Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tarbija käitumine ja hinnatõusud

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 277 )

Teema: Tarbija käitumine ja hinnatõusud

Postitas:
Kägu

Miks siis viiene raha küsib, kui savi on?

Ee… Sest tema ju ei küsigi, ta vanemad küsivad?

Me nüüdseks koolilapse rühmas tavatsesime rahad kokku panna ja sünnipäevalapse vanematega konsulteerides midagi suuremat kinkida.

Alla 10€ eest on võimalik saada täitsa vahvat meisterdamist ja nuputamist, raamatutest rääkimata.

Miks te seda teete? Miks panete mône perekonna häbiposti, ta ei taha üldse kohale tulla vôi panustaks väiksea summaga kui te küsite. Mäletan oma laste lasteaiaajast et need aktiivmammad olid rohkem kui tüütud.  Las iga pere otsustab ise ja iseseisvalt.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks siis viiene raha küsib, kui savi on?

Ee… Sest tema ju ei küsigi, ta vanemad küsivad?

Me nüüdseks koolilapse rühmas tavatsesime rahad kokku panna ja sünnipäevalapse vanematega konsulteerides midagi suuremat kinkida.

Alla 10€ eest on võimalik saada täitsa vahvat meisterdamist ja nuputamist, raamatutest rääkimata.

Miks te seda teete? Miks panete mône perekonna häbiposti, ta ei taha üldse kohale tulla vôi panustaks väiksea summaga kui te küsite. Mäletan oma laste lasteaiaajast et need aktiivmammad olid rohkem kui tüütud. Las iga pere otsustab ise ja iseseisvalt.

Kle katsu olla. Osalesid ikka need, kes tahtsid, ja summad pere kohta jäid alla 5€. Oligi põhiline, et lapsed saaksid koos mängida.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul vennapoja rühmas tehti nii. Iga osalev laps/pere panustas 5 euroga. Kedagi ei sunnitud, aga kõik osalejad said tegelikult soodsama lahenduse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle väga meeldis see.

– sünnipäevalaps sai midagi, millest unistnud oli

– tema koju ei siginenud 20 10-15eurost asja juurde

– kinkijatele soodsam, vähem mõtlemist ja möödapanekuvõimalust

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kindel EI. Las jääda midagi ka igal perel oma otsustada. Kui lapsejääb haigeks vôi muul pôhjusel ei osale üritusel, kas siis tagastate selle 5 eurot, mis vôib olla ei olegi mône pere jaoks nii väike raha.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka oli liikumist, kellel plaanid muutusid ja sai siiski tulla, kes jäi haigeks ja ei saanud. Summa jaotati sendipealt, tihti tagantjärele. Igasuguste õpetajate kinkide ja jõulukinkide osas käis meil ka paras sõda, aga laste sünnipäevakinkide asi käis õlitatult. Ja ei sunnitud kedagi osalema ja nimelisi kaarte ka juurde ei pandud, et kes maksis, kes mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka oli liikumist, kellel plaanid muutusid ja sai siiski tulla, kes jäi haigeks ja ei saanud. Summa jaotati sendipealt, tihti tagantjärele. Igasuguste õpetajate kinkide ja jõulukinkide osas käis meil ka paras sõda, aga laste sünnipäevakinkide asi käis õlitatult. Ja ei sunnitud kedagi osalema ja nimelisi kaarte ka juurde ei pandud, et kes maksis, kes mitte.

Kuidas te selle kingi sünnipäevalspsele üle andsite, kui kôik lôpuks kohal olid vôi andis see ema kingi kes selle ostis ja teised tulid tühjade kätega ja ei andmud sünnipäevalapsele midagi.
Meil laps soovis sünnipäevalapsele ônne, kätles ja ulatas ümbriku keskmise sokolaadiga. Lilled olid lasteaias harva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed tõid kingi peo alguse poole koos välja, saabudes soovisid ainult õnne/kinkisid isetehtud kaardi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle väga meeldis see.

