Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pärandvara jagamise leping

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 141 )

Teema: Pärandvara jagamise leping

Postitas:
Kägu

Kuidas ma proovin seda, suren ise ära või? Olen olnud pärija viimase mõne aasta jooksul neli korda ja mitte ainsalgi korral pole notar üleelanud abikaasa vara kallale läinud.

Palju seda vara seal üleelanud abikaasa kontol siis oli ka?

Mõned kümned tuhanded. Aga mis siis? Mida sa selle infoga peale hakkad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie tegime mehega abikaasade vastastikuse testamendi st. kogu pärib kauem elab abikaasa. Sega siis põhjusel, et vara ei tükeldata, lisaks on mehel esimesest abielust laps, kes on oma isa osa kätte saanud ning on ka laen. Nii on palju lihtsam – viimane otsustab kellele, mis jääb. Osa vara in ka juba ühiste laste nimele tehtud (kaks korterit).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskohast need surijate kontoseisud nüüd äkki mängu tulid? Jutt oli ju üleelanud abikaasa arvel olevast rahast.

Ega keegi seda raha ära võta, kui lahkunu kontol just oluliselt vähem pole.

Lahkunu konto+abikaasa konto = oletame kokku x summa, siis elus abikaasa raha on sellest nagunii juba pool nig ülejäänud pool läheb pärimisele, millest abikaasal on samuti õigus.

Sinu jutt oleks adekvaatne siis, kui teadsid lahkunu konto seise ning et täpselt see summa võeti arvesse, mitte abikaasa kontodega koos.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk sul olid kõikide surijate kontoseisud surmahetkel? Aina õõvastavamaks läheb.

No mis siin ometi nii arusaamatut on? Kui tegu 1.ringi pärijaga, ise algatab pärimisegi ehk, siis ikka ollakse kursis ju. Saan aru, et sinul pole olnud kontakti inimestega, kellelt midagi pärinud oled, ega ülevaadet nende elust, lihtsalt raha kasseerimine on olnud. Tavaliselt ollakse lähedastega päriselt ka lähedased (perekond) ja pere rahaasjadega üldjoontes ka kursis.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mis siin ometi nii arusaamatut on? Kui tegu 1.ringi pärijaga, ise algatab pärimisegi ehk, siis ikka ollakse kursis ju. Saan aru, et sinul pole olnud kontakti inimestega, kellelt midagi pärinud oled, ega ülevaadet nende elust, lihtsalt raha kasseerimine on olnud. Tavaliselt ollakse lähedastega päriselt ka lähedased (perekond) ja pere rahaasjadega üldjoontes ka kursis.

😀 Ei, olen olnud mitu korda pärija, kuid lahkunu kontoseisuga tõesti kursis pole olnud. Sa ilmselt küsid oma mehe konto seisu ka igapäevaselt? Nii rumal jutt sul, et anna olla.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

???? Ei, olen olnud mitu korda pärija, kuid lahkunu kontoseisuga tõesti kursis pole olnud. Sa ilmselt küsid oma mehe konto seisu ka igapäevaselt? Nii rumal jutt sul, et anna olla.

Su jutt on väga kummaline. Selleks ei pea igapäevaselt küsima kontoseisusid, et üldjoontes teada, kui palju raha on su abikaasal, emal, isal.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su jutt on väga kummaline. Selleks ei pea igapäevaselt küsima kontoseisusid, et üldjoontes teada, kui palju raha on su abikaasal, emal, isal.

Kehtib ilmselt vaesetes peredes. Mul pole oma kontodestki üldjuhul igapäevaselt aimu, liiatigi veel teiste inimeste omadest. Näiteks 10-ndal kuupäeval on mul 3000 eurot vähem, kui 9-ndal, sest arved lähevad maha. Mehel oli mõni kuu tagasi 40 tuhande kanti, aga istutas mingit metsa ning mul pole aimugi, palju tal on.

Sa ikka ei suuda ära tõestada, kuidas saab olla kindel, et üleelava abikaasa raha ei arvestata 😀

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ikka ei suuda ära tõestada, kuidas saab olla kindel, et üleelava abikaasa raha ei arvestata ????

