Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tarbija käitumine ja hinnatõusud

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 277 )

Teema: Tarbija käitumine ja hinnatõusud

Postitas:
Kägu

Ma täitsa imestasin et inimesed ei leia seda väikest rahagi.. Kuidas nii saab elada? Mis siis nt kui hambad lähevad katki ja vaja parandada siis istutakse kuid/aastaid katkiste hammastega

Minu palk nt on tõusnud

.kui ikka inimese elujärk nii kehv siis tuleb elus muudatused teha

Lapsed ei pea kannatama vanemate saamatuse üle.

Saamatuse üle?

No kui inimese majanduslik olukord on ikka nii kehvaks läinud siis tulebki elus midagi muuta sest meil ju kallinevad asjad veelgi.jäädaksegi nii käed rüppes passima? . On inimesi kes näevad vaeva ja kelle majanduslikku olukord hinnatõus suurt ei mõjuta

 

Vaene aga jääb veel vaesemaks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui inimese majanduslik olukord on ikka nii kehvaks läinud siis tulebki elus midagi muuta sest meil ju kallinevad asjad veelgi.jäädaksegi nii käed rüppes passima? . On inimesi kes näevad vaeva ja kelle majanduslikku olukord hinnatõus suurt ei mõjuta

Sa kirjutad nagu väga harimatu inimene. Kas tohib küsida, mis töö eest sellisele inimesele suurt palka makstakse?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa kirjutad nagu väga harimatu inimene. Kas tohib küsida, mis töö eest sellisele inimesele suurt palka makstakse?

Miks harimatu? Äkki hoopis Eestist pikalt eemal viibinud. Kas väikse palgaga “haritud” õpetaja on kuidagi parem. Minu arvates mitte. Väga vabalt võib olla 10 000 eur kuupalgaga arst.  Kas siia sukaklubisse ei tohi siis siseneda?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa kirjutad nagu väga harimatu inimene. Kas tohib küsida, mis töö eest sellisele inimesele suurt palka makstakse?

Ka harimatul pole probleemi 2000 neto teenida ja sellega ära elada.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu lapsed lasteaias käisid ja neid jamba sünnasid tegid, siis üks laps kinkis mu lastele môtetud vidinad mis ei olnud ka eakohased enam, odav träni. Raha raisatud, rôômu ei kellelgil. Viisin lasteaeda titede rühma. Sain aru et perekonnal pole sellisteks üritusteks raha. Sügisel läks laps tasulisse valdorfkooli. Ju oli pôhimôte selline. Ei tea. Ema väga kiitis seda kooli jne.

  1. Toodi kodus vanu asju ära.

Ei tea, aga ise olen väga prügi vastane. Tahtsin oma pika jutuga öelda, et pange kingituseks 5 eurot vôi ainult šoks lapsele, keegi ei pane pahaks, lapsed saavad koos mängida, kôik on hästi. Aga prügi pole môtet küll kinkida.

Raha? See läheb juba ikka liiale. Nüüd peetakse juba normaalseks, et laps peab lasteaiakaaslaste (!) vanematelt almuseid saama. Vanavanemad, palju vanemad õed-vennad, tädid-onud – kuidagi saan sellest ümbrikuootamisest veel aru, aga suvalised täiskasvanud, kes lihtsalt elavad teiega samas piirkonnas? Lasteaialaps ei taha teie raha üldiselt, kui ta veel üdini rikutud ei ole.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka harimatul pole probleemi 2000 neto teenida ja sellega ära elada.

Küsingi, mis tööd selline inimene suure palga eest teeb?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsingi, mis tööd selline inimene suure palga eest teeb?

Kas vastab tõele, et mõnikümmend aastat tagasi sai Eestist koolipabereid osta. Autojuhilube osta. Ülevaatust osta. Kas veel küsid kes on haritud ja kes harimata.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks harimatu? Äkki hoopis Eestist pikalt eemal viibinud. Kas väikse palgaga “haritud” õpetaja on kuidagi parem. Minu arvates mitte. Väga vabalt võib olla 10 000 eur kuupalgaga arst. Kas siia sukaklubisse ei tohi siis siseneda?

