Esileht Väikelaps Viieaastane ajab pere lõhki

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 151 )

Teema: Viieaastane ajab pere lõhki

Postitas:

Hmm, no mingi käitumishäire paistab see olevat tõesti, mitte lihtsalt ealine iseärasus. Kas olete käinud ainult ühe psühholoogi juures või mitme? Usun, et lisaarvamuse saamine ei teeks paha. Teil kui lapsevanematel oleks kindlasti palju kasu Gordoni perekoolist, just sellise lapsevanema jaoks arusaamatu jonniga lahenemise õppimine on üks neist asjadest, mida seal õpetatakse: https://tarkvanem.ee/koolitused/gordoni-perekool/

Gordon läbitud, juba aasta tagasi. Ei olnud sellest meile abi.

Mingist jänku sabast pole mõtet rääkida, ta veel hommikul tahtis väga minna. Peale hommikust lühikest hoogu oli kõik korras. Siis rääkis vanem laps “liiga kõva häälega”, see oli just riietumise ajal ja nii see lahti läks.

Ma olen nii läbi, viiene konkreetselt otsustab meie koduse elu üle. Ei mingit “mängime lauamänge” õhtut, mida vanem laps väga tahaks, ei mingit kodurahu. Pidev pinge, karjumine (tunde) ja tunne, et tahaks minema kodust. Ükskõik kuhu, ilma viieseta. Samas armastame teda ju kõik ja ca 50 % ajast on ta armas, asjalik ja väga nunnu tegelane. Aga nii me enam edasi elada ei saa, juba vanema lapse pärast mitte.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 25.12 12:25; 25.12 12:35; 25.12 12:58; 25.12 13:06; 25.12 13:10; 25.12 13:23; 25.12 13:35; 25.12 13:46; 25.12 13:52; 25.12 14:02; 25.12 14:37; 25.12 14:47; 25.12 15:18; 25.12 15:43; 25.12 15:53; 25.12 16:17; 25.12 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, no mingi käitumishäire paistab see olevat tõesti, mitte lihtsalt ealine iseärasus. Kas olete käinud ainult ühe psühholoogi juures või mitme? Usun, et lisaarvamuse saamine ei teeks paha. Teil kui lapsevanematel oleks kindlasti palju kasu Gordoni perekoolist, just sellise lapsevanema jaoks arusaamatu jonniga lahenemise õppimine on üks neist asjadest, mida seal õpetatakse: https://tarkvanem.ee/koolitused/gordoni-perekool/

Gordon läbitud, juba aasta tagasi. Ei olnud sellest meile abi.

Mingist jänku sabast pole mõtet rääkida, ta veel hommikul tahtis väga minna. Peale hommikust lühikest hoogu oli kõik korras. Siis rääkis vanem laps “liiga kõva häälega”, see oli just riietumise ajal ja nii see lahti läks.

Ma olen nii läbi, viiene konkreetselt otsustab meie koduse elu üle. Ei mingit “mängime lauamänge” õhtut, mida vanem laps väga tahaks, ei mingit kodurahu. Pidev pinge, karjumine (tunde) ja tunne, et tahaks minema kodust. Ükskõik kuhu, ilma viieseta. Samas armastame teda ju kõik ja ca 50 % ajast on ta armas, asjalik ja väga nunnu tegelane. Aga nii me enam edasi elada ei saa, juba vanema lapse pärast mitte.

See on muidugi pisut  kaheldava väärtusega võte, aga vahel lihtsamate juhtumite puhul toimib: kas te olete püüdnud tema käitumist peegeldada? No et kui kukub kriiskama, siis kriiskate ka(muidugi mitte tema peale) ja viskate pikali.

Samas see on ikka väga tugev ohumärk, et te tõepoolest nö tantsitegi tema pilli järgi. Iseenesest peaks saatma jonnija oma tuppa jonnima ja ülejäänud perega lauamängud ikka ära mängima.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.12 15:36; 25.12 15:49; 25.12 16:03; 25.12 16:05; 25.12 16:22; 26.12 15:02; 27.12 19:34; 28.12 13:20; 30.12 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjuta sama jutt facebooki gruppi “Positiivne ja rahumeelne vanemlus”

Seal on inimesed, kes tõesti viitsivad aidata ja kaasa mõelda ilma halvustamata, pole mingit judgementi. Sinna saab ka anonüümselt kirjutada, kirjutades grupi adminnile.

Pidage vastu! 🙂

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 15:38; 25.12 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juttu järgi tundub et igati tublid vanemad. Kas toitumisega ei annks midagi katsetada? Midagi välistada?
Neuroloogi jutul olete käinud?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka käiksin veel mõne psühholoogi juures. Äkki olete valede juurde sattunud. Vahel juhtub nii. Keegi igal juhul vajab teie perest abi , ükskõik kas siis laps või vanemad. Normaalne pereelu see kirjeldatu küll ei ole.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 15:41; 25.12 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei ole teda ülemanageerinud ja kokkuleppeid sõlmime vist küll iga päev. Lihtsalt kui see hoog tuleb, ootamatult, siis pole enam võimalik temaga mingit kontakti  saada. Ta lihtsalt peksab, vingerdab põrandal. Vahel hoogu ei tule – laps on umbes 2 minutit vihane, aga see ei lähe hüsteeriaks üle. Millest see sõltub, ei tea. Tal on meeletult kõva hääl, eriti karjudes. See kisa on nii kohutav.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 25.12 12:25; 25.12 12:35; 25.12 12:58; 25.12 13:06; 25.12 13:10; 25.12 13:23; 25.12 13:35; 25.12 13:46; 25.12 13:52; 25.12 14:02; 25.12 14:37; 25.12 14:47; 25.12 15:18; 25.12 15:43; 25.12 15:53; 25.12 16:17; 25.12 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan : https://tarkvanem.ee/koolitused/imelised-aastad/

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 13:32; 25.12 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei ole teda ülemanageerinud ja kokkuleppeid sõlmime vist küll iga päev. Lihtsalt kui see hoog tuleb, ootamatult, siis pole enam võimalik temaga mingit kontakti saada. Ta lihtsalt peksab, vingerdab põrandal. Vahel hoogu ei tule – laps on umbes 2 minutit vihane, aga see ei lähe hüsteeriaks üle. Millest see sõltub, ei tea. Tal on meeletult kõva hääl, eriti karjudes. See kisa on nii kohutav.