Eee…. Mina ei üritagi seda tõestada, tulin kommenteerima selle peale, et peeti “õõvastavaks” lähedaste rahalisest seisust ülevaate omamist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eee…. Mina ei üritagi seda tõestada, tulin kommenteerima selle peale, et peeti “õõvastavaks” lähedaste rahalisest seisust ülevaate omamist.

Jah, kui 4 korda olla pärija ning kindlasti teada, et üleelava abikaasa konto kallale ei mindud, pidi teadma lahkunu täpset kontoseisu surmahetkel, et nii väita. Ja see on õõvastav.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kui 4 korda olla pärija ning kindlasti teada, et üleelava abikaasa konto kallale ei mindud, pidi teadma lahkunu täpset kontoseisu surmahetkel, et nii väita. Ja see on õõvastav.

Õõv – õudne hirm, hirmuõudus, ütleb ÕS.
Mis hirmuõudus võiks küll sellest tekkida, et ma teen nii oma vanemate kui ka vanatädi eest ülekandeid ja tasun nende maksed? Ja mu tütar teeb oma vanaema eest kõik ülekanded? Loomulikult me teame nende pangas olevat summat täpselt. Ja kui “õõvastav” see ka poleks, ilmselt teame seda ka surmahetkel, kui see peaks saabuma.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kui 4 korda olla pärija ning kindlasti teada, et üleelava abikaasa konto kallale ei mindud, pidi teadma lahkunu täpset kontoseisu surmahetkel, et nii väita. Ja see on õõvastav.

Tõesti kunmaline, kuidas lihtsad elu tõsiasjad on mõne jaoks õõvastavad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma igaks juhuks kirjutan siia tulevastele guugeldajatele ja infootsijatele mõeledes, et loomulikult on lese kontol olevas rahast pool pärandavara ühisvara korral. Ärge kuulake seda “loogikut” siin, kes ei viitsi asja seadusest üle vaadata ja valeinfot jagab.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma igaks juhuks kirjutan siia tulevastele guugeldajatele ja infootsijatele mõeledes, et loomulikult on lese kontol olevas rahast pool pärandavara ühisvara korral. Ärge kuulake seda “loogikut” siin, kes ei viitsi asja seadusest üle vaadata ja valeinfot jagab.

Ma ka ei saa aru, mis lolli juttu see saripärija ajab.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui “õõvastav” see ka poleks, ilmselt teame seda ka surmahetkel, kui see peaks saabuma.

Ja sellest summast siis pool läks pärimisele, eks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti kunmaline, kuidas lihtsad elu tõsiasjad on mõne jaoks õõvastavad.

Teiste inimeste kontoseisu teadmine ei ole lihtne elu tõsiasi. Ammugi veel detailselt iga päeva kohta.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti kunmaline, kuidas lihtsad elu tõsiasjad on mõne jaoks õõvastavad.

Teiste inimeste kontoseisu teadmine ei ole lihtne elu tõsiasi. Ammugi veel detailselt iga päeva kohta.

Nüüd peaks küll juba aeglasema mõtlemisega ka selge olema, inimene selgitas siin ju täpselt ära. Aidates oma van(avan)ematel pangaülekandeid teha, siis paratamatult jah oled sellega kursis.
Ja kes ütles “detailselt iga päeva kohta”? Üldjoontes on lähedaste rahaasjad teada ja see, kas kontojäägi suurusjärk on tuhat, kümme või sada tuhat eurot. See on tõesti minu elu tõsiasi. Sul siis ei ole, hea küll!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma igaks juhuks kirjutan siia tulevastele guugeldajatele ja infootsijatele mõeledes, et loomulikult on lese kontol olevas rahast pool pärandavara ühisvara korral. Ärge kuulake seda “loogikut” siin, kes ei viitsi asja seadusest üle vaadata ja valeinfot jagab.

