö ega joo? 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille eest seal Michelini 3 tärniga restos sult 800.- kooriti, kui sa ei söö ega joo? ????

Ega mina seal ei käinud.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen niigi ilus, ei pea ennast tunde mukkima, et kuskile välja kõlbaks minna.

No veab siis sul! Mina ei ole väga ilus naine, seepärast sätin ja “mukin” küll. Puhas ihu ja puhtad juuksed, kaunis kleit, õrn parfüüm, ehted, kingad, meik…mul läheb jah sellega aega. Nö otse tänavalt hüppan sisse kohvikusse, kus sõbrannaga tunnike uudiseid vahendada.
Kas sul läks nüüd kõik paremaks teades, et sina oled ilus ja mina mitte?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi pole rahas, vaid ma lihtsalt ei jõua nii palju süüa ja ei armasta alkoholi. Pean sellepärast kolm käiku ja mitu pudelit veini ostma, sest sina arvad muidu, et pole ikka õige rikkur. Imelik inimene.

Mille eest seal Michelini 3 tärniga restos sult 800.- kooriti, kui sa ei söö ega joo? ????

Selle eest, et ta nii ilus on.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ole väga ilus naine, seepärast sätin ja “mukin” küll. Puhas ihu ja puhtad juuksed, kaunis kleit, õrn parfüüm, ehted, kingad, meik…mul läheb jah sellega aega. Nö otse tänavalt hüppan sisse kohvikusse, kus sõbrannaga tunnike uudiseid vahendada.

Ma ei ole küll see, kellega eelnevat kirjavahetust pidasid, aga … kas sul tavaliselt siis ei ole puhas ihu ja puhtad juuksed, kas sa ei kanna viisakaid riideid ega lõhnasta ennast?

Sinu kirjeldust lugedes tekkis silme ette meeleheitlik 40ndates kittelkleidis juuksekrunniga naisterahvas, kes loodab vahel harva restorani minnes seal mõne mehe ära võluda.

+5
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Puhas ihu ja puhtad juuksed, kaunis kleit, õrn parfüüm, ehted, kingad, meik…mul läheb jah sellega aega.

Mul on see kogu aeg ja on igapäevase rutiini osa, ma ei pea selleks ekstra mitu tundi võtma, et ennast puhtaks saada. Juuksur, kosmeetik, maniküür, pediküür on nagunii jooksvalt kavas, ma ei kujuta küll ette, mida ma peaks mitu tundi tegema, et välja kõlbaks minna. Ma käin tihti väljas ja vajan selleks ehk tunnikese ettevalmistust või mitte sedagi. Mis asi see “otse tänavalt” tähendab? Et pole sel päeval duši all käinud, pead kamminud ega meiki teinud või mida?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puhas ihu ja puhtad juuksed, kaunis kleit, õrn parfüüm, ehted, kingad, meik…mul läheb jah sellega aega.

Mul on see kogu aeg ja on igapäevase rutiini osa, ma ei pea selleks ekstra mitu tundi võtma, et ennast puhtaks saada. Juuksur, kosmeetik, maniküür, pediküür on nagunii jooksvalt kavas, ma ei kujuta küll ette, mida ma peaks mitu tundi tegema, et välja kõlbaks minna. Ma käin tihti väljas ja vajan selleks ehk tunnikese ettevalmistust või mitte sedagi. Mis asi see “otse tänavalt” tähendab? Et pole sel päeval duši all käinud, pead kamminud ega meiki teinud või mida?

Ikka veel geelküüned?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka veel geelküüned?

Sa ei tee vahet maniküüri ja geelküünte vahel?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka veel geelküüned?

Sa ei tee vahet maniküüri ja geelküünte vahel?

sa ei taha tunnistada, et sul on geelküüned? isegi mitte anonüümselt siin perekoolis? tõsi, need on oma aja ära elanud.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sa ei taha tunnistada, et sul on geelküüned? isegi mitte anonüümselt siin perekoolis? tõsi, need on oma aja ära elanud.

