Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teenused, millest olete loobunud või loobumas

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 889 )

Teema: Teenused, millest olete loobunud või loobumas

Postitas:
Kägu

toidupoes läheb mega palju aega, mõtle-kalkuleeri…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

toidupoes läheb mega palju aega, mõtle-kalkuleeri…

toidupoes kasutan pulti, siis ei pea kalkuleerima midagi, kõik kohe näha.

Kui rahaga kitsas, siis mõtlen läbi vaid selle, et kui palju sel korral poes kulutama olen nõus ja valin selle summa piires vaid täiesti hädavajalikke asju.

Mina olen loobunud riiete ostmisest täishinnaga. Ostan ainult kas outlet-poodidest siit kohapealt või siis tellin veebi kaudu. Võrdlen hindu, kust odavamalt saab. Kaltsukatest ma ei soovi midagi osta, seal on hinnad kohati hullemad kui outlet poodides ja kui ka on odavam, siis on juba nii viledakskulunud, et ei taha.

Kahjuks pandi nüüd üks tore Poola veebipood kinni, kust jalatseid tellisin, selle asemele peab nüüd mingi alternatiivi leidma.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, et Eesti keskmine palk on õpetaja jaoks mõnitus? Mida palju rohkemat sa teed kui keegi teine, kes käib tööl, ja kel pole nii pikki puhkuseid?

Mina ei ole õpetaja ja teen lihtsamat tööd suurema palga eest. On mõnitus jah sellise töö eest.

ei ole neil õpetajatel viga midagi, piinlik peaks olema jälle vinguda ja streikidega hädaldada. kui üldse keegi peaks palga üle vinguma, siis on need päästjad ja politseinikud, kes panevad teiste heaolu nimel iga päev oma elu reaalsesse ohtu ning on ilmast ja oludest sõltumata iga päev väljas ja ohuolukordades ning saavad selle eest vähem palka kui õpetajad, kes istuvad soojas toas. samuti kõrgharidust nõudvad tööd

+18
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sai õpetajate pundiga välismaal reisil käidud ja siis ma mõtlesin küll, et tule taevas appi. Mõned neist on nii kitsarinnalised ja piiratud mõtlemisega. Vähesed neist oskasid inglise keelt ja üritasid hotelli töötajatega vene keeles rääkida. Tänapäeva õpetaja võiks ju jälgida erialaseid uudiseid ka laiast maailmast. Kaasaegsele, laia silmaringiga, võõrkeeli rääkivale  õpetajale tõesti võiks maksta head palka. Aga need tädikesed, kes on nagu nõukaajast välja hüpanud, kas ikka on väärt palgatõusu?

+18
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sai õpetajate pundiga välismaal reisil käidud ja siis ma mõtlesin küll, et tule taevas appi. Mõned neist on nii kitsarinnalised ja piiratud mõtlemisega. Vähesed neist oskasid inglise keelt ja üritasid hotelli töötajatega vene keeles rääkida. Tänapäeva õpetaja võiks ju jälgida erialaseid uudiseid ka laiast maailmast. Kaasaegsele, laia silmaringiga, võõrkeeli rääkivale õpetajale tõesti võiks maksta head palka. Aga need tädikesed, kes on nagu nõukaajast välja hüpanud, kas ikka on

Perekoolis on üks kägu-õpetaja, kes raiub, et õpetajad on tegelikult oluliselt suurema haridusega kui näiteks arstid ja professorid. Ja seetõttu peaks ka olema kõrgemalt tasustatud kui arstid ja professorid.

Ainult, et kui õpetajaks saab 4-5 aastaga, siis arstiks õppimise põhiõpe kestab 6 aastat, millele järgneb veel residentuur sõltuvalt erialast 4-6 aastat. Kokku kuni 12 aastat.

Ja professoritest ei hakka rääkimagi…

+15
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks, Kalevi juures on “Reisi ja pargi” parkla. Paned auto sinna ja sõidad ühiskondliku transpordiga need paar peatust. Nii parkimine kui ka bussi-trammisõit – tasuta.

Kas sinu meelest inimene kirjutas, et elab Tallinnast väljas? Kirjutas, et lähima teatrini on 50km.

Anna kannatust nende isetegevuslastega, kes asju omatahtsi juurde ja välja mõtlevad ????

