Esileht Pereelu ja suhted Probleem ämmaga

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 165 )

Teema: Probleem ämmaga

Postitas:
Kägu

Minul on poeg koos tüdrukuga minu korterit kasutanud 6 aastat. Mina maksan pangalaenu, üüri neilt ei võta. Algul oli poeg tudeng ja oli loogiline, et mina maksin, nüüd ammu juba töötab, aga nii on jäänud. Mulle sobib, ühe toa on ta ka remontinud. Aga kui nad hakkasid minu käest raha nõudma toidu eest, kui neil külas käin, siis ikka vihastaksin küll. Ok, meil muidugi teine olukord, ma olen nende kodus ööbinud kahel korral – ühel korral, kui nad ise seda palusid, sest olid kodust ära ja oli kodulooma vaja hoida. Teine kord siis tõesti siis, kui nemad kodus olid ja mul öömaja vaja oli. Reeglina ma nende juurde ööbima ei lähe, eelistan alati pigem mingi hotellitoa või korteri võtta, kui Tartus ööbida tahan.

Aga jah, mu jutu mõte, et te olete seal kõik väheke imelikud. Teie, et tasuta elamist nii normaalseks peate ja hakkate ise senti saagima. Ja ämm sellepärast, et normaalselt asjade selgeks rääkimise asemel lihtsalt vaikselt teie juurde sisse imbub. Niikaua, kui teie seal elate, on see ju teie kodu. Ühesõnaga rääkige nüüd asjad selgeks. Kui ämm ise Eestisse tagasi kolida tahab, kolite teie välja. Rahaline kulu teil muidugi siis palju suurem, kui ämmale süüa anda ja tema veearvet maksta. Kui ta tahab, et te seal edasi elate, pange reeglid paika. Kindlasti ei pea te leppima sellega, et ämm kuude kaupa teie kodus peremehitseb. Et kui teie seal elate, siis maksate üüri ning ämm käib külas vahel, mitte üle paari öö korraga kõigile sobival ajal. Kui sellist kokkulepet ei saa, siis kolite ikka välja. Eks siis ämnm ise vaatab, kas kolib ise tagasi, võtab üürilised või laseb korteril tühjalt seista.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on poeg koos tüdrukuga minu korterit kasutanud 6 aastat. Mina maksan pangalaenu, üüri neilt ei võta. Algul oli poeg tudeng ja oli loogiline, et mina maksin, nüüd ammu juba töötab, aga nii on jäänud. Mulle sobib, ühe toa on ta ka remontinud. Aga kui nad hakkasid minu käest raha nõudma toidu eest, kui neil külas käin, siis ikka vihastaksin küll. Ok, meil muidugi teine olukord, ma olen nende kodus ööbinud kahel korral – ühel korral, kui nad ise seda palusid, sest olid kodust ära ja oli kodulooma vaja hoida. Teine kord siis tõesti siis, kui nemad kodus olid ja mul öömaja vaja oli. Reeglina ma nende juurde ööbima ei lähe, eelistan alati pigem mingi hotellitoa või korteri võtta, kui Tartus ööbida tahan.

Aga jah, mu jutu mõte, et te olete seal kõik väheke imelikud. Teie, et tasuta elamist nii normaalseks peate ja hakkate ise senti saagima. Ja ämm sellepärast, et normaalselt asjade selgeks rääkimise asemel lihtsalt vaikselt teie juurde sisse imbub. Niikaua, kui teie seal elate, on see ju teie kodu. Ühesõnaga rääkige nüüd asjad selgeks. Kui ämm ise Eestisse tagasi kolida tahab, kolite teie välja. Rahaline kulu teil muidugi siis palju suurem, kui ämmale süüa anda ja tema veearvet maksta. Kui ta tahab, et te seal edasi elate, pange reeglid paika. Kindlasti ei pea te leppima sellega, et ämm kuude kaupa teie kodus peremehitseb. Et kui teie seal elate, siis maksate üüri ning ämm käib külas vahel, mitte üle paari öö korraga kõigile sobival ajal. Kui sellist kokkulepet ei saa, siis kolite ikka välja. Eks siis ämnm ise vaatab, kas kolib ise tagasi, võtab üürilised või laseb korteril tühjalt seista.

