Esileht Kodunurk Suvi ja korteris elamine – aidake vinguda!

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 212 )

Teema: Suvi ja korteris elamine – aidake vinguda!

Postitas:
Kägu

Siis huvitaski, et mis paelub. Sellest sinu loetelust.

Polnudki pahatahtlikult mõeldud.

Millal siin enne midagi siirast huvist on küsitud!

Milleks siia saidile üldse tulla, kui pole siirast huvi enda elust väljaspool toimuva vastu?

Minul on olnud küll huvitav lugeda, kuidas teised inimesed elavad ja millest nemad elus rõõmu tunnevad. Või millised mured vaevavad.

Olen seda meelt, et need ongi õnnelikud inimese, kes elavad omale meelepärases keskkonnas. Olgu selleks siis korter linnas või maja maal. Maja võib muidugi ka linnas olla. Nagu ka korter maal. Variante kui palju!

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina nt “kogun” jalkastaadione ja mänge. Erinevad liigad, meeskonnad, derby’d, mängijad jne

Põnev!

Oled sa mees või naine?

Ja soovid sa sellest lähemalt rääkida? 🙂

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei soovi

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge. Kahju.

Seda võid ikka öelda, kas oled M v N?

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mitut meest sa perekoolis tead?

Naine ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ägedam. See sinu hobi.

Olin suht kindel, et oled mees. Aga nii kaugele ei mõelnud, et milline perekoolikas.

Yksikmeheks, revolvriks ja kes see kolmas veidrik siin oligi.. mees.. ja miski number, ma sind ei pidanud. Arvasin, et on keegi uus lisandunud Pk “perre”, tagasihoidlikul moel 🙂 Ei targuta igas teemas, seega pole ka silma jäänud. Kuigi ei tea ju, kes sa nimeliselt oled. Ja ei peagi teadma.

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks ägedam? Ma olen inimene, kellele meeldib sport. Ka eestis on staadionitel palju naisi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib samuti sport, aga jalkat staadionil pole vaatamas käinud. Lisaks on sul see muu spetsiifika teada (“erinevad liigad, meeskonnad, derby’d, mängijad jne”). Ma olen Messit oma silmaga näinud Oslos viibides ja tean ka, kes on Cristiano Ronaldo ning sellega mu teadmised  jalgpallist piirduvad. Kodumaised staare ka ikka tean. Seetõttu ongi huvitav.

Samas olen nt. rally fänn, mis oli siingi kirutud teema, et miks kogu delfi on seda jama täis.

Minu jaoks põnev! Adrenaliinilaks missugune! Seda ikka kohapeal viibides. Selgi aastal Selgise karjääri kaasa elama minemas. Seda enam, et hea sõber on Tänaku meeskonnas mehaanik ja nii pääseb ka “telgitagusele alale”.

+1
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mõtekas oleks siis korteriinimestel tõesti teha väljasõite loodusesse, aga jällegi, see on see, et nii kui uksest välja astud siis löö rahakotirauad lahti, jalutuskäigu kaugusel sul ei ole loodust. Mina näiteks ei taha küll midagi teha. Taimede ja muru eest hoolitsemine ajab judinad peale. Vaatangi õhtuti filme, loen raamatut. Ei tunne rõdustki puudust, akna saab soojal ajal lahti teha. Matkamas ja parkides ka ei käi. Kuid reisin palju, kuus paar korda ikka kuhugi nädalalõpuks sõidan.

Elame maal, vana talukoht, aga meie talu ei pea. Kolisime Tallinnast, sest kuigi mehega oleme tallinlased sünnist saati, see linn üldse ei meeldi elukohana. Suurel taluõuel pole ühtki lille (kevadel enne niitmisvajaduse tekkimist õitsevad suvaliselt nartsissid ja tulbid siin ja seal muru sees), on paar lilleamplit rippumas ja toas on ka taimi. Õues, maas, pole ühki lille õuealal. Aia taga on looduslik lilleniit. Suurt õueala niidavad kaks robotit. Minul maainimesena pole õues üldse mingit tööd teha, väja arvatud sügise õunte korjamine, kui viitsin, siis ka mustade sõstarde korjamine, mida on mõned põõsad. Talvel peab tõesti väravani lund lükkama, mõnel talvel ei pea sedagi. See on kogu kohustuslik õuetööde nimistu. Ahjaa, õunapuid lõikab naabrimees, 5 eurot/puu ja puid on meil 5. Üle ühe aasta, vahel ka iga aasta.