No ja milliseid võtteid psühholoogid pakkusid? Kas selja keeramine ja eemaldumine ei toimi?  Vähemalt kodus? Teiseks tundub, et sa kardad neid hoogusid ja tunned nende ees ebakindlust, mis omakorda tekitab lapses ärevust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.12 15:36; 25.12 15:49; 25.12 16:03; 25.12 16:05; 25.12 16:22; 26.12 15:02; 27.12 19:34; 28.12 13:20; 30.12 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kustuta need füüsilise karistamisele kutsuvad kommentaarid ära, muidu teatan nendest.

Kommentaar eemaldatud.

4.6 seadusrikkumisele üleskutsuvad ning kehtivate õigusaktidega vastuollu minevad sõnumid (rikuvad head tava, sisaldavad riigisaladusi, õhutavad rahvuste ja sugudevahelist või rassilist vihavaenu, vägivalda, propageerivad narkootikume, alkoholi ja /või tubakatooteid, piraatlust, jagatakse/müüakse ravimeid vms)

Perekooli Moderaator

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.12 12:40; 25.12 14:08; 25.12 15:50;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tundub tõesti mingi autismi vorm olevat, kus laps ei suuda ühest tegevusest teise üle minna. Minge palun hea psühhiaatri juurde, saate korrektse diagnoosi ja vajalikud teraapiad. Olen ise autisti ema ja tean kui oluline on õigel ajal märkamine ja sekkumine

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil üks lastest ka umbes selline, samas on ta kõikide spetsialistide poolt terveks tunnistatud. Ka meie vanematena oleme oma käitumist analüüsinud ja väga hulle möödalaskmisi ei paista. Endale tundub, et see laps on pika mäluga, liiga süveneja tüüp, ei oska õigel hetkel “lahti lasta”. Näide: esmaspäeva hommik, kiire arsti juurde, 5-a laps tõmbab parema jala saapa vasakusse. Juhin sellele tähelepanu. Ei reageeri. Juhin uuesti tähelepanu. Ei reageeri. Kaalun, ehk jättagi nii, kuid siis meenub, et peame arsti juurde sõitma bussi ja trammiga, lapsel veel bussipeatuseni 1 km käimist ja kui saapad vales jalas, siis võib hõõruda ju jalad veriseks. Ütlen uuesti, sõbralikult. Ei reageeri. Aeg aga jookseb, buss tuleb. Vahetan siis ise kiiresti saapad ära. Laps vihane, pistab karjuma. Haaran ta ja läheme ruttu, ise rahustan ja lohutan teda nagu oskan. Arsti juurde jõudes ja sealt ka tulles on laps endiselt mossis.

Ja ta jääbki mossis tujusse – nüüd ei meeldi talle ei bussi värv, ei kivike tee peal, ei vastutulev koer, siis tahab et ma lõikaksin talle teatud soengu (sealsamas tänaval), ostaksin talle martsipani (kohe!), leiab et ta kindad on koledad ja minu mantel on ka kole jne-jne. Jõuame koju, tuju endiselt kehv. Läheb magama, tuju kehv. Ärkab hommikul üles ja vingub ikka edasi. Ja nõnda võib ta samas vaimus lasta terve nädala.

Ja kõik algas ainult sellest, et panin esmaspäeva hommikul tal ise saapad õigesse jalga. Ta on pika mäluga ja teiseks ei suuda juhtunust kuidagi välja tulla. Asjade mäletamine võib kasuks tulla nt koolis, ent samas oleks vaja ka oskust millestki õigel hetkel “lahti lasta”. Ka meil, täiskasvanutel, on ju vahel nii, et me veame mingit ebaõigluse koormat (või mida meie selleks peame) aastaid endaga kaasas, muudkui mõtleme sellele ja põeme selle pärast, ehkki sest kasu ei ole – no lihtsalt ei oska “lahti lasta”.

Viisime oma last ka psühholoogi ja psühhiaatri juurde – kõige mõttetumad elukutsed, ma ütleks! Oma hinnangud-diagnoosid panevad nad paika tavaliselt vaid vanema jutu põhjal, ka laps ei jäta visiitidel tavaliselt mingit erilist muljet – ühesõnaga pealiskaudselt. Ja teiseks – kui nüüd mõni subjektiivne diagnoos ära pandud, mis saab edasi? Neil ei ole tegelikult mitte mingeid imenippe, mis ka reaalselt aitaksid. Psühhiaatri põhisoovitus on: “Ahäramõtle sellele, tee nii nagu probleemi ei olekski, jää rahulikuks!” Aga täpselt seda ma ju kogu aeg kodus teengi! Ei mõju.

Eriti armastab spetsialist soovitada, et kui laps käitub halvasti ega lase end nt nukuteatrisse minekuks riietada, siis ära võta teda sinna kaasa. Kuid ma olen need Nukuteatri piletid ostnud juba pool aastat tagasi, ja need olidki just nimelt mõeldud oma lapsega kvaliteetaja veetmiseks! Mis idee on minul abikaasaga kahekesi Nukuteatrisse 5-aastaste etendust vaatama ronida?! Teine teema – viieaastast ei võigi üksi koju jätta. Seega spetsialisti “soovitused” polnud kahjuks üldse lahendus.

Ainus, mis siin ehk teha annaks – jälgige olukorda ja analüüsige seda mehega või perekeskis. Ainult teil on käes täielik info selle lapse käitumisest, teie tunnete teda kõige paremini. Ja siis tasapisi võiks hakata sealt edasi liikuma. Nii, nagu meie puhul saime last jälgides aru, et ilmselt on probleem tema liiga pikas mälus ja oskamatuses sündmustest “lahti lasta”, neist üle saada.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei ole teda ülemanageerinud ja kokkuleppeid sõlmime vist küll iga päev. Lihtsalt kui see hoog tuleb, ootamatult, siis pole enam võimalik temaga mingit kontakti saada. Ta lihtsalt peksab, vingerdab põrandal. Vahel hoogu ei tule – laps on umbes 2 minutit vihane, aga see ei lähe hüsteeriaks üle. Millest see sõltub, ei tea. Tal on meeletult kõva hääl, eriti karjudes. See kisa on nii kohutav.