– sünnipäevalaps sai midagi, millest unistnud oli

– tema koju ei siginenud 20 10-15eurost asja juurde

– kinkijatele soodsam, vähem mõtlemist ja möödapanekuvõimalust

Jah, aga sellel asjal pole läbipaistvust. Sellest on teema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks siis viiene raha küsib, kui savi on?

Ee… Sest tema ju ei küsigi, ta vanemad küsivad?

Me nüüdseks koolilapse rühmas tavatsesime rahad kokku panna ja sünnipäevalapse vanematega konsulteerides midagi suuremat kinkida.

Alla 10€ eest on võimalik saada täitsa vahvat meisterdamist ja nuputamist, raamatutest rääkimata.

Kuigi mu pere 4-aastane pole mingi joonistamise imelaps, siis värvimisraamatud lähevad alati peale. Ämm tegi talle ise oma koera pildid, kolm lehte paksemal A4-l, printis välja, kirjutas soovid esikaanele ja klammerdas kinni – sai raamat. Neli lehekülge rõõmu ja kokku umbes 9 tundi nohisemist kokku kolme päeva jooksul Bella piltide kallal värvides. Hind…ehk sai 12 senti või mis see hea pakipaberi 4 lehe tükihind + klambrite hind võib olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi mu pere 4-aastane pole mingi joonistamise imelaps, siis värvimisraamatud lähevad alati peale. Ämm tegi talle ise oma koera pildid, kolm lehte paksemal A4-l, printis välja, kirjutas soovid esikaanele ja klammerdas kinni – sai raamat. Neli lehekülge rõõmu ja kokku umbes 9 tundi nohisemist kokku kolme päeva jooksul Bella piltide kallal värvides. Hind…ehk sai 12 senti või mis see hea pakipaberi 4 lehe tükihind + klambrite hind võib olla.

No aga siinne mamma oleks tulnud ja öelnud, et rämps, lao raha letti, muidu ära tema lapsukese sünnipäevale tule.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanaema tõenäoliselt tunneb lapselast, lasteaiakaaslase vanemad tõenäoliselt mitte. Kuigi mul on mõlemad lapsed olnud väga head joonistajad, siis värvida pole nad kumbki tahtnud. Värvinud on siis, kui ise joonistavad midagi.

Ma pole ise sellist grupikingitust kunagi katsetada saanud, aga kõrvalt vaadates polnud asi üldse nii keeruline – osalesid, kes tahtsid (pigem taheti, sest nii oli lihtsam ja odavam) ja lapsed teadsid ka seda, et kingitus on selline kamba peale tehtud ja millal ja kuidas see üle antakse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanaema tõenäoliselt tunneb lapselast, lasteaiakaaslase vanemad tõenäoliselt mitte.

Aga seda teavad küll, et viiekas hambusse visata ja võõras laps õnnelik (õigemini tema vanemad)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga seda teavad küll, et viiekas hambusse visata ja võõras laps õnnelik (õigemini tema vanemad)?

Viiekaga ei mängi välja, lugesid ju, et 20-50 eurot tuleb anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust te vôtate selle ôeluse? Imestate et lapsed on ôelad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga seda teavad küll, et viiekas hambusse visata ja võõras laps õnnelik (õigemini tema vanemad)?

Isegi 5 aastat tagasi ei olnud see summa alla 15 euro.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga seda teavad küll, et viiekas hambusse visata ja võõras laps õnnelik (õigemini tema vanemad)?

Isegi 5 aastat tagasi ei olnud see summa alla 15 euro.

Lasteaialastel? Iga rühmakaaslase vanemad viskavad 15 ja siis kõik pärast viskavad need tema lapse sünnipäeval tagasi? Saad 15 eurot x laste arv, annad ära 15 x laste arv, tulemus 0:0 ja maru õnnelik. Kas ei kõla targalt 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust te vôtate selle ôeluse? Imestate et lapsed on ôelad.

Ei tea, pole õelaid lapsi näinud, küll aga ahneid vanemaid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, pole õelaid lapsi näinud, küll aga ahneid vanemaid.