Sul elab ka täiskasvanud poeg koos pruudiga tasuta sinu korteris.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on poeg koos tüdrukuga minu korterit kasutanud 6 aastat. Mina maksan pangalaenu, üüri neilt ei võta. Algul oli poeg tudeng ja oli loogiline, et mina maksin, nüüd ammu juba töötab, aga nii on jäänud. Mulle sobib, ühe toa on ta ka remontinud. Aga kui nad hakkasid minu käest raha nõudma toidu eest, kui neil külas käin, siis ikka vihastaksin küll. Ok, meil muidugi teine olukord, ma olen nende kodus ööbinud kahel korral – ühel korral, kui nad ise seda palusid, sest olid kodust ära ja oli kodulooma vaja hoida. Teine kord siis tõesti siis, kui nemad kodus olid ja mul öömaja vaja oli. Reeglina ma nende juurde ööbima ei lähe, eelistan alati pigem mingi hotellitoa või korteri võtta, kui Tartus ööbida tahan.

Aga jah, mu jutu mõte, et te olete seal kõik väheke imelikud. Teie, et tasuta elamist nii normaalseks peate ja hakkate ise senti saagima. Ja ämm sellepärast, et normaalselt asjade selgeks rääkimise asemel lihtsalt vaikselt teie juurde sisse imbub. Niikaua, kui teie seal elate, on see ju teie kodu. Ühesõnaga rääkige nüüd asjad selgeks. Kui ämm ise Eestisse tagasi kolida tahab, kolite teie välja. Rahaline kulu teil muidugi siis palju suurem, kui ämmale süüa anda ja tema veearvet maksta. Kui ta tahab, et te seal edasi elate, pange reeglid paika. Kindlasti ei pea te leppima sellega, et ämm kuude kaupa teie kodus peremehitseb. Et kui teie seal elate, siis maksate üüri ning ämm käib külas vahel, mitte üle paari öö korraga kõigile sobival ajal. Kui sellist kokkulepet ei saa, siis kolite ikka välja. Eks siis ämnm ise vaatab, kas kolib ise tagasi, võtab üürilised või laseb korteril tühjalt seista.

Sul elab ka täiskasvanud poeg koos pruudiga tasuta sinu korteris.

Aga ta ei ela nende juures kaks kuud järjest.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see tasuta elamine kõigil pinnuks silmas on? Minu arust on loomulik, et kui ma annan oma korteri lastele elamiseks, siis ei hakka ma selle eest üüri nõudma. Võis peategi seda õigeks, et lapsed maksavad oma vanematele üüri? Teiseks -me ei tea ju TA majanduslikku võimekust, et pidada üleval veel ühte täiskasvanut inimest, kes sööb ja joob nende kulul. Minul on 88-aastane ema, kui temale süüa viin – siis tahab väga täpselt teada palju ma kulutasin ja maksab selle kinni. kõik katsed teda ümber veenda on ebaõnnestunud, lihtsam on see raha vastu võtta.

mina maksin oma vanematele kommunaale kohe, kui kooli kõrvalt tööle läksin.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul elab ka täiskasvanud poeg koos pruudiga tasuta sinu korteris.

Jah, elab. Seda ma kirjutasin tõesti, tore et aru said. Aga minu poeg ei nõuaks iial minult söögiraha nii nagu sina oma ämmalt nõuad.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa endiselt ei vasta küsimusele, et mis takistab teil välja kolimast ja omaenda kodu ostmast/üürimast?

Siis säästaksite selle 40 eurot kommunaalide raha, mida ämm teile praegu ei maksa (ja saaksite 800 eurot üüri maksta, et samalaadses korteris elada).

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soomes maksab tal üüri, elektrit ja muud kulud Kela.

Kas ikka maksab, kui ämm elab koos seadusliku ja tööl käiva mehega?

Jah, maksab. Mees on Eestisse sissekirjutatud ning ämm räägib Kelale, et mees ei anna lahutust nö. tahtlikult sisse. Saab toimetulekutoetust, tööturaha ja lisaks korteritoetust.

Ega ma sedagi ei pea õigeks, kuid see pole minu asi kommenteerida. Nii palju öelnud olen, et tavaliselt sellised asjad hästi ei lõpe.

See on nüüd küll täitsa uhuu jutt. Ma elan ise üle 10 juba Soomes ja selline asi ei ole võimalik!!!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa endiselt ei vasta küsimusele, et mis takistab teil välja kolimast ja omaenda kodu ostmast/üürimast?