No ja milliseid võtteid psühholoogid pakkusid? Kas selja keeramine ja eemaldumine ei toimi? Vähemalt kodus? Teiseks tundub, et sa kardad neid hoogusid ja tunned nende ees ebakindlust, mis omakorda tekitab lapses ärevust.

Selja keeramine ei toimi, hoog kestab tavaliselt vähem aega, kui olen ta lähedal. Hoog lõppeb alati sellega, et ta ronib sülle ja nutab meeleheitlikult. Nutt võib kesta pikalt.

Hooge kardan muidugi. Närvid ikka täitsa läbi nende tõttu.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 25.12 12:25; 25.12 12:35; 25.12 12:58; 25.12 13:06; 25.12 13:10; 25.12 13:23; 25.12 13:35; 25.12 13:46; 25.12 13:52; 25.12 14:02; 25.12 14:37; 25.12 14:47; 25.12 15:18; 25.12 15:43; 25.12 15:53; 25.12 16:17; 25.12 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

Selline käitumine on tavaline TÄNAPÄEVAL. Nõukaajal, kui jonnimise eest sai siraka mööda sääri, polnud neid avalikes kohtades lõugavaid lapsi näha ühti.

Selline käitumine tootab inimesi, kellele õpetatakse, et oma tõelised tunded (ja tõeline “mina”) tuleb alla suruda ja teiste eest varjata.

Mu vend käitus samamoodi, sellest kasvab välja.

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 15:38; 25.12 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et jäid lapsega koju. Kähku ta maha rahunes, kui teised läinud olid? Kui laps on psüühiliselt terve, siis tõesti tundub natuke hellitatud lapse moodi. Tegelikult ta oma jonnihooga ju sai praegu, mida tahtis – tähelepanu, seda, et teised teevad plaanid ümber, tema on boss. Selles vanuses laps pole tegelikult võimeline boss olema, ehk siis laps on võtnud ja saanud oma jonnihoogudega endale rolli, milleks ta tegelikult valmis ei ole. Siit ka segadus lapses endas. 5-aastane ei peaks tegelikult ise otsustama, kas on nõus saapad jalga panema ja vanematega kaasa minema, selles vanuses peaks ta tegema seda, mida tal teha kästakse. Lapsel endal oleks nii lihtsam ja parem elu kui tal hetkel on – need jonnihood kahjustavad teda ennast samuti.

Ei rahunenud kiiresti, umbes pool tundi karjus. Karjus, et miks isa ja vend ilma temata seal on, et ta tahab, et nad kodus oleksid, et mina olen paha ja ei luba tal minna. Peale hoogu nuttis mu süles veidi ja jäi magama. Asi läks halvaks juba enne saabaste jalgapanemist, ma enam ei mäletagi, et millest. Ilmselt hambapesust vms tuli esimene hoog.

Täpselt nagu minu lapse kirjeldus. Ainult ta oli siis natuke noorem – 3-4, aga v-o 5-aastaselt ka veel oli selliseid hooge. Vallandusid peamiselt õhtul, kui tulime lasteaiast. Seega siis elas põhimõtteliselt oma päevaseid pingeid välja. Absoluutne rekord oli mu meelest 2,5 pool tundi täiest kõrist röökimist ühel õhtul ning põhjused olid kõik täiesti erinevad – umbes, et ei võtnud algul saapaid ära, siis ei tahtnud esikust tuppa tulla, siis ma ütlesin midagi valesti jne. Mingit loogikat ei olnud võimalik hoogude põhjustest otsida. Rääkida ei olnud võimalik, igasugune füüsiline kontakt tegi asja ainult hullemaks. Ma lihtsalt ignoreerisin. Kuskil kas viienda aasta alguseks või lõpuks läks üle. Täiesti tavaline laps oli edaspidi (praegu juba suur), ainult ehk v-o veidi tugevama iseloomuga (ei saaks öelda, et kangekaelne või jonnakas).

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolitused on kasulikud, aga tundub, et siin on vaja esmalt siiski spetsialisti abi. Nagu soovitatud, psühhiaater, neuroloog. Psühholoog võib nõu anda, aga tundub pigem, et siin on vaja diagnoosi. See laps vajab abi. Teile on see kahtlemata raske välja kannatada, aga on oluline, et selline käitumine mõjutab raskelt ka last ennast.

Vanemat last pead ise sellevõrra rohkem toetama, eraldi aega leidma, ka selgitama, et väiksemal on endalgi raske ja ta ei tee seda meelega. Nagu ütled, ei kontrolli ta sel hetkel oma käitumist. Pead võtma suhtumise, et sul on peres erivajadusega laps.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovige B12 vitamiini andmist

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei ole teda ülemanageerinud ja kokkuleppeid sõlmime vist küll iga päev. Lihtsalt kui see hoog tuleb, ootamatult, siis pole enam võimalik temaga mingit kontakti saada. Ta lihtsalt peksab, vingerdab põrandal. Vahel hoogu ei tule – laps on umbes 2 minutit vihane, aga see ei lähe hüsteeriaks üle. Millest see sõltub, ei tea. Tal on meeletult kõva hääl, eriti karjudes. See kisa on nii kohutav.

No ja milliseid võtteid psühholoogid pakkusid? Kas selja keeramine ja eemaldumine ei toimi? Vähemalt kodus? Teiseks tundub, et sa kardad neid hoogusid ja tunned nende ees ebakindlust, mis omakorda tekitab lapses ärevust.

Selja keeramine ei toimi, hoog kestab tavaliselt vähem aega, kui olen ta lähedal. Hoog lõppeb alati sellega, et ta ronib sülle ja nutab meeleheitlikult. Nutt võib kesta pikalt.