Mingit seadust pole, mis kohustaks maal õue lillepeenraid täis laduma.

mul põhimõtteliselt sama, talumaja, peenrad ei meeldi, mingid asjad panen maha, ainult nii palju, kui palju vajan ja tarbin, maitsetaimed kastis, ampleid armastan, nende asukohta saan muuta, kui tahan ja kui vaja (kui lähen pikemaks ajaks ära, tõstan varjulisse, et ära ei kuivaks või panen veeämbrisse), muru küll niidan, aga mingit trennielamust ma sellest küll ei saa, kokkuvõttes aia eest hoolitsemine käib kähku, saan ka muude hobidega tegeleda (reisin, matkan jnejne)

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nagu näha, on suuremal osal “maainimestest” robotniiduk, ei mingeid peenraid ega lilli.

On peenrad ja lilled. Väga meeldib nende ümber nokitseda. Maad on roboti jaoks liiga palju, see töö tehakse traktori ja trimmeritega.

Väga tore. Aga saage teie, maaharijad, samamoodi aru neist, kel puudub igasugune tung ja soov näppupidi peenarde ümber nokitseda.

Omaarust on teil kõik nii tasakaalus ja olete õnnelikud, pealtnäha viisakate postitustega, kuid miks siis kumab teatud lausetest läbi mingi eriline kibestumus ja noriv stiil teistsuguste inimeste osas?

Mõned näited. Mis sa siis reisidel teed, kui loodus ei huvita? Kappad mööda muuseume? Sõna kappama nagu? Ei, inimene jalutan rahulikult muuseumide vahet, kui soovib, ja naudib kunstiväärtusi.

Mis sul seal teha, lösutad restoranis? Ei, miks nad lösutavad. Nad naudivad melu ja kultuuriväärtusi ja siis külastavad erinevaid restorane. Nii normaalne ju.

Reisidel on ausalt öeldes niiiii palju avastada ka ilma näpud mullas mindsetita.

Mul on head hotellid, tavaliselt võtan viimasel ajal eraldi korteri, mitte hotelli. Olen enne kaardistanud head restod, veinimõisad, muuseumid. Rendin auto, sõidan ja avastan.

Meil pole maakodu, teadlikult, ei taha. On täitsa okei maja Tallinnas, nii 300 ruutu ja 2000 m2 krunt. Loomi armastan väga, kaks suurt näitusekoera. Aias ma ei tegutse, ei soovi. Aednik on, kes hoiab pildi korrektse. Lilli pole, on vaid muru, looduslik männimets ja paar õitsevat võimsat põõsast (ma ei tea kahjuks, mis põõsad need on, aga on ilusad). Ise planeerin reise. Restod, muuseumid, katedraalid ja koertenäitused huvitavad väga.

+4
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on head hotellid, tavaliselt võtan viimasel ajal eraldi korteri, mitte hotelli. Olen enne kaardistanud head restod, veinimõisad, muuseumid. Rendin auto, sõidan ja avastan. Meil pole maakodu, teadlikult, ei taha. On täitsa okei maja Tallinnas, nii 300 ruutu ja 2000 m2 krunt. Loomi armastan väga, kaks suurt näitusekoera. Aias ma ei tegutse, ei soovi. Aednik on, kes hoiab pildi korrektse. Lilli pole, on vaid muru, looduslik männimets ja paar õitsevat võimsat põõsast (ma ei tea kahjuks, mis põõsad need on, aga on ilusad). Ise planeerin reise. Restod, muuseumid, katedraalid ja koertenäitused huvitavad väga.

Nende õitsvate põõsaste all sööd pardifileed ka?

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on head hotellid, tavaliselt võtan viimasel ajal eraldi korteri, mitte hotelli. Olen enne kaardistanud head restod, veinimõisad, muuseumid. Rendin auto, sõidan ja avastan.

Lisan veel, autoks on tihtipeale lahtine kabriolett, siis saab sõita nii, et lokid tuules lehvivad.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on head hotellid, tavaliselt võtan viimasel ajal eraldi korteri, mitte hotelli. Olen enne kaardistanud head restod, veinimõisad, muuseumid. Rendin auto, sõidan ja avastan. Meil pole maakodu, teadlikult, ei taha. On täitsa okei maja Tallinnas, nii 300 ruutu ja 2000 m2 krunt. Loomi armastan väga, kaks suurt näitusekoera. Aias ma ei tegutse, ei soovi. Aednik on, kes hoiab pildi korrektse. Lilli pole, on vaid muru, looduslik männimets ja paar õitsevat võimsat põõsast (ma ei tea kahjuks, mis põõsad need on, aga on ilusad). Ise planeerin reise. Restod, muuseumid, katedraalid ja koertenäitused huvitavad väga.

