Esileht Beebi ja mitmikud Suvekaksikud 2012

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 246 )

Teema: Suvekaksikud 2012

Postitas:

Hei, hei Sisi2. Ära meelt heida. Mina see kes, teie lugusid siin vaikeselt jälgib ja paaril korral ka Sulle kirjutanud. Esmalt kõigile õnnesoovid ja ootajatele vaprat vastu pidamist:)). Minu tibud sündisid Tartus plaanilise keisriga 37+4 aasta tagasi ja piim tuli alles 5. päeval.Algul said mõlemad nii pudelit kui rinda ja rentisime kaalu, et jälgida kui palju söövad ja juurde võtavad. Vastavalt vajalikule kogusele andsin lisaks ka pudelit ja seda juba haiglas olles. Ühest sai ja jäigi rinnalaps kuni 11,5 kuuni. Teine hakkas lisa nõudma ja saama igal söögikorral paar nädalat peale sündi. Elan paraku sellises piirkonnas kus imetamisnõustajat võtta ei ole. Seitsmekuuselt olid mul rinnaga probleemid ja pudelit saav tirts ei saanud viis päeva rinda ja siis hakkasin meilitsi imetamisnõustajalt saadud soovitusele talle ainult tissi andma ning samuti kuni 11,5 kuuni. Tahtsin öelda, et usalda imetamisnõustajat, kuid eelkõige usalda iseennast ja ära karda pudelit:)) ja kui lapsed tõesti juurde ei võta, siis ära pelga pudelit ja ´ära süüdista ennast läbikukkumises. Minu esimene laps sai rinda 1,5 kuud, teine 7 kuud ja kaksikud 11,5 kuud. Harjutamine teeb meistriks :))).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuhat tänu teile,fiina ja Helter,toetamast.Iga selline arvamus pisut kergendab.
Kui oled enda meelest kõik teinud ja siis on tulemus null,siis ongi ainult meeleheide.
Täna hommikul käis perearst meil kodus ja oli ka väga toetav.Tegelilkult meil ju alles täna nädalane sünnipäev ja uus hommik toob ikka uue lootuse,seda enam,et eilne süsteemne toitmine läks minu meelest hästi.
Nii et elame veel,aitäh veelkord:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste rinnale harjutamine on ka päris edukalt läinud. Alates teisipäeva lõunast on suurem kaksik saanud pudelit lisaks 1x ööpäevas ja väiksem kaksik ei nõua ka igal korral juurde, Vaid 4x ööpäevas. Nii, et lootust täitsa on. Tänane öö oli küll selline, et keerasin külge ja andsin rinda ja siis teine külg ja teist rinda 😀

Fiina – kas sa söödad lapsi koos või eraldi? Kas annad ühele lapsele alati sama rinda, või vahetad igal söögikorral? Kui lapsi söödad, kas siis äratad ka teise, et sööksid enam-vähem samal ajal? Kui kiiresti söövad?