Käin kord kuus maniküüris ja pediküüris. Küünte lakki uuendan ise kord nädalas. Geele pole kunagi olnud, need on rõvedad paksud(kui teiste omi vaatan).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sa ei taha tunnistada, et sul on geelküüned? isegi mitte anonüümselt siin perekoolis? tõsi, need on oma aja ära elanud.

Mul ei ole geelküüsi, vaid on geellakk. Maniküüri teen ise ja lakin oma küüsi ise. Võin tunnistada mida iganes, aga miks määrid pähe mingit asja, mida mul ei ole?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei söö nii palju ja pudelit mulli ka kõrvale ei joo kahe peale.

:O Mis teed seal restos siis? Käid ühte käiku söömas? Mitme tunniga ei joo kahe peale pudelit?

Nii tavaliselt ei tehta, oled suur erand.

Ma juba ühe varasema reisiteema juures vaatasin, et inimesed jagunevad laias laastus kaheks – ühed, kes tahavad midagi külastavas riigi näha ka ja siis teised, kes istuvadki päevad otsa restoranis. No ok, ehk õhtul ca kl 21 on juba seda aega, et välja sööma minna. Aga ma ei kujuta ette, et ma ka lõunasöögile kulutaks oma paar tundi ja oma paar käiku, selle asemel, et nt linnaga tutvuda. Ja mind tegelikult see söömine ei huvita ka nii väga muidugi. Aga põhipoint on ikkagi see, et aja kokkuhoid on märkimisväärne, liiatigi ju ei pruugi nt viimase objekti juures, mida külastan, olla normaalset söögikohta ning siis tuleks veel kuhugi ekstra sõita jne. Ma tõesti ei kujuta ette.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei söö nii palju ja pudelit mulli ka kõrvale ei joo kahe peale.

:O Mis teed seal restos siis? Käid ühte käiku söömas? Mitme tunniga ei joo kahe peale pudelit?

Nii tavaliselt ei tehta, oled suur erand.

Ma juba ühe varasema reisiteema juures vaatasin, et inimesed jagunevad laias laastus kaheks – ühed, kes tahavad midagi külastavas riigi näha ka ja siis teised, kes istuvadki päevad otsa restoranis. No ok, ehk õhtul ca kl 21 on juba seda aega, et välja sööma minna. Aga ma ei kujuta ette, et ma ka lõunasöögile kulutaks oma paar tundi ja oma paar käiku, selle asemel, et nt linnaga tutvuda. Ja mind tegelikult see söömine ei huvita ka nii väga muidugi. Aga põhipoint on ikkagi see, et aja kokkuhoid on märkimisväärne, liiatigi ju ei pruugi nt viimase objekti juures, mida külastan, olla normaalset söögikohta ning siis tuleks veel kuhugi ekstra sõita jne. Ma tõesti ei kujuta ette.

Aga on ka nii, kui mul näiteks. Päris restoranid ei huvita mind, kuna on liiga kallid ja liiga palju ajakulu jah ka. Muidu toit meeldib väga. Igal pool sööks ja maitseks kohalikku sööki ja mitte pipstükkide kujul, hoopis lihtsal kujul, terve leib, terve sai, juust, supp, puuvili ja muu selline. Ja linnaga ma üldse ei tutvukski. Sest ma ei lähekski suurde linna üldse. Enne sõidaks maal ja väikestes kohtades. Suured linnad ja ülerahvastatud basseinid ja kuurordid – mitte. Kõiki torne, obeliske ja varemeid ei sooviks, need on telest küll nähtud ja mingit huvi ei paku. Tean, et kui kohale saabun, siis pettun nagunii. Suurte linnade teemat tean ka – ma ei soovi isegi Eestis suurtes linnades käia, ainult kui tõesti peab. Siis pika hambaga.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 399 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja toimetulek