Teemasse: ei ole loobunud millestki. Kui, siis mõnest toiduainest, mis on lollusest kõrge hinnaga (nt kana kintsuliha, mida saab 2-2,5 korda odavamalt ise teha).
Mõnes mõttes ka maal elamise eelis – bolte-wolte siin polegi, isegi pizzat ei saa koju tellida ????
Teenustest pole loobunud, aga kavatsen Teliale meelde tuletada, et oleme väga pikaajalised kliendid ja millis soodsat paketti nad vanadele olijatele pakuvad. Uusi meelitatakse kogu aeg, aga kui kliendiks oled saanud, kipuvad unustama. Praegu tv ja nett ~ 100€/kuu, võiks veidi soodsam olla.
Reisimisest Eestis ja väljaspool küll ei loobu – kuidagi peab ikka ennast ja hellitama ????

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Netflixist olen loobunud, kuna leidsin tasuta ja parema, suurema valikuga alternatiivi.

Mis see on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks, Kalevi juures on “Reisi ja pargi” parkla. Paned auto sinna ja sõidad ühiskondliku transpordiga need paar peatust. Nii parkimine kui ka bussi-trammisõit – tasuta.

Kas sinu meelest inimene kirjutas, et elab Tallinnast väljas? Kirjutas, et lähima teatrini on 50km.

Anna kannatust nende isetegevuslastega, kes asju omatahtsi juurde ja välja mõtlevad ????

No praegu oled küll sina isetegevuslane.

Kui mina kirjeldasin, et panen auto “Reisi ja pargi” parklasse  – pargin seal tasuta ja sõidan trammiga tasuta kesklinna, siis keegi vastas mulle selle peale nii: Sul on Tallinna sissekirjutus? Muidu pole tasuta:)

Mind nüüd huvitabki, miks selline väide? Miks peab seal tasuta parkimiseks ja seejärel trammiga sõitmiseks olema Tallinna sissekirjutus? Mul ei ole Tallinna sissekirjutust.

Palun selgita, mida ma konkreetsel juhul välja mõtlesin?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina kirjeldasin, et panen auto “Reisi ja pargi” parklasse  – pargin seal tasuta ja sõidan trammiga tasuta kesklinna, siis keegi vastas mulle selle peale nii: Sul on Tallinna sissekirjutus? Muidu pole tasuta:) Mind nüüd huvitabki, miks selline väide? Miks peab seal tasuta parkimiseks ja seejärel trammiga sõitmiseks olema Tallinna sissekirjutus? Mul ei ole Tallinna sissekirjutust.

Sest ühistransport ei ole kõigile tasuta.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina kirjeldasin, et panen auto “Reisi ja pargi” parklasse – pargin seal tasuta ja sõidan trammiga tasuta kesklinna, siis keegi vastas mulle selle peale nii: Sul on Tallinna sissekirjutus? Muidu pole tasuta:) Mind nüüd huvitabki, miks selline väide? Miks peab seal tasuta parkimiseks ja seejärel trammiga sõitmiseks olema Tallinna sissekirjutus? Mul ei ole Tallinna sissekirjutust.

Sest ühistransport ei ole kõigile tasuta.

Katsu nüüd natukene aru saada, millest jutt käib!

Seda mina ju kirjutangi, et kui sa kasutad “Reisi ja pargi” parklat, siis on ühiskondlik transport tasuta. Ka mitte tallinlasele. Mina ka ei ole tallinlane.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda mina ju kirjutangi, et kui sa kasutad “Reisi ja pargi” parklat, siis on ühiskondlik transport tasuta. Ka mitte tallinlasele. Mina ka ei ole tallinlane.

Siis oleksid võinudki kohe nii kirjutada – et seal parkimine annab õiguse tasuta sõita. Sa võisid nii mõelda, aga su kirjutises seda otsest seost polnud välja toodud. Mina ka  seda ei teadnud, et nii on.

+12
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda mina ju kirjutangi, et kui sa kasutad “Reisi ja pargi” parklat, siis on ühiskondlik transport tasuta. Ka mitte tallinlasele. Mina ka ei ole tallinlane.

Siis oleksid võinudki kohe nii kirjutada – et seal parkimine annab õiguse tasuta sõita. Sa võisid nii mõelda, aga su kirjutises seda otsest seost polnud välja toodud. Mina ka seda ei teadnud, et nii on.