Hooge kardan muidugi. Närvid ikka täitsa läbi nende tõttu.

No vot. Siin on teema, mida psühholoogiga arutada. Kuidas ise jääda rahulikuks.

Sest iseenesest pole ju midagi hullu, kui täiesti kainelt arutleda: no karjub ja lõugab, aga mis siis? See pole ju eluohtlik seisund. Kirjutad, et hoog võtab vähem aega, kui ise oled lähedal. Aga mis sel vahet on, kui kaua hoog kestab? Nojah, kui on aja peale minek, siis küll, aga tavaolukorras? Eesmärk ongi ju et ta näeks, et te tema karjumist lõpuni eirate.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.12 15:36; 25.12 15:49; 25.12 16:03; 25.12 16:05; 25.12 16:22; 26.12 15:02; 27.12 19:34; 28.12 13:20; 30.12 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolitused on kasulikud, aga tundub, et siin on vaja esmalt siiski spetsialisti abi. Nagu soovitatud, psühhiaater, neuroloog. Psühholoog võib nõu anda, aga tundub pigem, et siin on vaja diagnoosi. See laps vajab abi. Teile on see kahtlemata raske välja kannatada, aga on oluline, et selline käitumine mõjutab raskelt ka last ennast.

Vanemat last pead ise sellevõrra rohkem toetama, eraldi aega leidma, ka selgitama, et väiksemal on endalgi raske ja ta ei tee seda meelega. Nagu ütled, ei kontrolli ta sel hetkel oma käitumist. Pead võtma suhtumise, et sul on peres erivajadusega laps.

Enne diagnoosi ei tohi mitte mingil tingimusel hakata lapsesse suhtuma kui erivajadusega tegelasse. Rumal jutt suhu tagasi!

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.12 15:36; 25.12 15:49; 25.12 16:03; 25.12 16:05; 25.12 16:22; 26.12 15:02; 27.12 19:34; 28.12 13:20; 30.12 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selja keeramine ei toimi, hoog kestab tavaliselt vähem aega, kui olen ta lähedal. Hoog lõppeb alati sellega, et ta ronib sülle ja nutab meeleheitlikult. Nutt võib kesta pikalt.

Üks meetod, mida psühholoogid soovitavad on, et võtad hüsteerias lapse sülle, vägisi, sest ta ei taha seda enamasti, hoiad teda enda vastas ja räägid vaikselt, et aitad teda.  See pidavat lapse kiiremini maha rahustama. Minu lapse puhul ajas selline käitumine küll asja veel hullemaks, ta võis niimoodi mu süles väga kaua järjest röökida. Võid ju korra proovida, äkki sinu lapsele mõjub see mõjub, väidetavalt peaks selline asi hüsteeria ruttu lõpetama.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.12 13:53; 25.12 15:06; 25.12 16:07; 26.12 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

B12 vitamiini puudu ehk

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selja keeramine ei toimi, hoog kestab tavaliselt vähem aega, kui olen ta lähedal. Hoog lõppeb alati sellega, et ta ronib sülle ja nutab meeleheitlikult. Nutt võib kesta pikalt.

Üks meetod, mida psühholoogid soovitavad on, et võtad hüsteerias lapse sülle, vägisi, sest ta ei taha seda enamasti, hoiad teda enda vastas ja räägid vaikselt, et aitad teda. See pidavat lapse kiiremini maha rahustama. Minu lapse puhul ajas selline käitumine küll asja veel hullemaks, ta võis niimoodi mu süles väga kaua järjest röökida. Võid ju korra proovida, äkki sinu lapsele mõjub see mõjub, väidetavalt peaks selline asi hüsteeria ruttu lõpetama.

Oleme proovinud. Ta tõesti ei talu siis puudutusi, tuleb ise, kui hoog läbi. Tegemist on oma ea kohta suhteliselt suurt kasvu lapsega, ma varsti ei jõuakski teda kinni hoida.

Ja ikka on küll vahet, kui kaua hoog kestab. Me mitte keegi ei suuda enam seda röökimist taluda. Vanem laps tahab võibolla sõbraga telefonis rääkida, mees teeb tööd või loeb – see kisa rikub meie kõigi elu.

Aga psühiaatrile kindlasti paneme aja. Kuigi arvan, et mingit diagnoosi tal pole, hoogude vaheajal täitsa tore ja terve laps. Siin paljud sellest välja kasvanud, loodame meiegi parimat.

See erivajadus ja võimalik (tõsine) diagnoos hirmutavad mind. Et polegi lihtsalt “jonn” ja “kange iseloom”? Kuigi tean ise ka, et ilmselt meil ikkagi tõsist abi vaja.

 

 

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 25.12 12:25; 25.12 12:35; 25.12 12:58; 25.12 13:06; 25.12 13:10; 25.12 13:23; 25.12 13:35; 25.12 13:46; 25.12 13:52; 25.12 14:02; 25.12 14:37; 25.12 14:47; 25.12 15:18; 25.12 15:43; 25.12 15:53; 25.12 16:17; 25.12 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selja keeramine ei toimi, hoog kestab tavaliselt vähem aega, kui olen ta lähedal. Hoog lõppeb alati sellega, et ta ronib sülle ja nutab meeleheitlikult. Nutt võib kesta pikalt.

Üks meetod, mida psühholoogid soovitavad on, et võtad hüsteerias lapse sülle, vägisi, sest ta ei taha seda enamasti, hoiad teda enda vastas ja räägid vaikselt, et aitad teda. See pidavat lapse kiiremini maha rahustama. Minu lapse puhul ajas selline käitumine küll asja veel hullemaks, ta võis niimoodi mu süles väga kaua järjest röökida. Võid ju korra proovida, äkki sinu lapsele mõjub see mõjub, väidetavalt peaks selline asi hüsteeria ruttu lõpetama.

Oleme proovinud. Ta tõesti ei talu siis puudutusi, tuleb ise, kui hoog läbi. Tegemist on oma ea kohta suhteliselt suurt kasvu lapsega, ma varsti ei jõuakski teda kinni hoida.