Saripärija siin ????
Ma tean küll, mis seaduses on. Isegi üle polnud vaja vaadata, enne juba teadsin. Küsimus on selles, et minu kogemuse järgi ei rakendata seda punkti reaalses elus sugugi mitte rutiinselt. Ma ju teaksin, kui oleksin pärinud oma isa järelt ema arvel olnud rahast 50 protsendist oma osa, eks ole. Ma isiklikult esitasin pankadesse pärimistunnistuse ja taotlused pärandiosa kättesaamiseks. Ma teadsin, millistes pankades on kontod emal ja millistes isal – no ei tulnud raha sellest pangast, kus emal oli konto ja isal ei olnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma isiklikult esitasin pankadesse pärimistunnistuse ja taotlused pärandiosa kättesaamiseks. Ma teadsin, millistes pankades on kontod emal ja millistes isal – no ei tulnud raha sellest pangast, kus emal oli konto ja isal ei olnud.

Nüüd läheb su jutt rappa küll.
Sa pidid saama teatud rahasumma, aga mitte konkreetsest pangast. See, kust sulle raha laekus, pole oluline.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ju teaksin, kui oleksin pärinud oma isa järelt ema arvel olnud rahast 50 protsendist oma osa, eks ole. Ma isiklikult esitasin pankadesse pärimistunnistuse ja taotlused pärandiosa kättesaamiseks. Ma teadsin, millistes pankades on kontod emal ja millistes isal – no ei tulnud raha sellest pangast, kus emal oli konto ja isal ei olnud.

Ehk sa väidad, et teadsid isa surmahetkel olevat kontoseisu ning pärijate vahel jagamiseks läks täpselt pool sellest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk sa väidad, et teadsid isa surmahetkel olevat kontoseisu ning pärijate vahel jagamiseks läks täpselt pool sellest?

No kaua sa norid! Aru ju saada, et ta täpselt ei tea. Las inimene olla nüüd.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma isiklikult esitasin pankadesse pärimistunnistuse ja taotlused pärandiosa kättesaamiseks. Ma teadsin, millistes pankades on kontod emal ja millistes isal – no ei tulnud raha sellest pangast, kus emal oli konto ja isal ei olnud.

Nüüd läheb su jutt rappa küll.

Sa pidid saama teatud rahasumma, aga mitte konkreetsest pangast. See, kust sulle raha laekus, pole oluline.

Oot, kust see raha sinu teada laekub siis? Ikka pangast ju. Või arvasid, et notar kogub oma arvele kokku ja kannab siis pärijatele? Võib sulle öelda, et ei, nii see ei käi, ikka ise pead minema taotlusega panka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ju teaksin, kui oleksin pärinud oma isa järelt ema arvel olnud rahast 50 protsendist oma osa, eks ole. Ma isiklikult esitasin pankadesse pärimistunnistuse ja taotlused pärandiosa kättesaamiseks. Ma teadsin, millistes pankades on kontod emal ja millistes isal – no ei tulnud raha sellest pangast, kus emal oli konto ja isal ei olnud.

Ehk sa väidad, et teadsid isa surmahetkel olevat kontoseisu ning pärijate vahel jagamiseks läks täpselt pool sellest?

Ei, ma ei teadnud kontoseisu surma hetkel, kuid ma teadsin osade kontode umbkaudset seisu. Ühes pangas oleva konto seis oli tõesti täielik üllatus. Aga mis siis? See ei puutu ju üldse asjasse, jutt on ju üleelanud abikaasa kontodest ja seal olevast rahast – see kontoseis peaks vähemalt ühele pärijale ehk üleelanud abikaasale vägagi täpselt teada olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei teadnud kontoseisu surma hetkel, kuid ma teadsin osade kontode umbkaudset seisu. Ühes pangas oleva konto seis oli tõesti täielik üllatus. Aga mis siis? See ei puutu ju üldse asjasse, jutt on ju üleelanud abikaasa kontodest ja seal olevast rahast – see kontoseis peaks vähemalt ühele pärijale ehk üleelanud abikaasale vägagi täpselt teada olema.