No vabandust väga. Minu kommentaar: Näiteks, Kalevi juures on “Reisi ja pargi” parkla. Paned auto sinna ja sõidad ühiskondliku transpordiga need paar peatust. Nii parkimine kui ka bussi-trammisõit – tasuta.

Millist otsest seost polnud välja toodud? Kogu teema ju sellest käibki, kuidas toimetada oma asju soodsamalt või tasuta. Mina toon välja, kuidas saab Tallinnas tasuta parkida ja liigelda ja siis algab rumal vastuvaidlemine ning naeruvääristamine…

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teenustest pole loobunud, aga kavatsen Teliale meelde tuletada, et oleme väga pikaajalised kliendid ja millis soodsat paketti nad vanadele olijatele pakuvad. Uusi meelitatakse kogu aeg, aga kui kliendiks oled saanud, kipuvad unustama.

seda ära loodagi, aitab ainult ähvardamine et lähed minema, mõnikord ei tee siis ka. Ma olen Telia klient 1995 aastast ja mitte midagi ei pakutud enne kui Tele 2 ähvardasin minna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina kirjeldasin, et panen auto “Reisi ja pargi” parklasse – pargin seal tasuta ja sõidan trammiga tasuta kesklinna, siis keegi vastas mulle selle peale nii: Sul on Tallinna sissekirjutus? Muidu pole tasuta:) Mind nüüd huvitabki, miks selline väide? Miks peab seal tasuta parkimiseks ja seejärel trammiga sõitmiseks olema Tallinna sissekirjutus? Mul ei ole Tallinna sissekirjutust.

Sest ühistransport ei ole kõigile tasuta.

Küll inimene on ikka järjekindel.

Pargi ja Reisi on võimalus parkida oma auto linnaäärsesse parklasse tasuta ning kasutada kesklinnas liikumiseks ühistransporti, samuti tasuta. P&R süsteemi kasutamiseks ei pea olema Tallinna elanik.

https://www.tallinn.ee/et/pargi-ja-reisi

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seda ära loodagi, aitab ainult ähvardamine et lähed minema, mõnikord ei tee siis ka. Ma olen Telia klient 1995 aastast ja mitte midagi ei pakutud enne kui Tele 2 ähvardasin minna.

Mul oli sama lugu. Üheksakümnendatest saadik klient ja maksin hingehinda teistega võrreldes. Kui minema läksin, kuulsin esimest korda mingit pakkumist, seegi oli üsna ülbe ja väiksem kui uutele tulijatele. Läksin siis minema, nüüd saan pakkumisi küll ja küll, kui olen teise firma klient. Loll taktika minu arust.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See 15 on kuskil piiratud nähtavusega kõige kaugemal rõdu tagaotsas, kus midagi ei näe? Ja seegi sooduspilet? Ma paraku pensionär veel pole ja midagi näha ikka tahaks, kui juba minna.

Ei, see on 50 prossa soodustust tavahinnast heal kohal. Teatritega seotud isikud saavad seda.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, see on 50 prossa soodustust tavahinnast heal kohal. Teatritega seotud isikud saavad seda.

Ja kuidas see teemasse peaks puutuma? Inimesed on ikka imelikud. Ütleb, et teatripiletid on väga odavad, sest tema isiklikult on teatriga seotud isik, kes saab 50 protsenti soodustust. Teine ülteb, et takso on üliodav, sest elab teatrile lähedal ja maksab vaid 5 eurot ots. Sa ei saa ju öelda, et miski asi on odav, kui sina saad mingit 50 protsendilist soodustust. Üldiselt ei ole odav, kallis on. Mulle annab ämm tasuta tomateid, ma ei kuku siin seletama, et tomatid ei maksa ju midagi, minu ämm annab küll tasuta. Kellegi teise ämm jälle ei anna.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teenustest pole loobunud, aga kavatsen Teliale meelde tuletada, et oleme väga pikaajalised kliendid ja millis soodsat paketti nad vanadele olijatele pakuvad. Uusi meelitatakse kogu aeg, aga kui kliendiks oled saanud, kipuvad unustama. Praegu tv ja nett ~ 100€/kuu, võiks veidi soodsam olla.

Mis pakett sul on ning mitu vaatajakohta?Meil on sama raha eest ühe inimese telefonipakett, internet ning tv korteris ja maal+ seadmete rent

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka Telia. Kolm vaatajakohta, internet linna- ja maakodus ja minu mobiil. Lisaks seadmete rent. Kokku on natukene alla 100 euro kuu.