Harimatul ja keele ära unustanud inimesel on suur vahe. Ei ole see mingi arst, harimatust ei peta millegagi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vastab tõele, et mõnikümmend aastat tagasi sai Eestist koolipabereid osta. Autojuhilube osta. Ülevaatust osta. Kas veel küsid kes on haritud ja kes harimata.

Koolipabereid ei ole saanud osta, arstipabereid kohe kindlasti mitte. Ülevaatust sai küll ja lihtsamini ka autoeksamilt läbi, aga mis see praegu asjasse puutub.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Harimatul ja keele ära unustanud inimesel on suur vahe. Ei ole see mingi arst, harimatust ei peta millegagi.

Kust sa tead seda?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kingitakse ikka. Täiesti normaalne

Lasteaialapsed ei hinda raha, nende vanemad küll. Miks siis neile raha kinkida? Et sinusugust ema rõõmustada? Võib-olla see sinu meelest rämps meeldis lapsele väga hästi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolipabereid ei ole saanud osta, arstipabereid kohe kindlasti mitte. Ülevaatust sai küll ja lihtsamini ka autoeksamilt läbi, aga mis see praegu asjasse puutub.

Kas sina oled ka autole ülevaatuse ostnud?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu lapsed lasteaias käisid ja neid jamba sünnasid tegid, siis üks laps kinkis mu lastele môtetud vidinad mis ei olnud ka eakohased enam, odav träni. Raha raisatud, rôômu ei kellelgil. Viisin lasteaeda titede rühma. Sain aru et perekonnal pole sellisteks üritusteks raha. Sügisel läks laps tasulisse valdorfkooli. Ju oli pôhimôte selline. Ei tea. Ema väga kiitis seda kooli jne.

  1. Toodi kodus vanu asju ära.

Ei tea, aga ise olen väga prügi vastane. Tahtsin oma pika jutuga öelda, et pange kingituseks 5 eurot vôi ainult šoks lapsele, keegi ei pane pahaks, lapsed saavad koos mängida, kôik on hästi. Aga prügi pole môtet küll kinkida.

Raha? See läheb juba ikka liiale. Nüüd peetakse juba normaalseks, et laps peab lasteaiakaaslaste (!) vanematelt almuseid saama. Vanavanemad, palju vanemad õed-vennad, tädid-onud – kuidagi saan sellest ümbrikuootamisest veel aru, aga suvalised täiskasvanud, kes lihtsalt elavad teiega samas piirkonnas? Lasteaialaps ei taha teie raha üldiselt, kui ta veel üdini rikutud ei ole.

Mina ei soovi jälle sinu prügi. Pole kunagi kellegile prûgi kinkinud ega tee ka seda edaspidi ja nii rikas ma kahjuks pole nagu enamus perekoolikaid et ostan midagi asjaliku vôôrale lapsele kelleks olid lasteaiakaasladed, on koolikaasladed, naabrilapsed vôi muidu sôbrad. Pole ka minu lastele samuti kingitud mingeid odavaid plönne. Laps kogub raha kokku ja ostab ühe kallima asja. Kasvôi lauamängu mis on ikka mitte odavad. Täna teismelisena mingi igatsetud vidina fondi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna teismelisena mingi igatsetud vidina fondi.

Teismeline on ikka natuke teine asi kui lasteaialaps. Too näide, mis sinu arust on prügi ja mida lasteaialapsele ei tohiks kinkida ja mis siis on sinu arust kink, millega sina ka lasteaialapse emana rahule jääks, mis ei ole prügi?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raha? See läheb juba ikka liiale. Nüüd peetakse juba normaalseks, et laps peab lasteaiakaaslaste (!) vanematelt almuseid saama. Vanavanemad, palju vanemad õed-vennad, tädid-onud – kuidagi saan sellest ümbrikuootamisest veel aru, aga suvalised täiskasvanud, kes lihtsalt elavad teiega samas piirkonnas? Lasteaialaps ei taha teie raha üldiselt, kui ta veel üdini rikutud ei ole.