Ja ikka on küll vahet, kui kaua hoog kestab. Me mitte keegi ei suuda enam seda röökimist taluda. Vanem laps tahab võibolla sõbraga telefonis rääkida, mees teeb tööd või loeb – see kisa rikub meie kõigi elu.

Aga psühiaatrile kindlasti paneme aja. Kuigi arvan, et mingit diagnoosi tal pole, hoogude vaheajal täitsa tore ja terve laps. Siin paljud sellest välja kasvanud, loodame meiegi parimat.

See erivajadus ja võimalik (tõsine) diagnoos hirmutavad mind. Et polegi lihtsalt “jonn” ja “kange iseloom”? Kuigi tean ise ka, et ilmselt meil ikkagi tõsist abi vaja.

Ma ei väida, et kisa tore oleks, vaid mõte on selles, et kui kisa mõnda aega eirata, siis ehk edaspidi seda kisa ei tulegi. Mis on paar katkestatud telefonikõnet või edasi lükatud raamatu lugemine olukorra lahendamise kõrval? Ma saan aru, et sa praegu oled enda jaoks kõik läbi mõelnud, aga muutuse võti ongi selles, et sa hakkad olukorda uutmoodi nägema ja lapse kisale  teistmoodi reageerima.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.12 15:36; 25.12 15:49; 25.12 16:03; 25.12 16:05; 25.12 16:22; 26.12 15:02; 27.12 19:34; 28.12 13:20; 30.12 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selja keeramine ei toimi, hoog kestab tavaliselt vähem aega, kui olen ta lähedal. Hoog lõppeb alati sellega, et ta ronib sülle ja nutab meeleheitlikult. Nutt võib kesta pikalt.

Üks meetod, mida psühholoogid soovitavad on, et võtad hüsteerias lapse sülle, vägisi, sest ta ei taha seda enamasti, hoiad teda enda vastas ja räägid vaikselt, et aitad teda. See pidavat lapse kiiremini maha rahustama. Minu lapse puhul ajas selline käitumine küll asja veel hullemaks, ta võis niimoodi mu süles väga kaua järjest röökida. Võid ju korra proovida, äkki sinu lapsele mõjub see mõjub, väidetavalt peaks selline asi hüsteeria ruttu lõpetama.

Oleme proovinud. Ta tõesti ei talu siis puudutusi, tuleb ise, kui hoog läbi. Tegemist on oma ea kohta suhteliselt suurt kasvu lapsega, ma varsti ei jõuakski teda kinni hoida.

Ja ikka on küll vahet, kui kaua hoog kestab. Me mitte keegi ei suuda enam seda röökimist taluda. Vanem laps tahab võibolla sõbraga telefonis rääkida, mees teeb tööd või loeb – see kisa rikub meie kõigi elu.

Aga psühiaatrile kindlasti paneme aja. Kuigi arvan, et mingit diagnoosi tal pole, hoogude vaheajal täitsa tore ja terve laps. Siin paljud sellest välja kasvanud, loodame meiegi parimat.

See erivajadus ja võimalik (tõsine) diagnoos hirmutavad mind. Et polegi lihtsalt “jonn” ja “kange iseloom”? Kuigi tean ise ka, et ilmselt meil ikkagi tõsist abi vaja.

Ma ei väida, et kisa tore oleks, vaid mõte on selles, et kui kisa mõnda aega eirata, siis ehk edaspidi seda kisa ei tulegi. Mis on paar katkestatud telefonikõnet või edasi lükatud raamatu lugemine olukorra lahendamise kõrval? Ma saan aru, et sa praegu oled enda jaoks kõik läbi mõelnud, aga muutuse võti ongi selles, et sa hakkad olukorda uutmoodi nägema ja lapse kisale teistmoodi reageerima.

Meil ei olegi ju muud teha, kui kisa eirata ja oodata, kuni ta sülle jookseb. Jätkamegi oma tegevustega, aga see kisa võib kesta terve tunni! Vanemat last ta hoo ajal enda lähedal ei talu, too jätkabki oma tegemisi, vahepeal nutab veidi (vahel). Ta talub meist seda kõige vähem.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 25.12 12:25; 25.12 12:35; 25.12 12:58; 25.12 13:06; 25.12 13:10; 25.12 13:23; 25.12 13:35; 25.12 13:46; 25.12 13:52; 25.12 14:02; 25.12 14:37; 25.12 14:47; 25.12 15:18; 25.12 15:43; 25.12 15:53; 25.12 16:17; 25.12 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selja keeramine ei toimi, hoog kestab tavaliselt vähem aega, kui olen ta lähedal. Hoog lõppeb alati sellega, et ta ronib sülle ja nutab meeleheitlikult. Nutt võib kesta pikalt.

Üks meetod, mida psühholoogid soovitavad on, et võtad hüsteerias lapse sülle, vägisi, sest ta ei taha seda enamasti, hoiad teda enda vastas ja räägid vaikselt, et aitad teda. See pidavat lapse kiiremini maha rahustama. Minu lapse puhul ajas selline käitumine küll asja veel hullemaks, ta võis niimoodi mu süles väga kaua järjest röökida. Võid ju korra proovida, äkki sinu lapsele mõjub see mõjub, väidetavalt peaks selline asi hüsteeria ruttu lõpetama.

Oleme proovinud. Ta tõesti ei talu siis puudutusi, tuleb ise, kui hoog läbi. Tegemist on oma ea kohta suhteliselt suurt kasvu lapsega, ma varsti ei jõuakski teda kinni hoida.

Ja ikka on küll vahet, kui kaua hoog kestab. Me mitte keegi ei suuda enam seda röökimist taluda. Vanem laps tahab võibolla sõbraga telefonis rääkida, mees teeb tööd või loeb – see kisa rikub meie kõigi elu.

Aga psühiaatrile kindlasti paneme aja. Kuigi arvan, et mingit diagnoosi tal pole, hoogude vaheajal täitsa tore ja terve laps. Siin paljud sellest välja kasvanud, loodame meiegi parimat.