Kas seda on palju?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teenustest pole loobunud, aga kavatsen Teliale meelde tuletada, et oleme väga pikaajalised kliendid ja millis soodsat paketti nad vanadele olijatele pakuvad. Uusi meelitatakse kogu aeg, aga kui kliendiks oled saanud, kipuvad unustama. Praegu tv ja nett ~ 100€/kuu, võiks veidi soodsam olla.

Mis pakett sul on ning mitu vaatajakohta?Meil on sama raha eest ühe inimese telefonipakett, internet ning tv korteris ja maal+ seadmete rent

mul on telias kodunett 27 eurot (200 üles/alla),  mobiil 5,99 kuus. seadmed vist 4 eurot kuus. 100ni ikka pikk maa minna 🙂

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis on üks kägu-õpetaja, kes raiub, et õpetajad on tegelikult oluliselt suurema haridusega kui näiteks arstid ja professorid. Ja seetõttu peaks ka olema kõrgemalt tasustatud kui arstid ja professorid.

Arstide koha pealt sõna ei võta, aga professoreid on samamoodi nagu õpetajaidki igasuguseid. Ülikoolis istub kari vanu pässe, kes ei ole viitsinud viimased 20 aastat mitte midagi teha, teadustööd teevad teised, nemad panevad nime alla, õppetööga sama lugu, las teised teevad. Doktorikraad ei tähenda tänapäeval, et hirmus tark oled, on küllalt selliseid, keda grupp veab edasi ja kirjutab praktiliselt töö valmis, sest doktorandid peavad olema ja juhendamise eest saab raha. Eks ole ka hulgaliselt õpetajaid, kes seda nime üldse ei vääri.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis on üks kägu-õpetaja, kes raiub, et õpetajad on tegelikult oluliselt suurema haridusega kui näiteks arstid ja professorid. Ja seetõttu peaks ka olema kõrgemalt tasustatud kui arstid ja professorid.

Arstide koha pealt sõna ei võta, aga professoreid on samamoodi nagu õpetajaidki igasuguseid. Ülikoolis istub kari vanu pässe, kes ei ole viitsinud viimased 20 aastat mitte midagi teha, teadustööd teevad teised, nemad panevad nime alla, õppetööga sama lugu, las teised teevad. Doktorikraad ei tähenda tänapäeval, et hirmus tark oled, on küllalt selliseid, keda grupp veab edasi ja kirjutab praktiliselt töö valmis, sest doktorandid peavad olema ja juhendamise eest saab raha. Eks ole ka hulgaliselt õpetajaid, kes seda nime üldse ei vääri.

No kui nii hakata võtma, on absoluutselt igal alal väga hästi, keskmiselt/normaalselt ja ka väga halvasti töötavaid inimesi. Samamoodi, nagu mõni õpetajatädike on retard, võib ka näiteks kõrgelttasustatud keevitaja teha praaki, ülikõrgelt tasustatud itikas nõutult arvutite kallal uimerdada jne.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui nii hakata võtma, on absoluutselt igal alal väga hästi, keskmiselt/normaalselt ja ka väga halvasti töötavaid inimesi. Samamoodi, nagu mõni õpetajatädike on retard, võib ka näiteks kõrgelttasustatud keevitaja teha praaki, ülikõrgelt tasustatud itikas nõutult arvutite kallal uimerdada jne.

Eks ikka võib jah. Arstiks ja professoriks vähemalt väga lihtsalt ei saa, mingil ajal siiski pidi pingutama ja nupp pidi lõikama. Osa lihtsalt vanemast peast manduvad ära. Õpetajaks võib puhta loll ka saada.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loobunud kosmeetikust, maniküürist, pediküürist, depilatsioonist.  Juuksuris käin nüüd kord aastas, enne kaks korda aastas.  Telia sai vahetatud Elisa vastu, kokkuhoid 70.- kuus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks, Kalevi juures on “Reisi ja pargi” parkla. Paned auto sinna ja sõidad ühiskondliku transpordiga need paar peatust. Nii parkimine kui ka bussi-trammisõit – tasuta.

Kas sinu meelest inimene kirjutas, et elab Tallinnast väljas? Kirjutas, et lähima teatrini on 50km.

Anna kannatust nende isetegevuslastega, kes asju omatahtsi juurde ja välja mõtlevad ????