Siis säästaksite selle 40 eurot kommunaalide raha, mida ämm teile praegu ei maksa (ja saaksite 800 eurot üüri maksta, et samalaadses korteris elada).

Kui Sa piisavalt tähelepanelik oleksid, siis ehk oskaksid lugeda, et eelnevalt mainisin, et tegeleme sellega. Mees rääkis ka täna õhtul ämmaga ning ta polnud sellest üldse vaimustuses, et me otsustame lahkuda ning seda ka esimesel võimalusel. Ma ei hakanud praegu õli tulle valama ning pakkuma mingisugust üüriraha vōi muud sellist. Nüüd tundub, et õhk on veel pingelisem kui ennem. Tõesti ei saa aru mida inimene lõpuks enam tahab.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soomes maksab tal üüri, elektrit ja muud kulud Kela.

Kas ikka maksab, kui ämm elab koos seadusliku ja tööl käiva mehega?

Jah, maksab. Mees on Eestisse sissekirjutatud ning ämm räägib Kelale, et mees ei anna lahutust nö. tahtlikult sisse. Saab toimetulekutoetust, tööturaha ja lisaks korteritoetust.

Ega ma sedagi ei pea õigeks, kuid see pole minu asi kommenteerida. Nii palju öelnud olen, et tavaliselt sellised asjad hästi ei lõpe.

See on nüüd küll täitsa uhuu jutt. Ma elan ise üle 10 juba Soomes ja selline asi ei ole võimalik!!!

Paraku om võimalik. ???? Googeldadeski leiab ka palju informatsiooni, kuidas Soome riigilt on raha välja petetud eestlaste poolt.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Arvamusi on tulnud seinast seina ja olingi sellega arvestanud. Mina olen ammu juba soovinud ära kolida aga siis kui on helgemad ajad olnud, siis on palutud, et me ikka jääks, et kuhu te niimoodi minema hakkate. Kommunaalid maksame me ikka ise, kui ta viibib Soomes. Kui ta on Eestis, siis lähevad neljaks jagamisele. See tekkis tänu sellele üldse, et inimene ei ostnud süüagi külmkappi. Mitte, et mul kahju oleks söögist aga lihtsalt on asi olnud lõpuks juba põhimõttes. Inimene oli ära harjunud, et kõik kulud nii Soomes kui Eestis kantakse tema eest.

Ilmselt seda tüli siin miski ei lahenda ning otsimegi siis kasvõi ajutiselt üüripinna, kuni on võimalik midagi osta. Remondist pole ka mul midagi, tore on ju endal ka elada, kui on elamist uuendatud natukene.

Selge. Aga me selle postituse peale siiski küsiks, kas te ise olete ämmale elupinnal elamise eest üüri maksnud? Las ma arvan, ei ole, maksate vaid kommunaalid.

Seetõttu on absurd hakata ämmalt raha nõudma, otsige endale turuhinnaga elamispind ja saate peagi aru, kui palju hoopis ämm teie elu finantseerinud on.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui me ära kolime ning ta peab kommunaalid ise tasuma, mis siis saaks? Siis ei saa ju jalgu trampida, et peab maksma midagi kuskile.

Siis talle makstaks ju üüri, millest saab ka kommunaalid tasuda. Ikka jube imelik jutt sul. Ämm on muidugi ka imelik, aga sinu mentaliteet on ka alla igasusust arvestust.

See üürimaksmine on kõige parem nõuanne, mis siit seni tulnud on. Ma usun, et mees peaks seda varianti temaga arutama, kuna ma arvan, et see lahendaks palju probleeme. Vähemalt praegu. Aga no, see seda suhtumist tal ei muuda. Proovin ise ka nüüd teisest vaatevinklist seda olukorda näha. Enne siia kirjutamist nii ei mõelnud. Võib-olla pakkuda kommunaalide tasumist ka täies mahus? Siis on äkki lõpuks rahu majas.

Et nüüd lähed ja viskad raha näkku ja kamandad, et olgu nüüd mutt vait.

Inimloomusest ei tea vist midagi. Te olete ta üdini ära solvanud. Nõuate kommunaalide raha, ei luba lapselast näha, ülbate nii ja naapidi.

See on inimene, kes on sinul ja su lapsel lubanud elada enda kodus tasuta. Ja millega sa vastad?