Nende õitsvate põõsaste all sööd pardifileed ka?

Ärge irvitage inimese üle! Äkki tal suur jama majas, ei saagi enam pardifilee peale kullatolmu raputada (G7 kehtestas Venemaale kulla ekspordi keelu). Tuleb hakkama saada Eestimaa musta mullaga featuring värske õhk.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suvel on mul tihti samasugune tunne nagu teemaalgatajal – et tahaks oma maja või ridaelamut, et saaks kergema vaevaga õuerõõme nautida ja lapsed lihtsalt terrassiuksest välja saata. Tõesti on nii, et ilusa suveilmaga võib korteris viibimine mõjuda masendavalt.

AGA. Me oleme siiski perega teinud teadliku valiku, et elame linnas korteris, sest linnas maja ega ridaelamut lihtsalt ei jaksa endale lubada, linnast välja ei taha kolida (ei taha linna tööle pendeldada) ja suvilat ka ei hakka hankima. Lihtne põhjus – ei taha end tegelikult ühe koha külge ankrusse seada.

Meie lahendus on ikkagi väljasõidud. Me küll ei leia, et üle paari tunni pole midagi õues teha. Ikka on. Tihti pakimegi end niimoodi autosse, et võime päev otsa ära olla. Sõidame näiteks ühest rannast teise, ühest linnakesest teise. Käime palju teistes linnades ööbimas, erinevatel üritustel jne.

Siin jõuan tagasi ankru jutu juurde – näen tuttavaid, kellel on oma maja või suvila, kus nad ei jõuagi viibida ja toimetada, sest tegelikult tahavad lapsed nädalavahetusel Lottemaale, , Pärnu randa, mõnele festivalile või kes teab kuhu, isegi välismaale on vaja suvel sõita. Ehk siis oma aed on tore küll, aga samas tahaks igale poole mujale ka.

Seega meie oleme võtnud õppust ja hoidnud end tagasi, kui vahel suvila mõte ka kohutavalt kummitama on hakanud. Valime välja hoopis mõne põneva koha ja sõidame sinna. Lõppude lõpuks – kui palju neid ilusaid ilmasid üldse on, eriti neid, mis langevad kokku vabade päevadega? Varsti jälle talv ja siis on mul küll täiesti ükskõik, kus ma elan – peaasi, et saaks kiiresit tuppa ja õue õuduse selja taha jätta.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varsti jälle talv ja siis on mul küll täiesti ükskõik, kus ma elan – peaasi, et saaks kiiresit tuppa ja õue õuduse selja taha jätta.

Minul on täitsa vastupidi – tahaks kogu looduse stiihiaga kontaktis olla, olgu hetkel nii vastik kui tahes. Mu lapsed meenutavad mõnuga  lumetorme, kui me autoga  2 km enne kodu kinni jäime ja sumpasime läbi põlvini lume. Kuidas -30-kraadise ilmaga öösel kodu poole sõites kujutad ette üht majakest keset jäist metsa, kus on tuluke toas ja soe ja hea, aga pead end sinnani kaevama. Kõik see puude paukumine ja külmetavad varbad. Mida teevad sügistormid ja vihmad, kuidas puud võivad langeda ja vesi kuuri all lainetada. Kuidas tundub ja mida võib korda saata suvine äike koos üüratu padukaga. Ja need looduse hääled ja lõhnad. Kõik see tundub nagu tegelik elu, millest ma aastaid korteris elades midagi ei teadnud. Ja no praegu – basseinid välja ja lapselapsed aina uhagu vees  möllata.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varsti jälle talv ja siis on mul küll täiesti ükskõik, kus ma elan – peaasi, et saaks kiiresit tuppa ja õue õuduse selja taha jätta.

Minul on täitsa vastupidi – tahaks kogu looduse stiihiaga kontaktis olla, olgu hetkel nii vastik kui tahes. Mu lapsed meenutavad mõnuga lumetorme, kui me autoga 2 km enne kodu kinni jäime ja sumpasime läbi põlvini lume. Kuidas -30-kraadise ilmaga öösel kodu poole sõites kujutad ette üht majakest keset jäist metsa, kus on tuluke toas ja soe ja hea, aga pead end sinnani kaevama. Kõik see puude paukumine ja külmetavad varbad. Mida teevad sügistormid ja vihmad, kuidas puud võivad langeda ja vesi kuuri all lainetada. Kuidas tundub ja mida võib korda saata suvine äike koos üüratu padukaga. Ja need looduse hääled ja lõhnad. Kõik see tundub nagu tegelik elu, millest ma aastaid korteris elades midagi ei teadnud. Ja no praegu – basseinid välja ja lapselapsed aina uhagu vees möllata.