No praegu oled küll sina isetegevuslane.

Kui mina kirjeldasin, et panen auto “Reisi ja pargi” parklasse – pargin seal tasuta ja sõidan trammiga tasuta kesklinna, siis keegi vastas mulle selle peale nii: Sul on Tallinna sissekirjutus? Muidu pole tasuta:)

Mind nüüd huvitabki, miks selline väide? Miks peab seal tasuta parkimiseks ja seejärel trammiga sõitmiseks olema Tallinna sissekirjutus? Mul ei ole Tallinna sissekirjutust.

Palun selgita, mida ma konkreetsel juhul välja mõtlesin?

Soovitasid TA-l Tallinnat, kuigi TA pole maininud oma asukohta. Ütles vaid, et lähim teater on 50km kaugusel. Sina kohe eeldasid, et jutt käib pealinnast. See on isetegevus.

Lisaks tsiteerid lõiku, kus on kirjas “paned, teed”, uues postituses aga kirjutad mina-vormis.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitasid TA-l Tallinnat, kuigi TA pole maininud oma asukohta. Ütles vaid, et lähim teater on 50km kaugusel. Sina kohe eeldasid, et jutt käib pealinnast. See on isetegevus. Lisaks tsiteerid lõiku, kus on kirjas “paned, teed”, uues postituses aga kirjutad mina-vormis.

Äkki magad kaineks?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks, Kalevi juures on “Reisi ja pargi” parkla. Paned auto sinna ja sõidad ühiskondliku transpordiga need paar peatust. Nii parkimine kui ka bussi-trammisõit – tasuta.

Kas sinu meelest inimene kirjutas, et elab Tallinnast väljas? Kirjutas, et lähima teatrini on 50km.

Anna kannatust nende isetegevuslastega, kes asju omatahtsi juurde ja välja mõtlevad ????

No praegu oled küll sina isetegevuslane.

Kui mina kirjeldasin, et panen auto “Reisi ja pargi” parklasse – pargin seal tasuta ja sõidan trammiga tasuta kesklinna, siis keegi vastas mulle selle peale nii: Sul on Tallinna sissekirjutus? Muidu pole tasuta:)

Mind nüüd huvitabki, miks selline väide? Miks peab seal tasuta parkimiseks ja seejärel trammiga sõitmiseks olema Tallinna sissekirjutus? Mul ei ole Tallinna sissekirjutust.

Palun selgita, mida ma konkreetsel juhul välja mõtlesin?

Soovitasid TA-l Tallinnat, kuigi TA pole maininud oma asukohta. Ütles vaid, et lähim teater on 50km kaugusel. Sina kohe eeldasid, et jutt käib pealinnast. See on isetegevus.

Lisaks tsiteerid lõiku, kus on kirjas “paned, teed”, uues postituses aga kirjutad mina-vormis.

Mine loe nüüd uuesti! Tsiteerisin kägu, kes kirjeldas Draamateatris käimist. Kui mitmest Eesti linnas peale Tallinna veel Draamateatreid on?

Väga häbiväärsed kommentaarid sinu poolt!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sai õpetajate pundiga välismaal reisil käidud ja siis ma mõtlesin küll, et tule taevas appi. Mõned neist on nii kitsarinnalised ja piiratud mõtlemisega. Vähesed neist oskasid inglise keelt ja üritasid hotelli töötajatega vene keeles rääkida. Tänapäeva õpetaja võiks ju jälgida erialaseid uudiseid ka laiast maailmast. Kaasaegsele, laia silmaringiga, võõrkeeli rääkivale õpetajale tõesti võiks maksta head palka. Aga need tädikesed, kes on nagu nõukaajast välja hüpanud, kas ikka on väärt palgatõusu?