See erivajadus ja võimalik (tõsine) diagnoos hirmutavad mind. Et polegi lihtsalt “jonn” ja “kange iseloom”? Kuigi tean ise ka, et ilmselt meil ikkagi tõsist abi vaja.

Lõpetage ära, mis erivajadus. Täiesti tavalise kangema iseloomuga lapse käitumine. Kasvab välja.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.12 14:29; 25.12 14:52; 25.12 16:37; 25.12 16:44; 25.12 17:03; 26.12 01:40; 26.12 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kustuta need füüsilise karistamisele kutsuvad kommentaarid ära, muidu teatan nendest.

Kommentaar eemaldatud.

Uskumatult julm ja kuri sõnavõtt kaunil jõuluajal. Füüsiline karistamine on kriminaalkorras karistatav. See postitus siin kutsub üles kasutama vägivalda. Teatada saab nii politseisse kui lastekaitsesse, rääkimata ebasobivast postitusest.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.12 14:29; 25.12 14:52; 25.12 16:37; 25.12 16:44; 25.12 17:03; 26.12 01:40; 26.12 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolitused on kasulikud, aga tundub, et siin on vaja esmalt siiski spetsialisti abi. Nagu soovitatud, psühhiaater, neuroloog. Psühholoog võib nõu anda, aga tundub pigem, et siin on vaja diagnoosi. See laps vajab abi. Teile on see kahtlemata raske välja kannatada, aga on oluline, et selline käitumine mõjutab raskelt ka last ennast.

Vanemat last pead ise sellevõrra rohkem toetama, eraldi aega leidma, ka selgitama, et väiksemal on endalgi raske ja ta ei tee seda meelega. Nagu ütled, ei kontrolli ta sel hetkel oma käitumist. Pead võtma suhtumise, et sul on peres erivajadusega laps.

Enne diagnoosi ei tohi mitte mingil tingimusel hakata lapsesse suhtuma kui erivajadusega tegelasse. Rumal jutt suhu tagasi!

Kõik inimesed on erinevad ja piir diganoosi ning normi piiresse jääva eripära vahel on tegelikult väike, võiks öelda, et suisa olematu. Koolis on õpilastel erivajadused sõltumata diagnoosi olemasolust – kui on eripära, mille tõttu laps vajab tavalisest erinevat lähenemist, siis ongi tegu HEV lapsega. Olgu diagnoos või mitte, ka individuaalse õppekava (käegakatsutav tõend HEV olemasolust) koostamisel lähtutakse lapse reaalsetest vajadustest, mitte diagnoosist ja individuaalse õppekava koostamine (ning muudki erisused) ei nõua tegelikult juriidiliselt mingit diagnoosi. Individuaalseid õppekavasid koostatakse muidugi ka ajutiselt ja ka siis, kui õpilasel on hetkel raske või vajab seda hoopis andekuse tõttu.

Nii et miks ei võiks ka kodus arvestada sellega, et mõnel ongi mingisugune erivajadus? Mis siis, et diagnoosi pole. Ega erivajadus pole häbiasi. Kui erivajadus on, siis on mõistlik seda teadvustada ja sellega arvestada. Kui tulebki mingi diagnoos, siis koos sellega peaks tulema ka psühhiaatri poolt suunamine psühholoogi juurde teraapiasse, kus teid ja last õpetatakse olukorraga toime tulema. Õpetajana olen hüsteerikuid näinud ja neile on õpetatud viise, kuidas oma hoogusid kontrolli alla saada ning vältida. Sellest on neile (ja kõigile teistele ka) palju kasu olnud.

Teemaalgatajal soovitaksin ikkagi psühhiaatri poole pöörduda. Järjekorrad on pikad, aga tasub siiski käia. Psühhiaater suunab vajadusel ka kliinilise psühholoogi juurde, kes konkreetselt last uurib ja temaga erinevaid teste sooritab. Nende tulemuse põhjal, lisaks vanema(te) olukorra kirjeldusele, otsustab psühhiaater diagnoosi. Aga selleks kõigeks on vaja käia lastepsühhiaatri juures, riiklikus meditsiinisüsteemis, erakliinikute psühhiaatritest ei pruugi abi olla, nemad on eelkõige täiskasvanute aitamisele spetsialiseerunud. Võimalik, et on vaja ka neuroloogilisi uuringuid.

Lisaks võiksite veel käia psühholoogi juures selle mõttega, et ta aitaks teil lapsega ja ka teise lapse ning mehega omavahel sellises keerulises olukorras toime tulla.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 12:31; 25.12 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolitused on kasulikud, aga tundub, et siin on vaja esmalt siiski spetsialisti abi. Nagu soovitatud, psühhiaater, neuroloog. Psühholoog võib nõu anda, aga tundub pigem, et siin on vaja diagnoosi. See laps vajab abi. Teile on see kahtlemata raske välja kannatada, aga on oluline, et selline käitumine mõjutab raskelt ka last ennast.

Vanemat last pead ise sellevõrra rohkem toetama, eraldi aega leidma, ka selgitama, et väiksemal on endalgi raske ja ta ei tee seda meelega. Nagu ütled, ei kontrolli ta sel hetkel oma käitumist. Pead võtma suhtumise, et sul on peres erivajadusega laps.

Enne diagnoosi ei tohi mitte mingil tingimusel hakata lapsesse suhtuma kui erivajadusega tegelasse. Rumal jutt suhu tagasi!

Kõik inimesed on erinevad ja piir diganoosi ning normi piiresse jääva eripära vahel on tegelikult väike, võiks öelda, et suisa olematu. Koolis on õpilastel erivajadused sõltumata diagnoosi olemasolust – kui on eripära, mille tõttu laps vajab tavalisest erinevat lähenemist, siis ongi tegu HEV lapsega. Olgu diagnoos või mitte, ka individuaalse õppekava (käegakatsutav tõend HEV olemasolust) koostamisel lähtutakse lapse reaalsetest vajadustest, mitte diagnoosist ja individuaalse õppekava koostamine (ning muudki erisused) ei nõua tegelikult juriidiliselt mingit diagnoosi. Individuaalseid õppekavasid koostatakse muidugi ka ajutiselt ja ka siis, kui õpilasel on hetkel raske või vajab seda hoopis andekuse tõttu.

