Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad Detsember 2021

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 129 )

Teema: Triibupüüdjad Detsember 2021

Postitas:
Kägu

LÜHENDID:

OV– Ovulatsioon

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/

Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! ????

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda 1DPO-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 1DPO.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! ????

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla 4-10DPO, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest 7-8DPO (pigem 8DPO), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui 10DPO, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid ????

Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! ????

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

Kõik liitujad võiks ennast tutvustada ka, siis lihtsam järge ajada ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen aga truult jälle otsa lahti.

1. C.
2. 28a/mees 30a
3. alates september 2020 (detsembris katkemine)
4. proovime teist last
Mul täna cd5 ja nelja päeva pärast laparaskoopia. Ma üldse ei mäleta, kaua vahekorda vältima pidi ja kuidas taastumine läks, aga ilmselt jääb meil detsember vahele.
Samas käin siin muljetamas ikka ning hoian kõigile teistele pöidlaid! On ju ikkagi imede kuu 🙂
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Eleanor
2. 26a./mees 37a.
3. August 2021, esimene rasedus katkes  oktoobri lõpus.
4. Esimest last soovime.
Hetkel peaks peale katkestamist algama kohe-kohe esimesed päevad. Arst andis rohelise tule peale päevi. Ovulatsioon peaks samuti selle kuu sisse jääma ja loodame parimat, et Jaanuaris on oodata häid uudiseid.
Teistele soovin triibulist kuud !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah kirjutan siis nii.

Nimi : 2pu

Vanus: 34

Alates:  Oktoober 2021 proovime pesamuna saada. Peres 2 last. Vanim juba 18a.

Hetkel CD5.  Loodan et jõulukingituseks saame 2 triipu. Muud ei sooovigi.

 

Ilusat jõulukuud ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Teretalv91

2. 30a./ mees 29.a

3. Triipe püüdnud alates sept 2020

4. Püüame saada esimest last

5. Kaks biokeemilist rasedust – august 2021 & oktoober 2021

 

Hetkel CD26, kuna eelmine tsükkel oli katkemine, siis võimalik, et sellel tsüklil OV toimus ära või toimus liiga hilja, täiesti tugevat positiivset ei saanudki, aga eks aeg näitab…

Arstile järgmine nädal, et teha analüüsid, mis võibolla annaks vastuseid katkemistele…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanus: mina 26/mees 33

Proovime oma esimest last alates jaanuar 2021 ehk siis kohe aastake proovimist täis.. 

Hetkel 9/10dpo ja kergelt krambitab. Eile tegin ka rasedustesti, mis oli negatiivne. Tõenäoliselt tuleb uuele aastale panustada????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Annu9

2. 30

3. Alates september 2020

3. Esimest last

Meil olid mõlemal analüüsid korras ja esimese sammuna määras arst klomifeeni stimuleerimiseks. Seda võtsin nüüd teist tsüklit. Eelmise tsükli follikulaarfaasi tegi see lühemaks, OV oli varem ja tsükkel ka selle võrra paar päeva lühem. See tsükkel siis on midagi teisiti. Mul üldiselt uus tsükkel alanud 14 päeva pärast positiivset Ov testi, seega ootasin uue tsükli algust kolmapäeval/neljapäeval, aga täna on CD 33. Test oli eile hommikul negatiivne. Seekord on tavapärastele PMS sümptomitele lisandunud alaseljavalu, mis natuke lootusi tekitas, aga nüüd siis jälle targem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Brigantine
  2. 33, Mees:35
  3. Alates Mai 2020
  4. Püüame esimest

Hetkel CD 19, DPO5, ei tunne midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna CD27 ja sain täna positiivse OV-testi 😀 keha jälle täitsa lolliks läinud peale biokeemilist…eks ikka proovime, isegi kui see OV jaoks liiga hilja..voolus on veider, suured venivad “jelly” tükid ja alaselg valutab, aga see vist külmast..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Säde