Ei mõelnud absoluutselt nii. Tahakski uurida, et kuidas ta suhtuks sellesse, kui maksame talle üüri, kui ta ise ehk ei ole tihanud sellist asja küsida ning kanname ise kommunaalid samuti.

Jumala eest, lapsega ta saab koguaeg koos olla. Ta ju viibib siin nii pikalt ja tihti, et saab olla koos rohkemgi lapselapsega kui kindlasti mõni teine vanaema. Eelmisel suvel olid nad koos mitu nädalat Soomes. Keegi nüüd seda küll keelanud pole. Ja vaheaeg oli just hiljuti, ta tuli vahetult peale vaheaega siia.

Ma ei ole kordagi tänamatu olnud tema suhtes, kunagi kui suhted paremad olid, siis arutasime ka koos, et mida siin veel teha võiks ja üldse igast muudest asjadest.

Sa korduvalt rõhutad, et sööb külmiku tühjaks ja kulutab teie elektrit. Kuni sinnani välja, et nõuate selle eest raha. Või et, see pole sinu laps, hoia mokk maas.

Kui laps oli soomes, siis te ikka maksite tema osa elektrist kinni?…

Kui inimene viibib 2-3 kuud järjest siin, ise mitte ainsatki asja ostes, siis muidugi ajas vihale. Sellepärast tahtsimegi piirid kehtestada.

Soomes maksab tal üüri, elektrit ja muud kulud Kela.

Siis annate talle mõnikord poenimekirja ja palute poes käia, mitte ei nõua kommunaale.

Tema osa kommunaalmaksetest on ca 40 eurot. See pole ulmeline summa, et me ise seda maksta ei saaks, kuid asi oligi piiride kehtestamisest. Ma usun, et kui korda mööda poes käia nimekirja alusel, siis oleks see kuulõikes kulukam, kui arvestada praeguseid hindu.

Sorry, aga minu arvates olete tõsiselt väiklased. Teil pole oma kinnisvara, elate tasuta kolmanda inimesi korteris ja tõmbate s..a üles mingi 40.- euro pärast?! Piinlik endal pole või? Krt makske alustuseks turuhinnas üüri ja siis alles kirege.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soomes maksab tal üüri, elektrit ja muud kulud Kela.

Kas ikka maksab, kui ämm elab koos seadusliku ja tööl käiva mehega?

Jah, maksab. Mees on Eestisse sissekirjutatud ning ämm räägib Kelale, et mees ei anna lahutust nö. tahtlikult sisse. Saab toimetulekutoetust, tööturaha ja lisaks korteritoetust.

Ega ma sedagi ei pea õigeks, kuid see pole minu asi kommenteerida. Nii palju öelnud olen, et tavaliselt sellised asjad hästi ei lõpe.

See on nüüd küll täitsa uhuu jutt. Ma elan ise üle 10 juba Soomes ja selline asi ei ole võimalik!!!

Paraku om võimalik. ???? Googeldadeski leiab ka palju informatsiooni, kuidas Soome riigilt on raha välja petetud eestlaste poolt.

Ja sind ajab siinjuures miski naerma? Piinlikkust ei tunne?

Jäle osside kamp olete kõik, muud midagi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelikud vastajad siin. Ma oleks ka vihane, kui ämm oleks meie juures elanud 7 kuud aastas (enda sõnul tuleb korraks külla) , arveid ei aita maksta ja külmkappi üldse süüa ei osta.

No ja siis, kui üüri ei maksa poeg perega? Nagu oleks selline asi ennekuulmatu, et vanem laseb lapsel tühjalt seisvas korteris sees elada ilma rahata.

Nagu enne kirjutasin, siis hakake parem uut korterit otsima, saate rahus olla ja las ämm toimetab nii nagu toimetab oma korteriga edasi.

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa endiselt ei vasta küsimusele, et mis takistab teil välja kolimast ja omaenda kodu ostmast/üürimast?

Siis säästaksite selle 40 eurot kommunaalide raha, mida ämm teile praegu ei maksa (ja saaksite 800 eurot üüri maksta, et samalaadses korteris elada).