Nii et miks ei võiks ka kodus arvestada sellega, et mõnel ongi mingisugune erivajadus? Mis siis, et diagnoosi pole. Ega erivajadus pole häbiasi. Kui erivajadus on, siis on mõistlik seda teadvustada ja sellega arvestada. Kui tulebki mingi diagnoos, siis koos sellega peaks tulema ka psühhiaatri poolt suunamine psühholoogi juurde teraapiasse, kus teid ja last õpetatakse olukorraga toime tulema. Õpetajana olen hüsteerikuid näinud ja neile on õpetatud viise, kuidas oma hoogusid kontrolli alla saada ning vältida. Sellest on neile (ja kõigile teistele ka) palju kasu olnud.

Teemaalgatajal soovitaksin ikkagi psühhiaatri poole pöörduda. Järjekorrad on pikad, aga tasub siiski käia. Psühhiaater suunab vajadusel ka kliinilise psühholoogi juurde, kes konkreetselt last uurib ja temaga erinevaid teste sooritab. Nende tulemuse põhjal, lisaks vanema(te) olukorra kirjeldusele, otsustab psühhiaater diagnoosi. Aga selleks kõigeks on vaja käia lastepsühhiaatri juures, riiklikus meditsiinisüsteemis, erakliinikute psühhiaatritest ei pruugi abi olla, nemad on eelkõige täiskasvanute aitamisele spetsialiseerunud. Võimalik, et on vaja ka neuroloogilisi uuringuid.

Lisaks võiksite veel käia psühholoogi juures selle mõttega, et ta aitaks teil lapsega ja ka teise lapse ning mehega omavahel sellises keerulises olukorras toime tulla.

Lõpetage ära, 5-aastase hüsteeriahood ei vaja psühhiaatrit ja psühholoogi. Inimeste iseloomud ongi erinevad, mõni on rahulikum, mõni närvilisem. Kui lapsega oleks probleem, siis pöörduks vanema poole ka lasteaiakasvatajad. Liiga palju diagnoosimist.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.12 14:29; 25.12 14:52; 25.12 16:37; 25.12 16:44; 25.12 17:03; 26.12 01:40; 26.12 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned tähelepanekud.

1. On selge, et teie pere kannatus on katkemas ja olukord on välja kannatamatu. Tunnen teile kõigile siiralt kaasa.

2. Sinu kirjelduse järgi ei näi lapse käitumine mingile arenguhäirele või neuroerinevusele viitavat. Ma ei muretseks selle pärast.

3. Niisugused jonnihood, nagu sa kirjeldad, viitavad sellele, et laps elab välja enesesse kogunenud pingeid. Tihti vanemad ei suuda seda lõpuni mõista, sest see kõlab justkui nagu süüdistus – ju siis kodus on midagi halvasti. Ei pruugi midagi valesti olla. Nii nagu ka täiskasvanutel, on laps teatud perioodidel erinevatel põhjustel stressis. Ja nagu täiskasvanutel, on vaja stressi ühel või teisel moel maandada.

4. Nutuhoog ongi üks viis pingete välja elamiseks – väikelaste puhul väga levinud viis. Võib öelda, et isegi tervislik viis. Asi on selles, et väikesel lapsel ei ole tegelikult eneseväljenduseks ja stressi maandamiseks väga palju efektiivseid tööriistu (pikas plaanis vanemad muidugi aitavad neid arendada). Nad ei saa võta lasteaiast tulles klaasi veini, nad ei oska oma muresid ratsionaalselt sõbraga arutada, nad ei valda veel rahustava hingamise tehnikaid, nad ei pruugi ise mõista, mis täpselt neile vaimset ja füüsilist ebamugavust tekitab jne jne.

5. Nii nad alateadlikult ootavad ajendit, mis aitaks nutuhool vallanduda ja pinged maha laadida. Ja jääbki mulje, et hoog tuleks nagu suvalisel hetkel mingi täiesti tühise asja peale. Tõsi, väikelastel on kummaline korravajadus ja neil võibki olla tugev arusaam sellest, kas esmalt peab süütama punase või valge küünla vms. Aga kui see toob kaasa hüsteeriahoo, siis polnud küünlad selle tegelik põhjus. Laps lihtsalt vajab seda hoogu.

6. Sa ilmselt juba tead seda kõike. Aga see ei vähenda sinu arusaadavat meeleheidet: pidev röökimine ja vastupuiklemine on teie kõigi närvid ära söönud.

7. Aga siiski. Kas te olete jonnihoogudega silmitsi seistes proovinud tõesti siiralt ja tingimusteta proovinud lähtuda põhimõttest, et laps peabki saama oma tundeid väljendada? Kas te tunnete uhkust, et laps tunneb ennast ema ja isaga piisavalt turvaliselt, et tõesti ennast välja elada? (Olen üsna kindel, et ta ei käitu niimoodi, kui ema ja isa silmapiiril pole. See ei ole sellepärast, et ta on ärahellitatud jõmpsikas, kes oma vanematega manipuleerib. Ta lihtsalt teab, et võib teid lõpuni usaldada.)

8. Kui te ei ole seni teadlikult tervitanud – jah, justnimelt, tervitanud – tema jonnihoogusid, siis edaspidi tehke seda. Kasvõi paar nädalat. See ei tähenda, et te lubate tal teha ükskõik-mida. Kui ta pistab röökima, sest sa ostsid “vale leiva”, ei muuda sa oma valikut. Sa lihtsalt ütled (kõva häälega või lihtsalt oma peas): “Ma näen, et sulle ei meeldi minu valik. Ma näen, et see lausa vihastab sind. Mul on kahju. Ma olen sinu jaoks olemas.” Ja siis sa oledki olemas ja lased tal karjuda. Just niikaua, kui ta karjuda tahab. Ja kui ta tuleb sülle, siis hoiad teda ja lohutad teda. Sa ei riidle, sa ei püüa teda maiustusega ära osta, sa ei luba, et järgmine kord ostad teise leiva, sa ei püüa multikaid mängima pannes tema tähelepanu kõrvale juhtida. Kui vaja, hangid endale, abikaasale ja vanemale lapsele heli natukegi summutavad kõrvatropid – tõsiselt.