Alates 5.a tahavad küll juba raha. Lähimatele olen kandnud 50 eurot nende kontole. Jah, lastel on juba väikesest saati kontod, minu lapselapsel alates 1. elukuust ka väärtpaberikonto, kuhu aastaga juba tuhanded kingiraha laekunud ning kasvama pandud.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna teismelisena mingi igatsetud vidina fondi.

Teismeline on ikka natuke teine asi kui lasteaialaps. Too näide, mis sinu arust on prügi ja mida lasteaialapsele ei tohiks kinkida ja mis siis on sinu arust kink, millega sina ka lasteaialapse emana rahule jääks, mis ei ole prügi?

Too näide mida asjaliku ostad 10 euro eest

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alates 5.a tahavad küll juba raha. Lähimatele olen kandnud 50 eurot nende kontole. Jah, lastel on juba väikesest saati kontod, minu lapselapsel alates 1. elukuust ka väärtpaberikonto, kuhu aastaga juba tuhanded kingiraha laekunud ning kasvama pandud.

No kuule, lasteaiakaaslased ei pea küll sinu aastase lapselapse väärtpaberikontot nuumama, sellega tegelegu ikka vanemad, kui huvi on. Sina võid oma lapselastele kasvõi mitu miljonit kinkida, aga seda ei pea tegema lasteaiakaaslaste vanemad. Lastele meeldivad igasugused asjad, mida sina võid prügiks pidada, aga kingid tehakse ikka selle jaoks, et sünnipäevalaps oleks rõõmus, mitte et tema vanemad või vanavanemad saaks raha kokku ajada.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kuule, lasteaiakaaslased ei pea küll sinu aastase lapselapse väärtpaberikontot nuumama, sellega tegelegu ikka vanemad, kui huvi on. Sina võid oma lapselastele kasvõi mitu miljonit kinkida, aga seda ei pea tegema lasteaiakaaslaste vanemad. Lastele meeldivad igasugused asjad, mida sina võid prügiks pidada, aga kingid tehakse ikka selle jaoks, et sünnipäevalaps oleks rõõmus, mitte et tema vanemad või vanavanemad saaks raha kokku ajada.

Mis sul viga on? Mina kingin lastele 20-50 eurot ning minu lapselapsel polegi mingeid lasteaiakaaslasi, ta on imik.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Too näide mida asjaliku ostad 10 euro eest

Kas sinu pähe ei mahu, et neid kinke ei tehta sinu, vaid lapse rõõmustamiseks? Minu lapsele on kingitud raamatuid, vildikaid, mänguasju, kõik on meeldinud. See pole sinu pidu, et sinu arust asjalikud asjad peavad olema.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sul viga on? Mina kingin lastele 20-50 eurot ning minu lapselapsel polegi mingeid lasteaiakaaslasi, ta on imik.

Minul pole midagi viga, mis sinul viga on, et sõidad sisse oma imikuga, kui jutt oli lasteaialaste kinkidest. Kui teemat ei viitsi jälgida, siis ole omaette ja ära targuta.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul pole midagi viga, mis sinul viga on, et sõidad sisse oma imikuga, kui jutt oli lasteaialaste kinkidest. Kui teemat ei viitsi jälgida, siis ole omaette ja ära targuta.

On sul lugemispuue? Eelpool kirjutasin, et viiesed juba soovivad raha. Ju on tutvuskonnas ka imikutest suuremaid lapsi, seega tean, mida kingitakse.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Too näide mida asjaliku ostad 10 euro eest

Kas sinu pähe ei mahu, et neid kinke ei tehta sinu, vaid lapse rõõmustamiseks? Minu lapsele on kingitud raamatuid, vildikaid, mänguasju, kõik on meeldinud. See pole sinu pidu, et sinu arust asjalikud asjad peavad olema.

Palju sul neid vildikaid kodus juba on, piir juba tulema ei hakka vôi? Raamatuid kingiti tôesti, mitte küll ônneks palju. Kaubandusvôrgus ikka ühed ja samad, ostsin lastele ise raamatuid. Seega täppi panna on keeruline.