Jah, mõistan sind, need kujutluspildid annavad tõesti müstilisel kombel mingi seletamatu erutuse- ja õnnetunde laksu.

Aga ma vaatan analoogseid videosid YouTube vahendusel ja saan sama fiilingu kätte.

Elan jätkuvalt Tallinna majas.

Kui ikka lapsed peavad igal hommikul kell 8 kesklinnas koolis olema, siis jääb see lumes sumpamine, isolatsioon ja looduse stiihia live’s ära.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on täitsa vastupidi – tahaks kogu looduse stiihiaga kontaktis olla, olgu hetkel nii vastik kui tahes. Mu lapsed meenutavad mõnuga  lumetorme, kui me autoga  2 km enne kodu kinni jäime ja sumpasime läbi põlvini lume. Kuidas -30-kraadise ilmaga öösel kodu poole sõites kujutad ette üht majakest keset jäist metsa, kus on tuluke toas ja soe ja hea, aga pead end sinnani kaevama. Kõik see puude paukumine ja külmetavad varbad. Mida teevad sügistormid ja vihmad, kuidas puud võivad langeda ja vesi kuuri all lainetada. Kuidas tundub ja mida võib korda saata suvine äike koos üüratu padukaga. Ja need looduse hääled ja lõhnad. Kõik see tundub nagu tegelik elu, millest ma aastaid korteris elades midagi ei teadnud. Ja no praegu – basseinid välja ja lapselapsed aina uhagu vees  möllata.

Need plastmassist basseinid on tõesti tõeline looduse stiihia.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need plastmassist basseinid on tõesti tõeline looduse stiihia.

Mida su lause tähendab? Praegune kuumus on looduse stiihia küll, vähemalt siinmail.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need plastmassist basseinid on tõesti tõeline looduse stiihia.

Mida su lause tähendab? Praegune kuumus on looduse stiihia küll, vähemalt siinmail.

Mind huvitab, kas nüüd hakkabki olema iga suvi nii kuum nagu eelmise ja selle aasta oma?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitab, kas nüüd hakkabki olema iga suvi nii kuum nagu eelmise ja selle aasta oma?

Jah, hakkab küll. Kas just kogu suvi, aga kui vanasti olid kuumalained 3-7 päeva, siis nüüd venivad need pikemaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ka vanasti oli mitme nädala pikkuseid kuumalaineid ja kuude kaupa kestvat põuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ka vanasti oli mitme nädala pikkuseid kuumalaineid ja kuude kaupa kestvat põuda.

Need olid erandlikud aastad üle mitme aasta. Praegu on igal aastal umbes kuu aega kuumalainet. Ja mitte suve peale kokku, vaid järjest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ka vanasti oli mitme nädala pikkuseid kuumalaineid ja kuude kaupa kestvat põuda.

Põud ei tähenda veel automaatselt kuumalainet ju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga iga päev ikka ei loksu küll Võrumaa metsast Tallinna kesklinna kooli v lennujaama, et koosolekule sõita.

Mina näiteks lennujaamas koosolekul ei käigi. Meie firmas on asjad nii hästi organiseeritud, et 90% koosolekutest on veebis. See on kõigi soov, ka nende, kes töökoha vahetusläheduses elavad. Ettevõtte poolt on organiseeritud tasemel tehnika, seega ei näe keegi vajadust koha peale kokku tulla. Jah, suuremad aastakoosolekud või kokkulepitud kohtumised (välis)külalistega toimuvad majasisese. Need muidugi ei ole igapäevased. Ma ei kujuta ette, mis ettevõte teeb iga päev koosolekuid? Mis teil segaseks jääb või mida veebis arutada ei saa?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nagu näha, on suuremal osal “maainimestest” robotniiduk, ei mingeid peenraid ega lilli.

Miks küll jutumärkides? Minul on kompostihunniku juures 2 suvikõrvitsataime ja on ka kaks kõrgendatud peeenart küll 1,2 x 1,8 meetrit ja täitsa maaelanik. Mõned viljapuud ja põõsad. Aga vat lilled on ainult loodusikud. See, et maa peab end tööga ära tapma ja iga ruutmeetri täis istutama, on sama rumal mõte, kui et innaelanik peaks iga päev restoranis või teatris käima.