Täpselt. Lastele valmistab kõige rohkem rõõmu see, et nende peole tuleb palju lapsi, on tore pidu ja saab ka mõne kingi. Kinkide rahalist väärtust nad ei vaata, väiksemad lapsed raha ei hinda. Asja nõmedaks teevad ikka mõned vanemad. Mina mõtlesin küll pigem niipidi, et ma olen väga rõõmus, et teised lapsed minu lapse sünnipäevale tulevad, see on ju põhiline kink, nemad teevad sünnipäeva toredaks. Asja mõte on ikka vahvasti aega veeta ja sünnipäeva tähistada. Mitte et ma hakkan inimestele tingimusi esitama, et tooge raha, tooge palju raha või ärge tulge üldse. Sellised võikski pigem suguvõsa ja sõpradega olla, milleks neid lasteaiakaaslaste pidusid siis üldse korraldada.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, pole õelaid lapsi näinud, küll aga ahneid vanemaid.

Täpselt. Lastele valmistab kõige rohkem rõõmu see, et nende peole tuleb palju lapsi, on tore pidu ja saab ka mõne kingi. Kinkide rahalist väärtust nad ei vaata, väiksemad lapsed raha ei hinda. Asja nõmedaks teevad ikka mõned vanemad. Mina mõtlesin küll pigem niipidi, et ma olen väga rõõmus, et teised lapsed minu lapse sünnipäevale tulevad, see on ju põhiline kink, nemad teevad sünnipäeva toredaks. Asja mõte on ikka vahvasti aega veeta ja sünnipäeva tähistada. Mitte et ma hakkan inimestele tingimusi esitama, et tooge raha, tooge palju raha või ärge tulge üldse. Sellised võikski pigem suguvõsa ja sõpradega olla, milleks neid lasteaiakaaslaste pidusid siis üldse korraldada.

Laps vôiks tulla sünnipäevale väike shokolaas näpus. Täiesti normaalne. Kôigil pole vôimalik 15 eurot vôôrale lapsele panna ka 5 eutot käib üle jôu nii mônelegile. Pole môtet otsida poest mônd odavat träni.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldiks, kui perel on ootus, et kingitud raha eest ostetakse midagi suuremat, siis see on ka kutse peal kirjas. Ega see tegelikult ka väga mugav pole, et enda jaoks suhteliselt võõra lapse jaoks meisterdamisvahendeid või värviraamatuid pead valima. Neidki on nii laias valikus. Šokolaadiga on ka nii ja naa – mul ühe lapse klassis oli laps, kes ei tohtinud šokolaadi süüa. Ma ei mäleta, kas tal oli laktoositalumatus või oli ta millegi vastu allergiline.

Ma ise valmistan lasteaia-koolikaaslaste kingitused ette nii, nagu parasjagu tuju on. Kord ei jõudnud raha vahetada enam, siis läks ümbrikku 20 eurot ja olen ka lapsega koos meisterdanud isetehtud värviraamatu algklassilapse pinginaabrile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps vôiks tulla sünnipäevale väike shokolaas näpus. Täiesti normaalne. Kôigil pole vôimalik 15 eurot vôôrale lapsele panna ka 5 eutot käib üle jôu nii mônelegile. Pole môtet otsida poest mônd odavat träni.

Olen kindel, et osa vanemaid jälle ütleb, et miks ei tooda meisterdamistarbeid vms, milleks igaühelt šokolaad, minu nunnu ei söögi šokolaadi. Minu mõte on selles, et paluks mitte seada kogu aeg mingeid tingimusi. Ei ole sinu arvamus ja vale arvamus. Võiks rõõmustada, et keegi su lapse sünnipäevale üldse tuleb.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps vôiks tulla sünnipäevale väike shokolaas näpus. Täiesti normaalne. Kôigil pole vôimalik 15 eurot vôôrale lapsele panna ka 5 eutot käib üle jôu nii mônelegile. Pole môtet otsida poest mônd odavat träni.