Aga mida muud saabki oodata, kui õpetaja ametikohad täidetakse kvalifitseeritud tööjõu puudumisel nendega, kes siiski soovi avaldavad? Kellegagi peab ju kohad täitma. Ma pole täpset, ametlikku infot näinud, aga kuulu järgi on vähemalt veerand õpetajatest hetkel sellised, kes kvalifikatsioonile tegelikult ei vasta.
Näiteks ei leita matemaatikaõpetajat. Arvate, et kui 1. septembriks jääb vastava hariduse ja kompetentsidega õpetaja leidmata, et siis jäävad matemaatikatunnid ära või? Ei, sellist võimalust koolil ei ole. Ja nii jõuavadki klassi ette kasvõi ainult keskharidusega senised küünetehnikud, kassapidajad, juuksurid, sekretärid jne. Suure panuse annavad toimekad pensionärid. Ah et ei oska inglise keelt? Aga kui keskharidus on kunagi omandatud ja arvutada oskab, klassi ees olla suudab, siis selline ka tööle võetakse (matemaatikat õpetama, inglise keelt ehk siiski mitte). Kui ikkagi ühtegi kandidaati vabale ametikohale pole, siis jaotatakse ametikoha ülesanded oma kooli õpetajate vahel ära. Mulle andis sel põhjusel keemiat kunagi kehalise kasvatuse õpetaja (ta ei teadnud keemiast suurt midagi, õnneks minu õppimine õpetajast ei sõltunud, enda huvi oli piisavalt suur ja kehalise õpetaja pidi keemiat andma kõigest üks veerand) ja mu lapsele õpetas vene keelt hoopis ajalooõpetaja (tema vähemalt oskas vene keelt, nii enam-vähem).

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks ei leita matemaatikaõpetajat. Arvate, et kui 1. septembriks jääb vastava hariduse ja kompetentsidega õpetaja leidmata, et siis jäävad matemaatikatunnid ära või? Ei, sellist võimalust koolil ei ole. Ja nii jõuavadki klassi ette kasvõi ainult keskharidusega senised küünetehnikud, kassapidajad, juuksurid, sekretärid jne. Suure panuse annavad toimekad pensionärid.

Nii ta kahjuks on. Minu lapsele andis matemaatikat 18 aastane tubli keskkoolilõpetanu, kes ülikooli sisse ei saanud ja võttis vaheaasta. Ise ta vist oli matemaatikas päris tubli ja kõik ka värskelt meeles, aga paraku kohusetunne ei olnud veel küpse inimese tasemel, rääkimata sellest, et oleks midagi õpetamisest taibanud. Kõigil olid puha viied, aga järgmisel aastal selgus, et aasta jooksul ei olnud lapsed praktiliselt mitte midagi õppinud. Siis naases tubli pensionär (jumal tänatud), kellel kogemused ja õpetamisoskus olemas ja hakkas üks kahesadu. Kevadeks sai siiski igaõhtuse koduse õpetamisega kõik veel korda, sai see puuduv aasta ka järgi õpitud. Aga mõnes koolis on aastaid sellised õpetajad ja kui vanemad ise ei suuda õpetada, eraõpetajaid ei võeta, siis jäävadki sellistele lastele tasuvad erialad ülikoolis kõik kättesaamatuks, sest matemaatikat ei oska. Kurb.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sai õpetajate pundiga välismaal reisil käidud ja siis ma mõtlesin küll, et tule taevas appi. Mõned neist on nii kitsarinnalised ja piiratud mõtlemisega. Vähesed neist oskasid inglise keelt ja üritasid hotelli töötajatega vene keeles rääkida. Tänapäeva õpetaja võiks ju jälgida erialaseid uudiseid ka laiast maailmast. Kaasaegsele, laia silmaringiga, võõrkeeli rääkivale õpetajale tõesti võiks maksta head palka. Aga need tädikesed, kes on nagu nõukaajast välja hüpanud, kas ikka on väärt palgatõusu?

Aga mida muud saabki oodata, kui õpetaja ametikohad täidetakse kvalifitseeritud tööjõu puudumisel nendega, kes siiski soovi avaldavad? Kellegagi peab ju kohad täitma. Ma pole täpset, ametlikku infot näinud, aga kuulu järgi on vähemalt veerand õpetajatest hetkel sellised, kes kvalifikatsioonile tegelikult ei vasta.

Ja kui kvalifitseeritud õpetajaid pole saada, siis sellest võibki järeldada, et palk on liiga väike selle elukutse kohta – need, kes suudaksid õpetada, suudavad mujal paremat palka teenida.

Samamoodi võib järeldada, et kui mingil elualal nagu õpetaja või õde on rohkem kui täiskohaga töötamine tavaline, siis pole ilmselt palk piisavalt kõrge – kas on puudus neist, kes tööle tuleksid, või siis on palk nii madal, et ühest täiskohast äraelamiseks ei piisa.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 889 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teenused, millest olete loobunud või loobumas