9. Asi on selles, et laps läheb hüsteeriasse, sest ta ei saa, ei oska teisiti. Tal on välja kannatamatult ebamugav. Kui ta näeb, et teie lähete selle peale endast välja, on tal veel raskem ja ta läheb omakorda veel rohkem endast välja jne. See ei ole sinu süü. On täiesti loomulik, et see kõrvulukustav röökimine ja pidev kangekaelsus ajavad juhtme kokku.

10.  Mis siis, kui jonnihoog tuleb siis, kui on tõesti vältimatult vaja, et ta midagi teeks, mida ta ei ole nõus tegema? Näiteks istuks autosse? Siis tõstad ta autotooli, paned rihmad kinni ja hakkate sõitma. Jah, vägisi. Muus osas teed sama, mida ikka: väljendad mõistmist ja kaastunnet. “Ma näen, et sa ei taha minna. Meil ei ole hetkel kahjuks teist võimalust. Mina, isa ja … oleme sõpradele lubanud kohtuda ja me ei saa sind üksi koju jätta. Mul on tõesti kahju, et see sulle nii palju pahameelt valmistab. Ma näen, kui ebamugavalt sa ennast tunned. Ma olen siinsamas sinu kõrval.”

11. Ära saa valesti aru. Ma ei arva, et ülejäänud pere peab oma vajadused alla suruma ja lapse nimel kõike taluma. Vastupidi, ma olen veendunud, et sinu ja sinu abikaasa vajadused on sama olulised kui laste vajadused. Ma olen lihtsalt üsna kindel, et kui te edaspidi ei püüa keelata tal oma tundeid väljendada – ükskõik kui häirivad, hirmutavad või teie vaatenurgast arusaamatud need tunded poleks, hakkavad need jonnihood tasahaaval lühemaks ja harvemaks jääma. Kui laps tunneb, et te ei ignoreeri tema tundeid, et negatiivsed tunded pole keelatud ja et vanemad on igas olukorras rahulikud ja toetavad, on ta ise rahulikum ja läheb harvem endast välja. Sellest võidate üsna pea kõik.

12. See ei tähenda, et ta ei lähe enam kunagi endast välja ja et jonnihood täielikult lõpevad. Oleme põhimõtteliselt tagasi punktis 3: jonnihood on selles vanuses täiesti normaalne viis pingete maandamiseks. Ma usun ja loodan, et seda mõistes, jonnihooge siiralt tervitades ja ise rahulikuks jäädes saate selle, mida te ise väga vajate: rahulikuma õhkkonna ja paremini koostööd tegeva lapse.

Loodan, et midagigi oli sellest jutust abi. Jõudu ja rahulikku pühade jätku!

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>5- aastase normaalne eneseväljendusviis .</p>
Mul oli enda laps samasugune röökur ja röökimiseks leidis ta kõikvõimalikku ainest. Kasvõi 1 mm valesti kinni pandud krõpsud jalanõudel. Tagantjärele olen aru saanud, et enim põhjustas hüsteeriahooge see  , et ma ei mõistnud teda ja kui teda kiirustati , mitte kunagi ei saanud me minna kusagile äkki ja ruttu. Ta kartis uusi olukordi ja kusagile minemist. Lastel on väga keeruline oma tunnetest aru saada, veel raskem on seda arusaamist adekvaatselt edastada. Laps tunneb, et tema vajadusi ei arvestata ja jonn ongi üks suur protest olukorra vastu. Minu laps ka ei talunud sülle võtmist ja lohutamist hoo ajal ja teisalt ei saanud teda jätta ka omaette röökima, sest see võinuks kesta tunde.

6- aastaselt sai ta mitmekesise diagnoosi : ATH, autismispektri häire,valikuline mutism…

Lasteaias märgati kohe probleemi ja käisime temaga juba 3- aastasena lastepsühhiaatri juures ja haiglas uuringutel . Tulemuseks oli arsti otsus , et lapse areng on eakohane, va. kõne areng – käis ka terve lasteaia aja logopeedi juures. 6.-  ndaks eluaastaks oli kõnepuue taandunud ja käitumuslikud eripärad said eelpoolmainitud diagnoosidega seletatud. Seega ei pruugi ka spetsialist leida koheselt mingit häiret. Me käisime ka eelnevalt lasteaia psühholoogi juures ja tema ei näinud küll mingeid probleeme.

Tahan öelda, et sageli läheb ka arstidel aega, et õige diagnoos leida , eriti juhul kui laps on õnnetul kombel segu erinevatest diagnoosidest, nagu minu laps.

Tasub tähelepanelik olla lasteaia õpetajate poolt antava info suhtes. Usu, nad näevad koos palju samas vanuses lapsi ja oskavad adekvaatselt hinnata, kas lapse areng on eakohane või mitte.

Soovitan pöörduda ikkagi psühhiaatri poole ja paluda anda lasteaia õpetajal eelnevalt lapse arengule omapoolne hinnang.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, mul täpselt samasugune laps…saab varsti 10, mõtlen hirmuga, mis veel puberteet kaasa tuua võib. Olen aastaid tagasi proovinud ka psühhiaatri poole pöörduda, kuid aega sinna ei ole õnnestunud saada! Kuna laps käitus lasteaias väga kenasti ning on praegu oma klassis üks rahulikumaid/tasakaalukamaid(väga hull klassikomplekt lihtsalt juhtunud), siis arvan, et mingit häiret tal siiski pole, väga halb iseloom lihtsalt.

Olen ise ka väga närviline ning ebakindel inimene, mis muudab suhtluse lapsega veelgi keerulisemaks:S Samas ledisn siit teemast palju mõtlemisainet.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 151 )


Esileht Väikelaps Viieaastane ajab pere lõhki