Põnnid on juba nii lahedaks läinud. Üks üritas täna teise kätt oma suhu toppida 😀 Vaatavad nii pikalt juba oma arukate silmadega otsa ja jälgivad liikumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, Tätzu, et pidid nii kaua vastust ootama. Käisime kogu oma titekarjaga pulmas – ja jäime ellu:)Aga sinu küsimustest…
Alguses söötsin neid enamasti koos, aga nüüd on asi nihkunud ikka eraldi söötmise peale. Lisaks pean ütlema, et senini ei ole mul õnnestunud (või siis, ma pole eriti vaeva näinudki) tekitada mingit kindlat re¸iimi. Nn re¸iim on meie kahesel ja kõik teised paigutuvad kuidagi sinna ümber. Kord on üks mingi aja üleval, siis teine ja esimene magab jne. Enam-vähem söövad kuskil kolme tunni tagant, aga vahel ka tihemini. Või siis üks laps tihedamalt, teine harvemalt. Ööunne proovime ikka samal ajal panna. Öösel peavad kolm-neli-viis tundi vahet, üks laps kord isegi kuus tundi. Vahel olen öösel teise ka kohe pärast esimesena söödetud last une pealt ära söötnud (aga pean tunnistama, et vahel on mul hommikul siiski segadus, et kes millal ja mis järjekorras sõi). Tegelikult ma ikka tasapisi jälgin ja loodan, et tekib mingi kindlam rütm. Nüüd viimasel nädalal on hakanud kuidagi väga lühidalt sööma – 5-10 minutit ja kõik. Ma loodan, et ikka saavad oma kõhud täis. Igal lapsel oma rind süsteemi mul ei ole. Kui tundub, et tahetakse veel, olen andnud ka ühel toidukorral mõlemast.
Nüüd, pooleteistkuuselt on hakatud ka juba natuke rohkem ringi vaatama ja vanem laps on esimest ehmatusest üle saanud, nii et mulle hakkab tunduma, et ma tulen sellest kõigest siiski eluga välja:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitused kõigile.
Meil läheb ka kenasti,ma arvan.
Kuidas teil see rinnale upitamine ja ärapanek õnnestuvad?Ma üritan enam-vähem koos sööta,aga just see asjatamine teisega kui üks juba paigale sätitud,on raske.Ehk läheb kergemaks,kui pead hakkavad hoidma.
Praegu meil issi abiks ja saame hakkama.
Ma nii loodan,et ei tuleks neid jubedaid gaase ja niimoodi tasapisi lähebki edasi,nagu praegu.
Veidi häirib mind teadmatus,et kas ikka võtavad juurde kaalus,sest mina peale rinnapiima midagi muud ei anna nüüd.See topsi-süstla süsteem on ikka päris tegemine.

Ma loodan,et meie viimased ootajad on ikka ootel kenasti veel:)pidage vastu!

Meie käisime täna nimesid panemas ja pisikesed ei tea sest midagi,et nad on nüüd ametlikult ka olemas!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina veel ilusti ootel 🙂 Kuigi täna käisin maksanäitajate proovi tegemas ja see oli korrast ära. Ämmaemand pidi homme hommikul arstiga rääkima, et mis siis saab: kas kirjutatakse rohud või võetakse midagi muud ette (ma ei tea täpselt mis see muu on).

Nii tore on teiste lugusid lugeda 🙂 Tundub, et asi ei olegi nii hull nagu ma ette olen kujutanud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ootan ilusti veel.
Pipp kuidas avastasid, et maksanäitajaid vaja kontrollida. Kas naha sügelemine on üks märk sellest?. Lähen ka nädala pärast arstile, siis räägin arstile ka muidu.
Värsked kaksikute emmed kirjutage ikka siia mida olete avastanud. Mida tagantjärgi paremini oleksite teinud, millest puudu tundnud. Mis asjad oleksite pidanud veel ostma, mida üldse pole vaja läinud jne.
Tervitused Teile 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muhuke, see proov tehti sellepärast, et ma ise rääkisin, et käed ja jalad sügelevad. Enne googeldasin seda sügeluse teemat ja siis saingi teada, et see võib tähendada seda, et maksanäitaja korrast ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmaemand helistas hommikul ja ütles, et pean haiglasse uuringutele minema nende maksanäitajate pärast. Valida oli tänase ja homse vahel. Valisin homse (natuke kaugemal kui tänane).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jeerum, mul sama asi siis, ei tea, kas helistada täna arstile või oodata visiidini. See vähem kui nädala pärast. Mida see üldplaanis tähendada võib? Nii mulle kui lastele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile.
Kas meil uusi sünnitajaid juba on:)

Muhuke,ma mõtlesin,et mida on vaja läinud,mida mitte.Kindlasti on vaja läinud nr44-50 riideid.On väga paha panna last liiga suurtesse riietesse.
Samuti pisikesed mähkmed.
Vaja pole läinud nabapuhastuseks vajaminevaid asju,sest need sain haiglast kaasa.
Üldjoontes on olemas olnud õiged asjad.

kuidas teistel läheb,kas saate hakkama.
Meil on sellist pisikest pusimist gaasidega,aga ei midagi hullu.Ka palavaga olid nad pisut rahutumad,koorisime siis päris mähku väele nad.
Ja öösiti käib kordamööda rind ühele ja siis teisele suhu.Magavad enda juures,ma ei jõuaks öö läbi tõsta neid.