Kui Sa piisavalt tähelepanelik oleksid, siis ehk oskaksid lugeda, et eelnevalt mainisin, et tegeleme sellega. Mees rääkis ka täna õhtul ämmaga ning ta polnud sellest üldse vaimustuses, et me otsustame lahkuda ning seda ka esimesel võimalusel. Ma ei hakanud praegu õli tulle valama ning pakkuma mingisugust üüriraha vōi muud sellist. Nüüd tundub, et õhk on veel pingelisem kui ennem. Tõesti ei saa aru mida inimene lõpuks enam tahab.

Tegelikult täitsa eluline lugu. Paraku ongi inimesed (väga paljud!) sellised otsustusvõimetud, et õieti nagu ei teagi ise ka, mida tahavad. Nii nagu on, ei sobi ja lahendused ka ei meeldi.

Kunagi nooremana on mu enese emaga ka umbes sarnane teema läbi elatud. Olime noored, kui abiellusime, ja hakkasime otsima endale oma kodu. Kui mu ema sellest kuulis, siis sattus lausa hüsteeriasse, hädaldas ja nuttis, et tema küll ei ole nõus jääma üksinda suurde tühja majja, tema kardab jne. Tahtis hirmsasti, et me sinna tema juurde jääksime ja lubas maad ja ilmad kokku. No jäime siis. Kuid peagi algasid imelikud arengud. Mu ema hakkas meile keelama osa ruumide kasutamist, nt ei lubanud ta meil viibida elutoas. Või kui istusime argipäevaõhtul köögis ja olime just lõpetanud õhtusöögi, tuli ema kööki ja hakkas meiega riidlema, et mis me siin istume, kadugu me ära oma tuppa!

Leidsime ennast väga keerulisest situatsioonist – mu ema ei lubanud meil omaette elama kolida, kuid samas ei lubanud ta meil majas kasutada isegi üldisi ruume. Kui proovisime rääkida, hakkas ta ainult kisendama. Lugu lõppes muidugi sellega, et otsisime endale oma kodu. Siis oli emal muidugi suur nutt ja rahulolematus, aga ta pidi sellega toime tulema.

Nii et minu kogemustel mingisugune ilus “rääkimine” ei pruugi tulemust anda. Kui te ise tunnete, et olukord seal ämmale kuuluvas korteris on hapuks läinud, langetage ise see otsus ja kolige ära.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelikud vastajad siin. Ma oleks ka vihane, kui ämm oleks meie juures elanud 7 kuud aastas (enda sõnul tuleb korraks külla) , arveid ei aita maksta ja külmkappi üldse süüa ei osta.

Sest mitte ämma ei ela nende juures, vaid nemad elavad ämma juures!

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui Sa piisavalt tähelepanelik oleksid, siis ehk oskaksid lugeda, et eelnevalt mainisin, et tegeleme sellega. Mees rääkis ka täna õhtul ämmaga ning ta polnud sellest üldse vaimustuses, et me otsustame lahkuda ning seda ka esimesel võimalusel. Ma ei hakanud praegu õli tulle valama ning pakkuma mingisugust üüriraha vōi muud sellist. Nüüd tundub, et õhk on veel pingelisem kui ennem. Tõesti ei saa aru mida inimene lõpuks enam tahab.

Sinu mitte väga hästi varjatud halvakspanu on väga kohatu. Ja ära valeta, ei tegele te midagi, kui alles samal päeval siia teema tegemisega esmakordselt välja kolimsiest juttu oli. See mehe jutt ämmaga oli ju manipulatsioon, et ämm ütleks, et jääge ikka, muudab enda harjumusi jne
Ämma soovid on üsna selged – tema elaks Eestis olles teiega seal koos, aga kuna see reaalselt ei sobi, siis lõpetage see tita-mängimine ema korteris ja hankige oma elamine.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soomes maksab tal üüri, elektrit ja muud kulud Kela.

Kas ikka maksab, kui ämm elab koos seadusliku ja tööl käiva mehega?

Jah, maksab. Mees on Eestisse sissekirjutatud ning ämm räägib Kelale, et mees ei anna lahutust nö. tahtlikult sisse. Saab toimetulekutoetust, tööturaha ja lisaks korteritoetust.

Ega ma sedagi ei pea õigeks, kuid see pole minu asi kommenteerida. Nii palju öelnud olen, et tavaliselt sellised asjad hästi ei lõpe.

See on nüüd küll täitsa uhuu jutt. Ma elan ise üle 10 juba Soomes ja selline asi ei ole võimalik!!!