Olen kindel, et osa vanemaid jälle ütleb, et miks ei tooda meisterdamistarbeid vms, milleks igaühelt šokolaad, minu nunnu ei söögi šokolaadi. Minu mõte on selles, et paluks mitte seada kogu aeg mingeid tingimusi. Ei ole sinu arvamus ja vale arvamus. Võiks rõõmustada, et keegi su lapse sünnipäevale üldse tuleb.

Prügikast täitsa olemas, miks vaja raha raisata.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaialastel? Iga rühmakaaslase vanemad viskavad 15 ja siis kõik pärast viskavad need tema lapse sünnipäeval tagasi? Saad 15 eurot x laste arv, annad ära 15 x laste arv, tulemus 0:0 ja maru õnnelik. Kas ei kõla targalt ????

Ja kuidas viieka viskamine siinjuures viieteistkümnest erineb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaialastel? Iga rühmakaaslase vanemad viskavad 15 ja siis kõik pärast viskavad need tema lapse sünnipäeval tagasi? Saad 15 eurot x laste arv, annad ära 15 x laste arv, tulemus 0:0 ja maru õnnelik. Kas ei kõla targalt ????

Ja kuidas viieka viskamine siinjuures viieteistkümnest erineb?

Ei erinegi. Ma ei tee(ks) ei seda ega teist. Üks pole teisest parem ja mõlemad rahakeerutamise viisid panevad kulmu kergitama ja muigama.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps vôiks tulla sünnipäevale väike shokolaas näpus. Täiesti normaalne. Kôigil pole vôimalik 15 eurot vôôrale lapsele panna ka 5 eutot käib üle jôu nii mônelegile. Pole môtet otsida poest mônd odavat träni.

Olen kindel, et osa vanemaid jälle ütleb, et miks ei tooda meisterdamistarbeid vms, milleks igaühelt šokolaad, minu nunnu ei söögi šokolaadi. Minu mõte on selles, et paluks mitte seada kogu aeg mingeid tingimusi. Ei ole sinu arvamus ja vale arvamus. Võiks rõõmustada, et keegi su lapse sünnipäevale üldse tuleb.

Osta ise siis oma lapsele, mida soovid meisterdisvahendeid, pliiatseid, autosid, puzzlesid ja täpselt sellise kvaliteediga kui soovid ja rahakott vôimaldab. Kogus on ka sinu otsustada. Teistele ettekirjutisi ära tee.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta ise siis oma lapsele, mida soovid meisterdisvahendeid, pliiatseid, autosid, puzzlesid ja täpselt sellise kvaliteediga kui soovid ja rahakott vôimaldab. Kogus on ka sinu otsustada. Teistele ettekirjutisi ära tee.

Mina ei teegi ettekirjutusi, ma vastasin inimesele, kes ütles, et tingimata tuleb šokolaad tuua. Minul on ükskõik, mida tuuakse või ei tooda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei erinegi. Ma ei tee(ks) ei seda ega teist. Üks pole teisest parem ja mõlemad rahakeerutamise viisid panevad kulmu kergitama ja muigama.

Sõprade pulma viid ka kodust pahna ära?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõprade pulma viid ka kodust pahna ära?

Muidugi. Vanad vaasid, nõukaaegsed linikud, villased sokid jne. 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta ise siis oma lapsele, mida soovid meisterdisvahendeid, pliiatseid, autosid, puzzlesid ja täpselt sellise kvaliteediga kui soovid ja rahakott vôimaldab. Kogus on ka sinu otsustada. Teistele ettekirjutisi ära tee.

Mina ei teegi ettekirjutusi, ma vastasin inimesele, kes ütles, et tingimata tuleb šokolaad tuua. Minul on ükskõik, mida tuuakse või ei tooda.

Tead šoksi vähemalt sööd ära ja asi lôpetatud. Mis muu odava môtetu träniga teed? Kingid järgmisele ohvrile.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 277 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tarbija käitumine ja hinnatõusud