Edu kõigile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin siin vahepeal 2 päeva haiglas maksa- ja sapinäitajate pärast. Kirjutati rohtu. Esialgne plaan näeb välja nii, et 6 augustil lähen esilekutsumisele. Selleks hetkeks nädalaid 37+4. Täna käisin KTG-d tegemas ja kõik oli beebidega korras. Neljapäeval pean uuesti minema. Valvearst vaatas mu uuringute vastuseid ja ei mõistnud, et miks nende maksa- ja sapinäitejate pärast esilekutsumisele peab minema. Aga eks arstid erinevad ja otsused samuti.
Täna olid esimest päeva ka jalad juba turses. Hetkel vedelen maal koos lapsega ja naudin mõnusat jahedat järvevett. Kui sünnitus algab enne 6 augusti, siis lähen Tartusse sünnitama, aga kui ei hakka, siis ITK-sse esilekutsumisele.

Muhuke, mis sinu maksanäitajatest sai?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul alles see nädal arst ja kuna see sügelus on väga vähene, siis ootan arstiajani ära. Käisin seda korralist verd ja pissi proovi andmas ja seal oli kõik normikohane. Jalad ja käed on nüdseks jälle paiste läinud. Tahaks ka juba nunnud kätte saada.
Olen ka mõelnud, et peaks 44 suuruses riideid ka ostma. Praegu mul kõige väiksem ikka 50.
Kuhu Te plaanite oma nunnud magama panna? Eraldi vooditesse, ühte voodisse, enda juurde? Ma enda juurde ei julge vist võtta (praegu mõtlen), vehin öösiti enda teadmata, äkki teen haiget.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muhuke,minu nunnud magavad ühes voodis risti,nii on neid kõige parem jälgida.
Aga muidugi,poolest ööst kolivad enda juurde ja mina siis vastavalt vajadusele topin rinda suhu,kellel just suurem häda on.
Kuna on pisikesed gaasimured ka,siis oma voodisse neid tagasi pannes istuksin ilmselt terve öö üleval ja üritaksin kedagi voodisse tagasi panna.
Tegelikult see mure on asjatu,et kellegi ära magad.Koos lastega saad vaatamata väsimusele ka linnuune,st kontrollid ja vaatad iga heli.Ja laste ninad on ju ka nii tehtud,et hoiavad ülespoole,et mitte lämbuda.
Pipp,mina sünnitasin ITK-s ja jäin väga rahule sealse meeskonna tööga.