2. Mina 25, mees 26a

3. Püüame al. august-sept 2021

4. Ootame esimest last

Hetkel CD20, ainuke sümptom hetkel valusad rinnad. Tahaks juba testida, aga vara veel 😀 Sisetunne miskipärast ütleb, et ei läinud õnneks 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Chrizzu

2. 28

3. Alates mai 2020

3. Esimest last

Minul detsember jääb vahele kuna mees sel ajal kodust ära. Aga lugemas ja pöidlaid hoidmas käin ikka teile 🙂

Esmaspäeval UH, et vaadata, kas OV ka detsembris toimub. Uuel aastal  ilmselt IVF teekond.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. J.K.

2. 30

3. Soovime esimest last

4. Rohelise tule andsime kevadel 2020. Sügisel 2020 jäin rasedaks, kuid rasedus katkes.

Täna on cd12. Otsustasime kaaslasega, et see kuu teeme OV-i testidest puhkuse. Eks ma põhimõtteliselt tean ka, millal mul need protsessid kehas toimuvad, aga noh, eks me see tsükkel natuke pimeduses koba 🙂 Positiivseid OV-i teste olen varasemalt saanud cd12-16. Pärast katkemist on ka tsüklid ise olnud kümne erineva pikkusega varieerudes cd22-28. Eelmine tsükkel jäi luteaalfaasiks ainult kaheksa päeva ning sisuliselt lootust polnudki. Jätkan Gepretixi võtmist tsükli 18ndast päevast.

Edu meile kõigile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul laparoskoopia tehtud ning midagi ei avastatud, vasak munajuha ilusti läbitav.. Arst tegi retseptid ka, letrozole 3-7p ning duphaston 16-25p. Ehk on ka meie ime varsti tulemas ????

C.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna CD 23. Eelmisel korral hakkasid päevad CD 23. Ma ei suutnud oma näppe rasedustestist eemale hoida. Mul see Clear Blue Ultra varajane, mis peaks 6 päeva enne päevade ära jäämist juba näitama kas oled rase vöi mitte. Kahjuks negatiivne. Flo küll ütleb, et päevad peaksid hakkama CD 26, ehk siis reedel. Kuna OV toimus ka see kord kolm päeva hiljem siis pakun, et Flo paneb vist see kord täppi. Peab vist vaimu valmis panema, et see kuu jälle ei önnestunud triibud saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin täna arstil, tehti kõikvõimalikud analüüsid, et uurida viimaseid katkemisi. Leppisime kokku uue visiidiaja ja uuele IVFi katsele lähen jaanuari päevadega.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas said ka natukene infot, miks katkemisi esineb?
Tohib küsida mitu katkemist on sul olnud ?

 Eleanor

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul siis cd12 ja 4 päeva laparoskoopiast, seekord on taastumine ikka eriti kergelt läinud. Algselt oli plaan, et olen ühe öö haiglas, aga kuna enesetunne oli hea, siis sain samal päeval koju. Kõht ei valuta üldse, lihtsalt kuidagi kiskuv tunne on või ma isegi ei oska seda kirjeldada ???? Rinnus olid eile valud ja täna on kael kange. Natukene määrib, aga mitte midagi hullu. Arst soovitas tegutseda enda enesetunde järgi, et kui kõik paraneb ilusti siis pm ei pea seda kuud vahele jätma. Eks ma huvi pärast hakkan mõne päeva pärast taas testima, eile ostsin femara ja duphastoni ka ära, duphastoniga soovitas arst alustada juba see kuu.
C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul CD25, 3-4päeva päevadeni ja hommikune varajane test negatiivne. Tunnused viitavad sellele, et päevad tulemas. Olen tõsiselt kurb ja pettunud 🙁 Kraabin igal kuul lootuseriismed kokku peale pettumist, et uuesti proovida (äkki NÜÜD õnnestub) ning kuu lõpus on ikka negatiivsed testid. Samal ajal loed-kuuled kuidas teised perelisa saavad..