Mäletan et lasteaias hakkas kohe pihta,  kutsel oli juba kiri, et kingitus sobib ümbrikus. Mulle sobis see väga.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinu pähe ei mahu, et neid kinke ei tehta sinu, vaid lapse rõõmustamiseks? Minu lapsele on kingitud raamatuid, vildikaid, mänguasju, kõik on meeldinud. See pole sinu pidu, et sinu arust asjalikud asjad peavad olema.

Ja sul ei oleks lihtsam osta kingitud mitmesaja euro eest üks suurem asi?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinu pähe ei mahu, et neid kinke ei tehta sinu, vaid lapse rõõmustamiseks? Minu lapsele on kingitud raamatuid, vildikaid, mänguasju, kõik on meeldinud. See pole sinu pidu, et sinu arust asjalikud asjad peavad olema.

Ja sul ei oleks lihtsam osta kingitud mitmesaja euro eest üks suurem asi?

Ma ei saa aru mida öelda tahtsid. Jah ostan vähe asju, aga ostetud asjad ei ole odav nänn. Môtlen natuke ka emakesele loodusele.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru mida öelda tahtsid. Jah ostan vähe asju, aga ostetud asjad ei ole odav nänn. Môtlen natuke ka emakesele loodusele.

Miks sa siis tahad, et igasugust odavat pahna toodaks, selle asemel, et lasta raha kinkida ning osta lapsele selle eest mingi korralik kvaliteetne asi?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa siis tahad, et igasugust odavat pahna toodaks, selle asemel, et lasta raha kinkida ning osta lapsele selle eest mingi korralik kvaliteetne asi?

Osta ise oma lapsele asju ja ära kamanda teisi lapsevanemaid, mida nemad kinkima peavad. Kolmeaastasel ja isegi viiesel on jumala savi sellest rahast, tema tahab sünnipäeval kinki saada.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga siis tulebki lihtsalt eitavalt vastata ja teistele head pidu soovida. Ega üle oma varju ei saa elada, onju. Meil siin kingitusetaks algklassides20.-, kui sul eelarves seda 100.- pole 5 sünnipäeva jaoks, siis laps jääb koju. Lihtne.

Olen näinud, et pannakse 10-30, vastavalt oma võimalustele, keegi ei hakka näpuga järge ajama, palju keegi pani. Ei pea sellepärast last sundima minemata jätma, et kõigile 20 eurot pole panna, võib panna ka vähem.

No seal peres pole ju kümmetki panna nagu ema kirjeldas. Et siis saadaksid oma lapse tühja käega või 1-eurose mündiga?

Või mis sinu lahendus on, kui perel tõesti pole sentigi üle?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No seal peres pole ju kümmetki panna nagu ema kirjeldas. Et siis saadaksid oma lapse tühja käega või 1-eurose mündiga?

Ei kirjeldanud, ütles, et 20 pole panna 5+ korda kuus. Võib panna vähem ja iga kuu 5+ sünnipäeva nüüd kindlasti pole. Paarkümmend eurot kuus sünnipäevade peale vast ikka leiavad ka vaesed inimesed.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta ise oma lapsele asju ja ära kamanda teisi lapsevanemaid, mida nemad kinkima peavad. Kolmeaastasel ja isegi viiesel on jumala savi sellest rahast, tema tahab sünnipäeval kinki saada.

Miks siis viiene raha küsib, kui savi on? Kolmesel jah savi, võid oma hiina pasa ära viia.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks siis viiene raha küsib, kui savi on?

Ee… Sest tema ju ei küsigi, ta vanemad küsivad?

Me nüüdseks koolilapse rühmas tavatsesime rahad kokku panna ja sünnipäevalapse vanematega konsulteerides midagi suuremat kinkida.

Alla 10€ eest on võimalik saada täitsa vahvat meisterdamist ja nuputamist, raamatutest rääkimata.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 277 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tarbija käitumine ja hinnatõusud