Tätzu,kuidas läheb?Oled ilmselt päris hõivatud,teised lapsed ju ka pisikesed veel.Palju jõudu Sulle.
Ja teistel,kes me siin olime,kuidas teil läheb?
Soovin jaksu kõigile.Endale ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tahan küll ohkida 🙁 istume aga haiglas ja õpime söömist ja just praegu olen eriti õnnetu, kuna põnnid otsustasid lõunat mitte süüa üldse… ehk siis streik täiega. magavad selle asemel ja lasevad end sondist toita. eilne päev oli juba lootustandev, aga täna ei klapi kohe üldse… ehhhhh, no küll tahaks koju juba!!!!!!!
vingumisele lisaks – piimakombinaat töötab kenasti, põnnid kosuvad ja varsti meil (ühel vist juba täna) saab 2kg täis. kui ainult sööma kuidagi saaks…………………….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inkubaator,ära heida meelt!
Kõik tuleb tasapisi.Meie tibud veel 2,3-2,4 kg haiglas kaaludes ei suutnud süüa ja iga grammike,mis sisse suutsime pressida,tegi nii rõõmu.Ainult üks söötmine oligi.
Aga koju saades laenutasime kaalu(soovitan,38 senti päev)ja nüüd jälgin kogu aeg.
Soovin jõudu,pea vastu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust seda kaalu muidu laenutada saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll Teil pisid kosuma hakkavad. Minu põnnid juba 2-kuused peaaegu ja kaaluvad 4 ja 4,4 kg. Viimasel kahel ööl olen saanud magada nii palju, et ei oska selle magamisega midagi pealegi hakata.
On hulle päevi ja mõnusaid päevi. Mõni päev tuleb pisar silma. Lapsed on sageli rahutud. õpetasin nad lutti sööma. Ja nüüd rahustan neid ka lutiga. Lisatoit on jäänud. Viimastel päevadel 1x ööpäevas. Annan siis, kui käivad söömas juba mitu tiiru aga ikka üldse rahul ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ööde kohta ütlen mina ka, et mida vähema võimlemisega seda korraldada annab, seda parem. Samas magan ma ise paremini siis, kui mul kahte last kaisus pole, nii et proovin ära sokutada kui võimalik. Kui ei saa, siis magavad kaisus, ninad püsti:) Mõni öö on päris kena, aga üldiselt on mul ikka pärast hommikukohvi tunne, et võiks KOHE tagasi magama minna. Väiksed gaasimured on siin ka ühel tibinal, seda küll ainult õhtuti. Lutivõtmise olen mina ka lastele harjutanud, muidu ei saakski vahel rahu. Lisatoit on nüüdseks ära jäänud, kahekuuselt tuleb ilmselt kuskil viis kilo mõlemal ära. Ma loodan, et jaksavad end nüüd varsti ka ise nati rohkem lõbustada ja ümbrust vaadata, praegu kohe häda lahti, kui kauemaks ühte kohta/asendisse jäävad. Muidu hea, et jahe suvi – kui enam muud ei aita, siis pakin kombekasse ja tõstan õue magama. Aga jah, kui ei ole just ülirahulikud lapsed, siis treenib kaksikute mamma küll oma närve raudsemaks, eriti mis puudutab nutmist. Oeh!

Positiivset ka – kui ikka naeratavad, siis süda sulab. Ja tore, vaadata, kuidas mei kahene nüüd kogu aeg oma kahe nukuga toimetab:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muhuke,kaalu saab laenutada OÜ Invaru,Peterburi mnt 12a vist oli.
Tätzu,nii ilusad kaalud teil juba.Me saame kohe 3kg täis.

Kas te lisatoitu olete andnud oma sisetunde järgi või on arst öelnud,et peaks andma?Ma ei oska seda ise hinnata vist,et kas on vaja.

Ja kuidas te lutti olete õpetanud nad imema?Nii palju kui mina proovinud olen,ei arva nad sellest midagi.Ja kuna rahustab ainult rind,siis ma välja ei julgegi minna enne,kui nad on rahulikud,sest mis ma keset õue selle kisaga siis peale hakkan.

Meil isa viimast nädalat kodus.Kui aus olla,siis kardan järgmist nädalat nagu tuld:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muudkui topin ja topin lutti, ega isegi praegu läheb aega enne kui ta nõus on seda imema hakkama. Üritan lutimarki vahetada, ehk meeldib mõni teine rohkem.
Ja lisa andma hakata käskisid mul nii perearst kui lastearst. See oli siis, kui kaaluiive oli nädala kohta liiga väike Ja kui ma rääkisin, et ma muud ei teegi kui imetan. Mitmed ööpäevad järjest ja iga tunni tagant. Ja lapsed ülirahutud. Tagantjärgi arvan ise, et kui oleksin veel päeva või paar vastu pidanud, siis oleks piima piisavalt ka endal olema hakanud. Kahetsen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.Kuidas läheb kõigil?
Inkubaator,kuidas teil söömine ja kasvamine edeneb?Ja kuidas enda meeleolu?