Aga teistele naistele ütleks seda, et enda näitel on stressil meeletult suur mõju rasestumisele. Oleme mehega mõlemad terved ja sportlikud, ajastanud  kv-sid igatipidi ja rahulikult toimetanud, aga mul on meeletu tööstress olnud ja küllap see on oma jälje jätnud. Õnneks varsti töökohavahetus ees, aga loota enam ei julgegi midagi. 🙁

Edu teistele triibupüüdjatele! Äkki kedagi teist siit ootab ees tore jõuluime 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas said ka natukene infot, miks katkemisi esineb? Tohib küsida mitu katkemist on sul olnud ?  Eleanor

hei!

Mul on kolme kuu jooksul olnud 2 biokeemilist rasedust, mis on kinnitatud veretestiga. Võimalik, et neid on olnud ka varem, aga on enne päevad alanud ja pole varakult testinud. Katkemised on nö. normaalsed kuni neid ei toimu liiga tihti, kui need korduvad siis tuleks probleemi otsima hakata.

Katkemised on sellised keerukad asjad, et nendel ei pruugi alati põhjuseid olla.. enamasti vist lihtsalt kromosoomiprobleem rakul ja see juhtub nii, et naine, kes ei testi varakult ei pruugi “biokeemilisest rasedusest” teadagi saada. See võib olla ka lihtsalt looduslik valik. Minu ja arsti soov oli välistada just näitajad, mida saab nö. ära hoida – äkki mul paks veri ehk verehüübimisprobleem (siis vaja hakata spets aspiriini võtma/verevedeldajaid süstima hakata) või kilpnäärme näitaja paigast ära, autoimmuunhaigus, näiteks et imuunsüsteem liiga tugev ja “viskab võõrkeha välja”…või miskit muud.

Ma lähen niiehknaa IVFi teed, aga ka IVFi tehes on vaja katkemiste põhjused välistada..

Samuti sain eile arstil teada, et minu emakas võib olla sadulja kujuga, aga see küsimärgiga alles.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. mnja

2. 32

3. Soovin 4ndat last

4. Proovinud 3 kuud

 

Heipa!

Eelmine tsükkel oli 16-17päeva, päevad hakkasid 10p varem (muidu alati 28p) , kohe peale Ov’d ja ainult 4p, tavaliselt 7-8p

Kas tsüklihäire või vaheveritsus, ei tea

On kellelgil ka nii olnud?

Uut tsüklit loen ikka sellest veritsusest? Siis hetkel CD 14

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjaa.. peale seda tsüklihäiret on jube kehv enesetunne, nagu kõhugripp oleks.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kellelgi on huvi, siis mul müüa clearblue advanced puutetundlik viljakusmonitor. Hinnaks 65€, Pärnus võimalik käest kätte saada, mujale lisandub post. Kogu info kirjas siin: https://www.ovulatsioonitestid.ee/a/clearblue-advanced-monitor

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oijah, minul cd15 ning CB-l jätkuvalt tühi ring. Ilmselt laparoskoopia lõi tsükli sassi ja jälle pikk tsükkel ????
C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul CD36 ja tsükkel ilmselt tuleb pikem kui varem ehk ilmselt nädala aja pärast peaks päevad hakkama..õnneks arst kinnitas eelmisel nädalal ovulatsiooni toimumist, kollakeha oli kenasti olemas paremal pool. OV oli lihtsalt hiljem kui tavapäraselt.

Eile-täna hakkasid rinnad tundlikumaks muutuma..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

CD15

Mina tegin just ov testi ja see on positiivne. Kuigi äpi järgi näitab et homsest alles peaks testima hakkama. Tegin täiesti juhuslikult. Tundsin ühte tuttavat torget alakõhus ja igaksjuhuks tegin.  Jumal tänatud et tegin. 😀

Nüüd siis asja kallale …

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Pärl

2. Mõlemad 25a

3. Proovime saada teist last

4. Oleme proovinud alates 2021 kevad

Jätsime novembrikuu vahele, sest oktoobris oli biokeemiline ja nüüd ootan esimest menstruatsiooni, eeldatavasti algab sel nädalal. Lisaks bioleemilisele oli suvel peetumine 6. rasedusnädalal. Viimased korrad olen rasestunud esimesel-teisel katsel, aga paraku pole need püsima jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, CD2. Nii kahju jälle. Oleks ilus jöulukingitus olnud triibud saada. Hakkasin nüüd basaali juuede möötma ja tellisin Viljakusmonitori Amazonist. Pöidlad peos, ehk önnestub jöulude ajal rasedaks jääda.