Paraku om võimalik. ???? Googeldadeski leiab ka palju informatsiooni, kuidas Soome riigilt on raha välja petetud eestlaste poolt.

See oli võimalik ehk 10-15a tagasi. Nüüdseks on need toetuste asjad väga karmiks aetud ja kontrollitakse. Kui vahele jääd, maksad mõnuga kõik saadud toetused tagant järgi riigile tagasi.
Google võib paljutki väita.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, toona kui siia kolisime ca 1,5 aastat tagasi siis olid meil rahaliselt kehvad ajad, kuid saime hakkama. Nüüd juba saaks isegi vaikselt kodu soetamisele mõtlema hakata, kuid seda oli plaanis ka tasa ja targu teha. Eelnevatele kommentaaridele, siis ämm ei viibi ainult 2 kuud siin, vaid eelmise aasta põhjal ca 7 kuud aastast, kuid temapoolne jutt on olnud teine tänase päevani, et tema kodu on Soomes ja nii edasi. Meil pole otsustusõigust inimesele ette heita, et kui tihti ta viibib siin, kuid pigem on ka erinevate asjade valetamine. Pole ju raske olla perega aus ja rääkida nii nagu asjad on.

Veel üks seaduserikkumine. Inimesel on õigus olla resident riigis, kus ta elab vähemalt 6 kuud aastas, ei tohi olla riigist eemal rohkem kui 6 kuud. Teie ämm ei tohiks olla Soome resident ja seega küsimärgi all kõik need Kela toetused.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, toona kui siia kolisime ca 1,5 aastat tagasi siis olid meil rahaliselt kehvad ajad, kuid saime hakkama. Nüüd juba saaks isegi vaikselt kodu soetamisele mõtlema hakata, kuid seda oli plaanis ka tasa ja targu teha. Eelnevatele kommentaaridele, siis ämm ei viibi ainult 2 kuud siin, vaid eelmise aasta põhjal ca 7 kuud aastast, kuid temapoolne jutt on olnud teine tänase päevani, et tema kodu on Soomes ja nii edasi. Meil pole otsustusõigust inimesele ette heita, et kui tihti ta viibib siin, kuid pigem on ka erinevate asjade valetamine. Pole ju raske olla perega aus ja rääkida nii nagu asjad on.

Veel üks seaduserikkumine. Inimesel on õigus olla resident riigis, kus ta elab vähemalt 6 kuud aastas, ei tohi olla riigist eemal rohkem kui 6 kuud. Teie ämm ei tohiks olla Soome resident ja seega küsimärgi all kõik need Kela toetused.

Kui ämm niimoodi skeemitab, siis kas ei oleks mõistlik Kela sellest teavitada?

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Arvamusi on tulnud seinast seina ja olingi sellega arvestanud. Mina olen ammu juba soovinud ära kolida aga siis kui on helgemad ajad olnud, siis on palutud, et me ikka jääks, et kuhu te niimoodi minema hakkate. Kommunaalid maksame me ikka ise, kui ta viibib Soomes. Kui ta on Eestis, siis lähevad neljaks jagamisele. See tekkis tänu sellele üldse, et inimene ei ostnud süüagi külmkappi. Mitte, et mul kahju oleks söögist aga lihtsalt on asi olnud lõpuks juba põhimõttes. Inimene oli ära harjunud, et kõik kulud nii Soomes kui Eestis kantakse tema eest.

Ilmselt seda tüli siin miski ei lahenda ning otsimegi siis kasvõi ajutiselt üüripinna, kuni on võimalik midagi osta. Remondist pole ka mul midagi, tore on ju endal ka elada, kui on elamist uuendatud natukene.

Te elate seal korteris ju ämma armust, seega on tõesti ünsa jultunud käitumine, et hakkasite temalt veel kommunaale nõudma.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igatahes see vaidlus läks nii labaseks ära nagu kuskil Võsa-Petsi saatesse oleks sattunud.

Oletegi kogu selle kamvbaga ju pesueht Võsa-Petsi saate kontingent.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui Sa piisavalt tähelepanelik oleksid, siis ehk oskaksid lugeda, et eelnevalt mainisin, et tegeleme sellega.