Algul ei olnud midagi. No siis tulid muru sees nartsissid (muide neid ei saa igal aastal olla kui sa pealsed maha niidad, sest nartsissi sibul toitub lehtedest ja varrest ning õige aeg need eemaldada on siis, kui nad ise kergesti ära tulevad. Seks ajaks on aga muru niitmisel kõrghooaeg). Siis tulid juba õunad, mustsõstrad ja nüüd lilled ning kõrvitsad?
Aga muidu “mul ei kasva midagi, ainult tühi muruplats” ????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varsti jälle talv ja siis on mul küll täiesti ükskõik, kus ma elan – peaasi, et saaks kiiresit tuppa ja õue õuduse selja taha jätta.

Minul on täitsa vastupidi – tahaks kogu looduse stiihiaga kontaktis olla, olgu hetkel nii vastik kui tahes. Mu lapsed meenutavad mõnuga lumetorme, kui me autoga 2 km enne kodu kinni jäime ja sumpasime läbi põlvini lume. Kuidas -30-kraadise ilmaga öösel kodu poole sõites kujutad ette üht majakest keset jäist metsa, kus on tuluke toas ja soe ja hea, aga pead end sinnani kaevama. Kõik see puude paukumine ja külmetavad varbad. Mida teevad sügistormid ja vihmad, kuidas puud võivad langeda ja vesi kuuri all lainetada. Kuidas tundub ja mida võib korda saata suvine äike koos üüratu padukaga. Ja need looduse hääled ja lõhnad. Kõik see tundub nagu tegelik elu, millest ma aastaid korteris elades midagi ei teadnud. Ja no praegu – basseinid välja ja lapselapsed aina uhagu vees möllata.

Ma elasin terve lapsepõlve selles stiihias – keskusest eemal vana talumaja, ilma mugavusteta, autot meil ka polnud. Ega nüüd sellist lõpmatut naudingut just ei olnud. Kuigi kevad ja suvi olid üldiselt mõnusad (aga äikest ma väga kartsin, siis nagu oli rohkem ka seda ilmanähtust), siis pime sügis ja lummeuppunud käre talv… Aga mis ei tapa, see teeb … jne.

Nüüd elan linnakorteris juba palju aastaid. Ja selle stiihia saab ka linnas kogu täiega kätte. Minu lähedal on Stroomi mets ja meri. Mäletate, nt oli kõva torm aprilli alguses, lundki tuiskas… Pluss on selliste hullude ilmade puhul veel see, et linnamets ja mereäär on siis ka suht inimtühjad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sääsed, kärbsed, parmud ja naabrid. Kõik tüütud tegelased, kes majas elades nö elu rikkuma kipuvad.

Olen elanud pool elu majas, ja teise korteris. Mõlemal on oma head ja vead, ei oskagi enam ühte teisele eelistada. Täielikust õnnest on puudu vist ainult finantsvabadus, et saaks soovi korral kõigest parima võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sääsed, kärbsed, parmud ja naabrid. Kõik tüütud tegelased, kes majas elades nö elu rikkuma kipuvad.

Olen elanud pool elu majas, ja teise korteris. Mõlemal on oma head ja vead, ei oskagi enam ühte teisele eelistada. Täielikust õnnest on puudu vist ainult finantsvabadus, et saaks soovi korral kõigest parima võtta.

Korteris elades on elu rikkuvad naabrid ikka esikohal, sääsed ja kärbsed on köömes selle kõrval.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korteris elades on elu rikkuvad naabrid ikka esikohal, sääsed ja kärbsed on köömes selle kõrval.

Eks tõesti vahetaks tüütud naabrid pigem putukate vastu, neid saab vähemalt kuidagigi piirata.

Aga kohustuste puudumise poolest meeldib mulle korterielu rohkem. Ei taha enam elu sees mingeid sõstraid korjata, muru niita ega lund lükata.

Samas, kui ikka täielikult oma mitmehektarilisel maalapil metsa sees, järve ääres rahulikult elada ei saa, siis ei taha mingil 600 ruutmeetrisel maajupil ka kügeleda. Pigem käin võimalikult palju erinevates kohtades reisimas.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korteriga on see hea, et keerad ukse lukku ja lähed kuhugi. Halb on see et igaks välja minekuks peabki nagu minema. Mis on aga probleem aia puhul, kui oled taimekasvataja hingega-kes hooldab ja kastab su taimi, kui tahad suvel nädalaks kuhugi mujale minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 212 )


Esileht Kodunurk Suvi ja korteris elamine – aidake vinguda!