Kui ma veel pille vötsin, siis kasutasin Fitbiti, päevade jälgimiseks ja arvestamiseks, sest see oli mugav. Ma olen jätkanud selle kasutamist parallelselt Floga. Flo paneb peale 8 kuud ikka veidi mööda, samas Fitbit on super täpne. Huvitav millest selline erinevus?

Mu tsükkel on üsna sassis ja ebaregulaarne. Pillidega oli täpselt 28 päeva. Nüüd on 23, 24, 25, 28, 28, 32, 24, 27… Samas kui oli 32 siis olin ka haige (külmetus) ja olin tööreisil jne. Kui regulaarne on teie tsükkel? On sellinge köikumine normaalne?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on ka tsüklid erinevad (32,32,36,34,28,34,36,39). Flo paneb ka tänu sellele mööda. Kui positiivne ov test sinna märkida, siis läheb jälle paika.
Ma olen segaduses, cd12 ja cd13 olid ribatestid suht tumedad (mitte positiivsed), samas CB advanced on cd14-cd16 tühja ringiga. Ehk oligi see kuu ov juba ekstra vara? ???? kui oligi, siis see kuu jääb vahele, sest vahekorras pole peale oppi olnud. ribatestid täna heledamad, 4 CB pulka veel alles.. Lähen täna niite välja võtma, siis saan arstilt küsida. Pean juba see kuu duphastoni võtma hakkama. Arst määras selle cd16-cd25, aga kui ov-d veel olnud ei ole, siis oleks täna sellega vara alustada.. Keeruline see värk ikka 🙁
C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen segaduses, cd12 ja cd13 olid ribatestid suht tumedad (mitte positiivsed), samas CB advanced on cd14-cd16 tühja ringiga. Ehk oligi see kuu ov juba ekstra vara? ???? kui oligi, siis see kuu jääb vahele, sest vahekorras pole peale oppi olnud. ribatestid täna heledamad, 4 CB pulka veel alles.. Lähen täna niite välja võtma, siis saan arstilt küsida. Pean juba see kuu duphastoni võtma hakkama. Arst määras selle cd16-cd25, aga kui ov-d veel olnud ei ole, siis oleks täna sellega vara alustada.. Keeruline see värk ikka ????

 

Ära muretse, küll see OV tuleb!

Ma saritestija ja OV teste teinud poolteist aastat ja enamus ajast on olnud nii, et alguses lähevad tumedamaks (aga mitte positiivseks), siis lähevad järsku heledaks ja tekib tunne nagu oleks ära olnud ja siis KABOOM, tuleb taas tumedaks minemine ja positiivne test (tavaliselt õhtusest uriinist).

 

Minu tsükkel keskeltläbi 34 päeva pikk ja positiviiseid OV teste olen saanud 18-21. vahemikus, luteaalfaas on alati 14-päeva.

 

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Ma olen ka peale suvist peetumist uuesti püüdmas esimest last (vanus 35). Käisin viljatusarstil igaks juhuks teste tegemas ning sattusin segadusse kilpnäärmehormooni osas. TSH oli 0.6, mille kohta mu Eestis asuv arst ütles, et pisut madal ja võiks uurida. Samas koduriigi arst väitis, et see on just väga hästi ja ei tahtnud lisauuringutele saata. Kas ehk kellelgi on kogemust, mis see TSH olla võiks, kui on soov rasestuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 129 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad Detsember 2021