Miks sa ei vasta küsimusele? Okei, ma küsin siis teistmoodi-kui said teada isa kõikide kontode surmapäeva saldod, siis pärimisele läks sellest täpselt pool? Sa ei saa üldse nagu poindist aru-üleelanud abikaasa kontolt ei võeta midagi, kuid sellest konto saldost läheb pool (mõtteliselt) pärimisele.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei teadnud kontoseisu surma hetkel, kuid ma teadsin osade kontode umbkaudset seisu. Ühes pangas oleva konto seis oli tõesti täielik üllatus. Aga mis siis? See ei puutu ju üldse asjasse, jutt on ju üleelanud abikaasa kontodest ja seal olevast rahast – see kontoseis peaks vähemalt ühele pärijale ehk üleelanud abikaasale vägagi täpselt teada olema.

Miks sa ei vasta küsimusele? Okei, ma küsin siis teistmoodi-kui said teada isa kõikide kontode surmapäeva saldod, siis pärimisele läks sellest täpselt pool? Sa ei saa üldse nagu poindist aru-üleelanud abikaasa kontolt ei võeta midagi, kuid sellest konto saldost läheb pool (mõtteliselt) pärimisele.

Vabandust, kuidas saab midagi mõttelist kellegi kontol olevast rahast pärimisele minna?
Jah, isa arvel olevast rahast läks pool üleelanud abikaasale ja teine poole kõigi pärijate vahel jagamisele – aga kuidas see teemasse puutub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, kuidas saab midagi mõttelist kellegi kontol olevast rahast pärimisele minna?

Isa arvel on 10 000, ema arvel 5000. Arvesse võetakse 15000, millest kuulub emale 7500 ning pärimisele läheb 7500.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, kuidas saab midagi mõttelist kellegi kontol olevast rahast pärimisele minna?

Isa arvel on 10 000, ema arvel 5000. Arvesse võetakse 15000, millest kuulub emale 7500 ning pärimisele läheb 7500.

Nii peaks ühisvara puhul seaduse järgi käima tõesti. Mõlema abikaasa vara on ühine, vahet pole, kelle pangakontol see raha seisab. Aga üks eelkõneleja väidab, et reaalselt üleelanud abikaasa pangas olevat raha ei liidetud pärandvara hulka.
Pole põhjust tema kogemust mitte uskuda. Et abikaasa suri ja pärandatigi raha, mis tema isiklikel kontodel oli.
Üsna loomulik, et inimesed teavad oma vanade vanemate rahaseisu pankades, teevad ju paljud nende eest ülekandeid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, kuidas saab midagi mõttelist kellegi kontol olevast rahast pärimisele minna?

Isa arvel on 10 000, ema arvel 5000. Arvesse võetakse 15000, millest kuulub emale 7500 ning pärimisele läheb 7500.

Aga ei läinud, ei ühel ega teisel puhul. Ei minu ega mu mehe vanemate ega ka veel ühe lähedase puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei saa üldse nagu poindist aru-üleelanud abikaasa kontolt ei võeta midagi, kuid sellest konto saldost läheb pool (mõtteliselt) pärimisele.

Aga kui lahkunu kontol on 100 eurot ja üleelanud abikaasa kontol 100 000 eurot, kas siis toimub ka mõtteline pärimine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui lahkunu kontol on 100 eurot ja üleelanud abikaasa kontol 100 000 eurot, kas siis toimub ka mõtteline pärimine?

Mõtteline tähendab arvestuslik. Sa arvad muidugi, et ainult 100 eurot läheb pärimisele, eks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, kuidas saab midagi mõttelist kellegi kontol olevast rahast pärimisele minna?

Isa arvel on 10 000, ema arvel 5000. Arvesse võetakse 15000, millest kuulub emale 7500 ning pärimisele läheb 7500.

Aga ei läinud, ei ühel ega teisel puhul. Ei minu ega mu mehe vanemate ega ka veel ühe lähedase puhul.

ju sa siis jätsid asjad ajamata. ega pank sulle omal algatusel neid ülekandeid tegema ei hakka. tuleb võtta pärimistunnistus, minna panka ja lasta see raha enda kontole kanda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 141 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pärandvara jagamise leping