Pipp,kas Sulle võib õnne soovida,kuidas läks?

Mina jäin kõrgesse palavikku.Täna on juba parem.Arst arvas,et kurnatusest,aga mulle tundub,et see oli veidi rinnapõletiku moodi ka.Ei tea,aga jätkasin toitmist usinalt.
Kaalud meil 3,2 ja teisel pisut üle kolme.Laupäeval saame kuuseks.Lapsed on ikka erinevad.Tüdruk on rahulik,suudab süles olles tükk aega passida ja lepib issiga ka.Aga poisil on nii,et kui ärkab,siis peab kohe tiss suus olema ja eriti palju ta veel ümbritsevat ei adu.Vahel mõtlen,kas see on kõik normaalne.Aga kui oleks üks laps,siis poleks kellegagi võrrelda ja poleks rumalaid mõtteid.
Muidu läheb päev päeva haaval.Igal õhtul mõtlen,et jumal tänatud,nad on jälle päeva võrra suuremad:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

🙂 viimane lause ajab muigama

Minu kahekuused juba aduvad ümbritsevad. Näiteks kord suure kisa peale tite kohale kummardudes, läks titel nägu laialt naeru täis. Minu tittedel saab nututuju ära ajada juba ka lauldes või tasaselt juttu puhudes.

Viimased kolm õhtut pole üks kaksikutest mul üldse lisa enam saanud. Teine on veel saanud, õhtuti 100ml. Ööd on meil kenad. Aga õhtud koledad. 19 algab ja sageli ikka 23ni välja. Gaasid vaevavad veidi ja lihtsalt paha tuju ka. Aga peale jorinat tuleb pikem uinak. Nii nagu peale vihma tuleb ikka päike 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poisid sündisid eile (7. august) ITK-s esilekutsumisega.Hommikul kell 8.30 tehti ühel veed lahti ja u 9.30 hakkasid valud ja 11.38 sündis esimene ning 11.46 teine. Sünnitus oli väga kiire ja väga valus 🙂 Esimene poiss oli 3054g ja 49cm ning teine oli 3430g ja 51cm. Hetkel üritan neid kuidagi korraga imema saada. See tundub raske, sest nad ei ole samal ajal üleval. Rinnanibud on juba meeletult valusad. Tundub, et nad imevad veidi valesti. Homme lähen imetamisnõustaja juurde, ehk ta oskab nõu anda.
Suurem 2a laps käis ka haiglas vaatamas ja talle väga titad meeldivad 🙂 Kallistas ja silitas ja hoidis süles, aga eks näis, mis koju saades saama hakkab 🙂 Nüüd vaja lastele nimed välja mõelda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne pipp 😉 Kas oled juba kodus?
Kuidas sul nad asetsesid ennem sündi. Mul nad hetkel veel isesünnitamist ei soosi, ei tea, kas on mingi õhkõrn võimalus, et ristiseisust peaseisu saaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljupalju õnne, pipp!
Tegelen ka põnnidele tissi imemise õpetamisega. Algul said ükshaaval, siis koos, aga see läks üsna kaoseks kätte ära (vahel ei söönud nad üldse ja samas käsi nende utsitamiseks ka ei jagunud ja siis neil viskas toitu tagasi korraga jne). Nüüd katsetame jälle ükshaaval. Oma toidukorra portsu nad paraku veel ära ei söö ja nii me siis anname aga sondiga lisaks. Üks paras triangel käib kogu aeg, minu meelest on meil KOGU aeg üks söömine ja kaalumine. Kisama on nad ka õppinud :), see esimeste nädalate rahu ja vaikus on täiesti kadunud. Aga noh, aeg läheb ja tänaseks juba terve kuu eri haiglates elatud… Saaks juba koju 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne, Pipp! Nii suured poisid, sa oled ikka tõesti tubli kandja:)
Minu kahene on nüüd kaks kuud emmet kaksikutega jaganud ja mu kogemus ütleb, et laps tuleb panna tööle:) ehk siis – toob luti, näitab titale mänguasja, kiigutab, tassib mähkusid siia-sinna. Minul on tüdruk, nii et tema asjatab lisaks samal ajal ka veel oma kahe (just-just) nukuga.ning kui tited juhtuvad mingi imekombel samal ajal magama, siis tuleb endast võitu saada ja mitte ka magama kerida, vaid kahesega koos raamatut vaadata – kodutasakaalu huvides. Vähemasti ma ise proovin nõnda tegutseda:)
Olge tublid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna peaks koju saama, kui lastearst tuleb ja lapsed üle vaatab. Lapsed asetsesid enne sündi mõlemad peaseisus.
Tänane öö oli täielik kaos :s Magama jäid alles kella 5 ajal ja enne seda kordamööda sõid ja jäid rinnal magama ja siis u 3 min pärast olid üleval ja siis nii ma neid vahetasin (üks rinnale, teine voodi peale) ja kussutasin.
Tänasest imetamisnõustamisest oli niipalju kasu, et sain teada, kui oluline on, et nad sööksid korralikult kõhu täis ja et oleksid tugevalt vastu rinda.
2 aastane laps tuleks nüüd kuidagi tööle rakendada jah :), et ta jätkuvalt tunneks, kui oluline ta on 🙂 Loodan, et see kuidagi õnnestub 🙂
Aitähh kõigile õnnesoovide eest 🙂 Muhuke sulle toredat sünnitust 🙂 Inkubaator küll te ka varsti koju saate 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne,Pipp!Tõesti ilusad suured lapsed ja maru kiire sünnitus!said kindlasti ohtralt kiita!
Aga kuidas selle neeruvaagna suurenemisega nüüd on?
Muhuke,minul olid terve raseduse aja lapsed vales asendis.Veel 34.nädalal arvas arst,et ega neil enam keeramiseks ruumi pole.Niisiis olin muretu,et keiser tuleb.Ja päev enne sünnitust selgus,et mõlemad õiges asendis ja sain ise sünnitada.Nii et lapsed on targad ja kusagilt nad selle ruumi võivad leida,et ümber pöörata.