Fafafa, ei tegele te midagi, te lootsite sinna alatiseks jääda ja remonti ei teinud mitte ämmale tasuks vaid oma meeleheaks, et teil endal seda parem kasutada oleks. Kes naiiv remondib kööki korteris, kuhu ta ainult ajutiseks koliks, mis pole üldsegi teie oma. Ämmale äkki see teie uus köök üldse ei meeldigi, sellest äkki pahameel kõigele muule teie väiklasele sendisaagimisele lisaks. Tema ei küsinud teilt midagi, teie hakkate sisse kasseerima kommunaale ja toiduraha kelleltki, kes teile tasuta korteri kasutada andis…

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igatahes see vaidlus läks nii labaseks ära nagu kuskil Võsa-Petsi saatesse oleks sattunud.

Oletegi kogu selle kamvbaga ju pesueht Võsa-Petsi saate kontingent.

Täpselt! Puuküürnikud ja alkohoolikust ämm.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igatahes see vaidlus läks nii labaseks ära nagu kuskil Võsa-Petsi saatesse oleks sattunud.

Oletegi kogu selle kamvbaga ju pesueht Võsa-Petsi saate kontingent.

Täpselt! Puuküürnikud ja alkohoolikust ämm.

Ja nende keskel üks laps, kes on tõmmatud omavahelistesse võimumängudesse.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ul elab ka täiskasvanud poeg koos pruudiga tasuta sinu korteris.

Jah, normaalsetes peredes ikka aidatakse üksteist.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4150914: Igatahes see vaidlus läks nii labaseks ära nagu kuskil Võsa-Petsi saatesse oleks sattunud. Oletegi kogu selle kamvbaga ju pesueht Võsa-Petsi saate kontingent.

Mina täitsa igatsen neid Võsa-Petsi vahvaid saateid. Selle uue tegija saateid ei ole üle esimese  viitsinud vaadatagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ämm niimoodi skeemitab, siis kas ei oleks mõistlik Kela sellest teavitada?

Olgu mis on, aga ainult kõige haletsusväärsem reetur kaebab omaenese ema peale võõrastele ametnikele. Eriti veel nagu siin, kus taustal on tüli emaga ja otsapidi justkui kättemaks talle.

(Suureks ja haruldaseks erandiks on ehk ainult see, kui kellegi, nt lapse, elu on päriselt ja konkreetselt ohus.)

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgu mis on, aga ainult kõige haletsusväärsem reetur kaebab omaenese ema peale võõrastele ametnikele.

No Pavlik Morozov oli kangelane ju lausa… 🙂 aga tegelikult, kas peaks seaduserikkumist ja raha väljapetmist ikka vaikselt pealt vaatama?

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgu mis on, aga ainult kõige haletsusväärsem reetur kaebab omaenese ema peale võõrastele ametnikele.

No Pavlik Morozov oli kangelane ju lausa… ???? aga tegelikult, kas peaks seaduserikkumist ja raha väljapetmist ikka vaikselt pealt vaatama?

No kui ämm 7 kuud elab koos pojaga, siis ilmselgelt ei ela ta koos mehega ja on mehest lahus. Või nad on vaimus koos?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa endiselt ei vasta küsimusele, et mis takistab teil välja kolimast ja omaenda kodu ostmast/üürimast?

Siis säästaksite selle 40 eurot kommunaalide raha, mida ämm teile praegu ei maksa (ja saaksite 800 eurot üüri maksta, et samalaadses korteris elada).

Kui Sa piisavalt tähelepanelik oleksid, siis ehk oskaksid lugeda, et eelnevalt mainisin, et tegeleme sellega. Mees rääkis ka täna õhtul ämmaga ning ta polnud sellest üldse vaimustuses, et me otsustame lahkuda ning seda ka esimesel võimalusel. Ma ei hakanud praegu õli tulle valama ning pakkuma mingisugust üüriraha vōi muud sellist. Nüüd tundub, et õhk on veel pingelisem kui ennem. Tõesti ei saa aru mida inimene lõpuks enam tahab.

Sa tõsimeeli arvad, et üür selle korteri eest on VÄIKSEM kui ämmapoolne 40 eurot kommunaaalide eest?

Mis rumal jutt, et “ei hakanud pakkuma”. Loomulikult sa ei hakanud pakkuma, sa ei taha maksta oma elukoha eest, sa tahad, et ämm sulle peale maksaks, et sa seal elaks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 165 )


Esileht Pereelu ja suhted Probleem ämmaga