Mina mõtlesin,et kui ikka prooviks nüüd õhtul pudelisse miskit panna ja ühe lapse issile vahepeal anda.Nii kahju on,kui mõlemad tahavad tissi,aga tavalises imemisvõttes õhtul enam ei püsi,sest uni on ja gaasid on ja siis lihtsalt üks nutab ,sest teisega olen näit.voodis külili ja teine tahaks sedasama,aga tissi pole.Siis äkki issi viskaks ka pudeliga külili ja prooviks tissi imiteerida:)Ei sobi meile ei lutt ega miskit kui ikka õhtul jauramiseks läheb.
Loodus oleks võinud ju nii hea olla,et kaksikud gaasidest vabastada,nagunii peavad emme pärast kaklema.Oma beebi nuttu on ikka nii raske taluda.

Esimene kuu venib nii kohutavalt.Veel kolm päeva esimese sünnipäevani.ma ei tea,ostan vist tordi kohe…:)
Kõigile jaksu ja kannatlikkust.On hea teada,et pole üksi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis üks küsimus.
Praegu on plaanis keiser ja nagu aru sain siis 4-5 päeva hoitakse ikka sees. Soovime võtta perepalatit. Nagu aru saan, siis see maksab rohkem kui ema/lapse palat ja ühispalat on üldse tasuta. Tekkis nüüd küsimus, et kui mingil põhjusel peaks haiglasse kauemaks jääma (nagu mõni on kuu või paar nädalat), kas siis tuleb ka endal maksta palati eest või saab mingit kompensatsiooni haigekassast? Kuidas on Teie kogemused, kes juba sünnitanud?
Tänud ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 246 )


Esileht Beebi ja mitmikud Suvekaksikud 2012

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.